PDA

צפייה בגרסה מלאה : קוד תקלה ברקסטון 2010

tiptipon
21-02-21, 16:04
הי,
ביום חמישי באמצע נסיעה פתאום נדלקו לי הנורות הבאות על הדש בורד:
ABS ESP DHC ( בקרת ירידה ) ונורה של הנעה של ארבעת הגלגלים.
המשותף לכל שלושת הנורות הראשונות זה שהמערכות הנ"ל נשענות על מערכת ה ABS/
ניסיתי להכניס להילוך כוח, לא משתלב... המערכת ברקסטון היא TOD, כלומר ייתכן שגם זה קשור ל ABS?

חיברתי למחשב וקיבלתי את הקוד הבא:
C1022-00 תיאור תקלה- חיישון מהירות גלגל קדמי ימני חסר או תקול...
מה זה אומר? האם יש קשר לABS?
איפה יושב החיישן הזה?
מה ההמלצות לבדיקה לפני שאני מכניס אותו למוסך שינסה לדחוף לי טרנספר ועוד שלל חיישנים?
תודה.

assafy
21-02-21, 16:41
מבלי להכיר רקסטון, בכל רכב בעל מערכת ABS ישנו חיישן פשוט על כל גלגל שמודד את סיבוב הנאבה. תנסה לזהות רתמה חשמלית דקה שמגיעה לחיישן מהצד הפנימי של הגלגל.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

asafk
21-02-21, 16:55
יש בספר הטיפולים תהליך איבחון לחיישן.
בד"כ ניתוק החיישן מדידה של התנגדות (900 עד 1900 אוהם ברוב כלי הרכב שאני מכיר) ואם תקין אז מדידה חוזרת של ההתנגדות בקונקטור של הבקר.
אם ההתנגדות שלו תקינה בודקי שהוא מכוון שסביבתו נקייה והוא במקום (ברוב המכוניות דוחפים אותו עד הסוף והשיניים מחזירות אותו טיפה אחורה)
אם גם זה תקין לך למכון פרונט. נתקלתי במספר מקרים שמתלה קדמי עם חופשים או בלאי גרם לתקלת חיישן.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ערן CJ
21-02-21, 18:49
יש חמישה סנסורי מהירות. אחד ביציאה מהטרנספר לדרייבשאפט האחורי ואחד לכל גלגל. ה ABS וה EBD ושאר מערכות הפלאים הללו, מחשבים הפרשי סיבובים בין הגלגלים והיציאה מהגיר ומפעילים אלגוריטמים שנוטלים שליטה בבלמים ובמצערת.

הנה השרטוט:
[ATTACH=CONFIG]132837[/ATTACH

ערן CJ

איל מ
21-02-21, 20:17
אם זה היה לנדרובר, הייתי אומר לך שגם אם המחשב צועק, ותולה שלטים על גשרים "ימני קדמי", הבעיה היא לא תמיד באמת (או רק) בחיישן. אבל, זה לא לנדרבר.

raanan
24-02-21, 13:09
הי,
ביום חמישי באמצע נסיעה פתאום נדלקו לי הנורות הבאות על הדש בורד:
ABS ESP DHC ( בקרת ירידה ) ונורה של הנעה של ארבעת הגלגלים.
המשותף לכל שלושת הנורות הראשונות זה שהמערכות הנ"ל נשענות על מערכת ה ABS/
ניסיתי להכניס להילוך כוח, לא משתלב... המערכת ברקסטון היא TOD, כלומר ייתכן שגם זה קשור ל ABS?

חיברתי למחשב וקיבלתי את הקוד הבא:
C1022-00 תיאור תקלה- חיישון מהירות גלגל קדמי ימני חסר או תקול...
מה זה אומר? האם יש קשר לABS?
איפה יושב החיישן הזה?
מה ההמלצות לבדיקה לפני שאני מכניס אותו למוסך שינסה לדחוף לי טרנספר ועוד שלל חיישנים?
תודה.

שאלה,
אתה מצליח לאפס התקלה, להניע בלי לזוז ולא לקבל חיווי תקלות ?

רענן

tiptipon
27-02-21, 19:04
שאלה,
אתה מצליח לאפס התקלה, להניע בלי לזוז ולא לקבל חיווי תקלות ?

רענן

שבוע טוב
שאלה טובה, לא חשבתי על זה. בעצם אתה מכוון שאם לא אקבל חיווי תקלות ללא תנועה, זה ייתן אינדיקציה נוספת לכך שמדובר בחיישן התנועה?
אני בהחלט אנסה את זה ואדווח.
תודה!

raanan
27-02-21, 19:10
שבוע טוב
שאלה טובה, לא חשבתי על זה. בעצם אתה מכוון שאם לא אקבל חיווי תקלות ללא תנועה, זה ייתן אינדיקציה נוספת לכך שמדובר בחיישן התנועה?
אני בהחלט אנסה את זה ואדווח.
תודה!
אם לא תקבל תקלה בלי תזוזה זה אומר שה BIT (בדיקה עצמית)
עוברת בהצלחה.
כלומר אין נתק בחיווט ובעיית מחשוב.
כשמתחילים נסיעה צריך להגיע מהחיישנים פולסים
שהם בעצם שינוי השראות מול דיסקה משוננת שמסתובבת.

לפעמים תקלה כזאת מסתיימת בניקוי עדיין של החיישן או הדיסקה המשוננת.

