PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית מערכת צביעה HVLP

shmulikipod
09-03-21, 12:47
היי חברים,
חדש פה, אין לי קשר לג'יפים אבל כמעט כל חיפוש בגוגל הוביל אותי אל הפורום הזה :)
אני רוצה לקנות מערכת צביעה מסוג HVLP לבית, תשמש בעיקר עבודות חובבניות לצביעת מתכת ועץ.
למיטב הבנתי למערכת מהסוג הזה- HVLP דרישות שונות מבחינת לחץ וספיקת אוויר מהמדחס.
ראיתי שיש ערכות שמגיעות כבר עם המדחס עצמו אבל חשבתי כבר לרכוש מדחס אוויר שישמש אותי גם לעבודות נוספות במחסן- אקדח סיכות\פטיש אוויר לרכב (מדיי פעם לטיפולים) וכו'. השאלה אם מדחס ל-HVLP שונה ממדחס לעבודות הרגילות?

אז לסכם את כל ההודעה המבולגנת שלי-
1. אשמח להמלצות על מדחס שמתאים גם ל-HVLP וגם לעבודות ביתיות של חובב (שקט ככל האפשר).
2. מצאתי את האקדח הזה לדוגמא, האם הוא מתאים לשימוש שלי?-
https://www.amazon.com/gp/product/B000KSTFJO/ref=ox_sc_act_title_3?smid=A1AUFI5NHGNZ6 1&psc=1
אלו הדרישות מהמדחס לפי השאלות שם-

The recommended inlet air pressure for both the full size and touchup gun is 30 PSI, giving 10 PSI at the air cap on both guns. This pressure consumes 13 CFM on the full size gun and 8 CFM on the touchup gun
3. האם הלוכד מים הזה מתאים לשימוש שלי?-
https://www.amazon.com/gp/product/B06XRMT35P/ref=ox_sc_act_title_7?smid=A158LRHTFH4QL V&psc=1
דבר אחרון וחשוב לא פחות, התקציב הוא בערך 2000-2500. האם זה יספיק לכל הציוד הזה?
עזרו לפנאומטיק הנבוך, תודה רבה.
אם זה לא הפורום המתאים אשמח להעברה למקום הנכון.

נמרוד
12-03-21, 13:04
היי חברים,
חדש פה, אין לי קשר לג'יפים אבל כמעט כל חיפוש בגוגל הוביל אותי אל הפורום הזה :)
אני רוצה לקנות מערכת צביעה מסוג HVLP לבית, תשמש בעיקר עבודות חובבניות לצביעת מתכת ועץ.
למיטב הבנתי למערכת מהסוג הזה- HVLP דרישות שונות מבחינת לחץ וספיקת אוויר מהמדחס.
ראיתי שיש ערכות שמגיעות כבר עם המדחס עצמו אבל חשבתי כבר לרכוש מדחס אוויר שישמש אותי גם לעבודות נוספות במחסן- אקדח סיכות\פטיש אוויר לרכב (מדיי פעם לטיפולים) וכו'. השאלה אם מדחס ל-HVLP שונה ממדחס לעבודות הרגילות?

אז לסכם את כל ההודעה המבולגנת שלי-
1. אשמח להמלצות על מדחס שמתאים גם ל-HVLP וגם לעבודות ביתיות של חובב (שקט ככל האפשר).
2. מצאתי את האקדח הזה לדוגמא, האם הוא מתאים לשימוש שלי?-
https://www.amazon.com/gp/product/B000KSTFJO/ref=ox_sc_act_title_3?smid=A1AUFI5NHGNZ6 1&psc=1
אלו הדרישות מהמדחס לפי השאלות שם-

The recommended inlet air pressure for both the full size and touchup gun is 30 PSI, giving 10 PSI at the air cap on both guns. This pressure consumes 13 CFM on the full size gun and 8 CFM on the touchup gun
3. האם הלוכד מים הזה מתאים לשימוש שלי?-
https://www.amazon.com/gp/product/B06XRMT35P/ref=ox_sc_act_title_7?smid=A158LRHTFH4QL V&psc=1
דבר אחרון וחשוב לא פחות, התקציב הוא בערך 2000-2500. האם זה יספיק לכל הציוד הזה?
עזרו לפנאומטיק הנבוך, תודה רבה.
אם זה לא הפורום המתאים אשמח להעברה למקום הנכון.

התקציב שלך בסדר גמור.

האקדח ויחידת השרות (ווסת-מסנן-משמנת) שקישרת הם מעל הראש. אפשר להסתפק בפחות ואין בעייה לקנות בארץ במחירים סבירים לגמרי בחנויות טכניות באזורי התעשייה הגדולים.

המדחס הוא לב העניין, וכאן זה תלוי במקום שיש לך, ברמת הרעש, במחיר, וכו. גם מדחס של 500 שקל, 25 ליטר ו1.5 כ"ס יאפשר עבודה צביעה אבל הוא יעבוד וירעיש כל הזמן. לעבודות קטנות זה כנראה בסדר.

