PDA

צפייה בגרסה מלאה : (נערך) פראדו 2001 - בעייה בנעילת דיפרנציאל

18-03-21, 20:45
ערב טוב חברים
יש לי בעיה בנעילת דיפרנציאל אחורי, לא ננעל ואין חיווי בלוח שעונים. לפני התקלה האחרונה בזמן הפעלת הנעילה היה חיווי מהבהב שלכאורה הבנתי שזה מעיד על תקלה. התעסקתי איתו מעט ועכשיו גם חיווי אין לי בלוח השעונים.
עשיתי ניסיון וחיברתי חשמל למנוע באופן ישיר ואז הייתה לי נעילה ויש חיווי בלוח שעונים וכאשר נתתי חשמל בנקודת השחרור זה השתחרר ונורות החיווי כבו לכן אני חושב שמדובר ב "רליי" אבל לא מצליח למצוא היכן שמו אותם.
אשמח מאוד אם מישהו יכול לכוון אותי היכן נמצאים ה"רליי" של נעילת דיפרנציאל אחורי בפראדו קצר 2001.

תודה מראש

19-03-21, 18:21
מישהו, משהו?

raanan
19-03-21, 18:41
מישהו, משהו?
לאור זה שאתה מבצע הפעלות ישירות ע"י הזרקת מתחים,
אני מניח שיש ברשותך שרטוט של המערכת, ידע ויכולת אבחון ואיתור תקלות.
אם כך, כנראה שלא נוכל לתרום הרבה מרחוק.

אם לא כך, כלומר אני טועה בהנחות היסוד שלעיל,
אז עדיף שתפנה לבעל מקצוע לאבחון מקצועי על מנת לא לייצר נזק למערכת (בהנחה שלא נגרם כבר).

בהצלחה
רענן

נמרוד
20-03-21, 15:53
ערב טוב חברים
יש לי בעיה בנעילת דיפרנציאל אחורי, לא ננעל ואין חיווי בלוח שעונים. לפני התקלה האחרונה בזמן הפעלת הנעילה היה חיווי מהבהב שלכאורה הבנתי שזה מעיד על תקלה. התעסקתי איתו מעט ועכשיו גם חיווי אין לי בלוח השעונים.
עשיתי ניסיון וחיברתי חשמל למנוע באופן ישיר ואז הייתה לי נעילה ויש חיווי בלוח שעונים וכאשר נתתי חשמל בנקודת השחרור זה השתחרר ונורות החיווי כבו לכן אני חושב שמדובר ב "רליי" אבל לא מצליח למצוא היכן שמו אותם.
אשמח מאוד אם מישהו יכול לכוון אותי היכן נמצאים ה"רליי" של נעילת דיפרנציאל אחורי בפראדו קצר 2001.

תודה מראשחכה בסבלנות לתגובה של החבר Tooshey. הוא נכנס פעם בכמה ימים.

ד ו ר ו ן
20-03-21, 18:11
עשיתי ניסיון וחיברתי חשמל למנוע באופן ישיר
מקווה בשבילך שלא נגרם נזק.

הרבה מה לעשות, הכל כבר כתוב בפורום, צריך רק לחפש.
דבר אחד אל תעשה, בשום אופן לא לתת מתח ישיר לחוטים של המנוע נעילה.
זו הדרך המהירה לשרוף מנוע תקין.
בברכה,טושי

20-03-21, 18:59
ראשית תודה למגיבים,
רענן ידידי אם היה לי שרטוט של המערכת לא הייתי שואל היכן נמצאים ה "רליי". אני לא מצליח להשיג שרטוט/ספר רכב לכן חשבתי שאם יש למישהו אוכל להיעזר בו.
תודה על העצה שלא לתת חיבור ישיר למנוע, את זה לא ידעתי ואכן מקווה שלא גרמתי נזק למנוע. זאת אוכל לדעת רק אחרי שאמצא את ה"רליי" ואחליף אותם.
בכול מקרה אשמח לקבל שרטוט היכן נמצאים ה "רליי" ממי שיש ויכול להעביר.

תודה מראש

tooshey
20-03-21, 22:14
נעילת הדיפרנציאל החשמלית בפראדו (וגם בהילקס עד 2014) מופעלת ע"י יחידת בקרה , לא סתם "ריליי", ודורשת מספר התניות כדי שמנוע הנעילה יקבל פקודה לעבוד.
התניית שילוב הטרנספר ל LLC.
(דיפ' מרכזי נעול, יחס נמוך.)
התניית מהירות מחיישן מהירות ופקודה מהכפתור עצמו.
הבעיות בד"כ הן נתק בצמה שיורדת מהשלדה למנוע נעילה , אח"כ בעיית חיווי מהחיישנים בטרנספר , ולבסוף בעיה במנוע נעילה עצמו.
דווקא המוח של הנעילה בד"כ לא עושה בעיות אלא אם מישהו נתן לו מתח ישיר ושרף אותו, או בעיות קורוזיה בגלל לחות.

אם אתה רוצה להמשיך להתעסק בעצמך רצוי שתמצא שרטוט חשמלי של מערכת הנעילה ותבדוק רכיב רכיב.
אם אתה רוצה לפתור את הבעיה מהר, תפנה למומחה לנעילות חשמליות , איתי
054-7800502.

בברכה,טושי

Gershon
21-03-21, 12:15
מישהו, משהו?
תרשים בתמונות
יש לבדוק המערכת הזאת דרך מחשב בדיקה ללא דיבורי סרק ובלבולי מוח.....

21-03-21, 19:30
תודה רבה חברים, מעריך מאוד.

-->