PDA

צפייה בגרסה מלאה : הTo Do list הטוב בעולם😎🤘

Aviv-T
17-01-21, 22:53
שלום לכולם!
בקשה יחסית גדולה יש לי.
לאחר עשר שנים של עבודה בכל מיני מקומות, קיבלתי את שלוש שנות החופש שלי (תכלס, יצאתי ללימודים)
את כישורי הנהיגה בניתי לאט, נחל צין והנקרות ועד מעל המרזבה.
אז בגדול, אני מחפש מסלולים (שעשיתם, רוצים לעשות, חולמים לעשות) שהם פנינים בארץ היפה הזו - מסלולים ומקומות הקלאסיים ביותר שתשאל כל ג׳יפאי או מדריך טיולים - ופשוט להתחיל לעשות.
פאג'רו q
מסלולים בממוצע בינוני, עם נגיעות בקשה (האשה נוהגת, אבל נהנית מטעני עד שלב מסויים)
תמיד מסלולים בני יומיים (שינה בשטח עדיף, אפשר גם חאן - רק אם אפשר להדגיש, אשמח)
עדיפות רבה מצפונית לשדה בוקר ועד מישורי פארן - אפשר טיפה דרומה, אבל לא להגזים
אני יודע ׳תפתח את מאגר המסלולים׳ - עשיתי את זה כמה פעמים, אבל לאט לאט גיליתי שהמלצות האנשים טובות פי כמה. אפילו אם זה רק ״תראה את מסלול זה וזה...״
אגלה אפילו שהספר של אבירם ברקאי הוא הספר העיקרי ממנו אני שואב השראה. וואלה קריאה שווה לבחור בן 27
אני מניח שזה נושא שנטחן פעמים רבות, אבל התחלתי לעשות רשימת מסלולים, פשוט קצת התעצלתי בסוף והנחתי שהודעה כזו תרכז מאמצים😁

אז למי שקרא עד כאן... מתנצל על החירטותיאדה,
ומי שיש לו ׳מסלול זהב׳... אלפי ברכות יבואו על ראשך, ואם תרצה או תרצי, שישייה באיזה נקודה במדבר.

הערכה רבה יש לי לפורום הזה
אז יאללה... מתחילים. כבר מהסופ״ש הקרוב

ד ו ר ו ן
18-01-21, 01:10
כנס למאגר המסלולים של האתר..

שגיא S
18-01-21, 09:18
מצלעות
סכיני דימונה
הקניון הלבן והנחלים הגדולים
איזור הרי אילת הוא מהמם לדעתי
נחל ערוד
מצוק ההעתקים
מרסבא

Aviv-T
18-01-21, 15:00
מצלעות
סכיני דימונה
הקניון הלבן והנחלים הגדולים
איזור הרי אילת הוא מהמם לדעתי
נחל ערוד
מצוק ההעתקים
מרסבא

תבורך
איזור הרי אילת יש מסלולים בני יומיים שאתה יכול לשלוף מהראש?

- - - Updated - - -

כנס למאגר המסלולים של האתר..

וואלה צודק
אבל... יש מסלולים שהיית ממליץ לחבר אותם ביחד? או כאלה שהיית ממליץ יותר?

יובל48
18-01-21, 15:18
נחלים גדולים עד חניון לילה חולות כסוי.
למחרת נחל עתק דרך באר אורה לאילת.

sgill
18-01-21, 15:57
+1 על נחל עתק והגבים במיוחד בעונה הזאת
נחל צין - אביה - אמציהו ולסיים במעיין האהבה
פרצים סדום - ביום ו/או בלילה
נחל נקרות מהמכתש ועד עין יהב
כרכום וקניון לבן כשהוא מלא

דרור ברלי
18-01-21, 16:29
קח טיול בנזונה לשישי-שבת:

