PDA

צפייה בגרסה מלאה : איבוד שמן מהטרנספר

שלומי
09-03-06, 01:11
שלום ,

היום התחיל מעין גירגור שבא והולך בשילוב הילוכים , נשמע קצת כמו טרנספר לא משולב .
נכנסתי לפוזיציה (הרגילה) מתחת לרכב ומצאתי המון שמן באזור הטרנספר ,בבדיקה התברר שהוא כמעט יבש לגמרי מבפנים - בכל אופן עד איפה שהצלחתי להגיע מפתח המילוי עם האצבע .
הרושם שלי הוא שהאיבוד הוא מהיציאה לקרדן הקידמי ,
מילאתי שמן מנוע בטרנספר (זה מה שהיה והמרחק קצר) ונסעתי הביתה.

מס' שאלות :

1. כמה נורא ליסוע על שמן מנוע בטרנספר ? זה ברמה של להפסיק טיול ?
2. מה צריך לפרק כדי להחליף את המחז"ש הקדמי ?
3. כמה עולה אחד כזה ?
4. האם יש איזהשהוא תוסף איכותי למניעת נזילות ששווה לנסות ?
5. האם בוץ / מים בשמן יכולים להוביל לפריצת מחז"ש ?
6. איפה הנשם של הטרנספר ?
7. בנסיעה הביתה (כ 15 ק"מ) לא הופיעו הגרגורים שוב , האם יש מצב שזה קשור בכלל , על פניו נראה שרעשים בשילוב הילוכים צריכים לנבוע מהגיר ללא קשר לטרנספר ...

לעונים תודה ,

שלומי

שלומי
09-03-06, 01:12
TDI 300 ...

יואב אלון
09-03-06, 09:56
שלומי שלום,
הגרגור שאתה מתאר לא נשמע טוב, כמובן שאי אפשר לדעת עד כמה חוסר השמן ( המתמשך...) פגע בתמסורת העדינה של הטרנספר בוקס. רק פתיחתו ובחינה מדוקדקת של המכלול יכולה לספק הסבר מלומד ( וגם על כך יש חילוקי דעות).
בנוגע לשימוש בשמן מנוע שהינו דליל מאד בהשואה לדרוש, לדעתי זו טעות קשה אשר בפירוש עלולה להוסיף נזקים. לא האטמים ולא המיסבים/מחזירי השמן/ וכמובן גלגלי השיניים נבנו ל"קשר הזה" אתה בעצם מגדיל מאד גם את הסיכוי לקבל נזילות ממקומות נוספים.

נזילות מהטרנספר יכולות לנבוע לפחות מארבע מקומות שונים, אני לא צוחק. כרגע אין לי זמן לפרט, אבל לא בטוח שבזחילה מתחת לאוטו איתרת את כולם.
פרוק ואטימת טרנספר אינו סיפור יקר מאד כשלעצמו (מאות שקלים), לדעתי זה מה שאתה צריך לעשות. על הדרך שהטרנספר אצלך ביד שווה לבחון היטב מה קורה בפנים, הקדש תשומת לב רבה לבחינת השמן בעת הריקון, חפש שבבים ומשקעים.
הנשם ממוקם כבדך הטבע בחלקו העליון, חפש צינורית שחורה בקוטר 5 מ"מ, הגישה אליו כהטרנספר מורכב קשה מאד.

בהצלחה
יואב אלון

מוני אורבך
09-03-06, 14:29
כמו שיואב אמר יש כמה מקומות שמהם הטרנספר נוזל:

1. חיבור בין הגיר לטרנספר. יש שם אטם שבדגמים היותר ישנים (עד 98) תמיד הולך. נדרש להוריד טרנספר כדי להחליפו.
2. האטם ביציאה לסרן הקידמי. אפשר להחליפו כאשר הטרנספר מורכב.
3. אטם ביציאה לסרן האחורי. גם כאן אפשר להחליף כאשר הטרנספר במקום.

כול האטמים מאוד זולים. הבעיה היא העבודה הנדרשת להחליפם.

כעקרון הטרנספר הוא די מסיבי (בניגוד לשאר החלקים ב LR) ודי קשה לגרום לו נזק אבל זה אפשרי כמובן. האטמים האלו הולכים די מהר יחסית (האטם בין הגיר לטרנספר לדוגמה הולך בגלל כשל תיכנוני).
כדאי שתבדוק את הנשם. אם הוא סתום הוא עלול לגרום לפריצת האטם.
כדאי מאוד להמנע מנסיעה עם שמן דליל.
אפשר בהחלט לחיות עם הנזילות. עם הדיסקו שהיה לי היתי מוסיף כול שלושה חודשים חצי קילו שמן גיר. זה הפך להיות רוטינה (יחד עם החלפת שמן מנוע).
בכלל כדאי להתרגל לנזילות ב LR. החשוב הוא להיות בבקרה ולראות שהנזילות לא גדלו פתאום.

gali
09-03-06, 15:32
שלום לכולם,

אני רוצה להוסיף עוד נקודת נזילה בטרנספרים הנ"ל, נקודה שקשה מאוד לאטום ולהתגבר עליה.

