PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוזוקי גימני חדשה

ניסים מזרחי
13-02-21, 15:11
שלום
זקוק לעזרתכם ועצתכם בנוגע לסוזוקי גימני החדשה גיר ידני או אוטומטי?

סולי
13-02-21, 15:20
ידני,
יש שיאמרו אוטומט זה אוטו-מת...
לדעתי נכון שבעתיים עם מנוע קטנטן וחלוש.
הגימיני בגירסה הידנית זריז יותר משמעותית ובשטח הבלימת מנוע משמעותית יותר.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

איל מ
13-02-21, 15:43
יש על זה אינסוף דיונים (שלא לומר ויכוחים) בפורום.
בגדול,
אם אתה מחפש את חדוות הנהיגה, והבחישה בהילוכים, ואם אינך מבלה את רוב זמנך בפקקים, קנה לך ידני.
אם לאו, לך על האוטומט. מבחינה טכנית אין בעיות לא עם זה ולא עם זה.
ועל כל סיפור של גיר אוטומט מטוגן, אני יכול לזרוק לך אחד על קלאץ' שרוף.

Tzvika-Pick
13-02-21, 17:10
ידני,
יש שיאמרו אוטומט זה אוטו-מת...
לדעתי נכון שבעתיים עם מנוע קטנטן וחלוש.
הגימיני בגירסה הידנית זריז יותר משמעותית ובשטח הבלימת מנוע משמעותית יותר.

עניין בלימת המנוע שופר באופן משמעותי בדגם החדש, ההילוך הראשון קצר יותר ועכשיו זה כבר לא נורא. עדיין לא כמו בידני, אבל יותר טוב.
גם עניין המנוע החלוש שופר. המנוע החדש אמנם לא רקטה אבל כבר אין מחסור מורגש בכוח. כמובן שגם זה יותר טוב בידני (בכל זאת עוד הילוך וכו').

אישית אני בחרתי בדגם האוטומטי כי עם כל הכבוד, 70% מהזמן אני עומד עם הג'ימני בפקקים של גוש דן.

mnachmia
13-02-21, 22:52
בשטח טכני יש עדיפות לרכב אוטומטי לחסרי ניסיון.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

sgill
13-02-21, 23:00
איל מ. - החלפת קלאטצ' ברכב ידני הרבה יותר זולה מהחלפת גיר אוטומט וגם מהחלפת ממיר מומנט בלבד.
צביקה פיק - בהשוואה לג'ימני הקודם אתה צודק, אבל עדיין הרכב חלש ויהיה זריז יותר כידני.

לא כתבת מה הנסיון של בשטח ולכן קצת קשה לייעץ. ככל שיש פחות נסיון הנטיה היא לאוטומט...

לא יודע אם אתה נשוי או לא, אבל אם אתה רוצה שבת הזוג תשתמש לך כמה שפחות ברכב, אז אתה יודע... ידני.

דרור ברלי
14-02-21, 09:15
האוטומטי סבבה לגמרי, אבל הידני הרבה יותר מוצלח, הרבה יותר זריז והרבה יותר כייפי (למי שאוהב לנהוג).

איל מ
14-02-21, 09:21
איל מ.
1- החלפת קלאטצ' ברכב ידני הרבה יותר זולה מהחלפת גיר אוטומט וגם מהחלפת ממיר מומנט בלבד.
..

2- לא יודע אם אתה נשוי או לא, אבל אם אתה רוצה שבת הזוג תשתמש לך כמה שפחות ברכב, אז אתה יודע... ידני.

1. לא בהכרח. ממש לא בהכרח. וגיר לא מחליפים אלא משפצים.
2. העקרון של האשה נכון רק כתלות בסוג האשה. אשתי נהגה על הדיפנדר ללא תלונות. יש חברים שהאשה זרקה אותם מהג'יפ הידני לפרייבט כי "יותר כיף לה". בשלב מסוים גם הטובות שבהן, אלו שנולדו עם ראש גברי (דהיינו בלי שכל), פתאום מקבלות שכל ומבינות שהקשקוש הזה שלנו של לבחוש בהילוכים הוא מטופש וילדותי. אבל העובדה הזאת לא רלוונטית לפותש, כי זה מגיע בגיל שבו ג'ימני כבר פחות רלוונטי, וצריך במילא רכב 5 מקומות (או שבעה מקומות לסתומים שבינינו).
;)