לי יש מקום וחשמל תלת פאזי, נפל עלי מדחס 270 ליטר 4 כ"ס מתהליך סגירה של נגרייה ב1,500 שקל. האתגר הגדול ביותר היה לשנע אותו מקצה הארץ שבו הוא היה ולהכניס לסדנא הקטנה שלי, אבל הוא מעל ומעבר למה שאני צריך, הן לצביעה והן למכונאות. הכל ברמת חובב שעובד בסופי שבוע כמובן. לצנרת הסתמשתי בצינור פקס 16 מ"מ ומחברי אינסטלציה. יחידת שרות משמשת אותי רק לצביעה בתור ווסת ומסנן, לא משתמש במשמנת כמובן. למכונאות אני משתמש בלחץ מלא.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210312/6ece49a40a64d35a76bee4d6c2ee0603.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210312/6aab0b8aab65a297bfb162dec81f298c.jpg

shmulikipod
12-03-21, 13:44
תודה רבה נמרוד.
אני מתאר לעצמי שהמדחס הוא לב המערכת, אני שוקל להמתין טיפה עם הרכישה ולחפש משהו משומש. העניין הוא שאצלי יש רק חשמל חד פאזי (הסבה לתלת כרגע לא באה בחשבון) ורוב המדחסים המשומשים שאני רואה הם תלת. הפרמטר שהכי חשוב לי זה הרעש. אני גר בסוג של עיר (נראה שאנחנו שכנים, אני גר בבית-שאן), והייתי רוצה להימנע מבלגאן עם השכנים. אין לי כל כך נסיון עם מדחסים אז כשכתוב לי שהמדחס מרעיש 70dB או 55dB זה לא אומר לי הרבה. אני רוצה קודם לדעת מה יתן לי יכולת עבודה רציפה עם המדחס לשימושים שמניתי בהודעה הראשונה, ואז אדע +- איזה מדחס לחפש. יחידת השירות והאקדח יהיו השלב הבא בחיפוש, אבל שוב, הרצון הוא לא לעבור את 2500 בסה"כ.

נמרוד
12-03-21, 16:51
55 דציבל זה הרבה יותר שקט מ70, שזה גם לא הרבה בשביל קומפרסור.

תבדוק בזאפ מה נכנס בתקציב של 1500-2000 שקל, ונמשיך משם.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210312/c8d5ebe5949508fb40f12d2d5b8313a9.jpg

זוהר לב
14-03-21, 18:44
אמרת פטיש אויר לרכב אמרת מדחס גדול. כמה גדול ? ספיקה. וזה מה שנחשב וזה לפי כמות השימוש. גם מדחס קטן יפעיל פטיש פניאומטי אבל לפרק זמן קצר... מזה היית צריך להתחיל ולא מאקדח צבע.
מע. צבע HVLP צריכה לחץ נמוך וגם מדחס 25 ליטר יספיק. (High Volume Low Pressure) צבעתי הרבה חלקים ומכונות באקדח כזה מעלי אקס. שעלה לי כ-12 $. אין צורך ברכישת ערכה יקרה, בפרט למתחיל שעושה ראשית דרכו. כשתתחיל לצבוע רכבים בתא סגור אולי תצטרך ת'אקדח שבלינק.

מדחס. שאף תמיד למדחס מופרד מהמנוע עם הנעת רצועה, ולא משולב. הוא הרבה יותר שקט ואם מתקלקל מחליפים מנוע או מדחס.
כעיקרון מדחס הוא מכונה בעל אמינות גבוהה אם מקבל את הטיפול הנדרש.
ביד 2 ניתן למצוא מציאות. זה שבתמונה חד פאזי ועלה לי 1300 ש"ח.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=133155&d=1615740207&thumb=1&stc=1

לא יודע מה רמת הרעש ב- db אבל בהשוואה למה שמוכר לי מהעבר,הוא ממש שקט. 2 כ"ס 100 ליטר מיכל, וזה בהחלט יספיק גם לפטיש אויר להפעלות קצרות וכמובן למע. צביעה. מה שכן הוא דורש נפח איחסון - פרמטר שלא ציינת.

danob
15-03-21, 09:53
לדעתי יהיה זול יותר לקנות מדחס קטן לצביעה ומפתח גלגלים חשמלי (אם בא לך להתפנק קח אחד נטען, יש זולים באליאקספרס)
בשביל לפתוח גלגלים פעם ב- חבל להשקיע בקומפרסור גדול, שלא לדבר על להפעיל אותו שיתמלא והרעש שזה עושה.
מניסיון, אני מעדיף לפתוח עם בוקסה וידית מומנט מאשר עם הקומפרסור (אפילו אויר אני ממלא בתחנת דלק) בקומפרסור אני משתמש לאקדח מסמרים וניקוי בלחץ אויר.

ליאור

shmulikipod
15-03-21, 23:43
נמרוד,
חשבתי על מדחס בסגנון הזה-
https://www.mnmltd.co.il/items/1838849-%D7%9E%D7%93%D7%97%D7%A1-%D7%A9%D7%A7%D7%98-%D7%9C%D7%9C%D7%90-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-24-%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%A8-2-%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99%D7%9D-TD-3010S-Poma
הם שקטים מאוד, כך שאומנם אין לי מיכל גדול אבל מצד שני גם לא אכפת לי שהוא יעבוד ברצף אם הרעש שלו לא כל כך נורא.
לדעתי יהיה קשה למצוא משהו כזה משומש, אם מישהו מכיר מקום שמתאים לבדוק שם אני אשמח לשמוע, ההיצע ביד-2 דיי נמוך.

זוהר,
לקחתי את הטיפים. אני בד"כ חסיד של כלים איכותיים שיחזיקו לי שנים מאשר לזרוק ולקנות עוד אחד. לרוב, זו בחירה נכונה, אולי פה קצת הגזמתי שהלכתי על משהו בכמה מאות שקלים. הייתי מעדיף להימנע מאקדח מעליאקספרס. אני חושב שמשהו 200-300 יכול לתת VFM גבוה.
נפח אחסון אני מניח שלא תהיה בעייה, המחסן בגודל 4/5. מה שכן, הרעש מאוד מאוד חשוב, יש לי שכנים נודניקים והדבר האחרון שאני רוצה זה להתכסח איתם.

