PDA

צפייה בגרסה מלאה : כתבה נהדרת על רכבי שטח שלא מגיעים לשטחנו

haggaigi
13-01-21, 23:45
https://cars.walla.co.il/item/3409684

כתבה נהדרת, השאלה המעניינת האם ניתן לעשות ייבוא אישי לכלי רכב ללא תקינה אירופאית/אמריקאית לארץ?
האם יכול לקום יבואן שכן ירים את הכפפה וינסה להכשיר ייבוא של רכבי שטח כאלו שנמצאים בנישה שחסרה בארץ.

hadtomer
14-01-21, 06:08
אהלן. לצערי הרב רוב הרכבים המכריע שאתה הבאת אינם יכולים להיכנס בשערי מדינת ישראל- במקרה של חלק מהם, לפחות למיטב הבנתי, פשוט לא יתנו לך לנהוג עם הגה ימני כמובן.... אבל רובם המכריע פשוט לא עומד באחת משלוש תקינות שתקפות בישראל: האירופית, האמריקאית והקנדית. (הקנדית חדשה יחסית אצלנו-הם נוסעים בדגמים אמריקאיים אבל סופרים בשיטה המטרית). גם ביבוא אישי רכב שנכנס לארץ חייב לעמוד בתקינה. כדי "להכשיר" רכבים כאלה ידרשו מסמכי COC מהיצרן ולא מעט בירוקרטיה שתידרש כדי לבצע בהם תקינה. זה לא תרחיש בלתי אפשרי -ובעבר בישראל זה קרה-למשל במקרה של דגמים מסוימים של קיה-אבל הקיה ספורטאז (בווריאנטים מסוימים) הפך לרכב של עשרות אלפי חתיכות וכנראה שקל לו יחסית לעמוד בכללי התקינה שמקובלת בישראל. אני לא יודע האם המכירות של רכב שטח מבוסס טנדר יצדיקו את ההשקעה הלוגיסטית והבירוקרטית הניכרת.

ד ו ר ו ן
14-01-21, 08:57
https://cars.walla.co.il/item/3409684

כתבה נהדרת,.
כתבה מוזרה.. עם סתירות פנימיות.
דגמי רכבים שלא מגיעים לכאן כי אולי פשוט לא רווחי/לא מעניין את היבואן?

האמירה הבאה ביחס לרכבי שטח באוסטרליה זה הפוך מהמצב שם, ״טעות סופר״ או תחקיר לקוי?
״חלקם הגדול חמוש במנועי בנזין חזקים״

אם יש סוג של קונצנזוס רחב במדיה האוסטרלית היא דיזל.
בגלל תצרוכת דלק עדיפה בהרבה שמחויבת מציאות כשיש מאות קמ בין תחנות דלק, ודווקא בגלל שתקנות זיהום האויר שם פחות מחמירות ביחס לאירופה וארהב.

רמי גלבוע
14-01-21, 17:01
אני לא מבין מה "מוזר" כאן.

לפחות 2 יבואנים היו מתים להביא את הכלים האלה לישראל, בוודאי מיצובישי שאיבד רק לאחרונה את הפג'רו, ולא רק הוא. במקרה של הטויוטה, למשל, גרסת ה'ג'יפ העירוני' יותר זולה שם מאשר היי לקס. לא תקנה אחד כזה?

זה נכון שרכבי מסע שעוברים את 1850 הקילומטרים של Cunning Stock Road חמושים בדיזלים, אבל יש באוסטרליה ביקוש עצום גם למנועי בנזין, כולל לנד קרוזר, פטרול, ובוודאי 4X4 פחות קשוחים כמו נשואי הכתבה, שאינם מיועדים לעבודה קשוחה במיוחד

ד ו ר ו ן
14-01-21, 19:53
אני עוקב אחרי כמה ערוצי טיולים אוסטרליים ועד לאחרונה קורא עיתונות מודפסת אוסטרלית.

דיזל דומיננטי שם בסדרי גודל, למעשה הייצוג לבנזין בשטח כמעט לא קיים.

וסדרה 70 נחשבת יקרה משמעותית מרכבי שטח אחרים שם.
קרוב ל-80k לרכב ברזל אולדסקול.
שלא תבין לא נכון, אני מאד רוצה כזה, אבל מציאותי.
אבל גם בסטנדרט של אוסטרליה, מי שנוסע בחדשים זה אנשים מהיותר מבוססים.

פוראנר בנזין יכול להגיע לכאן, ולא מגיע.
גם ה-SUV מבוססי טנדר דל טויוטה ומיצובידי שיוצאים מאותו המפעל במזרח.
מה שמכוון שהאינטרס הוא אחר.

haggaigi
14-01-21, 21:51
אהלן. לצערי הרב רוב הרכבים המכריע שאתה הבאת אינם יכולים להיכנס בשערי מדינת ישראל- במקרה של חלק מהם, לפחות למיטב הבנתי, פשוט לא יתנו לך לנהוג עם הגה ימני כמובן.... אבל רובם המכריע פשוט לא עומד באחת משלוש תקינות שתקפות בישראל: האירופית, האמריקאית והקנדית. (הקנדית חדשה יחסית אצלנו-הם נוסעים בדגמים אמריקאיים אבל סופרים בשיטה המטרית). גם ביבוא אישי רכב שנכנס לארץ חייב לעמוד בתקינה. כדי "להכשיר" רכבים כאלה ידרשו מסמכי COC מהיצרן ולא מעט בירוקרטיה שתידרש כדי לבצע בהם תקינה. זה לא תרחיש בלתי אפשרי -ובעבר בישראל זה קרה-למשל במקרה של דגמים מסוימים של קיה-אבל הקיה ספורטאז (בווריאנטים מסוימים) הפך לרכב של עשרות אלפי חתיכות וכנראה שקל לו יחסית לעמוד בכללי התקינה שמקובלת בישראל. אני לא יודע האם המכירות של רכב שטח מבוסס טנדר יצדיקו את ההשקעה הלוגיסטית והבירוקרטית הניכרת.

אם תקרא היטב בכתבה חלק מכלי רכב אלו מגיעים לאמירויות עם הגה שמאלי. כך שקיימת גרסה מתאימה לכביש בארץ.
השאלה אם ניתן לייבא אותם עצמאית. אגב אישית אותי מעניינת הניסאן טרה שלא מופיע כאן.

hadtomer
15-01-21, 14:59
[QUOTE=haggaigi;927856]אם תקרא היטב בכתבה חלק מכלי רכב אלו מגיעים לאמירויות עם הגה שמאלי. כך שקיימת גרסה מתאימה לכביש בארץ.
/QUOTE]
צר לי, זה לא מדויק. קרא מה שכתבתי- מיקום ההגה "מן הסתם" משנה- אבל ממש אינו קובע. מה שקובע הוא התקינה. כתבתי שאצלנו עובדים לפי 3 תקינות. התקינה באמירויות שונה מישראל. באמירויות פועלים לפי תקינת GCC. למרבה הצער תקינה כזו אינה תקפה בישראל.

asafk
15-01-21, 15:06
ועדיין יש רכבים שיכולים להגיע ולא מגיעים.
הזכרתם קודם פג'רו ספורט והיילנדר. גרסאות ה suv של הטנדרים הפופולריים.
ולא מביאים אותם. כי...?
כנראה מישהו עושה את החשבון ומחליט שלא כדאי.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

גיא
15-01-21, 15:08
היילנדר אני דווקא רואה פה .. מיצו ספורט. רק במוסקבה ומקנא. בהחלט אחד המועמדים שלי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hadtomer
15-01-21, 15:11
שיווק היילנדר החל לאחרונה

https://www.toyota.co.il/new-cars/highlander/

לגבי הפאג'רו ספורט, אני באמת לא יודע על אילו כללי תקינה הוא עונה.

asafk
15-01-21, 15:49
יופי. כבר משהו. למרות שמבחינתנו זה סה"כ עוד קרוסאובר.
עכשיו... כבר מביאים מבחר דגמים? מה עם פורטונר? (היילקס בתחפושת)?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

איל מ
15-01-21, 17:43
כל עניין השורה השלישית די לא מעניין אותי אבלללל....
האם בכל הטנדרים בתחפושת הללו השלדה באותו אורך, או שהיא קצרה יותר? כשהכוונה כמובן לקצה השלדה האחורי (מה שנקרא אצל אחיהם הטנדרים- סרח אחורי).

נמרוד
15-01-21, 17:58
כל עניין השורה השלישית די לא מעניין אותי אבלללל....
האם בכל הטנדרים בתחפושת הללו השלדה באותו אורך, או שהיא קצרה יותר? כשהכוונה כמובן לקצה השלדה האחורי (מה שנקרא אצל אחיהם הטנדרים- סרח אחורי).

גם בסיס הגלגלים וגם האורך הכללי קטנים משמעותית לעומת טנדר דאבל קבינה.

132349
132350

איל מ
15-01-21, 18:28
מעולה!
עכשיו אני חכול להצטרף בלב שקט למעגל הממורמרים.
מדינה של פשיסטים! למה לא מביאים לארץ!

geva dover
16-01-21, 10:47
פוראנר בנזין יכול להגיע לכאן, ולא מגיע.
מה שמכוון שהאינטרס הוא אחר.

לדעתי (ויש סיכוי שאני טועה) הסיבה שלא מביאים את הפוראנר לארץ הוא כדי לא לפגוע במכירות של הלנד קרוזר שיקר ממנו. אם יביאו כביכול גיפ' בנזין במחיר קצת יותר נמוך מהלנד קרוזר, הם יפגעו במכירות שלו

גיא
16-01-21, 12:30
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210116/5e0c450e595ddadf36ccc45b3c404a33.jpg

המצב מחמיר ... יהיה ( אולי ) גם ביג אורוך.

hadtomer
16-01-21, 12:59
לדעתי (ויש סיכוי שאני טועה) הסיבה שלא מביאים את הפוראנר לארץ

חברים- אתם עושים מעט סלט.

