PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוכמת ההמונים - הערכת מחיר לנד-קרוזר 2006

אייל
25-01-21, 13:04
כמה עולה כזה אוטו? הדגם ביניים (לא המפואר עם ריפודי העור אבל עם גג שמש) למי שזה אומר משהו אז ברישיון מופיע KDJ120L-GKAEYW (אמיתי, לא התיישבתי על המקלדת).
410,000 ק"מ
יד 01
כלל בקרת יציבות
צמיגים 265/65R17
נפח 3000 סמ"ק דיזל
כולל וו גרירה.
ראה מעט מאוד שטח, מתחוזק רק במוסך מורשה של פראיירים.

כמה זה שווה? האם יש עוד בעולם מחירון יצחק לוי?
איך מעריכים לנד קרוזר?

assafy
25-01-21, 13:39
יכול להגיד לך שחבר לאחרונה קנה כזה עם מאפיינים דומים אבל מודל 2008 ו360 אק"מ ב125 אלף ולפי דעתי עם סבלנות היה מוצא במחיר נמוך יותר.
אז 2006 צריך להיות לדעתי באיזור ה90 אש"ח.
כמה מבקשים?
אגב, מניח שכן נמצא במחירון לוי יצחק.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

assafy
25-01-21, 13:55
עריכה:
במחשבה שניה החבר די פרייר ושילם יותר מידי אבל מאחר והוא צפוני והיה לחוץ אולי זה מה שהיה לו.
אני עצמי בדיוק לפני שנתיים קניתי ל"ק ארוך מודל 2008 במצב טוב מאוד ב130 וזה היה 10 אלפים מעל המחירון ולרכב היה מיגון וו גרירה.

haber1
25-01-21, 17:50
2008 ארוך, לקשרי (העור במצב לא משהו עם קרעים במקומות הרגישים...) ועם תאור דומה נקנה ב-110 לפני כחצי שנה.
הדרך לדעת מחיר שוק היא לאסוף מידע רלוונטי כמו שאתה עושה כאן ובלוחות יד 2.
הסבלנות היא תמיד משתלמת אבל הזמן ממש טס...

six 4 life
25-01-21, 19:01
מדהים שאנשים בכלל שוקלים לקנות רכב בן 15 עם קילומטרז' של מונית בסכום שנושק ל6 ספרות

assafy
25-01-21, 19:27
מדהים שאנשים בכלל שוקלים לקנות רכב בן 15 עם קילומטרז' של מונית בסכום שנושק ל6 ספרותכי לא רוצים לקנות רכב ישן יותר ובלי מערכות בטיחות בן יותר מ20.
כי המנוע והרכב במידה ומטופלים כמו שצריך יכולים לסחוב עוד הרבה ומתיישנים היטב ועם סבלנות אפשר למצוא כאלה שרחוקים מהגדרה של שחוטים.
כי הרכב בעל יכולות טובות גם במצבו הסטנדרטי או עם שיפורים מעטים ומבלי צורך להביא סרנים במזוודה או לשנות דברים שאחר כך צריך לשלם למעכר כדי שיעביר את הניירות בלי הרכב בטסט.
כי אין הרבה אופציות אחרות בתקופות האלו ולכל אופציה יש את החסרונות והיתרונות שלה.
כי כנראה שאם יוחלף לאחר מספר שנים אז ירידת הערך תהיה קטנה יותר מאשר באופציות האחרות.
כי לא רוצים טנדר.
אז מי מינה אותך לשופט לשפוט מה כל אחד בוחר לקנות ולעשות עם כספו?

asafk
25-01-21, 20:50
יש לוי יצחק. יש אפילו אפליקציה בחינם.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210125/d289cd3bdcf80c3f8112d882448b8dc9.jpg

six 4 life
25-01-21, 21:14
אז מי מינה אותך לשופט לשפוט מה כל אחד בוחר לקנות ולעשות עם כספו?
הייתי מגיב לך על הכל אבל אני לא רוצה "לשפוט" אותך אבי נעלבי

אייל
25-01-21, 22:07
בואו לא נסטה מהנושא.
אין כאן אחד שהיה עובר בדיקה כלכלית (או פסיכיאטרית) מכל פרמטר ואומר את זה אחד שקנה אסופה של ברזלים (סופה) שהרכיבו במסגריה חובבנית בהרבה עשרות אלפי שקלים. אז עזבו, ההיגיון שמאחורי קנייה כזאת שונה מאחד לאחד.
הנושא הוא מחיר הרכב, בואו נמשיך מכאן.

