PDA

צפייה בגרסה מלאה : חור בביצת דיפרנציאל אחורי!

idanw
12-03-06, 10:28
שלום לכולם....

הבוקר..(רכב קר) יצאתי מהבית בנסיעה איטית.. לאחר כ 400 מטר ולאחר סיבוב נשמעה דפיקה קטנה מהגחון.. המשכתי לנסוע.. לאחר כקילומטר.. בנסיעה ישרה ואיטית (כ 40 קמ"ש) נשמעה דפיקה חזקה יותר.. עצרתי וראיתי שנוצר סדק קטן בדופן האחורית של הביצה האחורית (ממש ליד בורג הבדיקה של השמן) ונזל משם שמן!
החזרתי את האוטו הביתה מייד.. בדרך חזרה הרכב נסע חלק...
לא היה לי זמן לבדוק ולהיתעמק.. אני אפתח את הביצה ישר כשאחזור מהלימודים.. (אחר צהריים..)
אני לא זוכר עם זה הצד של מכסה הדיפרנציאל... האם הוא במכסה או בגוף הביצה!?
הרכב נעול עם לוק רייט... לא היו מכות על הביצה בתקופה האחרונה והיא בצורתה המקורית...
החלפתי שמן לפני כ 3000 ק"מ...
ביום שישי עשיתי טיול שכלל בוץ.. וקצת מעברי מים.. (לא נראה לי שזה היה בגובה הנשם..) אבל בכל זאת נראה לי שבשמן שיצא היה קצת מים...מאז הטיול נסעתי כ 150 ק"מ ללא בעיות ורעשים!
תיקונים שבוצעו בסרן: לפני שבוע.. החלפת מייסב גלגל ימין ולפני 3 שבועות מיסב גלגל שמאל...
מה יכול היה ללכת בפנים!? מה אני צריך לצורך הפירוק?? (אף פעם לא ראיתי דיפרנציאל מבפנים..)
והאם אפשר לתקן את הביצה על ידי ריתוך? או שצריך להחליף!?
תודה לכל מי שיכול לעזור...

עידן

אמיר... תבדוק את המצב אצלך... :-(

המהנדס
12-03-06, 10:39
מתי אנשים יבינו שלטייל בבוץ זה רע לרכב וצריך לבדוק אותו אחרי כל נסיעה כזו?

מצטער הייתי חייב....

עידן , תציץ בשירשור הזה יש בו תמונות - שלא תיבהל :

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5839&highlight=%F0%F2%E9%EC%E4

איציק - 4X6ZH
12-03-06, 11:37
השאלה היא רק מה השתחרר בפנים ?
בכל מיקרה אני מאד מאד ממליץ להחליף את ברגי הקרונה בחדשים !!
אתה לא רוצה להחליף .....:mad: אז לפחות תעבור עם מברז על ההברגות בגוף
תנקה טוב טוב את הברגים ותקפיד להשתמש בלוקטיט על ההברגות .( כאשר המקום נקי ויבש ) .
יצרני הרכב ממליצים על החלפת הברגים כל פעם שפותחים ( תאמין לי הם עושים עסק מהברגים );-)
איציק

idanw
12-03-06, 12:06
עידן..

לא הבנתי הרבה...
מה יכל כבר להישתחרר!? וממה זה נבע? ממים? הרי שום דבר שם לא היתחמם... האוטו היה קר לגמרי...
האם אפשר לתקן את הסדק בריתוך? או שחייבים להחליף את הגוף?!
מה בדיוק אני צריך לפרק כדי להוציא את הביצה? שתי הציריות?! דרייבשאפט? מה עוד?
האם הביצה חייבת לצאת? או שאפשר לעבוד עליה על הסרן?
מישהו מאיזור כפר סבא שרוצה לבוא להעשיר את עצמו בידע? או אותי!?!?!? :mrgreen:

עידן

idanw
12-03-06, 12:11
עוד משהו....

קראתי באחד התיאורים שנסיעה עם נעילה בכביש אמורה ליהיות עם "תיקתוקים עדינים בסיבובים..)
כשקניתי את הרכב היו לי משהו כמו דפיקות בסיבובים שכללו גם קפיצה של הרכב... אני תיארתי לי שזה תקין (נעילה..)
עם הזמן זה כמעט נעלם... (בעיקר אחרי החלפת מיסבי הגלגל שהיו גמורים לגמרי ללא הכדורים שלהם!)
יכול ליהיות שהנעילה פשוט לא עבדה באופן תקין מהתחלה!?!?

lior_b.s
12-03-06, 13:17
עוד משהו....

