PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוי לזוועה (ג'יפ וואגוניר החדש)

דרור ברלי
13-03-21, 19:24
גסיסת המותג החלה.
וכל מילה נוספת מיותרת (https://www.ynet.co.il/wheels/news/article/rJGfGuvm00)

גיא
13-03-21, 19:50
חשבתי שהיא התחילה כשהם שמו מנוע של פונטו מקדימה ..

nirs
13-03-21, 20:27
The horror...

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
13-03-21, 20:30
כאן דווקא שמו מנועים ראויים, מעל ומעבר.... אבל האריזה, אוי האריזה.... מסתבר שגם האריזה חשובה.
ג'נטים 22'..... צמיגי חתך נמוך.... ואיך שזה נראה.... הנעה כפולה והילוך כוח רק כאופציה, מסכים במקום ברזלים...

כמו שהיה בזמנו עם ההאמר H2, יש מכוניות שג'יפאי שפוי יחשוב פעמיים אם הוא רוצה להיראות נוהג בהן. אוי לבושה.
אבל מצד שני אני מניח שכל קהילת הראפרים כבר מסתדרת בתור.... סופסוף מחליף ראוי לקדילאק אסקלייד המזעזע.

לנדרובר כבר אבודים בתחתית. ועכשיו ג'יפ במדרון, מתגלגלים בדרך לשם.
אני חושש כפי שניבאתי פעם, יצרן רכבי השטח האמיתיים האחרון בעולם, זה שישמור על הגחלת - יהיה טויוטה. אוי לבושה.

mnachmia
13-03-21, 22:55
מסה גדולה + מנועים חזקים מצריכים ברקסים גדולים...אבל ג'אנט "22 נשמע מוגזם

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

דרור ברלי
13-03-21, 23:32
את הסמלון מפלסטיק שכתוב עליו Trail rated, ג'יפ מדביקים על הדגמים שלהם ש"ראויים לשימוש בשטח".
בשנים האחרונות, תחת בעלות פיאט ועם התחלת שיווק הקרוסאוברים מבוססי פלטפורמות הכביש של פיאט, חל פיחות מדאיג במעמדו של עיגול הפלסטיק הזה, שהחל להיות מודבק גם על דגמי ה"טריילהוק" של קומפאס ורנגייד... בחיאת - קרוסאובר מעפן, על צמיגי חתך נמוך, ללא הילוך כוח, באמת לא ראוי לשאת את התג המחייב הזה. זה כמו להעניק כנפי צניחה למי שקפץ משולחן לריצפה.
אבל אנשי השיווק כנראה חזקים ומשפיעים יותר מכל מהנדס ובוודאי מכל ג'יפאי.

על הכל הייתי מוכן לסלוח להם - כי כל עוד יש רנגלר, כל יתר מוצרי המותג הזה הם סוג של מרצ'נדייז לא מזיקים.

אבל תראו מה זה - על הואגוניר/גרנד ואגוניר החדשים, היצרן כבר לא מדביק את עיגול ה-Trail rated, ולא כי לא נאה לו עיגול מפלסטיק על הרכב הכי גדול ויקר ומפואר שלהם, אלא כי הם בעצמם מודים שיכולות שטח אין שם. זה אומר משהו. זה למה "אוי לבושה". באמת.
תבינו, זה לא יונדאי/קיה שמרגישים גדולים וחשובים אם שיחררו לשוק דגם עם ריפודי עור. Jeep זה יצרן עם מוניטין ומסורת. כזה ששמו הפך לכינוי גנרי לכל רכב שטח בעולם, לאמת מידה. "ואגוניר" זה דגם מיתולוגי. מותג. ועכשיו הם משחררים את הלווייתן המפורכס הזה ומעניקים לו את השם המחייב?... מבזבזים את שארית הקרדיט שעוד נותר להם (בזכות הרנגלר ובזכותו בלבד!) על גוש שומן רופס ורוטט שכל כולו מופע של טעם רע ויכולות שטח מעוררות רחמים?....
זה רק עלבון צורב לבעלי הואגוניר המקורי הנפלא והאלמותי שעכשיו לא יודעים איפה לקבור את עצמם.

- - - Updated - - -

The horror...

The Jeep Horror picture show
מופע האימים של ג'יפ. זה ייזכר לדראון עולם.

KOOKE
13-03-21, 23:40
וואלה....גסיסת רכבי השטח (ויצרני/ מותגי אבי השטח) התחילה ביום בו נולד ה- SUV הראשון.

הקטע האירוני הוא שיצרני רכבי השטח בעצמם החליטו לפנפן רכבי שטח קשוחים ולייצר "רכבי שטח" יותר מתורבתים יותר מפנקים יותר בעלי יכולת כביש וזו מגמה שרק הלכה והתחזקה עד שהשתלטה לחלוטין- ע"ע לנדרובר.

ד ו ר ו ן
14-03-21, 08:50
גסיסת המותג החלה.

זה רק אני רואה כאן LC200 עד לקו הגריל?

בקיצור עיצוב שמרני טוטאלי שנבלע בפקק?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210314/1de851a835cbd0ee5485ddff2b614288.jpg

רמי גלבוע
14-03-21, 08:53
ברלי, ברלי,
מה יהיה איתך?

כל התוויות האלה הן שיווק, לא קשורות בתוכן.

כמו שלנד רובר קוראים לאיווק 'ריינג' רובר' ול'ספורט' הם קוראים דיסקברי, ול'דיסקברי-6' הם קוראים 'דיפנדר'...
ככה JEEP מדביקים שמות סתמיים למכוניות החדשות שלהם, על פי פוטנציאל השיווק.

לפחות עם הגלדיאטור זה יצא להם טוב מאוד, והם עדיין מייצרים את שתי המכוניות המדליקות ביותר כיום, רוביקון וגלדיאטור.
משחקי מדבקות? לא אכפת לי, כל עוד הם שומרים על נאמנות לערכי המותג, פחות או יותר.

בוא נתרגז על דברים אמיתיים...

נמרוד
14-03-21, 09:02
ברלי, ברלי,
מה יהיה איתך?
...

אתה אל תגיד לו על מי להתרגז, יש מספיק עצבנות בשביל כוללללם :rolleyes:

רמי גלבוע
14-03-21, 09:08
נהגתי לפני שבועיים בסבא ובנכד ותאמין לי, אתה לא רוצה לטייל יומיים בגלדיאטור הישן... עם כל הכריזמה והמומנט המפמפם של ה-V8, החדש מדליק יותר. האם הוא עדיין ייסע בעוד שלושים שנה? בוודאי שלא...133148

nirs
14-03-21, 09:10
דווקא התכוונתי למשפט שקולונל קורץ אומר ב״אפוקליפסה עכשיו״...

אבל בנינו, שיבנו מה שהם רוצים.
אם יחליטו שמשתלם לבנות ריקשה לשוק ההודי ולקרוא לה ״גרנד צירוקי טריפוד״ שיבוסם להם.
שידביקו איזה עיגולד שהם רוצים (כן rated או לא rated) אבל שיזכרו שזה שתוקעים 3 נוצות בתחת לא עושה אותך טווס.
העיקר שימשיכו לייצר ולשפר את הרנגלר לאנשים כמונו. זה יקרה כל עוד יהיה ביקוש ולפי מה שזה נראה הוא רק יגדל ויכניס עוד מתחרים חזקים וטובים דוגמאת הברונקו.
אגב, לדעתי, גם טויוטה לא תישאר מחוץ למשחק...

