PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורות דרך, הלוגן או לד, מה עדיף ?

raanan
10-01-21, 13:49
מה עדיף הלוגן מסורתי או לד ?
האם לד חוקי, אין בעיה בטסט ?

בהלוגן יש לי ניסיון טוב עם osram night breaker
יש חברה ודגם מומלץ בלד ? פשוט יש פערי מחירים של אלפי אחוזים.

תודה
רענן

guyo
10-01-21, 14:22
אני חושב שיש בעיה עם נורות לד ופנסי רפלקטור. לי פסלו בטסט.
אני חושב שיש נורות לד שמותאמות לפנסים עם רפלקטור.
יכול לבדוק את auxbeam

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

נדב42
10-01-21, 14:23
ניסיתי כמה לדים, חזרתי ל- Night Breaker.

raanan
10-01-21, 14:55
ניסיתי כמה לדים, חזרתי ל- Night Breaker.
אם כך, נושא סגור מבחינתי.

תודה
רענן

סולי
10-01-21, 14:59
בגזרת ההלוגן, חד וחלק האוסרם.
תאורה חזקה מאוד ופיזור מעולה, החסרון היחיד אן לעיתים אורח חיים קצר.

אמור להיות חוקי לגמרי...חבר עם היילקס הוכשל עליהם בטסט, "אור לבן" ... לא הכרתי סעיף כזה, כן מכיר התייחסות ללד אבל לא ממש לגוון, בכל מקרה לי לא היתה בעיה איתם בטסטים. והגוון מעט בהיר יותר מהלוגן רגיל אבל ממש לא לבן.

לגבי הלד...
לאחרונה עברתי לsupernova v4.
תוצרת ארהב, עובד מעולה. היא מותאמת לעבודה ברפלקטור. נבדק שאינני מסנוור בשום צורה.
אבל לצערי זה הדור של אתמול, היום יש ל morimoto רטרו פיט ללד הרבה יותר מוצלח.
שים לב שהעלויות ממש לא זניחות...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

zivo
10-01-21, 15:20
לא מכיר הלוגן שעושה בעיות סינוור.
הבעיה שלהם, עוצמת תאורה חלשה וצריכת זרם גבוהה.
לד בעייתי בטסט אבל עושה פלאים בנהיגה, בעיקר ברכב ישן שהרפלקטור והזכוכית כבר לא חדשים.
שקונים לד, צריך לשים לב טוב למימוש של הילד ולמידות של המנורה, ואז אין בעיה של סינוור.
יש מכוני רישוי שמעבירים לד בלי בעיה ( בודקים שהכיוון תקין), ויש כאלו שלא.
דרך אגב וסתם בשביל הקוריוז, יש מכונים שפוסלים גם אור רוורס או אורות קטנים מלד.
זה לא מפריע להם לאשר לד לאורות ראשיים שבאים לבקש אישור אורות :-(

דרור ברלי
10-01-21, 15:25
מכשילים על לד? נו, זה מצוין פעמיים!

1. פעם ראשונה - אם מכשילים על משהו, סימן שהוא טוב ומשפר את המצב לעומת המקור. הם לא יכולים לסבול שחלק לא מקורי הוא טוב יותר.
2. פעם שנייה - שיהיה להם משהו דבילי וזול להכשיל עליו, ולא איזה משהו מכני עקרוני ויקר.

תחזיקו שתי נורות הלוגן ישנות (בקופסאות שלהן) תא הכפפות, כדי להחליף אחרי ההכשלה. אחרי שעוברים, מחזירים את הלד.

zivo
10-01-21, 16:48
מכשילים על לד? נו, זה מצוין פעמיים!

1. פעם ראשונה - אם מכשילים על משהו, סימן שהוא טוב ומשפר את המצב לעומת המקור. הם לא יכולים לסבול שחלק לא מקורי הוא טוב יותר.
2. פעם שנייה - שיהיה להם משהו דבילי וזול להכשיל עליו, ולא איזה משהו מכני עקרוני ויקר.

תחזיקו שתי נורות הלוגן ישנות (בקופסאות שלהן) תא הכפפות, כדי להחליף אחרי ההכשלה. אחרי שעוברים, מחזירים את הלד.

