PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ בנושא האמר H3

ינון
02-03-21, 11:25
רציתי לפרסם בפורום האמריקאי אבל משום מה אין באפשרותי אז השאלות כאן (מתנצל מנהלים).

גיל 50 מתקרב ואחרי הפסקה מהג'יפאות והתרכזות בדו"ג ופיאט 500 חזרו מיחושים וגעגועים לתחום וקצת החזרה של הגבריות ( נו 500 אדומה לך תסביר לקהל שיש לה 6 הילוכים ומקדם הנאה לא נורמאלי ).

בעברי החזקתי סאמוראי פרוזה גאלופר ו2 סופות - אחת נהדרת השנייה דרשה עבודה.

לכבוד משבר ה50 חשקה נפשי בהאמר H3 עם 107000 קילומטר.

הרכב אמור לעשות אצלי עד כ6000 קילומטר בשנה כך שמרכיב הדלק אינו מהווה בעייה ( ייקר את הטיולים)

השאלות שי לי הן:

1. אמינות בכל זאת רכב 2007 פלוסמינוס
2. זיהום אוויר - האם ישנה מגבלה להכנס למרכז העיר ירושלים ( יש שלטים על רכב מזהם ולא ברור לי איפה ההאמר נופל בקטגוריה)
3. לפני שאני ניגש לחיה אשמח להכוונה מיודעי דבר על נקודות שכדאי לשים לב ברכב ומחלות ידועות.
4. מחירים שהכלים האלו אכן נמכרים (בלוחות ואחר שיחה בין 40 ל140 אלף שקל ).

כמובן שבעד ונגד יתקבל

תודה
ינון

raanan
02-03-21, 11:44
היה פה שרשורים בנושא.
בגדול זה SUV פחות או יותר כמו כולם עם מספר יתרונות ביחס העברה של ה LOW וצמיגים גדולים.
המנוע הגדול עדיף .
זיהום אוויר אין לך בעיה , זה מנוע בנזין.

סחירות , אין מושג.
בעבר שקלתי אותו, בסוף הוחלט טרופר בנזין.

אם המראה מתאים לך , אז אחלה SUV . שים לב זה לא H1 ולא עם יכולת שטח של סופה.

בהצלחה
רענן

אלדר
02-03-21, 11:46
קח בחשבון שקשה מאוד למצוא חלקים בארץ הקודש.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

איל מ
02-03-21, 13:01
לדעתי מה שיפתור לך את הבעיות יהיה למכור את הnc העגלה שלך ולקנות אופנוע דו"ש ;)
(ולא, אנחנו לא מכירים, אבל אתה די סלב).

Yaki5500
02-03-21, 13:23
הכי מטריד זה שאין לו אבא בארץ
חוץ מזה זה יופי של כלי

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

ינון
02-03-21, 13:27
(ולא, אנחנו לא מכירים, אבל אתה די סלב).העלת לי חיוך על הפרצוף המזוקן שלי.

תודה על המחמאות אבל קטונתי מלהיות סלב.

אכן הnc עגלתית ויתכן שתהפוך לטנרה 700 ואז שטח יכול לבוא בחשבון למרות שאני דיי מפונק ואוהב כשאני יוצא לשטח לסחוב את כל הבית (ה4/4 האחרונים שהיו לי היו גאלופר ארוך וסופות ארוכות).

אני עוד עושה שיעורי בית לגבי ההאמר למרות שאם אכן ישנה בעיית חלפים אני יעשה חישוב מסלול מחדש.

לא מן הנמנע שאלך על סופה.
הבעייה שלפחות בעבר היה צריך לקשור אותן לעמוד ואז היו גונבים אותן עם העמוד והאספלט (לצערי כרגע אין לי חנייה סגורה ).

היתרון הענק של הסופה זה חלפים וההיכרות שלי עם הרכב וכמובן כפשטות היחסית שלה.

אני עוד עושה שיעורי בית וצריך לחצות מסוכה לא פשוטה שנקראת הנהלת הבית.

אגב חוץ ממני יש סלב יותר גדול שמחזיק 500 כמו שלי כמדומני גם אדומה ומיצו שמשמועות מתגלגל באברט 500.

אבל זה כבר לפורום אחר שיקרא אופנוענים גאים.

