PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו שעשה ראש מנוע לדיזל ושרד כדי לספר?

ghaziza80
21-01-21, 18:43
היי חברים. כמו בכותרת. מעוניין לדעת מי עשה ראש מנוע לטרופר דיזל והאם הוא שרד או חזר שוב לשולחן הניתוחים.
מדובר בטרופר דיזל 2003 עם 360 אלף ק"מ. עד כמה שידוע לי המנוע מקורי אבל בהחלט יכול להיות שלא.
כרגע הרכב בדרכו למוסך שמתמחה בטרופר ואני מחכה לדעת אם ניתן לעשות רק ראש או שהצרה גדולה יותר (מנוע).
בכל אופן אני יודע שתשובות לשאלה יש לכאן ולכאן אשמח לדעת מנסיון אישי של חברי הפורום.
עשיתם והתחרטתם?
עשיתם והכל סבבה?
כמובן שאם יוחלט לעשות אז זה אצל מישהו שמכיר ויודע מה זה טרופר.
סליחה על החפירה ותודה.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

נדב ש.
21-01-21, 19:54
לפי השרשור הקודם שפתחת הבעיה די מובנת, המנוע "זורק" נוזל, אם זה היה הפוך, קרי "שותה" נוזל זה לדעתי כבר יותר חמור וחשש למנוע עצמו.

הבלוק והמכלולים די חזקים ולא אמור להיגרם להם נזק, כאמור רק אחרי שיורידו את הראש נדע, אבל זה בגדול.

אחרי שהורידו צריך לבחון את הראש, אם יש סימני אכילה במעברי המים הוא הולך לפח, לא ניתן ולא כדאי להיתעסק.
ראש מקורי זה חבילה שאנשים כבר לא משקיעים, הולכים על חלופי, סיני/ספרדי/תאילנדי/ויטנאמי או מה שיגידו לך זה לא באמת משנה, עלות בין 2000 ל 3000 לחדש, מה שמשנה זה אופן העבודה, כל החלקים מסביב צריכים להיות מקוריים, לדעתי, חלקי חילוף לא מקוריים לא מחזיקים כלום זמן, קרי אטמים וכו'. דגש חזק על סגירות לפי מומנטים של היצרן וסדר וסטריליות בעבודה.
יש כאן בפורום קישור לסירטון של רונלדו על החלפת אטמים בשרוולים ומזרקים, זה ייתן לך קצת מידע על העבודה.

ועכשיו לכיס, עבודה כזאת יכולה להגיע גם ל 7k שח...

מקווה שעזרתי... ובהצלחה...

raanan
21-01-21, 20:34
מדובר בטרופר דיזל 2003 עם 360 אלף ק"מ. עד כמה שידוע לי המנוע מקורי אבל בהחלט יכול להיות שלא.

כמה זמן הרכב אצלך ? כמה קמ' עשית אתו ?
איך זהית שיש בעיה ? (התחממות , מעט חוסר נוזל קירור בבדיקה שגרתית, חוסר נוזל קרור לחלוטין כולל ברדיאטור)
מה מצב השמן מנוע ? ( מפלס וצבע השמן)

הערה,
מהתמונות שצילמת נראה נוזל בצבע יפה , האם זה נוזל שנסעת איתו ?
או נוזל שרק מילאת והחל להשפריץ החוצה ?

אם זה נוזל שנסעת איתו אז יחסית מצבך טוב , לא נראה שיש בעיית
פריצת סולר למערכת הקרור.

רענן

נדב ש.
21-01-21, 21:10
רענן, מהתמונה שצירף לא ניתן להסיק מסקנה חד משמעית, הכל שאלה של "מה היה? הרבה לפני זה.
ייתכן ונסע תקופה ארוכה עם מי ברז או מוזל דרעק והחלפה לנוזל איכותי דווקא גרמה "לפריצה" של הנ"ל.

raanan
21-01-21, 21:31
בשביל זה שאלתי שאלות להבנת הרקע.
בוא נאמר שאם קנה את הרכב לפני שבוע, אז ...

-->