אתה אפילו לא מבין - הנימוק, התאורת רוורס שלך מסנוורת!
שאלתי אותו לגבי הפרוז'קטורים שיש למשאיות (עמדה משאית בצד), הוא הסביר לי "שזה משהו אחר".

דרור ברלי
10-01-21, 17:05
אני מבין יופי.
מהרגע שהיתה לי מכונית בבעלותי, כלומר מאמצע 1986, שאני מבין.
אבל בוא ונצמצם את זה רק לג'יפים - מסוף 1989 אני מבין לעומק את הבעיה של ג'יפ בטסט. לא משנה כמה מצבו טוב ומוקפד ומתוחזק להפליא - הוא מוכרח להיכשל. כי הוא ג'יפ, מה זאת אומרת.

מי שעד היום לא הבין את מבנה האישיות של "בוחן" ואת הדינמיקה של "מבחן רישוי" ב"מכון רישוי" של מדינת ישראל, אלה אתם.
לפעמים גם ג'יפ עובר חלק. אני מודה שגם לי היו כמה טסטים טובים כאלה. אבל בדרך כלל נכשל, גם אם הכל בו תקין. הוא עלול גם להיכשל כי האף שלך לא ימצא חן בעיני הבוחן. אז עדיף להשאיר לו משהו מוחשי להיתלות בו ולהכשיל עליו. משהו דבילי לחלוטין כמו נורה או לוחית רישוי, אבל עדיין משהו.

לזכותכם ייאמר שסופסוף התחלתם להבין.....

א.פ
10-01-21, 18:55
הרבה פעמים נורות לד בגופים לא מתאימים מסנוורות את הנוסעים ממול

ד ו ר ו ן
10-01-21, 19:24
בגזרת ההלוגן, חד וחלק האוסרם.
תאורה חזקה מאוד ופיזור מעולה, החסרון היחיד אן לעיתים אורח חיים קצר.

אמור להיות חוקי לגמרי...חבר עם היילקס הוכשל עליהם בטסט, "אור לבן" ... לא הכרתי סעיף כזה, כן מכיר התייחסות ללד אבל לא ממש לגוון, בכל מקרה לי לא היתה בעיה איתם בטסטים. והגוון מעט בהיר יותר מהלוגן רגיל אבל ממש לא לבן.

ואותי ניסו להכשיל עם אותן נורות בדיוק כ״אור כחול״..
כמעט התפוצצתי מצחוק... כן, רק הגמל עם אור כחול ערסיאדה.. נכון.
הבחור הבין שהגזים בנסיון המריחה.

בשנה האחרונה הבנתי שההתקרצצות החדשה של המכון הוא כיוון אורות/אור חלש שנפתר במעשה כשפים כשבמוסך הצמוד של קרוב המשפחה מישהו עושה כאילו כיוון משהו בפנס.
מקבל בהכנעה אם זה הדבר היחידי ש״מצאו״.

אוסרם נייטברייקר מוצר מצוין, בלי צורך בקומבינות התקנה וההבדל ניכר לחיוב.

איציק - 4X6ZH
10-01-21, 19:37
מה לגבי תדר המנורה
מה העין שלנו יכולה לראות ?
למה יש תאורה שהיא באמת מסנוורת אבל תכלס לא רואים טוב
למה יש מנורות שהצל מסביב חזק ולעין הנהג לוקח זמן להבין מה הוא רואה

איציק

raanan
10-01-21, 20:00
מה לגבי תדר המנורה
מה העין שלנו יכולה לראות ?
למה יש תאורה שהיא באמת מסנוורת אבל תכלס לא רואים טוב
למה יש מנורות שהצל מסביב חזק ולעין הנהג לוקח זמן להבין מה הוא רואה

איציק
לא בטוח שהבנתי למה התכוונת. אבל,
רובנו פה מעל 45 וזה הגיל שמתחיל הדרדרות בקולטנים של העין ונדרש תאורה חזקה יותר כדיי לראות ברור.
הערה, אני לא מדבר על מיקוד (קצר / רחק רואי) שניתן לתקן בניתוח לייזר.

זה גם הזדמנות להזכיר שככל שהגיל מתקדם, מומלץ לרכוש משקפי שמש עם מקדם העברה (LTL ) גדול יותר.