קראתי באחד התיאורים שנסיעה עם נעילה בכביש אמורה ליהיות עם "תיקתוקים עדינים בסיבובים..)
כשקניתי את הרכב היו לי משהו כמו דפיקות בסיבובים שכללו גם קפיצה של הרכב... אני תיארתי לי שזה תקין (נעילה..)
עם הזמן זה כמעט נעלם... (בעיקר אחרי החלפת מיסבי הגלגל שהיו גמורים לגמרי ללא הכדורים שלהם!)יכול ליהיות שהנעילה פשוט לא עבדה באופן תקין מהתחלה!?!?

מז"א ללא הכדורים שלהם?
כשהחלפת מיסבים מצאת את הכדורים שלהם או שפשוט ראית שהמיסב טחון החלפת אותו וסגרת את העסק...
יכול להיות שהכדורים שלהם טיילו להם לתוך הביצה? ? :???:
אם זה סרן פלדה ולא יציקה לדעתי ניתן לרתך את הסדק...יש מקומות שמרתכים גם יציקות, לא יודע כמה זמן זה מחזיק , אבל כדאי שתמצא קודם את הסיבה לסדק...

ליאור

idanw
12-03-06, 13:36
ברור שקודם אני אמצא את הסיבה.. אני מתכנן לפתוח אותו היום...

הבעיה שהסדק נמצא במקום שלא ניתן לפירוק.. אלא עם כן מפרקים את כל הסרן...
ככה שאני צריך להביא את הרתכת אליו.. ואני לא יכול להחליף אותו...

המייסבים היו טחונים... מצאתי את הכדורים שלהם בתוך הסרן...

idanw
12-03-06, 17:35
טוב... אז הדיפרנציאל נשלף.... ואלו המימצאים...
כמעט כל הברגים של הקורונה (נדמה לי שזו הקורונה) משוחררים (רק אחד מחוזק)
בורג אחד נפל לגמרי והוא זה שגרם לסדק...
השאלות הן: ההברגה הפנימית של הקורונה (באותו בורג שנפל) נראית בסדר.. אבל יש פגיעה בקורונה.. (האם אפשר להשאיר את זה ככה או שצריך להחליף את הקורונה? לתקן?
הבנתי שמומלץ להחליף את כל הברגים? למה לא רק לחזק?
באיזה מומנט צריך לחזק?
איפה אני משיג את הברגים? רק במכשירי תנועה? וכמה עולה כל בורג..
לפי מה שרואים בתמונה של הסדק.. האם יש בעיה לרתך אותו? מישהו באיזור השרון יכול להשאיל לי רתכת? (אני יבוא לקחת.. לא יכול להביא את האוטו..)
לפי התיאורים הקודמים שלי בקשר לנעילה.. האם יכולה ליהיות בעיה עם הנעילה?! האם אני אמור לשמוע ריצ'וטים גם כשאני מסובב את הקורונה כשהיא בחוץ?
עוד משהו שמומלץ לעשות כשזה כבר מפורק?
אני יודע שזה הרבה שאלות.. תודה לכל מי שיכול לעזור...
עידן

מורי
12-03-06, 18:00
את הקורונה צריך להחליף אם נפגעה(מחליפים גם פיניון).
אפשר לרתך את הסרן בסדק.זה סך הכל פח.
לא חייב להחליף אם הברגים בסדר,מומנט חיזוק מופיע בספר הרכב,ויש להשתמש בלוקטייט כחול בסגירה לאחר ניקוי יסודי של החלקים.
הנעילה אמורה להשמיע מדי פעם נקישות מלבד התקתוקים,אבל לא באופן קבוע ורציף אלא יותר באופן מקרי.אם הנעילה שלך דופקת קבוע זהו מצב לא תקין.
לא שומעים ריצ'וטים כאשר מסובבים את הקורונה בחוץ.
בהצלחה!

idanw
12-03-06, 18:18
מורי תודה רבה!