דרור ברלי
14-02-21, 09:36
בואו נעזוב לרגע דעות קדומות על נשים, אמוציות ושאר ענייני שוליים ונתמקד בעובדות טכניות על האוטו הזה:

1. בלימת המנוע באוטומטי נחותה משמעותית. זו עובדה. אחרי שבדקנו והשווינו.
2. הידני זריז משמעותית בכל מתאר. גם זה משהו שניתן למדידה. בכל טלפון יש היום סטופר משוכלל שיוכיח לכם את זה.
3. למי שאוהב חולות - הידני כל כך הרבה יותר טוב בחולות, בפער שהוא פשוט מביך.
4. האוטומטי הרבה יותר סלחן לטעויות והרבה יותר קל לנהוג בו - וזו עובדה. במיוחד בפקקים ובשטח טכני/אתגרי - ובמיוחד לחסרי נסיון ומאותגרי קואורדינציה (לא בושה בכלל. עובדה. רוב האוכלוסיה היא כזו, כנראה. במיוחד יהודים ממין נקבה....)
5. "כיף" זה עניין אישי. כי כל אחד והכיף שלו. אם הכיף של רוב הלקוחות זה החימום במושבים ומסך המולטימדיה, אז מי אני שאנסה לשכנע אותם ש"כיף מנהיגה" זה העיקר?...
אישית, אני אוהב לנהוג. נהנה מעצם פעולת הנהיגה, לכן אני מתעב גירים אוטומטיים. אני אוהב כמה שפחות פילטרים ביני לבין הכביש/שטח. אני אוהב חיבור ישיר עם המכונה. לשלוט בה בעצמי עם מינימום של התערבות מצד גמדים אלקטרוניים או מוח מכני/אלקטרוני כלשהו. תן לי ללחוץ בדוושות ולבחוש במוטות. לכן אני מגדיר את הג'ימני הידני כ"אוטו שמח" - הוא לא באמת מהיר (קצת פרופורציות... כן?) אבל הוא כן מאוד זריז וחי ומגיב בעליצות, ולכן הוא גם מאוד מהנה לנהיגה. לכן אני אוהב אותו הרבה יותר.

מי שבחר באוטומטי לא טעה. הוא נהדר. הוא מנגיש ביצועי שטח ברמה מאוד-מאוד גבוהה גם לנהגים פחות טובים.

אבל מי שהעדיף את הידני, הרוויח בגדול - ולא רק כי שילם קצת פחות - אלא כי זה אוטו שגם ילמד אותו להיות נהג טוב.
זה אוטו כייפי של פעם, מהסוג שכבר לא עושים יותר היום. בונבון מקסים ומתוק. צריך רק גב חזק והסתפקות במועט (בציוד טיולים הכוונה, כי אין מקום לכלום באוטו הזה)

גילוי נאות:
אני מעביר הדרכות נהיגת שטח במסגרת "אתר השטח הישראלי 4x4.co.il" ללקוחות "מכשירי תנועה" בעלי ג'ימנים חדשים.

דניאל מאירי
14-02-21, 12:28
דרור,
לא יכולתי להגדיר את זה טוב יותר,
גם שנכנסתי לסוכנות טויוטה להזמין היילקס חדש ידני התסכלו עלי במבט קצת מוזר,
טרחו גם להוסיף שעלי לשלם מקדמה כדי שהם יזמינו עבורי את הדגם הידני.
הוא הגיע לפני שבוע, לאחר 3 חודשי המתנה והוא נהדר וכיפי, וראיתי גם היילקס סהרה (שבא להתקין ארגז אחרי בתור),
בעיני אין היגיון לקשט רכב עבודה כמו היילקס, זה פשוט לא מתאים לו לאופי.
כנראה דור הולך ונעלם, אבל כל עוד אפשר..........
דניאל

