PDA

צפייה בגרסה מלאה : שילוב סט בולמים של בילשטיין עם קפיצי קינג ספרינג

24-01-21, 12:25
שלום, ברשותי פראדו קצר שנת 99, כרגע מולבשים עליו בולמי מחירו עם קפיצי קינג ספרינג, ברצוני להחליף בולמים אך תוהה אם שווה להשאיר את הקפיצים שלמיטב ידיעתי נחשבים די איכותיים (מצבם מצוין) ובכך לחסוך מעט כסף, שאלתי היא האם מישהו ניסה את השילוב הזה? במידה ולא, האם מכירים קפיצים מומלצים אחרים להתקין ביחד עם סט בילשטיין?

tooshey
24-01-21, 13:30
למה אתה רוצה דווקא בולמים של בילשטיין ?
מאיזו סדרה ?

בברכה,טושי

24-01-21, 13:40
למה אתה רוצה דווקא בולמים של בילשטיין ?
מאיזו סדרה ?

בברכה,טושי

סדרה 5100,
רוצה זו מילה גדולה, הופך אותה להייתי רוצה לנסות, בעבר הייתי עם אולדמן והרגיש לי רך מידי.. אין לי הרבה נסיעות בכביש ולפי שירשורים קודמים ועוד קצת פידבקים אוסטרליים באינטרנט - בילשטיין נראה כמתאים להתנסות עבורי, גם בפן המחיר הוא מתאים לי..
תודה על התגובה הזריזה טושי

tooshey
01-02-21, 08:40
כל בולם שתרכיב יהיה טוב יותר מבולם מונרו מזדקן.
הבילשטיין בולם מאד איכותי, נחשב קשה יחסית.
כנראה שיהיה נח במהירות גבוהה ופחות נח במהירות איטית.
היתרון של בילשטיין כבולם שניתן לשיפוץ נעלם בסדרה 5100 שלמיטב ידיעתי אינה ניתנת לשיפוץ.

בקיצור, אני הייתי הולך על פוקס...

בברכה, טושי

zivo
01-02-21, 15:13
פוקס הוא בולם מעולה. בסופו של יום, כל מי שנוסע על פוקס מרוצה מהבולם.
אבל, וזה אבל גדול, הוא יקר מאוד! הרבה יותר ממחיר הקניה.

שאתה מחליט לעבור מבולם רך לבולם קשיח, אתה יודע שאתה מקבל בולם קשיח.
שאתה קונה פוקס, אז עם איזה שיסתום אתה קונה? במיוחד שאתה עם שילוב קפיצים לא סטנדרטי.
גם עם המוכר מבטיח שינוי שסתום על חשבונו (היבואן עצמו - אוטבק למשל), עדיין, צריך להוריד ולהרכיב את הבולמים (אתה עושה לבד? משלם למוסך?) ולשלוח את הבולמים ולהחזיר.... בסוף זה הכל כסף.

בולם איכותי( אולדמן, אירונמן, בילשטיין) יעלה 700-1000 ש"ח (כולל), ויחזיק 60Kק"מ. בולם פשוט יותר (EFS למשל) יעלה עוד פחות. מרכיבים ונוסעים, אין משחקים.
בולם פוקס (הכי פשוט, ללא מיכל. Performance Series 2) יעלה 1350 (כולל) + ההתקנות והכיוונונים (סעיף קודם).
כל מי שיש לו פוקס, מדווח על אורך חיים של 20-30KM עד שצריך טיפול בבולם. טיפול כזה יעלה 500-580 ש"ח (כולל) לבולם.
למחיר השיפוץ צריך להוסיף משלוחים, פירוק, הרכבה, השבתה של הרכב.....בקיצור עלות ריאלית של שיפוץ 600-700 ש"ח לבולם.
(שאתה קונה בולם חדש, בד"כ" ההובלה כלולה במחיר, בשיפוץ, הכל על חשבונך).

כלומר ל 60K ק"מ הפוקס יעלה למעלה מכפול מכול בולם איכותי אחר.

האם זה שווה את זה???

המחירים מעודכנים לשבוע האחרון (התלבטתי בעצמי, ולכן עשיתי סקר).
על המרחקים (60K, 20-30K) אפשר להתווכח, ושכל אחד יתייעץ עם מי שהוא רוצה.

