PDA

צפייה בגרסה מלאה : קלאץ מתחמם לאחר שמתאמץ

MGADIR
21-03-21, 00:01
התחדשתי ברכב חדש ,לאחר החלפת קלאץ לגימני 2015, בנסיעה רגילה הקלאץ תקין והחלפת הילוכים כרגיל, לאחר שמתאמץ הקלאץ לא משנה אם זה בנסיעה ארוכה או קצרה , ( מתאמץ = אפילו זינוק בעליה מספר פעמים ).
הקלאץ מפסיק להגיב ובקושי נכנס הגיר וקאילו הקלאץ לא מפריד. עשיתי כיוןן קלאץ אך זה עדיין לא עוזר וככל שמתאמץ הקלאץ לא מפריד
יש מצב שהקלאץ שהוחלף לא אורגינל למרות ששולם 1800 ש״ח ?
ובהאם זה נשאר זה גורם נזק ?
ובמידה ורוצה להחליף בחברה כמה יעלה פחות או יותר ?

MGADIR
21-03-21, 02:17
.

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
21-03-21, 07:39
על פניו, התשובה נשמעת פשוטה: אל תאמץ אותו. זו תופעה נורמלית של מצמד מופעל כבל שמתחמם.

עם זאת, יתכן ששווה להיעזר בעוד נהג מנוסה, גם כדי להבין אם מדובר בתופעה חריגה שמעידה על תקלה, אולי כיוון מצמד שגוי, ומצד שני לנסות להבין אם יש הרגלים שצריך לתקן באופן הפעלת המצמד.

מהיכן אתה בארץ? יתכן שימצא כאן המתנדב לבצע אתך נסיעה.

לגבי רצף של זינוקים בעליה:
ראשית, יש לבצע כל זינוק עם מינימום של החלקה ובניית חום במצמד.
שנית, בהחלט אפשרי שאם ביצעת שניים-שלושה נסיונות כושלים לזנק, כמו למשל בעת נסיון מעבר מדרגה, תצטרך לתת למצמד זמן להתקרר עד לנסיונות הבאים.

Gershon
21-03-21, 07:54
התחדשתי ברכב חדש ,לאחר החלפת קלאץ לגימני 2015, בנסיעה רגילה הקלאץ תקין והחלפת הילוכים כרגיל, לאחר שמתאמץ הקלאץ לא משנה אם זה בנסיעה ארוכה או קצרה , ( מתאמץ = אפילו זינוק בעליה מספר פעמים ).
הקלאץ מפסיק להגיב ובקושי נכנס הגיר וקאילו הקלאץ לא מפריד. עשיתי כיוןן קלאץ אך זה עדיין לא עוזר וככל שמתאמץ הקלאץ לא מפריד
יש מצב שהקלאץ שהוחלף לא אורגינל למרות ששולם 1800 ש״ח ?
ובהאם זה נשאר זה גורם נזק ?
ובמידה ורוצה להחליף בחברה כמה יעלה פחות או יותר ?
האם מיסב לחץ הוחלף?

yovavz
21-03-21, 08:16
קלאץ' מתחמם (דיסקיות חיכוך) מייצר ריח בולט ואם לא מתפקד, זה מן הסתם בהחלקה שלו ולא בהצמדה שלא מאפשרת שילוב.
יותר סביר שהבעיה במיסב/משאבה/דיסק לחץ

חנן-ג'יפולוג
21-03-21, 09:40
עבור השאלה הזו צריך לדייק ולהפריד בין השלב הראשוני של התחממות, שאז הפלטה, הרפידה, גלגל התנופה מתרחבים וגורמים להורדת נקודת ההצמדה, שבמקרי קיצון הורדת הדוושה עד הרצפה כבר לא מספיקה כדי להפריד, ואז קשה עד בלתי אפשרי לשלב הילוכים,

ובין התחממות עד כדי שריפה, שמייצרת עשן, ריח, שחיקה מהירה ו/או התפרקות של הרפידות, וזה מרים את נקודת ההצמדה בדוושה, עד כדי חוסר יכולת להצמיד.

MGADIR
21-03-21, 16:29
על פניו, התשובה נשמעת פשוטה: אל תאמץ אותו. זו תופעה נורמלית של מצמד מופעל כבל שמתחמם.

עם זאת, יתכן ששווה להיעזר בעוד נהג מנוסה, גם כדי להבין אם מדובר בתופעה חריגה שמעידה על תקלה, אולי כיוון מצמד שגוי, ומצד שני לנסות להבין אם יש הרגלים שצריך לתקן באופן הפעלת המצמד.

מהיכן אתה בארץ? יתכן שימצא כאן המתנדב לבצע אתך נסיעה.