רענן

בוזי
27-02-21, 19:14
אם זה קרה אחרי ביקור בבוץ/שטיפה, נסה לנקות את החיישן הרלוונטי.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

tiptipon
27-02-21, 20:04
תודה רענן.
בוז'י הרכב נוסע הרבה בבוץ ובמים ( בעונה ) ומעולם זה לא קרה. דווקא עכשיו זה קרה אחרי טיול בנחל חצבה, ולא היו מים.
בכל מקרה, הרכב עכשיו נמצא כבר מספר ימים בהתקנת פגוש וכננת, מחר/מחרתיים ייצא ואבדוק ואעדכן

tiptipon
04-03-21, 18:31
עדכון.
היום בדקתי את הנושא. קודם כל עשיתי מה שהומלץ כאן, איפסתי תקלות, הנעתי את הרכב ונשארתי בעמידה. לא נדלקו נורות והטרנספר נכנס לLOW. ניסיתי להגיע אל החיישן, לא הצלחתי להגיע לחיישן עצמו מכיוון שעל מנת להגיע אליו, צריך לפרק את הצלחת בילום ואת הרפידות.
מה שכן, יש שקע ותקע ממוקם מעל הגלגל. השקע מחובר לחיווט שרץ לכיוון המחשב והתקע מחובר לחיווט של החיישן. הוצאתי את תתקע מהשקע והכל היה נראה נקי ושלם. זה היה בגלגל הקדמי ימני כמו האינפורמציה שקיבלתי מהמחשב.
החלטתי שאין ברירה, אקח אותו למוסך שיבדוק שם את החיישן אחרי שיפרקו את כל מה שצריך. בזמן שפירקתי את הגלגל, שמתי לב שהברגים לא היו הדוקים כמו שצריך, לכן עשיתי סיבוב על ארבעת הגלגלים להידוק ברגים, אז פתאום ראיתי שאותו שקע/תקע של הגלגל השמאלי, למעשה די מפורק ופצוע... הוצאתי את התקע מהשקע והכל היה מלא קורוזיה ומלוכלך... הבנתי שהמחשב התכוון לגלגל ימני כאשר הבודק נמצא מחוץ לרכב מלפניו ועם הפנים אליו... בכל מקרה, ניקיתי את בית השקע והתקע עם DW-40, מברגון ופיסת בד... חיברתי חזרה ועטפתי טוב באיזולירבנד. איפסתי תקלות, הנעתי, נסעתי ו... אין תקלות! מבסוט מההצלחה נסעתי לדרכי אבל לא הספקתי להתקדם הרבה, והתקלה חזרה שוב... כנראה שאין מנוס מהחלפה. לפחות התקלה ברורה לי ואני יודע בדיוק מה מצריך החלפה. עכשיו השאלה האם צריך להחליף את הכל קומפלט או שאפשר לקנות רק את השקע עם החיווט לכיוון המחשב. כי התקע נראה בסדר גמור.

קפצתי לחשמלאי רכב ושאלתי אם ניתן פשוט לחתוך את החיווט ולהלחים לשקע ותקע תחליפיים, מה שיחסוך גם זמן וגם את הכאב ראש של להריץ את החייוט בתא המנוע אבל הוא אמר שלא כדאי כי זה כבל משוכך ויהיו "רעשים" והפרעות, אז ירדתי מזה.

איל מ
04-03-21, 20:20
כבל "מסוכך".
ואלא אם מישהו התעסק עם החיווט, קדמי ימני הוא קדמי ימני. בדיוק כמו שאצל הרופא "יד ימין" היא היד הימנית של הפציינט.

Gershon
05-03-21, 11:22
עדכון.
קפצתי לחשמלאי רכב ושאלתי אם ניתן פשוט לחתוך את החיווט ולהלחים לשקע ותקע תחליפיים, מה שיחסוך גם זמן וגם את הכאב ראש של להריץ את החייוט בתא המנוע אבל הוא אמר שלא כדאי כי זה כבל משוכך ויהיו "רעשים" והפרעות, אז ירדתי מזה.

במקום שקע\תקע תעשה חיבור ישיר=הלחמה כולל מסוכך
עשיתי כך המון פעמים

איל מ
05-03-21, 12:59
בהמשך למה שרשם גרשון,
בלנדרובר (שיש להם פטנט רשום על המונח "תקלות במערכת ABS"), הם החליפו מק"ט של החיישנים והחיווט, ועברו מקונקטור במיקום חשוף, לחוט ארוך שמגיע עד המחשב. שם החיבורים במקום יבש ומוגן.

tiptipon
23-03-21, 08:48
עדכון מצב:
מכיוון שהזמנים לחוצים עם פסח המתקרב וכולי, לא הספקתי לעדכן...
הגיע לי החיישן, אבל, הוא לא התאים. במהלך הניסיון לפרק את צלחת הבילום על מנת להגיע לצד האחורי של הנאבה ששם יושב החיישן, נתקעתי בחוסר יכולת לפרק את בית הרפידות. הברגים היו תקועים.
החלטתי לגשת למוסך.
במוסך, לאחר מאבק הצליחו לשחרר את הברגים.
מזל שלא הצלחתי לפרק מכיוון שברגעי שהוצאנו את צלחת הבילום, המיסבים של הנאבה פשוט נפלו לרצפה... כל הנאבה היתה טחונה לחלוטין. כשפירקנו את החיישן מהנאבה, החיישן היה למעשה טחון. הוחלפה נאבה ( חלק לא זול... )
בנוסף למדתי שהנאבה באה עם קומפלט עם חיישן :(
בקיצור, עכשיו תקין. תודה לכל העוזרים ומייעצים.

-->