רענן

חנן-ג'יפולוג
10-01-21, 20:09
רענן, זה אומר גם משהו לגבי רגישות לסנוורים?
עברתי לא מזמן את ה50, ואני מרגיש שאני יותר ויותר מתעצבן על כך שחלק ניכר מהנהגים מולי מסנוורים אותי בכביש.
זה או שעם הגיל יותר מסתנוורים.
או שמאבדים סבלנות לאידיוטים.
או שיותר אנשים מסנוורים, באופן כללי, אבל גם בפרט אלו עם הקסנונים, שבכביש הררי כמו אצלנו, אפילו שהם עם אור מעבר, פוגעים לעתים קרובות בעיני הנהג שמולם, עקב שיפוע הדרך. זוועה.

- - - Updated - - -

את מראות הצד, בלילה, אני מכוון משמעותית החוצה, כך שאצטרך לזוז ממש בכסא כדי לראות מה קורה בהן, ומראת האמצע כמובן על מצב סינוור.
אחרת אני לא מפסיק לקלל.

raanan
10-01-21, 20:18
רענן, זה אומר גם משהו לגבי רגישות לסנוורים?
עברתי לא מזמן את ה50, ואני מרגיש שאני יותר ויותר מתעצבן על כך שחלק ניכר מהנהגים מולי מסנוורים אותי בכביש.
זה או שעם הגיל יותר מסתנוורים.
או שמאבדים סבלנות לאידיוטים.
או שיותר אנשים מסנוורים, באופן כללי, אבל גם בפרט אלו עם הקסנונים, שבכביש הררי כמו אצלנו, אפילו שהם עם אור מעבר, פוגעים לעתים קרובות בעיני הנהג שמולם, עקב שיפוע הדרך. זוועה.

- - - Updated - - -

את מראות הצד, בלילה, אני מכוון משמעותית החוצה, כך שאצטרך לזוז ממש בכסא כדי לראות מה קורה בהן, ומראת האמצע כמובן על מצב סינוור.
אחרת אני לא מפסיק לקלל.

בוודאי !
כשהעינים צעירות טווח הרגישות גבוה ולכן יכול להכיל מחושך לעוצמת הארה גבוה.
כמו כן, יש את מהירות התגובה של העין שדועכת בסגירת אישונים (שריר) .
זה בערך כמו שסובלים מבעיות שמיעה מאד נרגזים לרעש.

בנוסף, מה שלא כל כך מדברים עליו, אנשים שמבצעים ניתוחי לייזר סובלים יותר מסינוור ואפקטים של הילה.

תשימו לב שהאופטמריסטים ורופאי עיניים מרכיבים משקפיים ...

רענן

raanan
10-01-21, 21:01
זה גם הזדמנות להזכיר שככל שהגיל מתקדם, מומלץ לרכוש משקפי שמש עם מקדם העברה (LTL ) גדול יותר.

רענן
LTL = light transmission levels

משקפי שמש סטנדרטיים (LTL12) מעבירים סדר גודל של 12% מעוצמת ההארה (דהיינו חוסמים 88% ).
מעל גיל 45 כשמרגישים שחשוך לנו בשעות בין הערביים עם המשקפי שמש אך לא נעים לנו ללא המשקפיים,
רצוי לעבור ל LTL28 .
המדרגות הבאות LTL35 ו LTL50) LTL50 העדשות ממש בהירות).

עדשות כאלו ניתן להזמין אצל אופמטריסט,
אני הזמנתי (LTL28) ישירות מחו"ל כולל מספר ראיה.

רענן

איציק - 4X6ZH
10-01-21, 21:29
מי ימצא לנו את טבלת ספקטרום תדרי האור
מה עין שלנו צריכה לראות
מה העין שלנו רואה
מה מתרחש אצל עיוור צבעים ( וגברים הם ורק הם עיוורי צבעים )
ואז ללכת לנתוני יצרן המנורה . מה הוא אומר על המנורה שלו
ובסוף בסוף משרד התחבורה / הבוחן / או השוטר שלא מבינים את הבעיה

איציק

Oren Kipnis
10-01-21, 21:38
התקינה לא מאשרת התקנת נורות לד בפנס המיועד להלוגן או לקסנון, ושום קומבינציה אחרת מאלו. הסיבה, היא שהתקינה היא עבור מכלול תאור השלם, קרי גוף עם עדשה, רפלקטור ונורה מסוג מוגדר. הדבר נכון לכל סוגי הפנסים.