דרור ברלי
14-03-21, 10:03
ברלי, ברלי,
מה יהיה איתך?

אלה רק תרגילי שיווק, אבל לסמנטיקה ולשמות ישנים יש חשיבות.

אני פריק של המותג. כמו שאתה פריק של לנדרובר.

שני היצרנים המיתולוגיים ביותר של עולם השטח ההולך ונעלם (אבל מתעורר זמנית בשנים האחרונות, נקווה שברצינות).

לנדרובר כבר אבודים. אחרי שירדו לזנות עם הפרילנדר, האיווק, הדיסקברי ספורט והדיסקו 5 עם גודש המיחשוב מוכה התקלות וצמיגי הבלרינה שלו, ועם הדיפנדר החדש/דיסקברי 6 שהוא הכל חוץ מדיפנדר, מה נשאר מהשם המיתולוגי?.... חוץ מדיפנדרים ישנים/קלאסיים מקסימים שמסרבים למות ומזכירים לאוהבי המותג את העבר המפואר?... תראה איך כולם מתפעלים כשהדיפנדר החדש הזה מצליח, (בלא מעט פרפורים והחלקות וגם זה בידיו של נהג-שטח מיתולוגי) לעלות במעלה עשוש.... משהו שפעם נחשב לסתם שביל בעלייה, כזה שדיפנדרים לא היו עוצרים בגללו.

Jeep הולכים באותה הדרך לאבדון עם צעצועי המרצ'נדייז מבוססי פיאט - רנגייד, קומפאס וצ'רוקי KL. לראות, לעשות סיבוב קצר ופשוט לבכות. בקרוב ידבק בהם ה-DNA החולני ומוכה התקלות של פיז'ו-סיטרואן ("סטלנטיס"...) ויהרוג אותם סופית.... אין לי ברירה אלא לבלוע את העובדה שגם הם היו מוכרחים לקחת חלק בקרחנת הקרוסאוברים המבחילה ולהציג גם מתחרה לאסקלייד המזעזע, בעיקר עבור השוק האמריקאי המצטיין בטוב-טעמו... ברור לי שהם ירוויחו בוחטות על כל בהמה מצוייצת כזו שתימכר לקהל האנין שכולל ראפרים, נשות כדורגלנים, סוחרי סמים וסוחרי נשים - בוחטות שינשימו ויתדלקו עוד קצת את פעילות השטח וייצור הדבר האמיתי (רוביקון 392) עד לרגע בו החשמל, הטכנולוגיה האוטונומית והרגולציות ההרסניות יחסלו את סגמנט רכבי השטח סופית. אבל לקרוא לזה "ואגוניר"?... הם לא מתביישים?... זה מחדל מביש כמעט בנוסח הבלייזר החדש של GM.....
לפחות אם הבהמה הזו היתה מתיימרת לדעת לנסוע בשטח....... אבל למה לטרוח באמת?.... ג'נטים 22'.....

כאמור, כל עוד הם שומרים על הגחלת עם הרנגלר והגלדיאטור, אולי אפשר לסלוח, לנשום עמוק ולתת עוד קצת קרדיט. אבל הכיוון הרע שהם הולכים בו ברור מתמיד.
היום יותר מאי פעם - ג'יפאי אמיתי ידבק בדגמים הישנים של פעם - CJ/YJ/TJ/סופה/XJ/ZJ/WK/FSJ ובהמשך גם ב-JK/JL. ישפר ויעדכן מה שצריך בעזרת שוק האפטרמרקט שאין שני לו, ויאפשר למכונה האלמותית להמשיך לתת בראש לנצח. במקרה של ה-JL אני מאוד מתפעל מהיכולות אבל גם סקפטי - זה לא ישרוד מספיק שנים כדי להזכיר לילדים ולנכדים שלנו את הימים הגדולים.

אתה, שמתמוגג לצאת לשטח בטרקטור-יונימוג (...) טוען שאני לא רוצה לטייל יומיים בגלידאטור FSJ?.... מה שתית רמי?.... תן לי עכשיו גלדיאטור ישן! רק מעט ליטושים קלים של נעילות + רכיבי מכניקה קצת יותר מודרניים הופכים גם אותו למשהו שאף אחד לא יעז להעדיף את ה-JT החדש על פניו. במקרה של הואגוניר, בכלל אין שום ספק.

בינתים, לא יעזור לנו. יותר מאי פעם אני משוכנע שרכב השטח האמיתי האחרון בעולם כפי שאנחנו מכירים ואוהבים, יישא על חרטומו את הלוגו של טויוטה. ליפנים לפחות נשאר קצת כבוד עצמי - וכבוד למסורת.

shachar
14-03-21, 12:50
גסיסת המותג החלה.

כל יום שעובר מקצר את הסבל....

נדב42
14-03-21, 15:48
בינתים, לא יעזור לנו. יותר מאי פעם אני משוכנע שרכב השטח האמיתי האחרון בעולם כפי שאנחנו מכירים ואוהבים, יישא על חרטומו את הלוגו של טויוטה. ליפנים לפחות נשאר קצת כבוד עצמי - וכבוד למסורת.

אני דווקא מהמר על סוזוקי ...

אומי5
14-03-21, 18:04
אני דווקא חושב שלא רחוק היום שהרכב השטח החשמלי הראשון אשכרה ימכר, יהיו לו יתרונות מטורפים, כמו גאומטריית מתלים משתנה, מומנט בכל מהירות ועוד.
תהיה לו בעיית טווח, אבל היא תיפתר בדור שאחריו.

ובעיקר, הוא לא יהיה מאף אחת מהחברות האלו, זה יהיה איזה יצרן חדש ואמיץ.

grand
14-03-21, 18:09
אני דווקא חושב שלא רחוק היום שהרכב השטח החשמלי הראשון אשכרה ימכר, יהיו לו יתרונות מטורפים, כמו גאומטריית מתלים משתנה, מומנט בכל מהירות ועוד.
תהיה לו בעיית טווח, אבל היא תיפתר בדור שאחריו.

ובעיקר, הוא לא יהיה מאף אחת מהחברות האלו, זה יהיה איזה יצרן חדש ואמיץ.יצרן סיני מן הסתם, עם בנק סוללות נוסף שיוזמנו בשני שקל 90 מעלי אקספרס

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

איל מ
14-03-21, 18:46
נגרר אנרגיה עם הנעה עצמית.

ד ו ר ו ן
14-03-21, 18:53
נגרר אנרגיה עם הנעה עצמית.

ומקרר.

asafk
14-03-21, 19:21
.

משחקי מדבקות? לא אכפת לי, כל עוד הם שומרים על נאמנות לערכי המותג, פחות או יותר.

למותגים אין ערכים.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

רמי גלבוע
15-03-21, 07:16
ברלי יקירי,
אין לי וויכוח עקרוני עם מה שאתה כותב, אני רק מנסה לכוונן את עצמת ברז הדמעות...

את טיול היונימוגים ליוויתי מעל סיפונו המתוק של טרקטורון טרקסטר, לא טיפסתי לרגע לתאי הנוסעים הקקפוניים של היונימוגים. זה מקרה קלאסי בו האנשים הרבה יותר מקסימים מהמכונות שלהם שבעיקר, מצטלמות יפה ומפעילות בך נוסטלגיה עזה.

את טיול היונימוגים הקודם, לפני הרבה שנים, ליוויתי עם הסיקס הקשיש שלי. זו הייתה הפעם הראשונה והאחרונה בה היה הסיקס החבוט הזה, הרכב המהיר ביותר בשיירה...

