PDA

צפייה בגרסה מלאה : (נערך) ג'ימני- היכן ניתן לרכוש גומיות לבולם הגה

לביא סמו וסומו
23-01-21, 14:31
היי ,

גימני ידני - מישהו יודע לתת קישור באיביי או איפה ניתן להשיג בארץ את שני הגומיות בקצה של בולם ההגה ?

יש לדבר הזה נטייה להתייבש .... ולהיסדק..

אשמח לסיוע באיתור - עד כה בדקתי לפני העוצר ב-3 חנויות חלפים ואמרו שאין להם - אמור להיות משהו פשוט...:confused:

לביא סמו וסומו
29-01-21, 16:52
הייתכן שאיתגרתי פה את מכובדי הפורום?:confused:

מישהו אולי יודע להגיד לי מה המינוח הטכני באנגלית של הגומייה הזו - זה יסייע לי לאתר באיביי .

מוטי ג.
29-01-21, 17:34
זה מגיע עם הבולם.
או שתפנה ליצרנים של "גומי משופר" לדוגמא חברת "כתום"
אבל לדעתי היה עוזר אם היית מעלה תמונה.

לביא סמו וסומו
06-02-21, 14:20
טוב אני יוצא מנקודת הנחה שלא אקנה בולם בשביל גומיות ....
מעלה תמונה אולי זה יסייע בהכוונה , לדעתי אם מישהו ידע להגיד לי את המינוח הנכון אמצא ברשת...בטוח מישהו פה ריענן גומיות לא???:rolleyes:
הכוונה תתקבל בברכה..

אולי מישהו מחזיק ספייר בכלל טוב :cool:

GodsFather
06-02-21, 15:09
מאיפה אתה? זה גומי די בסיסי שניתן להשגה לפחות מהידוע לי בכל מתחם יצחק שדה רבתי בתל אביב...

פשוט מגיעים עם דוגמה...

https://www.amazon.com/Automotive-Replacement-Shock-Bushings/b?ie=UTF8&node=15731291

נקרא גם - בושינג לבולם. גומיה לבולם. ועוד כל מיני...

Sent from my HD1903 using Tapatalk

Gershon
06-02-21, 15:33
טוב אני יוצא מנקודת הנחה שלא אקנה בולם בשביל גומיות ....
מעלה תמונה אולי זה יסייע בהכוונה , לדעתי אם מישהו ידע להגיד לי את המינוח הנכון אמצא ברשת...בטוח מישהו פה ריענן גומיות לא???:rolleyes:
הכוונה תתקבל בברכה..

אולי מישהו מחזיק ספייר בכלל טוב :cool:

תחפש כך-steering damper jimny
p.s
בכל מוסך יש גומיות האלה-מבבולמי זעזועים(אותו סגנון)

מוטי ג.
06-02-21, 16:25
https://www.amazon.com/dp/B000CPI870/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_JWX85WDC9NQEZWMM 9ENZ

https://www.amazon.com/dp/B000CNB586/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_RBFPS561Z4XNMNCG XEM2

https://www.amazon.com/dp/B000CN7CEC/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_GY63073QWYFFNNAX 6JEJ

tamir128
06-02-21, 21:55
אני לא בטוח על איזה רכיב מדובר אבל למיטב ידיעתי ג'ימני לא מגיע עם בולם הגה, וזו הסיבה שלא יודעים כ"כ לענות לך.
האם אתה התקנת את הבולם? אם כן אז בדוק עם היצרן.
אם כך קנית את הרכב, נסה לברר מי היצרן של הבולם הגה.

מוטי ג.
06-02-21, 21:58
מה זה משנה מי יצרן הבולם?
הבורג הזה זהה פלוס מינוס ברוב הבולמים.
הלינקים ששלחתי אמורים לתת לו את המענה שהוא מחפש

לביא סמו וסומו
12-02-21, 10:05
היי ,

תודה לכל העונים - לא סתם אומרים שתמונה שווה אלף מילים....