סולי
14-02-21, 15:37
1. לא בהכרח. ממש לא בהכרח. וגיר לא מחליפים אלא משפצים.
2. העקרון של האשה נכון רק כתלות בסוג האשה. אשתי נהגה על הדיפנדר ללא תלונות. יש חברים שהאשה זרקה אותם מהג'יפ הידני לפרייבט כי "יותר כיף לה". בשלב מסוים גם הטובות שבהן, אלו שנולדו עם ראש גברי (דהיינו בלי שכל), פתאום מקבלות שכל ומבינות שהקשקוש הזה שלנו של לבחוש בהילוכים הוא מטופש וילדותי. אבל העובדה הזאת לא רלוונטית לפותש, כי זה מגיע בגיל שבו ג'ימני כבר פחות רלוונטי, וצריך במילא רכב 5 מקומות (או שבעה מקומות לסתומים שבינינו).
;)במקרה זה בהכרח כן,
החלפת קלאץ בגימיני תעלה פחות משיפוץ גיר אוט'...

ronbs
14-02-21, 17:43
בואו נעזוב לרגע דעות קדומות על נשים, אמוציות ושאר ענייני שוליים ונתמקד בעובדות טכניות על האוטו הזה:

1. בלימת המנוע באוטומטי נחותה משמעותית. זו עובדה. אחרי שבדקנו והשווינו.
2. הידני זריז משמעותית בכל מתאר. גם זה משהו שניתן למדידה. בכל טלפון יש היום סטופר משוכלל שיוכיח לכם את זה.
3. למי שאוהב חולות - הידני כל כך הרבה יותר טוב בחולות, בפער שהוא פשוט מביך.
4. האוטומטי הרבה יותר סלחן לטעויות והרבה יותר קל לנהוג בו - וזו עובדה. במיוחד בפקקים ובשטח טכני/אתגרי - ובמיוחד לחסרי נסיון ומאותגרי קואורדינציה (לא בושה בכלל. עובדה. רוב האוכלוסיה היא כזו, כנראה. במיוחד יהודים ממין נקבה....)
5. "כיף" זה עניין אישי. כי כל אחד והכיף שלו. אם הכיף של רוב הלקוחות זה החימום במושבים ומסך המולטימדיה, אז מי אני שאנסה לשכנע אותם ש"כיף מנהיגה" זה העיקר?...
אישית, אני אוהב לנהוג. נהנה מעצם פעולת הנהיגה, לכן אני מתעב גירים אוטומטיים. אני אוהב כמה שפחות פילטרים ביני לבין הכביש/שטח. אני אוהב חיבור ישיר עם המכונה. לשלוט בה בעצמי עם מינימום של התערבות מצד גמדים אלקטרוניים או מוח מכני/אלקטרוני כלשהו. תן לי ללחוץ בדוושות ולבחוש במוטות. לכן אני מגדיר את הג'ימני הידני כ"אוטו שמח" - הוא לא באמת מהיר (קצת פרופורציות... כן?) אבל הוא כן מאוד זריז וחי ומגיב בעליצות, ולכן הוא גם מאוד מהנה לנהיגה. לכן אני אוהב אותו הרבה יותר.

מי שבחר באוטומטי לא טעה. הוא נהדר. הוא מנגיש ביצועי שטח ברמה מאוד-מאוד גבוהה גם לנהגים פחות טובים.

אבל מי שהעדיף את הידני, הרוויח בגדול - ולא רק כי שילם קצת פחות - אלא כי זה אוטו שגם ילמד אותו להיות נהג טוב.
זה אוטו כייפי של פעם, מהסוג שכבר לא עושים יותר היום. בונבון מקסים ומתוק. צריך רק גב חזק והסתפקות במועט (בציוד טיולים הכוונה, כי אין מקום לכלום באוטו הזה)

גילוי נאות:
אני מעביר הדרכות נהיגת שטח במסגרת "אתר השטח הישראלי 4x4.co.il" ללקוחות "מכשירי תנועה" בעלי ג'ימנים חדשים.

דרור, האם מכשירי תנועה נותנים קורסים גם לרוכשי ויטארות 4X4

ניסים מזרחי
14-02-21, 18:59
חברים תודה רבה עזרתם לי מאוד

דרור ברלי
14-02-21, 20:30
דרור, האם מכשירי תנועה נותנים קורסים גם לרוכשי ויטארות 4X4

מדי פעם יש הדרכות לויטארה וגם טיולים לויטארות.
זה נטו קרוסאובר והקהל שלו אחר. הרבה פחות דרישה לשטח.

-->