PDA

צפייה בגרסה מלאה : כננת לשימוש כמנוף-משקל נמוך.

ymandel
22-02-21, 16:48
הפרויקט: בית סירות של האגם, ללא חיבור לחשמל. הסירה, כ1300 ק"ג.
חיבור לחשמל יהיה יקר מאד, ולכן עלה הרעיון להשתמש בכננת/שתי כננות 12v עם מצבר וטעינה סולארית להרמה של הסירה.
השימוש יהיה לעיתים רחוקות, סה"כ הרמה של כמטר מהמים.
המחשבה היא להצמיד את הכננות לשני עמודי פלדה, בסיס הבית, גלגלת לתקרה ומשם גלגלת שתרים את הסירה (יותר פשוט מזה שזה נשמע).
אני מבין שכננת לא אמורה לשאת בעומס לאורך זמן, ולכן תהיה טבעת פלדה שתחזיק את הסירה באוויר לאחר ההנפה.
מה דעתכם?

ymandel
22-02-21, 17:07
הסיבה לשתי כננות, מכיוון שהסירה מורמת על ידי שתי רצועות חובקות בטן.

דרור ברלי
22-02-21, 17:08
בכל זאת שוויץ.... יש מספיק שמש כדי לטעון את המצברים? כננות פורקות מצברים מאוד מהר.

udi25
22-02-21, 17:31
למרות שמדובר בשתי רצועות יש כמה דרכים לעשות זאת רק עם כבל הרמה יחיד .
לא ברור לי עד הסוף כמה מצברים תצטרך למשימה אבל גנרטור זה כבר לא חיה יקרה בימנו (לפחות לא בארץ.)
נותן 220 לכננות זולות יותר .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

ymandel
22-02-21, 19:01
שימוש של אולי פעם בשבוע, למטר הרמה.
2 מצברים, מחוברים למטען סולרי.

נמרוד
23-02-21, 10:52
הפרויקט: בית סירות של האגם, ללא חיבור לחשמל. הסירה, כ1300 ק"ג.
חיבור לחשמל יהיה יקר מאד, ולכן עלה הרעיון להשתמש בכננת/שתי כננות 12v עם מצבר וטעינה סולארית להרמה של הסירה.
השימוש יהיה לעיתים רחוקות, סה"כ הרמה של כמטר מהמים.
המחשבה היא להצמיד את הכננות לשני עמודי פלדה, בסיס הבית, גלגלת לתקרה ומשם גלגלת שתרים את הסירה (יותר פשוט מזה שזה נשמע).
אני מבין שכננת לא אמורה לשאת בעומס לאורך זמן, ולכן תהיה טבעת פלדה שתחזיק את הסירה באוויר לאחר ההנפה.
מה דעתכם?

להרים 1300 ק"ג לגובה מטר אחד בשניה אחת דורש הספק של 13,000 וואט (זה הגדרת הוואט). או כ-200 וואט במשך דקה. בתרגום ליחידות שאנחנו רגילים אליהם של קיבולת מצבר רכב, זה כולה שליש אמפר/שעה במתח 12V - אותו סדר גודל שצורך סטרטר בהתנעה.

לכן מערכת של כננת 12V + מצבר רכב + טעינה סולארית לא צריכה להיות שום בעייה.

כננות רכב צורכות הרבה מהמצבר כשהן מושכות מול כוחות הרבה יותר גדולים, ולאורך עשרות מטרים. פה מדובר על כוח של בדיוק 1,300 ק"ג ועל מטר אחד.

מה שהייתי בודק במקומך זה כננת נטענת, או כננת שמופעלת על ידי מברגה נטענת (כאמור אין שום בעייה של קיבולת אנרגיה) - יש כאלו.

עניין אחר זה מערכת של פולים כדי להרים את הסירה בצורה מאוזנת עם כננת אחת - גם לא נראה לי מסובך אם תרצה אפשר לצייר כזאת מערכת.

YDF
23-02-21, 12:38
שים לב שלא כל כננת מסוגלת לתמוך בשחרור/הורדה מבוקרת של המשקל אלא למשוך הלבד. בהיעדר כננת שמסוגלת לבצע הורדה זה יגרום לטחינה של הכננת, סירה שמחקה את "בראשית" או שניהם

זוהר לב
23-02-21, 20:57
אם אין חשמל מניח שזה רחוק ואתה מגיע לשם עם רכב. האם אי אפשר לנצל את הרכב ככוח מניע?
מע. גלגלות עם רווח כוח (תלוי ברכב). הרכב מושך חבל, שמרים וגם מוריד את הסירה.
יכול להגיע אליך לעזרה בביצוע.....:cool:

איל מ
23-02-21, 21:05
כננות עם גיר חלזוני יהיו עדיפות.
וכננות שמיועדות להרמה יהיו אפילו יותר עדיפות.
לגבי 1300 קילו....
סירות מתמלאות במים. בשביל זה יש להן פקק ריקון, וכל מי שהתעסק עם סירות מכיר את הטקס של פתיחת הפקק אחרי הוצאת הסירה מהמים והתפעלות מהנביעה הקסומה.
שורה תחתונה, להתחשב במשקל המים העודף בבחירת הכננת.

-->