קודם כל נעשה חלוקה בתקינה:

יש מה שמותר לייבא לישראל ויש מה שאסור לייבא לישראל. מה שמותר לייבא לישראל הוא רכבים שעונים על כללי תקינה של שלושה אזורים: תקינה אירופית. תקינה אמריקאית. תקינה קנדית. התקינה שנהוגה במפרץ הפרסי אינה אף אחת מאלה. לדוגמה- תקינה של מפרץ פרסי מאפשרת מכירת לנדקרוזר 79 עם דיזל ובאירופה מדובר בדגם שאינו עונה כבר על דרישת זיהום.

גם לא התקינה במזרח הרחוק ובטח ובטח ובטח שלא התקינה האוסטרלית. לגבי דגמים שהוזכרו: טויוטה פורטונר אינו עונה על תקינה אירופית ולא אמריקאית או קנדית. איסוזו MU אינו עונה על תקינה אירופית בדגם 3.0-אני לא הצלחתי לבדוק לגבי 1.9 אבל למיטב הבנתי 1.9 אינו הנעה כפולה.

כעת נותרנו עם מה שכן מותר לייבא

שנית נעשה חלוקה ביבואנים: יש לנו 3 סוגי יבואן: יבואן ישיר, כלומר שקונה את הרכב ישר מהיצרן. יבואן זעיר, כלומר מה שהכרנו כיבוא אישי. ולקינוח יבוא מקביל- אשר קונה מדילר של היצרן בחו"ל. שלושת היבואנים האלה יכולים להביא כל רכב שהם רוצים- ובלבד שהוא עונה על כללי התקינות אשר מותרות בישראל.

מכאן- כל יבואן ושיקוליו. כלומר החלטותיו אילו דגמים לייבא. הטויוטה פוראנר הוא דוגמה טובה: יוניון מוטורס בוחרת משיקוליה לא לייבא אותו - אבל ניתן לרכוש פוראנר בבאפיקי היבוא האחרים- בסוכנות "גשר גולן" שעושה יבוא מקביל אפשר לרכוש פוראנרים. יש גם פה ושם יבוא של טאקומה. והפוראנר זמין גם ביבוא זעיר

https://mnmd.co.il/%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%AA/%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94/4runner/toyota-4runner-sr5/

גלדיאטור עונה על כללי התקינה האמריקאית- ומלפני שבועיים גם על תקינה אירופית. סמלת לא מייבאת אותו נכון להיום אך ניתן לרכוש גלדיאטור גם באפיקי יבוא זעיר-למשל יריב קלר ברוך וגם ביבוא מקביל, באוטו מקס. אני אישית מאוד שמח על כל יבוא מקביל ששובר את דרך החשיבה של יבואני הרכב הוותיקים שחושבים שהקהל שמרני ולכן אין סיבה לייבא לכאן את ה"גוד סטאף". אני לא אופתע אם הברונקו יגיע לאולמות התצוגה של היבוא המקביל זמן רב לפני שבדלק מוטורס יחשבו חצי שנה ויתלבטו האם כדאי להביא רכב שאינו מאזדה 3 בצבע אפור ליסינג.

ד ו ר ו ן
16-01-21, 15:55
תומר,
הוא דווקא לא עושה סלט.
פוראנר מותר בייבוא לארץ.

וגם אחרים. עניין של שיקול עסקי שבחלקו מובן.
אם יבואן מביא דגם, הוא מחוייב לשירות, חלפים ותמיכה לפחות ל-7 שנים אם אני לא טועה.
אנחנו שוק מאד קטן, ויש דברים שפשוט לא משתלם בהסתכלות עסקית כוללת.

hadtomer
16-01-21, 16:17
זה בדיוק מה שכתבתי. פוראנר בהחלט מותר ביבוא ומגיע לכאן ביבוא אישי ויבוא מקביל- אך לא ביבוא ישיר. הוא עונה על כללי תקינה אמריקאית.

הטויוטה פוראנר הוא דוגמה טובה: יוניון מוטורס בוחרת משיקוליה לא לייבא אותו - אבל ניתן לרכוש פוראנר בבאפיקי היבוא האחרים- בסוכנות "גשר גולן" שעושה יבוא מקביל אפשר לרכוש פוראנרים. יש גם פה ושם יבוא של טאקומה. והפוראנר זמין גם ביבוא זעיר
.

haggaigi
16-01-21, 20:55
חברים- אתם עושים מעט סלט.

קודם כל נעשה חלוקה בתקינה:

יש מה שמותר לייבא לישראל ויש מה שאסור לייבא לישראל. מה שמותר לייבא לישראל הוא רכבים שעונים על כללי תקינה של שלושה אזורים: תקינה אירופית. תקינה אמריקאית. תקינה קנדית. התקינה שנהוגה במפרץ הפרסי אינה אף אחת מאלה. לדוגמה- תקינה של מפרץ פרסי מאפשרת מכירת לנדקרוזר 79 עם דיזל ובאירופה מדובר בדגם שאינו עונה כבר על דרישת זיהום.

גם לא התקינה במזרח הרחוק ובטח ובטח ובטח שלא התקינה האוסטרלית. לגבי דגמים שהוזכרו: טויוטה פורטונר אינו עונה על תקינה אירופית ולא אמריקאית או קנדית. איסוזו MU אינו עונה על תקינה אירופית בדגם 3.0-אני לא הצלחתי לבדוק לגבי 1.9 אבל למיטב הבנתי 1.9 אינו הנעה כפולה.

כעת נותרנו עם מה שכן מותר לייבא

שנית נעשה חלוקה ביבואנים: יש לנו 3 סוגי יבואן: יבואן ישיר, כלומר שקונה את הרכב ישר מהיצרן. יבואן זעיר, כלומר מה שהכרנו כיבוא אישי. ולקינוח יבוא מקביל- אשר קונה מדילר של היצרן בחו"ל. שלושת היבואנים האלה יכולים להביא כל רכב שהם רוצים- ובלבד שהוא עונה על כללי התקינות אשר מותרות בישראל.

מכאן- כל יבואן ושיקוליו. כלומר החלטותיו אילו דגמים לייבא. הטויוטה פוראנר הוא דוגמה טובה: יוניון מוטורס בוחרת משיקוליה לא לייבא אותו - אבל ניתן לרכוש פוראנר בבאפיקי היבוא האחרים- בסוכנות "גשר גולן" שעושה יבוא מקביל אפשר לרכוש פוראנרים. יש גם פה ושם יבוא של טאקומה. והפוראנר זמין גם ביבוא זעיר

https://mnmd.co.il/%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%AA/%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94/4runner/toyota-4runner-sr5/

גלדיאטור עונה על כללי התקינה האמריקאית- ומלפני שבועיים גם על תקינה אירופית. סמלת לא מייבאת אותו נכון להיום אך ניתן לרכוש גלדיאטור גם באפיקי יבוא זעיר-למשל יריב קלר ברוך וגם ביבוא מקביל, באוטו מקס. אני אישית מאוד שמח על כל יבוא מקביל ששובר את דרך החשיבה של יבואני הרכב הוותיקים שחושבים שהקהל שמרני ולכן אין סיבה לייבא לכאן את ה"גוד סטאף". אני לא אופתע אם הברונקו יגיע לאולמות התצוגה של היבוא המקביל זמן רב לפני שבדלק מוטורס יחשבו חצי שנה ויתלבטו האם כדאי להביא רכב שאינו מאזדה 3 בצבע אפור ליסינג.

וזו בדיוק השאלה, למה טנדר מבוסס על אותו מנוע עומד בתקינה ומיובא ארצה ורכב שטח הבנוי על אותו בסיס של טנדר לא. האם הבעיות בזיהום אוויר, האם ניתן להתקין מסנן חלקיקים או לטפל בזה באופן אחר ואיך כן יתאפשר להעביר אות. לחלופין, למה לא ניתן לאפשר בצורה חוקית להשפיע על מקבלי ההחלטות לאפשר קבלת תקינה שונה מן הנהוג בארץ? אולי אני תמים, אולי נאיבי, אבל בטוח שרכב כמו שאני נוהג בו היום (ניסאן טראנו בנזין 2002) לא יעבור תקינה שמתאפשר לייבא לארץ, למה מה שהיה טוב בשנות ה-90 וה-2000 המוקדמות, חדל מלהתאים לשוק היום, מי קבע זאת ואיך יתאפשר לשנות זאת.

דרור ברלי
17-01-21, 10:27
לא מבין כלום בענייני תקינה, כן יודע שהתקינה משתנה (לרעה, כלומר מחמירה והולכת. זיהום אויר, בטיחות וכו').

מין הסתם אני נגד כל סוג של תקינה/הגבלה ו/או התערבות של מדינה בחיי אזרחיה ורכושם הפרטי, מכל וכל, בכל תחום וסוגיה.
שכל אחד יביא/יקנה מה שהוא רוצה/יכול לפי שיקוליו, אחרי שיקרא בעיתונות רכב וילמד מה יש ומה אין באוטו, ויעשה את החלטותיו - אני יודע שתיכף יתחילו הקריאות המתחסדות והפטרוניות על בטיחות וזיהום אויר ושאר התחסדויות, וזה בפורום שבו מכוניות החלום של רובנו אינן חדשות ואין בהן מערכות בטיחות אקטיביות חכמות או בקרת יציבות או שש כריות אויר או כריות אויר בכלל.....
תאמינו לי, הציבור לא מטומטם. הכבישים לא יתמלאו בבוחנקה ובצ'ייקה ובז'יגולי ובפצ'מצ'קה למיניהן. פה ושם יהיו מי שירצו דווקא כזה - כי זה מה שהם אוהבים ורוצים ואני בעד, כי זו זכותם המלאה. מי שרוצה דווקא כזה - זה מה שמגיע לו ושייהנה. הם משלמים עבור זה, זה לא על חשבון אף אחד. מה, טראנו 97' או סופה 95' או היילקס 93' או סיקס 78' זה יותר פוליטיקלי-קורקט?

"תקינה" זה רק לצורך שליטה. כדי להדק אחיזת חנק של שלטון באזרחיו.

dorbh
17-01-21, 19:10
לא מבין כלום בענייני תקינה, כן יודע שהתקינה משתנה (לרעה, כלומר מחמירה והולכת. זיהום אויר, בטיחות וכו').