133156133157

נמרוד
15-03-21, 07:31
למותגים אין ערכים.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkמותג חכם מוכר את הערכים שלו כשהם בשיא. זה נקרא אקזיט.

ronbs
15-03-21, 08:01
זה עצוב מאוד שאין אף רכב שטח אמיתי בין הגימיני לרנגלר/טויוטה

נדב42
15-03-21, 08:31
זה עצוב מאוד שאין אף רכב שטח אמיתי בין הגימיני לרנגלר/טויוטהעל איזו טיויטה מדובר ?

Yaki5500
15-03-21, 08:36
70 series

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

Galaye
15-03-21, 09:30
זה עצוב מאוד שאין אף רכב שטח אמיתי בין הגימיני לרנגלר/טויוטה

תכלס נכון ...
אבל לפחות הגלדיאטור זה עוד רכב עם הילוך כוח בגיפ ... ולא משהו אלקטרוני עם רכב נוח .

מעניין אם יביאו לארץ את הפורד ברונקו ... כל רכב בן הגימני לרנגלר\לנד קורזר=לא לכתוב טויוטה כי יש רק דגם 1 נשאר בטויוטה בארץ, 4runner עם שטח נמכר רק בחול.

נקווה לטוב , לפחות אנחנו מטיילים ונספר לנכדים שפעם טיילו פה עם גיפ והילוך כוח ולא רק ברגל ואופניים ואפילו היו פעם מסלולים שלא עלו כסף להכנס בארץ.

תטיילו ותהנו כל עוד אפשר ...

דרור ברלי
15-03-21, 10:54
את טיול היונימוגים ליוויתי מעל סיפונו המתוק של טרקטורון טרקסטר, לא טיפסתי לרגע לתאי הנוסעים הקקפוניים של היונימוגים. זה מקרה קלאסי בו האנשים הרבה יותר מקסימים מהמכונות שלהם שבעיקר, מצטלמות יפה ומפעילות בך נוסטלגיה עזה.

את טיול היונימוגים הקודם, לפני הרבה שנים, ליוויתי עם הסיקס הקשיש שלי. זו הייתה הפעם הראשונה והאחרונה בה היה הסיקס החבוט הזה, הרכב המהיר ביותר בשיירה...

בקיצור - כל סיפורי אגדות השטח שלך הם סוג של פייק?.....
כמו שאומר ממוקה - "זייפפן"....:rolleyes:

hitoy
15-03-21, 12:13
כל מה שנכתב פה על הפשע לאנושות והסוף של המותג, נאמר בעבר ע"י קבוצות גברים מסוקסים בכל מיני מערות ומסביב למדורות ברחבי העולם כבר לפני 60+ שנים. זה קרה כשמישהו בחברת JEEP החליט להוציא רכב "שטח" סגור ומפנק עם מזגן חלונות חשמליים ואפילו כסאות חשמליים:(, 4X4 קבוע, רדיו,,,,,

בקיצר, לנשום עמוק ולהתחיל לחסוך.

Crabbing
15-03-21, 14:01
זה עסק כלכלי והם רוצים ביס משוק ה SUV הענקיים.
ארה״ב מלאה בסבארבנים/אסקליידים/נאביגייטור בצבע שחור שמשמשים בחברות הסעה יוקרתיות, בין השאר.
כל ניו-יורק מלאה בהם, למרות הגודל.
גם הסבארבן היה פעם קשוח.
לפחות נשארים עם שלדה נפרדת (אולי בגלל הגודל?).
שיהיה להם לבריאות ושימשיכו לבנות רנגלרים.

רמי גלבוע
15-03-21, 14:16
ברלי,
ממש לא פייק.
זה שאני כותב באהבה על טיול יונימוגים, לא אומר שאני מתחייב על המכונות.

בסדר העדיפויות האישי שלי, יונימוג זה כלי איום ונורא, איטי, כבד, רועש, יקר לתחזוקה, ומאיים להישכב על הצד בכל שפ"צ קטן.
זה לא מפחית במאום את הערכתי למכונה, ואת אהבתי לאנשים החיים את החלום שלהם, אפילו אם זה לא החלום שלי.

גם על האהבות שלנו (סופה/סיקס/גלדיאטור, או דיסקו/דיפנדר) יש אנשים שחושבים שאנחנו פסיכים.
עדיין, יש לנו חלום ואנחנו חיים אותו, זה נהדר.
ג'יפים הם חלום נהדר וכך גם האזנה לבטהובן, או חוג ציור על קליפות תפוזים

- - - Updated - - -

מבחינתי, דרור, הקומפאסים והבלרינות מאפשרים לג'יפ להמשיך להשקיע ברוביקונים וגלדיאטורים, זה נפלא.
כך גם פורד ראתה כי טוב, וגם היא רוצה לנגוס בנתח הרנגלרים - זה יעשה רק טוב לתחרות ולמחירי המוצרים האלה

Galaye
15-03-21, 14:39
ברלי,
ממש לא פייק.
זה שאני כותב באהבה על טיול יונימוגים, לא אומר שאני מתחייב על המכונות.

בסדר העדיפויות האישי שלי, יונימוג זה כלי איום ונורא, איטי, כבד, רועש, יקר לתחזוקה, ומאיים להישכב על הצד בכל שפ"צ קטן.
זה לא מפחית במאום את הערכתי למכונה, ואת אהבתי לאנשים החיים את החלום שלהם, אפילו אם זה לא החלום שלי.

גם על האהבות שלנו (סופה/סיקס/גלדיאטור, או דיסקו/דיפנדר) יש אנשים שחושבים שאנחנו פסיכים.
עדיין, יש לנו חלום ואנחנו חיים אותו, זה נהדר.
ג'יפים הם חלום נהדר וכך גם האזנה לבטהובן, או חוג ציור על קליפות תפוזים

- - - Updated - - -

מבחינתי, דרור, הקומפאסים והבלרינות מאפשרים לג'יפ להמשיך להשקיע ברוביקונים וגלדיאטורים, זה נפלא.
כך גם פורד ראתה כי טוב, וגם היא רוצה לנגוס בנתח הרנגלרים - זה יעשה רק טוב לתחרות ולמחירי המוצרים האלה

צודק , מחזק ... אם צריך שימכרו גיפונים בשביל שיהיה כסף בקופה להמשכיות רנגלר וגלדיאטור וברונקו ...
זה המחיר הכי טוב

KOOKE
15-03-21, 17:40
ככל שמדובר במותג jeep המצב דווקא הפוך...עיקר המכירות שלהם זה רכבי השטח הקשוחים הרנגלר והגלדיאטור (בהשוואה ליתר דגמי המותג), הדגם הבא הנמכר ביותר של המותג זה הגרנד צ'רוקי.

אז לא נראה לי שהיצרן של JEEP צריך דווקא את הג'יפונים/ SUV כדי לממן את הקשוחים.

ראו נתוני המכירות בארה"ב לשנים 2019-2020:

https://www.best-selling-cars.com/usa/2020-full-year-usa-fca-sales-by-model-jeep-ram-chrysler-dodge-fiat-alfa-romeo/

Miki Plavin
15-03-21, 18:02
https://www.youtube.com/watch?v=_FISdzHioYg

https://www.youtube.com/watch?v=pFWr4WJIyvQ

הנה סירטונים כדי להזכיר להם מה זה JEEP:) חתיכת התעללות הם סופגים בסירטונים וכאילו כלום.

