PDA

צפייה בגרסה מלאה : "הפילגש" טיוטה ל"ק 2015

idan10
02-04-21, 16:30
שלום רב,

לפני כשבועיים רכשתי בשטו"מ ל"ק 2015 מיד ראשונה עם 68K ק"מ. הדגם בעל מנוע 3 ליטר, 190 כ"ס.
הרכב נועל BF KO2 שיצטרכו להתחלף בקרוב מאוד.
לרכב הגבהה ע"י בולמים של פוקס (בלי מיכל).
לרכב מיגון תחתון אלומיניום 8 מ"מ.

תוכניות לעתיד:
1. להחליף צמיגים, אשמח להמלצה לצמיגים חצי/חצי, איך הצמיגים של TOYO?
2. גנט ברזל? כדאי?
3. חלק משגרת נסיעות העבודה שלי הינם בדרכי עפר, על כן הבנתי שמומלץ להתקין שנורקל, אשמח להארות.
4. גגון שאבנה משלדת ברזל שתישאר קבועה לרכב, היא תשמש בסיס אוניברסלי. בסיס זה ישמש להרכבה:
* של פלטה לאוהל גג.
* של עריסה.

אשמח להכוונות ושיתוף של שיפורים, בנייה ותוספות לרכב בדגש על הקלה בטיולים וקמפינג.
מצרף תמונות.

בברכת חג שמח ובשורות טובות.

דורון.פ.
02-04-21, 16:48
השרשור על שידרוג של טויוטה ל"ק
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2E com%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D11 0491&share_tid=110491&share_fid=22239&share_type=t&link_source=app

דרור ברלי
02-04-21, 18:13
תוכניות לעתיד:
1. להחליף צמיגים, אשמח להמלצה לצמיגים חצי/חצי, איך הצמיגים של TOYO?
הצמיגים הטובים באמת של טויו, אלה שכולם רוצים, הם ה-MT. ה-AT שלהם טוב אבל לא מתבלט כמשהו מיוחד כמו ה-MT.
למי שרוצה רק AT, הייתי מעדיף את ה-BF-KO2 הותיק והטוב שהוא כנראה ה-AT הכי אגרסיבי וגם פופולרי במידות שלך.

2. גנט ברזל? כדאי?
בשביל מה? מילא אם הג'נטים הקיימים היו מכוסחים, אז היית מתאמץ למצוא ג'נטים ברזל 17' שחורים של היילקס רבו. אבל חישוקי הסגסוגת המקוריים של טויוטה הם קלים וטובים. אלא אם אתה לא אוהב את איך שהם נראים (ואני יכול להבין, הם באמת מכוערים). כל חישוק ברזל אחר יהיה כבד יותר.

3. חלק משגרת נסיעות העבודה שלי הינם בדרכי עפר, על כן הבנתי שמומלץ להתקין שנורקל, אשמח להארות.
שנורקל זה אבזר שמיועד בעיקר למעברי מים, כדי שהמנוע לא ישתה מים ויחטוף נעילה הידרוסטטית (הרס המנוע). אבל זה טוב גם ליניקת אויר מנקודה גבוהה כי אומרים שאז ייכנס פחות אבק... כדי שזה יהיה נכון, צריך קדם-מסנן בקצה השנורקל.

4. גגון שאבנה משלדת ברזל שתישאר קבועה לרכב, היא תשמש בסיס אוניברסלי. בסיס זה ישמש להרכבה:
* של פלטה לאוהל גג.
* של עריסה.

אשמח להכוונות ושיתוף של שיפורים, בנייה ותוספות לרכב בדגש על הקלה בטיולים וקמפינג.
מצרף תמונות.

בברכת חג שמח ובשורות טובות.
...

ד ו ר ו ן
03-04-21, 18:15
דרור,
לגבי השנורקל, אתה טועה בגדול.

הרבה יצרנים מתקינים שנורקל בגלל אבק ולא מים.
ההשפעה משמעותית גם בלי מקדם סינון, עניין של פיזיקה בעילוי חלקיקי אבק.
נכתב על זה לא מעט, גם כאן.

האם חובה שנורקל לאבק לכל רכב שיורד לשטח?
לא. אפשר לחיות בלי ולהחליף הרבה יותר פילטרים ולדעת שהמנוע בכל זאת נושם יותר פודרה מהרצוי.