מכביש הערבה למושב פארן, ואז תקיפו את המושב משמאל (מדרום) ופנו שמאלה לתלם עשת. משם לעמק דממה, גבעת בוהר, מסעף העץ הזקן, ציר חמדה, הארמון, נחל ציחור ונחל פארן. אחד המסלולים היפהפיים, המהנים לנהיגה מבלי להיות באמת קשים - והאהובים עלי ביותר (למחרת מפגש ג'יפולוג - אם יתקיים - ניסע לשם שוב. מי שרוצה מוזמן).
את הלילה תעשו בחניון באר אשלים או בכוך המפורסם (אם פנוי).
למחרת (שבת) - נחל ערוד בעליה. עד כביש 227 (מול בורות לוץ). אל תיסע בערוד באמצ"ש - שטח אימונים פעיל ורטוב. זהירות!!!

הערוד ירגיש לך ארוך ומתיש ויבוא לך לקצר?.... בבארות עודד תמשכו ימינה לנקרות המערבי ושמאלה דרך מפער פיטם למכתש רמון. ואז בצומת ימינה בשביל השחור עד לכביש 40
אשתך הרפתקנית, נשאר לך כוח להזיז אבנים והאוטו עדיין בכושר (דגש על נעילה אחורית תקינה)? באותו צומת על השביל השחור במכתש, תיקח שמאלה ויאללה - טפסו את מעלה רמון.

Aviv-T
18-01-21, 17:06
נראה חבל על הזמן, תודה רבה על התגובות וההמלצות, בינתיים הפנקס מתמלא:)

- - - Updated - - -

מכביש הערבה למושב פארן, ואז תקיפו את המושב משמאל (מדרום) ופנו שמאלה לתלם עשת. משם לעמק דממה, גבעת בוהר, מסעף העץ הזקן, ציר חמדה, הארמון, נחל ציחור ונחל פארן. אחד המסלולים היפהפיים, המהנים לנהיגה מבלי להיות באמת קשים - והאהובים עלי ביותר (למחרת מפגש ג'יפולוג - אם יתקיים - ניסע לשם שוב. מי שרוצה מוזמן).
למחרת (שבת) - נחל ערוד בעליה. עד כביש 227 (מול בורות לוץ). אל תיסע בערוד באמצ"ש - שטח אימונים פעיל ורטוב. זהירות!!!

הערוד ירגיש לך ארוך ומתיש ויבוא לך לקצר?.... בבארות עודד תמשכו ימינה לנקרות המערבי ושמאלה דרך מפער פיטם למכתש רמון. ואז בצומת ימינה בשביל השחור עד לכביש 40
אשתך הרפתקנית, נשאר לך כוח להזיז אבנים והאוטו עדיין בכושר (דגש על נעילה אחורית תקינה)? באותו צומת על השביל השחור במכתש, תיקח שמאלה ויאללה - טפסו את מעלה רמון.

נשמע מהנה בהחלט - יעלה פה לוועד ההנהלה עם המלצה לביצוע בסופ"ש הקרוב

erezgur
18-01-21, 20:29
תרשה לי טיפה לצנן - רכב בודד, באזורים שבחלקם הלא קטן אין קליטה סלולרית, איני יודע מה רמת המיומנות שלך בנסיעת שטח וכמה אתה מצוייד / מיומן לבצע תיקוני חירום במקרה תקלה - אתה עלול להיקלע לחוויה שלא תכננת.

ד ו ר ו ן
18-01-21, 21:38
שים לב לשטחי אש.
חלק מהמסלולים בעייתיים לאמצע השבוע.

geva dover
18-01-21, 21:55

יש לך את זה בכיוון הפוך? מהבית ( אזור שדה בוקר) ועד אילת? לשישי שבת
מדובר בפראדו בנזין ארוכה סטנדרית, נהג עם המון ניסיון שטח בכל מיני כלים

דרור ברלי
18-01-21, 22:13
יש לך את זה בכיוון הפוך? מהבית ( אזור שדה בוקר) ועד אילת? לשישי שבת
מדובר בפראדו בנזין ארוכה סטנדרית, נהג עם המון ניסיון שטח בכל מיני כלים

