PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בהתקנת מיגון ללנדקרוזר 150, אשמח לשמוע את דעתכם

nitzan69
22-03-21, 12:23
יש לי טויוטה לנדקרוזר 2015, ארוך, דיזל 2800 ואני מתלבט לגבי התקנת מיגון בין רסטה ואספיר.
נראה שרסטה טוב יותר ומותאם יותר, קיימים פתחי אוורור המתאימים לפתחים המקוריים במגן הגחון ולדברי הסדנה, מגו טנק הדלק פחות פגיע בראסטה מאשר באספיר בגלל המבנה של אספיר.
אשמח לשמוע את דעתכם.
תודה!

נמרוד
25-03-21, 11:13
יש לי טויוטה לנדקרוזר 2015, ארוך, דיזל 2800 ואני מתלבט לגבי התקנת מיגון בין רסטה ואספיר.
נראה שרסטה טוב יותר ומותאם יותר, קיימים פתחי אוורור המתאימים לפתחים המקוריים במגן הגחון ולדברי הסדנה, מגו טנק הדלק פחות פגיע בראסטה מאשר באספיר בגלל המבנה של אספיר.
אשמח לשמוע את דעתכם.
תודה!

אתה מגביל את עצמך רק לתוצרת כחול-לבן? אם כן אני מצדיע לך.

אם לא, תבדוק עוד שתי אפשרויות.

הראשונה זה ARB מאוסטרליה, לעניות דעתי מוצרים ברמה הנדסית גבוהה יותר מהאלומיניום הישראלי, ולא יקר יותר. זו הבחירה האישית שלי.

השני זה RIVAL מרוסיה - https://gorillas.co.il/category/%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%95%D7%9F-%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7% 99%D7%95%D7%9D-rival

nitzan69
26-03-21, 18:48
תודה נימרוד, אכן לא בדקתי את המיגונים הללו, אבדוק, תודה!

asafk
26-03-21, 21:45
צריך לשים לב לגודל המיגון - או יותר נכון גודל הפלטה.
חלק מהמיגונים יוצרים פלטת ענק מתחת לרכב, שפוגעת הלכה למעשה במרווח הגחון. אחרים מגינים רק על מה שצריך.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

nitzan69
21-05-21, 22:35
עדכון קצר למי שעתיד להתלבט כמוני, לאחר שבדקתי את אספיר, ראסטה ו ARB, והתייעצתי עם כמה וכמה ג'יפאים מנוסים ממני, הבנתי שההבדלים בין אספיר, ראסטה וגאתוס די מינוריים, כולם טובים ועושים את העבודה עם ניואנסים לכאן ולכאן, יש כנראה לראסטה יתרון קל (בשל הפתחים הייעודיים וההפרדה במיגון מיכל הדלק). בחרתי בסופו שלד דבר דווקא את ARB האוסטרלי, (תודה לנימרוד על הסבת תשומת הלב) וזאת מהסיבות הבאות:

1. לעומת המיגונים האחרים זה המיגון המינימליסטי ביותר,שלושה חלקים (לא כולל מיגון למיכל הדלק שממילא ממוגן במקור, ורוב הסיכויים שאם הגחון התיישב על סלע, נחלץ לאחור ולא נגרור נמשיך קדימה.) לא רציתי שטיח אלומיניום מתחת לרכב ואיני חושב שיש צורך בלנדקרוזר (יש לא מעט אנשים שחושבים שבלנדקרוזר אין צורך למגן כלל ואפשר להסתפק במיגונים שמגיעים עם הרכב, כשראיתי את המיגונים שפורקו - אני די משוכנע שהם אכן מספיקים...)
2. המיגון של ARB אינו ישר, הוא יצוק בהתאמה למבנה של הגחון ושאר החלקים ולכן משאיר בחלק מהמקומות מרווח גחון גבוה יותר
3. המיגונים של ARB עשויים פלדה מכופפת בעובי 3 מ"מ, ממה שקראתי זה החומר והמבנה החזק ביותר במיגונים, דק יותר מהאלומיניום אך זה כנראה חסר משמעות
4. המיגון של ARB למרות שפחות מוכר בארץ, מאד פופולרי באוסטרליה ומקבל תשבוחות רבות. בכלל חברה רצינית ומרשימה בכל מה שקשור לשיפורים לרכבי שטח
5. המיגון זול יותר מהאחרים בכ 1000 ש"ח (מזכיר שהוא 3 חלקים ולא ארבעה כמו האחרים ובכל זאת, מינימליסטי ומספק).

