PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויטארה החדשה דגם 4*4 גלגלי שטח מיגון והגבהה

nirolevy100
09-03-21, 15:48
שלום לכולם,
לאחרונה רכשתי ויטארה שנת 2017 דגם AllGrip 4*4.

יצאתי לכמה נסיעות שטח עם חברים עם ג'ימיני ולנדקרוזר והופתעתי מהיכולות של הרכב שלי.
החלטתי להשקיע בו עוד קצת לנהיגת שטח.

אז ככה -
1. גלגלים - כרגע אני עם גלגלי כביש, אני רוצה לשדרג לגלגי HT/AT. מישהו מכיר כאלה מתאימים? (94V 55R17/215), המלצות כלשהן?
2. מיגון - חשבתי רק על מיגון קדמי כדי שאוכל לסוע בלי לחשוש יותר מדי, המלצות?
3. הגבהה - נכון, אני יודע שזה לא רכב שטח ששווה את ההשקעה הזאת והרבה פה "יצאו עלי" שחבל ולא כדאי, אבל... העלות היא סביב ה4000 שקל ואני כן שוקל בכל זאת, ראיתי שיש הגבהה זמינה של חברת MAD. מישהו פה עשה/ראה כזה?

תודה מראש לעוזרים!

נמרוד
09-03-21, 16:24
לגבי הגלגלים - לא תמצא צמיגים יותר מדי אגרסיביים בחתך 55 אבל קל לחפש:
https://tires4u.co.il/compare?type=4_5&diameter=8&aspectRatio=13&width=19

מכיוון שצמיגים זה הדבר העיקרי שיוכל לשפר את יכולת השטח, אולי תרצה להחזיק סט של גלגלים לשטח, במידה קצת יותר גדולה ו/או על חישוק קטן יותר. משהו בחתך 65 או 70, אולי על חישוק 16 מויטארה ישנה יותר?

לגבי מיגון והגבהה - לך על זה, לא יכול להזיק.

GodsFather
09-03-21, 19:56
הגבהה של mad זה ספייסרים או קפיץ ובולם?
מה זה כולל בדיוק וכמה אינצ?

מה מגיע ברכב הזה שמחזיק בשטח עם הרכבים האחרים שתיארת? איזה מסלול עשיתם?
שואל מסקרנות, לא ציניות...

Sent from my HD1903 using Tapatalk

Yaki5500
10-03-21, 17:48
אם אתה מטייל עם גימני ולנד קרוזר הרכב שלך יכול לאכול הרבה נזקים. אלא אם כן מתחשבים בך בבחירת המסלולים

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

דרור ברלי
11-03-21, 14:40
ויטארה החדשה היא רק קרוסאובר עירוני רך ללא שום יומרות שטח. כל קשר בינה לבין הויטארה המקורית והגרנד-ויטארה הזכורה לטוב לדורותיה, מצטמצם לשם+שם המשפחה.

ראיתי אקזמפלר אחד מוגבה וממוגן על צמיגי AT כלשהם, לא זוכר איזה, לא נראו במידה המקורית. היו שם כל צבעי המלחמה המקובלים (גגון ברזל עם ספייר מונח עליו וסוללות לדים וכל מדבקות הגולגלות והכוכבים בטעם הכי רע שאפשר...)
אי אפשר היה לפספס את האוטו הספציפי הזה כי הוא בהחלט נראה קרבי ושונה. האם זה גם נראה טוב?.... זה כבר בעיני המתבונן.
יש שיחשבו שזה "מגניב" ויש שיראו בזה אונס של האוטו.
דעתי האישית?.... לא חשובה ואולי עדיף שלא אכתוב אותה.

בצד של התכל'ס, מערכת ההנעה Allgrip יכולה להפתיע לטובה ובקרת המשיכה בכלל לא רעה, אבל זה עדיין רכב נמוך ועדין עם זוויות מרכב בעייתיות, גלגלים קטנים וצמיגי חתך נמוך מדי שרק מפריעים. אחרי הגבהה ומיגון הוא יכול אולי לטייל עם סובארואים - זה מה שאתה רוצה?... כי עם רכבי שטח אמיתיים או אפילו עם דאסטרים, הוא בפירוש יהיה הגורם המעכב.

ronbs
11-03-21, 17:01
ראיתי שלאספיר יש מיגון גחון מאלומיניום

nirs
11-03-21, 21:47
לצערי חלק מחברי הפורום מקובע ולא שם לב ש״הגבינה מזמן זזה״...

מניסיוני, טיולי השטח של היום מחולקים ל- 5 או אולי 6 שכבות:
1 - טיולי ״שטח״ של גיפונים 2x4.
תאמינו (או לא) המטיילים אשכרה נהנים לטייל.
2 - גיפונים 4x4 וברושם סובארו (שכזכור, לטענת חלק מחברי הפורום, לא מתאים לשטח).
עושים 80% מהמסלולים (עם פשרות, מעקפים והנחות)
3 - suv וטנדרים - כמו של חלק נכבד מחברי הפורום כאן
4 - סופות, רנגלרים, היילקסים וכו׳ משופרים (33״ ומעלה, עדשה וכמריר הזכרנו...)
5 - sbs ואקסטרים

אז שמישהו שואל על שיפורים בקבוצה שלו (קב׳ 2 במקרה דנן), תפסיקו לנסות ״להמיר״ אותו.
תנו לו לשפר, להשקיע ולהנות מהתחביב.
אם הוא יחליט שהוא מיצא ורוצה לעבור tier הוא יעשה זאת.

כמו כן, שמישהו שואל על גיפונים אז תענו על גיפונים ולא אוטומטית ״תעבירו״ אותו לטנדרים / גימיני / suv חבוטים מתחילת שנות 2000 (מחק את המיותר)

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->