PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט שיפוץ M100 בתמונות

צור
27-02-21, 23:15
זהו פוסט שמסכם פרויקט של שיפוץ עגלה 100 M במהלך של כמעט 6 חודשים

פתיחה שהיא סיכום:

זה לא כלכלי - הפרויקט לקח עשרות שעות עבודה והשקעה כספית בחלקי חילוף מקורים וחומרים מתכלים.
כ 7500 ₪ ובסוף נשארים עם גרוטאה מהודרת.
זה לא שימושי – העגלה לעולם לא תהיה על הכביש בצורה חוקית.
אז למה כן – כי זה להרגיש כמעט כמו סדרה בטלויזיה. כי זה מאתגר אותך למחוזות שאתה לא מכיר. כי בסוף כל תחביב עולה כסף ואין כיף מלהתייצב מול רעיון שהופך למציאות שעשית במו ידייך ובעזרת חברים.

תחילתו של דבר: אני משפץ גפ"ס M151A2 וראיתי סרטון הסברה של הצבא האמריקאי עם העגלה מקורית.
הכרתי אותן מהסיור של הגדוד ורציתי להשלים את הסט.
התחלתי לחפש, במושבים קיבוצים בפורומים עד שפוסט בפיסבוק חיבר אותי לילד מהכתה שחי עכשיו ברמת הגולן. הוא מצא עגלה כזו ברמת הגולן במרעה של איזה קיבוץ. חלודה מוזנחת ושימשה לגידור.
הבוקרים לא רצו כסף, רק עגלת שטח חלופית.
התיעצות במוסך המדרכה שלי ( לקוחות שבויים מהטרנטות של מישל ) הביאה את מאור לתרום עגלת חח"י שהיתה לו והמתינה לארגון רשיונות ולהפיכתה ( שיהיה זמן ) לעגלת טיולים.
ארגנתי משאית מנוף את החלפון ועלינו למבצע החלפת שבויים על הגבול הסורי.
132975

132956

לא ידעתי מאיפה להתחיל. אז התחלתי לשפשף חלודה. הבנתי שזה משימה סזיפית ובלתי נגמרת. אז במקביל התחלתי לחתוך פחים . והורדתי את כל התוספות הלא מקוריות למעט הדלת האחורית.
שהיא לא מקורית אבל נראתה לי נחוצה ומתאימה. החלטתי שאני שומר כמה שאני יכול על המקוריות. השינוי היחיד שעשיתי שהוספתי שתי רגליות קיבוע על מנת להפכה לעגלת טיולים ברבות הימים שהפרויקט יסתיים, ואוכל לפצות במעט את מאור על תרומתו.
לאחר מכן התחלתי לרתך.
רציתי כדי שיצא כמו בסרטונים ביוטיוב פחח מקצועי – זה ירד מהפרק אחרי שקיבלתי הצעת מחיר של 7000 שח רק לפחחות ו 5 פחחים שונים בכלל לא הסכימו לדבר על הענין.
אני רתך חובב מאוד. הפעם החלטתי לנסות לרתך עם CO שהשאלתי מהעבודה. מאחר ואני כאמור חובב עלה לי בשעות רבות של ליטוש וחירור ומילוי. הצלחה חלקית בלבד אבל העלמתי את כל חורים הענקיים. ישרתי עם המון מכות קצת היילפט ואפילו השאלתי ברנר וניסיתי ליישר.

132963

132977

132976

נמאס לי. שלא לאמר התייאשתי.
הפכתי אותה והתחלתי לטפל בשאסי.
הכל חלוד עקום והרוב קיים.
פרקתי את כל הברגים רובם היו צריכים חיתוך. מאור ההוא מעגלת חח"י עם חנות לציוד טכני סיפק את כל הברגים האינצים שאני לעולם לא אצליח ללמוד.
תושבות הקפיצים היו חלקן מרותכות וחלקן גמורות. קניתי ברזל הלכתי לחרט לחרוט את הבוקסות וריתכתי תושבות חדשות.