המקום היחיד שנפגעה בו הקורונה זה מה שרואים בתמונה... זה נראה לי ממש שולי...
בטוח שצריך להחליף את זה? כמה עולים קורונה ופיניון?? יש משומש? כמה עולה חדש?

idanw
12-03-06, 18:19
הנעילה דפקה מידי פעם.. (ככה שנראה לי תקין..)

איציק - 4X6ZH
12-03-06, 18:23
אכשיו אתה מתחיל להבין מה איציק " הזקן " מדבר :!: :!:
אחד הדברים הטובים באינטרנט זה שיש הצעות חופשי חופשי ;-)
אני רואה שיש לך מצלמה טובה ואתה מצלם תמונות ברורות אז בבקשה תעשה כמה תמונות של הקרונה
והפניון שניתן יהיה לראות את הפגיעה . ( לא בטוח שזה מחייב החלפה )
לגבי הפגיעה בבית הדפרנציאל לא לרתך !:!:
אתה בהחלט יכול לרתך במידה ואתה בטוח שזאת תיהיה הלחמה מושלמת ולא תיהיה כל נזילה .( לדעתי הסיכוי קטן ) זה תפר עולה וצריך לדעת לעשות זאת על גבי חלק מלוכלך ומשומן ( יש שמן שינזל בזמן הריתוך ) .
לכן כמו שזה נראה בתמונה אפשר להסתפק בהלחמת נחושת / כסף / או בריתוך CO .
אבל ריתוך האלקטורדה שיש לה שלקה עשוי להיות קשה ולא איכותי .
איציק

idanw
12-03-06, 18:37
איציק שלום.... הפגיעה היחידה בקורונה היא מה שרואים בתמונה עם החור של הבורג...
חוצמזה אין שום פגיעה באף אחד מהחלקים...
הבורג נמצא על קרקעית הביצה.. ולא נטחן.. (אבל הבורג עצמו גמור..)
איך אני מבצע כזאת הלחמה?! אני לא יכול להזיז את הרכב... ואין לי רתכת CO...

תודה..

עידן

המהנדס
12-03-06, 18:48
משתתף בצערך.
רתכת רגילה לא תעזור, לדעתי צריך להחליף את כל הסרן אם לא מרתכים טוב זה תמיד ינזול.
לדעתי צריך לעשות את הפירוק וההרכבה לאט לאט ומסודר ביחד עם בנאדם שכבר הרכיב נעילה כזו.
סיבוב לא נכון של האומי טלפון ידפוק כאן את כל הכיוון של הקורונה (אם זה לא דפוק כבר עכשיו).
בקיצור לפני שאתה נוגע תתן למישהו שקצת מבין בכיוון של קורונה להסתכל על זה.

lizard
12-03-06, 19:31
אני לא יכול להשאיל לך רתכת אבל אם תרצה לבוא לעבוד אצלי אז אין בעיה.
הכי הרבה תצטרך לפרק את כל הסרן, מה שרצוי בכל מקרה על מנת לעבוד עליו בנוחות.

idanw
12-03-06, 20:20
מישהו המליץ לי על משחה שנקראת liquid metal כדי לסתום את הסדק.. מישהו שמע?

עמרי2
13-03-06, 06:23
עידן-אם אני יכול לעזור תרים טלפון...אני פנוי בד"כ מ-18:00

נמרוד
13-03-06, 14:04
אאוץ, איזה נזק...

ריתוך הסדר הוא ממש לא הבעייה, וכאן אני חולק על קודמי. אפשר לפתור אותו יופי עם גפ עפ פרופוקסי, וזה יחזיק כמה שיחזיק ואם ינזול ינזול, ואפשר על הלחמות כמו שאיציק הציע. אבל אני לא רואה סיבה שרתך מיומן לא יסגור את הסדק הזה הרמטית ובקלות, ואם צריך להביא עליו תלאי אז שיהיה תלאי.

לגבי הדיפרנציאל - בוודאות נגרם נזק, אם הקורונה נוסעת ככה משוחררת כבר תקופה גם היא וגם הפיניון וגם המיסבים בטוח ניזוקו. הכל מקרה הייתי מחליף אץ כל המיסבים ומכוון קורונה פיניון לפי הספר, ואני אישית לא הייתי עושה את זה עם הסט הזה, פשוט חבל על העבודה כי אני לא מאמין שהוא לא ניזוק. הייתי קונה ביצה טובה (דיפרנציאל, לא בית הסרן שהוא כאמור תיקון פשוט), ויש היצע, משפץ אותה במידת הצורך ונוסע לשלום.