מין הסתם אני נגד כל סוג של תקינה/הגבלה ו/או התערבות של מדינה בחיי אזרחיה ורכושם הפרטי, מכל וכל, בכל תחום וסוגיה.
שכל אחד יביא/יקנה מה שהוא רוצה/יכול לפי שיקוליו, אחרי שיקרא בעיתונות רכב וילמד מה יש ומה אין באוטו, ויעשה את החלטותיו - אני יודע שתיכף יתחילו הקריאות המתחסדות והפטרוניות על בטיחות וזיהום אויר ושאר התחסדויות, וזה בפורום שבו מכוניות החלום של רובנו אינן חדשות ואין בהן מערכות בטיחות אקטיביות חכמות או בקרת יציבות או שש כריות אויר או כריות אויר בכלל.....
תאמינו לי, הציבור לא מטומטם. הכבישים לא יתמלאו בבוחנקה ובצ'ייקה ובז'יגולי ובפצ'מצ'קה למיניהן. פה ושם יהיו מי שירצו דווקא כזה - כי זה מה שהם אוהבים ורוצים ואני בעד, כי זו זכותם המלאה. מי שרוצה דווקא כזה - זה מה שמגיע לו ושייהנה. הם משלמים עבור זה, זה לא על חשבון אף אחד. מה, טראנו 97' או סופה 95' או היילקס 93' או סיקס 78' זה יותר פוליטיקלי-קורקט?

"תקינה" זה רק לצורך שליטה. כדי להדק אחיזת חנק של שלטון באזרחיו.

וכשדווקא הבחור שקנה רכב מדגם קשאסה יאבד שליטה על הבלמים ויכנס חזיתית במשפחה?
וכשרכבים שמתאימים למסלולי מרוצים בלבד ינהגו בפראות ויסכנו חיי אדם בכבישי הדרום, מי ישלם על הסכנה הזאת? שנינו
וכשההוא שחסך על הרכב שהוא הזמין מחו"ל יפצע מתאונה עצמית, מי ישלם על הטיפול בו? כן, אני ואתה.

ליברטריאניזם הוא רעיון משעשע בתאוריה.
בפועל, המונע הזול ביותר הוא הדרך בה חברה, ממשלה, אנשים פועלים.
זול יותר לייצר תקינה מאשר לטפל בבעיות שאי יצירתה עשויה לגרום.
התקינה בארץ מוגזמת? אולי מיותרת? לא חושב

גיא
17-01-21, 19:27
אז יש מדינות שבהן אתה אחראי על עצמך .. ואם אתה בסדר .. הכל בסדר .. ואם אתה עשית טעות .. תשלם.

אחרי השלישי / רביעי .. כולם הבינו את השיטה והם שומרים על עצמם.

ה אובר רגלוציה הזאת לא טובה ולא עוזרת כי גם מי ששם פס ממשיך לשים פס .. ואתה רואה את זה על הכבישים כל הזמן. ולא רק שם.
ומי שלא שם פס, משלם את המחיר על החידלון של לא לתת לאשם לשלם את מחיר הטעות שלו.

הרגולציה לא פתרה את הבעיה, היא רק גרמה למי שלא אשם לשלם אוטומטית בשביל מי שאולי יהיה אשם ..

יצא לי לא הכי ברור .. אבל בטח דרור יכתוב את זה בעברית עוד מעט.

נמרוד
17-01-21, 19:32
מדינת ישראל הקטנה, אין לה רגולציה משל עצמה בתחום הזה.

משרד התחבורה שלנו מקובל עליו תקינת רכב גם של האיחוד הארופאי, גם של ארה"ב וגם של קנדה. לא מספיק?

איל מ
17-01-21, 19:43
אני מסכים חלקית לגבי רכבים בתקינה או בתקינות ישנה/לקויה (יש כאן דיסוננס, שהרי בכל זאת, הייתי רוצה להתנייד בעצמי באיזה טרקטור משנות התשעים).
לגבי רכבי ספורט?
אם כבר מישהו משתולל, אני מעדיף שיעשה את זה ברכב ספורט, ולא באיזה רכב "כאילו ספורט" עם מתלים ובלמים רופסים (בינינו, לקחת סיבוב חד ב120, או לחתוך בין רכבים בפראות אפשר גם עם סתם סיוויק 1996 sr , ואפילו עם היילקס...).
הרי לא הרכב עצמו משתולל, זה האידיוט שמאחורי ההגה.

דרור ברלי
17-01-21, 19:52
כמדינה קטנה שאין לה יכולת לכתוב תקינה משל עצמה (יותר נכון אין לה רצון, כי צריך אשכרה לעבוד בשביל זה. וכי פקידונים הרי רק באים לעבודה, הם לא בדיוק אוהבים לעבוד) היא מאמצת תקינה אירופית ואמריקאית וקנדית.... אז מה רע גם בתקינה אוסטרלית ויפנית וכו'?..... מה כל כך קשה להכיר בתקינות של עוד מדינות מתקדמות ומפותחות מאיתנו ברחבי הגלובוס כדי לפתוח את השוק לעוד ועוד דגמים?...
ובכלל, מי אנחנו בכלל? אנחנו היהודים אולי "עם הספר", אבל את הגלגל לא אנחנו המצאנו והגויים כנראה בכל זאת מבינים בזה קצת יותר מאיתנו. קצת ענווה לא היתה מזיקה למדינת ישראל.

אז מה אתה אומר?.... למכוניות בתקינה אוסטרלית לא יהיו ברקסים?.... (או כל שטות אחרת שנכתבה פה כנגד "מכוניות שמתאימות למסלולי מירוצים" או בזכות הרגולציה שהורסת כאן כל חלקה טובה, כאילו התקינה הגיבורה ירום-הודה שומרת על היהודים המסכנים מפני כל חורשי רעתם האנטישמים הפועלים במחשכי מפעלי רכב ברחבי העולם).... איפה אנחנו ואיפה אוסטרליה. איפה התרבות המוטורית האוסטרלית לעומת ה"תרבות המוטורית" (...) בישראל. שלא לדבר על תרבות שלטונית....... רק ברגולציה ובתקינה אנחנו מאוד חזקים. אלופים באיך להגביל, לחנוק, לאסור. בולשביזם בהתגלמותו.

כלי הרכב החדשים בטוחים מאי פעם, הרגולציה משתוללת וחונקת, ובכל זאת ממשיכים להיהרג כאן בתאונות 300 ומשהו אנשים בשנה. פלוס-מינוס, אין לזה שום מגמה. פעם קצת יותר, פעם קצת פחות (בגלל הקורונה שכאן כבר שנה בערך). אבל אין שינוי מהותי. (נמרוד, שאוהב לנבור ולחפש גרפים וסטטיסטיקות, תיכף ינסה להתווכח איתי. אני רק אזכיר לו שהוא זה שכתב פעם בג'יפולוג שתאונות דרכים הן "מחיר הקידמה" וכנראה צדק. יש הרבה מאוד הגיון באמירתו הזו)
היום כל משפחתומטית מודרנית מגיעה ל-200 קמ"ש בקלות. מכוניות ספורט/פאר/יוקרה במחיר של מיליונים, שיכולות להגיע ל-350 קמ"ש ויש להן כמובן תקינה - והן ממשיכות לדהור בכביש ציבורי. אז מה בדיוק עניין תקינה לשמירה על חוקי תנועה?...

אין לך בעיה עם המכוניות ותקינתן. יש לך בעיה רק עם בני-אדם. בני-אדם לא מחונכים. כמו שבדובאי לומדים עכשיו להכיר.

איל מ
17-01-21, 20:15
דרור, אני לא סטטיסטיקאי. למעשה המיון שלי בבגרות הוא משהו שעדיך לא להזכיר...
אבל אם כל שנה כמות הרכבים על הכביש גדלה משמעותית (יחד עם האוכלוסיה), וכמות ההרוגים נשארת אותו דבר...

haggaigi
17-01-21, 21:55
השאלה אם רכב שטח שמבוסס על טנדר כמו היילקס או דימקס או טריניטון עם מכלולים דומים, סרן אחורי חיי, הילוך כח ותכונות שכולנו משוועים להן ברכבי שטח חדישים שלא מגיעים לארץ, מדוע הוא לא מתאים לתקינה והאם ניתן לבצע התאמות ולמכור אותו. אני חושב על יבואן הרכב הראשון שירים את הכפפה ויעשה התאמות. מעניין אם משהו יצליח להביא רכב שטח במחיר של כ-200 אלף ש"ח אולי מעט יותר, הרכב יהיה כאן להיט.

לגבי האמירה של דרור בנוגע לנהיגה הישראלית בכביש והאשמה על 300+- הרוגים כאן בשנה, אני מסכים איתו לא במאה אלא במיליון אחוז. רוב מוחלט של תאונות הדרכים בארץ מקורן באוחזים בהגה ולא בכלי הרכב שרק מתקדמית במערכות הבטיחות שלהן. יש בקבוצה של הטראנו לא מזמן טראנו שהושבת וירד מהכביש לאחר שנהג דימקס נכנס בו בכביש 6 ב140 קמ"ש לאחר שהוא נרדם על ההגה. אין יום על הכביש שבו אני לא נתקל באנשים נוהגים באנוכיות, תוך נטילת סיכונים ובבריונות בלתי מוסברת מלבד היעדר חינוך תעבורתי או חברתי. כמו שדרור ציין, רואים זאת בחו"ל ובמקומות אחרים, אבל זה דיון אחר.

dorbh
18-01-21, 01:01
לא אמרתי שלרכב לפי התקינה האוסטרלית או היפנית אין ברקסים, אמרתי שצריך תקינה כלשהי.
לגבי אימוץ תקינה כזאת או אחרת, לא מבין בזה אבל יודע שבישראל אימצו מספר תקינות, מה שמאפשר להביא לארץ כיום את רכבי השטח של סובארו בתקינה הקנדית.

אל תשווה את המצב באוסטרליה או בכל מדינה מתורבתת אחרת למצב בישראל, האנשים הם לא אותם אנשים.
כן, אני סומך יותר על אוסטרלי ממוצע בכביש מאשר על ישראלי ממוצע.
כן, אני מאמין שצריך רגולציית יתר למלא את הואקום שנוצר כשהיכולת שלך לתת אמון באזרח הממוצע היא נמוכה.