132955

132962

132960

לפני הזמנת החלקים נדרשתי לשאלה האם זה M100 או M416
יש סרטונים, יש מלומדים בג'יפולוג. לסיכום ההבדלים המהותיים בעיני זה הכנפיים העגולות , האם האמבטיה עצמונית או חלק מהשאסי ( לגבי הידיות בצד והפנסים יש מחלוקת )
הוחלט שזו 100 ובהתאם התחלתי לחפש חלקים ברשת.
ואז הזמנתי בארה"ב כנפיים ( זה היה הפתרון הכי זול כך חשבתי עד למכס) פנסים וכבל בלם יד. או זהו שפה טעיתי.
החבילה שעלתה 1500 שח נתקעה במכס ללא יכולת לשחרר אביזר בטיחות לרכב ( כבל ברקס) לא הואילו כל הנסיונות של רכב חקלאי ,אישור אספנות ,והכל הלך לגריסה .
הוזמן מחדש הפעם לדוד מאמריקה (הוא לא באמת דוד) שעשה אריזה מחדש ושלח בתפזורת ללא רישום לארץ.
הזמנתי בולמים חידשתי תושבת סוף מהלך, הגומי המקורי חידש פניו. שיפצתי לראשונה ברקסים והחלפתי מיסבי גלגל – שוב הבעייה האינצית לכאורה כל עכברי המקלדת יגידו – מה הבעיה. אז זהו שיש בעיה זה לא זמין בכל ינוביץ / גאריס בנצרת. אבל הסוף אותר הוזמן והורכב בעזרת שמיל (סוזי) .
לא הייתי מרוצה מהישור שעשיתי ליצול. החלטתי להזמין ברזל חדש ולייצר מחדש. מאור נרתם לבצע כיפוף אינצי במידות מוזרות שלא נמצאו כמותם בארץ הקודש. כופף בחוץ נחתך וחורר על ידי והורכב מחדש – הפעם יישר. את האונקל ( הוו שהוא למעשה עגול ) נלחמתי שעות בוקסה אינצית במידה לא מצויה אצלי , הוזמנה לבסוף כדי לנסות לשמור על הבורג המקורי . ים של DW קצת חימום עשו את העבודה.
בכלל מה שהצלחתי לשמור מקורי שמרתי. מה שלא הצלחתי לשקם הזמנתי חדש.

132978

132979

132980

תמונת מצב -
אמבטיה מתוקנת, אונקל עם קפיץ מחודש, תושבת קפיצים מחוברת לקפיץ עלים שהוחלפו לו הברגים. במפסטופ מחודש בולמים חדשים מיסבי גלגל חדשים ברקסים משופצים שרשראות פלדה חדשות ( את הוו חניקה המקורי לא השגתי אז יש חיקוי ) יצול חדש כולל חיזוקים לבודי שנבנו מחדש.
עכשיו הגיע הזמן לניקוי חול.
איפה שיכולתי נעזרתי בעוברי אורח ברחוב ( המוסך שלי הוא מוסך מדרכה ) או ביום שלישי בלילה עם חברי המוסך או משפחה. העמסה של העגלה לניקוי חול היתה עצמונית -

132958

העגלה חזרה ואז הרכבתי כנפיים ועשיתי חשמל. הצמה נגנבה מהגפ"ס שאני משפץ הנורות הוחלפו ל 12 וולט והמינוס הו המינוס.... שעות לקח לי לחשוב שזה לא עובד כי לא עשיתי מינוס לעגלה ( היא לא היתה רתומה כמובן....)

132959

132983

132984

עכשיו צריך למצוא גאנטים 16 צרים במעגל החלוקה הנכון. מעבר בפאנצריות מוסכים הביאו למסקנה שמעגל חלוקה של סוזוקי ויטארה יתאים. דורון מצא בקיבוץ ותמורת 500 שח כולל צמיגים במצב מצוין (אבל לא בפרופיל הצבאי שאני מחפש) הורכבו בשמחה לאחר החלפת גוזונים אינציים שנרכשו בנצרת אצל בולוס.
העגלה עברה לצבע – עשיתי ציפוי זפת למטה צביעה בצבע רכב אמיתי ( הגוון נבחר לפי הפנסים ) ויצא ממש ממש לא כמו שחשבתי שיצא.