רמי גלבוע
25-01-21, 22:48
אני יודע שהכותב רוצה לקנות לנד קרוזר, אבל שווה להציץ גם בפג'רו - באותו סכום תקפוץ 2-3 שנים קדימה, אולי אפילו 4 שנים. או, תחסוך כסף טוב לאותו מודל. המחירים המבוקשים עברו קרוזרים מופרזים, בכל קנה מידה. גם הם מאבדים מנועים, מגדשים, דיפרנציאלים וטרנספרים. שווה גם לבדוק אם זה לא השנתון של הקרוזרים ששברו משולשים קדמיים.

נמרוד
25-01-21, 22:53
פות"ש בחיים לא יקנה לנדקרוזר, זה ברור לכל מי שמכיר אותו. הוא עוסק במודיעין עבור מישהו אחר. קונה או מוכר? לפי זה התשובה היא "לוי יצחק" עד "לוי יצחק + 5"

שגיא S
26-01-21, 08:38
אני עוקב אחרי השוק של הלנדקרוזרים הרבה זמן וראיתי לא מעט רכבים.
שני ארוכים שבדקתי עם 250-300 אלף קמ (הגבהה ומיגון) נמכרו ב-120-130 אלף שח.
ראיתי גם קצרים שנמכרים 120-130 לשנתונים 2008-9.

יש הרבה רכבים בשוק שלא שווים הרבה...לי אישית יצא לבדוק אחד ארוך עם נורות של תקלות שהוציאו מהלוח שעונים, קמ ברכב נמוך ב-60 אלף ממה שהיה בטופס טסט הקודם וכו׳...

אני מכיר מישהו גם שמוכר לנדקרוזר 2006 ב-60 אלף שקל (קצר סטנדרטי) - אבל הנסתר שם עולה על הגלוי. לא מעוניין לבוא איתי לבדיקה והוא ללא טסט כרגע...

דניאל מאירי
26-01-21, 11:29
בתור אחד שחי בפייסבוק ובוואטסאפ,בקבוצות של לנד קרוזר,
רכב נורמלי נמכר בכ-20 מעל המחירון.
אם הוא שמור במיוחד (יד ראשונה עם מעט ק"מ) או משופר במיוחד יש גם ב-30 מעל.
באופן אישי לא הייתי מחפש מבצעים כמו אלה שעושים "צלחות" ומככבים בטיק טוק בבוץ.
אני שרציתי גם לנד קרוזר קניתי ממשלתי לפני שנה וקצת שנת 2011, שילמתי 121 אלף,
ומבסוט ממנו עד הגג (כי טופל כל חייו בטויוטה ומה שהיה צריך להיות מוחלף כמו טורבו, מזרקים, רדיאטור וכדומה בוצע ומופיע בהסטוריית הטיפולים שלו),
שווה להשקיע ברכב מטופל שלא חסכו עליו.
דניאל

יואב פולס
26-01-21, 12:34
איך מעריכים לנד קרוזר? - לפי עסקאות דומות.

