PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ עבור קניית ג'יפ ראשון

shadmii
09-02-21, 09:12
שלום לכולם,
שמי עידן ואני מעונין לרכוש ג'יפ שיספק לי ולמשפחתי בטיחות ואפשרויות טיולים נוספות.
מדובר בטיולים פשוטים, אנחנו נמנעים מטיולי שטח אתגריים.
אני ממש מתחיל בנושא הג'יפים ולכן אני רושם את צרכיי לפי השבלונה שמופיעה כאן בפורום המגניב הזה.

1. תקציב:
א. תקציב של 50k לרכישת הרכב.
ב. מדובר בתקציב לרכישה. אני מסוגל לממן עלויות תחזוקה נוספות, אך מקווה שלא יהיה צורך להוסיף הוצאה משמעותית.

2. הרכב הוא עבור זוג + שני ילדים. נשמח לעשות פעמיים שלוש בשנה טיול של מספר ימים + לינת שטח. יהיה נחמד עם הרכב יהיה מסוגל לגרור קראון בינוני.

3. נסועה שנתית ותחזוקה:
א. הרכב צפוי לעשות 12000 ק"מ בשנה ואפילו פחות. הוא יהיה לרוב לצרכי נסיעה בכביש ולדעתי אחת לשבועיים שלוש ייצא לטיול פשוט בטבע.
ב. הרכב הוא לשימוש יום יומי ולכן יש דרישה שיהיה פעיל בצורה רציפה.
ג. כעת כל תחזוקת הרכב נעשית על ידי המוסכניק שלי. הייתי שמח להיעזר באתר ובפורום לטיפול בבעיות פשוטות. אני חושש שלא יהיו לי את הכלים המתאימים.

4. אופי השימוש והטיולים:
א. מתכננים רק טיולים רגועים בחיק הטבע (שבילי קק"ל וכדומה).
ב. לא עשינו טיולי ג'יפים משמעותיים בעבר.

5. העדפות ותנאי סף:
א. גיר אוטומטי, רצויה אופציה של 4x4.
ב. מעדיף רכב לא חדש מדי אבל שלא יהיה בלוי וייראה הרבה מוסך (תקווה). רצוי רכב בן 4 שנים בערך.

אני מקווה שאוכל לקבל המלצה על רכב (והיכן עליי לרכוש אותו) שעונה על הדרישות או לפחות בערך.
תודה רבה לכל עונה!

איל מ
09-02-21, 10:37
פורסטר. זה עם המנוע הגדול.

ש01
09-02-21, 10:39
תחכה לתשובה ממי שמכיר טוב ממני, אבל נראה לי שאתה מכוון לדאסטר...
(גילוי נאות, לא נסעתי בכזה, רק קראתי)
הרכב הכי חדש שתוכל למצא בתקציב, עונה על כל הדרישות.
לא מכיר את נתוני הגרירה שלו, קראוון בינוני זה 1200 עד 1500 ק"ג, עם בלמים.
יש קראוונים (לכאורה מתאימים לזוג + 2 קטנטנים) במשקל 750 ק"ג - קטנים וצפופים. חוויה מפוקפקת...

אתה חיפאי.
גם ה"גורו" לדאסטרים כאן באתר הוא חיפאי... (גיא)

גיא
09-02-21, 11:40
הוא לא מכוון לדאסטר.

הוא מחפש סובארו. אוטבאק 2.5 או פורסטר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

raanan
09-02-21, 11:58
ג. ויטרה מהשנותנים ללא בעיית המנועים
פורסטר עם גיר פלנטרי

erezgur
09-02-21, 12:19
ברוך הבא!

לגבי:

א. רצויה אופציה של 4x4.

צריך להעיר שכאשר מחפשים רכב שטח, גם ג'יפונים, אז 4X4 היא דרישת סף (כמעט כמו לציין שאתה מחפש רכב עם 4 גלגלים בפורום של רכבים) :), למרות שכאשר קוראים את הדרישות שציינת, כל פרייבט יכול לנסוע בדרכי קק"ל, אבל בכל זאת - אתה בפורום של רכבי שטח והנחת העבודה שלנו היא שנדלק החיידק של טיולי שטח אז לכן ההמלצות הינן לרכבים שלא יגבילו אותך לדרכים כבושות היטב.

לגבי "רכב שאינו בלוי" - זה כבר טעם אישי וכמובן תלוי בך - כאשר תראה את מועמד ספציפי תוכל להחליט אם הוא בלוי או לא...

התשובות שקיבלת הינן כיוון טוב להתחלה - סובארו, גרנד ויטרה, דאסטר (אבל ההמלצה כאן היא בדרך כלל לדגם הדיזל הידני ולא לבנזין אוטומט - לא מתאים לדרישה שלך לאוטומט).

תתחיל לבצע סינונים בלוחות יד 2 לפי הפרמטרים של מחיר, שנתון, 4X4 ואני מניח שזה יאפשר לך למקד את השאלה בהתלבטות בין מספר מצומצם של אפשרויות - רשום אותן כאן ותקבל דעות נוספות / הערות אזהרה והמלצות ...