132954

לסיכום – זה היה פרויקט מלמד מאוד . מאוד פשוט לבעל מקצוע ועבורי לחצות את הרוביקון.
כלכלי זה לא . מספק מאוד .
עכשיו יש בסיס לעגלת טיולים שכבר נבנית. וביום מן הימים הגפ"ס יגרור את כל זה.

אומי5
01-03-21, 09:24
יש סיכוי טוב למצוא ג'נטים מקוריים במושבים וקיבוצים על עגלות ישנות.

איל מ
01-03-21, 12:52
התמונות יפות, אבל בלי להעליב, יותר מסקרן אותי האקזמפלר שמחובר לעגלה בתמונה האחרונה, ורואים גם את האף שלו באחת התמונות...
נשמח לאיזו הצצה בRR

boaz avrahami
02-03-21, 07:38
התמונות יפות, אבל בלי להעליב, יותר מסקרן אותי האקזמפלר שמחובר לעגלה בתמונה האחרונה, ורואים גם את האף שלו באחת התמונות...
נשמח לאיזו הצצה בRR

אתה לא ממוקד באקזמפלר הנכון. בכלל [emoji41]
החלק התואם לסט הזה הוא החמישיה שלו.

צור
05-06-21, 17:00
העגלה שודרגה לעגלת מסעות.
אתמול היתה נסיעת המבחן הראשונה שלה.
תהליך הבניה שלה שווה פוסט נפרד . הכל תיכנון ובניה עצמאי.
ועדין לא הסתיים.
בסרטון מבחן עבירות אחד מתוך כמה שנועד לבדוק את הדיפנדר עם עגלה מועמסת בכ 1/4 טון מים וציוד.
עבד נפלא .
יש מה לשפרhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210605/b4c3063054a612069ba266e9104a95bc.jpg

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

צור
05-06-21, 17:00
לא מצליח לעלות את הסרט רק תמונה לצערי

ishc
05-06-21, 17:20
שים לינק ליוטיוב

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

צור
05-06-21, 22:46
https://youtu.be/wyZxZrr_kfk

https://youtu.be/XqKjO_b5sOI

צור
05-06-21, 22:49
https://youtu.be/M9sxMjCzdOw

boaz avrahami
06-06-21, 03:32
תתחדש. נראה נהדר.

לאן המקרר מפנה את החום?

צור
06-06-21, 07:05
יש חלל גדול מאוד בין המגירות / מיכל מים.
ומאחר והמסגרת נבנתה בתוך העגלה שאינה בדיוק פלס היא רחוקה מאוד מאוד מאוד מלהיות אטומה

איל מ
06-06-21, 11:28
סרטונים יפים.
נראה שצריך לתת את הדעת על מפגשים לא רצוניים בין הקשת האחורית של הרכב לבין הקשת הקדמית של הנגרר.
(הארכה של היצול? קשת נגרר אלכסונית/מעט יותר אחורה?).

צור
06-06-21, 14:32
כל המסגרת העליונה יורדת. כרגע עוד לא פתרתי את בעיית הירידה והעליה. שלה ולכן נסעתי איתה "פתוחה".
אמור להיות אוהל גג ופאנל סולארי וחשוב לי שמרכז הכובד יהיה נמוך כמה שניתן.
הסרטונים צולמו בתנאי קיצון.
מדרגה של כ 1.3 מטר למים. וציר טנקים מוצלב, שכזה יש בארץ רק ברמהג ואולי בנקודה אחת בציר המצלעות.

סולי
08-06-21, 23:20
עבודה יפה! נראה מגניב! בעיקר הדיפנדר הפתוח!

איפה אתה מתכנן להתקין את האוהל גג? לא תבטל בעצם את הפתחים העליונים?