אנסה לענות,
ראשית - אין מחירון אחד. זה תלוי בקונה ובמידת הלחץ שלו, וכמובן במצב הרכב.
לרכב יש יתרונות שהוא יד ראשונה, טיפולים במוסכי יבואן, ונניח גם וו גרירה.
לרכב יש חסרונות שזה בעיקר הק"מ והשנה - עד היום לא הצלחתי להבין למה, איכשהו אנשים פחות מבקשים את 2006.
המחיר של הרכב ייגזר מהמחירים שמקבלים (לא שמבקשים) על קרוזרים דומים, ובפייסבוק ניתן ללמוד על המחירים המבוקשים, תורידו משם כמה אלפים טובים.
המחירון שלו בלוי יצחק הוא המלצה בלבד. המקוריות כאן חשובה, כי כפי שנרמז כאן יש מכוניות ששום דבר שנרשם לגביהן אינו נכון, והן נמכרות במעט כסף.
היום מישהו שאל אותי בכמה לתמחר את הרכב שלו, 2008 מפואר, ממוגן, וו, שנורקל ועוד. עניתי מה שעניתי.
ההערכה שלי היא שהרכב האמור יימכר באיזור של 90.0 אש"ח. לא אתפלא ל 85.0 אש"ח וגם לא ל 95.0 אש"ח.
את המחיר הייתי גוזר ממצב המזרקים וממצב הדשבורד. אם צריך להחליף מזרקים - זה 10.0 אש"ח. לגבי הדשבורד - אין יותר את האחריות של כמעט רצון טוב מצב היבואן, ולכן תיקון הציפוי של הדש יעלה כמה אלפים. אז אם שניהם על הפנים - זה 15.0 שהקונה יצטרך לשלם מכיסו אחרי הרכישה. אם שניהם במצב תקין - אז אחלה.
לשלם 90.0 אש"ח כשצריך מיד להוציא 15.0 אש"ח - לא סביר.
לשלם 85.0 אש"ח כשהמזרקים והדשבורד חדשים - גם לא סביר.
הקונה המעושר, יצטרך למגן? להגביה? להחליף צמיגים? כל זה הוצאות.
זה בערך מה שאני חושב.

eyalski
26-01-21, 16:01
היה לי כזה, גר בדרום, כל סופשבוע הגנבים קוצרים כמה, גם של מקומיים וגם של אורחים באזור שדה בוקר, מצפה רמון, ירוחם וערד לפעמים ממש מתחת לאף.
למרות שהרכב עצמו היה טוב ולמרות שהיה ביטוח מקיף ואמצעי ביטחון נוספים, העדפתי ללכת על בטוח בידיעה שזה רק עניין של זמן כי ברדיוס של 5 ק'מ מסביבי, נגנבו בחודשים האחרונים 6 ג'יפים ומכרתי, הלילות יותר נעימים עכשיו.

קחו בחשבון שהביטוח לא ישלם לכם 20-30 אלף מעל המחירון ואת כל התוספות והדברים שמסביב.

מניסיון של כמה שנים עם לנד קרוזר 2007 ופאג'רו 2008, עם הפאג'רו היו פחות הוצאות, התקלקל פחות ולא משך תשומת לב וגנבים. אמנם בשטח סלעי ושבילים מאתגרים, היה יתרון מובהק לקרוזר, אך לא ברמה שמצדיקה את ההבדל בעלויות הכוללות:
(מחיר קנייה+ תחזוקה ותיקונים+ דלק+ ימי מוסך+ביטוחים) - (מחיר מכירה)
חלקי 3 שנים שהיו ברשותי ומספר קילומטרים.

sgill
26-01-21, 17:07
התשובה לכמה שווה היא - כמה שמוכנים לתת ולסגור עסקה.
בפועל העסקאות מתבצעות מעל המחירון, כמה מעל? תלוי בהרבה פרמטרים ואין מדד מדוייק.

הגניבות של לנדקרוזרים בשנתונים האלה הפכו לבעיתיות מאוד ולדעתי זה שיקול למי שאין חנייה טובה ליד הבית או שלא ישן צמוד לרכב בטיולים.
מהסביבה הקרובה אלי (אנשים שמטיילים איתי לא כאלו שרק שמעתי עליהם) נגנבו 4 בשנה וחצי האחרונות. 2 מחנייה של בית פרטי ושניים מחאנים בדרום.

נושא המשולש הקדמי - הבעיות היו ב- 100% אצל כאלו ששמו תחליף סיני זול. אם מקפידים על מקורי, זה לא קורה.

לנדקרוזר או פאג'רו ?

עבירות - לנדקרוזר
עלויות אחזקה - פאג'רו (גם כי באותו מחיר קונים רכב חדש יותר וגם כי הם פחות נשחטו בשטח)
נסיעה נעימה בכביש - פאג'רו
שמירת ערך - לנדקרוזר

אבי ביטר
27-01-21, 08:12
יא אלוהים

לקנות רכב עם 400K ק"מ בסכומים כאלה.....צריך להיות סוטה אמיתי.

פטיש.

דרור ברלי
27-01-21, 11:12
מה שקורה בשוק הלנדקרוזרים המשומשים זו עבודת אלילים ממש. זה לא נורמלי וכל מילה נוספת מיותרת.
תסלחו לי, כן?