קיים ציר מרכזי בטרנספר שעליו יושב גלגל שיניים, הציר הזה מעוגן על בית הטרנספר בתוך קדח משני צידי הבית.
לאחר כמה שנים טובות נוצר חופש בין הציר לבין הבית (שחיקה) ומתקיים משחק של הציר בתוך הקדח.
מכאן:
א. מתחילה נזילונת שקשה להתגבר עליה.
ב. מתחיל חופש בציר וע"י כך בגלגל שיניים המעביר את הכח בין הכניסה ליציאה.
ג. הנזילה מתגברת.
ד. החופש שנוצר יגרום לבלאי מואץ בטרנספר.
ה. הטרנספר ימות או מחוסר שמן או מבלאי מואץ כתוצאה מעבודת גג"שים שלא נמצאים בליין עבודה נכון.

ישבתי על זה לפני כשנה עם אורי זוהר ממוסך "ידיים טובות" (יש לו גם ראש טוב) בכוונה לייצר מעין תותב (ברונזה) שהציר ישב בתוכו, והנ"ל יקובע לבית הטרנספר (תבריג הפוך או באפיצות). לא הגענו להרבה תוצאות כיוון שמדידות וייצור ראשוני דורשים טרנספר מושלם שעובד בליין אשר יגולח ויותאם לו תותב.
אך בעקרון זוהי הבעיה וזהו הפתרון.
תבדוק שאין לך בעיה שם, חופשים ונזילות.

מיקי
10-03-06, 21:03
אצלי החלפה של מחזיר השמן ביציאה ליוק הקדמי, פתרה את הבעיה.

נועם צרפתי
11-03-06, 08:01
במחזיר השמן העליון של הטרנספר לא צריכה להיות בעיה עם הוא הורכב נכון ועם בזמן הרכבת הטרנספר על הגיר לא נוצר מצב שהציר יציאה של הגיר פגע במחזיר שמן.
במידה והמחזיר בסדר וניראה כי יש נזילה מלמעלה זה בגלל הציר האמצעי של הטרנספר שהוא ציר
קבוע ששוחק את הבית של הטרנספר. הגומי שאמור לאטום לא מסוגל לאטום. החלפת גומי לא תעזור.
אחרי לא מעט ניסיונות לפתור את הבעיה ומבלי להכניס תותב (מהסיבה שכתבו פה) שגם את זה ניסינו
מצאנו פתרון שעובד על שני טרנספרים יפה בינתיים.

1. קונים חומר אטימה נוזלי שמתייבש רק בנקודות ההידוק (היכן שאין חמצן) - שכחתי את שם החומר
שאני עובד איתו, אני אסתכל וארשום בהמשך.

2. קונים סופר אפוקסי, אותו חומר שצריך ללוש את שני החומרים, אבל שמתאים למשימה זאת (קיימים
כל מני חומרים דומים בשוק שניקראים בכל מני שמות).

3. מפרקים את הטרנספר מהגיר (עם ליפט ומרים גירים עבודה פשוטה מאד). לא צריך לפרק את
הטרנספר לחלקים.

4. מנקים טוב טוב משמנים (אני מקצין ועושה ניקוי חול לנקודה ההדבקה- יש לי את הכלים) וממשקעים
שומניים את הנקודה (היכן שהציר האמצעי ניכנס)

5.מניחים את הטרנספר כאשר החלק הקידמי כלפי מעלה ונקודת האטימה אופקית (כל הצירים ניצבים
לקרקע.

6. שמים קצת את החומר בסעיף 1 בתוך הפזה של הציר בלבד (לא על כל שטח הפנים של הציר)

7.לוקחים את חומר בסעיף2 ללוש טוב ולהכניס תוך כדי לישה לתוך השקע שישנו בין הגוף ובין הציר בערך 3 ממ כאשרהחומר גולש לצדדים וניתמח בבית הקידמי של הטרנספר. לקחת פטיש קטן ולדפוק
את החומר בדפיקות קלות על מנת שלא יווצרו כיסי אויר.

8.לאחר שהחומר התייבש ונידבק לגוף המרכזי ולציר צריך להוריד גובה ע"י מברשת מסתובבת (לא
פלדה) עד גובה גוף האלומיניום בנקודות הנגיעה של הגיר. הקיר האחורי של הגיר מכסה חלק מאותו
אזור.

למעשה יצרת מטבע מחומר בסיף 2 בתוך השקע שקיים כאשר יש לו תמיכות ע"י הגיר לאחר ההרכבה
וע"י גלישה הצידה לכיוון החיבור בין הגוף המרכזי לבין הגוף הקידמי של הטרנספר. החומר נידבק לדפנות
הגוף המרכזי בשקע ולציר ויצר מצב של חוסר בחמצן לחומר בסעיף 1

מקווה שהכתוב מובן

נועם

שלומי
15-03-06, 23:48
הי ,

תודה לכל העונים , אני חושב שבינתיים אמשיך לסוע ככה ולמלא שמן פעם ב עד הורדת הגיר הקרבה ובאה ,אז אנסה את שיטת נועם לטיפול בנזילות .

לגבי הטרנספר - לא קרה לו כלום למיטב הרגשתי מהמאה+ קילומטרים שנסעתי איתו עם שמן מנוע - גם לא היו שבבים / ריחות חריגים בשמן שיצא - מה שכן יכול להיות שהטרנספר לא היה ריק לגמרי ואז מדובר על תערובת של שמן גיר + שמן מנוע .

-->