דן,
השימוש יהיה לא רק לטובת הדברים האלו, אני אשתמש בזה גם לעבודות עם עץ- אקדח סיכות\מלטשת וכו'. כיום אני באמת פותח עם האימפקט שלי את הגלגלים של הרכב אבל זה דיי קצה היכולת שלה, ולא הייתי רוצה להשקיע במפתח רטיטה רק לשימוש הזה.

זורק שאלה אולי מוזרה, אני רואה שהמון מדחסים שקטים מגיעים עם מיכל בנפח קטן. יש אפשרות להוסיף מיכל חיצוני ממדחס מקולקל או משהו כזה ולקבל מרווח נשימה ארוך יותר עם כלים שזוללים אוויר?

מוני אורבך
16-03-21, 09:34
אתה יכול להוסיף עוד מיכל וזה עוזר מאוד.
זה פשוט מוסיף לך CFM כאשר אתה צריך אותו.
הנקודה היא שכאשר המיכל מתרוקן, יקח לקומפרסור קטן הרבה זמן למלא אותו.
וזה אומר down time ארוך (יכול להיות גם 5 דקות).
מה שאומר שיש מצב שבו אתה רוצה לפתוח 4 גלגלים. פתחת 2 ואז צריך לחכות 5 דקות לעוד 2.
בצביעה זה קריטי, אתה ממש לא יכול לחכות 5 דקות עד שיתמלא המיכל.
בזמנו צבעתי את כל הגיפ במכה אחת עם קומפרסור שני ראשים (10 CFM) ומיכל 20 ליטר

danob
16-03-21, 11:43
דן,
השימוש יהיה לא רק לטובת הדברים האלו, אני אשתמש בזה גם לעבודות עם עץ- אקדח סיכות\מלטשת וכו'. כיום אני באמת פותח עם האימפקט שלי את הגלגלים של הרכב אבל זה דיי קצה היכולת שלה, ולא הייתי רוצה להשקיע במפתח רטיטה רק לשימוש הזה.

שמי ליאור, Danob זה שם המשתמש :cool:
בנוגע לשימושים שהזכרת, בגלל הרעש אתה תגלה מהר מאוד שאתה מעדיף להשתמש בו כמה שפחות, אלא אם כן תמקם אותו כך שלא תשמע את הרעש.
אצלי הוא בתוך החניה בנישה שאני סוגר כמעט לגמרי כשהוא עובד, ועדיין הרעש מציק לי (השכנים שלי התרגלו, זה המחיר שהם משלמים על שכן שתמיד פותר להם את כל הבעיות הטכניות)
לליטוש יש לי מלטשת אקסנטרית חשמלית והזמנתי מתאם וניירות למשחזת זוית.
מתישהו גם אקדח הסיכות יעבור לחשמלי (אולי אפילו כזה נטען).
בסוף יוצא שבקומפרסור אני משתמש רק כשאני ממש ממש חייב.

ליאור

זוהר לב
16-03-21, 16:45
נמרוד,
https://www.mnmltd.co.il/items/1838849-%D7%9E%D7%93%D7%97%D7%A1-%D7%A9%D7%A7%D7%98-%D7%9C%D7%9C%D7%90-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-24-%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%A8-2-%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99%D7%9D-TD-3010S-Poma
הם שקטים מאוד, כך שאומנם אין לי מיכל גדול אבל מצד שני גם לא אכפת לי שהוא יעבוד ברצף אם הרעש שלו לא כל כך נורא.
לדעתי יהיה קשה למצוא משהו כזה משומש, אם מישהו מכיר מקום שמתאים לבדוק שם אני אשמח לשמוע, ההיצע ביד-2 דיי נמוך.

זוהר,
לקחתי את הטיפים. אני בד"כ חסיד של כלים איכותיים שיחזיקו לי שנים מאשר לזרוק ולקנות עוד אחד. לרוב, זו בחירה נכונה, אולי פה קצת הגזמתי שהלכתי על משהו בכמה מאות שקלים. הייתי מעדיף להימנע מאקדח מעליאקספרס. אני חושב שמשהו 200-300 יכול לתת VFM גבוה.
נפח אחסון אני מניח שלא תהיה בעייה, המחסן בגודל 4/5. מה שכן, הרעש מאוד מאוד חשוב, יש לי שכנים נודניקים והדבר האחרון שאני רוצה זה להתכסח איתם.

דן,

זורק שאלה אולי מוזרה, אני רואה שהמון מדחסים שקטים מגיעים עם מיכל בנפח קטן. יש אפשרות להוסיף מיכל חיצוני ממדחס מקולקל או משהו כזה ולקבל מרווח נשימה ארוך יותר עם כלים שזוללים אוויר?