אגב אחת הדעות הרווחות ששמעתי ממנוסים ממני היתה שבלנד קרוזר, מוטב קודם להגביה מאשר למגן, זאת כדי לשפר את העבירות ובהנחה שהרוב ממוגן בצורה סבירה ביותר, בכל זאת החלטתי קודם למגן ואולי להגביה בהמשך.
בינתיים אני מרוצה, כבר טיילנו ואתגרנו את המיגון כמה וכמה פעמים, הכל טוב.
תודה ובהצלחה!

רמי רווה
23-05-21, 18:36
מסכים עם הרוב , אבל לא הייתי מוותר על מיגון מיכל הדלק

assafy
23-05-21, 19:03
מסכים עם הרוב , אבל לא הייתי מוותר על מיגון מיכל הדלק+1
מיכל הדלק נמצא במיקום רגיש כאשר האיזור הקידמי שלו ממש באמצע הבטן והוא נמוך יותר מהשלדה.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

nitzan69
06-04-22, 19:09
לאחר כשנה עם המיגון של ARB - איני ממליץ... מיגון הגחון התעקם, לא זוכר שום אירוע דרמתי, מכה או נפילה. נסיעה בטרשים ובמדבר בעיקר, להיפך, מקפיד לא לאתגר את האוטו היכן שאני חושש שיינזק, ובכל זאת מיגון הגחון התעקם.
הנפלד המפיצים בארץ מתנערים ואינם מספקים תשובות איך אחרי זמן קצר כל כך ונסיעה לא מאתגרת המיגון מתעקם.
מתקין מנוסה אמר לי שראה נוספים של ARB במצב דומה. כנראה שיש משמעות לעובי ולחומר, רסטה למשל 6 מ"מ אלומיניום ואילו ARB 3 מ"מ פלדה מכופפת. זה אינו התחום שלי אך מעיד שהמיגון כשל בתנאים שטח רגילים. לא מומלץ!

137810

נמרוד
09-04-22, 14:46
ברור מהתמונה שהמיגון חטף מספיק חזק כדי לעקם אותו, גם אם אתה לא זוכר ארוע ספציפי וגם אם בממוצע אתה לא מאתגר אותו. אין פה עניין של נזק מצטבר אלא ארועים נקודתיים, ובשביל הארועים האלו התקנת מיגון.
מצ"ב תמונה של המיגון שלי שלא נראה יותר טוב, אני מתייחס לזה כאות של כבוד. מישהו שישים פה תמונה של מיגון במצב שלם ישר ונקי, או שמגיע לו מברוק על המיגון החדש, או שהוא בזבז כסף על משהו שהוא לא צריך.

137841

asafk
09-04-22, 15:12
אצל שניכם (וגם על המיגון אספיר שפירקתי לפני כמה חודשים) רואים היטב שהמכה שכיחותה את המגן היא בדיוק בכיפוף - נקודת התורפה של מיגון כזה, שנמצא למרבה הצער גם במקום הכי פגיע. מכה שם 'מיישרת' את הכיפוף ולכן תעוות את המגן.

אסף.

asafk
09-04-22, 20:13
ואגב.... במיוחד בשבילך נמרוד..... כנראה שבאמת אני לא צריך מיגון.
(בעצם שלם וישר כן, אבל נקי זה לא)

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220409/d6f812e49efb276396f1f53e0a1ad285.jpg

omri_t
09-04-22, 20:19
חישוב "אצבע" אומר שבאלומניום צריך פי 2 עובי כדי לקבל תוצאות של פח רגיל.

אם המיגון התעקם
למה לא לפרק וליישר אותו?
קצת פטישים והכל יהיה בסדר.