האם עושה נעים ונקי למנוע?
בלי שום צל של ספק.

idan10
05-04-21, 09:05
השרשור על שידרוג של טויוטה ל"ק
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2E com%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D11 0491&share_tid=110491&share_fid=22239&share_type=t&link_source=app

תודה דורון על שיתוף השרשור, נהנתי לעקוב.

...

תודה דרור, מבדיקה ב 3 פאנצ'ריות, אין את הBF כרגע במלאי, אשמח לחלופות ראויות מניסיון.
כמו כן, הכוונה בהתקנת שנורקל שציינתי היא אכן לייעוד של יניקת אוויר נקי יותר ולא כפי הייעוד המקורי של מעברי מים.

דרור,
לגבי השנורקל, אתה טועה בגדול.

הרבה יצרנים מתקינים שנורקל בגלל אבק ולא מים.
ההשפעה משמעותית גם בלי מקדם סינון, עניין של פיזיקה בעילוי חלקיקי אבק.
נכתב על זה לא מעט, גם כאן.

האם חובה שנורקל לאבק לכל רכב שיורד לשטח?
לא. אפשר לחיות בלי ולהחליף הרבה יותר פילטרים ולדעת שהמנוע בכל זאת נושם יותר פודרה מהרצוי.

האם עושה נעים ונקי למנוע?
בלי שום צל של ספק.

תודה דורון.

יום נעים.
עידן.

מוטי ג.
05-04-21, 13:01
הבנתי שאמור להגיע BF בשבועיים משהו הקרובים.
דבר עם היבואן קוגול בקיסריה או עם הפנצ'ריה הקרובה לביתך

idan10
12-04-21, 12:37
היי

מה הלחץ המומלץ לצמיגי לBF KO2 265/65/R17 :
1. בכביש?
2. חול?
3. סלעים/טכני?

תודה.

erezgur
12-04-21, 13:13
בכביש - מה שרשום על התווית (בדרך כלל כאשר אתה פותח את דלת הנהג תראה אותה על דופן הפתח).

בנסיעה בשטח ככלל אצבע בלבד אני מוריד להוריד 15-20% (צמיג at), בדיונות 50% לצמיג at ויותר אם יש צורך...

בעלי צמיגי שטח מלא מורידים יותר ממה שרשמתי

נשלח מהנייד

tu3s
12-04-21, 22:13
סלח לי שזה לא נחשב שיפור , אלא שימור.
ברכב כזה , שנחשב לגניב מאוד הדבר הראשון שהייתי מתקין זה איתור עצמאי על בסיס GPS וחובק הגה מסיבי.
במידה וזו חניה פרטית אז גם מצלמה.

איל מ
13-04-21, 00:25
בוא נניח שניה שהגנבים שיבואו לגנוב לך לא ישתמשו במשבש אות (נהיה נפוץ מאוד).
במה בדיוק מצלמה תעזור? הם כבר מודעים לזה, קפוצ'ון או כובע מצחיה כבר במילא יש ובימינו גם מסכות (למרות שגם בלי מסכה, הסיכוי שתקבל מהסרטון משהו שיעזור לך להחזיר את הרכב הוא אפסי, ואני בכלל לא מדבר על ראיות בבימ"ש).

- - - Updated - - -

בוא נניח שניה שהגנבים שיבואו לגנוב לך לא ישתמשו במשבש אות (נהיה נפוץ מאוד).
במה בדיוק מצלמה תעזור? הם כבר מודעים לזה, קפוצ'ון או כובע מצחיה כבר במילא יש ובימינו גם מסכות (למרות שגם בלי מסכה, הסיכוי שתקבל מהסרטון משהו שיעזור לך להחזיר את הרכב הוא אפסי, ואני בכלל לא מדבר על ראיות בבימ"ש).
חובק הגה? דווקא סבבה. אולי יגרום להם להתעכב עוד כמה דקות או להחליט לעבור ללנדקרוזר של השכן.
(או לחזור למחרת עם עוד כלים, אם נדלקו ספציפית על הרכב).

GodsFather
13-04-21, 07:34
אפשר לקיים דיון אחד על טויוטה בלי להכנס לעולם הגניבה והמיגון (שלרוב גולש למחוזות אחרים) ... במיוחד כשמדובר בשרשור בrr ושפותח השרשור לא הציף את הנושא...?

יום נעים

Sent from my HD1903 using Tapatalk

-->