נתון חשוב שעליך לדעת הוא משטר עבודה של מדחס.
האידאלי הוא 25 אחוז זמן עבודה ו-75 אחוז מנוחה. לא אידאלי זה 50/50 ופחות מזה . אם זה רק ריגעי אז בסדר אבל אם זה כל הזמן כך אתה צריך מדחס עם ספיקה גבוהה יותר וזה לא קשה לחישוב.
אבל אתה חובב ולא יקרה כלום אם שעה ביום יעבוד80 וינוח 20 אבל זה גם יאט את קצב העבודה שלך.
לגבי אקדח צבע. קח זול. הדברים האלו נסתמים מהר. חבל על הכסף.
המדחס שבלינק נראה לי מצוין רק מה שאני לא כל כך מאמין לנתוני הספיקה.(כמעט 400 ל/דק') בגלל שיש שם ניסיון להטעות "מס' בוכנות-שני ראשים ברגיים" ..... זה מדחס בוכנות או מדחס בורגי? מי שלא מבין יכול ליפול כאן.
לגבי מיכל נוסף. ייתן לך עוד אויר אבל גם זמן המילוי יתארך. היתרון במיכל נוסף(PIG) שניתן לקחתו עצמאית לכל משימה, בלי צינורות מסורבלים.

ליאור,
המדחס שהציג פות"ש ממש שקט. שימושיו הנפוצים הם במרפאות ובמעבדות שיניים ובנוסף הוא פועל ללא שמן.(מצוין לצביעה)

נמרוד
17-03-21, 10:07
נמרוד,

אתה משלם בערך פי 2 מקומפרסור עם אותם ביצועים אבל לא שקט. אם השקט הוא דרישת חובה, אז זו קנייה טובה.

danob
17-03-21, 10:13
ליאור,
המדחס שהציג פות"ש ממש שקט. שימושיו הנפוצים הם במרפאות ובמעבדות שיניים ובנוסף הוא פועל ללא שמן.(מצוין לצביעה)

את שלי קיבלתי במתנה, אני מניח שאם הייתי קונה הייתי שוקל בחיוב מדחס כזה כי הרעש באמת מונע ממני להשתמש בו כמו שהייתי רוצה.

ליאור

shmulikipod
17-03-21, 13:29
אני מבין שלעניין הרעש יש השלכות כלכליות (מחיר כפול על אותם ביצועים). יש דבר כזה לבנות "כלוב" שמשתיק רעש של קומפרסור? מן הסתם חשוב שתהיה יניקה של אוויר חופשי ואז אנחנו מפסידים את העניין של האטימה לרעש. אבל אולי יש דרך לבנות משהו שמפחית משמעותית את הרעש? מישהו התנסה בבנייה של דבר כזה ויכול להגיד אם זה עוזר?
דבר נוסף, קראתי שהמדחסים האלו גם יותר אמינים ממדחסים רגילים, יש אמת בדבר הזה? אם כן זה עוד שיקול, למרות שמדחס נראה לי כמו משהו שלא מסובך לתקן במידה ומתקלקל משהו, תקנו אותי אם אני טועה.
זוהר, לא הבנתי מההודעה שלך אם המדחס מומלץ או לא? (בורגי\בוכנה)..אני ממש לא מבין בזה, אשמח אם תוכל להרחיב או להפנות אותי למקום שאוכל יותר להבין את העקרונות פעולה (גם אנגלית סבבה).
תודה רבה לכולם

lizard
17-03-21, 17:18
מתעלק על השירשור.
יש לי מדחס סביבות 200 ליטר (לא ממש בדקתי טיקט) סביבות ה2-3 כ"ס. מצב חדש. שימש במסגריה במשך אולי חצי שנה. לצבע וניקוי באוויר בעיקר.
חד פאזי! מתאים לכולם.

אני רוצה עליו 2500 שח. אם זה באיזור המרכז אז אפשר גם הובלה בתשלום.
אפשר תמונות למי שרוצה. אעלה פוסט מסודר עוד כמה ימים.

זוהר לב
18-03-21, 04:38
אני מבין שלעניין הרעש יש השלכות כלכליות (מחיר כפול על אותם ביצועים). יש דבר כזה לבנות "כלוב" שמשתיק רעש של קומפרסור? מן הסתם חשוב שתהיה יניקה של אוויר חופשי ואז אנחנו מפסידים את העניין של האטימה לרעש. אבל אולי יש דרך לבנות משהו שמפחית משמעותית את הרעש? מישהו התנסה בבנייה של דבר כזה ויכול להגיד אם זה עוזר?
דבר נוסף, קראתי שהמדחסים האלו גם יותר אמינים ממדחסים רגילים, יש אמת בדבר הזה? אם כן זה עוד שיקול, למרות שמדחס נראה לי כמו משהו שלא מסובך לתקן במידה ומתקלקל משהו, תקנו אותי אם אני טועה.
זוהר, לא הבנתי מההודעה שלך אם המדחס מומלץ או לא? (בורגי\בוכנה)..אני ממש לא מבין בזה, אשמח אם תוכל להרחיב או להפנות אותי למקום שאוכל יותר להבין את העקרונות פעולה (גם אנגלית סבבה).
תודה רבה לכולם

אפשר בהחלט לבנות תיבה מבודדת מרעש מסביב למדחס. בדוק ביוטיוב יש דוגמאות. לא לחשוש מהתחממות, המדחס פחות רגיש לשינויי טמפ'.