יש לי המון הצעות למסלולים.
אבל משדה בוקר לאילת ביומיים זה קצת לחוץ. ק"מ תלת ספרתי בשטח מדי יום.
זה לא בלתי אפשרי, אבל אתה כל היום נוהג והקצב לא איטי. העצירות קצרות ומדודות, בלי להתפנן קצת תחת עץ על פינג'ן קפה ולהינות קצת מהשקט... זה יתאים לטיול גברים בקבוצה קטנה של שניים-שלושה כלים, לא עם נשים וילדים (שני מגזרים שצריכים עצירות תכופות).

דווקא בכלי בודד הייתי נוסע יותר לאט ומחושב. לא מחפש צרות.

geva dover
18-01-21, 22:17
האמת שבדיוק ההפך מחיפוש צרות, מחפש כמה שפחות צרות כרגע כי הרכב לא מספיק מוכן לזה ( לטעמי)
האמת שגם אין בעיה לצאת חמישי, סתם אמרת שישי שבת אז זרמתי על זה

דרור ברלי
18-01-21, 22:36
שלושה ימים? מעולה. הנה מסלול קלאסי. ויהיה לך זמן להתפנן באיזי.

רד משדה בוקר למעלה צין, תיכנס בנחל חווה ורד דרומה דרך הר ארחות, בקעת אבו טריפה, אם יש לך זמן שבור שמאלה לעין אום צלאח, אח"כ מעבר טרף, ירידת מעלה נוח למכתש. תחצה את כביש 40 ותעלה דרך מפער פיטם לנקרות המערבי. חניון לילה בבארות עודד. לא החניון הכי מוצלח לטעמי, מלא טרשים ואבנים חדות ולפעמים גם מאוד רוחני. אבל מקדם אותך למחר.

ביום השני נחל ערוד. תחצה שוב את כביש 40, כנס לנחל פארן ולנחל ציחור, קפוץ לביקור בארמון, אח"כ חזור לציחור ותמשוך איתו דרומה שוב לכביש 40 ותחצה דרומה להמשך הציחור. שם תמצא פינה למאהל-לילה, ואם הקצב שלך היה ממש טוב ועדיין אור בחוץ, תמשוך עוד לשער צניפים. אחלה חניון.
(כששחזרנו את מבצע עובדה בג'יפים אספנות קשישים, הצלחנו לעשות את המסלול הזה בדיוק ביום אחד. וזה בקבוצה לא קטנה של כלים עתיקים ואיטיים ועם עצירות (אבל עם נהגים טובים). לך לא תהיה בעיה.

ביום השלישי גב צניפים, מעלה עקוף, תצפית משחרות, ירידת מעלה שחרות (לאט ובזהירות, מצבו רע מאוד), קטע קצר על כביש 90 ואז תיכנס בבאר-אורה לנחל עתק. תעלה את העתק ואת מעלה סיירים, תגיע לכביש 12 ורד קצת דרומה - תעשה את "דרך יאיר" היפהפיה ועצור לתצפית על קניון נטפים, משם לנחל שלמה ואילת.

פצצה של טיול חוצה נגב. לא ממש קשה, אבל טכני במידה כדי להינות. מוטב שיצטרף רכב נוסף.

הבעיה היחידה של המסלול הזה - אתה נכנס לערוד ביום שישי בבוקר.
הערוד שטח אימונים רטוב ופעיל. יש בו קטע שמלא בנפלי מצררים ובגרוטאות מתכת חדות ומעוקמות + מכתשי פצצות.
כעקרון בשישי לא אמורים לירות/למצרר, אבל לך תדע... היו דברים מעולם וכבר ירדו עלי בערוד רביעיית F-16 בנומך כזה שקיבלתי לפרצוף חלק מההדף/דחף שלהם ויכולתי לראות את צבע העיניים של הטייסים... מפחיד. מאוד. כדאי לתאם מראש עם מתא"מ-פד"מ גם אם מדובר בחול-מועד ובמסלולים שלכאורה פתוחים - חיל האוויר אוהב לגרד לפעמים ל-F-16 שלו את הגחון ביעפים היפר-נמוכים.