לגבי רצף של זינוקים בעליה:
ראשית, יש לבצע כל זינוק עם מינימום של החלקה ובניית חום במצמד.
שנית, בהחלט אפשרי שאם ביצעת שניים-שלושה נסיונות כושלים לזנק, כמו למשל בעת נסיון מעבר מדרגה, תצטרך לתת למצמד זמן להתקרר עד לנסיונות הבאים.

חשוב לציין שלפני ההחלפה הכל היה תקין ולא היתה התופעה הזו. בוצעו בדיקות על יותר מנהג אחד והמסקנה היתה שיש משו לא תקין בקלאץ לא ידוע מה בדיוק , נראלי אני אחליף את הקלאץ עוד פעם אבל הפעם אני אוודא שהוא אורגינל

- - - Updated - - -

האם מיסב לחץ הוחלף?

הבנתי שהוחלף הכל

גיא
21-03-21, 16:31
חשוב לציין שלפני ההחלפה הכל היה תקין ולא היתה התופעה הזו. בוצעו בדיקות על יותר מנהג אחד והמסקנה היתה שיש משו לא תקין בקלאץ לא ידוע מה בדיוק , נראלי אני אחליף את הקלאץ עוד פעם אבל הפעם אני אוודא שהוא אורגינל

- - - Updated - - -

הבנתי שהוחלף הכל

לא הבנתי, היית במוסך, החליפו לך מצמד, שלמת כמה אלפי שקלים, משהו לא תקין ..
למה אתה לא חוזר למוסך ?

יש סיכוי שהמצמד לא כוון כראוי, אולי הכבל לא כוון כראוי .. הכל זה ניחושים, אף אחד פה לא ראה את האוטו .. תחזור למי שנתן לך את השירות.

חנן-ג'יפולוג
21-03-21, 17:37
לגבי האורגינל: סוזוקי לא מייצרים מצמדים, אז חבל לשלם על מארז ממותג. כן כדאי לוודא שמדובר בחברה רצינית כמו למשל לוק, וולאו, אייסין וכו'

MGADIR
22-03-21, 18:36
לא הבנתי, היית במוסך, החליפו לך מצמד, שלמת כמה אלפי שקלים, משהו לא תקין ..
למה אתה לא חוזר למוסך ?

יש סיכוי שהמצמד לא כוון כראוי, אולי הכבל לא כוון כראוי .. הכל זה ניחושים, אף אחד פה לא ראה את האוטו .. תחזור למי שנתן לך את השירות.

האמת לא מתכוןן לחזור כי יש חוסר מקצועיות שם בצורה שאי אפשר לתאר אותה, אז לא רוצה שיגררם עוד נזק
השאלה שלי, שבמידה ונשאר עם הקלאץ במצב הקיים האם עלול לגרפ נזק לגיר/ מנוע ?!

MGADIR
22-03-21, 18:42
לגבי האורגינל: סוזוקי לא מייצרים מצמדים, אז חבל לשלם על מארז ממותג. כן כדאי לוודא שמדובר בחברה רצינית כמו למשל לוק, וולאו, אייסין וכו'

יש שממלצים על קלאץ מחוזק למרות שהרכב לא משופר
מה דעתך?!

MGADIR
22-03-21, 18:46
עבור השאלה הזו צריך לדייק ולהפריד בין השלב הראשוני של התחממות, שאז הפלטה, הרפידה, גלגל התנופה מתרחבים וגורמים להורדת נקודת ההצמדה, שבמקרי קיצון הורדת הדוושה עד הרצפה כבר לא מספיקה כדי להפריד, ואז קשה עד בלתי אפשרי לשלב הילוכים,

ובין התחממות עד כדי שריפה, שמייצרת עשן, ריח, שחיקה מהירה ו/או התפרקות של הרפידות, וזה מרים את נקודת ההצמדה בדוושה, עד כדי חוסר יכולת להצמיד.

בהתחלה שהיה חדש היה מוציא ריח אבל ללא עשן לאחרונה הריח לסירוגין.
ממה שהסברת אני חושב שהמקרה הראשון יותר קרוב לסיטואציה שלי..

חנן-ג'יפולוג
22-03-21, 20:06
האמת לא מתכוןן לחזור כי יש חוסר מקצועיות שם בצורה שאי אפשר לתאר אותה, אז לא רוצה שיגררם עוד נזק
השאלה שלי, שבמידה ונשאר עם הקלאץ במצב הקיים האם עלול לגרפ נזק לגיר/ מנוע ?!

כן, נזק ודאי לגיר.

- - - Updated - - -

יש שממלצים על קלאץ מחוזק למרות שהרכב לא משופר
מה דעתך?!

צריך להבין בדיוק במה מדובר.
אם זה חומר רגיל ברפידה אבל קפיצים מחוזקים, אז הטרייד אוף יהיה דוושה קשה יותר. עשיתי את זה פעם באופנוע שלי. לא תענוג גדול.
אם זה חומר חיכוך קרמי, המצמד הופך לפחות לינארי. יותר קשה להחזיק בנקודת החיכוך הנכונה.
יש לזה טריידאופים משמעותיים, אז אם אתה לא צרכן כבד של מצמדים הייתי מוותר על זה.