נמרוד
27-01-21, 11:19
מה שקורה בשוק הלנדקרוזרים המשומשים... זה לא נורמלי וכל מילה נוספת מיותרת.

להיפך, אם זה המחירים שאנשים משלמים, זה מה שמגדיר את הנורמה. זו משמעות המילה "נורמלי".

דרור ברלי
27-01-21, 14:05
לא.
בסוף זה רק אוטו.
לקנות אוטו בן 15 עם 400,000 ק"מ ובלאי מאוד מוחשי שנראה היטב לעין, ב-100,000 שקל?.... זה לא נורמלי. זה טירלול.

מי שאומר לך "אני משוגע אני" כנראה ממש לא משוגע וכן מאוד נורמלי וסתם רוצה להרשים אותך.
המטורללים האמיתיים לעולם לא יודו בזה.

נמרוד
27-01-21, 15:37
לא.
בסוף זה רק אוטו.
לקנות אוטו בן 15 עם 400,000 ק"מ ובלאי מאוד מוחשי שנראה היטב לעין, ב-100,000 שקל?.... זה לא נורמלי. זה טירלול.

מי שאומר לך "אני משוגע אני" כנראה ממש לא משוגע וכן מאוד נורמלי וסתם רוצה להרשים אותך.
המטורללים האמיתיים לעולם לא יודו בזה.

ב100 אלף שקל אתה יכול לנסות למצוא דפנדר TDI300 בן 20-25, יותר הגיוני?

וחפש דפנדר פומה... לנדקרוזר יראה לך כמו מציאה :rolleyes:

דרור ברלי
27-01-21, 15:50
גם זה לא נורמלי

assafy
27-01-21, 15:50
לא.
בסוף זה רק אוטו.

המטורללים האמיתיים לעולם לא יודו בזה.יש עכשיו ביד 2 מודעה לסופה בת 30 יד שביעית שמבקשים 70 אלף ש"ח.
זה נורמאלי בעיניך?

boaz avrahami
27-01-21, 15:52
יש עכשיו ביד 2 מודעה לסופה בת 30 יד שביעית שמבקשים 70 אלף ש"ח.
זה נורמאלי בעיניך?

בעיניו כן...
הכול פוליטי כמו שאומר ברדוגו.

שגיא S
27-01-21, 16:24
גם שוק הרנגלרים יצא מפרופורציה - רנגלר קצר(!) עם 180 אלף קמ, שנת 2007, נמכרים בסכומים הזויים.

sgill
27-01-21, 16:25
דווקא ברכבים כמו סופה שמלאי החלקים בארץ כמעט לא מוגבל, ויש כאלו שיודעים לבנות אותה מחדש, סופה אספנות עם עלויות אחזקה נמוכות אבל רכיבים חדשים יכולה להיות שווה הרבה כסף. כן - 70K זה הגיוני.

nirs
27-01-21, 16:28
מה אתם רוצים?
שרכבי השטח החדשים הם מיצובישי אוטלנדר, כל suv מתחילת שנות ה 2000 שווה את משקלו בזהב.
וכמו שכבר אמרו חכמינו: במדבר כל קוץ פרח...

Sent from my iPhone using Tapatalk

sgill
27-01-21, 16:40
גם שוק הרנגלרים יצא מפרופורציה - רנגלר קצר(!) עם 180 אלף קמ, שנת 2007, נמכרים בסכומים הזויים.

בסופו של דבר, התשובה לכל האנומליות (כולל הרנגלרים) היא האם יש פה שוק משוכלל וחופשי שבו חוקי ההיצע והביקוש קובעים את המחיר.
בגדול, התשובה היא - לא !!

גם בקטן התשובה היא לא, ואסביר עם דוגמה מהרנגלרים:

1. יש כמות רנגלרים יחסית מוגבלת בשנתונים 2007-2011
2. לכן ההיצע יחסית נמוך.
3. מצד הביקוש - הביקוש יחסית גבוהה כי אין ממש אלטרנטיבות למי שרוצה:
א. את המותג ג'יפ האמיתי
ב. סרן חי מלפנים
ג. יכולת לפתוח לגמרי את הגג
ד. גם סוג של "שופוני"
4. לכן אם ההיצע גובר על הביקוש, המחיר עולה...
5. תוסיפו לזה שזה לא באמת שיש בכל רגע נתון 100 רנגלרים למכירה. כל רנגלר שונה מהשני בכמות השדרוגים, רמת השדרוגים, ועוד פרמטרים קבועים כמו קילומטראג', ידיים, תוספות מהייצרן, דגם משנה וכו.
6. לכן בפועל, לכל אחד יש כמות קטנה של רכבים שמתאימים לו בדיוק. שוב היצע נמוך וביקוש יותר גבוה.
7. אם נוסיף לזה גם את קפיצת המחיר בשנת 2012, מעבר ממנוע 3.8 חלש ל 3.6 עם 85 כ"ס יותר, זה שוב מחזיק גם את מחירי הדגמים הישנים יותר ברמהה גבוהה.

כל מה שכתבתי למעלה יכול להכתב בצורה קצת שונה על לנדקרוזר, סופות משודרגות, FJ CRUISER, XJ, ובטח על CJ7.

בלנדקרוזר מהשנתונים שפות"ש מחפש יש עניין נוסף והוא עניין הגניבות. מספר הרכבים (ההיצע) הולך ומתמעט בגלל ריבוי הגניבות. הרכבים האלו יוצאים מהשוק. (נשחטים לחלקים או שמשרתים בשטח ולא עולים לכביש).

Crabbing
27-01-21, 16:50
גם הפאג׳רו BK תופס שוק מאז שנגמר הייצור.

Sent from my iPhone using Tapatalk

nir.samo
27-01-21, 17:14
אפשר לסכם שמוסכם שהשוק הוא לא נורמלי בעליל אבל בתוך כל הלא נורמליות הזאת אפשר להבין את מי שמוציא סכום עתק על "גרוטאה" עם מאות אלפי ק"מ.

אייל
27-01-21, 18:18
אפשר לחזור לכותרת השרשור ולהבין בהנחה והכלי במצב טוב (נטול שיפורים לא באמת ראה שטח ולא עבד קשה מדי), האם 90,000 זה סכום הגיוני לבקש?

asafk
27-01-21, 18:40
כן.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

איל מ
27-01-21, 19:26
אפשר לחזור לכותרת השרשור ולהבין בהנחה והכלי במצב טוב (נטול שיפורים לא באמת ראה שטח ולא עבד קשה מדי), האם 90,000 זה סכום הגיוני לבקש?

אם כבר חזרת לכותרת, נצל את הקשרים כדי לשנותה ל- טיפשות ההמונים.

שמוליקו
28-01-21, 07:23

אייל, כתבו פה הרבה דברים נכונים, באופן עקרוני זה לא מעט כסף.
הבעיה שזה בגדול מחיר השוק של הרכב.

חמש לפה, חמש לשם.

היום על 2004 משופרת (אני יודע שרשמת שזאת נטולת שיפורים) משלמים קרוב לשמונים וחמש.
אז נכון זה הזוי, אנשים טפשים, כל מה שתגידו, אבל זה השוק.

אגב מכיר את החלופות של הרכב הזה ובשטח אף אחת מהחלופות לא עושה את אותה עבודה.

אני שייך לזן שהיה לו פאג'רו Q מעל שבע שנים וגם אני תמיד אמרתי שאני לא מבין את מי שמוכן לשלם על טויוטה כ"כ הרבה כסף אם בשביל משהו שהוא ממש דומה משלמים חצי.

לימים ללא תכנון מוקדם (סיפור בפני עצמו) התגלגלה לידי פראדו מודל 99.
באותו יום שהבאתי אותה ירדתי לסיבוב קטן בשטח ולא האמנתי למה שהרגשתי.
באותה שניה הבנתי כמה הפער עצום.

אחרי כמעט חמש שנים החלטתי שהגיע היום להחליף את הפראדו.
אם כל הצער על המחיר הגבוה, מה שהחליף אותו היה פראדו חדש יותר - לנד קרוזר 2007.
אז כן, המחיר גבוה, אנשים (אני בתוכם) מטומטמים שמוכנים לשלם הרבה, אפקט העדר, אגדות הטויוטה וכל מה שתגידו...

מודה בעובדות ועדיין בשניה שיורד מהאספלט החיוך נושק לתנוכי האזניים.