Aka e-Pit@m, אחרי שנים החלפתי למשהו קליט יותר..:cool:

צור
09-06-21, 08:23
האוהל גג יותקן "על הגג"
כלומר על המסגרת המתרוממת .
יחד עם פאנל סולארי

סולי
09-06-21, 11:58
איך זה מסתדר עם לשמור על מרכז כובד נמוך?

בסרטון הראשון נראה ש70קג+ נוספים מטר מעל העגלה כן יהיו משמעותיים.

מה גודל העגלה? האוהל לא יבלוט?

יש חברה שמייצרת אוהלים מאוד מאוד קלים.. שלדעתי מאוד יתאימו לאקלים בארץ. נקראים gfc, go fast camper..
מוצרים מאוד עם גישה מאוד "קלילה".. הייתי מציץ.

צור
09-06-21, 14:55
האוהל גג אכן יעלה את מרכז הכובד.
יחד עם זאת כמו שאפשר היה לראות הוא יושב על מתקן שכרגע מתרומם ידנית ובהמשך יהיה מכאני לשינוי גובה.
בחניה הוא נפתח לגובה של 2.20 מעפ"ש
כשהוא סגור / נמוך הוא בגובה של 1.60 מעפש.
זה היה הפשרה בין הצרכים השונים.
( מקום למזרונים למשל , העגלה מיועדת לשמש משפחה עם 4 ילדים וכלב ומכאן מכפלות של שקש מזרונים אוהלים וכסאות.)

סולי
09-06-21, 15:02
הבנתי, יפה מאוד!

אשמח לראות את ההמשך...

צור
14-08-21, 16:12
https://photos.app.goo.gl/Hm3MPcf7H8GzVvqF9

סיכום קצרצר של הפרויקט החלק הראשון. שיפוץ גרוטאה לעגלה לתפארת M100
גם החלק השני הסתיים ויצאה עגלת טיולים ( חסר האוהל גג ) לטיול ראשון של 3 ימים.
סרטון בהזדמנות חגיגית בקרוב

boaz avrahami
14-08-21, 17:44
התמונות מתחלפות מהר מדי אצלי בטלפון אבל צדה את עיני תמונה אחת מסקרנת במיוחד.
אם תוכל להסביר איך חידשת כל כך יפה את התוף בלם?

erezgur
14-08-21, 19:10
בהחלט קצב החלפת התמונות אינו מאפשר צפיה, כנראה הוגדרה המתנה של שנייה אחת בין תמונה לתמונה... צור- נסה לתקן את הגדרת המצגת.

צור
05-09-21, 18:19
אני יעבוד על מצגת
בנתיים התוספת האחרונה . אוהל גג שהתרסק לפנימ5 שנים . הוצא מהגאנק נבנה מחדש והוצב על הנגרר. שיש לו כזכור 2 מצבים . מרכז גובה נמוך וניתן להגבההhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210905/8f7262deac4726068ae35930246f7f7d.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210905/dd57fb8ea0b738ddefd9e213cc097b99.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210905/5a99d19688154e4bf438d08f4dac2e66.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210905/9064a5831575b5e3aa698c95ca68796c.jpg

Koren
25-10-22, 22:03
שלום רב. יש לי ג׳פס ואני מעוניין להשיג עגלה כזו לשיפוץ

זהו פוסט שמסכם פרויקט של שיפוץ עגלה 100 M במהלך של כמעט 6 חודשים

פתיחה שהיא סיכום:

זה לא כלכלי - הפרויקט לקח עשרות שעות עבודה והשקעה כספית בחלקי חילוף מקורים וחומרים מתכלים.
כ 7500 ₪ ובסוף נשארים עם גרוטאה מהודרת.
זה לא שימושי – העגלה לעולם לא תהיה על הכביש בצורה חוקית.
אז למה כן – כי זה להרגיש כמעט כמו סדרה בטלויזיה. כי זה מאתגר אותך למחוזות שאתה לא מכיר. כי בסוף כל תחביב עולה כסף ואין כיף מלהתייצב מול רעיון שהופך למציאות שעשית במו ידייך ובעזרת חברים.

