PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לקניית ג'יפ ראשון

Stav Tal
15-02-21, 22:15
שלום לכולם! אני מעוניין לקנות ג'יפ ראשון חדש בתקציב של כ70 אלף מתלבט כרגע בין גראנד ויטארה או פורסטר או ג'ימני אשמח לחוות דעת עליהם או על כל סוג ג'יפ אחר אשמח. מחפש משהו טוב לטיולי שטח שיהיה אמין וטוב לטווח ארוך ואמין ולדעת איך הוא מבחינת תיקונים ועלויות.
תודה רבה!

ronbs
15-02-21, 22:50
השאלה לאיזה סוג של עבירות אתה מכוון.
כמה אנשים אמורים לצאת לטיול, גימיני זה רכב לזוג.
סוג הנסיעות ביום יום?
בקיצור תרחיב בדרישות.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

erezgur
15-02-21, 23:24
ברוך הבא לפורום,

אני מציע שתענה בקצרה על כל השאלות בשאלון שבראש פורום זה ואז יהיה ברור לנו יותר מהן הדרישות והציפיות שלך ויהיה יותר קל חעזר לך לבחור נכון.
אתה מבין שהבחירה המתאימה ביותר עבור דרישות של אדם אחד יכולה להיות שונה לגמרי מהבחירה הטובה ביותר עבור דרישות של אדם שני... לכן טרחנו וניסחנו את השאלון בשרשור הנעוץ בראש הפורום.

בהצלחה!

Stav Tal
16-02-21, 13:54
ברוך הבא לפורום,

אני מציע שתענה בקצרה על כל השאלות בשאלון שבראש פורום זה ואז יהיה ברור לנו יותר מהן הדרישות והציפיות שלך ויהיה יותר קל חעזר לך לבחור נכון.
אתה מבין שהבחירה המתאימה ביותר עבור דרישות של אדם אחד יכולה להיות שונה לגמרי מהבחירה הטובה ביותר עבור דרישות של אדם שני... לכן טרחנו וניסחנו את השאלון בשרשור הנעוץ בראש הפורום.

בהצלחה!
היי, נכנסתי לשאלון לראות לא ראיתי אותו לפני, תודה :)
. תקציב - מבחינת התקציב כמו שציינתי סביבות ה70 אלף ומדובר במחיר רכישה בלבד ועלויות התיקונים בנפרדומסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית לתיקון הרכב אך עדיפות שלא.

2. גודל / קיבולת הרכב - מבחינת אנשים שיהיה אפשרות להכניס בין 2-4 אנשים לטיולים ויהיו טיולים ארוכים גם של לינה בשטח

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. הוא לא יסע הרבה בשנה רוב הקילומטרים ילכו על טיולים ושאר הנסיעות הן קצרות ליומיום לעבודה ולימודים שהם נמצאים יחסית בקרבה למקום המגורים לכן כ10 אלף קילומטר שנתי בערך.
ב. הרכב הוא יום יומי.
ג. התחזוקה תתבצע גם במוסכים אך לרוב אצל בעלי מקצוע ובשאיפה כמה שיותר תחזוקה עצמאית על ידי בשאיפה ללמוד על הגיפ כמה שיותר.
ד. מקום המגורים הוא בסביבה של מוסכים.

4. אופי השימוש והטיולים:
א. הטיולים יהיו משולבים אך לרוב דרכי עפר וכורכר וגם מידי פעם גם טיולי מדרגה מעלות קשות
ב. אני במשפחה של בעלי גיפים לכן אעשה איתם את רוב הטיולים (לאבא יש דיפנדר שנת 2001 ולאח רוביקון)
ג. יש לי נסיון יחסית קטן לא גדול מידי בנהיגה בשטח בגיפים של המשפחה עשינו המון מסלולים בעיקר בדרום
דוגמא למסלול קשה שעברנו מעלה ציפור אך אין לי דוגמא מצויינת למסלול שאני ארצה להשתתף בו אני כן ארצה להשתתף במסלולים מאתגרים אך אעדיף להתחיל ברגועים לצבור נסיון.

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר - עדיפות אוטומט אך לא חובה
ב. מנוע ד- אין עדיפות
ג. תצורה - עדיפות קצר אך לא חובה
ד. גיל הרכב - אפשרות למשומש לא חובה חדש.

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? - כמו שציינתי מקודם התעניינתי המון בסוזוקי גראנד ויטארה או בפורסטר אך אני לא נעול אני אשמח לשמוע עוד הצעות.

איל מ
16-02-21, 13:59
אם האחרים מטיילים בדיפנדר ורוביקון, אין לך מה לחפש עם ויטארה ופורסטר.
ג'ימני משופר יהיה המינימום, אבל אז תשכח מלטייל עם 4 אנשים.

Stav Tal
16-02-21, 14:04
אם האחרים מטיילים בדיפנדר ורוביקון, אין לך מה לחפש עם ויטארה ופורסטר.
ג'י ני משופר יהיה המינימום, אבל אז תשכח מלטייל עם 4 אנשים.

