PDA

צפייה בגרסה מלאה : גגון "כפול" - למה לא?

Juv
15-03-21, 15:23
מצטער מראש על איכות השרטוט, הוא למטרת הבנת התיאור בלבד...

אני בדרך להזמין בניית גגון לקומנדר, מנסה לדחוף עליו כמה שיותר באופן "מסודר" כי הרכב בד"כ מלא בנוסעים.
חשבתי להזמין גגון "כפול", קומה תחתונה תהיה נגישה מהצד לדברים שצריך להוציא גם בעצירות - לשולחן מתקפל, כסאות, מחצלת...
הקומה העליונה תקבל בד"כ צ'ימגג עם ציוד שינה, עצים למדורה, אוהל...
מכיוון שלא ראיתי כאלה - אני מפספס משהו שהופך את הרעיון ללא ישים/לא כדאי?

133163

KOOKE
15-03-21, 16:10
כשמדובר בגגון אז השאיפה שיהיה נמוך וצמוד לגג ככל האפשר על מנת להקטין ככל האפשר את הפגיעה באוירודינמיות ובמרכז הכובד של הרכב.

אם שיקולים אלו לא מעניינים אותך אז לך על זה.

הדבר היחידי שראיתי ברשת שמזכיר את מה שאתה רוצה זה לכל היותר מרווח קטן בין הגגון לגג הרכב שמאפשר השחלת שולחן ייעודי ודק מתחתיו. לא ראיתי שום גגון שמאפשר מיתקון ציוד כמו כיסאות או מחצלת שיש להם נפח גדול יותר ממספר הסנטימטרים הבודדים שתופס שולחן מתקפל דק.

לזה אני מתכוון:

https://www.frontrunneroutfitters.com/en/us/table-brackets-for-mki-table-incl-latch-rrac097.html

Juv
15-03-21, 16:17
גם אני מעדיף נמוך ככל הניתן, הרעיון שהקומה השניה+התמוכות שלה יהיו פריקות עם כמה ברגים מהקומה התחתונה.
כאשר לא בטיול, אני אשאר רק עם הקומה התחתונה מחוברת לרכב.
הגובה הפנימי אמור להיות סביב 10~ ס"מ, מספיק לשולחן מתקפל "לבן" סטנדרטי. זה גם צריך להספיק למחצלת מגולגלת ואולי כסאות פשוטים.

גם אני לא ראיתי משהו דומה, בגלל זה החשש שאולי אני מפספס משהו קרדינלי.

KOOKE
15-03-21, 16:31
אם אני מבין אותך נכון - אז יוצא שגובה ההטענה שעל "הקומה השנייה" של הגגון יתחיל בכ- 15 ס"מ אם לא יותר (רצפת ה"קומה הראשונה" תהייה במרחק מספר סנטימטרים מגג הרכב+ גובה הקומה השנייה... זה גבוה מדיי וישפיע מדיי על התנהגות הרכב גם אם זה רק בטיולים.

זו הנקודה שלדעתי אתה מפספס ולכן לא ראית עד כה כזו תצורה של גגון דו קומתי....

תסתפק בלאחסן בין הגגון ה"נורמאלי" ובין הגג שולחן מתקפל- את הכיסאות המחצלת תאחסן על הגגון כך שניתן לפרוק אותם בקלות ובנפרד מיתן הדברים שעל הגגון - פיתרון יותר פשוט ליישום ויותר טוב ומעשי

עמי
15-03-21, 16:57
בחיפה מסתובב רכב, לא זוכר כרגע אם זה פג'רו או דיסקו, עם אוהל גג שמותקן מעל "גגון" שהוא בעצם סוג של ארגז עם גישה מהצד, כך שתחתית אוהל הגג נמצאת משהו כמו 15 ס"מ מעל משטח הגג.

לא יודע אם יעיל או לא ומה ההשפעה על מרכז הכובד וההתנהגות. מה שבטוח הוא שזה מכוער רצח.

עמי

איל מ
15-03-21, 17:29
אם הבנתי את כוונתך, הרי שזה לא נכון מכל הסיבות האפשריות.
רוצים מקום אחסון? בנו מגירות בבגאז' ותחת רגלי הנוסעים או הספסל האחורי. אם עדיין אין לכם מקום (בדיסקו2 או בדיפנדר), אתם צריכים טנדר. ואחד עם קשתות העמסה.
עם זאת. בין רוב הגגונים לבין הגג יש מרווח. אם מצליחים לתקוע שם דברים קלים (שמיכות, מזרונים, רשת צל וכו...) זהו ניצול טוב של מקום.

נמרוד
17-03-21, 09:33
מצטער מראש על איכות השרטוט, הוא למטרת הבנת התיאור בלבד...