זה פח
תפקידו לחטוף ולהגן את הרכב.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

steed
10-04-22, 08:57
אם המיגון התעקם
למה לא לפרק וליישר אותו?
קצת פטישים והכל יהיה בסדר.

ליישר את המיגון זו פעולת תחזוקה מתבקשת.

אחרי 10 שנים חזרתי לגתוס עם מיגון שבקושי התאים לחורי ההתקנה. הם יישרו אותו עם פרס הידראולי ויש לי שקט לעוד כמה שנים. אני לא בטוח שאפשר היה לעשות את זה עם פטיש, אבל תמיד אפשר לנסות.

nitzan69
04-06-23, 12:06
קראתי את כל התגובות, ובמרחק של שנתיים שלוש, מאד לא ממליץ על המיגון של ARB. חברה מפוארת וחדשנית, כנראה שבמיגונים קצת פחות או אולי מתאימים יותר למישורים באוסטרליה ופחות למעלה עשוש. ההבדל העיקרי הוא החומר שממנו עשויים - שמעתי בשתי סדנאות שונות שנוטים להתעקם (שלא כמו האחרים העשויים 6 ממ אלומיניום. בסופו של דבר החלפתי במיגון של גתוס ואין מבסוט ממני. טיפשים וקמצנים משלמים פעמיים. השתדלו לשלם פעם אחת, העדר יודע כנראה לאן הוא הולך...

שחר גרינברג
04-06-23, 12:14
אני לא יודע מי סיפר לך שמיגוני האלומניום לא מתכופפים
אבל הוא טעה

מנסיון גם המיגונים של אספיר/גתוס/ראסטה מתכופפים
זה חלק מהעניין ותצטרך לישר גם אותם לאורך השנים.

עדיין לא הבנתי מה הפריע לך שהמיגון של arb
ספג מכה והתכופף?
אם המיגון נגע באגן השמן או משהו בסגנון ניתן לישר אותו
אם הוא לא נגע בכלום הרווחת עוד מרווח גחון[emoji12]

Sent from my iPhone using Tapatalk

geva dover
04-06-23, 12:18
אם הוא לא התעקם הוא לא עשה את העבודה שלו.
תפקיד המיגון לספוג את האנרגיה ולהתעמם במידה מסויימת, לא התעקם? המכה עברה ישירות למה שהוא אמור להגן עליו.
יש תפיסה לא נכונה שהמיגון לא אמור להתעקם או שמיגון שהתעקם לא טוב, פיקציה.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

ehudzeelim
04-06-23, 12:30
אם הוא לא התעקם הוא לא עשה את העבודה שלו.
תפקיד המיגון לספוג את האנרגיה ולהתעמם במידה מסויימת, לא התעקם? המכה עברה ישירות למה שהוא אמור להגן עליו.

אני חולק עליך,
מיגון מיועד להגן על חלקים רגישים, ואם הוא לא התעקם זה לא אומר שהוא לא עשה את העבודה שלו. להיפך, הרבה פעמים מיגון שלא בנוי נכון מתעקם על החלק הרגיש ועלול לפגוע בו במקום להגן עליו.
למרות זאת, זה לא אומר בהכרח שאם מיגון מתעקם הוא לא טוב, הרבה פעמים הוא יתעקם וימלא את תפקידו (שוב, כל עוד העיקום לא חורג לרמה שפוגעת בחלק רגיש למכות/לחיצות)

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

geva dover
04-06-23, 12:31
המפשט האחרון שלך זה בעצם כל התשובה.
מיגון חזק מדי יפגע ברכב, מיגון חלש מדי יפגע ברכב.
המיגון אמור להתעקם מעוצמה מסויימת ומעלה וגם זה במידות הסביר ולא להתעקם לתוך מה שהוא נועד להגן.

דניאל אדיב
04-06-23, 14:23
אני ממש מרוצה מהמיגון של אספיר, אצלי ברנגלר המיגון עובד קשה(מאוד..) בעיקר על סלעים
ועדיין נמצא במצב טוב

-->