לגבי המדחס המדובר. הנקודה שבאתי להדגיש היא שבפרסום מושחלת המילה ברגיים ומי שלא מבין יכול לפרש כאילו זה מדחס בורגי כשבעצם הוא מדחס בוכנות. נסיון הטעייה כזה מוביל אותי לספק גם לגבי נתון הספיקה. יש לנו בעבודה אחד כזה וביצועיו, מלבד הרעש המופחת, משתווים פחות או יותר לסיני מרעיש ב-600 ש"ח, וכמו שאמר נמרוד, על השקט אתה משלם הרבה. אישית, הייתי לוקח משהו בסדר גודל כמו שציינתי קודם ומבודד אותו בתיבה, למרות שחושב שאין צורך מפני שהוא יחסית שקט, וממוקם בתוך חדר העבודה שלך.(השכנים לא ישמעו, אתה כן:mad:)

למקורות חפש: מדחס בורגי, מדחס בוכנה.

danob
24-03-21, 10:37
בזכות השרשור הזה למדתי על האפשרות לבנות תיבה להקטנת הרעש, קראתי כמה כתבות, ראיתי סרטון או שניים ביוטיוב וניצלתי את אתמול לבנות תיבה כזאת (למי שמודאג גם הלכתי להצביע).
מושתק זה לא אבל זה הפחית משמעותית את הרעש ועכשיו אוכל להשתמש בקומפרסור יותר.

תודה לכל מי שהעלה את האפשרות

ליאור

shmulikipod
19-04-21, 10:30
מצאתי דגם ספציפי שמתאים לדרישות שלי ואני מעוניין בו, הבעיה היא המחיר שלו כחדש. יש לכם מושג איפה אפשר לחפש מדחסים משומשים? בלוחות הרגילים לא ממש מצאתי, ותאכלס בגלל שאני ממש חסר מושג בתחום הייתי מעדיף לקנות מחנות שיכולה לתת אחריות לתקופה כלשהי ולא לקנות חתול בשק.
זה הדגם-
https://www.arm.co.il/items/1997962-%D7%9E%D7%93%D7%97%D7%A1-2-%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99%D7%9D-50-%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%A8-3-%D7%9B-%D7%A1-SUPER-TIGER-402-Fini

לגבי המחדס הקודם שקישתי לפה אני קצת פוחד כי הוא סיני, יש מקום לחשש הזה?

lizard
19-04-21, 12:12
למה דווקא הדגם הזה? מה מיוחד בו? כי הוא נראה לי יקר מאוד בשביל משהו שהוא די שגרתי.

זה שכתוב שהוא לא מיוצר בסין, זה אולי רק ההרכבה הסופית או משהו כזה. מאיפה אתה חושב שמגיעים כל החלקים? (הבהרה: ב"סין" הכוונה לכל מקום שהוא לא אירופה או אמריקה)

בקיצור, לא הייתי משלם כזה מחיר על כזה מוצר. לדעתי זה מחיר מוגזם. אולי אם הוא היה בא עם מייבש קו (לא השטות שמוכרים לכם עם הכוסית לכידת נוזלים, זה שווה לתחת בלי המייבש קו) אז אולי.

אתה יודע מה, ב3000 שח אני מוכר לך מדחס עם נתונים דומים משומש. מיכל של 100 ליטר אולי. יש לי 3-4, אני יכול למכור אחד.

shmulikipod
19-04-21, 12:36
תודה אדון לטאה. אכן לא מצויין שם שזה תוצרת איטליה אבל במקום אחר, אולי באתר היבואן או משהו כזה ראיתי שזה מיוצר שם.
אין בו שום דבר מיוחד למעט העובדה שהוא נותן ספיקה של 400 ליטר לדקה והוא חד פאזי. אם יש לך כזה עובד אשמח לרכוש ממך

kd2
19-04-21, 23:41
2 הסנטים שלי :

א. לי יש קומפרסור בוכנתי 2 ראשים 5.5 כ"ס, הספיקה האמיתית שלו בשטח היא באזור 550-600 ל/ד (ידוע איזה מכונה מפעיל ומה הצריכה שלה) בגלל שהספיקה תלויה באיזה תנאים ולחצים מודדים אותה.
לכן שכח ממדחסים כאלו קטנים עם תפוקה ריאלית של 400 ל/ד.

ב. משטר עבודה רצוי במדחס בוכנתי הוא 50/50 לפי חברות המדחסים. כחובב שפועל לעיתים רחוקות יותר אולי אפשר למתוח את זה.
כל ניסיון השתקה שלו שיפגע בזרימת האויר יפגע בקירור שלו וזה רע רע בשבילו אלא אם מחליטים על קירור מאולץ במאורר חיצוני.

ג. מציע לך לחסוך עוד קצת תקציב ולקנות קומפרסור 3 כ"ס שידע גם לגדול עם הצרכים העתידיים שלך.

ד. לוכדי הטיפות האלו זה לא באמת מסנן לחות, זה יותר טוב מכלום, אבל זה לא אויר בלי לחות ברמה שאני מניח צריכים לצבע (לא מבין גדול בדרישות שם), בשביל זה צריך מייבש.
למיטב זכרוני ניתן להתקין אביזרי קו שמשפרים את הסרת הלחות במקום מייבש, לא התנסתי.

ה. לכל מי שיש לו קומפרסור זקן ללא ניקוז מים אוטומטי, לכו תבדקו אותם, יכול להיות מסוכן (יוטיוב יעזור לכם עם ההמחשות).

חנן-ג'יפולוג
20-04-21, 00:32
למהירות שהמדחס מסתובב יש השפעה דרסטית על רמת הרעש.

יש לי מדחס אחד בסדנה הביתית, תלת פאזי, מרעיש כמו שמדחסים יודעים להרעיש, ויש אחד על הטנדר שלי, מונע ע"י מנוע של קלנועית איטי, ושקט ברמה שמטרים ספורים מהטנדר כבר לא שומעים אותו. אני יכול להפעיל אותו באמצע הלילה בלי להפריע לאיש.

