PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנעול ביומטרי לדלת כניסה לבית.

jacob72
10-03-21, 22:20
בשנה האחרונה יצא לי לראות לפחות 5 דלתות בכל מיני בתים ,שבמקום מפתח התקינו מעיין מערכת ביומטרית/ או מנעול חשמלי חכם עם קוד.

זה נחמד שהילדים לא צריכים מפתח.
ולא צריכים לנעול הדלת כשנכנסים לבית,זה ננעל לבד .
וכנ"ל גם הסבא והסבתא שבאים לבקר את הילדים בצהריים.

מישהו מכיר את הנושא ויודע להמליץ,
יתרונות, חסרונות ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

asafk
11-03-21, 00:49
החיסרון העיקרי - אתה בטוח שאתה יודע איפה נשמרים נתוני טביעת האצבע? האם היחידה החכמה מחוברת לוויפי הביתי?
תחשוב על זה, ותחשוב האם יצרן של מוצר צריכה ביתי משקיע באמת בלאבטח את החומרה שלו. רמז - זה מאוד יקר.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

boaz avrahami
11-03-21, 02:35
אתה משוכנע שכל מנעול מתחבר לרשת?
נשמע לי מוזר, במיוחד לאור צריכת האנרגיה שמצריך משדר המבוסס על סוללות.

UDAEDRI
11-03-21, 02:41
אמל"ק - ממליץ +++

לי יש מנעול כזה של אנטר (משווק ע"י מולטילוק),
המערכת מורכבת ממוח ומנוע חשמלי שיושב על מנעול מכני (סוג של רובוט שפותח וסוגר מנעול פרפר) ויחידת חיצונית של קוד/טביעת אצבע.
אפשרויות הפתיחה הם ע"י :
קוד או טביעת אצבע על היחידה החיצונית.
יש אפשרות לפתוח עם אפליקציה שמתקשרת עם המוח באמצעות בלוטוס.
יש גם מפתח רגיל (לשימוש ע"י דתיים בשבתות או סתם אם נגמרה הסוללה)
ויש גם שלט לפתיחה .

כל העסק עובד על סוללות (ביחידה החיצונית AA, הפנימית סוללה מובנית נטענת).
הנתונים נשמרים נטו על היחידה החיצונית ללא שימוש בענן וכד'
המערכת נותנת התראה הרבה זמן לפני גמר הסוללה

נוח מאד, ניתן להגדיר למשתמש מסויים כניסה רק לשעות מסויימות (טוב למנקה)
אני עשיתי משתמש לשליחים וכד' ומחליף את הקוד לאחר כל שימוש, ככה בכל מקרה בו מישהו צריך להכנס הביתה אתה יכול פשוט לתת לו בטלפון את הקוד.

והכי טוב, אתה לא צריך לשכפל מפתחות כי אף אחד לא מאבד..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210311/acd0dd9d33b1a96b249b2f02b6db6b35.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210311/68b623f6129a6b7329d0c4ba31ad0701.jpg

איל מ
11-03-21, 08:35
אני רואה כאן כשל מובנה באיך שהרובוט בנוי. לא אפרט.

UDAEDRI
11-03-21, 09:13
אני רואה כאן כשל מובנה באיך שהרובוט בנוי. לא אפרט.אשמח שתפרט בפרטי..