אני חייב לשאול בקצרה (וסליחה שגונב את השרשור אבל זו שאלה אחת קצרה ואני חוזר לנושא:) ).
האם השלדה של הסופה לא זהה (חוץ מהאורך) ל - Jeep Wrangler YJ שעליו הסופה מבוססת? או שאשכרה אחרת\חזקה יותר?
(אני לצערי לא בעלים של סופה והכי קרוב אחרי הצבא היה פלירטוט קטן אצל גיתאי בסוויץ' בראש האלוף).

בחזרה לנושא - אם אני לא טועה קהילת בעלי ומעריצי ה JEEP רנגלר והטהורים שלפניו הם רבים ובעלי השפעה רבה מאוד - ממש כת וכוח קנייה.
אני זוכר לפני שה JL יצא היה חשש כבד שהוא ייאבד את הסרנים החיים וכמה בקשות קרייזלר קיבלו (ובטח איומים ;)) שלא ייעזו לעולל דבר כזה,
ובחברה עצמה עובדים אנשים שמבינים מה זה JEEP.
וכמו שכתבו, הרכבים האחרים הם ה "לחם" שמאפשר להם לתכנן ולייצר את הדבר האמיתי.

הבנתי שבוואגוניר החדש הסמל JEEP לא מודבק עליו בכוונה. בכל זאת, זו שילדה נפרדת ו V8 בשרני עם שסתומים עליים וקאמשאפט אחד, ובחלק מהדגמים יש טרנספר אז "יש עם מה לעבוד" (אולי אני טועה : ) ) ובאמריקה כמו באמריקה, בטח סדנאות והחברה עצמה יעיפו באיזה בנייה או קונספט את כריות האוויר, ייתנו איזה צמיג נורמלי ולפחות ייקנו איזה יכולת לספינה החדשה:)

עוזי עידן
15-03-21, 19:22
נהגתי לפני שבועיים בסבא ובנכד ותאמין לי, אתה לא רוצה לטייל יומיים בגלדיאטור הישן... עם כל הכריזמה והמומנט המפמפם של ה-V8, החדש מדליק יותר. האם הוא עדיין ייסע בעוד שלושים שנה? בוודאי שלא...133148

רמי היקר , אל תמעיט בגלדיאטורי וואגונירים ישנים , זה רכב שטח נהדר. יש לי גרנד וואגוניר שנת 86' שיצאתי איתו לשטח , נוסע נהדר בשטח , שילדה גמישה v8 שמגרגר בכיף , יופי של כלי.

דרור ברלי
15-03-21, 21:24
https://www.youtube.com/watch?v=_FISdzHioYg

https://www.youtube.com/watch?v=pFWr4WJIyvQ

האם השלדה של הסופה לא זהה (חוץ מהאורך) ל - Jeep Wrangler YJ שעליו הסופה מבוססת? או שאשכרה אחרת\חזקה יותר?
(אני לצערי לא בעלים של סופה והכי קרוב אחרי הצבא היה פלירטוט קטן אצל גיתאי בסוויץ' בראש האלוף).

אף פעם לא מאוחר להגשים חלום...

שילדת סופה לא זהה ל-YJ. יש כל מיני חיזוקים ושינויים קלים. כמובן בסיס גלגלים ארוך יותר - בתכל'ס השילדה במקור היא ארוכה, כולל זנב ארוך ("שלוחה אחורית ארוכה" בלשון תע"ר) מגיעה מאמריקה ומיועדת במקור לדגם מוארך ששימש את שירות הדואר ויוצר גם במצרים ובונצואלה.
יש גם שילדה כפולה/מחוזקת, ארוכה בלבד, ששימשה בסופות הממוגנות שהשילדה המקורית לא הצליחה לשרוד את משקל המיגון שלהן. זה אילתור מקומי של תע"ר, די מוצלח אפשר לומר.

הדגם המקורי הוא מה שנקרא "סופה ארוכה" או CYJ-L.
מה שאנחנו קוראים "סופה קצרה" או CYJ-S זה אותו רכב, עם אותו בסיס גלגלים של 104 אינץ', אבל הזנב מקוצר במפעל. הם היו חותכים את זנב השילדה ואת זנב המרכב למידות הזנב של YJ המקורי.
סופות ארוכות רבות יצאו במכרזים לאזרחות ועברו קיצור זנב ע"י כל מיני פחחים, ברמות איכות-ביצוע שונות. בודקים את קוד הדגם ברשיון ורואים מה כתוב שם. אם כתוב CYJ-L, מדובר בג'יפ ארוך במקור שקוצר עצמאית ולא במפעל.

מסתובבות גם כמה סופות ששילדתן קוצרה למידות של YJ (קיצרו בסיס הגלגלים). מין וונאבי שכזה.
השוק הישראלי חושש מאוד מכל חיתוך וריתוך בשילדה - האמריקאים רק יצחקו מזה כי אצלם זה מאוד מקובל וא םהעבודה בוצעה כמו שצריך אין שום בעיה עם זה. אבל למי שעומד לפני רכישה של YJ ומשהו בפרטים לא מסתדר (למשל קוד דגם CYJ-משהו ושנת ייצור 96' ומעלה, שנים בהן לא יוצר YJ בארה"ב כלל כי החל מ-96' הוחלף ב-TJ...) כדאי שיבדוק אם מדובר בסופה שעברה ניתוח לשינוי מין..... ואם אתם לא מפחדים מאנדרוגינוס שכזה, לפחות כדאי לוודא שהעבודה על השילדה בוצעה כראוי.

הסרן הקדמי דנה 30 רוורס-קאט (חיתוך שיניים הפוך בקורונה ובפיניון, לעומת חיתוך רגיל בדנה 30 של CJ וכו') עם פיניון גבוה, ללא מנגנון ניתוק הציריה המקורי ב-YJ, סרן פשוט יותר מכנית ולכן אמין וטוב יותר. הוא גם סרן חזק ועמיד יותר ממה שנוטים לחשוב.
הסרן האחורי - דנה 44 או דנה 60 המוגזם, כמובן חזק יותר ועדיף בהרבה לעומת דנה 35 החלשלוש ב-YJ (דנה 44 היה אופציונלי ב-YJ).

המנוע זהה לחלוטין - 4.0L שש בוכנות בטור, הזרקה רב נקודתית MPI. מנוע מעולה, ממנועי הבנזין המוצלחים שיוצרו אי פעם. מנוע אלמותי אפשר לומר. ב-YJ הראשונים היה מנוע 258 המוכר מה-CJ והיו גם מנועי 4 בוכנות בנפח 2.5 ליטר שהם די נפוצים בארה"ב.

הגיר הידני בסופה - AX15 מתוצרת AISIN היפנית. גיר מצוין, חזק ואמין בהרבה מהדעה המקובלת עליו. מגיע גם בחלק מה-YJ המאוחרים.
בדגמי YJ המוקדמים היו כל מיני גירים, פחות טובים מה-AX15. הגרוע מכולם היה הגיר 5 הילוכים מתוצרת פיג'ו. חלש מאוד. היתרון של ה-YJ והסופה הוא שניתן להתאים להם כמעט כל גיר שהוצע בדגמי Jeep השונים לאורך שנים רבות. ידניים ואוטומטיים.

תיבת ההעברה NP231J זהה ל-YJ וזו נקודת תורפה. כי הסופה כבדה מה-YJ.
חלק מהסופות צוידו בתיבת העברה גדולה וחזקה בהרבה - NP241. זה אילתור של תע"ר שלא קיים במפרט של ה-YJ האמריקאי. אילתור מעולה יש לומר. להבדיל מה-231, ה-241 היא תיבה חזקה מאוד.