אה, וגם אין צורך לזלזל ככה בפקידונים. הדמות הקפקאית שאתה מצייר היא רומנטית אבל רחוקה מאוד מהמטות בשירות הציבורי היום.
כאחד שעזב קריירה טובה בשוק הפרטי כדי לחפש ערך מוסף במשרד האוצר, אני יודע להעיד שאני מוקף באנשים מוכשרים, חדורי מוטיבציה ורצון
אמיתי לנסות לעשות פה טוב יותר, שעובדים מאוד מאוד קשה. כנ"ל לרבים במשרד המשפטים, במשרד הבריאות ואני בטוח שבמשרדים רבים אחרים.

דור

גיא
18-01-21, 01:15
מה בעצם אתה עושה במשרד הממשלתי הזה כשאתה כל כך לא תופס מהישראלי שאתה אמור לעבןד בשבילו ?

מדהים ... על אותו בסיס. אני יכול להגיד שכל עובד ממשלתי הוא תאב בצע. או כל פנינה אחרת. זה כולל אותך גם ?

איל מ
18-01-21, 07:52
זה שהוא עובד במשרד ממשלתי לא אומר שהוא צריך להיות עיוור.
ועיוור זה לא להבין שהישראלי הממוצע הוא אחד שאסור לסמוך עליו. בינינו, אם לא היתה חובת טסט, כמה אנשים היו עושים בדיקת בטיחות שנתית או דו שנתית לרכב?
(ואל תיקח את חברי האתר, שמוטוריקה היא התחביב שלהם, כדוגמה).
רוצה דוגמה יותר קונקרטית? אם אנשים היו מקיימים את הכללים הפשוטים של ריחוק חברתי, לא היינו בסגר. רוצה עוד אחת? אנחנו בסגר רק על הנייר. דה פקטו כולם עושים מה שבזין שלהם. והתירוצים מהתחת (לא רוצה להכנס לפוליטיקה, אבל "אבדן אמון" הוא תירוץ מהתחת).

דרור ברלי
18-01-21, 09:33
דרור, אני לא סטטיסטיקאי. למעשה המיון שלי בבגרות הוא משהו שעדיך לא להזכיר...
אבל אם כל שנה כמות הרכבים על הכביש גדלה משמעותית (יחד עם האוכלוסיה), וכמות ההרוגים נשארת אותו דבר...

על כמה ק"מ כביש?
מה הנסועה הממוצעת?
כמה מתוך זה מתבצע בפקק?
הרי רוב זמנו של נהג ישראלי עובר עליו בפקק.
היקף הפקקים כיום הוא משהו שבעבר לא הכירו.
אחד מגאוני משרד התחבורע הצהיר בזמנו ש"במהירות אפס אין תאונות". זהו אחד המשפטים היחידים בעולם שהוא מצד אחד כל כך נכון ומצד שני כל כך מטומטם להפליא - בו זמנית.
ואז, איך שהפקק משתחרר, הנהגים במכוניות החדישות והבטוחות ומוכות התקינה מתרסקים זה בתוך זה. האם במכונית בתקינה אוסטרלית הם היו מעורבים בתאונה מוקדם יותר? וזה כי?.....
את כל זה צריך להכניס למשוואה מרובת הנעלמים שלך.

הבעיה שלנ ואינה האם המכונית עומדת בתקינה כזו או תקינה אחרת.
הבעיה שלנו היא דור חדש ומופלא שצומח כאן - פרי באושים של מערכת חינוך פולטיקלי-קורקטית, כושלת ומורעבת. דור חסר תרבות וערכים, צעקן, בור ועם-הארץ, רדוד, גס מחשבה ודיבור, אלים, פורע חוק. דור שמתפרע בבתי מלון ומטוסים, שגונב מגבות ומראות בדובאי, שמשתולל על הכבישים ובשטח.

אין מה לבלבל את המוח בתקינות. מכוניות הן רק ערימות פח גומי ופלסטיק והן לא הורגות אף אחד. אני סבור שענייני התקינה של מכוניות הם התעסקות בטפל. רק בני אדם הורגים זה את זה - תשקיע חצי מהאנרגיה הזו בחינוך של בני אדם, תקבל תוצאות משמעותיות פי כמה.

dorbh
18-01-21, 09:38
מה בעצם אתה עושה במשרד הממשלתי הזה כשאתה כל כך לא תופס מהישראלי שאתה אמור לעבןד בשבילו ?

מדהים ... על אותו בסיס. אני יכול להגיד שכל עובד ממשלתי הוא תאב בצע. או כל פנינה אחרת. זה כולל אותך גם ?

היי גיא, נעים מאוד.

"כן, אני סומך יותר על אוסטרלי ממוצע בכביש מאשר על ישראלי ממוצע"
לאחר מכן הגיע
"כשהיכולת שלך לתת אמון באזרח הממוצע היא נמוכה"

שתי ההתייחסויות מכוונות לתרבות נהיגה, לרכב, למיומנות בכביש. על זה הדיון.
לא סומך על ישראלי ממוצע בכביש. על כישורי הנהיגה. הבנה מוטורית. אתה סומך יותר?
מותר לי לעבוד בשביל הישראלי שלא נוהג טוב, אני לא רואה עם זה כל בעיה.
הלוואי שהיו מנחילים פה תרבות מוטורית, לימוד נהיגה אמיתי וסדנאות וטסט חובה לקשישים. אם לא הייתי נעמד על הרגליים האחוריות
סבתא שלי, בת ה-85 שמתקשה להבדיל ביני לבין אחותי עוד הייתה נוהגת (למען הסר ספק, אנחנו לא דומים).
אפילו הדוגמה של איל עם הטסט - יש לי חברים בריטים ודנים שמוטוריקה זה ממש לא התחביב שלהם. עם זאת, הם בודקים מיוזמתם שמן, מים, לחץ אויר בצמיגים ועוד בערך פעם בחודש. כמה ישראלים אתה מכיר, עם יד על הלב, שממלאים אוויר לפני שהג'נט כמעט נוגע ברצפה?

אין פה תרבות מוטורית לצערי, אין פה חינוך לנהיגה ולתחזוקת רכב ולכן אני מאוד לא רגוע כשאני נוהג בארץ.

גיא
18-01-21, 09:45
ואולי הישראלי לא יודע לנהוג כי המערכת שמלמדת אותו לעשות רשיון לא טורחת ללמד אותו לנהוג ?

או שזה גם אשמת הילד בן 18 שעושה רשיון ...?

אה שכחנו מזה ששום מערכת לא פועלת פה כמו שתוכננה לפעול ...

אני לא אכנס לפוליטיקה. אבל כשכל החלטה בישראל מתקבלת בדרג הכי גבוה בלי שום קשר למציאות. אלא רק לפוליטיקה ופופוליטיקה. אז איך זה בדוק אשמת משתמש הקצה ?

כולל הסגר ואיך לאכוף ( או לא ) אותו ...
(( כפי הנראה הסגר הוא גם פופוליטי .. ))

נמרוד
18-01-21, 09:58
השאלה אם רכב שטח שמבוסס על טנדר כמו היילקס או דימקס או טריניטון עם מכלולים דומים, סרן אחורי חיי, הילוך כח ותכונות שכולנו משוועים להן ברכבי שטח חדישים שלא מגיעים לארץ, מדוע הוא לא מתאים לתקינה והאם ניתן לבצע התאמות ולמכור אותו.

ההבדלים המהותיים בתקינה קשורים למערכות זיהום אויר ובטיחות. היצרן יכול להתאים את הרכבים האלו לתקינה ארופאית אם יתחשק לו, ומתחשק או לא מתחשק לו משיקולים שיווקיים ולא הנדסיים.

אם יש סיכוי שתראה כאן את אחד הכלים מבוססי הטנדרים זה יהיה מיצובישי פאג'רו ספורט, כי למיצובישי באמת יש חור בקטלוג מאז שהפאג'רו נפטר מזקנה.

לטויוטה לעומת זאת אין ממש אינטרס להכניס מתחרה ללנדקרוזר 150 בשוק הארופאי.

דרור ברלי
18-01-21, 09:58
היי גיא, נעים מאוד.

"כן, אני סומך יותר על אוסטרלי ממוצע בכביש מאשר על ישראלי ממוצע"
לאחר מכן הגיע
"כשהיכולת שלך לתת אמון באזרח הממוצע היא נמוכה"

שתי ההתייחסויות מכוונות לתרבות נהיגה, לרכב, למיומנות בכביש. על זה הדיון.
לא סומך על ישראלי ממוצע בכביש. על כישורי הנהיגה. הבנה מוטורית. אתה סומך יותר?
מותר לי לעבוד בשביל הישראלי שלא נוהג טוב, אני לא רואה עם זה כל בעיה.
הלוואי שהיו מנחילים פה תרבות מוטורית, לימוד נהיגה אמיתי וסדנאות וטסט חובה לקשישים. אם לא הייתי נעמד על הרגליים האחוריות
סבתא שלי, בת ה-85 שמתקשה להבדיל ביני לבין אחותי עוד הייתה נוהגת (למען הסר ספק, אנחנו לא דומים).
אפילו הדוגמה של איל עם הטסט - יש לי חברים בריטים ודנים שמוטוריקה זה ממש לא התחביב שלהם. עם זאת, הם בודקים מיוזמתם שמן, מים, לחץ אויר בצמיגים ועוד בערך פעם בחודש. כמה ישראלים אתה מכיר, עם יד על הלב, שממלאים אוויר לפני שהג'נט כמעט נוגע ברצפה?

אין פה תרבות מוטורית לצערי, אין פה חינוך לנהיגה ולתחזוקת רכב ולכן אני מאוד לא רגוע כשאני נוהג בארץ.

סליחה.
אם עובדי הציבור כל כך חדורי רצון טוב ומוטיבציה ובעיקר מוכשרים ומשכילים - איך זה שהם כל כך לא מבינים שהכיוון לתיעול העבודה והשיפור הוא ברמת הנחלת חינוך ותרבות - ולא רגולציית יתר לעצמים עשויים מפח ופלסטיק?.....
אני טוען שזה מגיע רק משני מקומות: או מהמקום של חוסר ידע, בורות ואפילו אווילות וטימטום, או להבדיל מיליון הבדלות - מהמקום של גבהות לב, יוהרה, רוע, רשעות ומי יודע, אולי אפילו זדון. מחק את המיותר.
כי למה להשקיע בחינוך ולקצור פירות רק בעוד דור או שניים או שלושה - כשאפשר להשחית את הזמן ברדיפה אובססיבית אחרי מידות של צמיגים, אלומות של פנסים, או תקינות של אגזוזים.