- - - Updated - - -

בהתחלה שהיה חדש היה מוציא ריח אבל ללא עשן לאחרונה הריח לסירוגין.
ממה שהסברת אני חושב שהמקרה הראשון יותר קרוב לסיטואציה שלי..

לא בטוח. זה יכול להיגרם גם מתקלות אחרות, כמו למשל מיסב/תותב פיילוט דפוק, או תקלה בדיסקית החיכוך או הלחץ.
לגבי מיסב הלחץ אני לא מצליח לדמיין סוג של תקלה בו שבאה והולכת שמשפיעה על היכולת להפריד. אם הוא תקוע, הוא יגרום לחיכוך בינו ובין השמש וירעיש, אבל תהיה הפרדה, ואם הוא יתפרק/יעלם לגמרי ויווצר מרווח חופשי מוגזם בדוושה שלא יאפשר הפרדה, זה לא משהו שחוזר לעצמו בהתקררות.
בשורה התחתונה, צריך כנראה לפרק ולבדוק/להחליף.

MGADIR
22-03-21, 20:09
כן, נזק ודאי לגיר.

- - - Updated - - -

צריך להבין בדיוק במה מדובר.
אם זה חומר רגיל ברפידה אבל קפיצים מחוזקים, אז הטרייד אוף יהיה דוושה קשה יותר. עשיתי את זה פעם באופנוע שלי. לא תענוג גדול.
אם זה חומר חיכוך קרמי, המצמד הופך לפחות לינארי. יותר קשה להחזיק בנקודת החיכוך הנכונה.
יש לזה טריידאופים משמעותיים, אז אם אתה לא צרכן כבד של מצמדים הייתי מוותר על זה.

נזק ודאי לגיר רק במידה והוא מתחמם ?!!
כי בשגרה הוא רגיל והכל בסדר, עדיך לא לנסוע בכל מקרה ??!

חנן-ג'יפולוג
22-03-21, 20:18
הגיר ניזוק בכל זמן שבו ההפרדה לא פיקס.
אתה אומר שבמצב הרגיל הוא מפריד מצוין (כדאי לוודא-לראות שהרוורס נכנס ללא שום חריקה)? אז רק במצבי ההתחממות.

MGADIR
22-03-21, 20:24
הגיר ניזוק בכל זמן שבו ההפרדה לא פיקס.
אתה אומר שבמצב הרגיל הוא מפריד מצוין (כדאי לוודא-לראות שהרוורס נכנס ללא שום חריקה)? אז רק במצבי ההתחממות.

כן נכנס תקין בלי חריקה.

חנן-ג'יפולוג
22-03-21, 20:27
ההפעלה של המצמד עם כבל או הידראולית?

MGADIR
22-03-21, 20:40
ההפעלה של המצמד עם כבל או הידראולית?

כבל

חנן-ג'יפולוג
22-03-21, 20:48
אז אין לי רעיונות נוספים מלבד פתיחה ובדיקה.

MGADIR
22-03-21, 20:51
אז אין לי רעיונות נוספים מלבד פתיחה ובדיקה.

תודה רבה

shahar_jimny
29-03-21, 21:41
לגבי קלאץ' קרמי, אני לא ממליץ, היה לי על הג'ימני הקודם שלי. כמו שחנן כתב, ההפרדה נהיית פחות לינארית - הקלאץ' מרגיש ממש כאילו יש לו 2 מצבים או מחובר או מופרד. בזינוק בעליה בכביש זה בקטנה, אבל זה ממש מקשה בשטח טכני.

MGADIR
29-03-21, 22:53
לגבי קלאץ' קרמי, אני לא ממליץ, היה לי על הג'ימני הקודם שלי. כמו שחנן כתב, ההפרדה נהיית פחות לינארית - הקלאץ' מרגיש ממש כאילו יש לו 2 מצבים או מחובר או מופרד. בזינוק בעליה בכביש זה בקטנה, אבל זה ממש מקשה בשטח טכני.

[emoji1690][emoji1690]

MGADIR
18-07-21, 13:26
תודה רבה לכל העוזרים , הבעיה נפתרה והתברר כשהקלאץ הוחלף לא בוצעה חריטה לפליויל או בית הקלאץ לאחר שבוצה חריטה והתאמה הקלאץ חזר תקין

MGADIR
18-07-21, 13:26
תודה רבה לכל העוזרים , הבעיה נפתרה והתברר כשהקלאץ הוחלף לא בוצעה חריטה לפליויל או בית הקלאץ לאחר שבוצה חריטה והתאמה הקלאץ חזר תקין

ההפרדה לא היתה תקינה גם כשלוחץ עד הסוף הקלאץ היה מחליק בגלל זה

-->