Aviv-T
18-01-21, 23:45
תרשה לי טיפה לצנן - רכב בודד, באזורים שבחלקם הלא קטן אין קליטה סלולרית, איני יודע מה רמת המיומנות שלך בנסיעת שטח וכמה אתה מצוייד / מיומן לבצע תיקוני חירום במקרה תקלה - אתה עלול להיקלע לחוויה שלא תכננת.

ברור כשמש - לא יוצא רכב בודד לאתגרים מיוחדים (חוק מספר 1)
גם חלק מהרעיון של השירשור הזה זה למצוא פרטנרים חדשים - מה טוב.
תודה רבה על הדאגה!

- - - Updated - - -

שים לב לשטחי אש.

הסוד הקטן שלי הוא, שהיציאה ללימודים היא... דרך הצבא.
כחלק מתפקידיי הרבים בצבא, מזל שכל המספרים של שטחי האש והחטמ״רים אצלי בטלפון🤙
במיוחד שכנראה אני אחראי לכמה ג׳יפאים שהתכופפו מתחת לסלע מ5.56

Aviv-T
19-01-21, 00:35

עבר קול ראשון בוועד. אספיק לעשות את נחל ערוד ביום אחד? נראה מרחק גדול

ד ו ר ו ן
19-01-21, 00:58
הסוד הקטן שלי הוא, שהיציאה ללימודים היא... דרך הצבא.
כחלק מתפקידיי הרבים בצבא, מזל שכל המספרים של שטחי האש והחטמ״רים אצלי בטלפון[emoji1690]
במיוחד שכנראה אני אחראי לכמה ג׳יפאים שהתכופפו מתחת לסלע מ5.56
אחלה בשבילך שאתה בלימודים.
אבל בכל זאת, אין אף אחד שחסין לרסיסי פצצות או ניסויי רפאל או שהוא ״סתם״ מישהו שסוגר שטח אש כי הוא מעל לכל.

Aviv-T
19-01-21, 01:02
אחלה בשבילך שאתה בלימודים.
אבל בכל זאת, אין אף אחד שחסין לרסיסי פצצות או ניסויי רפאל או שהוא ״סתם״ מישהו שסוגר שטח אש כי הוא מעל לכל.

הכוונה לחלוטין הייתה שאכנס רק לאחר תיאום ווידוא, ולא ׳על הפאדי׳. ממש אין לי רצון או דחף להראות מצ׳ואיסטיות מיותרת

דרור ברלי
19-01-21, 09:10
עבר קול ראשון בוועד. אספיק לעשות את נחל ערוד ביום אחד? נראה מרחק גדול

בקבוצה גדולה ומאוד איטית זה לקח יום שלם.
אבל רכב בודד עם נהג טוב (או מכוון טוב) או קבוצה קטנה של 2-3 כלים עם נהגים טובים עושה/ים את הקטע הזה די מהר. יחסית.
כשנסעתי לבד, די לאט, סיימתי בפחות מחצי יום.
אבל אתה בטיול, לא במירוץ. תעצור לקפה במיצר ערוד, בגרוטאת ההאמבר, בסלע טוביה. הכל באיזי.

תתעדכן לפני זה במזג האויר. אם תופס אותך שיטפון בערוד זה לא נעים. מאוד לא נעים. מנסיון... בערוץ עוד מונחות חתיכות של איזו טויוטה פראדו... תזכורות שהשאירו אלה שזלזלו.