הייתי בוחן אופציה לשחק עם יחסי ההעברה, או אולי אפילו במהירות המנוע, כדי לאפשר הפעלה איטית ושקטה או רועשת ומהירה ע"פ הצרכים.

זוהר לב
20-04-21, 09:21

.
רצית שקט ככל האפשר. איך התהפכת למדחס שמרעיש 80 db?

כל המדחסים המחוברים ישירות למנוע מרעישים ברמות, חוץ מזה שדברנו עליו בהתחלה.
הנתונים של האחרון אינם יוצאים מן הכלל טובים, (והוא גם מאוד רועש)שיצדיקו הוצאה של מעל 4000 ש"ח.

אם אתה מכיר את המאטריה ויכול להוסיף בעצמך מיכל נפרד ממיכל גז 108 ליטר, תוכל לרכוש מדחס עם מנוע בלבד בחצי מחיר מזה שהתכוונת וגם שקט יותר, אבל lizard מציע לך משומש עם מיכל במחיר שנשמע לי טוב אז למה להתאמץ.....

הקישור למדחס ללא מיכל ב"חנות שלי" .......סתתתתתתתתם.

https://www.levtech.co.il/items/3607787-%D7%9E%D7%93%D7%97%D7%A1-%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%99-%D7%9C%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%9B%D7%9C-3-%D7%9B-%D7%A1-2-%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99%D7%9D-230-%D7%95%D7%95%D7%9C%D7%98

מי שרוצה לראות מבנה פנימי של המדחס השקט ללא שמן, בוידאו הבא. ויש שם גם משהו מוזר בקשר שבין הטלטל לבוכנה.

https://www.youtube.com/watch?v=GThG4cAziFQ

kd2
20-04-21, 11:25
הייתי בוחן אופציה לשחק עם יחסי ההעברה, או אולי אפילו במהירות המנוע, כדי לאפשר הפעלה איטית ושקטה או רועשת ומהירה ע"פ הצרכים.

אצלי במדחס כתוב שאסור לרדת מסל"ד מדחס מסויים (מונע רצועה אז יש משחק) אחרת נפגע השימון שלו.
כדאי לוודא את זה.

חנן-ג'יפולוג
20-04-21, 11:32
תודה על הדיוק. לא הכרתי.
אמנם המדחס בטנדר שלי פועל כבר כ12 שנים בלי תקלות, אבל הוא לא נותן יותר מ 10-20 שעות בשנה.

kd2
20-04-21, 12:45
133594

גם אני לא הכרתי.
וגם לא בדיוק יודע מה זה הunloader, מניח שבתחילת הסיבוב הוא לא דוחס כמו האף-קומפרשן במנוע.

זוהר לב
20-04-21, 14:48
unloader זה שסתום שמרוקן את הקו בין המדחס למיכל בסיום דחיסה ע"מ שבמחזור הבא המנוע יתחיל ללא התנגדות של האויר הדחוס.

לגבי רעש.
רוב הרעש נוצר מפעולת שסתומי העלים והבוכנות דרך סעפת היניקה וככל שהמדחס מסתובב מהר הרעש מתגבר, וניתן באמצעים פשוטים להוריד כמות נכבדה של db .

https://www.youtube.com/watch?v=cIkJJLZo0h8&t=20s

לגבי לחות באויר.
המסננים ומפרידי טיפות כמעט שלא יעילים הכי יעיל זה מע. קירור אקטיבית.
לעומתם, מערכות צינון פסיביות כמו רדיאטורים למינהם (עם מאוורר או טבול במים) יורידו משמעותית את הלחות שנספחת לאויר בגלל הורדת הטמפ' שלו פי 6 עד פי 7 מהאויר שיוצא מהמדחס.
רק לדוגמא: בטמפ' 5 מע' אויר יכיל מכס. 0.9 אחוז לחות. ב35 מע. יכיל מכס. 5.4 אחוז לחות.... וכטמפ' האויר היוצא מהמדחס מגיעה ל-150 מע.
ומופחתת ל- 20 מע. כמות המים שמתעבה ומתפנה מהמערכת מאוד משמעותית.

https://www.youtube.com/watch?v=H1mlpSj6BAc&t=607s

https://www.youtube.com/watch?v=KgO2hTmtlvA&t=95s

shmulikipod
20-04-21, 22:07
kd2- מלכתחילה חשבתי לרכוש את המדחס כדי שאוכל לצבוע בשיטת HVLP, שדרישת המינימום שלה היא בסביבות ה-13CFM שזה בערך 380 ליטר לדקה. אם כך לפי מה שאתה אומר כדאי לרדת מזה ולצבוע בדרך הרגילה? בכלל, לפי מה שאומרים פה בפוסט על הלוכדי לחות האלו זה כמו לוכדי חלומות של אינדיאנים? חסר תועלת לחלוטין. אסור שבמערכת יהיו מים כדי לא להרוס את הצבע במידה והוא לא על בסיס מים. אז איך אפשר באמצעים ביתיים לסדר את זה? בסרטון שזוהר לב צירף לא הצלחתי להבין עד כמה זה מונע מהלחות להיכנס למערכת.

זוהר- התהפכתי כי הבנתי שאין מדחס אירופאי שעומד בדרישות האחרות- 400 ליטר לדקה, חד פאזי. אני ממש מתקשה להאמין לנתונים של הסיניים. איכשהו תמיד תמיד הם היו נמוכים יותר מהמוצהר (בכל מיני מוצרים שרכשתי). תודה רבה על הסרטונים, אני מאמין שהשלב אחרי הרכישה יהיה לשדרג באמצעים ביתיים את המערכת.