סה"כ זה כמעט אותו ג'יפ, אבל הסופה מוצלחת יותר מכנית מה-YJ, חסונה יותר ופרקטית בהרבה.
איכות מערכת החשמל, ההרכבה והגימור לעומת זאת, נחותה בהרבה בהשוואה.

איל מ
15-03-21, 21:53
סקירה מצוינת.

Miki Plavin
15-03-21, 22:00
אף פעם לא מאוחר להגשים חלום...

שילדת סופה לא זהה ל-YJ. יש כל מיני חיזוקים ושינויים קלים. כמובן בסיס גלגלים ארוך יותר - בתכל'ס השילדה במקור היא ארוכה, כולל זנב ארוך ("שלוחה אחורית ארוכה" בלשון תע"ר) מגיעה מאמריקה ומיועדת במקור לדגם מוארך ששימש את שירות הדואר ויוצר גם במצרים ובונצואלה.
יש גם שילדה כפולה/מחוזקת, ארוכה בלבד, ששימשה בסופות הממוגנות שהשילדה המקורית לא הצליחה לשרוד את משקל המיגון שלהן. זה אילתור מקומי של תע"ר, די מוצלח אפשר לומר.

הדגם המקורי הוא מה שנקרא "סופה ארוכה" או CYJ-L.
מה שאנחנו קוראים "סופה קצרה" או CYJ-S זה אותו רכב, עם אותו בסיס גלגלים של 104 אינץ', אבל הזנב מקוצר במפעל. הם היו חותכים את זנב השילדה ואת זנב המרכב למידות הזנב של YJ המקורי.
סופות ארוכות רבות יצאו במכרזים לאזרחות ועברו קיצור זנב ע"י כל מיני פחחים, ברמות איכות-ביצוע שונות. בודקים את קוד הדגם ברשיון ורואים מה כתוב שם. אם כתוב CYJ-L, מדובר בג'יפ ארוך במקור שקוצר עצמאית ולא במפעל.

מסתובבות גם כמה סופות ששילדתן קוצרה למידות של YJ (קיצרו בסיס הגלגלים). מין וונאבי שכזה.
השוק הישראלי חושש מאוד מכל חיתוך וריתוך בשילדה - האמריקאים רק יצחקו מזה כי אצלם זה מאוד מקובל וא םהעבודה בוצעה כמו שצריך אין שום בעיה עם זה. אבל למי שעומד לפני רכישה של YJ ומשהו בפרטים לא מסתדר (למשל קוד דגם CYJ-משהו ושנת ייצור 96' ומעלה, שנים בהן לא יוצר YJ בארה"ב כלל כי החל מ-96' הוחלף ב-TJ...) כדאי שיבדוק אם מדובר בסופה שעברה ניתוח לשינוי מין..... ואם אתם לא מפחדים מאנדרוגינוס שכזה, לפחות כדאי לוודא שהעבודה על השילדה בוצעה כראוי.

הסרן הקדמי דנה 30 רוורס-קאט (חיתוך שיניים הפוך בקורונה ובפיניון, לעומת חיתוך רגיל בדנה 30 של CJ וכו') עם פיניון גבוה, ללא מנגנון ניתוק הציריה המקורי ב-YJ, סרן פשוט יותר מכנית ולכן אמין וטוב יותר. הוא גם סרן חזק ועמיד יותר ממה שנוטים לחשוב.
הסרן האחורי - דנה 44 או דנה 60 המוגזם, כמובן חזק יותר ועדיף בהרבה לעומת דנה 35 החלשלוש ב-YJ (דנה 44 היה אופציונלי ב-YJ).

המנוע זהה לחלוטין - 4.0L שש בוכנות בטור, הזרקה רב נקודתית MPI. מנוע מעולה, ממנועי הבנזין המוצלחים שיוצרו אי פעם. מנוע אלמותי אפשר לומר. ב-YJ הראשונים היה מנוע 258 המוכר מה-CJ והיו גם מנועי 4 בוכנות בנפח 2.5 ליטר שהם די נפוצים בארה"ב.

הגיר הידני בסופה - AX15 מתוצרת AISIN היפנית. גיר מצוין, חזק ואמין בהרבה מהדעה המקובלת עליו. מגיע גם בחלק מה-YJ המאוחרים.
בדגמי YJ המוקדמים היו כל מיני גירים, פחות טובים מה-AX15. הגרוע מכולם היה הגיר 5 הילוכים מתוצרת פיג'ו. חלש מאוד.

תיבת ההעברה NP231J זהה ל-YJ וזו נקודת תורפה. כי הסופה כבדה מה-YJ.
חלק מהסופות צוידו בתיבת העברה גדולה וחזקה בהרבה - NP241. זה אילתור של תע"ר שלא קיים במפרט של ה-YJ האמריקאי. אילתור מעולה יש לומר. להבדיל מה-231, ה-241 היא תיבה חזקה מאוד.

סה"כ זה כמעט אותו ג'יפ, אבל הסופה מוצלחת יותר מכנית מה-YJ, חסונה יותר ופרקטית בהרבה.
איכות מערכת החשמל, ההרכבה והגימור לעומת זאת, נחותה בהרבה בהשוואה.

המון המון תודה על התשובה המאוד מפורטת! כיף לקרוא:) במיוחד עם רשימת מכלולים כזו! ואולי יום אחד....

דרור ברלי
16-03-21, 01:41
כמעט שכחתי, אבל יש עוד הבדלים חשובים בין YJ לסופה.

YJ הגיע במקור על צמיגים קטנטנים - אם אני זוכר טוב, 215/75R15, שזה 28'........ אני שואל אתכם - זה ג'יפ זה?...........
יחס ההעברה בסרנים באוטו כזה, הוא, תחזיקו חזק, 3.07:1....... יחס מתון וארוך הרבה יותר מדי, מה שביחד עם סרן דנה 35 האחורי המצחיק, מתאים בקושי לגלגל המקורי המאוד קטן.
שים על יחס העברה כזה את צמיג 31' המקובל והאוטו הקטן הזה, עם המנוע הגדול והבריון שלו, בטח עם הגיר האוטומטי הנורא המקובל ב-YJיים שהגיעו לישראל, בעל 3 הילוכים בלבד שתהומות פעורים ביניהם, הופך לאנמי ועצל, חצי מת....

סופות הגיעו עם יחס 3.54:1 הגיוני יותר וצמיג 235/75R15 שזה 29', עדיין קטן באופן מביך.... או 31/10.5R15 אופציונלי, שבאול-ראונד, הוא הצמיג הכי מתאים לאוטו הזה.
סופות דיזל כבר צוידו ביחס 4.10:1 כוחני יותר ואם הגיע זמנם של הדיפרנציאלים בסופה שלכם לשיפוץ והחלפת קורונה+פיניון, זה יחס ההעברה המומלץ לבחור בו - גם אם אתם נשארים על צמיגי 31 החוקיים, למרות שהג'יפ נוסע מצוין גם עם היחס המקורי. עם 4.10 הוא יהפוך לעצבני ומגיב הרבה יותר, יסחוב חזק יותר בעליות בהילוכים הגבוהים, יזחל עוד יותר טוב בשטח טכני ויהיה מוכן לעלייה המתבקשת לצמיגי 33'......