איל מ
19-01-21, 13:13
הקדמת אותי וטוב שכך.
רכב בודד בערוד בתקופה שבה עלול לרדת גשם (לפעמים גם בלי התראה) הוא רעיון בעייתי.
אני לא נגד טיול לבד (בעבר, אגב, הייתי חד משמעית נגד, אפילו אם זה על דרך טובה ומטויילת), אבל הערוד הוא עם פוטנציאל לתקיעה, בלי קליטה, וסכנה בשטפונות.

דרור ברלי
19-01-21, 17:28
הערוד בעייתי לא בגלל רמת העבירות (שהיא לכל היותר בינונית. עשו ממנו הרבה יותר ממה שהוא באמת) אלא בגלל שילוב של בעיות אחרות:

מרוחק ונידח
לא קצר בכלל
אין קליטה
שטח אש רטוב
סכנת נפלים - לפעמים בדיוק באמצע השביל. צריך לקרוע את העיניים ולהיות עירני.
סכנת שטפונות מוחשית בחורף ולא רק בקטעים הקניוניים
ציר ש"נעלם" לעתים. במיוחד אחרי שטפונות....

וכמובן שהוא גם עדיין לא בדיוק קל לנהיגה למי שלא מנוסה או שהאוטו שלו לא מתאים (גחון נמוך וחתך צמיגים נמוך) או גם וגם וגם. וגם כמה שהוא יפה.
ולכן כבודו במקומו מונח. אחד המסלולים - מהסוג שאתה לא באמת ג'יפאי ישראלי אם עדיין לא עשית אותו.

Aviv-T
19-01-21, 18:23
הערוד בעייתי לא בגלל רמת העבירות (שהיא לכל היותר בינונית. עשו ממנו הרבה יותר ממה שהוא באמת) אלא בגלל שילוב של בעיות אחרות:

מרוחק ונידח
לא קצר בכלל
אין קליטה
שטח אש רטוב
סכנת נפלים - לפעמים בדיוק באמצע השביל. צריך לקרוע את העיניים ולהיות עירני.
סכנת שטפונות מוחשית בחורף ולא רק בקטעים הקניוניים
ציר ש"נעלם" לעתים. במיוחד אחרי שטפונות....

וכמובן שהוא גם עדיין לא בדיוק קל לנהיגה למי שלא מנוסה או שהאוטו שלו לא מתאים (גחון נמוך וחתך צמיגים נמוך) או גם וגם וגם. וגם כמה שהוא יפה.
ולכן כבודו במקומו מונח. אחד המסלולים - מהסוג שאתה לא באמת ג'יפאי ישראלי אם עדיין לא עשית אותו.

לגמרי נכנס לרשימה שלשמה נפתח השירשור
תודה רבה
אם יש עוד משהו כבר מוכן בראש... אל תתבייש הא?😜

מוטי ג.
19-01-21, 18:37
יאללה דרור... תרים ספר.
לכתוב אתה יודע,
לאייר אתה יודע.
מה חסר? מימון המונים?

דרור ברלי
20-01-21, 12:44
מה חסר? מימון המונים?

כן.
ואנשים שיקנו.

איך אומר טדי ב"שכנים"?... "אני סופרנובה. בוער חזק, נגמר ומת מהר"....

לעשות ספר אני יכול ויודע.
אבל אין לי סבלנות, אורך רוח ואורך נשימה.
כל כותבי ספרי הטיולים לא ראו מהם פרנסה.

מוטי ג.
20-01-21, 13:06
אבל זה הקטע של מימון המונים, הם קודם כל שמים כסף וקונים.ואחכ אתה מתחיל לעבוד.
יכול לברר עם מישהו בקיבוץ שעשה ככה ספר ילדים.

Yuvalsh
27-01-21, 12:53
שים לב לשטחי אש.

קח את הערת ארז ברצינות הראויה: בימים הקרובים צפויים גשמים שמביאים חוויות של זרימות/ שיטפונות לצד סיכוני שטח.
אל תצא לשטח כרכב בודד, בוודאי לא בימים הקרובים.
פרסם בפורום בקשה/ הצעה לטיול עם רכב נוסף ותהנה.

-->