Pageup
11-03-21, 11:16
אחרי שבמשך כמה שנים התעסקתי כל הזמן בלהחליף מנעולים ולשכפל מפתחות שהולכים לאיבוד.
ואחרי שגם חיכיתי לאחד הילדים שיחזור (כי לא היה לו מפתח והוא לקח את שלי), נשברתי והתקנתי
ENTR.
הוא לא מחובר ב WIFI לשום מקום אלא רק ב BT. החיבור BT שלו הוא לאפליקציות בניידים וליחידה
החיצונית (שנרכשת בנפקד ומכילה קודן וקורא ביומטרי). עובד עם המערכת כבר שנתיים בערך ואין
תלונות. לא שכפלתי מפתחות, אנחנו תמיד מחזיקים קוד ספייר אם מישהו מגיע ואנחנו לא בבית.
ואז פשוט מוחקים אותו.
לכל משתמש יש קוד משלו וחיבור לאפליקציה שלו. אם יש בעיה, 3 דקות ויש קוד חדש. לעוזרת
יש אישור כניסה מוגבל בימים ושעות. פעם במספר חודשים מטעינים את הדלת, פעם במעל שנה
מחליפים סוללות ליחידה החיצונית. לא דורש סלילה של כבלים, אין בעיה של ניתוק רשת החשמל
או הפסקת חשמל ויש מפתח פיזי לגיבוי.
אפשר להגדיר שברגע שהדלת נסדרת היא גם ננעלת או לא. שהיא נעולה אפשר לפתוח אותה מבפנים
בצורה מכאנית ומבחוץ עם מפתח.
מאחר והיא לא מחוברת לרשת הביתית ולענן אי אפשר לפתוח אותה מבחוץ אם מגיע מישהו לא צפוי
(בשביל זה הגדרנו קוד אורח שמוחלף).
אני בטוח שהמערכת פריצה להאקר שינסה לפרוץ דרך ה BT, אבל מנעול פיזי כנראה לא יותר מסובך.
לי זה סגר פינה עם שכפול מפתחות ואובדן שלהם ובטווח הארוך זה אפילו יצא משתלם כספית.
שעברנו דירה, העברתי אותו איתי והגדרתי מחדש (הכיוון דלת היה הפוך) תוך 15 דקות.

assafy
11-03-21, 12:03
פחות מודאג מגנב האקר שיבוא עם שלל מחשבים.
השאלה לגבי ההתקנים הללו, האם הגנב הממוצע שלא סיים בית ספר יסודי, לא יכול לבוא עם פטיש ומברג ולשבור את ההתקן החיצוני הזה ולפתוח בקלות את הדלת?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

ruby572
11-03-21, 12:26
המנגנון הביומטרי מופרד מהמנגנון המכאני שנמצא בצד הפנימי של הדלת בתוך הבית
גם אם מישהו ינסה לשבור או לשחק בביחידה הביומטרית זה לא יתן לו גישה למנגנון המכאני.
מהצד החיצוני של הדלת, הצילינדר הוא רגיל-גישה למפתח- ובמקרה של התמונות הנ"ל זה צילינדר MT5, אחד מהטובים ביותר.

jacob72
11-03-21, 15:25
אף אחד לא פורץ לבית כיום עם פטיש, נגמרו הזמנים הללו. רוב הכניסות לבתים זה עם מפתח משוכפל, או לא כניסה שלא דרך הדלת.

לפורץ אין זמן כיום "לדגדג " את הצילינדר עם כלים מתוחכמים.

ולכן מבחינתי ,פריצה חמה,לא מפחידה אותי.

jacob72
11-03-21, 15:28
שזה לא יפריע לך.
כל המערך הממשלתי לא מאובטח, תוכנות מאגר של משרד הפנים מסתובבות חופשי בדרקנט.
בקרוב גם הביומטרי של כל המדינה.

בנוסף אם יש לך אפליקציה בנייד,שאתה כבר השתמשת בביומטרייה, אז זה כבר ברשת ואם לא היום ,אז יבוא היום !

jacob72
11-03-21, 15:40
קיבלתי עוד המלצה כל מוצר נוסף, עם רשימת לקוחות מכובדת, לפחות לפי האתר שלהם.

האם למישהו יש ניסיון ?
https://www.nuki.co.il/

asafk
11-03-21, 17:21
אני רק אציין שגם bt הוא ערוץ פריצה לכל דבר.
מי שלא חושש - הכל בסדר.
אני עדיין מעדיף לחשוש כי אני לא יודע כמה השקיעו באבטחת החומרה.

אסף.

nir.samo
11-03-21, 18:04
אני חושב שלבית פרטי או דירה שדלת הכניסה קצת מוסתרת זה אחלה אבל לדלת בולטת כמו של קומת קרקע הייתי טיפה חושש (חשש לא מוצדק כנראה).

Sent from my H3123 using Tapatalk

ruby572
11-03-21, 23:37
[QUOTE=jacob72;935358]קיבלתי עוד המלצה כל מוצר נוסף, עם רשימת לקוחות מכובדת, לפחות לפי האתר שלהם.

האם למישהו יש ניסיון ?
https://www.nuki.co.il/

ביקשת ביומטרי - אם התכוונת לפתיחה באמצעות טביעת אצבע , אין את זה במוצר הזה.