יש הבדל גם בקפיצים.
העלים ב-YJ רכים וישרים לחלוטין והוא נמוך כמו פרייבט. המהלך קצר. כמובן שיש לא מעט קיטים של קפיצים תחליפיים ארוכים ובעלי מהלך מרשים.
בסופה קפיצי עלים המקוריים קצרים וקשים, מתאימים לעומס גבוה אבל קצרי מהלך. כמעט כל הסופות כבר עברו החלפת קפיצים למשהו ארוך, רך יותר ונוח יותר, ועם הרבה יותר מהלך. אני לא ממליץ להתקין את הקפיצים המשופרים שמיועדים במקור ל-YJ כמות שהם, כי הם לא יתמכו טוב במשקל העודף וישקעו די מהר. הפתרון מאוד פשוט - הוספת עלה. יצרני קיטי הקפיצים המובילים כמו רוביקון-אקספרס לדוגמה, מציעים תוספת של עלה מקורי מתוצרתם עבור קיט הקפיצים שלהם, שנרכש בנפרד, במיוחד עבור קפיץ אחורי.

הרנגלר YJ יצא לשוק בשנת 87' כשיפור/עדכון מקיף ל-CJ הותיק בכל פרמטר, אבל מהנדסי Jeep שמו דגש מיוחד על שיפור התנהגות הכביש, נקודת תורפה ב-CJ לדורותיו. לצערי זה הצליח להם קצת יותר מדי, מה שבא במידה מסוימת על חשבון יכולות השטח שלו - במצבו המקורי ה-YJ נחשב לטעמי ל"הכי פחות ג'יפ" בכל סדרת הג'יפים האמיתיים של Jeep. אבל שוק השיפורים הענף מאפשר לתקן את המעוות ולהפוך אותו לג'יפ-שטח ראוי ביותר. והוא אכן כזה, עובדה - הוא שימש כפלטפורמה לסופה....

כללית, עבור הג'יפאי האמיתי, זה שמייעד את הרכב שלו לשטח אמיתי והרבה ממנו, אין לי ספק שהסופה היא "הרבה יותר ג'יפ" מה-YJ.
היא פחות מצועצעת ופחות מפנקת, אבל היא ג'יפ הרבה יותר טהור, פרופורציונלי, "שלם" ובשל. יותר שימושית בטיולים, הרבה יותר חסונה מכנית והרבה יותר מתאימה כפלטפורמה לשפר ולגדול איתה לרכב טיולים/קרוס-קאנטרי/עבירות רב-יכולות עד מאוד.

אז מה? סופה או YJ?.... סופה. חד משמעית.
אחרי 22 שנים וכחצי מיליון ק"מ מצטברים רק על סופות - ומבחירה, אני עדיין מאוהב בקלאסיקה הישראלית הזו.
בתע"ר לא התביישו להודות שהסופה סימן 1 היא הרכב הטוב ביותר שיצא את שערי המפעל בנצרת מעולם.
מישהו שלא נזכיר את שמו, אבל נסיונו ודעתו מאוד מוערכים/קובעים גם כאן (זה לא אני, באמת), הצהיר פעם שבשקלול כלל התכונות, הסופה סימן 1 בגרסאותיה המאוחרות (מ-1994 והלאה, עד סיום הייצור של סימן 1 ב-2004) היא כנראה הג'יפ הסדרתי הטוב בעולם. לא פחות. והוא אמר את זה שנים רבות אחרי שמכר את הסופה שלו, כך שהוא חף מאינטרסים.... אני מעדיף לא לפתוח מחדש ויכוח על זה, כי זה באמת מיותר ואמוציונלי... אבל אסתפק בקביעה שהסופה היא ג'יפ שיש אולי אחד או שניים שטובים ממנו, אבל כנראה שאין טובים כמוהו.

כל זה אומר משהו. וגם מסביר כל מיני דעות מאוד נחרצות שיש לי על צעצועי הפלסטיק המודרניים המזעזעים, ולמה אני חושב שרכב שכתוב עליו Jeep באותיות קידוש, צריך להיות קודם כל - ג'יפ אמיתי. ואם הוא לא כזה, הוא פשוט לא ראוי ומבייש את שמו.

שעיר בגב"ב
16-03-21, 08:00
מדהים דרור!
לא מזמן יצא פרק של ווילרס דילרס שבו הם שיפצו CJ7
ואנט ציין שאחרי הCJ הם (JEEP) הוציאו את הYJ, ושאין לו מושג
למה שינו את השם כי זה אותו הדבר בדיוק.

הוא היה צריך לדבר איתך קודם.

grand
16-03-21, 08:31
הג'יפ הכי טוב לפי מקורות זרים שיוצר אי פעם LJ רוביקון שזה TJ בגירסה ארוכה עם המנוע ה 4l, וכל הגודיס הטובים של רוביקון, יחסי העברה, טרנספר, נעילות..
יוצר בכמות קטנה יחסית והופך לרכב לקלסיקה לאספנים שיודעים לזהות.

דרור ברלי
16-03-21, 08:35
לא יודע מי "המקורות הזרים", המקור שלי איש מקצוע בתחום הטכני...
אבל הבטחתי שלא אתווכח עם אף אחד...
מצד שני, אם הזכרת LJ, הרי שזה הג'יפ עם בסיס הגלגלים באורך הנכון - 103 אינץ', כמעט כמו סופה....
לא קצרצר מדי כמו TJ עם כל מגבלות היציבות/הזדקרות הידועות ולא ארוך מדי/חסר פרופורציות כמו TJ-L (סופה 2).

דרור ברלי
16-03-21, 08:57
ולגבי הואגוניר/גרנד ואגוניר...

השילדה הגיעה מהראם 1500 ובכן, כדי לחסוך בעלויות הפיתוח והייצור מין הסתם. אלא מה?....
המתכון מוכר וידוע ומקובל בתעשיה - SUV גדול ומפואר, מבוסס על פולסייז כלשהו.
זה מין הסתם יתנהג על הכביש קצת יותר טוב מהמקור המשאיתי ויהיה לא פחות טוב מהמתחרים האמריקאים מבית GM ופורד, אבל אל תצפו לדינמיות מוקפדת בנוסח המתחרים היקרים יותר מגרמניה ובריטניה. מצד שני, לאיזה לקוח* של דבר כזה באמת אכפת מדינמיות?... אלה מקסימום לוחצים בקו ישר וחונים בהפגנתיות באלכסון על שני מקומות חנייה.

*השאלה "איזה לקוח" מקבלת משנה חשיבות מבחינתי כאן בארץ - אני כבר מדמיין לי את הלקוחות טובי הטעם של הדבר הזה שמי יודע, אולי איאלץ לפגוש בהדרכה כלשהי או בטיולים.... ומתחלחל.

ד ו ר ו ן
16-03-21, 09:55
זה אילתור של תע"ר שלא קיים במפרט של ה-YJ האמריקאי. אילתור מעולה יש לומר. להבדיל מה-231, ה-241 היא תיבה חזקה מאוד.

דרור,
חשבת במקרה שהשדרוגים המכניים המוצלחים שתע״ר הכניסו לסופה הישראלית הם מחשבה תחילה ולא אילתור?
במקום להשאיר לתע״ר רק עקיצות, אפשר גם מחמאות.

ממעט הקריאה שלי לגבי סופה בפורומים אמריקאים, הם מלאי מחמאות על הדגם הישראלי.

דרור ברלי
16-03-21, 10:05
דרור,
חשבת במקרה שהשדרוגים המכניים המוצלחים שתע״ר הכניסו לסופה הישראלית הם מחשבה תחילה ולא אילתור?
במקום להשאיר לתע״ר רק עקיצות, אפשר גם מחמאות.