הכל קשור דור. הכל פוליטי. זו מדינת ישראל הפושעת. כך היא נוהגת בגבהות לב ואטימות ועקשנות חמורית, ולכן כך היא גם נראית. וכל עובד ציבור שיש לו סמכות להחליט החלטות הרות גורל, להתוות דרך ולחתום, הוא שותף מלא למעשה הנבלה הזה.

ד ו ר ו ן
18-01-21, 10:03
אל תשווה את המצב באוסטרליה או בכל מדינה מתורבתת אחרת למצב בישראל, האנשים הם לא אותם אנשים.
כן, אני סומך יותר על אוסטרלי ממוצע בכביש מאשר על ישראלי ממוצע.

מציע לך לבדוק שוב את ההנחות לגבי מידת התרבותיות בדוגמאות.
אמנם כאן זה שעטנז של שולי אירופה עם אופי ים תיכוני, אבל זה לא שונה בהרבה ממקומות אחרים שבגלל שיש שם יותר בלונדיניים אז זה נראה לך יותר תרבותי.
ולשלוף סרטוני road rage מקומיים..

בביקור בקנדה לפני כמה שנים היה משעשע לראות שתרבות הפריפריה כולל ״בדואיזם בדרכים״ שכרות נרחבת בקיץ, וחוסר משילות אמיתית קיים לגמרי, רק בבלונד.

ד ו ר ו ן
18-01-21, 10:07
אז יש מדינות שבהן אתה אחראי על עצמך .. ואם אתה בסדר .. הכל בסדר .. ואם אתה עשית טעות .. תשלם.

אחרי השלישי / רביעי .. כולם הבינו את השיטה והם שומרים על עצמם.

גישה מאד בעייתית.
זה אולי תופס בנזק עצמי.
אבל מה קורה כשניזוק צד שלישי?

כי אם הנפגע הוא אתה, אז קודם כל לא בטוח שתקבל פיצוי אם הצד השני לא מסוגל, ודבר שני, אתה עדיין תסבול לטווח ארוך מהפגיעה/נכות/מוות.
שווה לך פיצוי כספי גדול כשאתה מקבל את הארוחות שלך דרך קשית?

אז מה עשית בזה שהעברת את האחריות לחסרי אחריות?

dorbh
18-01-21, 10:24
סליחה.
אם עובדי הציבור כל כך חדורי רצון טוב ומוטיבציה ובעיקר מוכשרים ומשכילים - איך זה שהם כל כך לא מבינים שהכיוון לתיעול העבודה והשיפור הוא ברמת הנחלת חינוך ותרבות - ולא רגולציית יתר לעצמים עשויים מפח ופלסטיק?.....
אני טוען שזה מגיע רק משני מקומות: או מהמקום של חוסר ידע, בורות ואפילו אווילות וטימטום, או להבדיל מיליון הבדלות - מהמקום של גבהות לב, יוהרה, רוע, רשעות ומי יודע, אולי אפילו זדון. מחק את המיותר.
כי למה להשקיע בחינוך ולקצור פירות רק בעוד דור או שניים או שלושה - כשאפשר להשחית את הזמן ברדיפה אובססיבית אחרי מידות של צמיגים, אלומות של פנסים, או תקינות של אגזוזים.

הכל קשור דור. הכל פוליטי. זו מדינת ישראל הפושעת. כך היא נוהגת בגבהות לב ואטימות ועקשנות חמורית, ולכן כך היא גם נראית. וכל עובד ציבור שיש לו סמכות להחליט החלטות הרות גורל, להתוות דרך ולחתום, הוא שותף מלא למעשה הנבלה הזה.

התשובה שלי מתייחסת גם לתגובה האחרונה של גיא וגם לתגובה שלך.
חינוך הוא תהליך ארוך, סיזיפי, יקר ובעיקר - שאינו מראה פירות בקדנציה הנוכחית או בזו שאחריה.
שלא ישתמע שאני לא מאמין בחינוך, אני מאוד מאמין בזה ואני חושב שזו הדרך לפתור המון בעיות בחברה שלנו, אבל מי שמתווה מדיניות הוא לא פקיד מוכשר, הוא פוליטיקאי מוכשר יותר או פחות, שלו מערכת שיקולים אחרת. כולכם מבינים את הכוונה גם מבלי שאצטרך לפרט יותר.

עובדי הציבור חדורי המטרה מנסים להוציא את המיטב עבור המדינה ועבור תושביה ממדיניות מוכתבת מלמעלה, זה קשה וסיזיפי אבל זה גם קריטי ומשפיע על כולנו. ללא עובדי ציבור מוכשרים וחדורי מטרה, המצב פה היה קשה הרבה יותר. אני לא מתעלם מבעיות, אני לא טוען שכל עובדי הציבור עושים עבדותם נאמנה (גם פוליטיקאים הם עובדי ציבור), אני כן טוען שהאשמת הפקידים בחוסר רצון לעבוד היא חוטאת למציאות בלשון המעטה. בפעם הבאה שתארגן מפגש בירה בנ.ג אשמח לספר לך על תוכניות באמת מדהימות שאותם פקידים עשו במשך שנה של המון עבודה אך פחות זרמו לשר החדש שהגיע.

יניב עמית
18-01-21, 10:46
על כמה ק"מ כביש?
מה הנסועה הממוצעת?
כמה מתוך זה מתבצע בפקק?
הרי רוב זמנו של נהג ישראלי עובר עליו בפקק.
היקף הפקקים כיום הוא משהו שבעבר לא הכירו.
אחד מגאוני משרד התחבורע הצהיר בזמנו ש"במהירות אפס אין תאונות". זהו אחד המשפטים היחידים בעולם שהוא מצד אחד כל כך נכון ומצד שני כל כך מטומטם להפליא - בו זמנית.
ואז, איך שהפקק משתחרר, הנהגים במכוניות החדישות והבטוחות ומוכות התקינה מתרסקים זה בתוך זה. האם במכונית בתקינה אוסטרלית הם היו מעורבים בתאונה מוקדם יותר? וזה כי?.....
את כל זה צריך להכניס למשוואה מרובת הנעלמים שלך.

הבעיה שלנ ואינה האם המכונית עומדת בתקינה כזו או תקינה אחרת.
הבעיה שלנו היא דור חדש ומופלא שצומח כאן - פרי באושים של מערכת חינוך פולטיקלי-קורקטית, כושלת ומורעבת. דור חסר תרבות וערכים, צעקן, בור ועם-הארץ, רדוד, גס מחשבה ודיבור, אלים, פורע חוק. דור שמתפרע בבתי מלון ומטוסים, שגונב מגבות ומראות בדובאי, שמשתולל על הכבישים ובשטח.

אין מה לבלבל את המוח בתקינות. מכוניות הן רק ערימות פח גומי ופלסטיק והן לא הורגות אף אחד. אני סבור שענייני התקינה של מכוניות הם התעסקות בטפל. רק בני אדם הורגים זה את זה - תשקיע חצי מהאנרגיה הזו בחינוך של בני אדם, תקבל תוצאות משמעותיות פי כמה.
דרור שים דברים בפרופורציה, דור הבאושים כפי שאתה מגדיר אותו הוא לא רק תוצאה של מערכת חינוך קלוקלת, יותר קובע זה החינוך מבית. כשלאבל'ה בן השש מותר לעשות הכל כולל לירוק על המורה שלו, מה יגידו אזובי הקיר?
ובקשר לדיון המקורי, אם מביא פוראנר למשל ביבוא מקביל, האם אין תקנה המחייבת את היבואן הרישמי לתקן אותו ולדאוג לחלפים?

dorbh
18-01-21, 10:53
דרור שים דברים בפרופורציה, דור הבאושים כפי שאתה מגדיר אותו הוא לא רק תוצאה של מערכת חינוך קלוקלת, יותר קובע זה החינוך מבית. כשלאבל'ה בן השש מותר לעשות הכל כולל לירוק על המורה שלו, מה יגידו אזובי הקיר?
ובקשר לדיון המקורי, אם מביא פוראנר למשל ביבוא מקביל, האם אין תקנה המחייבת את היבואן הרישמי לתקן אותו ולדאוג לחלפים?

למיטב זכרוני יבואן חייב לתת שירות גם לרכבים שהגיעו בייבוא מקביל.
אני לא יודע אם זה תקף גם לדגמים שלא מיובאיים לארץ על ידו.

דרור ברלי
18-01-21, 11:44

הערס הקטן בן השש יורק על המורה ומקלל אותה כי זה מה שלמד בבית מאבא ערס גדול, שלמד מסבא ערס, שגם אותו לא חינכו כי חינוך עולה מלא כסף ואת התוצאות והפירות והמחמאות יקצור רק מי שיעמוד בראש המערכת בעוד 3 או 5 קדנציות, נכון?... הרי מדיניות ההזנחה וההתעלמות הזו לא חדשה. וככה זה מתגלגל קדימה עשרות שנים.

ואם אתה סבור שלהגביל קולקטיבית באמצעות רגולציה הרסנית , נגיד מכוניות שמותרות ביבוא או שיפורים, זה מה שיקטין מספר תאונות יותר מחינוך לתרבות ודרך ארץ?... שכן, בהחלט כולל גם תרבות נהיגה ותרבות מוטורית בכלל?... הייתי יכול ללגלג שכמו כמעט כל עובד ציבור גם אתה חי בסרט מנותק מהמציאות, אבל כשזו מדיניות גורפת, אני מודאג. כי הסיכוי שערס קטן כזה שמקלל את המורה גם ידקור אותה 6-7 שנים אחרי, גדול יותר מהסיכוי לתאונה בגלל אלומת פנס לא תקני או פליטת CO2 בתקינה אוסטרלית ולא אירופאית.