מותר להחליף גוף תאורה בגוף תאורה אחרי, הכי קל למי שיש לו פנסי 7 אינץ, עגולים. רג לדאוג שהפנס מסומן בתקן E.

כמו כן חובה ששני הפנסים הראשיים יאירו באותו גוון.

איל מ
10-01-21, 22:13
בתור עיוור צבעים מדופלם, הריני לבשר לך שגם נשים הן עיוורות צבעים.
נכון,
באחוזים הרבה הרבה יותר נמוכים מגברים. אם אצל גברים זה 5-10% מהאוכלוסיה, (יותר קרוב ל10%) , אצל נשים זה באזור ה1%. בד"כ הן רק נושאות את הגן ומעבירות אותו לבניהן המסכנים, אבל לפעמים גם להן מתפלק. אני אישית מכיר כמה, ויש עוד נתונים מעניינים לגביהן, אבל בשרשור אחר.

אייל
10-01-21, 22:44
זו הכלה?

https://www.ebay.com/itm/OSRAM-H4-Night-Breaker-LASER-150-Halogen-Bulbs-12V-55W-60W-2-Pack/402248147611?epid=18028819043&hash=item5da7dba29b:g:b4QAAOSwB0he7HRO

המחיר סביר?

סולי
10-01-21, 23:00
לא מכיר הלוגן שעושה בעיות סינוור.
הבעיה שלהם, עוצמת תאורה חלשה וצריכת זרם גבוהה.
לד בעייתי בטסט אבל עושה פלאים בנהיגה, בעיקר ברכב ישן שהרפלקטור והזכוכית כבר לא חדשים.
שקונים לד, צריך לשים לב טוב למימוש של הילד ולמידות של המנורה, ואז אין בעיה של סינוור.
יש מכוני רישוי שמעבירים לד בלי בעיה ( בודקים שהכיוון תקין), ויש כאלו שלא.
דרך אגב וסתם בשביל הקוריוז, יש מכונים שפוסלים גם אור רוורס או אורות קטנים מלד.
זה לא מפריע להם לאשר לד לאורות ראשיים שבאים לבקש אישור אורות :-(

ברור לנו שהלוגן לא מכוון בהלכה... עלול לסנוור?

אני נכנסתי לתאורת דרך ראשית מלד כי חיפשתי להוריד מהצריכת אנרגיה... אז חקרתי ברשת וראיתי עשרות סרטונים ובנוסף התגלחתי על ניסיונם של חברים חובבי אספלט...

אז לרוב נורת לד ברפלקטור הלוגן מוציא פחות תפוקה מהלוגן כשמדובר בנורה סינית ולא מהונדסת כהלכה...(מה שאומר גם יקרה.. מעל 100דולר לזוג) ואלו גם הנורות שנדב42 ולדעתי רבים אחרים התאכזבו מהם.

נרשם פה על תדר תאורה וגוון... אני שמתי לב שהדבר הכי משפיע זה האופטיקה או הפיזור והמיקום של האלומה, זה מה שעושה את ההבדל.

צריך פיזור טוב בלי קיטועים והפרשים חדים....
צריך נקודה מרוכזת של אור במרכז האלומה (מרכז הכביש)
וקו חיתוך טוב ממרכז האלומה בערך ומטה.. כדי למנוע סינוור לבאים מולך.

אצרף קישור לנורה חדשה שיצאה לשוק לאחרונה...למי ששוקל להיכנס לזה

וסרטון השוואה של נורות לד שונות, אלו הסיניות מול הלוגן מול תוצרת איכותית.

https://youtu.be/IWDjFQuT7Gs

https://youtu.be/SQF5ESBHLrw

Gilad
11-01-21, 02:49
אם החלפת פנס קומפלט רלוונטית ואם מדובר על פנס עגול "סטנדרטי" אני ממליץ בחום על trucklite מבוססי לד

זה הסט השני שלי אחרי שהראשון נפגע בתאונה - תאורת לילה מצויינת ובהירה, עובר טסט בלי בעייה ומוריד משמעותית את הזרם שעובר במערכת ביחס לנורת הלוגן.