ממעט הקריאה שלי לגבי סופה בפורומים אמריקאים, הם מלאי מחמאות על הדגם הישראלי.

אלה עקיצות באהבה, מה שנקרא. בתור משתמש ותיק ומכור של התוצרת שלהם (כל הג'יפים שלי באו משם), אני חושב שמותר לי.
לצד כל מיני פשלות בגימור וליקויים שחלקם לפחות נבעו מאפיון המוצר על פי דרישות הלקוח המפורשות (צה"ל/מערכת הבטחון, שלא בדיוק רואים את אופי השימוש בג'יפ כמונו), יש שם הרבה מחשבה ונסיון מצטבר רב-ערך... כי בדיוק כמו שאמרת - גם לאלתר צריך לדעת. ואלה אכן שדרוגים אמיתיים, טובים, חזקים, אמינים ושורדים. תע"ר ידעו לעשות ג'יפים והסופה היא ג'יפ אלמותי.

חבל, כל כך חבל שהמפעל הזה נסגר סופית.

ש01
16-03-21, 10:21

השילדה הגיעה מהראם 1500 ובכן, כדי לחסוך בעלויות הפיתוח והייצור מין הסתם. אלא מה?....
זה מין הסתם יתנהג על הכביש קצת יותר טוב מהמקור המשאיתי ויהיה לא פחות טוב מהמתחרים האמריקאים מבית GM ופורד, אבל אל תצפו לדינמיות מוקפדת בנוסח המתחרים היקרים יותר מגרמניה ובריטניה. מצד שני, לאיזה לקוח* של דבר כזה באמת אכפת מדינמיות?... אלה מקסימום לוחצים בקו ישר וחונים בהפגנתיות באלכסון על שני מקומות חנייה.

*השאלה "איזה לקוח" מקבלת משנה חשיבות מבחינתי כאן בארץ - אני כבר מדמיין לי את הלקוחות טובי הטעם של הדבר הזה שמי יודע, אולי איאלץ לפגוש בהדרכה כלשהי או בטיולים.... ומתחלחל.

למה ככה?
נסעתי חודש ו-2000 מייל על כזה בארה"ב והגעתי סוג של מאוהב.
הוא היה בנזין (לא סגור אם 5.7 או 6.4).
חיפשתי כזה בארץ לנסיעות כביש בלבד (כשאני מניע זה לנסיעה של שעה +)
נכון, לא רכב ספורט ולא מדמיין שכזה, וגם לא לשטח.
אבל,
מרווח, נוח, חזק מאודדדדד
הילדים לא מנסים לרצוח הדדית בנסיעות
ומקבל המון כבוד בכביש - אף אחד לא מנסה לחתוך אותך/להדחף ומה לא (גם בארץ עם הסברבן הישן שהיה להורי).
בסוף לא מצאתי... הם נדירים מידי. מכרתי את סופי וקניתי WK2 (אני יודע, גם עליו אתה לא מת בשטח..)

ש01
16-03-21, 10:32

למה ככה?
נסעתי חודש ו-2000 מייל על כזה בארה"ב והגעתי סוג של מאוהב.
הוא היה בנזין (לא סגור אם 5.7 או 6.4).
חיפשתי כזה בארץ לנסיעות כביש בלבד (כשאני מניע זה לנסיעה של שעה +)
נכון, לא רכב ספורט ולא מדמיין שכזה, וגם לא לשטח.
אבל,
מרווח, נוח, חזק מאודדדדד
הילדים לא מנסים לרצוח הדדית בנסיעות
ומקבל המון כבוד בכביש - אף אחד לא מנסה לחתוך אותך/להדחף ומה לא (גם בארץ עם הסברבן הישן שהיה להורי).
בסוף לא מצאתי... הם נדירים מידי. מכרתי את סופי וקניתי WK2 (אני יודע, גם עליו אתה לא מת בשטח..)

דרור ברלי
16-03-21, 10:35
גרנד צ'רוקי WK2, רכב נהדר לכשעצמו, הוא מפלצת שטח מסוקסת בהשוואה לדבר הזה.

ואתה לא נסעת על "כזה" - כי זה דגם חדש. רק עכשיו הושק בארה"ב.

נסעת על משהו אחר, לא יודע מה. אולי של GM (טאהו/אסקלייד) או של פורד (אקספדישן/אקסקארשן)?..... אולי אפילו טויוטה (סקוויה)?.... כולם שייכים לאותו סגמנט, בנויים לפי אותו מתכון ועושים את אותה עבודה.
כדי להעמיס עדת ילדים ולבלוע אלפי מיילים בקצב רגוע ונינוח על כבישי אינטרסטייט ארוכים וישרים, במקום בו הבנזין זול ועולה פחות ממים, זה יהיה באמת רכב נפלא.
ואם גם יהיה כתוב עליו כל שם אחר פרט ל-Jeep, יהיה אפשר לבלוע את זה. הסגנון של זה לא לטעמי אולי, אבל בהחלט רכב שעושה את העבודה עם יתרונות משלו וזכות קיום.

אבל כתוב על זה "Jeep".

זה בדיוק כמו הביקורת שהוטחה בזמנו, ב-2002, בפורשה קאיין.
אף אחד לא מתווכח שהקאיין הציל את פורשה והיה מהלך שיווקי ופיננסי מבריק. אף אחד גם לא התווכח על איכויותיו הדינמיות. אבל חסידי המותג ישבו עליו שבעה כשהוא הוצג - כי זה הכל, חוץ מאשר פורשה אמיתית.

הקאיין כאמור, הציל את פורשה. אמנם ערך לאנשי המכירות באולמות התצוגה שלהם את ההיכרות המלבבת עם לקוחות מחתך אוכלוסיה חדש ומקסים בעליל, אבל גם הכניס לקופה את מאסת המזומנים שנדרשה כדי שיוכלו להמשיך לייצר ולמכור מכוניות ספורט לא מתפשרות, באיכות-על.
אם הואגוניר הזה ירפד את קופת Jeep מספיק טוב כדי שלא יעברו לסופרי האפונים של "סטלנטיס" כל מיני רעיונות-עיוועים בראש, אוכל אולי להתעלם מעצם קיומו ואפילו לקבל אותו. אבל כמו ששלמה ציין - במקרה של Jeep, מוצר הדגל שלהם, הכי נמכר והכי רווחי - מה שמחזיק אותם (ואת כל קרייזלר) וגם המוצר היחיד שלהם שראוי לשם המותג שלו, זה דווקא הרנגלר ונגזרותיו. הג'יפ האמיתי, לא כל מיני קרוסאוברים.

ש01
16-03-21, 12:13
צודק סברבן...
והסקויה לא באותה ליגה.

על כל השאר שכתבת אני חותם, ואולי עוד אצליח לחזור לסופה (או רנגלר)

גיא
16-03-21, 13:31
כנראה אסף ויתר על הסופה בגלל הפנסים של סופה 2 ..
:)

KOOKE
16-03-21, 13:49
כן יודע שזה פתח למלחמת דיעות אבל לי אישית החוויה מהסופה היא טראומטית...הרכב הכי לא אמין שהיה לי by far וזה בהשוואה לדיסקו 1 ודיפנדר ועוד...