תחילתו של דבר: אני משפץ גפ"ס M151A2 וראיתי סרטון הסברה של הצבא האמריקאי עם העגלה מקורית.
הכרתי אותן מהסיור של הגדוד ורציתי להשלים את הסט.
התחלתי לחפש, במושבים קיבוצים בפורומים עד שפוסט בפיסבוק חיבר אותי לילד מהכתה שחי עכשיו ברמת הגולן. הוא מצא עגלה כזו ברמת הגולן במרעה של איזה קיבוץ. חלודה מוזנחת ושימשה לגידור.
הבוקרים לא רצו כסף, רק עגלת שטח חלופית.
התיעצות במוסך המדרכה שלי ( לקוחות שבויים מהטרנטות של מישל ) הביאה את מאור לתרום עגלת חח"י שהיתה לו והמתינה לארגון רשיונות ולהפיכתה ( שיהיה זמן ) לעגלת טיולים.
ארגנתי משאית מנוף את החלפון ועלינו למבצע החלפת שבויים על הגבול הסורי.
132975

132956

לא ידעתי מאיפה להתחיל. אז התחלתי לשפשף חלודה. הבנתי שזה משימה סזיפית ובלתי נגמרת. אז במקביל התחלתי לחתוך פחים . והורדתי את כל התוספות הלא מקוריות למעט הדלת האחורית.
שהיא לא מקורית אבל נראתה לי נחוצה ומתאימה. החלטתי שאני שומר כמה שאני יכול על המקוריות. השינוי היחיד שעשיתי שהוספתי שתי רגליות קיבוע על מנת להפכה לעגלת טיולים ברבות הימים שהפרויקט יסתיים, ואוכל לפצות במעט את מאור על תרומתו.
לאחר מכן התחלתי לרתך.
רציתי כדי שיצא כמו בסרטונים ביוטיוב פחח מקצועי – זה ירד מהפרק אחרי שקיבלתי הצעת מחיר של 7000 שח רק לפחחות ו 5 פחחים שונים בכלל לא הסכימו לדבר על הענין.
אני רתך חובב מאוד. הפעם החלטתי לנסות לרתך עם CO שהשאלתי מהעבודה. מאחר ואני כאמור חובב עלה לי בשעות רבות של ליטוש וחירור ומילוי. הצלחה חלקית בלבד אבל העלמתי את כל חורים הענקיים. ישרתי עם המון מכות קצת היילפט ואפילו השאלתי ברנר וניסיתי ליישר.

132963

132977

132976

נמאס לי. שלא לאמר התייאשתי.
הפכתי אותה והתחלתי לטפל בשאסי.
הכל חלוד עקום והרוב קיים.
פרקתי את כל הברגים רובם היו צריכים חיתוך. מאור ההוא מעגלת חח"י עם חנות לציוד טכני סיפק את כל הברגים האינצים שאני לעולם לא אצליח ללמוד.
תושבות הקפיצים היו חלקן מרותכות וחלקן גמורות. קניתי ברזל הלכתי לחרט לחרוט את הבוקסות וריתכתי תושבות חדשות.