133017

הסופה השנייה שהייתה לי
Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

amitaikl
02-03-21, 13:47
כל פעם שאני לקראת החלפת רכב אני פוזל לכיון הH3. פוזל ופוסל.
המראה החיצוני הוא עניין של העדפה אישית. לי זה לא מפריע אבל יש כאלו שמזדעזעים מהמחשבה.
חלק הגדול הוסבו לגז, מי בצורה יותר טובה ומי בצורה פחות טובה. בהסבות הפחות טובות נורת check engine דולקת ואם לא ברור מתי בוצעה ההסבה אז לא ברור מה/אם גודל הנזק. כדי לוודא שהנורה לא "שרופה", צריך לראות שהיא נדלקת כשפותחים סוויץ'.
רוב אלו שאני ראיתי היו עם מעל 5 ידיים.
חלקם מגיעים אם נעילה אחורית אורגינלית וחלקם ללא. אני לא זוכר איזה סרן אחורי יש שם ואם ניתן לשתול בו נעילת after market.
הרבה מהם תחת הכותרת של "הדגם המפואר" עם מושבי עור שאחרי 13-14 שנה (ואלו הצעירים) נראים כמו הצרות שלי.
יש בעיית חלפים קשה בארץ וצריך להביא מחו"ל, וגם באמריקה הגדולה זה לא רכב מאוד נפוץ.
בשני ביקורים שונים במוסך שלידו מכון גירים ראיתי במכון שני H3 שונים עם בעיות גיר. אנקדוטלי לחלוטין ולא מעיד על כלום.
למרות המראה חיצוני הגדול הוא צפוף בפנים. שורה אחורית עם חלונות קטנים יוצרת הרגשת קלאסטרופוביה. שמשה קדמית בזוית של כמעט 90 מעלות מקנה גם היא זוית צפיה שונה קדימה, בשילוב עם מכסה מנוע ארוך יכול להיות מורכב בשטח.
בכל מקרה, כל חוויות הנסיעה שלי עליו הן מנסיעות בדיקה על רכבים ששקלתי לקנות ולא חווית נסיעה והחזקה לאורך זמן

gillss
02-03-21, 14:24
אז הנה באה הפולניה ומשביתה את השמחה.

H3 הוא סוג של סיירה עם לבוש לנשף.
ייצור ושיווק הכלי הופסק ב 2010
מה שאומר שחלקי החילוף המקוריים "התייבשו" במחסנים כבר 11 שנים
כבר לא מדובר במחירם (ביקוש והיצע שגורמים למחירים גבוהים)
אלא בעצם השגתם (שכיחותם)
מנוע אטמוספרי (ללא מגדש) הופך את הרכב למשאבת דלק.
מכלולים פשוטים (וישנים) לא הופכים אותו לאטרקטיבי
בדומה לדודג' ניטרו גם ה H3 הוא סוג של מוצר שקונים
ומאד X מאד קשה למכור.
בתור השוואה , כמי שרכש את הטרופר האחרון ש UMI מכרה בארץ
בשנת 2004 ומכר אותו כעבור 5 שנים בהפסד של כ 75% (מערך הקניה)
אני חושב שהנ"ל הוא רכישת חוויה עגומה
בתקציב שאפשר לקבל בו משהו הרבה יותר נעים.

הכל כמובן בהסתייגות , אם הפאטיש הוא דווקא הקופסא הזאת
אז כמו שלימד אותי פעם מנהל חכם.
כשאתה רוצה לשכנע מישהו דבר איתו על רגשות , כי עם רגשות אי אפשר להתווכח.

ינון
02-03-21, 14:36
הבעייה עם הפולניות שהן בדרך כלל צודקות.

לגבי המראה אני בהחלט אוהב.

לגבי הדלק כאמור פחות מטריד כי זה רכב שלישי בבית ועיקר הזמן אני עם האופנוע.

ירידת ערך וכו זה מובן.

ממה שקראתי יכולת השטח שלו טובה וזה פלוס.

המינוס הגדול זה חלפים ואם זה המצב אז כאמור כנראה שאתמקד ברכב אחר.

אומנם זה נראה מגניב ואפילו חשבתי לקפוץ לחנות הזהב ליד העבודה ולרכוש כמה גורמטים לחילוץ.

אבל כאמור נושא החלפים מטריד.

נעשה חישוב מסלול מחדש.

המון תודה
ונעדכן בהמשך.

amitaikl
02-03-21, 14:45
אז תגיד רכב שלישי.
Rockauto מציעים מגוון יפה של חלפים: https://www.rockauto.com/en/catalog/hummer,2007,h3,3.7l+l5,1433659,transmiss ion-manual

ינון
02-03-21, 14:51
אז תגיד רכב שלישי.
Rockauto מציעים מגוון יפה של חלפים: https://www.rockauto.com/en/catalog/hummer,2007,h3,3.7l+l5,1433659,transmiss ion-manualבגשמים והחורף כן ישמש להגיע לעבודה.
אבל כאמור מסתכם בכ 6000 קילומטר בשנה.

nirs
02-03-21, 15:07
בעוונותי, יצא לי להדריך מספר מודרכים עם הרכב הנדון.
מאחור סרן חי עם קפיצי עלים ומקדימה מתלה נפרד (תצורת הטנדר שעליו מבוסס...).
הגלגלים הגדולים וזוויות גישה ונטישה טובות תורמים מאוד ליכולת השטח הטובה שלו (שלא נופלת ואולי אף עולה על לנדקרוזר מאותו שנתון).
נעילה אחורית מקורית מומלצת ומשפרת את היכולות עוד יותר.

