PDA

צפייה בגרסה מלאה : תשתית אינטרנט לבית - יש משהו חוץ מהוט, בזק, אנלימיטד?

Juv
10-01-21, 09:26
אנחנו ברעננה, בית פרטי בקרית שרת.

בזק- מוגבלים טכנית בגלל איזה ארון שלהם כאן לכ-15 מגה, למרות שישמחו למכור כל חבילה שהיא (ואח"כ המחלקה הטכנית תשתף אתכם שבעצם הם מוגבלים ל 15)

הוט - מחוברים כיום עם 100 מגה, שעובד בסדר רוב היום אבל בשעות הערב והסופ"ש צונח ל-2 מגה במקרה הטוב.

אנלימיטד - בית פרטי, אז למיטב ידיעתי כיום פחות מעניין אותם.

יש כיום אולי משהו אחר שאני לא מכיר? ניסוי אופטי? משהו מבוסס 5G?
האיחוד של תשתית + ספק שמדברים עליו תשנה בכלל משהו מבחינה טכנית?
בעלות חודשית הגיונית אנחנו פתוחים כמעט לכל הצעה שתתן מהירות סבירה ויציבה.

weref
10-01-21, 09:31
Tesla starlink

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Juv
10-01-21, 09:49
Tesla starlink

132243

ishc
10-01-21, 10:04
אצלנו בעיה דומה.
בזק מוגבלים ל-15 מגה והוט נותנים 100 שבפועל היה 20 עם מלא בעיות ניתוק.
אצלנו הכל מחובר ב-WIFI והרבה זמן היינו בטוחים שהבעיה בקו של הוט עד שחבר הציע לי לרכוש ראוטר נורמלי ולהפסיק להשתמש בראוטר+מודם משולב שקיבלתי מהוט.
הזמנו את הנתב של שיומי AX1800 ב-150ש"ח עד הבית.
יוצרים קשר עם הנציג של הוא והופכים את המכשיר מהם למודם בלבד, מחברים (דרך כבל רשת) את הנתב החדש ומגדירים אותו בחמש דק ומאז יש לנו אחלה אינטרנט ;)

Juv
10-01-21, 10:09
אצלנו בעיה דומה.
בזק מוגבלים ל-15 מגה והוט נותנים 100 שבפועל היה 20 עם מלא בעיות ניתוק.
אצלנו הכל מחובר ב-WIFI והרבה זמן היינו בטוחים שהבעיה בקו של הוט עד שחבר הציע לי לרכוש ראוטר נורמלי ולהפסיק להשתמש בראוטר+מודם משולב שקיבלתי מהוט.
הזמנו את הנתב של שיומי AX1800 ב-150ש"ח עד הבית.
יוצרים קשר עם הנציג של הוא והופכים את המכשיר מהם למודם בלבד, מחברים (דרך כבל רשת) את הנתב החדש ומגדירים אותו בחמש דק ומאז יש לנו אחלה אינטרנט ;)

הכל נכון. המודם/נתב של הוט הוא זבל עופות.
רק שאנחנו בבית עם ארבע קומות אז התקנו מערכת יציבה של ציוד D-LINK חצי מקצועי, רשת + WiFi. הקופסא של HOT מתפקדת רק כמודם.
המהירויות צונחות גם ב- WiFi וגם בקווי, והכל חוזר בבוקר למהירות נורמלית בלי שאנחנו עושים משהו.

weref
10-01-21, 10:15
132243כמוך, אני סובל מבעיה דומה, רק ברמת השרון.
משהו אומר לי שסטארלינק יהיה זמין לפני כל נותן שירות בארץ.

raanan
10-01-21, 10:16
ישנה חברה בשם IBC (https://www.iec.co.il/pages/unlimited.aspx) (גילוי נאות, נתתי להם בעבר שרותי ייעוץ בטיחות)
אשר מחברת סיבים אופטיים לבתים על בסיס תשתית חברת החשמל.

דווקא באזור המרכז וערים גדולות (חיפה עד באר שבע) החל תהליך של הכנסת הסיבים האופטיים.
ברעננה/כפר סבא בוודאות הם עובדים (ליוותי פרוייקט שם).
בתקופה האחרונה זה היה "על אש קטנה" כי לא הגיעו תקציבי תמיכה ממשלתיים
(אני חושב שיועז הנדל הספיק לשחרר את הפלונטר רגע לפני שעזב את תפקידו).

נסה מולם לבדוק בקישור (https://www.iec.co.il/pages/unlimited.aspx)

בהצלחה
רענן

Juv
10-01-21, 10:17
כמוך, אני סובל מבעיה דומה, רק ברמת השרון.
משהו אומר לי שסטארלינק יהיה זמין לפני כל נותן שירות בארץ.