להתלונן ש"אם לא תהיה רגולציה הדוקה עלולות להגיע לכאן ולנסוע על הכביש מכוניות שמתאימות למסלול מירוצים" זו בדיוק התוצאה של מדיניות של "להגביל" במקום "לפתוח". כי כשאין מסלולי מירוצים, תקבל את מירוצי הרחוב בכביש ציבורי ודווקא במכוניות שלא מתאימות למירוצים.... כי כשאין תרבות מקצועית של שיפורים/טיונינג בברכת ועידוד המערכת ובפיקוחה, אתה מקבל אותה במחתרת. אולי לא מקצועית ומי יודע, אולי גם מסוכנת. אם במסגרת הרגולציה הפרועה רק תגביל ותאסור, הדבר היחיד שתקבל הוא רק יותר ויותר עבריינים.

לא שאין אנשים שהם ערב-רב של בהמות גם בחו"ל. יש ובגדול. אבל זו לא נורמה כמו כאן. שם לא הופכים את הבהמות לגיבורי תרבות, לחברי פרלמנט ולמיניסטרים. כאן הבהמות ממלאות את הממשלה, את בית המחוקקים ואת מסדרונות השלטון. אז פלא שפוליטיקאי-בהמה שחושף בולבול בפני מזכירותיו הופך לנשיא?... וערס-בהמה שמנצל קטינות הופך לגיבור תרבות נערץ?... ואז אתה מקבל את ההתנהגות הבהמית גם בכביש ובתור לחיסון ובכיתה א' עם ערסים-מסריחים קטנים בני 6 שהפה-ג'ורה שלהם מפיק מרגליות שלא יביישו בית מעצר. הכל חינוך, ליתר דיוק - היעדרו.

למה האוסטרלים והניו-זילנדים והגרמנים עומדים יפה בתור ולא דוחפים? ולמה הם לא גונבים מגבות מבתי מלון?... ולמה הם מצייתים הרבה יותר לחוקים?.... כי הם מחונכים. חינוך זה לא מחלף שהשר נתן הוראה לבנות ואחרי שנתיים-שלוש עומד לתפארת ואפשר לגזור סרט ולחייך למצלמות. חינוך זה תהליך ארוך ואיטי וכמעט סיזיפי, אבל הוא מוכרח להתחיל מתישהו. לדחות את זה קדימה כל הזמן זה המתכון המדויק לקבל את דור הערסים הקטנים שהיום צועקים על המורה, ומחר ידקרו אותה, ומחרתיים ידרסו עצים ושדות זרועים ב-SBS ויטוסו 250 קמ"ש בכביש ציבורי בפרארי כשהם שיכורים/מסטולים. והעובדה שאלה תמיד אותם פרצופים גם אומרת משהו, משהו שלא אוהבים לדבר עליו כי זה לא פוליטיקלי-קורקט.... אבל נושא לדיון אחר.

האמת? נמאס לי מההלקאה העצמית שגורסת "רק אנחנו אשמים". אנחנו לא אשמים בשיט - אנחנו בוחרים לנו מנהיגים שנורא רצו להיבחר והם אלה שאמורים ומחוייבים להתוות דרך. אבל הם עסוקים בטובות הנאה אישיות ובשחיתויות ובקטטות ביניהם, במקום לעבוד למען הציבור. וה"פקידונים" כפי שאני קורא להם?.... הם רק מיישמים מדיניות. עושים מה שאומרים להם. וכמובן משתדלים לשמור על שקט תעשייתי ולא לעצבן אף אחד מהממונים. הקטנת ראש בסגנון "רק מילאתי הוראות". "הכל על פי חוק". מילים שעושות לי פריחה. כי זה לא תירוץ ולא הסבר. לא הסבר שאני מוכן לקבל בכל אופן. וזה נכון ותופס החל משוטר פשוט בצומת שמתקטנן איתך על זוטות או ממציא עבירות רק כי מופעל עליו לחץ למלא פנקסי דו"חות - ועד מנכ"ל משרד ממשלתי שהוא מינוי פוליטי ולא מקצועי. לבנאדם צריך להיות גם מצפון והכי חשוב לטעמי זה שלא ישקר - לא לאחרים ובעיקר לא לעצמו. וזו רק דעתי כמובן.

dorbh
18-01-21, 12:24
הערס הקטן בן השש יורק על המורה ומקלל אותה כי זה מה שלמד בבית מאבא ערס גדול, שלמד מסבא ערס, שגם אותו לא חינכו כי חינוך עולה מלא כסף ואת התוצאות והפירות והמחמאות יקצור רק מי שיעמוד בראש המערכת בעוד 3 או 5 קדנציות, נכון?... הרי מדיניות ההזנחה וההתעלמות הזו לא חדשה. וככה זה מתגלגל קדימה עשרות שנים.

ואם אתה סבור שלהגביל קולקטיבית באמצעות רגולציה הרסנית , נגיד מכוניות שמותרות ביבוא או שיפורים, זה מה שיקטין מספר תאונות יותר מחינוך לתרבות ודרך ארץ?... שכן, בהחלט כולל גם תרבות נהיגה ותרבות מוטורית בכלל?... הייתי יכול ללגלג שכמו כמעט כל עובד ציבור גם אתה חי בסרט מנותק מהמציאות, אבל כשזו מדיניות גורפת, אני מודאג. כי הסיכוי שערס קטן כזה שמקלל את המורה גם ידקור אותה 6-7 שנים אחרי, גדול יותר מהסיכוי לתאונה בגלל אלומת פנס לא תקני או פליטת CO2 בתקינה אוסטרלית ולא אירופאית.

להתלונן ש"אם לא תהיה רגולציה הדוקה עלולות להגיע לכאן ולנסוע על הכביש מכוניות שמתאימות למסלול מירוצים" זו בדיוק התוצאה של מדיניות של "להגביל" במקום "לפתוח". כי כשאין מסלולי מירוצים, תקבל את מירוצי הרחוב בכביש ציבורי ודווקא במכוניות שלא מתאימות למירוצים.... כי כשאין תרבות מקצועית של שיפורים/טיונינג בברכת ועידוד המערכת ובפיקוחה, אתה מקבל אותה במחתרת. אולי לא מקצועית ומי יודע, אולי גם מסוכנת. אם במסגרת הרגולציה הפרועה רק תגביל ותאסור, הדבר היחיד שתקבל הוא רק יותר ויותר עבריינים.

לא שאין אנשים שהם ערב-רב של בהמות גם בחו"ל. יש ובגדול. אבל זו לא נורמה כמו כאן. שם לא הופכים את הבהמות לגיבורי תרבות, לחברי פרלמנט ולמיניסטרים. כאן הבהמות ממלאות את הממשלה, את בית המחוקקים ואת מסדרונות השלטון. אז פלא שפוליטיקאי-בהמה שחושף בולבול בפני מזכירותיו הופך לנשיא?... וערס-בהמה שמנצל קטינות הופך לגיבור תרבות נערץ?... ואז אתה מקבל את ההתנהגות הבהמית גם בכביש ובתור לחיסון ובכיתה א' עם ערסים-מסריחים קטנים בני 6 שהפה-ג'ורה שלהם מפיק מרגליות שלא יביישו בית מעצר. הכל חינוך, ליתר דיוק - היעדרו.

למה האוסטרלים והניו-זילנדים והגרמנים עומדים יפה בתור ולא דוחפים? ולמה הם לא גונבים מגבות מבתי מלון?... ולמה הם מצייתים הרבה יותר לחוקים?.... כי הם מחונכים. חינוך זה לא מחלף שהשר נתן הוראה לבנות ואחרי שנתיים-שלוש עומד לתפארת ואפשר לגזור סרט ולחייך למצלמות. חינוך זה תהליך ארוך ואיטי וכמעט סיזיפי, אבל הוא מוכרח להתחיל מתישהו. לדחות את זה קדימה כל הזמן זה המתכון המדויק לקבל את דור הערסים הקטנים שהיום צועקים על המורה, ומחר ידקרו אותה, ומחרתיים ידרסו עצים ושדות זרועים ב-SBS ויטוסו 250 קמ"ש בכביש ציבורי בפרארי כשהם שיכורים/מסטולים. והעובדה שאלה תמיד אותם פרצופים גם אומרת משהו, משהו שלא אוהבים לדבר עליו כי זה לא פוליטיקלי-קורקט.... אבל נושא לדיון אחר.

האמת? נמאס לי מההלקאה העצמית שגורסת "רק אנחנו אשמים". אנחנו לא אשמים בשיט - אנחנו בוחרים לנו מנהיגים שנורא רצו להיבחר והם אלה שאמורים ומחוייבים להתוות דרך. אבל הם עסוקים בטובות הנאה אישיות ובשחיתויות ובקטטות ביניהם, במקום לעבוד למען הציבור. וה"פקידונים" כפי שאני קורא להם?.... הם רק מיישמים מדיניות. עושים מה שאומרים להם. וכמובן משתדלים לשמור על שקט תעשייתי ולא לעצבן אף אחד מהממונים. הקטנת ראש בסגנון "רק מילאתי הוראות". "הכל על פי חוק". מילים שעושות לי פריחה. כי זה לא תירוץ ולא הסבר. לא הסבר שאני מוכן לקבל בכל אופן. וזה נכון ותופס החל משוטר פשוט בצומת שמתקטנן איתך על זוטות או ממציא עבירות רק כי מופעל עליו לחץ למלא פנקסי דו"חות - ועד מנכ"ל משרד ממשלתי שהוא מינוי פוליטי ולא מקצועי. לבנאדם צריך להיות גם מצפון והכי חשוב לטעמי זה שלא ישקר - לא לאחרים ובעיקר לא לעצמו. וזו רק דעתי כמובן.

ההדגשות אינן במקור.
הראשונה - לא. חינוך הוא כלי טוב ויסודי יותר. בהעדרו ובחוסר הנכונות למסד אותו, רגולציה זה מה שנשאר.
השנייה - רק לצורך הדוגמה, תבחן את חילופי הבכירים במשרד האוצר בשנה האחרונה. אנשים לא מוכנים לשמור על שקט כשמובילים מדיניות לא נכונה וגם עוזבים, מצפון יש גם יש.

גיא
18-01-21, 12:55
ההדגשות אינן במקור.
הראשונה - לא. חינוך הוא כלי טוב ויסודי יותר. בהעדרו ובחוסר הנכונות למסד אותו, רגולציה זה מה שנשאר.
השנייה - רק לצורך הדוגמה, תבחן את חילופי הבכירים במשרד האוצר בשנה האחרונה. אנשים לא מוכנים לשמור על שקט כשמובילים מדיניות לא נכונה וגם עוזבים, מצפון יש גם יש.

