PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט האם לקנות דיסקו 1 או 2

Slavaf
01-03-21, 11:55
שלום לכולם,
אני חושב על לקנות דיסקברי ומתלבט איזה דיסקברי עדיפה?
ה1 או ה2 (חושב רק על דיזל ולא בנזין) ועוד שאלה היא האם יש עדיפות לגיר ידני או לא?

shyy
01-03-21, 12:09
שלום לכולם,
אני חושב על לקנות דיסקברי ומתלבט איזה דיסקברי עדיפה?
ה1 או ה2 (חושב רק על דיזל ולא בנזין) ועוד שאלה היא האם יש עדיפות לגיר ידני או לא?

לטעמי דיסקו 2 עדיף
לגבי גיר ידני הגיעו כמה יחידות בודדות ב2001

שגיא S
01-03-21, 12:40
לא בעלים של דיסקברי ולא מתיימר להיות יודע דבר, אבל כן יכול לשתף מניסיוני לאחר חיפוש של דיסקברי לרכישה:

1. הדיסקו דור 1 - רכב יותר פשוט, פחות מחשבים וטכנולוגיות מתוחכמות ביחס לדיסקברי 2, למי שמתכנן לעשות שטח קשה - קצת קל יותר בדיסקברי 1. יש הבדל בין edc ל-ללא edc

2. דיסקברי 2 - יותר נוח, יותר גדול, תא מטען יותר גדול. יותר מחשבים ויותר סיכוי לתקלות.

Raccoon
01-03-21, 13:02
דיסקברי 1 זה בלי מחשבים, לא פחות. הוא גם חולק יותר מכלולים עם דיפנדר (למשל ג׳אנטים) אבל אולי זה נכון רק לגבי דיפנדרים שהם טרום td5.
דיסקברי 2 יותר חדש, יותר מרווח ויש לו מנוע. יש עוד הבדלים (בלמים, מייצב). יש את העניין עם הטרנספר שבשנים מסוימות הגיע בלי אפשרות לשלב נעילה אורכית אבל יש לזה פתרונות כי הטרנספר עצמו אמור להיות זהה (לא יודע אם תמיד).
יש כרגע ביד2 דיסקברי 2 ידני.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk

איל מ
01-03-21, 14:15
אם אתה קונה רכב שהוא אך ורק לטיולים, ובעבירות בינונית ומעלה, ומוכן להתפשר על הדרך אל ומ- השטח, ומתכנן עבודה עצמית על הרכב- לך על דיסקו 1. אבל מוגבה ועם נעילות, וציריות מחוזקות.
כל תרחיש אחר- לך על ה2. התקלות מחשב שלו לא משביתות, והוא רכב חדש יותר וטוב יותר בכמעט כל פרמטר.
ידני אוטומט-
חפש שרשורים כללים באתר על ידני ואוטומט, זה עניין של העדפה כמו בכל רכב שטח אחר.
הידניים נדירים.

נדב ש.
01-03-21, 18:09
ה 2 עולה בכל פרמטר על ה 1 לדעתי, כולל מוטות רדיוס ידועים לשמצה ב 1 שזהים לדיפנדר.
כדי להביא דיסקו 1 לרמה טובה תיצטרך לשים עוד לא מעט זוזים כשיש לך דיסקו 2 שכבר מגיע as is בנוי יותר טוב ויותר חזק.
ב 2 תיצטרך בתור התחלה רק הגבהה וצמיגים טובים והוא יעבור כמעט הכל.
ב 1 תיצטרך להשקיע בהכל, ועדיין זה יהיה רכב יותר ישן בהכל, אם תמצא אחד "מוכן" הוא יעלה כמו 2 סטנדרטי לצורך העיניין.
מזכיר שב 2 יש tc בנוסף.

שורה תחתונה, הייתי הולך(זה מה שעשיתי בזמנו כששניהם היו יותר צעירים) על 2 ללא ספק.
ב 2 יש הרבה יותר אופציות לשדרוג מערכות.

בהצלחה.