Pageup
12-03-21, 02:20
ב ENTR מדובר בצילינדר מלא, שבחלק הפנימי שלו במקום מפתח/כפתור יש חיבור למנוע חשמלי.
אחרי שראיתי את המתקין מפרק צילינדר MULTLOCK תוך פחות מ 2 דקות בלי רעש מהדלת אני
בטוח ב 100% שהמנעול הזה לא פחות חזק מכל צילינדר מכאני אחר.
אם מישהו מתכנן על הבית שלי שום דבר לא יעצור אותו (ולא ממש ברור לי למה הוא ירצה). אבל
מול "עובר אורח" הוא יתן אמינות זהה. פריצה של BT (שלא מהדור הראשון) עם הצפנה בסיסית זה
לא דבר שכל אחד יכול לפרוץ, ולכן רוב הפורצים יתקשו פה במידה זהה לכל מנעול מכאני אחר.
ואני לא בטוח שהאקר יפרוץ פיזית לבית כדי לגנוב תכשיטים/כסף/רכב, הוא יעדיף להצפין לך
את המחשב ולקחת ביטקויינים בתמורה.
מבחינת הנוחות ניצחתי: זה שאני לא צריך לחזור מהר הביתה כי הילד יושב כבר שעתיים בחוץ כי
שכח/איבד את המפתח. או אני לא צריך לבלות חצי שעה פעם בשבוע שבועיים בתור אצל המשכפל מפתחות
התורן כדי להשלים את המלאי.
התוספות שיש עם המוצר הזה הן גם התראה על דלת פתוחה, נעילה קבועה ברגע שהדלת נסגרת (אין לשכוח
לנעול) מוסיפות כמובן עוד רמה של אבטחה.
כל מנעול שמתחבר לרשת הביתית, לבית חכם וכו' חשוף יותר ולכן רמת האבטחה שלו דווקא יורדת.

asafk
12-03-21, 07:47
החשש (שלי לפחות) מהאקרים הוא לא שיפרצו לבית. האקר לא צריך לפרוץ לבתים. או לקום מהכיסא.
להאקר יש תועלת רבה מלאגור נתוני טביעות אצבע. תחשבו על טביעת האצבע שמאוחסנת על חומרה לא באמת מאובטחת ומחוברת לעולם החיצון בשלב אחד פשוט של BT ....

אסף.

ד ו ר ו ן
12-03-21, 09:32
מול "עובר אורח" הוא יתן אמינות זהה. פריצה של BT (שלא מהדור הראשון) עם הצפנה בסיסית זה
לא דבר שכל אחד יכול לפרוץ, ולכן רוב הפורצים יתקשו פה במידה זהה לכל מנעול מכאני אחר.

העניין הוא שרכישת מיומנות מכנית לפריצת מנעול זה דבר מורכב וממושך יותר לרכישה מאשר תוכנות פריצה שכל ילד זב-חוטם שנולד אחרי שנת 2000 יודע להוריד מהרשת, ומתפעל הרבה יותר מהר ממה שהדינוזאורים כאן חושבים שאפשר.
בדיוק כמו שפריצת מכוניות מודרניות הפך להיות מחשב וסורק ולא מברג וקיצור מגעים מתחת להגה.

ואחכ הם גם מוכרים ברשת את ה-DB לכל דורש.

איל מ
12-03-21, 11:26
העניין הוא שרכישת מיומנות מכנית לפריצת מנעול זה דבר מורכב וממושך יותר לרכישה מאשר תוכנות פריצה שכל ילד זב-חוטם שנולד אחרי שנת 2000 יודע להוריד מהרשת, ומתפעל הרבה יותר מהר ממה שהדינוזאורים כאן חושבים שאפשר.
בדיוק כמו שפריצת מכוניות מודרניות הפך להיות מחשב וסורק ולא מברג וקיצור מגעים מתחת להגה.

ואחכ הם גם מוכרים ברשת את ה-DB לכל דורש.
אם תצליח לשכנע את החברים כאן שעבודה עם סקאנר היא הרבה יותר פשוטה מאשר עבודה עם נורת ביקורת, והחלפת מודול שקרכלשהו אלקטרוני היא הרבה יותר קלה מאשר כיוון קרבורטור, אני אישית אדאג שתהיה ראש ממשלה.

boaz avrahami
12-03-21, 11:40
בניגוד לרשת אלחוטית שלה טווח גדול ולרוב גם מחוברת לעולם, לבלוטות׳ טווח קטן משמעותית וניתוק מקישוריות לעולם ולכן מאמצי פריצה אליו יחייבו פורץ להתמקם במרחק קצר מהיעד.