אפשר גם לשחק קצת עם אמירות שאת הפוקס ניתן לשפץ יותר מפעם אחת, כלומר , אחרי 60K, הפוקס יעברו שיפוץ נוסף (600-700) ואילו בבולם האחר תקנה בולם חדש (700-1000 ש"ח).....

אני שמתי את זה על אקסל, השורה התחתונה ברורה ופשוטה, העלות לק"מ של בולמי פוקס, יותר מכפולה מהעלות של בולם איכותי של אולדמן, אירונמן, בילשטיין......(או כל שם אחר שבא לך להוסיף).

כל האמור לעיל מתייחס לבולמים "פשוטים" ללא מיכלים חיצוניים.

איל מ
01-02-21, 16:28
אצלי הבולמים עשו מעל100,000 (פוקס, פשוטים) ועדיין עובדים יפה.
שיפוץ שלהם ללא שסתום מחדש אמור לעלות 600 שח. פירוק והרכבה לא סיפור אצלי.
אורך חיים של20-30 נשמע לי קצרבאופן מוגזם בטירוף, ומאפיין בולמים שאו עובדים קשה מאוד (נסיעה במוד מירוץ) או עושים דברים שהם לא אמורים לעשות (לשמש כגובל).

zivo
01-02-21, 18:11
אצלי הבולמים עשו מעל100,000 (פוקס, פשוטים) ועדיין עובדים יפה.
שיפוץ שלהם ללא שסתום מחדש אמור לעלות 600 שח. פירוק והרכבה לא סיפור אצלי.
אורך חיים של20-30 נשמע לי קצרבאופן מוגזם בטירוף, ומאפיין בולמים שאו עובדים קשה מאוד (נסיעה במוד מירוץ) או עושים דברים שהם לא אמורים לעשות (לשמש כגובל).

לא מבין מה כתבת. אתה עשית 100,000 בלי שיפוץ אחד?
לגבי המחיר של השיפוץ, כתבת בדיוק מה שאני כתבתי.
שאני כותב שיפוץ (להבדיל מהאמירה על נזק ברזלים), אני מתכוון רק לגומיות (לא שיסתום ולא החלפת ברזלים, רק אטמים,בושינגים, שמן וגז).

איל מ
01-02-21, 18:40
עשיתי על הבולמים כמעט 100,000. הבעלים לפני עוד אי אלו עשרות אלפי, והוא לא זה שהתקין אותם אלא הבעלים שלפניו..
עכשיו. אני לא חי באשליות,די ברור שמה שישב תוך הבולם זה טחינה/נס קפה ולא שמן, ושמזמן הייתי צריך לעשות שיפוץ, אבל וואלה, הם לא נוזלים, ובבאמפרים הרכב עושה סינוס וחצי כנדרש.
הטענה היחידה שלי אליהם היא שהם מכוונים קשיח מדי (מהיום הראשון) וכדי שהם יעבדו טוב אני צריך להגביר קצב לקצבים שלא מתאימים לטיול משפחות. כאמור, כשאשפץ אותם יום אחד, גם אשנה לשיסתום יותר מהיר.

- - - Updated - - -

יתרה מכך, כל מי שאני מכיר שפרץ פוקס בלנדרובר (אני יודע, השאלה המקורית היא על לנדקרוזר, כותב על מה שאני מכיר) עשה את זה בגלל התקנה לא נכונה.

zivo
01-02-21, 20:06
יקירי,
לא צריך תואר בכימיה כדי להבין שאתה סותר את עצמך.
אם שום אטם לא נפרץ, למה שהשמן יהפוך לטחינה???
אם אתה אומר שיש שם טחינה, ה 100,000 ק"מ שאתה מדווח, כבר לא רלוונטים לדיון.
תמשיך כך, תגיע גם ל 200,000.....מה זה אומר?