ראה קישור לשרשור עבר בנושא:

www.jeepolog.com/forums/showthread.php/51041-האמר-H3-2007?highlight=H3

Sent from my iPhone using Tapatalk

ינון
02-03-21, 15:33
ראה קישור לשרשור עבר בנושא:

www.jeepolog.com/forums/showthread.php/51041-האמר-H3-2007?highlight=H3 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/51041-האמר-H3-2007?highlight=H3)

תודה
אנחנו כעשור אחרי התכתובת האחרונה בשרשור.

אני חושב שנושא האחזקה כיום אחר מאותה התקופה והבעיות הן אחרות בכל זאת רכב שטח וגם אם עמד ישנן תופעות של בלאי כגון גומיות ומנגנונים שונים שבפלא המזן מתבלים להם.

לגבי המראה אני אומנם נחנח או ווזווז אבל בניגוד לאחרים מת על הבהמיות האמריקאית על שלל הניקלים וכן בדומה לדרור מוכן לוותר על פינוקי חשמל.

יום אחד תהיה לי קאדילק מוחצנת עם המון זהב ואולי אם הרגולטור יאפשר גם מתלים הידרו פניאומטים לדילוג בקצב המוזיקה הקובנית.

הירשפלד יובל
02-03-21, 15:33
לא יודע מהיכן אתה בי-ם/אם , ה-H3 היחידים שאני לפחות זכיתי לראות בי-ם הם בשועפט/בית חנינא , רובם עטויי ניקל כולל אחד שחור אצל בנו של הקצב שלי . בהקשר לבטחון/בטיחות הרכב , זה גם יסביר לך היכן יש חלפים/ביקוש לחלפים.לשיקולך , אני כשמחזיק רכב/שוקל לקנות , משקלל תמיד את האבטחה שלו וכמה זמן לוקח לו להגיע למחסום חיזמה/קלנדיה כשלא אני נוהג בו.

נמרוד
02-03-21, 15:45
נראה לי אופציה מאד מעניינת לג'יפאי מנוסה שמחפש רכב טיולים קצת שונה.

הרכב עצמו, בבסיס, היה טוב ממש, בגרסאות עם הנעילה האחורית, טרנספר 4:1, צמיגים 32 אינץ' מקוריים. הגיעו לארץ אפילו כמה דגמי "אלפא" עם מנוע 5.3 ליטר V8 וצמיגי 33". התחזוקה מן הסתם מתאימה רק למי שמבין עניין, מוכן ללכלך את הידיים ולחפש חלקים ברשת, אבל זה נכון להרבה כלי רכב ישנים ופחות נפוצים, אז מה?

ינון
02-03-21, 15:52
לא יודע מהיכן אתה בי-ם/אם , ה-H3 היחידים שאני לפחות זכיתי לראות בי-ם הם בשועפט/בית חנינא , רובם עטויי ניקל כולל אחד שחור אצל בנו של הקצב שלי . בהקשר לבטחון/בטיחות הרכב , זה גם יסביר לך היכן יש חלפים/ביקוש לחלפים.לשיקולך , אני כשמחזיק רכב/שוקל לקנות , משקלל תמיד את האבטחה שלו וכמה זמן לוקח לו להגיע למחסום חיזמה/קלנדיה כשלא אני נוהג בו.

אכן לברדריאן יש אחד שחור (אחלה בשר יש אצלו)
אני גר ברמות כך שזה לא משאיר הרבה זמן לתפוס את הגנב.

לגבי תחזוקה עצמית.

את הסופה תחזקתי פחות או יותר לבד היום אני מניח שאני קצת פחות "בכושר" ויותר מפונק.

nirs
02-03-21, 15:59
יום אחד תהיה לי קאדילק מוחצנת עם המון זהב ואולי אם הרגולטור יאפשר גם מתלים הידרו פניאומטים לדילוג בקצב המוזיקה הקובנית.

אהבתי...
חלומות צריך להגשים!
רק שלא תמצא את עצמך (בטעות) בשרשור היצירות של נמרוד.

toy4FUN
02-03-21, 16:59
מנוע אטמוספרי (ללא מגדש) הופך את הרכב למשאבת דלק.