חנן- להתעסק עם תמסורת נראה לי קצת גדול עליי כרגע, גם ככה אני ממש חסר ניסיון בזה אז להוסיף עוד התעסקות עם המערכת ברמה של בניית תמסורת יהיה גדול עליי כרגע, אבל תודה בכל מקרה על הרעיון.

חנן-ג'יפולוג
20-04-21, 22:13
לא התנסיתי בזה, אבל קראתי אתמול קצת על בקרי מהירות ועל החיבורים שלהם.
נראה די פשוט, והעלות לא בשמיים: 300-500 ש"ח.

kd2
21-04-21, 01:22
אם כך לפי מה שאתה אומר כדאי לרדת מזה ולצבוע בדרך הרגילה? בכלל, לפי מה שאומרים פה בפוסט על הלוכדי לחות האלו זה כמו לוכדי חלומות של אינדיאנים? חסר תועלת לחלוטין. אסור שבמערכת יהיו מים כדי לא להרוס את הצבע במידה והוא לא על בסיס מים. אז איך אפשר באמצעים ביתיים לסדר את זה?

לרדת ממה ? בגלל מה ? לא הבנתי.
אני לא מכיר את הדרישות המדוייקות מבחינת יובש לצרכי צביעה.
אולי יש דרכים להסתדר ללא מייבש אבל בטוח שזה לא באותה רמה.
אצלנו במפעל המייבש מורגש מאוד, במיוחד כשחם ולח, וזה לא משהו שאפשר להגיע אליו עם מפריד נוזלים (שמורכב בכל זאת כי הוא גם מסנן לפני הציוד וגם בדר"כ מגיע עם ווסת בילד-אין).

lizard
21-04-21, 13:46
קצת סדר.
המטרה של hvlp היא לצבוע בעזרת מדחס קטן ו/או בנק אוויר קטן. גודל המדחס נקבע בתור התחלה בהחלטה מה הגודל הפיזי שאתה יכול שהוא יהיה. כלומר, כמה גדול הוא יכול להיות. אם אתה יכול להחזיק מדחס 250 ליטר, לך על 250 ליטר. במקרה הזה כנראה בשביל עבודת חובב ולא מצבעה שעובדת 18 שעות ביום, זה יותר ממספיק לך.
אם יש לך תשתית תלת פאזית, תקנה תלת פאזי. זה זול יותר מבחינת צריכת חשמל ויותר קל לתקן. מנועים חד פאזיים בעיקרון עולים יותר.
אם אתה רוצה להוריד סל"ד על ידי ממיר תדר, תקנה מדחס תלת פאזי. הממיר תדר למדחס כזה זול יותר מאשר ממיר למנוע חד פאזי.
אם אין לך תלת פאזי בבית ואתה רוצה להשתמש בממיר תדר כדי להפחית סל"ד, תקנה מדחס תלת פאזי כי יש ממירי תדר שמקבלים חד פאזי אבל מוציאים תלת פאזי.
בקשר למערכת ניקוז מים, המטרה של המערכת היא בהתחלה לקרר את האוויר ככול שניתן, אחר כך העזרת לוכד לחות, ללכוד את הטיפות ולהוציא אותן מהמערכת. האוויר יהיה ללא לחות. יש כמה שיטות לעשות את זה. חלקן מערבות מכשירים חשמליחם כמו מייבשי קו וחלקן משתמשות בעקרונות פיזיקליים שקשורים בלחץ ונפח. חפש ביוטיוב compressed air dryer diy

אם יש לך שאלות, אתה מוזמן לשאול.

נמרוד
26-04-21, 10:04
kd2- מלכתחילה חשבתי לרכוש את המדחס כדי שאוכל לצבוע בשיטת HVLP, שדרישת המינימום שלה היא בסביבות ה-13CFM שזה בערך 380 ליטר לדקה. אם כך לפי מה שאתה אומר כדאי לרדת מזה ולצבוע בדרך הרגילה? בכלל, לפי מה שאומרים פה בפוסט על הלוכדי לחות האלו זה כמו לוכדי חלומות של אינדיאנים? חסר תועלת לחלוטין. אסור שבמערכת יהיו מים כדי לא להרוס את הצבע במידה והוא לא על בסיס מים. אז איך אפשר באמצעים ביתיים לסדר את זה? בסרטון שזוהר לב צירף לא הצלחתי להבין עד כמה זה מונע מהלחות להיכנס למערכת.

זוהר- התהפכתי כי הבנתי שאין מדחס אירופאי שעומד בדרישות האחרות- 400 ליטר לדקה, חד פאזי. אני ממש מתקשה להאמין לנתונים של הסיניים. איכשהו תמיד תמיד הם היו נמוכים יותר מהמוצהר (בכל מיני מוצרים שרכשתי). תודה רבה על הסרטונים, אני מאמין שהשלב אחרי הרכישה יהיה לשדרג באמצעים ביתיים את המערכת.

חנן- להתעסק עם תמסורת נראה לי קצת גדול עליי כרגע, גם ככה אני ממש חסר ניסיון בזה אז להוסיף עוד התעסקות עם המערכת ברמה של בניית תמסורת יהיה גדול עליי כרגע, אבל תודה בכל מקרה על הרעיון.

