PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקו 1, נא עצתכם לגבי ציריות מה עדיף וחשוב יותר במה לא לגעת

מוטי ג.
11-04-21, 07:25
היי,
אז אתמול גזרתי ציריה אחורית(דיסקו tdi300), אני חושב שזו ציריה כי הבנתי שהיא מכלול חלש באוטו, אבל באותה מידה זה יכול להיות גם דיפרנציאל.

הרעשים התחילו מתקתוקים של רעש מתכתי, האמת אני מניח שזה כמו רעש של נעילה אוטומטית שמשתחררת תחת לחץ, אבל למיטב ידעתי אין לי נעילה מאחור.

אז, כמובן שקודם כל ארוקן שמן בדיפרנציאל ואבחן את מצב השבבים/שברים... וכו
ואז אפרק ציריות.
ואז אם לא תהיה ברירה אפתח דיפרנציאל.

ואז מגיע שלב הזמנת החלקים.

אז יש כמה נקודות התיחסות:
1. מתי שגריר יביאו את הרכב
2. האם נשאר לי זמן ריאלי להכין את הרכב לטיול מתוכנן של יום העצמאות.
3. איזו צירות יש בארץ במלאי ומה עדיף או מה לא לגעת בכלל?
4. האם הלא לגעת בכלל זה ממש זבל עופות או פשוט לקנות 2 שיהיה ספייר באוטו לפעם הבאה?
5. לא בטוח שבא לו לקנות את הכי ביוקר, כי לא בא לי להכנס להשקעות גדולות באוטו.
אבל זה פונקציה של עלות תועלת בזוג של הפחות טוב מול הביוקר
6.אני מניח שאם זה דיפרנציאל, אני כן שוקל להכניס נעילה אוטומטית + ציריות מחוזקות.

אז... הבמה שלכם, בעיקר האם אתם יודעים מניסיונכם שציריות מיצרן זה או אחר הם ממש לא מחזיקות יותר מטיול אחד (סתם לדוגמא)

תודה,
מוטי

מוטי ג.
11-04-21, 08:28
לגבי סעיפים 5 + 6,אני יודע שהם קצת סותרים אחד את השני.
הכוונה, שאם אני יכול לסיים את זה עם ציריה וזהו, כך אעשה.
אבל אם נדרש קיט דיפרנציאל +קורונה ופיניון אני מניח שאלך על נעילה ולא "רק" "דיפרנציאל"

דרור ברלי
11-04-21, 11:06
קודם כל תפתח ותראה מה נשבר/נגזר כדי להיות יותר חכם ורק אז לדעת איזה חלקים צריך וכמה זה יעלה.
עד שתמצא את כל החלקים שאתה צריך ותרכיב, יש מצב שהטיול של עצמאות בוטל....

אני לא רואה בביטול הטיול בעצמאות אסון גדול. כי בעצמאות כל עם ישראל יוצא לטייל/למנגל. יהיו פקקים והמוני אנשים גם בטבע ואז לא באמת כיף בחוץ. אולי עדיף להישאר בחצר עם הילדים והחברים סביב המנגל והגולדסטאר (עם התוית החדשה והמכוערת).

או שתגרור היום/מחר למוסך ותשלם.
אבל יהיה טיול.

נדב42
11-04-21, 11:31
כשנשברה לי צירייה הרעש היה כמו שאתה מתאר, אז יש מקום לאופטימיות זהירה [emoji846]

מוטי ג.
11-04-21, 12:06
דרור, מה מוסך? מאיפה הבאת את זה?
ברור שקודם יפורק, האוטו מגיע היום= עד היום בלילה, קצת לפני חצות תהיה תמונת מצב.

נדב ש.
11-04-21, 14:33
קודם מפרקים.
תפרק ותצלם מה קרה.
לא מתקנים בלחץ זמן, לא יקרה אסון אם תמנגל בחצר.
עדיף להזמין חלקים טובים(משופרים עדיף ע"ע ציריות מחוזקות) מחו"ל ולחכות, העיקר לא תיקון חארטה של להחליף "חרא בחרא אחר"...
לדעתי.

דרור ברלי
11-04-21, 14:36
נראה לך להשקיע בזוג ציריות מחוזקות שעולות כמו שליש/רבע מערך האוטו כולו?....