זה מעניין.
תמיד חשבתי שהוספת מגדש תגדיל גם את צריכת הדלק.
יותר אוויר = יותר דלק.

moutzi
02-03-21, 17:10
גם אני חשבתי מזמן על ה H3.
לפני כחודש החלטתי שהגיע הזמן ורכשתי. יש לי בנוסף סיקס ולדעתי השגת החלקים זהה. אין בעיה של חלקים "רגילים" ואם זה לא רכב ראשון כמה ימים והמשלוח מאמזון מגיע. רוב החלקים משותפים לרכבים אחרים. כמובן שאני לא מתכוון לחלקי פח שמיוחדים לרכב שיהיה יותר קשה להשיג. לדעתי כיף יותר מעוד לנד קרוזר מזדקן...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

asafk
02-03-21, 17:28
יש בודדים בארץ בגרסת אדוונצ 'ר עם נעילה מקורית וצמיגים במידה נורמלית - אם הרכב הספציפי שתמצא הוא זה - הרווחת. (אני לא מאה אחוז סגור על הפרטים אבל כשחיפשתי ידעתי שזה מה שאני מחפש).
בנוסף בכל הדגמים בשנתון האחרון יש פרונט מחוזק וזה ממש משמעותי.
באלפא בכולם יש את הפרונט המחוזק.
זה רכב מעניין. אופציה לא רעה אבל חייב כמה שיפורים קטנים כדי להיות רכב שטח. אני בעד...

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210302/48ff0941b5e262337eee4e515ada44cc.jpg

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Yaki5500
02-03-21, 17:44
זה מעניין.
יותר אוויר = יותר דלק.המנוע יצרוך יותר דלק אבל הביצועים ישתפרו ותגיע ליעד יותר מהר או באותה מהירות אבל עם פחות דלק
תלוי גם באופי הנסיעה. אם הנסיעה היא בעיקר עירונית החיסכון קטן וגם הבלאי של הטורבו גדל כי הוא נכנס ויוצא מפעולה כל הזמן

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

ערן CJ
02-03-21, 17:47
ההאמר רכב יפה (לדעתי).
חולק שילדה ועוד כמה מכלולים עם טנדר קולוראדו... וכאן מסתיים הדימיון.
להאמר יחסי העברה שמתאימים לגלגליו 32", הגדולים בהרבה מאלו של הקולוראדו.
להאמר זוויות גישה ונטישה מעולות. לא דומה לקולוראדו או כל טנדר אחר.
ההאמר הגיעו ממוגנים מלא ולכולם נקודות עגינה/גרירה - שלושה ואפילו ארבע D שקל.

שים לב להבדלים בדגמים. דגם אדוונצ'ר הוא הדגם הפחות מפואר (ללא ניקלים, ריפודי עור וכו'), אבל עבורנו הוא המוצלח. לדגם זה טרנספר עם יחס 1:4 במקום 1:2.7. בנוסף לדגם האדוונצ'ר משנת 2007 ואילך נעילה אחורית חשמלית מקורית. בדגם 2009 הגיעו מספר דגמים בהם הופיעה גם נעילה קדמית.
2006 מנוע 3.5, 5 צילינדרים עם 220 כ"ס. אותו המנוע שודרג ב 200 סמ"ק נוספים ובמערכת ניהול מנוע מתקדמת בדגמים 2007-209. לא ידוע לי על האמר 2010 שהגיע לישראל.
דגם אלפא עם מנוע 5.3 V8 הגיע עם כל התוספות והצעצועים. טרנספר של האלפא עם יחס ארוך יותר מהדגמים האחרים (חסרון בשטח), צמיגי 33" (יתרון בשטח). היה דגם אלפא אדוונצ'ר שאינני יודע אם קיים אקזמפלר שלו בארץ - זה הדגם הרצוי והטוב ביותר.
איכות הפלסטיקה האמריקנית ירודה...

בסך הכל האמר הוא פלטפורמה מצויינת לשיפורים. עם הגבהה של בסך הכל 1.25" ניתן להתקין צמיגי 35".
לסרנים ניתן להתקין נעילות מכל הסוגים.

בימים אלו אני רוכש בארה"ב קמפר טריילר שאיתו אצא למסע בהמשכים לאורכה ולרוחבה של צפון אמריקה. לאחר הרבה חשיבה וטבלאות של יתרונות וחסרונות, החלטתי שהרכב איתו אגרור את הקמפר יהיה האמר H3. (הרנגלר ירד מהפרק, רק בגלל כושר הגרירה הנמוך והמגביל).

עוד החלטתי שכשהמוסו שלי ינפח את נשמתו, מחליפו יהיה האמר.

המחיר: המפרסמים אינם מחוברים לקרקע וכך גם סוחרי הרכב שעוסקים לרוב במכירת הכלים הללו. אלו שמפרסמים 2007 ב-80K מוכרים בסוף בכ- 55K עד 60K. אלו שמפרסמים ב 100K עד 130K לא מוכרים. הרכב שלהם יושב ביד 2 חודשים ארוכים ולא נמכר.

מערכות הגז החדישות טובות מאוד. כל המיתוסים על נזקים למנועים נוגעים למערכות מיושנות ומתקינים שהתלמדו על המערכות הללו (התגלחו על זקנינו). אני נוסע עם שבי מאליבו 3.5L על מערכת גז חדישה מזה 3 שנים. לפני כחצי שנה היתה תקלה ראשונה, כאשר סנסור חום התקלקל והשבית את המערכת.
אין הפסדי כוח מורגשים, אבל צריך לזכור שהמערכות החדשות "מרגישות" שהמנוע במאמץ ומיד מערבבות דלק עם הגז. אם אני נוסע עם רגל כבדה אני ממלא דלק פעם ב-5 מילויי גז. ברגיל אני ממלא דלק אחת ל-20 מילויי גז. ההתנעה היא כמובן על בנזין. המעבר לגז מתרחש רק כאשר המנוע מגיע לחום עבודה.