אגב אחד קטן, 410000 ק"מ זה לא מעט.
נכון שהמנועים האלה בתחזוקה נכונה גומעים לא מעט קילומטרים, אבל אפשר לקחת בחשבון ראש מנוע או משהו גדול כזה במשמרת שלך.
על אף שיכול להיות גם שלא, אבל אתה לא יודע באיזה שמנים טיפלו ברכב ומה היה מרווח הטיפולים.

כמובן שגם ברכב "בתול" יש לבדוק מזרקים, טורבו ומכלולים גדולים ויקרים ואם יש צורך - להוריד במחיר.

שני הסנט שלי

assafy
28-01-21, 08:25
חברה, אם לא הבנתם מאופי השאלות אז יש כאן רכב נתון והשאלה כמה לתמחר אותו לצורך מכירה כך שמצד אחד להיות אופטימלים במחיר שמקבלים ומצד שני שבכל זאת אפשר יהיה לקבל טלפונים ושזה לא יראה מגוחך (ואיפה לשים את הקו האדום להורדת מחיר).
תגובות בסגנון מטורף מי שייקח את הרכב הזה לא עוזרות.
תקן אותי אייל אם אני טועה.

אייל
28-01-21, 08:51
1. אתה לא טועה, הכוונה לעזור לחבר שרוצה למכור רכב כזה ואין לו מושג כמה עולה.
2. לא יודע מאיפה לקחת את הרעיון שאני אקנה טויוטה אהי רק רוצה להבהיר שלמרות שזה מוציא את נמרוד צודק (ולי זה קשה), אין לי שום כוונה לקנות אחד כזה.
3. הרכב תומחר ב-90 וכנראה כבר בדרך להימכר. אם לא ימכר, אעדכן בלוח המודעות.
4. לא היה לי ולא יהיה לי טויוטה (אולי כן אבל מה אכפת לי לצאת בהצהרות).

יואב פולס
28-01-21, 22:57
Never say never

eyalski
29-01-21, 10:54
90000 זה מה שתשים בקנייה, סביר או לא שאלה אחרת.

בטווח של שלוש שנים הוצאה של עוד 25000 לפחות על תיקונים, בלי דברים גדולים כמו מנוע, גיר או סרנים.
הרשימה הקצרה שלי ברכב דומה שקניתי אחרי החלפת מנוע, 270000 ק'מ ומצב יפה וטוב:

אלטרנטור, משולשים, זרועות רדיוס, צלחות ורפידות, רדיאטור, משאבת מים, שסתום EGR, פלטת פלקס גלגל תנופה, 3 סטים של צמיגים, תיקון צמת גיר וסוויטצ' סטרטר, אקטואטור דיפרנציאל מרכזי.

חלקים מסויימים בעלי בלאי ודורשים החלפה, מקובל וידוע, אבל שנכנס הפקטור של 15 שנה על הכביש, יש לא מעט חלפים שמתו או גוססים והגיע יומם ואין שום דרך לוודא את מצבם גם בבדיקת קנייה קפדנית כמו פלטת פלקס גלגל תנופה שהתחילה להרעיש אחרי שנה מהקנייה והחלפה שלה דורש הפרדה של המנוע מהגיר וסכום לא מבוטל.

רכבים אחרים של חברים, סבלו מהוצאות גדולות יותר, לפחות שניים שאני מכיר החליפו דיפרנציאל אחורי, מנוע, טורבו, גיר לפני שהרכב עבר 400000 ק'מ, לפעמים הרבה לפני.

רכב ישן, זה רכב ישן, גם טויוטה האגדית תדרוש השקעה ולא במעט כסף, ואחרי כל ההשקעה, לקום בוקר אחד ולגלות חנייה ריקה ולהיכנס לסטטיסטיקה של לנדקרוזרים שנגנבו, לא שווה.

נדב ש.
29-01-21, 13:21
90000 זה מה שתשים בקנייה, סביר או לא שאלה אחרת.

בטווח של שלוש שנים הוצאה של עוד 25000 לפחות על תיקונים, בלי דברים גדולים כמו מנוע, גיר או סרנים.
הרשימה הקצרה שלי ברכב דומה שקניתי אחרי החלפת מנוע, 270000 ק'מ ומצב יפה וטוב:

אלטרנטור, משולשים, זרועות רדיוס, צלחות ורפידות, רדיאטור, משאבת מים, שסתום EGR, פלטת פלקס גלגל תנופה, 3 סטים של צמיגים, תיקון צמת גיר וסוויטצ' סטרטר, אקטואטור דיפרנציאל מרכזי.