אל תתרגש מנושא הלחות יותר מדי, וגם לא לגבי נתון ספיקה. לפעמים עודף המידע שיש באינטרנט ממש מזיק ואפילו משתק, גם אני ראיתי סרטונים וקראתי מאמרים מלומדים אבל בסופו של דבר הצטרפתי לרוב הדומם של החובבים שפשוט קונים את מה שיש ומסתדר בתקציב וזה יוצא בסדר גמור. קומפרסור, יחידת שרות, אקדח צבע. לומדים איך להשתמש, עושים כמה טעויות בהתחלה, ואחר כך זה יוצא בסדר גמור. הרבה יותר תלוי בטכניקה ובכיוונים של האקדח, בערבוב נכון של הצבע, בנקיון וכו', מאשר במערכת לחץ האויר. וגם זה - לא באמת מסובך.

תאמין לי, אתה לא תבין על איזה לחות מדובר בכלל, וגם כמה CFM לפה או לשם, ומיכל גדול או קטן יותר, ישפיעו על קצב העבודה, אבל לא על התוצאה הסופית. זה בסך הכל תחביב.

danob
26-04-21, 13:25
שאלה למבינים, למה לא איירלס? (לא מרסס חשמלי אלא איירלס חשמלי)
קניתי אחד כזה מאמזון גרמניה וצבעתי איתו את הרכב בפלסטידיפ בלי בעיית לחות\מים וכו' (או שהייתה בעיה ואני לא יודע?)

ליאור

זוהר לב
27-04-21, 09:17
כל צבעי הרכב המקצועיים משתמשים באקדח אויר. לא יודע מה ההבדל בן השיטות אבל כנראה שאיכות הגימור טובה הרבה יותר.
לגבי השאר......
כל הרעיונות שנתננו כאן הלכו ותפחו למימדים מיפלצתיים. אם שמוליק חובב הוא לא צריך מדחס מעבר ל-50-100 ליטר 200 ל'/דק ספיקה.
וכדי להיות מציאותיים אשאל:
כמה יצבע????
כמה יפעיל אקדח סיכות??
כמה גלגלים ינפח או יחליף ברכב??
ההתלהבות הראשונית תחלוף וכל מה שנרכש בכסף טוב ישכב כאבן שאין.....

לפות"ש, HVLP זו מע. שדורשת יחסית מעט אויר. קנה פשוט, קנה זול, האקדח שהבאת מאמזון זה למקצוענים שצובעים שטחים גדולים כל היום באיכות מעולה, אתה לא צריך כזה. אתה יכול להסתפק בהרבה יותר קטן שגם צריכת האויר שלו נמוכה משמעותית. אני צבעתי מכונות ומשטחים עם מדחס 25 ליטר וספיקה של 45 ליטר/דק בלי פילטרים ובלי מסננים, ישירות מהמיכל עם אקדח 12$ מעלי ויצא אחלה. הנסיון ילמד אותך איך לכוון את דלילות ואלומת הצבע ואיך להניע את האקדח, וכל השאר זה קל ופשוט.
לחץ העבודה של האקדחים הללו נע בין 2-3 אט' ועם דיזה של 1-1.2 מ"מ תקבל תוצאות פצצה ובספיקות נמוכות מאוד.
לגבי ניקוז מים. בלי שום קשר לשימושים באויר דחוס צריך לבצע ניקוזי מים ידני או אוטו' מהמיכל בתדירות גבוהה ע"מ להקטין את הקורוזיה בתחתיתו.
היום בדיעבד, אם הייתי נדרש לרכוש מערך אויר חדש הייתי בוחר במדחס על גבי מיכל עומד ולא שוכב בזכות ניקוז נוזלים טוב יותר וגם חיסכון במקום.

shmulikipod
03-05-21, 11:21
lizard-
המגבלה היחידה שיש לי היא מתח, אין לי תלת פאזי. ומבחינת מקום תיאורטית אין לי בעיה לשים מיכל של 250 ליטר. השקט כן חשוב לי, אבל ממה שאני רואה אין חברות טובות שמייצרות מדחסים שקטים במחיר סביר. אז החלטתי לרדת מזה ולבנות מערכת על בסיס מדחס רגיל ורועש. מה שכן חשוב לי שהספיקה תהיה בהתאם לדרישת מינימום של צביעה בHVLP. שעכשיו אני מבין מהתגובות פה שזה גם נתון אופטימי ולא תואם את המציאות (כמו צריכת דלק לרכב בתנאי צניחה חופשית ממצוק הארבל)

נמרוד-
אני ככל הנראה אקנה מדחס איטלקי כלשהו (משום מה רוב המדחסים האירופאים שראיתי הם מאיטליה), בתקווה לשדרג אותו DIY עם השתקה ועניין הלחות. לדעתך לא תהיה בעיה להשתמש במדחס עם ספיקה רגילה כשהדרישה המינימלית בצביעה של HVLP היא 13CFM? אני הולך להשתמש בצביעה מדיי פעם, זה לא יהיה פרוייקט של אחד לשנה אז כן הייתי רוצה מערכת צביעה בסיסית אבל טובה.

זוהר-
אני חובב נגרות ומטפל בשני הרכבים שלי וברכב של אחי, נכון שאפשר להסתדר בלי, אבל אתה יודע איך זה בתחביבים. כשיש אפשרות אז למה לא? :p ותודה רבה על הטיפ לגבי המיכל עומד, אני חושב שמבחינת מקום זה גם יעזור לי לנצל טוב יותר. לא חשבתי על זה ככה.

-->