אני בדרך להזמין בניית גגון לקומנדר, מנסה לדחוף עליו כמה שיותר באופן "מסודר" כי הרכב בד"כ מלא בנוסעים.
חשבתי להזמין גגון "כפול", קומה תחתונה תהיה נגישה מהצד לדברים שצריך להוציא גם בעצירות - לשולחן מתקפל, כסאות, מחצלת...
הקומה העליונה תקבל בד"כ צ'ימגג עם ציוד שינה, עצים למדורה, אוהל...
מכיוון שלא ראיתי כאלה - אני מפספס משהו שהופך את הרעיון ללא ישים/לא כדאי?

133163

יש לך רכב גדול - אתה יכול לבנות גגון קונבציונאלי אבל גדול, אפילו 2 מטר אורך, ו1.30, אולי 1.40 רוחב - זה אמור לאפשר העמסה של תיק גג בחלק הקדמי, ומקום לדברים נוספים בחלק האחורי, כסאות ומחצלות לצידי התיק וכיו"ב. גגון כזה בנוי כמו שצריך ישקול בעצמו כ25 קילו, ויחד עם ציוד להגיע לאזור 70-80 קילו שזה כבר הרבה מאד.

מעבר למשקל הזה, מתחיל להיות באמת בעייתי. תבדוק איך אתה מתחבר לגג שלך, אני מניח שאין מרזבים ולנקודות חיבור מקוריות של פסי אורך יש מגבלת עומס. במה שאתה מציע, אתה עלול להתקרב ל100 ק"ג, ועוד גבוהים יחסית, וזה עלול לעקם את הרגליים, את הגג של הרכב או אפילו להתלש.

בקיצור - אני לא רואה בזה בעייה עקרונית אלא מעשית.

Juv
17-03-21, 13:27
תודה על התשובות המפורטות.
אצלי, בנסיעה ללילה עם 6-7 אנשים ברכב, הבעיה עם הציוד היא נפח ולא משקל.
ברור לחלוטין שכמה שיותר קל וכמה שיותר נמוך על הגגון.
אני לא חושב שאגיע אפילו ל-40 ק"ג ציוד עליו, אני לא מתכוון לשים שם גלגל רזרבי או 50 ליטר מים, אלא בעיקר את כל ה"קל אבל תופס נפח".
כל המטרה של ה"כוורת" (עדיפות לאלומיניום) על הגגון שחשבתי להוסיף היא לאפשר הוצאה של כל פריט בנפרד, ברור שהיא צריכה להיות קלה ככל האפשר, היא בסוף גם לא אמורה להחזיק עליה משקל גדול.
מקבל את הרעיון לחלק לאזור "נטול כוורת" שיקבל את הדברים הכבדים יותר (עצים, אוהל) ואזור שיחולק לכוורת שבתוכה רק דברים קלים (נניח - שולחן מתקפל בתא התחתון מעליו מחצלת, כסאות וכו').
כלי עבודה, מים, אוכל וכו' - יהיו בתוך הרכב.

Saar
18-03-21, 08:49
הייתי בודק אפשרות של הוספת מנשא אחורי לשולחן/כסאות/מחצלת.
לדעתי, עדיף מאשר להגביה את הגג.
סער

איל מ
18-03-21, 08:59
הייתי בודק אפשרות של הוספת מנשא אחורי לשולחן/כסאות/מחצלת.
לדעתי, עדיף מאשר להגביה את הגג.
סער
לאחרונה אני רואה המון כאלו על ג'ימנים חדשים.
אני לא בטוח שמשקל כלכך מאחורה, הרבה מעבר לסרן האחורי הוא יותר טוב, אבל הפתרון נראה נחמד לעין, ואם זה מאפשר לג'ימנאי לישון בשטח על מזרון כמו בנאדם, אז יאללה.

Saar
18-03-21, 18:19
משקל של 2 מזרנים או שולחן פלסטיק צמוד לגלגל האחורי זה לא מה שיוציא את הגימני מאיזון הכביש שלו ;)
לא הייתי שם שם דברים כבדים מחשש לצירי הדלת האחורית

asafk
18-03-21, 19:46
וכיוון שלא מדובר בג'ימני, קשה יותר להוציא אותו מאיזון...

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

איל מ
18-03-21, 22:33
משקל של 2 מזרנים או שולחן פלסטיק צמוד לגלגל האחורי זה לא מה שיוציא את הגימני מאיזון הכביש שלו ;)
לא הייתי שם שם דברים כבדים מחשש לצירי הדלת האחורית

אני חשבתי שזה יושב על רסיבר

Saar
19-03-21, 22:45
כל אחד מיישם את הרעיון בדרך אחרת.
הכי קל לדעתי זה לחבר סלסלה שיושבת על הגלגל ספייר.

-->