שורה תחתונה - ההאמר הוא (לדעתי) בחירת רכב שטח נכונה ומושכלת. אבל הבחירה האמיתית בהאמר היא בחירת הלב ולא רק השכל.

בהצלחה.

ינון
02-03-21, 19:07
שיפורים אני לא צריך

כל רכב שטח ג'ימיני טרופר פג'רו וכמובן ההאמר יתנו לי את מה שאני צריך בשטח.

כמובן שלטיולי משפחה עדיף משהו גדול יותר מג'ימיני אבל גם איתו אוכל להסתדר (גגון יתן פתרון סביר).

ההאמר יש לו ערך מוסף של עיצוב שבעיניי יפה.
וזה למעשה הקטע האמוציונאלי חסר ההגיון.

אגב האם בירושלים יש מוסך שמטפל בהאמר ומכיר את הכלי??

sgill
02-03-21, 22:07
אז ככה...

אחרי שחקרתי על ה H3 הרבה ובעיקר בארה"ב, יש לי כמה תובנות ותיקונים למה שרשמו פה אנשים
ספוילר - לא קניתי האמר בסוף.

בקיצור:
1. אתה לא גר בארה"ב כמו ערן ולכן יש פה בעיה של זמינות חלקים. וגם אם תביא מאיביי, יש פה בעיה של מכונאים שמכירים טוב את הרכב. טיפולים פשוטים אין בעיה, אבל אם תגיע לדברים יותר עמוקים יהיה קשה למצוא מישהו לסמוך עליו (ניסוי ותהיה יהיו הרבה...)
2. כל מי שכתב שאתה מחפש את דגם האדוונצר שנמכר בארץ טועה. אתה מחפש את הדגם שכולל את חבילת האדוונצר עם הנעילה החשמלית המקורית והמיגונים. (במקרה הוא גם עם יותר ניקלים) בארץ הוא נקרא לאקשורי. למה? ככה !! הרכבים שהגיעו לארץ בגימור לקשורי מכילים את חבילת האדוומצר ואלו שהגיעו בגימור אדוונצר לא מכילים את החבילה. לך תבין, אבל ככה זה.
חלק מהאדוונצר גם בלי גג נפתח, הלקשורי תמיד עם גג נפתח.
3. כל מה שכתבתי בסעיף הקודם נכון לרכבים שהגיעו לארץ דרך היבואן. ביבוא אישי כל קומבינציה היתה אפשרית.
4. אתה רוצה רק H3 מ- 2008 ומעלה כי הוא בא עם סרן קדמי מברזל ולא אלומיניום כמו 2006-2007. וגם חיזוק בגיר שפתר בעיה ב 2007. איך תדע שהרכב 2008 ולא מודל 2008 שיוצר ב 2007? א. מתגי החלונות החשמליים בדלתות הקדמיות נמצאים על החלק האלכסוני ולא איפה שאתה מניח את הזרוע. ב. החלק התחתון של הפגוש הקדמי כסוף ולא שחור.
5. איך תדע שאתה רואה רכב שהגיע דרך היבואן הוא לקשורי עם חבילת אדוונצר? א. כתוב לקשורי ברשיונות, ב. יש גג נפתח, ג, יש כפתור לנעילת דיפרנציאל אחורי ליד כפתור משולש האזהרה. ה. יש ניקלים מרובעים על המכסה מנוע ולא פלסטיק שחור. ו. יש מיגון מלמטה שנראה כמו פלטה עם חורים מרובעים גדולים.
6. יש מ-ל-א מספרי סיפורים בקרב מוכרי ההאמרים, אז שלא יבלבלו אותך.

אם לקנות או לא זו כבר החלטה שלך. טעם טוב יש לך - אם אתה מתכנן על ה- T7. אני עם הדגם הקודם שלו :-)

ינון
02-03-21, 22:17
פצצה (לחיוב כמובן).

תודה רבה.
נעשה חושבים
וכאמור נעדכן
שוב המון תודה לכולם

דרור ברלי
02-03-21, 23:05
אנחנו עוד זוכרים אותו לטובה כרכב שטח מצויין.
טוב משמעותית בשטח מלנדקרוזר ושות'.

ymandel
03-03-21, 08:46
אני מחפש כבר זמן מה האמר H3T, דגם הפיק אפ של ההאמר עם מנוע v8 (אלפא), המחירים יקרים מאד! גם בארה"ב...

gillss
03-03-21, 08:49
זה מעניין.
יותר אוויר = יותר דלק.

