PDA

צפייה בגרסה מלאה : שחרור חבילה שנעצרה במכס כיבוא מסחרי

omribe
16-03-21, 11:26
חבילה נשלחה אלי ב-USPS מארצות הברית (הזמנה דרך Partzilla.com).
עלות החבילה כ-1000$. היא כוללת חלקים ל-SBS - רצועה, סטרטר, פלאגים ושאר חלקים שאינם בטיחותיים (אין מתלים, בלמים, בולמים וכו').

החבילה נעצרה במכס.
סיבת העיכוב: יבוא מסחרי.
במסמך שמופיע באתר הדואר כתוב שבמידה והיבוא אינו מסחרי, יש לפנות לכתובת דוא"ל [email protected] עם חשבונית הקניה.
כך עשיתי לפני שבוע. קיבלתי מייל תגובה אוטומטי ומאז כלום.
הצלחתי לאתר מספרי טלפון ישירים שלהם, כך לפי מישהי שענתה בשלוחה אחרת בטלפון של בית המכס: 074-7611672/3/4/9. כמובן שהם לא עונים לטלפון.

אשמח לעצות איך לשחרר את החבילה מהטפילים העצלניים.

omri
20-03-21, 20:41
לטובת הדורות הבאים -
לטלפונים לא ענו. אבל למייל הרביעי כן.
כתבו בלקוניות: במידה וזהו יבוא אישי יש להגיש הצהרה ב-https://myimport.taxes.gov.il/
שם גיליתי מערכת יעילה שבה מכניסים את מספר המעקב, ממלאים את תכולת החבילה וערכה, מוסיפים חשבונית ספק ומבצעים תשלום מס לפי מה שהצהרת.
הצהרתי על הכל במדוייק ובשווי האמיתי. יום לאחר מכן החבילה שוחררה והועברה לדואר ישראל להמשך משלוח.

חוץ מהמס שתקעו לי (שכלל סעיף ״מכס כללי״ בסך 250 שקל מלבד מס הקניה, וכמובן מע״מ שמתווסף בסוף, כפל מס), הטיפול היה זריז מאוד. חבל רק שבהודעה שאתה מקבל מפנים אותך לכתובת מייל שיש בה מענה אקראי ולא למערכת היעודית שבנו ברשות המיסים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מוטי טויוטה
20-03-21, 21:46
יכול לפרט כמה עמלות יצא בפועל?
תודה

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

omri
21-03-21, 20:33
המספרים בקירוב:

עלות החלקים - 3500 שקל. כולם נופלים תחת ׳חלקי חילוף כלליים׳.
מכס כללי - 250.
מס קניה - 700.
מע״מ - 800.
סה״כ כ-50% מס.

omri
21-03-21, 20:34
אציין שדרך היבואן קיבלתי הצעת מחיר של למעלה מ-10,000 ש״ח לאותם חלקים.

מוטי טויוטה
21-03-21, 22:04
תודה על הפירוט. כואב הלב לראות את המספרים האלה

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

bazz270
22-03-21, 06:28
המספרים בקירוב:

עלות החלקים - 3500 שקל. כולם נופלים תחת ׳חלקי חילוף כלליים׳.
מכס כללי - 250.
מס קניה - 700.
מע״מ - 800.
סה״כ כ-50% מס.

נשמע הגיוני ביותר הסכום.
כשהבאתי חלקים לטיימינג של v8 הזמנתי במשך שנה כמה חבילות חלפים בנפרד ולא הכל ביחד.

boaz avrahami
22-03-21, 10:41
זה דורש חשבון. לפעמים שווה לפצל חבילות תחת רף המכס ולפעמים המיסים זולים ממשלוח מספר חבילות. כל מקרה לגופו

omri
22-03-21, 10:46
החבילה שלי נעצרה ככה״נ כי הערך המוצהר היה מעל 1000 דולר. חבילות גדולות אחרות ששלחתי לאחרונה לא נעצרו. ההבדל העיקרי היה שהערך המוצהר היה כמה מאות דולרים. מעל סף המכס אבל לא מעל 1000 דולר.

roee_amar
09-06-21, 14:53
לטובת הדורות הבאים -
לטלפונים לא ענו. אבל למייל הרביעי כן.
כתבו בלקוניות: במידה וזהו יבוא אישי יש להגיש הצהרה ב-https://myimport.taxes.gov.il/
שם גיליתי מערכת יעילה שבה מכניסים את מספר המעקב, ממלאים את תכולת החבילה וערכה, מוסיפים חשבונית ספק ומבצעים תשלום מס לפי מה שהצהרת.
הצהרתי על הכל במדוייק ובשווי האמיתי. יום לאחר מכן החבילה שוחררה והועברה לדואר ישראל להמשך משלוח.

חוץ מהמס שתקעו לי (שכלל סעיף ״מכס כללי״ בסך 250 שקל מלבד מס הקניה, וכמובן מע״מ שמתווסף בסוף, כפל מס), הטיפול היה זריז מאוד. חבל רק שבהודעה שאתה מקבל מפנים אותך לכתובת מייל שיש בה מענה אקראי ולא למערכת היעודית שבנו ברשות המיסים.

הגעתי לפוסט שלך עכשיו על ידי חיפוש בגוגל של הטלפון של "חבילות מעוקבות", ואני כל כך שמח מזה, אתה לא מבין כמה.
הצלחתי באמת להתחבר דרך הכתובת שנתת (שמשום מה נותנת אפשרות לשלם כשבאתר הרשמי של הממשלה אי אפשר?), ושילמתי עכשיו סוף סוף את המכס לחבילה. מקווה שהיא באמת תגיע עכשיו בקרוב.

בכל אופן, שוב תודה על התגובה עם המידע לדורות הבאים.

erezgur
09-06-21, 15:00
חבילות מעוכבות (שעיכבו אותן).
חבילות מעוקבות זה אולי עם מספר מעקב...

נשלח מהנייד

omri
09-06-21, 22:43
אני אוסיף שהזמנתי לאחרונה חבילה מאותו ספק בארה״ב שנשלחה באותה הדרך (דואר). ערכה היה כ-200 דולר והיא הגיעה עד אלי בלי עיכובים ועלויות נוספות.
מחזק את המחשבה שהיתה לי כי חבילות עם ערך מוצהר של 1000 דולר ומעלה נעצרות אוטומטית, השאר עובר חלק.

-->