הדגש הכי חשוב - תעשה עבודה טובה, או לך לבעל מקצוע שיעשה עבודה טובה. הברגים לא סתם השתחררו. מי שהרכיב את הנעילה עשה עבודה ע***ת (בהנחה שהוא האחרון שנגע בסרן ופירק את הקורונה) תעשה טובה ואל תעשה את התיקון באותה תת-רמה.

idanw
13-03-06, 15:52
שלום שוב...

טוב.. הביצה רותכה ע"י רתך ב CO. . . . (תמונה בהמשך..)
נמרוד.. אני מאמין שאיזשהו נזק כן נגרם.. אבל בכל זאת זה לא נראה כלכך גרוע...
כרגע.. אין לי גרוש.. כדי להשקיע בהחלפה של הדיפרנציאל.. ולכן.. אני רק רוצה לחזק את הברגים.. לנקות ניקויי יסודי.. ונראה איך זה עובד...אם זה לא יעבוד.. אז נראה..
כרגע אני זקוק בדחיפות למומנט של הברגים של הקורונה... חרשתי את ספר הרכב.. ואת היינס.. וזה פשוט לא מופיע! יש למישהו מושג!?!?!?!

תודה....
עידן

נמרוד
13-03-06, 16:00
בטויוטה זה 97 ניוטון מטר, אז אם אתה לא מוצא מספר מדויק יותר אז תהדק במומנט הזה. אתה חייב להשתמש בהרבה לוקטייט כדי לנסות לאבטח את הברגים. אני מבין שאתה תקוע במצב ממש לא נעים, אבל מה שאתה עושה זה תיקון חירום (ויש שיאמרו פשע מוטורי) שמזמין הרס סופי של הקורונה פיניון האלו. תכין את עצמך וחשבון הבנק לתיקון הרציני יותר שיבוא במוקדם או במאוחר.

gil4
13-03-06, 16:04
n.m 80-90
לא לשכוח "לוק טייט"

idanw
13-03-06, 16:05
תשמע...
אתה אמרת שהיית מחליף את כל הדיפרנציאל....
זה כרגע לא בא בחשבון.. כי אין כסף...
השאלה מה אני יכול לעשות עם הדיפרנציאל הזה?? שלא נראה לי שהוא גמור.. (אין שום חופשים.. ואין פגיעות פיזיות בקורונה פיניון או במייסבים...)
יש לך הצעה יותר טובה??

עידן

נמרוד
13-03-06, 16:19
אתה מתאר מצב שהקורונה שלך השתחררה לגמרי, זה תהליך שלוקח זמן, בזמן הזה גלגלי השיניים עבדו בצורה עקומה לגמרי... קשה לי להאמין שאין נזק. אם להיות מעשי - קח אותו לפחות לאיזה מכונאי רציני לקבל חוות דעת על מצב המיסבים וגלגלי השיניים לפני שאתה מרכיב.

idanw
13-03-06, 16:44
נמרוד.. הקורונה לא השתחררה לגמרי.. ואין סיכוי שהיא עבדה עקום!
רק בורג אחד יצא מהמקום לגמרי.. רוב הברגים התחילו להישתחרר אבל לא יצאו לגמרי...
כשפתחתי אותה היא ישבה ישר לגמרי, לא זזה ממקומה גם כשניסיתי בכוח.. והיסתובבה חלק...
צרפתי תמונות של אחרי הריתוך.. ואחרי צבע יסוד (השחור יבוא בהמשך... ההדיפרנציאל ינוקה רגע לפני הסגירה..)
כל הברגים שהתחילו להיפתח הוחלפו בחדשים...

המהנדס
13-03-06, 18:05
אתה מסכן כאן את החיים שלך ולא רק את הקורונה פיניון.
תאר לך שמשהו עקום ישבר שם באמצע נסיעה על 80 קמ"ש ,הגלגלים ינעלו ו.....