אם אתה מתכוון לשפר את האוטו בהמשך, נעילות וכו', אולי שווה.
אם לא, והטיולים יישארו בתחום הרגוע, ציריה מקורית של דיסקו 1 וזהו. ואולי עוד אחת ספייר, כי הן באמת נגזרות בקלות.

מוטי ג.
11-04-21, 14:40
בדיוק בגלל זה אני לא החלפתי עד היום, ככל הנראה יותר כלכלי לחפש אחד "מוכן" מאשר לבנות את זה.
אני לא חושב שזה ספציפית האקספלר המדהים שהייתי רוצה להשקיע בו, אני מזכיר שייעודו המקורי היה לבדוק נכונות המשפחה ועבור זה הוא עשה את המשימה.

דרור ברלי
11-04-21, 14:51
ועד כה עמד בזה יפה מאוד.
אם אין תוכניות מרחיקות לכת על האוטו הזה, והטיולים רגועים, אז אין טעם בציריות מחוזקות יקרות.

תמצא ציריות מקוריות של לנדרובר. אפילו מפירוק.
במקרה של דיסקו הייתי לוקח גם ספיירים. אחת ימין ואחת שמאל, שיהיה (כי הם שוברים לפעמים ואתה עם גלגל גדול בהרבה מהמקורי). וזהו.
בטח אצל אלי שחר יש.

asafk
11-04-21, 17:31
מקוריות.
או מחוזקות מחוץ לארץ.

אבל.
למזלך האוטו במצב נסיעה. כן, זה לנדרובר. ציריה שבורה ? משלבים נעילה אורכית ומגיעים למוסך בנסיעה (תכף תספר שהפעלת גרירה.....).
ואם אתה מפרק ומרכיב לבד צעד ראשון הוצאת ציריות - בלי לרוקן שמן ובלי שום הכנה. רואים מה מצבן ומה שבור. מוציאים את הגדם בעזרת מגנט חזק. רואים מה מצבו. רוב הסיכויים שלא צריך לפרק דיפרנציאל.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

נדב42
11-04-21, 17:39
ואם אתה מפרק ומרכיב לבד צעד ראשון הוצאת ציריות - בלי לרוקן שמן ובלי שום הכנה. רואים מה מצבן ומה שבור. מוציאים את הגדם בעזרת מגנט חזק. רואים מה מצבו. רוב הסיכויים שלא צריך לפרק דיפרנציאל.

ואז איך מסלקים את כל השבבים שמשוטטים להם עכשיו ברחבי הסרן ?

asafk
11-04-21, 17:44
בהרבה מקרים השבר לא בתוך הדיפרנציאל וללא שבבים. רואים את מצב הגדם ואפשר להחליט אם כן או לא לפרק עוד.
אני ממליץ בכל מקרה להחליף שמן.. שלא יובן אחרת. אבל רק בסוף.

אסף.

מוטי ג.
11-04-21, 18:22
תודה על התגובות,
אסף אני מאוד מאריך את דעותיך, אבל לא לגמרי מסכים איתם במקרה הנ"ל.

כתבתי בשרשור החילוצים קצת פרטים "מסביב", אז כן, הבנתי מיד שאני נוסע רק במצב נעול, ובעזרת אורי הבנתי שזה אחורי (דרייב שאפט אחורי מסתובב והאוטו לא זז).
כמובן שהחזרתי למצב משולב, ומלבד עלייה לא קשה אבל כזו שבזווית מספיקה להוריד לחץ מהקדמיים ובעקבות זה לאבד אחיזה בעלייה העדפתי שיגררו אותי למעלה, ואם כבר יש ראם בטיול אז מי אם לא הוא יכול לגרור בקלות למעלה.

