PDA

צפייה בגרסה מלאה : On-board air מערכת

yadin.ganon
08-03-21, 07:52
ביומיים האחרונים בניתי מערכת אוויר ברכב -
המערכת כוללת קומפרסור, מיכל לחץ קטן שהכנתי משארית סקדיול שהיתה לי וכמה פלאחים עבים עם הברזות NPT או BSP, יציאת חיבור מהיר בפגוש וצנרת שמחברת בין כולם.
כרגע נשאר לסיים את מערכת החשמל שתעבוד עם מפסק לחץ.

מעבר לכך, אשמח לקבל הכוונה בנושא הבא - אני מחפש קומפרסור חדש שירוץ על המערכת הזאת.
הרכב עם צמיגי 31/10.5/15 אז לא דרוש משהו מפלצתי אבל בכל זאת יהיה נחמד למלא אוויר בזמן קצר.
אין לי תקציב לARB...
איזה קומפרסור יהיה מומלץ לקנות באזור ה500 ש"ח?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210308/b8ae8d750cb01b4dde9378ae5e3cf824.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210308/954bf503b2a5e145d7f3ef57f9c5cef1.jpg

GodsFather
08-03-21, 08:08
נראה יפה, נשמח לעוד תמונות של התהליך והתוצאות

האזיקונים זה זמני?

קומפרסור של ל. כ. יכול להתאים. כתום, צהוב, אדום וכן הלאה...

Sent from

yadin.ganon
08-03-21, 10:47
נראה יפה, נשמח לעוד תמונות של התהליך והתוצאות

האזיקונים זה זמני?

קומפרסור של ל. כ. יכול להתאים. כתום, צהוב, אדום וכן הלאה...

Sent from

כן, האזיקונים זמניים עד שהכל ממוקם באופן סופי.
אצלם תמונות נוספות בהמשך היום (:
תודה על ההכוונה.

חנן-ג'יפולוג
08-03-21, 11:28
באיזה פרסוסטט אתה הולך להשתמש?

בדוק את נושא ההיסטרזיס שלו, הפער בלחצי הכניסה והיציאה ל/מהעבודה.

אם הוא קטן מדי, אתה מקבל מיתוגים תכופים מאוד בסיום הניפוח, שהם גם לא נעימים לאוזן וגם מפרקים ממסרים גיבורים בתוך חודשים ספורים.

לגבי ממסר, לפחות פי 4 מזרם העבודה. עדיף יותר. זרם ההתנעה מעמיס מאוד את הממסר.

shachar
08-03-21, 11:33
https://smile.amazon.com/gp/product/B005ASY23I/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UT F8&psc=1

חנן-ג'יפולוג
08-03-21, 11:35
אם חשוב לך שהמיכל ישאר מלא באוויר בשוטף, ולא רק בעבודה, חשוב להתקין שסתום אל חוזר בין המיכל למדחס.

בנוסף, על מנת להקל על המדחס להיכנס לעבודה בלחצים הגבוהים צריך להתקין סולנואיד NO שירוקן את הלחץ ביציאה מהמדחס בתום הניפוח. אני ויתרתי על החלק הזה, אבל צריך לקחת בחשבון שיש לזה מחיר של זרמי התנעה גבוהים ועומס על המכניקה.

נדב42
08-03-21, 18:58
עוד נקודה למחשבה/היערכות: את החיבור המהיר שרואים בתמונה חשוב לאטום היטב, כי הג׳יפה של נסיעה בשטח לא תעשה לו טוב.

את החלק הפנימי קל לאטום באמצעות מחבר זכר עם פקק, אבל צריך לאטום גם את החיצוני כי הלכלוך יתקע לך את האפשרות למשוך את החלק שצריך כדי לחבר/לנתק צינור. נכתב מנסיון אישי...

Stastyle
08-05-21, 12:35
מחזק את נדב! ניסיתי ב-2 מקומות שונים ברכב ובסוף החול מגיע לכל מקום ותוקע את הקאפלינג. 2 אופציות מניסיון - או מכסה שאוטם גם את החלק הקדמי של הקאפלינג וגם את האחורי, או לשים את זה במקום שפחות חול מגיע לשם - אני שמתי כזה מאחורי המכסה של הדלק, מחזיק מעמד יפה.

לא ראיתי אם שמת שסתום חד כיווני בחיבור של הקומפרסור - זה שומר על הקומפרסור (פחות עומס בהנעה שלו) וגם אין דליפות.

Stastyle
08-05-21, 14:14
לגבי קומפרסור...
כמו שהציעו, בתקציב שלך יש את הקומפרסורים של ל.כ, שמעט מעל התקציב שלך אבל בעלי ספיקה יחסית גבוהה.
קח בחשבון שכל הקומפרסורים בתקציב הזה הם בעלי דיוטי סייקל גבולי (כמה זמן מותר לקומפרסור לעבוד ברצץ לעומת זמן "מנוחה") ולכן במצב של ניפוח אוויר במיכל זה יכול להיות דקות ארוכות ולגרום לקומפרוסור להתחמם מדי - הקומפרסורים האלו הם ללא צלעות קירור - הן עשויות פלסטיק במקרה הטוב ומשמשות ל"יופי".

אני משתמש בקומפרסורים של VIAIR שהזמנתי מאמזון, בעל דיוטי סייקל של 100% ב-100 PSI - כלומר יכול לעבוד ברצף עד 100 PSI ולשמור על טמפרטורת עבודה לא מזיקה.

-->