PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקו במקום סופה

haitham_zoa
07-03-06, 12:44
שלום לכולם
יש לי סופה ואני מעוניין להחליף לדיסקו 96-97 3 דלתות
אמרו לי שבדיסקו בשנים האלה יש בעיות במנוע האם זה נכון??
מה לבדוק לפני הקניה ? ועל איזה מוסך בצפון אתם ממליצים??

KOOKE
09-03-06, 18:10
אתה ככל הנראה מתכוון לדיסקו דיזל (למיטב ידעתי בשנים האלו בדגמי 3 דלתות מדובר רק במנועי דיזל)

זהו מנוע דיזל מדגם TDI300 וההספק שלו נמוך ביחס למשקל הרכב - בקיצור זהו רכב די "עגלה" מבחינת תאוצות בכביש בוודאי אם אתה משווה לסופה שיש לך כיום.

מנוע הדיזל של הדיסקו רגיש מאד להתחממות ומגיע מהר מאד לצורך בשיפוץ\החלפת ראש מנוע. תבדוק היטב את כל מערכת הקירור את כל הצנרת ואם יש פגיעה בראש המנוע.

פרט לכך תבדוק גם ובעיקר חופשים ורעשים ממערכת ההנעה. אל תתרגש מ"הזעות" שמן פה ושם - כל הדיסקו "מזיעים".

תעשה נסיעת מבחן על הרכב ותראה אם אתה מתחבר לרכב מבחינת תגובות מנוע כדי שלא תתאכזב בהשוואה לסופה.

שלמה

מאיר רוטברג
09-03-06, 18:42
אתה ככל הנראה מתכוון לדיסקו דיזל (למיטב ידעתי בשנים האלו בדגמי 3 דלתות מדובר רק במנועי דיזל)

זהו מנוע דיזל מדגם TDI300 וההספק שלו נמוך ביחס למשקל הרכב - בקיצור זהו רכב די "עגלה" מבחינת תאוצות בכביש בוודאי אם אתה משווה לסופה שיש לך כיום.
שלמה בחור עדין זו עגלה מתנייעת
מנוע הדיזל של הדיסקו רגיש מאד להתחממות ומגיע מהר מאד לצורך בשיפוץ\החלפת ראש מנוע. תבדוק היטב את כל מערכת הקירור את כל הצנרת ואם יש פגיעה בראש המנוע.
וזאת בלשון המעטה

פרט לכך תבדוק גם ובעיקר חופשים ורעשים ממערכת ההנעה. אל תתרגש מ"הזעות" שמן פה ושם - כל הדיסקו "מזיעים".
מזיעים - מילה יפה לנוזלים בטיירוף

תעשה נסיעת מבחן על הרכב ותראה אם אתה מתחבר לרכב מבחינת תגובות מנוע כדי שלא תתאכזב בהשוואה לסופה.
אחד הרכבים הכי נוחים שיש בתנאי שיש לך חשבון בנק עבה

אם התחברת אליו בטוח תהנה ,כר נרחב לשיפורים ברמה גבוהה

דבר אחד בטוח אם קנית אל תלך ל "גורו" יקרעו לך את התחת ותקבל את אותו הטיפול כמו בכל מוסך ואולי במוסך הרגיל יעלה לך פחות

שלמה

haitham_zoa
12-03-06, 14:28
תודה שעניתם לי
איך שאני מבין שלא כדאי להתקרב ל דגם הזה ,מה לגבי הדגמים האחרים של דיסקו עם מנוע דיזל ?
ואיך הביצועים שלו בשטח??
בעיקר כל הזמן התעסקתי עם סופות ואני נהנה מזה !!

AvigdorAharon
13-03-06, 15:25
תודה שעניתם לי
בעיקר כל הזמן התעסקתי עם סופות ואני נהנה מזה !!
אז תמשיך להנות! חבל לך!

אביגדור

KOOKE
13-03-06, 23:17
לדיסקו דיזל יש בעיקר שני סוגי מנועים - המנועים הישנים יותר הם TDI300 והם קיימים בדיסקו דיזל בין השנים 94 עד 98 . בשנת 97 בחלק מהדגמים ובשנת 98 בכל הדגמים נוספה מערכת ממוחשבת לניהול הזרקת הסולר שנקראת EDC . רכבי הדיסקו דיזל עם מנוע הTDI300 + הEDC הם בעלי הספק מעט גבוה יותר וביצועים מעט משופרים יותר מבחינת האצות ותגובות המנוע אבל עדיין בהשוואה לסופה זו ממש עגלה שבקושי זזה.

הסוג השני של מנועים קיים רק בדגמי הדיסקו דיזל החדישים יותר בין השנים 99 ועד 2004 כולל. זהו מנוע דיזל מודרני ושונה לחלוטין בשם - TD5 יש לו חמישה צילינדרים והוא בעל נתוני הספק יותר גבוהים משמעותית מהדור הישן ובנוסף מנוע ה TD5 נחשב גם ליותר אמין מהדור הישן - שוב בהשוואה לסופה עדיין זו עגלה אומנם קצת יותר מהירה ועם יכולות מנוע יותר טובות אך לא מתקרבת לסופה מהחינת יכולות המנוע.

"ביצועים בשטח" זה לא רק מנוע עם הספק גבוה ומתפרץ, זה גם מהלך מיתלים, מומנט, יחס העברה בהילוך נמוך, יכולת שיכוך מהמורות ולטעמי נוחות הנסיעה - בכל הפרמטרים האלו הדיסקו דיזל עולה על הסופה המיוחד הדיסקו נותן נוקטאאוט לסופה בהיבט של נוחות הנסיעה ושיכוך המהמורות שלא נדבר על איכות החיים בתא הנוסעים.

ההשוואה בין סופה לדיסקו בהיבטים של נוחות ואיכות חיים בתא הנוסעים קצת עושה עוול לסופה מפני שאלו רכבים מקטגוריות שונות - הסופה היא רכב עבודה ספרטני ולעומתה הדיסקו הוא רכב כבישטח - SUV מפנק.

ההשוואה הנכונה צריכה להיות סופה מול דיפנדר אבל הדיפנדר נמכר ברמות מחיר גבוהות בהרבה מסופה מקבילה מאותו שנתון.

אני אישית ניסיתי לחיות עם סופה במשך כשנה ובסופו של דבר החלטתי לחזור לדיסקברי בעיקר בגלל הנוחות והפינוק.

שלמה

-->