בטל בשישים ... ואפילו פחות.

לפני המון שנים, כשהייתי ילד. היה פה בארץ פרוייקט של חינוך, לימדו אותנו לא לקטוף ולא לעקור נטוע ..
וראה זה פלא, זה עבד והרקפות חזרו לפרוח במלוא הצבעים תחת כל סלע רענן. אפילו בין סדקי המדרכה פה ליד הבית יש רקפת שלא מוותרת.

זה מוכיח שאפשר אם רק רוצים.
אבל בשנות ה 70 היינו יותר פשוטים, יותר מאמינים .. יותר ניתנים לשכנוע .. היום אנחנו יודעים הכל ובעיקר מגיע לנו הכל.

שום מערכת שלטונית בארץ לא פועלת כפי שתוכננה ולא מאתמול. זה הרבה שנים.

ואם אתה חלק מהמערכת הזאת, או שתשנה .. וכנראה המערכת תקיא אותך כי אתה עושה לה נזק .. או שאתה נהיה חלק ממנה.

alto
18-01-21, 15:12
ויטוסו 250 קמ"ש בכביש ציבורי בפרארי כשהם שיכורים/מסטולים. והעובדה שאלה תמיד אותם פרצופים גם אומרת משהו, משהו שלא אוהבים לדבר עליו כי זה לא פוליטיקלי-קורקט.... אבל נושא לדיון אחר.

סתם דוגמא שמסבירה יפה את הטיעון, שבידיוק קפצה לי בפייסבוק (חבר של חבר) שרוצים לסגור עסקת טיעון איתו:
החתיכת נבלה שדרס את שני רוכבי האופניים צדדי ליד בצרה, נהג במהירות פסיכית ברכב לא מתאים (לא פרארי, דרור פיספס פה), איבד שליטה דרס שניים כשהוא שיכור ומסטול (שתיים במחיר אחד).
גם על שאר הקריטריונים הוא עונה (אלה שלא מדברים עליהם)

נמרוד
18-01-21, 15:38
למיטב זכרוני יבואן חייב לתת שירות גם לרכבים שהגיעו בייבוא מקביל.
אני לא יודע אם זה תקף גם לדגמים שלא מיובאיים לארץ על ידו.

אז אתם גם רוצים לייבא מה שבא לכם מאיזו תקינה שלא תהיה, אבל גם מצפים מחברה עסקית בישראל לתת לכם שרות לפי חוק.

יניב עמית
18-01-21, 16:02
לא זאת הכונה שלי נמרוד, אין לי שום בעייה עם התקינות הקיימות והשאלה שלי הייתה מאוד ממוקדת:
פוראנר שעומד בתקינה הישראלית וטויוטה משיקוליה לא מיבאת, מיובא ע"י יבוא מקביל.
הייתה לדעתי פעם תקנה שאומרת שהיבואן הרישמי חייב לתת שירות לרכבים הנ"ל, רציתי לדעת
אם עדיין קימת.

dorbh
18-01-21, 16:14
אז אתם גם רוצים לייבא מה שבא לכם מאיזו תקינה שלא תהיה, אבל גם מצפים מחברה עסקית בישראל לתת לכם שרות לפי חוק.

אני לא רוצה לייבא שום דבר, אולי רק כסא שטח נדנדה שראיתי פה באיזו הודעה.

אבל עדיין אם אני לא טועה יש מחויבות של היבואן לתת שירות לדגמים, לא זוכר איפה קראתי את זה ולא יודע אם תקף לדגמים שלא מיובאיים על ידו.

- - - Updated - - -

בטל בשישים ... ואפילו פחות.

לפני המון שנים, כשהייתי ילד. היה פה בארץ פרוייקט של חינוך, לימדו אותנו לא לקטוף ולא לעקור נטוע ..
וראה זה פלא, זה עבד והרקפות חזרו לפרוח במלוא הצבעים תחת כל סלע רענן. אפילו בין סדקי המדרכה פה ליד הבית יש רקפת שלא מוותרת.

זה מוכיח שאפשר אם רק רוצים.
אבל בשנות ה 70 היינו יותר פשוטים, יותר מאמינים .. יותר ניתנים לשכנוע .. היום אנחנו יודעים הכל ובעיקר מגיע לנו הכל.

שום מערכת שלטונית בארץ לא פועלת כפי שתוכננה ולא מאתמול. זה הרבה שנים.

ואם אתה חלק מהמערכת הזאת, או שתשנה .. וכנראה המערכת תקיא אותך כי אתה עושה לה נזק .. או שאתה נהיה חלק ממנה.

וילדי שנות ה-70 לא משתתפים בחגיגות הדריסה של שדות זרועים תחת גלגלים, לא קוטפים פרחים בטבע ולא נכנסים לשדות רק כדי לקחת 10 קילו תפוזים וחצי קילו קלמנטינה?

נמרוד
18-01-21, 16:17

אבל עדיין אם אני לא טועה יש מחויבות של היבואן לתת שירות לדגמים, לא זוכר איפה קראתי את זה ולא יודע אם תקף לדגמים שלא מיובאיים על ידו.

אם אתה יבואן של מותג כסאות נדנדה לשטח. ואתה מביא את המבחר שהיצרן יעד לשוק הארופאי - זה ההסכם בינכם. בא אליך בן אדם עם דגם של אותו יצרן שלא נמכר בארופה ובוודאי שלא על ידך, והבוכנה שבורה. אתה צריך להחזיק מלאי של בוכנות להחלפה לדגם שלו? אם היה חוק כזה, הוא נראה לך הגיוני או התערבות גסה של החוק בשיקולים עסקיים?

גיא
18-01-21, 16:20

- - - Updated - - -

וילדי שנות ה-70 לא משתתפים בחגיגות הדריסה של שדות זרועים תחת גלגלים, לא קוטפים פרחים בטבע ולא נכנסים לשדות רק כדי לקחת 10 קילו תפוזים וחצי קילו קלמנטינה?

לא אלו שאני מכיר.
גם לא הילדים שלהם.

אני מניח שאם תחפש היאב תמצא חארות בני 50. אבל מצד שני אם תחפש טוב תמצא גם ילדים טובים בני 20/30 ...

אתה התחלת בהכללות ...

יניב עמית
18-01-21, 16:27
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001303717&utm_source=social&utm_medium=referral&utm_campaign=mailTo
רק מדביק

dorbh
18-01-21, 16:31
אם אתה יבואן של מותג כסאות נדנדה לשטח. ואתה מביא את המבחר שהיצרן יעד לשוק הארופאי - זה ההסכם בינכם. בא אליך בן אדם עם דגם של אותו יצרן שלא נמכר בארופה ובוודאי שלא על ידך, והבוכנה שבורה. אתה צריך להחזיק מלאי של בוכנות להחלפה לדגם שלו? אם היה חוק כזה, הוא נראה לך הגיוני או התערבות גסה של החוק בשיקולים עסקיים?

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3624247,00.html

זה מה שזכרתי. מעניין שזה המצב גם באירופה...

- - - Updated - - -

לא אלו שאני מכיר.
גם לא הילדים שלהם.

אני מניח שאם תחפש היאב תמצא חארות בני 50. אבל מצד שני אם תחפש טוב תמצא גם ילדים טובים בני 20/30 ...

אתה התחלת בהכללות ...

הלוואי שכל נהג גרוע (מחוסר חינוך מוטורי כאמור) יהיה אדם שומר טבע וסביבה (כתוצאה מחינוך כאמור).
אתה מכיר בד"כ אנשים דומים לך.
התקופה שלי בשומר החדש לימדה אותי שאת ההתנהגויות האלה, תמצא בכל גיל, ללא קבוצה משמעותית אחת.

hadtomer
18-01-21, 16:33
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3624247,00.html

זה מה שזכרתי. מעניין שזה המצב גם באירופה...

- - - Updated - - -.
אני לא מאמין אפילו למילה אחת שכתובה שם.

אני עורך זאת ומציין שמאז היה מאבק משפטי בנושא - יבואני הרכב פנו לערכאות משפטיות - והפסידו.

דרור ברלי
18-01-21, 16:46
סתם דוגמא שמסבירה יפה את הטיעון, שבידיוק קפצה לי בפייסבוק (חבר של חבר) שרוצים לסגור עסקת טיעון איתו:
החתיכת נבלה שדרס את שני רוכבי האופניים צדדי ליד בצרה, נהג במהירות פסיכית ברכב לא מתאים (לא פרארי, דרור פיספס פה), איבד שליטה דרס שניים כשהוא שיכור ומסטול (שתיים במחיר אחד).
גם על שאר הקריטריונים הוא עונה (אלה שלא מדברים עליהם)

בתאונת האופניים היתה מעורבת גולף GTI. לא יודע למה זה "מתאים" או "לא מתאים". מנסיוני הדל - אחלה אוטו. מהיר. ספורטיבי. בתקשורת בחרו כמובן להתמקד בשיפורים שהיו מותקנים ברכב, שאין שום קשר בינם לבין התאונה.
הבחור נהג בו מהר, מאוד, אבל ממש לא מהר יותר ממה שהאוטו יודע לעשות גם ללא השיפורים.
אבל מי שלא התאים לסיטואציה זה הכביש הציבורי הדו-סיטרי שיש בו רוכבי אופניים, שלחלוטין לא מתאים לנהיגת סטייג' ב-WRC (במירוץ על דרך כזו, סוגרים את הכבישים והדרכים לתנועת עוברים ושבים). זה לא רק מהירות מופרזת הרבה מעל למותר באותו קטע כביש, זו גם מהירות מופרזת ביחס לתנאי הדרך. אם אני זוכר טוב יש שם גם שתייה ועישון גראס. אם זה נכון, מצידי שיבריגו לו את כל האלמנט.

אבל כתבתי מה שכתבתי תחת הרושם של סרטון שבדיוק עלה בפייסבוק בימים האחרונים. מצולם שם מישהו מאלה שכבר משתינים מהמקפצה, בן דוד נחמד, איברהים משהו.
הבחור כנראה טחון בכסף (ואין לי בעיה עם זה. שייהנה. כל עוד לא גנב את הכסף הזה).