Saar
02-03-21, 19:19
שאלה טובה :)
השאלה העיקרית היא הצרכים.
רכב יום יומי? כנראה ש 2 עדיף.
רכב טיולים בלבד? זה כבר נתון לדיון...
כשאני התלבטתי, אמרו לי : "אם לא אכפת לך לצאת רבע שעה לפני כולם לנסיעה לדרום, לך על 1".
אצלי זה רכב טיולים בלבד, היה חשוב לי מינימום חוטי חשמל באוטו :)
ב 2 יש הרבה יותר חלקים ולכן פוטנציאל התקלות גדול יותר.
כמו שציינו לפני, ה 2 גדול יותר (בעיקר תא מטען ומרחב לנוסעים מאחור ) וחזק יותר .

מוטי ג.
02-03-21, 20:08
שאלה טובה :)

כשאני התלבטתי, אמרו לי : "אם לא אכפת לך לצאת רבע שעה לפני כולם לנסיעה לדרום, לך על 1".
.

לי יש דיסקו 1,
בנסיעה צפונה ממצפה רמון, צמוד לנמרוד רוב הדרך, לא ראיתי בעיה בקצב תנועה של הרכב בכביש.
כמובן שאני לא משווה לרכב חדש פרטי ורענן
ואני לא אשווה לקצב תנועה של טיגואן גורר עגלה עם ריינג'ר ממצפה רמון (רמז, הטיגואן גורר בקצב מהיר יותר מאשר הדיסקו מניע רק את עצמו)

asafk
02-03-21, 20:10
...ומתי נזכרת לשחרר את הרצועה?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

איל מ
02-03-21, 20:43
היילקס כמדד לזה שדיסקו יכול לנסוע מהר בכביש....
איך הולך המשפט? העיוור מוביל את הפיסח או משהו?

(תתעלמו שניה מהעובדה שההיילקס הוא היילקס מודרני, ופשוט תיהנו מהבדיחה).

Saar
02-03-21, 21:12
גם לי יש דיסקו 1.
לוקח זמן להגיע ל 110 (במישור או בירידה, כמובן)
כשאתה נוהג בדיסקו 1 אתה יודע לזהות עליה של כל מעלה בכביש :)
בקיצור, יש לרכב הרבה יתרונות, אף אחד מהם לא קשור לתאוצה בכביש.

מוטי ג.
02-03-21, 21:23
...ומתי נזכרת לשחרר את הרצועה?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkבערך באמצע כביש 6 כשעלה הלחץ להגיע הביתה ועקפתי אותו [emoji6]

מוטי ג.
02-03-21, 22:06
נהיגה בדיסקו 1 מוגבה שקולה לנהיגה במשאית של פעם, להאיץ לאט, לתכנן פניות ועצירות מראש.
זה שינוי בראש, האוטו משרה עלייך את המוזה שלו.
פעם ממש ממש מזמן לפני יותר מ20 שנה, ב98, כשהתחררתי מהצבא (כל פעם שאני אומר את זה אני מבין שאני מזדקן) פגשתי בתחנת דלק היילקס, שאלתי אותו, איך האוטו? אמר מעולה!
שאלתי למה? ענה, שמע לפני ההילקס, היה לי מיצובישי קולט וקבלתי מלא דוחות מהירות(לצעירים שבינינו אספר שמיצובישי קולט דור 1 היה רכב סופר זריז בזמנו, יותר מה 205 ) עם הטנדר אין דוחות מהירות!
[emoji1787]

אז סה"כ דיסקו לשטח זה אחלה אני אוהב את האוטו ואת ההתנהלות שלו בשטח (חבל שבשבת לא הייתה לי נעילה דיפ' אבל זה יטופל בהקדם) אז כדאי כזה שכבר מגיע נעול.

בהצלחה למצוא אחד במצב סביר,אני חיפשתי לפני שנה, ראיתי כמה שבורים, כתושים, נוזלים (נוזל, לא מטפטף!) שרוצים עליהם מחיר הזוי.
בסוף קניתי אחד שנראה סביר, נוסע סביר לאחר החלפת מספר פריטים שנמצאו תקולים, אפילו לא בוצע יישור קו.
יישור קו ברכב כזה יכול להגיע להרבה שקלים, הוא ישן, עייף ואם מתחילים לתקן יזום אין לזה סוף,זוהי דעתי לפחות.
אז או לקנות אחד ממש ממש מושקע במחיר הזוי, או לחיות עם המצב ולהתמודד עם מה שנופל עלייך בבוקר.

-->