Sent from my SM-G970F using Tapatalkאני אעדכן כשאקבל מהם את המייל שהם צירפו לניסוי את רעננה

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

guy888
10-01-21, 12:33
הבעיה עם אלו שמותחים תשתית חדשה שהם לא ממהרים לחבר בתים פרטיים.

ככה גם פרטנר וסלקום

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Tzvika-Pick
10-01-21, 13:15
IBC זה אנלימיטיד, שנרכשו לאחרונה ע"י סלקום.

מבחינת ספקי תשתית פיזית לאינטרנט ביתי יש היום בישראל את בזק, הוט, סלקום/IBC/אנלימטד ופרטנר (שגם החלה לפרוס סיבים לבתים).

יש גם אופציה לרכוש דרך פרטנר או פלאפון ראוטר סלולרי שעובד על 4G, אם יש באזור שלכם קליטה סלולרית טובה תוכלו לקבל שם מהירות די טובה. החיסרון - יש הגבלה על כמות הג'יגות שאפשר להוריד בחודש. אם אתם בית שטוחן נטפליקס ויוטיוב, אתם עלולים להגיע למגבלה.

עוד משהו ששווה לנסות - אם אתם מחוברים להוט דרך ספק האינטרנט hotnet שווה לנסות להחליף לספק אמיתי. בהחלט יכול להיות שהעומס שאתה מתאר בשעות הערב נובע מהספק, ולא מהתשתית.

Juv
10-01-21, 13:22
סקירה ממצה, תודה.
לגבי עניין התשתית מול הספק - לדעתי אנחנו לא עם hotnet אבל אני אבדוק. יש בדיקה שאני יכול לעשות כאשר המהירות נמוכה בשביל לוודא האם הבעיה אצל hot או אצל הספק? חיבור ישיר למודם של hot כבר נותן לי את "שניהם", לא?

danob
10-01-21, 13:41
כש\אם תמצא פתרון אשמח לעידכון.
אומנם בת"א אבל עם בעיה דומה, עד כדי כך ששקלתי לקחת קו ADSL נוסף מבזק ולחלק את הצרכנים.
בזק מתחילה עם פריסת תשתית אופטית, אם לא עד הבית לפחות עד התיבה המשותפת (לכמה בתים) נקווה שיגיעו בקרוב.

ליאור

Juv
10-01-21, 20:11
אנחנו אחרי בדיקות מהירות ישירות מהמודם לאורך כל היום. כמו שחשבנו, בבוקר כמעט 200 ועכשיו 7. כך שהבעיה בוודאות לא ברשת אצלנו.
אנחנו גם אחרי כל מחלקת השירות של hot תשתית שלא רואים אצלם שום שינוי לאורך היום.

מסתבר שאכן מחוברים כספק דרך hotnet. ספק מומלץ באזור רעננה לעבור אליו מחר בבוקר?

boaz avrahami
10-01-21, 21:25
אם יש לך בזק בינלאומי ברשימת האפשרויות אז כל שאלה נוספת מיותרת

נמרוד
10-01-21, 23:08
אתם מכירים את הסיפור על הקופים, העמוד, הבננות, ומכות החשמל? יופי. אז כמו קוף גם אני כבר לא זוכר מה הוט עשו לי אבל אני בחיים לא אתקרב אליהם.

ariel-ro
10-01-21, 23:31
אין לך הרבה מה לעשות.
בבתים פרטיים יש בזק או הוט.
בזק מצהירים שהם פורסמים גם לבתים פרטיים(וראיתי אצלי בשכונה סיבים על העמודים של בזק, אז אני גם מאמין להם), אך השאלה היא מתי הם יפעילו את הרשת. - משרד התקשורת קידם מאוד את פרויקט הסיבים ויש תקווה שהם יפעילו בשנה הקרובה.
סלקום/פרטנר לא פורסים לבתים פרטיים.

אצלי בבית היה אותו עניין - בבזק קיבלתי 38מגה במחיר של כ115ש"ח בחודש לספק ותשתית.
אמרתי שאני אנסה את הוט, עברתי, ושילמתי 85ש"ח ל200מגה. (יש לי ציוד רשת פרטי, משתמש בSHITBOX שלהם כמודם בלבד)
לשמחתי קיבלנו מהירות כזו בכל שעות היום והיו פחות תקלות מאשר בבזק.
לאחר תקופה של כשנתיים שידרגתי לחבילה של 500/12 בהוט באותה עלות(85ש"ח לספק ותשתית) ואני אכן מקבל כך כל היום, גם בשעות העומס.
החסרון הוא שלאחרונה יש יותר תקלות טכניות(בערך פעם בחודש/חודשיים אין אינטרנט לכמה שעות טובות), אני לא יכול לוותר על 500/12 ולכן אני אעבוד עם תשתית מבזק והוט, שהתשתית מבזק תהווה גיבוי לתשתית של הוט כאשר היא תיפול(הזמנתי ראוטר יעודי לעניין שיעשה את העבודה אוטומטית)

יש לציין שהשירות של הוט עדיף בהחלט על השירות של בזק, בזק פשוט התדרדרו דרסטית בשירות, ופשוט אי אפשר לקבל מהם שירות נורמלי.