בקיצור לא כיף.
בכל מקרה כמו בכל דבר בחיים מה שזול - יקר .

tomer s
13-03-06, 18:08
לפני ההרכבה אני הייתי מוודא טוב שאין גיזים של הריתוך שנידבקו בביצה.
אח"כ הם נופלים וסתם מסתובבים שם...

idanw
13-03-06, 19:03
גם בית הדיפרנציאל וגם הדיפרנציאל לפני ניקוי.. ואני עוד יעשה ניקויי יסודי לפני ההרכבה...
אני מאוד אשמח לקבל שם של מישהו שמבין בזה.. שיוכל להיסתכל על הדיפרנציאל ולהגיד מה הוא חושב....

combina347
13-03-06, 19:07
הריתוך נראה חזק וטוב
אם כבר הסרן מפורק ובחוץ כדאי לך לעשות לו חיזוקים
צור מקרטון צורה שאתה רוצה שמתאימה לחיבור הביצה והצינור ובקש ממסגר שיכין לך או שתעשה לבד
ורתך את זה חשוב לציין שיש לרתך לאט בהמשכים על מנת לא לעוות את הסרן
בהצלחה

idanw
13-03-06, 19:10
על מה אתה מדבר!?
על איזה חיזוקים?!?! למה אני צריך חיזוקים?
אתה אולי מדבר על מיגון?

combina347
13-03-06, 19:43
שלילי אני לא מדבר על מיגון אני מדבר על חיזוקים לסרן בייחוד לאחר שנישבר
זה יעשה אותו חזק יותר ממכות ובכלל
אתה לא חייב זה הצעה שלדעתי תעזור

idanw
13-03-06, 19:56
הסרן לא נשבר...
היה חריץ בפח של הביצה כתוצאה ממכה פנימית...(ראה תחילת שרשור..)
חיזוק ציריות אני יכול להבין... אבל מה יתן לי חיזוק חיצוני של הסרן? למי נשבר גוף הסרן עקב מכה!?

combina347
13-03-06, 20:07
לי נשבר עקב מכה
ואתה יכול לשאול את דיזה הסרן שלו התעקם
לא חשוב סתם הצעה שעברה לי בראש

נמרוד
13-03-06, 20:18
עזבו את החיזוקים עכשיו, זה לא קשור.

עידן, אתה עושה עבודה רצינית ויסודית לפי התמונות, אני מקווה שאתה צודק ולא נגרם נזק. סגור ברגים חדשים עם הרבה לוקטייט, בסדר הנכון, תעבוד לפי הכללים ותבדוק שהכיוון לא השתנה (יש גם את הכתבה של אסף במדור טויוטה שהיא רלוונטית כמעט 1:1).
אני לא מסכים עם עידן המהנדס, אין כאן סכנת חיים, יש הימור מסויים על עתיד המכלולים - אבל אם אין לך ברירה, ונראה בסדר, קח את ההימור.

idanw
13-03-06, 20:46
בדקתי את החופש בין הקורונה לפיניון.. יש חופש של פחות מ מ"מ לדעתי... אין לי שום כלי לבדיקת החופש.. יש למישהו דרך לבדוק?
חוצמזה.. אין שום רעש בסיבוב.. שום סימני שחיקה ולא שבבים...
מה עוד אני יכול לבדוק?

אלון_ק
13-03-06, 22:59
אתה יכול לבדוק עם צבע את הדפוס על הקורונה, ע"ע כתבתו של אסף על דיפ' של טויוטה.

אם קנית את האוטו שאני חושב שקנית (של איתי מרחובות), תעיף את הדיפרנציאל הזה לכל העזאזלים. למה? כי אם זה היה של איתי, אז אני סגרתי את הדיפרנציאל הזה עם לוקטייט ומפתח מומנט. אני לא יכול לדמיין מה יגרום לזה להפתח, אבל מה שזה לא יהיה זה יקרה לך שוב. תבדוק את ההברגות בקורונה (אולי הן גמורות ולא שמנו לב?) לכל הפחות.

idanw
13-03-06, 23:35
כל ההברגות שלמות ומסתובבות חלק..
כשפתחתם את הדיפרנציאל... לפני התקנת הנעילה.. לא היתה שום בעיה? כל הברגים היו במקומם?
יכול ליהיות שבעיה בדריבשאפט יכולה לגרום לזה? (רעידות?) למרות שלא הרגשתי כלום בנסיעה...