בהינתן שגם מנעול מכני אינו הגנה מוחלטת אני לא מוצא בפתרון כזה פרצת אבטחה משמעותית. בטח בהשוואה לחלון במקלחת...

ד ו ר ו ן
12-03-21, 13:23
בניגוד לרשת אלחוטית שלה טווח גדול ולרוב גם מחוברת לעולם, לבלוטות׳ טווח קטן משמעותית וניתוק מקישוריות לעולם ולכן מאמצי פריצה אליו יחייבו פורץ להתמקם במרחק קצר מהיעד.

בהינתן שגם מנעול מכני אינו הגנה מוחלטת אני לא מוצא בפתרון כזה פרצת אבטחה משמעותית. בטח בהשוואה לחלון במקלחת...
פורץ מעצם הגדרתו כפורץ אומר טווח מיידי מהיעד..

ככל שיגדל נתח המנעולים האלו בשוק, תגדל המוטיבציה לפריצה נוחה ושקטה.

במיוחד בבית שסימנו בגלל מידע מוקדם/רכב אטרקטיבי בחנייה.

Gilad
13-03-21, 01:59
מישהו מכיר פתרון כניסה לבית שדומה למנגנון פתיחת הדלתות ברכב מודרני - כזה שיש לך צ'יפ וברגע שנגעת פיזית בדלת נפתחת הנעילה?

boaz avrahami
13-03-21, 06:54
מישהו מכיר פתרון כניסה לבית שדומה למנגנון פתיחת הדלתות ברכב מודרני - כזה שיש לך צ'יפ וברגע שנגעת פיזית בדלת נפתחת הנעילה?

זה נקרא RFID
תוסיף את זה בחיפוש ויעלו לך הרבה תוצאות.

RFID הוא בקר קרבה

יורם-דרומי
13-03-21, 17:30
אצלי בבית קיים מנעול מתוצרת DanaLock המתחבר לאפליקצייה
עובד כבר למעלה מ-4 שנים
עובד על סוללות (אחת לשנה וחצי ויותר, נדרש להחליפן)
משדר לרשת הבית החכם בתצורת Zwave

פשוט מושלם!!

למען ההגינות והשקיפות, אציין שזאת טכנולוגיה שהחברה שלנו משווקת בארץ
על בסיס פלטפורמה Made in USA

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

shachar
14-03-21, 14:27
אצלי בבית קיים מנעול מתוצרת DanaLock המתחבר לאפליקצייה
עובד כבר למעלה מ-4 שנים
עובד על סוללות (אחת לשנה וחצי ויותר, נדרש להחליפן)
משדר לרשת הבית החכם בתצורת Zwave

פשוט מושלם!!

למען ההגינות והשקיפות, אציין שזאת טכנולוגיה שהחברה שלנו משווקת בארץ
על בסיס פלטפורמה Made in USA

Sent from my SM-G973F using TapatalkDanaLock שמתאים לדלתות הרגילות של רב בריח?
תדר אמריקאי או אירופאי?

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

יורם-דרומי
14-03-21, 18:48
זה מנעול אוניברסלי
ראה בתמונה

תדר ישראלי
חשוב לציין שזה עובד כחלק מפלטפורמה כוללת
לא עצמאית

מציע שתחפש בגוגל דנה לוק בארץ בנפרד- עולה בסביבות 1300 שקלים

יורם-דרומי
14-03-21, 18:50
ראה בקישור

https://www.zbm.co.il/product/%D7%9E%D7%A0%D7%A2%D7%95%D7%9C-%D7%97%D7%9B%D7%9D-%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%91%D7%99%D7%AA-danalock-%D7%93%D7%A0%D7%9E%D7%A8%D7%A7/*

shachar
14-03-21, 19:24
זה מנעול אוניברסלי
ראה בתמונה

תדר ישראלי
חשוב לציין שזה עובד כחלק מפלטפורמה כוללת
לא עצמאית

מציע שתחפש בגוגל דנה לוק בארץ בנפרד- עולה בסביבות 1300 שקלים

Sent from my SM-G973F using Tapatalkתודה,
יש לי vera אירופאי.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Pageup
14-03-21, 19:33
החשש (שלי לפחות) מהאקרים הוא לא שיפרצו לבית. האקר לא צריך לפרוץ לבתים. או לקום מהכיסא.
להאקר יש תועלת רבה מלאגור נתוני טביעות אצבע. תחשבו על טביעת האצבע שמאוחסנת על חומרה לא באמת מאובטחת ומחוברת לעולם החיצון בשלב אחד פשוט של BT ....