איל מ
01-02-21, 20:52
יקירי,
פתחתי לא מעט בולמים בימי חיי. שמן בבולם עובד קשה מאוד, נגזר והופך למין משהו שהיה פעם שמן והיום מזכיר אמולסיה (במראה. לאו,דווקא כתוצאה מערבוב עם מים) וכל זאת בבולם שחיצונית נראה סבבה. רשמתי שאני מניח שזה מה שהולך בפנים.
עם זאת, ובניגוד לכל הגיון, הבולמים שלי עדיין מתפקדים. ייתכן והעובדה שבמקור הם היו קשיחים מדי (השימוש במונח המוטעה "קשיח" הוא מכוון) והיום אולי מעט פחות (אין לדעת, שינוי כל כך איטי לא ניתן להרגשה) קשורה לכך.
אבל,
לא זה העניין, וחבל לסטות מהנושא. בולמי פוקס הם בולמים טובים, וכל הסיפורים סביבם זהים לכל הסיפורים שרצים בעולם הג'יפים. בד"כ תקלות נובעות מטעות אנוש.
מצד שני, המדגם האישי שלי, והמקרים האחרים שאני מכיר, אינם מאגר מספיק גדול בשביל לייצר סטטיסטיקה.
אני כן יכול לציין שאני מכיר סדרות שלמות של בולמים של חברות מתחרות (ונחשבות) שנשברים, נוזלים, או מאבדים מהר מאוד את יכולת השיכוך, אבל מכיוון שאינם מורכבים אצלי ברכב אני נמנע מלציין.
עכשיו,
בהחלט ניתן להפוך את השרשור לעוד דיון מפרך בסגנון ג'יפולוג אבל הפעם אני לא אשתף פעולה. מי שיצליח לקרוא לא בצורה לעומתנית, ירוויח.

נ. ב.
בוא נשים את התארים בצד לרגע. רוב מי שיש לו תואר במשהו הוא מכונאי גרוע.
חוזר בי,
רוב המכונאים המוכשרים הם חסרי תואר. אבל נסיון יש.

אלון_ק
01-02-21, 22:23
למשתמש ממוצע, יש יתרון מובהק לבולמים כמו אולדמן כשהם מגיעים כחבילה עם הקפיצים. האיזון של המתלה הוא לא פחות ממעולה - אלו חברות גדולות וטובות, עם הרבה מאוד ניסיון וזה מורגש.

ברגע שאתה מתחיל לחסוך (להתאים בולם לקפיץ קיים לדוגמה) אתה נכנס לפרוייקט. יש בעלי מקצוע שיוציאו אותך מזה היטב, בעיקר על סמך ניסיון; לצערי אני לא מכיר כאלו למיצובישי, אבל אולי אחרים כן.
אם אתה יודע באיזה קיט משתמשים בקפיצים זהים לשלך, הייתי מנסה לקנות את הבולם שמגיע עם הקיט הספציפי.

להתאים בולם לפי המלצות בפורום, לבד, בלי להבין באמת במתלים? מתכון לבינוניות במקרה הטוב ולאכזבה במקרה הרע.

לדעתי שלם מעט יותר, תיעזר בבעל מקצוע טוב או שתקנה סט שלם מאוזן לפי טעמך ולא תתאכזב מהתוצאה.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

אלון_ק
01-02-21, 22:27
אגב, אני רואה שיש לך בכלל טויוטה...

אתה עמוק במיינסטרים - נצל את זה! תמצא מישהו עם רכב זהה לשלך עם סטאפ מתחה ידוע כלשהו (ממש לא חשוב איזה), תעשה סיבוב, אם מוצא חן בעיניך תקנה.

יש לך את אחד הרכבים הכי נפוצים בארץ, זה אמור להיות קל. בטח שווה עגמת נפש והוצאה של אלפי שקלים.

YoavR
02-02-21, 06:53
למשתמש ממוצע, יש יתרון מובהק לבולמים כמו אולדמן כשהם מגיעים כחבילה עם הקפיצים. האיזון של המתלה הוא לא פחות ממעולה - אלו חברות גדולות וטובות, עם הרבה מאוד ניסיון וזה מורגש.

אכן,

אבל זה לא רק נסיון. מדובר בהשקעה גדולה מאוד במו"פ באמצעים שלא זמינים גם לגופים גדולים בארץ.
רוב האנשים לא מודעים למה שעומד מאחורי מה שנקרא "סט מתלה".

https://www.youtube.com/watch?v=Qawgq41KUls

erezgur
02-02-21, 11:58
איזה טנדר פורד זה בסרטון?

נשלח מהנייד

נמרוד
02-02-21, 12:35
פורד ריינג'ר.

erezgur
02-02-21, 13:39
תודה

-->