אלון_ק
13-03-06, 23:44
אני לא יכול לחשוב על שום דבר אחר שיגרום לכזו בעיה. רק הברגות דפוקות וגם זה רק בקורונה, כי בברגים היינו מבחינים בזה מייד כששמנו את הלוקטייט עליהם.

לא הייתה שום בעיה שידוע לי עליה לפני התקנת הנעילה. הרכב לא תוחזק ברמה גבוהה, אבל אני מבטיח לך שאת הדיפ' הזה סגרנו כמו שצריך. אני לא זוכר באיזה סוג של לוקטייט השתמשנו, אבל גם בלי לוקטייט זה לא אמור לעשות את זה.

תתחיל לסרוק את הדיפ' מ"מ אחרי מ"מ, איפשהו יש שם משהו שגרם לסגירה להפתח. מה שזה לא יהיה, זה יעשה לך את זה שוב אם לא תעלה על זה - עובדה, זה עשה את זה הפעם.

idanw
13-03-06, 23:49
אני לא מבין בזה הרבה... אבל כמו שכתבתי.. אין שם שום דבר מוזר....
לפני כחודש הלך מייסב גלגל... חלק מהגולות נעלמו (שתיים או שלוש..)... אבל לא מצאתי להם זכר בשמן.. וגם לא סימנים על השיניים של הקורונה..
עידן

idanw
13-03-06, 23:51
אולי היתחממות!? חצי הסרן השמאלי רתח.. מהחיכוך של המייסב...

אלון_ק
13-03-06, 23:59
אני חושב שזה השלב לעצור את האינטרנט ולקחת את הדיפ' המפורק למישהו שבאמת יוכל לתת לך חו"ד מקצועית. ברגים שסגורים נכון לא נפתחים סתם כך, גולות לא נעלמות בדיפ'.

אנחנו נשמח לדעת מה גרם לזה בסופו של דבר, אם תבחר בדרך זו ותגלה את מקור הבעיה.

idanw
14-03-06, 00:02
אחלה.. גם אני חושב.. השאלה למי לקחת את זה!?! אתה מכיר מישהו שמתעסק עם דיפרנציאלים?

eran4x4
14-03-06, 13:58
באפק ביפו אני חושב שיוכלו לבדוק לך את הדיפרנציאל.

מורי
14-03-06, 21:27
עידן אתה מוזמן לקפוץ אוכל לתת ח"וד לגבי מה קרה ולמה?

idanw
15-03-06, 11:57
תם ונשלם!!

הדיפרנציאל נבדק על ידי מכונאי ונמצא תקין.. כל המיסבים תקינים! הברגים הוחלפו בחדשים ועברתי עם מברז על כל הברגות הקורונה...
הוא נוקה והורכב..
הסרן נוקה ונצבע ביסוד ושחור.. והורכב בחזרה...
תושבת סרן אחת הוחלפה.. (הלכה הברגה..)

שאלה קטנה...
בתוך הסרן.. אחרי המחזיר שמן.. יושב פלסטיק שחור... מה תפקידו? והאם הוא הכרחי?
אצלי יש כזה רק בצד ימין...

תודה לכל מי שעזר....
מורי תודה בכל אופן.. עד לתקלה הבאה..

עידן

המהנדס
15-03-06, 14:59
כל הכבוד !!!
זה היה ממש מהיר ונראה יסודי.
מצטער של יכלתי לעזור.

idanw
15-03-06, 15:18
ככה זה נראה...

ושוב.. מה תפקיד עיגולי הפלסטיק השחורים שבתוך הסרן!? ליד מחזירי השמן..

מורי
15-03-06, 20:49
ככה זה נראה...

ושוב.. מה תפקיד עיגולי הפלסטיק השחורים שבתוך הסרן!? ליד מחזירי השמן..

העיגולים האלו מונעים מעבר חלקים קשיחים וגדולים מהמיסבים במקרה של התפרקות אל תוך הדיפרנציאל ועם זאת מאפשרים מעבר שמן מהדיפרנציאל לכיוון המיסבים.

idanw
15-03-06, 21:52
סבבה... אני ארכיב אותם בהיזדמנות... :smile:

-->