אז כן, המשכנו אחרי העלייה לכביש בתנועה עצמאית עם קצת רעשים וחריקות מעבר לרגיל ,כן, תצחקו, זו גרוטאה שנוסעת בסך הכל ומפתיעה אותי מחדש כל פעם.
ומצומת נבי מוסא הרכב הגיע הבית על גרר.
למה גרר?
כי:
1. לא רציתי לסכן את ההנעה הקדמית שגם ככה לא במיטבה, יש שם כבר מספיק חופשים, לא צריך לייצר עוד.
2. יש ילדים באוטו, לא רוצה להגיע למצב מסוכן בכביש בו ננעל גלגל או משהו מסוכן ולמצוא את עצמי מתמודד עם נבלה שסועה באמצע כביש 1 או 6.
3. מישהו כתב פה פעם, בשרשור עם פלאנג גומי שבור במכתש רמון, שלא מומלץ לאמץ את ההנעה הקדמית שלא לצורך.
4. יש לי סבלנות לחכות לגרר
5. יש לי הורים בני 70 פלוס שרק חיכו לסיבה לצאת לטייל, והם באו עם 2 רכבים, הצמוד שלי ביום יום ואת שלהם.
לקחו את הילדים הביתה לאוכל ומקלחת ודאגו להם עד שבאנו.
והם השאירו לי ואשתי את הטיגואן שלי לחכות לגרר.
6. זה לא מבצע צבאי

זהו,
אוכל משהו אצל אמא... וניגש למשימה (אגב, לא תכננתי להוריד שמן, אלא ישר לפרק ציריה)

איך אומרים
Stay tuned....

asafk
11-04-21, 18:37
יאללה בסדר....
כמו שזה נשמע (רועש) טוב שגררת למרות הכל.
צודק.. לא צריך ראש בקיר.

אסף.

raanan
11-04-21, 18:47
מאד רצוי לא להמשיך בנסיעה לאחר גזירת צירייה.
לעיתים הגדם חורט את הקיייס ואז נדרשת החלפת סרן.

קרה לויטרה דור 1 ארוכה ופג'רו Q בנזין קצר שהעדיפו לדדות הביתה מאשר להזמין גרר ביציאה מהשטח

רענן

מוטי ג.
11-04-21, 18:52
אאוצ, לזה לא רציתי להגיע.
יאללה, plan b... הורדת שמןhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210411/0708338349b95357d6c7fdfebba6d460.jpg

נדב ש.
11-04-21, 18:54
נראה לך להשקיע בזוג ציריות מחוזקות שעולות כמו שליש/רבע מערך האוטו כולו?....

כי הן באמת נגזרות בקלות.

כן, נראה לי.
נראה לך לסחוב ציריות באוטו ולהחליף בשטח?
אסף כבר ענה, זה לנדרובר- נועלים מרכזי ונוסעים הביתה.

תבדוק כמה רוצים על מקוריות בנות 25 שנה ותמצא שאין היגיון.
מחוזקות של אשקרופט 260£ לפני משלוח ומיסים, אולי אפשר להשיג בארץ במחיר דומה פחות או יותר.

מוטי ג.
11-04-21, 19:03
גם בשמן אין משהו ממש בולט, קצת "אבק" של ברזלים אבל לא שן. ממשיכים הלאה, הורדת דיפ'.

asafk
11-04-21, 19:10
התקלה השניה הנפוצה בסרן הזה - סטליטים.... זכיתי אפילו לראות מקרה של קרוס שאפט שפשוט יצא מהמקום ואז הכל התחרבש. .
זה הזמן לנעילה.
אם אתה מחפש דיפרנציאל מפירוק - חפש של דיפנדר אחרי 2002. הם חזקים יותר.

אסף.

נדב ש.
11-04-21, 19:16
אאוצ, לזה לא רציתי להגיע.
יאללה, plan b... הורדת שמןhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210411/0708338349b95357d6c7fdfebba6d460.jpg

אז זה משהו בדיפ'.
רק לידיעה, אם צריך קורונה+פיניון או סטליטים רק יבוא אישי, חדשים בקופסה יעלו רבע מדיפ' משומש שימכרו לך בפירוקיות ויתפוצץ בתורו בתוך זמן קצר.
https://www.ashcroft-transmissions.co.uk/ring-pinions/3-54-r-p.html
(תבדוק שזה מתאים לדיפ' שלך, יש כמה סוגים של פיניון).

תוריד דיפ'ונראה מה תמצא בפנים.

כמובן שהאופציה הנכונה יותר זה נעילה אבל זה כבר שיקולים שלך.