אני רואה שרובכם סבורים שהנ"ל זמין למול דוגמא - אני אפרק ואלך עם דוגמא לחנויות חלפים (באמת הנחהתי שזה בסיסי...).

תודה ושבת שלום - כמובן שאחרי שאקנה אעדכן כאן לנחלת הכלל .

לביא סמו וסומו
22-05-21, 18:46
שבת שלום ,

הבטחתי לעדכן לטובת הפורום - אז הצלחתי למצוא את ה"בושינגים" האלה ( מכר שהיה לו והביא לי ) אשתף בקצרה לטובת הפורום:

1. תחילה - לאחר שביצעתי ההחלפה - התוצאה ניכרת - רעידות שהיו לי בהגה בסיטואציות מסוימות נעלמו לחלוטין - לכן אני ממליץ

לאלו שהרכיבו בולם הגה וחווים קצת רעידות - לבדוק את מצב הגומיות ולמול צורך להחליף - זה משהו פשוט עם תוצאות משמעותיות.

2. הביצוע לא מורכב אבל כן נדרשתי לבצע התאמות שכן הבושינגים ששמתי עליהם את היד היו קצת עבים יותר ממה שהיה מורכב ולכן לא

השאירו מספיק הברגה לאום הסוגר - אני פתרתי את זה ע"י חיתוך הבושינג לגודל הרצוי - שיוף ליישור המשטח והופ ממשיכים.

3. אני נוכחתי לדעת שכדי לבצע את ההחלפה בצורה נוחה עדיף לפרק הבולם - לנקות ולהרכיב בחוץ ורק אז לבצע התקנה .

התוצאה ממש מורגשת , הביצוע די פשוט ומהווה סיבה טובה לבלות קצת מתחת לג'יפ ולירות קצת WD40 על אוטומט לכל הכיוונים :cool:
133912133913133914133915

מצרף קצת תמונות בתקווה שיעלו - שוב תודה לכל המסייעים בהמלצות בתחילת הדרך - היו גם ששלחו לי בפרטי - תודה לכולם!

מוטי ג.
22-05-21, 19:48
נראה שסגרת את האומים חזק מידי, אין צורך למעוך את כל הבושינג, רק להגיע למגע פלוס הידוק קטן.

מוטי ג.
22-05-21, 20:29
חפש שרשור של נדב על הבולמים בויטרה, יש שם הסבר מפורק איך למה וכמה לחזק את האומים על הבושינג

סולי
23-05-21, 08:47
עבודה יפה! ניכר שאכפת!
אציין שבמקור הגימיני לא נולד עם בולם הגה,
מה שאומר שאם יש תופעות של רעידות או חופשים הבולם הגה מהווה מעין פלסטר..

אני מניח שאתה עם גלגלים מוגדלים.. ועל כן הבעלים הקודם כנראה הוסיף את הבולם.

ממליץ בחום לבדוק חופשים בקינגפינים ומיסבי גלגל לוודא שאתה לא מפספס משהו.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

לביא סמו וסומו
23-05-21, 09:38
מוטי - ההערה שלך נכונה , אבל בכל זאת זה לא כיוון של קורונה פיניון - הסגירה נעשתה עם רגש רב - יש שם בלט שצריך להיכנס לאוזן העגינה ועל כן העדפתי לצמצם ל-"0" רווח מיותר שיתורגם לחופש - אבל ככלל אתה צודק אין מה להפעיל שם לחץ מיותר .

סולי - למיטב ידיעתי ואחרי 3 ג'ימנים , לצערי לג'יפ יש רעידות לרוב גם כשהוא במצב STOCK , בולם ההגה הוא אכן אלמנט שמתווסף על מנת ל-CANCEL רעידות , פרקטית עושה את העבודה ובאמת כשמורכב נכון מעלים כמעט לחלוטין את התופעה . כמובן שחופשים וכו' בודק בשוטף - בכל זאת הג'יפ מתקרב לשנות העשרים לחייו...אבל זה גם היתרון - מכניקה של פעם, ברזלים ואומים .

-->