אני רק אניח את זה פה
רנגלר 2018 , מנוע 3.6 V6 אטמוספרי לא מודגש = 280 כ"ס עם 35.3 קג"מ ב 4300 סל"ד.
רנגלר 2020 מנוע 2L טורבו בנזין = 272 כ"ס עם 40.8 קג"מ ב 3000 סל"ד.

מי לדעתך יעסיק יותר את משאבת הדלק ???
היצרן טוען 7.3 (צריכה אמיתית) למודל 2018 ו 10.3 למודל 2020
בתור בעלים גאה של משאבת הדלק (2018) ונהג אדין מאד.
רוביקון 3.6 V6 צורך בממוצע 6 וביום טוב 7.

ולא צריך להוציא מחשבונים ולנבור בנתונים סטטיסטיים , זהו פוסט מאד אמוציונאלי :):):)

ינון
03-03-21, 10:39
ישנם דברים שפשוט מנגנים לנו על הרגש ולא בהכרח יש בהם הגיון משום סוג.

אני מניח שההאמר נכנס בקטגוריה הזאת.

דרור ברלי
03-03-21, 13:54
נדמה לי שראיתי בפייסבוק מודעת מכירה ל-H3 אלפא. V8 עם צמיגים 33 וכו'.

ינון
03-03-21, 14:14
תודה
אני עוקב אחרי הלוחות.
האמת ששמתי עין על אחד שהוא יד ראשונה עם מעט קילומטרים.

sgill
03-03-21, 22:43
תבדוק שהוא 2008 עם הנעילה האחורית...

יוני5
04-03-21, 12:30
מותר להשבית שמחות?

"מה שאומר הלב", משבר גיל 50, להגשים חלומות וכיו"ב - אחלה משפטים על מנת לכתוב

הרכב עם יכולות טובות בבסיס, לוק (מראה) ייחודי, הילה ורומנטיקה של A1 מהמילואים ומלחמת המפרץ - כל אלה לטובה

אבל,
עיינתי בלוחות, ומדובר ברכבים אמריקאים בני 12-15, שאייכות הייצור שלהם לא היתה מן המשובחות.

לקרוא למחירים הנדרשים מופרכים, זו ההגדרה המילונית של אנדרסטייטמנט.
רכב בלי חלקים זמינים - ולמי שלא מעודכן, חלק גדול מהמשלוחים באמזון הפכו ליקרים מאוד, עד בלתי הגיוניים, עקב מחירי המשלוחים.

לעומת הטנדרים המקבילים, הרכבים הללו עמוסים בגאג'טים חשמליים שנועדו להצדיק את הפרש המחיר שנדרש עבורם לפני 15 שנה, עכשיו הם, תכלס, המון חשמליאדה, עם קונקטורים וחוטים מיובשים, שרק מיועדים לגרור את הבעלים להוצאות בעומק של באר

התיקונים יקרים מאוד. יש לי חבר עם האמר H2T (תצורת טנדר), כבר 15 שנה. שומר עליו כמו על בבת עינו, וגם הוא נדרש מידי פעם לתיקונים יקרים מאוד. קל וחומר על רכבים שעברו הרבה ידיים שלא הרשו לעצמם באמת להשקיע בתחזוקה אלא רק בנראות.

בקיצור, עדיף רכב נפוץ בהרבה, קל וזול יותר לתחזוקה, מה שיאפשר לו הרבה יותר נסיעות וטיולים, ובעיקר, הרבה פחות ריבים עם האישה / התקציב.
ומה עם החלום? בקבוק ויסקי איכותי פעם ב... יעשה את העבודה.

ולפות"ש, תנסה טנדר. גם סוג של רוח אמריקאית ממרחבי העיירות, החוות והמרחבים, חסון, קשוח ועביר מאוד, וכל מוסך מצוי יתקן לך במחיר בר השגה.

בברכה,
יוני5
מחרב חלומות

נ.ב
ולכל אלה שיעוטו עלי בשם הרוח החופשית - סבבה, אבל תנסו להגיב לא מהלב (כי זה לא רלוונטי), לא מהמוח (כי זה סובייקטיבי), אלא מהארנק: הרבה פחות רומנטי, אך לכל הפחות פרקטי.

ינון
04-03-21, 12:54
מה שרשמת בהחלט הגיוני ולהבנתי נכון.

כל הכלים הם 2009 ומטה.

מה שאני מצאתי וחשבתי עליו הוא מודל 2007 עם נתונים מצויינים אבל מחיר מגוחך (תלוי את מי שואלים כמובן)

אחרי היעוץ פה הוא ירד בגלל נושא הסרנים ועוד כמה טיפים שרשמו. (נעילה פחות מטריד אותי תמיד הסתדרתי בלי ).

אני סבלני ובסוף אפתח שישור התחדשות בכלי ישן וטוב (לפחות אני יקווה שהוא יהיה).