אסף.

האקר שיושב בבית לא יכול להגיע למנעול שלא מחובר לרשת ובעל חיבור BT בלבד. בשביל זה הוא צריך לקום מהכסא
ולהגיע עד למנעול.
בכל מקרה, גם אם יש לו טביעת אצבע, איך הוא יקשר את זה לאדם ספציפי ? הוא באותה מידה יכול להגיע לדלת שלך,
ולהוריד ממנה טביעות אצבעות כמו שמז"פ עושים, זה כנראה יהיה יותר פשוט.

asafk
14-03-21, 20:52
אני לא ארחיב ולא רוצה להסיט את הדיון. אבל זה פשוט לא נכון. כל דבר שמייצר תקשורת החוצה - מדלג לרשת כזו או אחרת - ומשם הדרך להאקר קצרה.
מה יש לו לעשות עם טביעות אצבע....??? שקשורות לדלת ספציפית...???
לאגור.. ולמכור.
מי שלא מוטרד מזה - שלא ייתן לי להטריד אותו. ברצינות. זה מחיר הקידמה והסיכונים שבאים איתה.

אסף.

גיא
15-03-21, 00:10
אני לא ארחיב ולא רוצה להסיט את הדיון. אבל זה פשוט לא נכון. כל דבר שמייצר תקשורת החוצה - מדלג לרשת כזו או אחרת - ומשם הדרך להאקר קצרה.
לאגור.. ולמכור.
מי שלא מוטרד מזה - שלא ייתן לי להטריד אותו. ברצינות. זה מחיר הקידמה והסיכונים שבאים איתה.

אסף.

אני חושב שלהתחבר לוייפיי של הבית ממרתפו האפל של הבחור עם המסכה ומשם לבלו טוט׳ של הדלת ....וכל זה אחרי שמישהו מאחורי הגב שלו צועק אנהאנס קורדינטס די3 ! זום טו בי 6

וכל זה בשביל לגנוב את טביעות האצבע שלנו שקיימות כבר ברשת בחופשיות ....

אסף. אתה צריך לטייל יותר. פחות טלויזיה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

jacob72
15-03-21, 07:23
לאגור.. ולמכור.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkבלי להיכנס לשיטות עבודה,ויעדי בכירים.
כשאתה יעד של מדינה ,עם משאבי מדינה, יש מצב שתצליח לחדור לכל מקום, זה תקציבי עתק והמון זמן.

כשאתה אזרח פשוט ,כמו שכבר כתבתי ,אני מניח שרוב המידע עליך כבר נסחר dark Net ואין לך בכלל מושג.

נחזור למנעול שחיפשתי, צריך להתקדם בחיים: כמו שהמשרד שלך נעול טכנולוגית, והרכב שלך,כך גם הדלתות צריכות להיות,זו דעתי.

ובלי קשר יש לי מצלמה עם חיישן מגנט בבית, בעת דריכה של שניהם יחד אני מקבל תמונה/קטע וידאו מי נכנס. זה לא מטריד אותי אם האקר יכנס אלי לבית .
לפחות אני יודע שזה חנון [emoji3]

Pageup
15-03-21, 10:45
כשהטביעות אצבע שלך (והתווי פנים) נמצאים במאגר של משרד הפנים עם שיוך לת.ז., כתובת ואילן יוחסין, אתה יכול להיות בטוח שהמנעול שלך הוא לא היעד. וכמו שאמרו לפני, כל דבר הוא פריץ. השאלה היא, האם שווה לי בכלל להתאמץ בשביל מה שאני אקבל. הסכום כסף שיקבל אותו האקר בשביל 5 טביעות אצבע שמשוייכות לכתובת (אולי גם עם שם פרטי או כינוי), לא בטוח ששות את ה X זמן שהוא יצטרך לבלות כדי לפתור את זה.
אבטחת מידע נמדדת בכסף, כמה כסף יעלה לי לפרוץ את זה (ציוד, זמן וכ"א), אבטחת מידע של בנק לדוגמא, צריכה להיות שווה פי כמה מערך הכסף שלו.
אין דין BT דור 1 ל BT דור 4, למיטב הבדיקה שלי המערכת כן עברה בדיקה רמת האבטחה. זו לא רמה של מלמ"ב אבל אני מניח שיש שם סוג מסויים של פרוטוקול מוצפן (היום לממש AES256 שהוא פרוטוקול אזרחי ברמה יחסית גבוהה זה לא כזה סיפור גדול) שהאקר זב חותם קצת יתקשה לפרוץ אותו וכנראה מתישהו יצליח. ואם הוא צריך להתחיל לדלג בין ה WiFi ל BT זה גם קצת מעלה את רמת הקושי.