איל מ
09-02-21, 12:26
במשפט השלישי של הודעת הפתיחה רשומה המילה בטיחות.

גיא
09-02-21, 13:14
במשפט השלישי של הודעת הפתיחה רשומה המילה בטיחות.

וההקשר הוא ?

כתוב אוטומטי ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

raanan
09-02-21, 14:08
למרות שכאשר קוראים את הדרישות שציינת, כל פרייבט יכול לנסוע בדרכי קק"ל,
ארז היקר,
חולק עליך,
יש שבילי קק"ל בפרט לאחר הגשם שממש לא סימפטי לחכות לישועה מג'יפ שייתן משיכה קלה.

רענן

shadmii
09-02-21, 14:23
ממש תודה לכל העונים! אני מאוד מעריך את זה!
אעשה כפי שהמליץ ארז ואחפש לי ביד 2 רכבים מהאפשרויות שקיבלתי כאן.
אשאל שוב לאחר שאראה כמה הצעות.
בנוסף קיבלתי המלצה על subaru xv במקרה שאהיה מוכן לוותר על דרישת גרירת הקרואן.
אני משער שאם אוסיף לרכב אפשרויות אחסון אוכל לוותר על דרישה זו.

raanan
09-02-21, 14:37
בנוסף קיבלתי המלצה על subaru xv במקרה שאהיה מוכן לוותר על דרישת גרירת הקרואן.

קבל המלצת זהב,
אם אתה מתכנן לגרור קראוון,
אז גיר ידני או אוטומטי פלנטרי.
(רציף, רובוטי, לא מומלץ . עלול לגרום לך לברוח מהתחביב).

בהצלחה
רענן

נמרוד
09-02-21, 14:55
אתה מחפש רכב 4X4 משפחתי, יומיומי, אוטומטי, בן 4 שנים בערך, ב50,000 שקל. ושיגרור קראוון.

לא נראה שיש חיה כזאת.

תנסה לדרג את הדרישות שלך, מה באמת קריטי ומה בחזקת nice to have. ותראה אם אתה לא יכול לגרד עוד כמה עשרות אלפי שקלים לתקציב.

Yaki5500
09-02-21, 15:13
הדאסטר לדעתי פחות מתאים כי הוא ידני (בגרסת ה-4*4) וגם כי ציינת במפורש בטיחות כדרישה ומה לעשות, פה זה התחום שהרכב המוצלח הזה קצת לוקה בו.
אם הרעיון הוא פעמיים שלוש בשנה לגרור קראוון אז לא הייתי פוסל פורסטר אפילו אם יש לו גיר רציף. אבל הוא לא יהיה בן 4 בערך ב-50k

ויטרה גם תהיה בת10+ ולצרכים שאתה מתאר לא מציעה ערך מוסף על הפורסטר למעט הגיר הפלנטרי המותאם יותר לגרירות שאפילו מלווה במיפוי מעברי הילוכים ייעודי לגרירה. להיפך היא קטנה יותר, צמאה יותר לדלק ומציעה ניהוג וראות נחותים מהפורסטר.
אבל אם התיאבון לשטח יגדל היא בהחלט מציעה ערך מוסף משמעותי בצורת הילוך כוח ונעילה מרכזית מכנית אמיתית (תקנו אותי אם אני טועה בפורסטר אוטמט זה מנוהל מחשב ומופעל באמצעות מנגנון ויסקוזי)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Asaf-a
09-02-21, 18:32
אחרי שהפנמת שאין חיה כזו וצריך להבין שהשמיכה קצרה ותצטרך להתפשר...
אילולא הגרירה אז פורסטר היה די אידיאלי.

לאור צורך ביכולת גרירה מצד אחד וקילומטרז שנתי נמוך מצד שני הייתי בודק גיפ גרנד שירוקי הדגם ללא low אבל עם 4על4, יש גם כאלו שהם רק הנעה אחורית, שלא תתבלבל.

יש לא מעט בארץ, לתיאור שתיארת יספקו ביכולת שטח ויכולת גרירה מספקת, הרכב נחמד מאוד ביום יום והדלק לא משמעותי בקילומטרז הזה.

היות ואין לו low אז אין לו שוק ומחיר הקנייה שלו נמוך.

Asaf-a
אסף.א

איל מ
13-02-21, 09:19
במקרה קפצה לי פרסומת של "נופי מולדת", שהם משכירים כעת גם רכבים לגרירת קראוון. הרכב שהם בחרו בו הוא אאוטלנדר.
אין כאן המלצה שלי לאאוטלנדר, שהרי גובהו כשל פרייבט, וגם בשבילי קק"ל צריך לנהוג בו כעל ביצים,
אלא שהם בחרו ברכב עם גיר רציף (כן, אני זוכר שקודם רשמתי פורסטר), שזאת בחירה לא מובנת מאליה. שווה לברר מולם, אולי הם עשו קצת בדיקות לפני.

-->