כן הם מטיילים אמנם עם דיפנדר ורוביקום אבל לא נעשה את אותם מסלולים שהם עושים עם הג’יפים שלהם כשאנחנו מטיילים ביחד.

assafy
16-02-21, 14:22
עדיין ציינת שאתה רוצה לעשות מעלות.
המרחק בין סובארו לרוביקון ודיפנדר מאוד גדול וזה יכול להיות קצת מפח נפש לשני הצדדים.
גרנד וויטארה עד 2015 הוא בעל הילוך כח אבל נמוך ובעל מבנה רך. יש מדריך קניה עבורו בפורום המתאים שהוכן על ידי יקי.
לא העלת אפשרות של הדאסטר שאמנם הוא ללא הילוך כח אבל היכולות שלו הרבה יותר גבוהות מאשר הסובארו. הוא בעל גיר ידני.
אבל התקציב שלך בהחלט מכובד ואני הייתי שוקל ללכת לכיוון הגדולים כמו מיצובישי פאג'רו. הוא כבר יתקרב ליכולות של הרכבים של בני משפחתך ויש לו הרבה מרחב פנימי כדי לקחת ציוד למספר ימי שטח.
כמובן יש גם את האופציה של לנדקרוזר אבל בתקציב שלך הוא יהיה ישן למדי ולא נראה שאתה חותר ליכולות שלו.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

nirs
16-02-21, 14:53
הייתי שוקל King או אולי BK (מהבציר הראשון) קצר.
כך תוכל לעשות חלק נכבד מהמסלולים עם האח והאבא.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yaki5500
16-02-21, 15:00
לא פורסטר
לא גרנד ויטרה

כן לנד קרוזר ארוך
כן פאג'רו ארוך
כן גרנד צ'ירוקי עד 2010
כן דיסקו 1/2
כן טרופר

כל אחד מהם מהווה ירידה בשנתון ותיק תחזוקתי שונה מהאופציות המקוריות שהצגת אבל כדי לטייל בכיף כולל לינה עם דיפנדר ורוביקון עם 4 אנשים על הסיפון לא הייתי יורד מהקו הזה
כדי שאופי המסלול לא יהיה מגבלה משמעותית.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

ronbs
16-02-21, 19:57
עוד משהו חשוב
כדי לצאת 4 אנשים לשטח למספר ימים חייבים רכב ארוך.
אם תתפשר על זוג מטיילים אז גימיני הוא הבחירה המועדפת.
כל הרכבים שהזכרתה לא רלבנטים לדרישות שלך.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Stav Tal
17-02-21, 12:42
לגביי הפאגרו שכמה המליצו לגביו, מבחינת התחזוקה וטיפולים הוא לא נחשב יקר ממש? והוא יחסית אמין לטווח ארוך לא עושה הרבה בעיות? לעומת השאר(כמובן תלוי בכמה שאני שומר עליו)

Yaki5500
17-02-21, 14:06
רכב שטח בן עשור ויותר עם למעלה מ-200k קמ יעלה לך כסף להחזיק על הכביש והשימוש בשטח גם יגבה פרמיה
שלא תחשוב אחרת

erezgur
17-02-21, 14:54
, מבחינת התחזוקה וטיפולים הוא לא נחשב יקר ממש? והוא יחסית אמין לטווח ארוך לא עושה הרבה בעיות?

מה זה "יקר"?
תהיה מוכן להוצאה במוסכים של כ-10000 שח בשנה, בשנתיים הראשונות אולי קצת יותר, תלוי איך תוחזק בשנים האחרונות.
המספר הזה נכון לכל רכב שטח גדול בגיל הזה, אולי יתמזל מזלך ותוציא פחות.
אם אתה מתכוון לטפל לבד, יש לך זמן להשבית את הרכב עד שיגיעו חלקים מחול אז אפשר לחסוך משמעותית.

נשלח מהנייד

שגיא S
17-02-21, 15:38
10 אלף זה אפילו עדין :)
בג׳ימני...החלפת כל הבושינגים ברכב + טיפול של כל השמנים והפילטרים + טסט + עוד קצת שטויות ליישור קו וזה עלה במוסך 8500

איל מ
17-02-21, 16:12
יותר יקר מדיסקו...

Yaki5500
17-02-21, 16:58
בג׳ימני...החלפת כל הבושינגים ברכב + טיפול של כל השמנים והפילטרים + טסט + עוד קצת שטויות ליישור קו וזה עלה במוסך 8500נשמע יקר

haggaigi
18-02-21, 23:59
בג׳ימני...החלפת כל הבושינגים ברכב + טיפול של כל השמנים והפילטרים + טסט + עוד קצת שטויות ליישור קו וזה עלה במוסך 8500

מטורף, כולם אומרים פה שהחזקה שלו כמו פרייביט. זה ממש גבוה ובחיים לא שילמת סכום כזה במכה אחת על הטראנו, למעט התקנת נעילות קדמית ואחורית שזה כבר שדרוג של האוטו ולא החזקה שוטפת.

mnachmia
19-02-21, 08:30

גם ג'ימני יכול להיות יקר לאחזקה אבל זה נשמע יקר מאוד לג'ימני, אתה זוכר מה כללו ה"עוד קצת שטויות ליישור קו"?

-->