אדי
11-01-21, 08:59
מצטרף להמלצה להחליף לספק אחר, יכול לעשות נפלאות גם על אותה התשתית.

צריכים לזכור שבתשתית הוט רוחב הפס מתחלק על פני כלל המשתמשים באזור, כך שבשעות העומס כולם ירגישו ירידה מסויימת בביצועים, אז כדאי לוודא שלפחות בספק הירידה תהיה כמה שפחות מורגשת.

אם מעוניינים לבודד את הבעיה, האם הבעיה היא בתשתית או בספק (או בשניהם ...), אני מעריך שלהוט יש מעין אתר speedtest שנמצא ב"קצה" התשתית ולא אמור להיות מושפע מהספק (לבזק יש כזה), אפשר למדוד את המהירות מולו ולבודד רק את התשתית.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Juv
28-01-21, 20:31
עברנו לפני כמה ימים מהוטנט לבזק בינלאומי.
בינתיים נראה שבעיית האיכות בשעות הערב נפתרה.

mugi8675
28-01-21, 23:28
לצערי הוט הם היחידים בסביבה שמספקים רשת מהירות סבירה לצרכי ואני, לכן, לקוח שבוי. אבל! רמת ניהול הרשת שלהם לא תאומן ויש לי קצת השכלה בתחום...

ללקוח הוט (תשתית + ספק) יש שני כתובות IP. האחת פנימית שתוכלו לראות בנתב, והשניה היא כלפי העולם (אותה תוכלו לראות באמצעות שׁאילתת what is my ip). מי שהכתובת חשובה לו (גישה מרוחקת לשרתים שלו, עבודה מול שרתי RAS של לקוחות וכו׳), יאכל הרבה חxא. זה פשוט לא עובד.

חזרתי לבזק בינ״ל. התמיכה מדברת בשפה שאני מבין, אתה לא צריך להסביר להם מונחים מעולם התקשורת והזמינות גבוהה בהרבה. זה מייקר את הפתרון בכמה שקלים, אבל זה שולי לעומת התמורה. בקיצור, מי שחייב רשמת מהירה, אבל בריאותו חשובה לו - שיפצל בין ספק לתשתית.

אגב, רשת הוט לא סימטרית והעלאה היא במהירות קבועה החל מ- 200 כך שאין ערך במהירויות גבוהות יותר למי שזקןק להעלאת נתונים כמותיים לרשת.

kimono
29-01-21, 11:19
בתלביב עם אותן בעיות. בזק עד 40 מגה ותקוע עם הוט כשהראוטר שלהם מתנתק מדי יום-יומיים. הבעיה עם הוטבוקס ידועה ולא הפריע לאפס את הדרעק הזה מדי פעם, אבל החלפת הוטנט מעניינת - ננסה לעבור. תודה.

Juv
31-03-22, 17:36
מעיר את הדיון הזה, כ אשתי בדיוק סיימה בידוד קורונה.
שזה אומר שהיה לה זמן לעבור על כל החשבונות מהספקים שלנו לכל דבר שיש (אינטרנט, בנקים, טלוויזיה, סלקום, עירייה...) ולקצץ הוצאות בצורה משמעותית. לא ייאמן כמה הנבלות מוכנים לרדת אחרי שיחת טלפון. ברור שהיא רשמה לעצה הערה ביומן באפריל 23 לחזור על כל הסבב.
בין היתר - היא גילתה שהוטנט המשיכו לחייב אותנו 95 שח על ספק אינטרנט למרות שעברנו לבזק בינואר 21.
נו. חצי שעה המתנה אבל בסוף היא הגיעה לנציג שלא הבין מה נפל עליו.
הקטע שאצלם מופיע במערכת שעברנו לבזק, אין דרך שלא יופיע...
זה נגמר בהתנצלות שלהם, החזר לחשבון של כל התשלומים מפברואר 21 (זה לא מעט כסף), וסמסים שמאשרים שהפעם הם ניתקו אותנו עד הסוף.

נדב42
31-03-22, 23:56
ולכן אני לא מוכן שלהוט יהיו פרטי כרטיס אשראי שלי ... זה לא מקרי, זו שיטה.

היום אני על הוט כי בזק על הפנים פה במושב, אבל אני משלם על הכל דרך בזק בינלאומי בבאנדל אחד. הם נאלצו לתת לי את הראוטר במתנה בגלל זה, התמודדתי.