jacob72
17-03-21, 06:57
כשהטביעות אצבע שלך (והתווי פנים) נמצאים במאגר של משרד הפנים עם שיוך לת.ז., כתובת ואילן יוחסין, אתה יכול להיות בטוח שהמנעול שלך הוא לא היעד. וכמו שאמרו לפני, כל דבר הוא פריץ. השאלה היא, האם שווה לי בכלל להתאמץ בשביל מה שאני אקבל. הסכום כסף שיקבל אותו האקר בשביל 5 טביעות אצבע שמשוייכות לכתובת (אולי גם עם שם פרטי או כינוי), לא בטוח ששות את ה X זמן שהוא יצטרך לבלות כדי לפתור את זה.
אבטחת מידע נמדדת בכסף, כמה כסף יעלה לי לפרוץ את זה (ציוד, זמן וכ"א), אבטחת מידע של בנק לדוגמא, צריכה להיות שווה פי כמה מערך הכסף שלו.
אין דין BT דור 1 ל BT דור 4, למיטב הבדיקה שלי המערכת כן עברה בדיקה רמת האבטחה. זו לא רמה של מלמ"ב אבל אני מניח שיש שם סוג מסויים של פרוטוקול מוצפן (היום לממש AES256 שהוא פרוטוקול אזרחי ברמה יחסית גבוהה זה לא כזה סיפור גדול) שהאקר זב חותם קצת יתקשה לפרוץ אותו וכנראה מתישהו יצליח. ואם הוא צריך להתחיל לדלג בין ה WiFi ל BT זה גם קצת מעלה את רמת הקושי.הערה קטנה.
מלמ"ב לא קשור להצפנות, זה גוף שדורש תקינה .
רק מצו"ב עוסק הצופן!

ודבר נוסף קטן,עוד לא קם הגוף שפרץ את הצופן של aes256 גם לא גוף ממשלתי.

בקיצור הזמנתי את מולטילוק,להציג לי הפתרון

יוני5
17-03-21, 09:53
אם תצליח לשכנע את החברים כאן שעבודה עם סקאנר היא הרבה יותר פשוטה מאשר עבודה עם נורת ביקורת, והחלפת מודול שקרכלשהו אלקטרוני היא הרבה יותר קלה מאשר כיוון קרבורטור, אני אישית אדאג שתהיה ראש ממשלה.

ענק! להכניס לפנתיאון
וכל כך נכון להמון תחומים בחיים המודרנים. על גבול הפילוסופי.

יוני5

Pageup
17-03-21, 10:09
הערה קטנה.
מלמ"ב לא קשור להצפנות, זה גוף שדורש תקינה .
רק מצו"ב עוסק הצופן!

ודבר נוסף קטן,עוד לא קם הגוף שפרץ את הצופן של aes256 גם לא גוף ממשלתי.

בקיצור הזמנתי את מולטילוק,להציג לי הפתרון

מצו"ב זה גוף צבאי. גם גוף שדורש תקינה מבין מה הוא דורש וגם בוחן את הדברים.
אולי מלמב לא מגדיר, אבל הוא דורש רמה מסויימת (וכדי לדרוש צריך להבין, להגדיר וכנראה גם לבחון) ונעצור פה.

לגבי ה AES256, אף אחד לא הצהיר שהוא פרץ, אבל די ברור שארגונים רלוונטיים כבר הצליחו לפרוץ אותו ויכול להיות שגם ב Real Time.
אני לא יודע אם מימשו AES256 במולטילוק, אבל כמו שכתבתי, זה לא נורא מסובך לממש אותו אפשר למצוא את הקוד ברשת.

-->