חלקים מסויימים בעלי בלאי ודורשים החלפה, מקובל וידוע, אבל שנכנס הפקטור של 15 שנה על הכביש, יש לא מעט חלפים שמתו או גוססים והגיע יומם ואין שום דרך לוודא את מצבם גם בבדיקת קנייה קפדנית כמו פלטת פלקס גלגל תנופה שהתחילה להרעיש אחרי שנה מהקנייה והחלפה שלה דורש הפרדה של המנוע מהגיר וסכום לא מבוטל.

רכבים אחרים של חברים, סבלו מהוצאות גדולות יותר, לפחות שניים שאני מכיר החליפו דיפרנציאל אחורי, מנוע, טורבו, גיר לפני שהרכב עבר 400000 ק'מ, לפעמים הרבה לפני.

רכב ישן, זה רכב ישן, גם טויוטה האגדית תדרוש השקעה ולא במעט כסף, ואחרי כל ההשקעה, לקום בוקר אחד ולגלות חנייה ריקה ולהיכנס לסטטיסטיקה של לנדקרוזרים שנגנבו, לא שווה.

צדיק אחד בסדום...

דרור ברלי
29-01-21, 14:01
רכב ישן, זה רכב ישן, גם טויוטה האגדית תדרוש השקעה ולא במעט כסף

סופסוף מישהו מציאותי....

assafy
29-01-21, 14:09
סופסוף מישהו מציאותי....לא נראה לי שיש מישהו שאומר ההפך.

איל מ
29-01-21, 16:57
בעבר היו אופציות שפויות. במחיר של פראדו היה ניתן לקנות שני דיסקו2 או שלושה טרופר.
היום פשוט אין חלופות, אז הבעלים מרשים לעצמם.
במחירים הנ"ל בחיי שהייתי קונה טנדר חדש יותר (משימה לא פשוטה כשלעצמה, גם לא זול וגם שחוטים), או פוזל לכיוונים לא שגרתיים (דיסקו 3-4), ועושה התאמות נדרשות.

נמרוד
01-02-21, 13:57
1. אתה לא טועה, הכוונה לעזור לחבר שרוצה למכור רכב כזה ואין לו מושג כמה עולה.
2. לא יודע מאיפה לקחת את הרעיון שאני אקנה טויוטה אהי רק רוצה להבהיר שלמרות שזה מוציא את נמרוד צודק (ולי זה קשה), אין לי שום כוונה לקנות אחד כזה.
3. הרכב תומחר ב-90 וכנראה כבר בדרך להימכר. אם לא ימכר, אעדכן בלוח המודעות.

לא עדכנת, זה אומר שהרכב נמכר? ובכמה? (שהחבר שלך לא יתחמק, עזרנו לו, אז הוא חייב לנו תשובה מדויקת).

six 4 life
01-02-21, 22:59
לא עדכנת, זה אומר שהרכב נמכר? ובכמה? (שהחבר שלך לא יתחמק, עזרנו לו, אז הוא חייב לנו תשובה מדויקת).
לא מגלים תאמת, ככה שומרים על ערך השוק

yoav
07-02-21, 13:19
לפרופורציה עבור פותח השרשור:
אנחנו מכרנו לפני כחצי שנה ל"ק ארוך 2007, 240 אק"מ, יד שניה, ממוגן, מוגבה (סט מלא אולדמן חדש), צמיגי BF חדשים, אחרי דש בורד מהחברה, אינג'קטורים חדשים בחברה ב 190K, עם שפצורי נוחות איכותיים ( גגון, מגש בדלת אחורית ותאורה חיצונית ששוים כמה K זוזים) ב 96 אש"ח, שגילמו פחות או יותר את מחירו אצל לוי יצחק ועלות התוספות שהיו ברובן חדשות ממש (צמיגים והגבהה בני מס' חודשים בלבד).

eyalski
23-02-21, 15:45
נמכר או ממתין על המדף?
חבר שמחפש לא מעט זמן רואה את אותן מודעות ביד-2 ופייסבוק כבר הרבה שבועות ולפעמים חודשים, כנראה שהאסימון נפל והקונים הפוטנציאליים כבר לא חוטפים מכל הבא ליד.

-->