בהתחלת הסרטון הוא ברנגלר קצר שחור מפלצתי (סטרץ', צמיגים גדולים באמת על בידלוקים, הגבהה לשמיים וכמובן כל אבזרי חוסר הטעם המוכרים - חזית של נגמ"ש ושאר אבזרי הדאוואווין) נכנס בעוצמה ובכוונה בעץ/שיח שמפריע לו באמצע טיפוס קיר כלשהו. לא פעם, לא פעמיים, לא שלוש ולא ארבע פעמים. הבחור אשכרה נכנס בעץ האומלל שוב ושוב ושוב בחמת זעם כדי להשמיד אותו. בכוונה תחילה. קאט.

דקה אחר כך, הוא כבר תיעד את עצמו נוהג בפרארי (טחון בכסף אמרתי), מאיץ בכביש ציבורי, כאן בישראל, להרבה מעל 320 קמ"ש. לא התבלבלתי בספרות. יותר מ-320 קמ"ש.

זו ההתנהגות של החיות.
עכשיו - אם לא מחנכים (ולא מחנכים) אז לפחות שתהיה אכיפה סלקטיבית על החיות. היא כנראה תשיג הרבה יותר מענישה קולקטיבית של כלל הציבור.
אבל הרשויות הכי אוהבות ענישה קולקטיבית. להתנקם בכולם כדי שהיחצ"ן יוכל להשוויץ "חילקנו אלפי דו"חות".
מנסיוננו - את עיקר עוצמת האכיפה סופג ומשלם הציבור הנורמטיבי. זה שנסע 100 במקום 90. חיות האדם הם תמיד אלה שנתפסים הכי פחות.

מזכיר קצת את הטיפול בקורונה, נכון?........... נכון.

גיא
18-01-21, 17:00
זה לא להתנקם בכולם. זה פשוט הכי קל. לחסום הכל. ולא סלקטיבית.

ד ו ר ו ן
24-01-21, 00:02
כמו בהזמנה.
פורטונר מול פראדו.

https://youtu.be/6yVHoxui8Q4 (https://youtu.be/6yVHoxui8Q4)

haggaigi
24-01-21, 21:57
כמו בהזמנה.
פורטונר מול פראדו.

https://youtu.be/6yVHoxui8Q4 (https://youtu.be/6yVHoxui8Q4)

אחלה ביקורת, הוא גם סיכם אותה בכך שלשניהם יש יתרונות וחסרונות, אבל ביחס עלות תועלת, הפורטונה מנצח. מבט על מחירי הפורטונה הוא יכל להימכר כאן במחיר של 230 אלף בערך לדגם הבסיס והדגם היקר ב320 אלף. אכן הוא היה נוגס בביצת הזהב של הלנד קרוזר, אבל מאפשר חלופה של רכב שטח זול יחסית ונוגס גם בשוק המכירות של ההילקס. אני חושב שיבואן חליפי, במידה והוא היה עומד בתקינה הישראלית וניתן היה לייבאו עם הגה שמאלי, יכל היה להרוויח הרבה כסף על רכב כזה.

assafy
24-01-21, 22:47
אחלה ביקורת, הוא גם סיכם אותה בכך שלשניהם יש יתרונות וחסרונות, אבל ביחס עלות תועלת, הפורטונה מנצח. מבט על מחירי הפורטונה הוא יכל להימכר כאן במחיר של 230 אלף בערך לדגם הבסיס והדגם היקר ב320 אלף. אכן הוא היה נוגס בביצת הזהב של הלנד קרוזר, אבל מאפשר חלופה של רכב שטח זול יחסית ונוגס גם בשוק המכירות של ההילקס. אני חושב שיבואן חליפי, במידה והוא היה עומד בתקינה הישראלית וניתן היה לייבאו עם הגה שמאלי, יכל היה להרוויח הרבה כסף על רכב כזה.לא יודע אם פורטונר עומד בתקינה אבל לפוראנר כן יש תקינה אמריקאית וכנראה לא מיובא רק על מנת לא לנגוס במכירות הלנדקרוזר היקר וכנראה הריווחי יותר.
מצ"ב פוראנר מיקרי בארץ שכנראה יובא ביבוא אישי.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210124/5c4dd3a44b0795b61035529ee66c76b5.jpg

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
30-01-21, 12:49
במידה והוא היה עומד בתקינה הישראלית וניתן היה לייבאו עם הגה שמאלי, יכל היה להרוויח הרבה כסף על רכב כזה.
במזרח, וספציפית בתאילנד, המהווה מרכז ייצור גדול של טויוטה, יש פורטונר עם הגה שמאלי ועל פניו אותו מנוע שיש בהיילקס בארץ.

haggaigi
30-01-21, 13:50
אני מפנטז על הרכב הזה:

https://www.youtube.com/watch?v=3b-6L_KNAHE
ניסאן טרה מנוע 2.3T עם 190 כוחות סוס, סרן אחורי חי, נעילת דפרנציאל, הילוך כח וככל הידוע לי מתבסס על הנבארה.
יכול להיות מחליף מושלם לטראנו/פאתפיינדר שהופסק ייצורם/יבואם.
הטרה נמכר בפיליפינים/תאילנד/סין.
פטרול עם שני סרנים חיים, נעילה אחורית והילוך כח לצערי כבר לא נראה לו מחליף.
ניסאן פעם היו מייצרים רכבי שטח. היום רק הנבארה.

Miki Plavin
30-01-21, 14:14
יש גם את הניסאן פטרול Y62 שבארה"ב נמכר כניסאן ארמדה - שילדת סולם, אבל מתלים עצמאיים גם מאחור, אבל 5.6 בנזין V8. וכמובן טנדר הטיטאן הענק עם חבילת שטח - בולמים, נעילה מיגון.... אבל רק בארה"ב.

haggaigi
30-01-21, 22:17
יש גם את הניסאן פטרול Y62 שבארה"ב נמכר כניסאן ארמדה - שילדת סולם, אבל מתלים עצמאיים גם מאחור, אבל 5.6 בנזין V8. וכמובן טנדר הטיטאן הענק עם חבילת שטח - בולמים, נעילה מיגון.... אבל רק בארה"ב.

לפי מה שאמרת גם אלו מתאימים לשוק האמריקאי, כלומר עומדים בתקינה שניתן לייבא לישראל ואף על פי כן אינם מיובאים לכאן.
בצר לי אין היום מספיק רכבי שטח משפחתיים כמו שהיו לפני עשור ויותר והמגמה רק מחמירה. חלק מכלי הרכב כאן בהחלט בעלי תקינה מתאימה ואפילו כל מיני מערכות בטיחות פסיביות ואקטיביות, אך בגלל ענייני תקינה שספק עם רכבי השטח של פעם עמדו בהם, אינם מיובאים לארץ וחבל.
רק ממתין שיהיה יבואן חליפי שירים את הכפפה וייבא רכב מן הרכבים שהוזכרו כאן באופן תדיר ובמחיר שובר שוויון.

hadtomer
01-02-21, 15:14
לטובת כל מי ששאל.

אם באמת בא לכם להתעמק במה זה תקינה - התפרסם מסמך אשר מפרט את התקינות השונות. אני מזהיר מראש- הרבה עמודים. המסמך של ה ACEA כולל לראשונה גם את ישראל

https://www.acea.be/uploads/publications/ACEA_Regulatory_Guide_2021.pdf

איל מ
07-03-21, 08:08
אז ביום שישי נתקלתי ב4runner חדש לחלוטין. מהצורה האחרונה, ולפי איך שנראה הוא לא בן שנה שנתיים אלא ישר מהניילון.
לא יודע אם זה יבוא אישי, או מקביל, אבל הנה לכם דגם שלא שווק כאן עד כה, ואף על פי כן, נוע ינוע...

haggaigi
08-03-21, 00:21
אז ביום שישי נתקלתי ב4runner חדש לחלוטין. מהצורה האחרונה, ולפי איך שנראה הוא לא בן שנה שנתיים אלא ישר מהניילון.
לא יודע אם זה יבוא אישי, או מקביל, אבל הנה לכם דגם שלא שווק כאן עד כה, ואף על פי כן, נוע ינוע...

יש לי אחד שחונה הרחבה של הקיבוץ שלי. בדקתי ברשת כמה רוצה היבואן החליפי ומדובר ברכב שעולה למעלה מ300 אלף ש"ח.
אני מחפש רכב שיהיה להיט מכירות וזול שיאפשר נסיעה איכותית וטובה בשטח ממש כמו שהטראנו שלי היה לפני עשרים וחמש שנה שהובא לראשונה ונמכר כאן כעשור במספרים יפים. על פי הכתבה שהעלתי, אכן ישנם רכבי שטח ברמה הזו שיתכן ואף היו יכולים להימכר במחירים סבירים בנסיבות מסוימות (נושקים ל200 אלף, אולי מעט יותר ואולי פחות) הבעיה שהם אינם מיובאים וזה בגלל שינויי תקינה (ברור לי שטראנו לא היה עובר בתקינה היום, כנ"ל חלק ממחליפיו). זו הבעיה של מרביתנו ולכן ברוב השרשורים שאנשים כאן פותחים ומבקשים לרכוש לרכב שטח, חלק מהמלצות, הן על רכבים ישנים (בין 10-20 שנה על הכביש), מעשית, אין רכב שטח זול לקנייה בארץ (כזה עם הילוך כח, שלדת סולם, סרן חיי אחד לפחות) המתאים למשפחה עם חמש דלתות במחיר שבין 100-200 אש"ח שבה נמכרים רוב הרכבים בארץ.

גיא
11-05-21, 20:42
הנה אחד שבאמת הייתי שוקל אם היה ..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210511/99ffdd384d4ba36ceaadf424f5763df3.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210511/267e384962c846fd750af4c141abdca4.jpg

איל מ
01-07-21, 14:17
וגם, הניבה של 2021. מגיעה בשלל דיגומים (כולל גרסא מוגבהת מהיצרן), ואפילו עומדת בדרישות הזיהום של האזור הנקי של לונדון. מהרו, כי ב2023 היא הופכת למשהו מבוסס דאסטר:

https://www.youtube.com/watch?v=1qhy8rsnOLk&feature=youtu.be

-->