שוב רוב חובבי המותג JEEP מסכימים שהרנגלר JK הוא הזוכה בתואר הג'יפ הכי טוב...יש האומרים שהוא אף עולה על ה- JL

דרור ברלי
16-03-21, 14:08
שלויימה, אתה התייחסת לסופה כמו אלה ש"מקפיצים ויסקי" ומבשלים סטייק משובח בסיר עם מים, משל היה עוף מכובס נוסח פולניה....
זה אחד מכלי הרכב הכי אמינים ושורדים שאני מכיר, גם בהשוואה לאגדות מוטוריות למיניהן. והכרתי כמה בחיי.

הרנגלרים המודרניים?... לא ישרדו לספר את המור"קים סביב מדורות, כשהסופות עוד ייסעו מסביב.

nirs
16-03-21, 14:26
לא נעים להודות אבל הסיקס שהיה לי בצעירותי, בילה את מרבית זמנו במוסך...
הדיפנדר בהשוואה אליו, היה שיא האמינות.

grand
16-03-21, 14:27
דרור, אתה מאוהב בסופה שלך ולא אובייקטיבי, תיקח 99 אחוז מהסופות שמסתובבות בחוץ הם לא במצב הכללי שלך, חלקם בתי שימוש עם שלל צרות מכאן עד נצרת, מלבד זאת אתה מתייחס לרכב שטח טהור, משהו שלא בנוי לנסיעות יומיומיות בנוחות ובבטיחות, אז נכון שסופה ורנגלר jk לצורך העניין זה משהו אחר, אני עם jk כיום נעול כפול וכל הגודיס, אין ספק שנסיעה טופלס זו חוויה, אבל היתרון היחידי שאני מוצא בו מול הגראנד, ובמיוחד ה wk זה שיש פחות חשש מנזקים ומקנה הרגשה בטוחה בשטח, מעבר לזה שוב מול ה wk הוא לא עביר משמעותית בטיולי מדבר שפויים, פחות מהנה ונוח בכביש, וטוב כצעצוע לטיולים, כמו בובת בארבי לילדות קטנות, משהו לטפח ולהתעסק איתו בשביל הכיף.

דרור ברלי
16-03-21, 15:25
אלה ששטחו בפני את המחמאות לג'יפ הזה ביבשושיות טכנית הם לא מאוהבים ואפילו לא החזיקו בסופה משלהם באותו זמן.
כפי שאמרתי - ללא אינטרס.

אני את הבדיקות וההשוואות שלי ואת הסקת המסקנות עשיתי כבר מזמן. את יכולות הג'יפ האמיתי הזה, ראית וחווית בעצמך. גם כשצריך לגרור ג'יפ אחר בשבילים ב-100 קמ"ש.....
זו בחירה שמוכיחה את עצמה מדי יום כבר 22 שנה. ואני מזכיר - אין לי מה להיגרר איתכם לויכוח של מי יותר גדול.

מין הסתם הואגוניר החדש באמת יותר נוח מכל רנגלר הכי מאובזר שיש, וברור שיש בו יותר מסכים מרצדים. ולחובבי ה"הכי גדול" - יש לו יותר נפח מנוע ויותר כוחות סוס ויותר מטראז'-פח ומטראז'-עור וכמובן את הג'נטים הכי גדולים והכי נוצצים בשכונה.

ג'יפ - זה לא.

KOOKE
16-03-21, 15:36
שלויימה, אתה התייחסת לסופה כמו אלה ש"מקפיצים ויסקי" ומבשלים סטייק משובח בסיר עם מים, משל היה עוף מכובס נוסח פולניה....
זה אחד מכלי הרכב הכי אמינים ושורדים שאני מכיר, גם בהשוואה לאגדות מוטוריות למיניהן. והכרתי כמה בחיי.

הרנגלרים המודרניים?... לא ישרדו לספר את המור"קים סביב מדורות, כשהסופות עוד ייסעו מסביב.

דרור אם הבנתי נכון את המשל שלך אז הנמשל לא לגמריי מדוייק...

נכון חשובה לי הנראות של רכבי השטח שלי אבל לא פחות חשובה לי גם השלמות והיכולת המיכאנית של רכבי השטח שלי - אם נדבר על הסופה שהייתה לי - אז פרט לשיפוץ קוסמטי מקיף ומוצלח היא עברה גם יישור קו מיכאני מקיף אבל ככל הנראה האקזמפלר שהיה לי היה איך נאמר בעדינות רקוב מהיסוד מבחינה מיכאנית - כל טיול אבל ממש כל טיול הייתה תקלה אחרת ולעיתים כאלו שמשביתות המשך טיול- זה הגיע למצב שממש לא סמכתי על הרכב...

לגבי הרנגלרים...חולק עלייך...גם הרנגלר שלי (טפו טפו חמסה חמסה) הוא לא צעיר בימים (שנת 2010) ותכלס הוא מגלה אחלה שרידות ואמינות יחסית לרכב שעובד באמת קשה בטיולים ושופר בכבדות ביחס למקור.
עד היום במשך שלוש וחצי שנים (מלח שום ועוד חמסה חמסה) שהרנגלר אצלי הייתה רק תקלה משביתת טיול אחת (נשברה תושבת מוט הגה) תוקנה והולחמה בערד (באדיבותו של נמרוד האיש והאגדה) ועוד פה ושם תקלות קלות ותחזוקה שוטפת רגילה וסבירה לחלוטין לרכב כזה
שעובד קשה.

תכלס ב- JK במיוחד זה מהדור הראשון עם מנוע ה- 3.8 המכלולים הם חסונים ואין יותר מדיי אלקטרוניקה ומיחשוב...אז אין סיבה שלא ישרוד לא פחות מאשר סופה אם לא יותר.

דרור ברלי
17-03-21, 12:04
ברגע שאתה מתייחס לרכב בן 11 משנת 2010 כאל "ישן", זה כבר מראה שאנחנו לא חושבים באותו תדר.
מבחינתי, ג'יפ בן 11 הוא עדיין בתול וג'יפ בן 26 הוא מה שנקרא "באמצע החיים". סופות סימן 1 מ-2004 נחשבות אצלנו ל"חדשות".

אתה תחזיק את הרנגלר הזה עוד 15 שנה כדי שנוכל לבחון איך שרד?.... ברור שלא.

את הסופה שלחת למוסך שיתקן, וזה מה שקיבלת.
משום מה אני לא מתפלא.

נדב42
17-03-21, 12:32
אחח... אין על שנות התשעים העליזות, משם זה בעיקר הולך ומתדרדר ... לפחות עד שהחבר'ה של חנן יוציאו פלטפורמה חשמלית לשטח קשה... אולי יצליחו לקבל תקציב מהמשלחות לירח/מאדים [emoji846]

דרור ברלי
17-03-21, 14:55
פלטפורמה אוטונומית?
התייחסות לנהיגה כאל עול ומטלה שצריך להיפטר מהם?
אז איפה הכיף בדיוק? או שלהינות מנהיגה הפך גם כאן למשהו שמוגדר כסטיה אנטי-חברתית?....

mikyl
17-03-21, 17:02
להינות מנהיגה הפך למשהו שמוגדר כסטיה אנטי-חברתית מאז שהכניסו גיר אוטומתי, דרך צפצפה/מצלמת רוורס בתחת, שמירה על הנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית וכו' :D

grand
17-03-21, 17:35
זה לטובה.. במחשבה לעתיד, עוד 20-30 שנה לחלקנו הקשישים אוטונומי זה ברכה. [emoji16]

איל מ
17-03-21, 18:41
אוטונומי. וואו. תחשבו איזה כיף יהיה לילדים/נכדים, שלא צריך להחזיר את סבא/סבתא הביתה אחרי הסדר.

-->