132955

132962

132960

לפני הזמנת החלקים נדרשתי לשאלה האם זה M100 או M416
יש סרטונים, יש מלומדים בג'יפולוג. לסיכום ההבדלים המהותיים בעיני זה הכנפיים העגולות , האם האמבטיה עצמונית או חלק מהשאסי ( לגבי הידיות בצד והפנסים יש מחלוקת )
הוחלט שזו 100 ובהתאם התחלתי לחפש חלקים ברשת.
ואז הזמנתי בארה"ב כנפיים ( זה היה הפתרון הכי זול כך חשבתי עד למכס) פנסים וכבל בלם יד. או זהו שפה טעיתי.
החבילה שעלתה 1500 שח נתקעה במכס ללא יכולת לשחרר אביזר בטיחות לרכב ( כבל ברקס) לא הואילו כל הנסיונות של רכב חקלאי ,אישור אספנות ,והכל הלך לגריסה .
הוזמן מחדש הפעם לדוד מאמריקה (הוא לא באמת דוד) שעשה אריזה מחדש ושלח בתפזורת ללא רישום לארץ.
הזמנתי בולמים חידשתי תושבת סוף מהלך, הגומי המקורי חידש פניו. שיפצתי לראשונה ברקסים והחלפתי מיסבי גלגל – שוב הבעייה האינצית לכאורה כל עכברי המקלדת יגידו – מה הבעיה. אז זהו שיש בעיה זה לא זמין בכל ינוביץ / גאריס בנצרת. אבל הסוף אותר הוזמן והורכב בעזרת שמיל (סוזי) .
לא הייתי מרוצה מהישור שעשיתי ליצול. החלטתי להזמין ברזל חדש ולייצר מחדש. מאור נרתם לבצע כיפוף אינצי במידות מוזרות שלא נמצאו כמותם בארץ הקודש. כופף בחוץ נחתך וחורר על ידי והורכב מחדש – הפעם יישר. את האונקל ( הוו שהוא למעשה עגול ) נלחמתי שעות בוקסה אינצית במידה לא מצויה אצלי , הוזמנה לבסוף כדי לנסות לשמור על הבורג המקורי . ים של DW קצת חימום עשו את העבודה.
בכלל מה שהצלחתי לשמור מקורי שמרתי. מה שלא הצלחתי לשקם הזמנתי חדש.

132978

132979

132980

תמונת מצב -
אמבטיה מתוקנת, אונקל עם קפיץ מחודש, תושבת קפיצים מחוברת לקפיץ עלים שהוחלפו לו הברגים. במפסטופ מחודש בולמים חדשים מיסבי גלגל חדשים ברקסים משופצים שרשראות פלדה חדשות ( את הוו חניקה המקורי לא השגתי אז יש חיקוי ) יצול חדש כולל חיזוקים לבודי שנבנו מחדש.
עכשיו הגיע הזמן לניקוי חול.
איפה שיכולתי נעזרתי בעוברי אורח ברחוב ( המוסך שלי הוא מוסך מדרכה ) או ביום שלישי בלילה עם חברי המוסך או משפחה. העמסה של העגלה לניקוי חול היתה עצמונית -

132958

העגלה חזרה ואז הרכבתי כנפיים ועשיתי חשמל. הצמה נגנבה מהגפ"ס שאני משפץ הנורות הוחלפו ל 12 וולט והמינוס הו המינוס.... שעות לקח לי לחשוב שזה לא עובד כי לא עשיתי מינוס לעגלה ( היא לא היתה רתומה כמובן....)

132959

132983

132984

עכשיו צריך למצוא גאנטים 16 צרים במעגל החלוקה הנכון. מעבר בפאנצריות מוסכים הביאו למסקנה שמעגל חלוקה של סוזוקי ויטארה יתאים. דורון מצא בקיבוץ ותמורת 500 שח כולל צמיגים במצב מצוין (אבל לא בפרופיל הצבאי שאני מחפש) הורכבו בשמחה לאחר החלפת גוזונים אינציים שנרכשו בנצרת אצל בולוס.
העגלה עברה לצבע – עשיתי ציפוי זפת למטה צביעה בצבע רכב אמיתי ( הגוון נבחר לפי הפנסים ) ויצא ממש ממש לא כמו שחשבתי שיצא.

132954

לסיכום – זה היה פרויקט מלמד מאוד . מאוד פשוט לבעל מקצוע ועבורי לחצות את הרוביקון.
כלכלי זה לא . מספק מאוד .
עכשיו יש בסיס לעגלת טיולים שכבר נבנית. וביום מן הימים הגפ"ס יגרור את כל זה.

erezgur
26-10-22, 08:17
קורן,
הערה טכנית קטנה - אפשר להגיב לשרשור על ידי הוספת תגובה, לא חייבים לצטט את ההודעה אם ברור למה אתה מגיב או שאין התייחסות ספציפית לקטע המצוטט (ציטוט של תגובה ארוכה מקשה על קריאת השרשור במיוחד מהנייד).

נשלח מהנייד

shachar
16-01-23, 15:30
צור,

שלחתי לך הודעה פרטית לגבי העגלה.

-->