כמובן שלא פוסל גם כיוונים אחרים.כאשר ההאמר כנראה יגנז בעיקר בגלל נושא החלפים.

אני כן חושב שאחפש טנדר אמריקאי כפול הנע(א)ה מזן כל שהוא או suv דוגמת בלייזר וכו'

יוני5
04-03-21, 14:05
אני כן חושב שאחפש טנדר אמריקאי כפול הנע(א)ה מזן כל שהוא או suv דוגמת בלייזר וכו'

ושוב אני מהמבאסים.
טנדר - כן
אמריקאי - לא
בלייזר - ממש, אבל ממש לא.
שים את החלומות במדף החלומות ואת הרומנטיקה במקום הראוי לה.

תחשוב יותר בכיוון של היילקס, 2008 כמו של אסף, או 2015 כמו של נמרוד, יש כאן שרשורים עליהם.
אחרי שנה בערך, אתה תזמין אותי למסעדת יוקרה, והעלות תהיה אחוז או שניים מהסכום שתחסוך, בהשוואה "ללכת עם החלום".

את המשפטים של "תהיה עצמך", "אל תפחד מהחלום", אל תפחד להעז" - תשמור לתוכניות הריאליטי (שהם הכל, חוץ מריאליטי = מציאות), המציאות האמיתית נמדדת באלפי שקלים והמון עוגמת נפש של רכבים תקועים במקומות נידחים, על בעיות שאיש לא יודע לאפיין, הדורשות חלקים שאינם במלאי ורכבים העושים את דרכם מדרום המדבר אל המוסך התורן על גבי גרר לא חינני.

ומכיוון שאתה מתנייד ביומיום על אופנוע, כמוני, הייתי בדיוק במצב שלך והרבה שנים היה לי היילקס. (עכשיו ג'ימני, כי הילדים נוהגים עליו).

בברכה,
יוני5

ינון
04-03-21, 14:13
תודה

מזמין מדפים מחוזקים לנבחרת החלומות מאמריקה

grand
04-03-21, 14:26
אם אתה בכיוון של 100 פלוס, רכב טיולים טהור של 6000 קמ בשנה, הייתי שוקל רנגלר דור ראשון, עם קצת סבלנות תוכל למצוא מועמד, לא חובה רוביקון, צעצוע מדהים שתוכל לעשות בו ולשחק איתו כמה שתרצה, בהנאה רבה, ובתחזוקה זולה יחסית.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

ינון
04-03-21, 14:36
עד 70פלוס מינוס 10 אחוז

nirs
04-03-21, 17:17
אם אתה בכיוון של 100 פלוס, רכב טיולים טהור של 6000 קמ בשנה, הייתי שוקל רנגלר דור ראשון, עם קצת סבלנות תוכל למצוא מועמד, לא חובה רוביקון, צעצוע מדהים שתוכל לעשות בו ולשחק איתו כמה שתרצה, בהנאה רבה, ובתחזוקה זולה יחסית.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

+1

asafk
04-03-21, 18:53
ושוב אני מהמבאסים.
טנדר - כן
אמריקאי - לא
בלייזר - ממש, אבל ממש לא.
שים את החלומות במדף החלומות ואת הרומנטיקה במקום הראוי לה.

תחשוב יותר בכיוון של היילקס, 2008 כמו של אסף, או 2015 כמו של נמרוד, יש כאן שרשורים עליהם.
אחרי שנה בערך, אתה תזמין אותי למסעדת יוקרה, והעלות תהיה אחוז או שניים מהסכום שתחסוך, בהשוואה "ללכת עם החלום".

את המשפטים של "תהיה עצמך", "אל תפחד מהחלום", אל תפחד להעז" - תשמור לתוכניות הריאליטי (שהם הכל, חוץ מריאליטי = מציאות), המציאות האמיתית נמדדת באלפי שקלים והמון עוגמת נפש של רכבים תקועים במקומות נידחים, על בעיות שאיש לא יודע לאפיין, הדורשות חלקים שאינם במלאי ורכבים העושים את דרכם מדרום המדבר אל המוסך התורן על גבי גרר לא חינני.

ומכיוון שאתה מתנייד ביומיום על אופנוע, כמוני, הייתי בדיוק במצב שלך והרבה שנים היה לי היילקס. (עכשיו ג'ימני, כי הילדים נוהגים עליו).