אינשאללה בקרוב סיבים של בזק ...

zivo
01-04-22, 10:58
2 הערות לגבי הוט -
1- בהרבה מקרים, החבילה שלהם מגיעה עם hotnet כספק אינטרנט. והם מממשששש גרועים, ובהרבה פעמים הם בעצם מקור הבעיה ( שלצרכן קשה להבחין בין השנים).
בקיצור מי שחייב את הוט כתשתית, שיעשה לעצמו טובה וידאג לספק אינטרנט אחר.

2- כמו שנאמר פה, הוט, פשוט גנבים. כמות החיובים "השגויים" שלהם לא מותירה ספק, זה שיטה, זה לא מקרה ( הם מוזמנים לתבוע).

ולכן , קומבינה כמו שנדב עושה, נראת פתרון אולטימטיבי.

נדב42
01-04-22, 15:18
לא ממש אולטימטיבי, הוא בעייתי בכל פעם שצריך את התמיכה של הוט, כי הם מבקשים 4 ספרות של כרטיס אשראי כאמצעי הזדהות, ואין כזה ... רק בפעם האחרונה גיליתי שאפשר להזדהות גם באמצעות מספר סידורי של הראוטר...

ולגבי הוט-נט, הייתי איתם שנתיים כשקיבלתי את השירות שלהם בחינם כהטבה של הוט מובייל. היו סבירים לצרכים שלי - אני לא צריך רוחב פס גבוה, מספיק לי שיסחוב שיחת וידאו בעבודה ואני מסודר. רק שיעבוד יציב ...

ש01
01-04-22, 18:59
אינשאללה בקרוב סיבים של בזק ...

אצלנו במושב בזק סיימו לפרוש.
כל קשר בין התיבה שלך לחיבור שלך מקרי בהחלט...
הקבלן חיבר את התיבה שמשוייכת אלי בערך 800 מטר מהבית...

ככה זה כשלוקחים קבלן חאפר..
הבטיחות שיתוקן תוך שבועיים. נראה.

בינתיים VDSL של בזק עם 012 (פרטנר) כספק - עובד מצויין. על הנייר 100 מגה בפועל 75-95.

לגבי הוט - גם אם ישלמו לי, אין סיכוי שאני אחשוב על לבחון לבדוק את האופציה של אפשרות אולי לעבוד איתם.

גיא
01-04-22, 19:11
פה בזק תאורטי 100 בתכלס 13 ..

סיבים אולי כשהמשיח ישקול להגיע ..

נדב42
01-04-22, 19:55
בינתיים VDSL של בזק עם 012 (פרטנר) כספק - עובד מצויין. על הנייר 100 מגה בפועל 75-95.

לגבי הוט - גם אם ישלמו לי, אין סיכוי שאני אחשוב על לבחון לבדוק את האופציה של אפשרות אולי לעבוד איתם.

אז התמזל מזלך ויש לך תשתית בזק סבירה. אצלי אין, והוט עדיין פחות גרועים מאינטרנט סלולארי. רק לא לתת להם בשום אופן פרטי כרטיס אשראי.

zivo
01-04-22, 21:02
לא ממש אולטימטיבי, הוא בעייתי בכל פעם שצריך את התמיכה של הוט, כי הם מבקשים 4 ספרות של כרטיס אשראי כאמצעי הזדהות, ואין כזה ... רק בפעם האחרונה גיליתי שאפשר להזדהות גם באמצעות מספר סידורי של הראוטר...

ולגבי הוט-נט, הייתי איתם שנתיים כשקיבלתי את השירות שלהם בחינם כהטבה של הוט מובייל. היו סבירים לצרכים שלי - אני לא צריך רוחב פס גבוה, מספיק לי שיסחוב שיחת וידאו בעבודה ואני מסודר. רק שיעבוד יציב ...

מסכים, אולטימטיבי זו לא המילה הנכונה, התכוונתי המייטבי בהתחשב בנסיבות.
לגבי הוט-נט, זה לא רק בעיות רוחב פס, זה גם המון ניתוקים. לא הצלחתי לגמור שיחה של שעה בלי להתנתק לפחות פעם אחת .
הבעיה הרגילה, הוט אומרים שהכל תקין, והוטנט מאשימים את הוט.
כתבתי סקריפט, שרץ ימים, ועשה פינג לשרת של הוט-נט, וליעדים אחרים ( בארץ ובעולם), וזה הראה הכל, יש להם בעיות בחיבוריות מחוץ לרשת שלהם.
גם שהיו תוצאות מודפסות, לא היה עם מי לדבר.

asafk
03-04-22, 18:58
הבנתי שמשבוע הבא כולם ימכרו אינטרנט וספק בחבילה אחת כולל בזק.
אז אולי אולי יהיה שיפור במחירים וכדאי לחכות כמה ימים.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

shachar
03-04-22, 20:39
מהיום....

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

-->