נדב42
11-01-21, 07:31
מה שצריך כדי לקבל תאורה אפקטיבית, כלומר כזו שגם רואים בה טוב ולא רק מעיפה החוצה הרבה אור, זה פיזור לרוחב ספקטרום התדרים, כלומר לא אור בתדר אחד כמו לד סטנדרטי.

בנורה שמבוססת להט, (כמו השמש, אליה העיניים שלנו מותאמות) זה המצב באופן טבעי. לא בלד.

אגב, עשיתי ניסוי בזמנו עם לד בר, שהחלפתי בו את הלדים לארבעה גוונים שונים באותו לד בר (הלדים מאותה סדרה ויצרן כמו המקוריים של הלד-בר). התוצאה לא פחות ממדהימה. חבל רק שלא הצלחתי להלחים באיכות מספיק טובה כדי לקבל תאורה יציבה, אחרת זה כבר מזמן היה מורכב אצלי על תקן אורות ערפל ...

zivo
12-01-21, 01:03
ברור לנו שהלוגן לא מכוון בהלכה... עלול לסנוור?

אני נכנסתי לתאורת דרך ראשית מלד כי חיפשתי להוריד מהצריכת אנרגיה... אז חקרתי ברשת וראיתי עשרות סרטונים ובנוסף התגלחתי על ניסיונם של חברים חובבי אספלט...

אז לרוב נורת לד ברפלקטור הלוגן מוציא פחות תפוקה מהלוגן כשמדובר בנורה סינית ולא מהונדסת כהלכה...(מה שאומר גם יקרה.. מעל 100דולר לזוג) ואלו גם הנורות שנדב42 ולדעתי רבים אחרים התאכזבו מהם.

נרשם פה על תדר תאורה וגוון... אני שמתי לב שהדבר הכי משפיע זה האופטיקה או הפיזור והמיקום של האלומה, זה מה שעושה את ההבדל.

צריך פיזור טוב בלי קיטועים והפרשים חדים....
צריך נקודה מרוכזת של אור במרכז האלומה (מרכז הכביש)
וקו חיתוך טוב ממרכז האלומה בערך ומטה.. כדי למנוע סינוור לבאים מולך.

אצרף קישור לנורה חדשה שיצאה לשוק לאחרונה...למי ששוקל להיכנס לזה

וסרטון השוואה של נורות לד שונות, אלו הסיניות מול הלוגן מול תוצרת איכותית.

https://youtu.be/IWDjFQuT7Gs

https://youtu.be/SQF5ESBHLrw

צריך מאוד להזה מהמלצות שמבוססות רק על איזה סרטון מכירה.
הנורות האלו נמכרות באמזון כבר יותר משנה, ומקבלות ציון רע מהמשתמשים.
נוסיף את המחיר המפחיד, וזה נראה ממש כמו תרגיל יחצנות ולא יותר

https://www.amazon.com/Morimoto-2Stroke-2-0-Headlight-Bulb/product-reviews/B07N95T4LM/ref=cm_cr_dp_d_show_all_btm?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews

סולי
12-01-21, 08:03
לרוב אסכים איתך אבל זו לא הנורה שהמלצתי עליה,
נראה שבקישור שלך שאר הנורות של היצרן קיבלו ציונים מעולים.
המחירים הגבוהים הם גם אצל היצרנים המתחרים ברמות האלו של נורות led שז לא יבהיל אותך.

andy.shaked
13-03-21, 17:58
מחייה את הפוסט,
אחרי 3 שנים נורת לד אחת "נשרפה" ועובדת רק באור גבוה.
מה מומלץ היום בשוק (דגמים ויצרנים) , אני עם רפלקטור זכוכית אם זה משנה.
העדיפות בעיני היא לנורות לד, או אולי nigth braker? שמעתי עליהם דברים טובים אך לא ניסיתי עדיין. אני לא מרגיש בנוח בנהיגה בחושך עם נורות רגילות.

המדען המטורף

-->