בברכה,
יוני5אני נאלץ לחלוק על יוני.
לא זול להחזיק טנדר דיזל יפני, או כל בהמת דיזל יפנית לצורך העניין. לא רק שהחלקים יקרים- גם הטיפולים יקרים כי ככה זה בדיזל.
בבנזין אתה מחליף פילטר שמן וגלון שמן. בדיזל 7 ליטר שמן, ופילטר ואז גם פילטר דלק. בבנזין אתה מחליף מצתים כל 90000 קמ, וכיוון שזה אמריקאי הם יעלו לך 10$ כל אחד. כשתגיע להחלפת מזרק זה יהיה אחד או שניים, שיעלו 500 שקל במקרה הרע. בדיזל אתה תחליף מזרקים - סט שלם - ב 10000 שח אם יצאת בזול. ומשאבת הזרקה? שלא נדע.
בולג'וינטים, בושינגים, שאר רכיבי מתלה מתבלים? יפני מקורי עולה המון והתחליפים הסינים לא שווים כלום. האמריקאי נהנה ממקורות לא יקר ותחליפים טובים שעולים מעט.
אני מכיר מקרוב מי שמתחזק רכבי שטח אמריקאיים עם 6 ו 8 צילינדרים. יש הכל בחנויות החלפים הוירטואליות והמשלוח - כבר לא זול אבל גם המשלוח מיפן לא זול.
בקיצור..... לא כזה נורא.

אסף.

raanan
04-03-21, 19:27
אני נאלץ לחלוק על יוני.
לא זול להחזיק טנדר דיזל יפני, או כל בהמת דיזל יפנית לצורך העניין. לא רק שהחלקים יקרים- גם הטיפולים יקרים כי ככה זה בדיזל.
בבנזין אתה מחליף פילטר שמן וגלון שמן. בדיזל 7 ליטר שמן, ופילטר ואז גם פילטר דלק. בבנזין אתה מחליף מצתים כל 90000 קמ, וכיוון שזה אמריקאי הם יעלו לך 10$ כל אחד. כשתגיע להחלפת מזרק זה יהיה אחד או שניים, שיעלו 500 שקל במקרה הרע. בדיזל אתה תחליף מזרקים - סט שלם - ב 10000 שח אם יצאת בזול. ומשאבת הזרקה? שלא נדע.
בולג'וינטים, בושינגים, שאר רכיבי מתלה מתבלים? יפני מקורי עולה המון והתחליפים הסינים לא שווים כלום. האמריקאי נהנה ממקורות לא יקר ותחליפים טובים שעולים מעט.
אני מכיר מקרוב מי שמתחזק רכבי שטח אמריקאיים עם 6 ו 8 צילינדרים. יש הכל בחנויות החלפים הוירטואליות והמשלוח - כבר לא זול אבל גם המשלוח מיפן לא זול.
בקיצור..... לא כזה נורא.

אסף.

אסף,
אני חושב שאפשר בפשטות להגיד,
בנזין מגודל כרכב לשטח בלבד, זול יותר לאחזקה מדיזל לשטח ויום יום.
לא חושב שיש קשר למוצא הרכב.

רענן

מוטי ג.
04-03-21, 21:11
.... אין על סופה ברזנט.

hadtomer
04-03-21, 21:13
רענן, אני חושב שמוצא הרכב ושוק היעד אכן קשור. אני מסתכל כדוגמה על הרכב הנוכחי שלי. שנחשב לדגם אשר עוד סובל מחסר בחלפים כי הוא לא רנגלר- ואני חייב לציין שהיצע החלפים מסחרר. במיוחד ביחס לקוריאני שהיה לי. ההבדל תהומי. אני בדרך כלל עושה פעם בחודש חיפוש ברוקאוטו באגף ההוזלות- והחלקים זולים ברמות מביכות. נכון שלא הכל מופאר, אך אין לי בעיה עם בוש או עם VDO. וגם מה שאינו מופיע בהוזלות עדיין זול מאוד. מצתים, אטמים, צנרת, נאבות, חלקי פנים. המחירים ביחס למה שהכרתי הם בדיחה לתחושתי האישית שוק היעד, כלומר ארה"ב, משנה מאוד כי ככה"נ הצרכנים האמריקאים לא פראיירים, הם רוצים זול וטוב. כמובן שיש גם דרגות שונות- אקונומי, דיילי דרייבר, פרפורמנס עאלק וכו. אבל עדיין ההיצע מרשים והמחירים טובים.

sgill
04-03-21, 21:33
עד 70פלוס מינוס 10 אחוז

אמריקאי אמיתי - WK 2008 מנוע 4700. אם תמצא המי בתקציב, לך על זה, אם תמצא QD2 ולא QT2 זה עדיף.
אם כל זה נשמע לך סינית, תחפש את החתימה של אילן הדר כאן בפורום.

ינון
05-03-21, 07:07
אחלה תודה
הסינית שלי בסיסית
אחפש את הנער בטוח שנלמד משהו.

ינון
16-05-21, 23:08
(ולא, אנחנו לא מכירים, אבל אתה די סלב).מכרתי את הnc
קניתי את זה (בתמונה)

ולשטח אני אחפש משהו קצת יותר צנוע.

לא סגור מה (נע בין ג'ימיני סופה או טנדר כל שהוא ).

תודה לכולם https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210516/7d8a92a16be202b796544740353ff555.jpg

-->