מוטי ג.
11-04-21, 19:20
מרגישים ביד תקיעות בדיפ'...
תיכף עדכונים....

יונימוג אדום
11-04-21, 20:00
קיימת היום בשוק נעילת דיפרנציאל סינית - HF נשלטת חשמלית ובמחיר שפוי מאוד .
תבדוק האם קיים לדיסקברי .
זה מחליף את כל בית הסטליטים .

אילן

מוטי ג.
11-04-21, 20:02
מי אמר קרוס פין וקייס שבור? זכית [emoji6]
יאהלללה, יש לילה באינטרנט.
לינקים יתקבלו בברכה
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210411/cb379fdcbb65575419489d201f039770.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210411/96961060c9c616107d6eeabe883cf3fa.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210411/66bdf2f45c9c10e74c8c74099d2db9ca.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210411/d6512e3c7e00a18829152dde617ff100.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210411/b2ded5052abdf7cef3e5757234b792ee.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210411/249c82ce48d5f1a00a708dd2ccf33b77.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210411/cc1948dbbb4ecde2e7f31ccacc0fca26.jpg

נמרוד
11-04-21, 20:10
I'll be fucked.
לנדרובר.
[emoji16]

נדב ש.
11-04-21, 20:21
Ftc3723/ftc5143 דיפ' קומפלט.

Stc1846 קיט סטליטים

https://www.lrdirect.com/LR027940-supplied-by-BRITPART-branded-OEM.html

איל מ
11-04-21, 20:30
מאד רצוי לא להמשיך בנסיעה לאחר גזירת צירייה.
לעיתים הגדם חורט את הקיייס ואז נדרשת החלפת סרן.

קרה לויטרה דור 1 ארוכה ופג'רו Q בנזין קצר שהעדיפו לדדות הביתה מאשר להזמין גרר ביציאה מהשטח

רענן

לא בלנדרובר עם ציריות מקוריות. הן נגזרות חלק ופשוט מוציאים אותן. דוחפים סמרטוט לקצה הסרן ונוסעים הביתה ב2×4.

מוטי ג.
11-04-21, 20:31
תודו שלא משעמם איתי [emoji41]

אה... ונראה לי שציריה ספייר לא הייתה עוזרת לי [emoji23]

אני מתמודד עם הכאב בדרכי שלי, סתם, לוקח את זה בכיף. זה עדיין יותר זול מלנד קרוזר בן 10

asafk
11-04-21, 20:40
גם אם תתקין נעילה נשלטת - עדיין ייצא לך זול יותר מלהחזיק לנדקרוזר.

אסף.

מוטי ג.
11-04-21, 20:43
אני חושב על 2 אופציות הבאות, כן, אלו 2 הקצוות של הפתרון:
1. לקנות סרן אחורי קומפלט מפירוק. השאלה מה אני מקבל בפנים.
2. לקנות נעילה ואז אני מבין שצריך גם ציריות.

אני בעד פתרון 1 אבל עם סוג של אחריות על התכולה.
עריכה: בגלל החופשים שיש לי בקדמי, אני בעד לרכוש 2 סרנים קומפלט מפירוק (תלוי מחיר)

יש לי איש קשר לבדוק משהו לגבי 1, עובד על זה.
אעדכן.

מוטי ג.
11-04-21, 20:50
I'll be fucked.
לנדרובר.
[emoji16]עם 433 אלף ק"מ בשעון.
אין לי מושג מה ההיסטוריה שלו.
לדעתי האישית, כבוד!

נדב ש.
11-04-21, 20:55
אתה לא רוצה לדעת כמה עולה תיקון כזה בלנדקרוזר... והם מתפוצצים או הו...

אופציה 3 שלך זה להזמין חלקים ולשפץ את שלך, לחכות שיגיעו ולפנות זמן לעבוד על זה, מניח שייקח קצת יותר זמן.

מוטי ג.
11-04-21, 20:58
התכוונתי שהחבילה כולה =רכישת הרכב ב25אשח ותיקונים כשצריך.

מוטי ג.
11-04-21, 21:15
יש עוד פתרון,
להעמיד את זה כחלקי חילוף, ולקנות אחד אחר

נדב ש.
11-04-21, 21:34
יש עוד פתרון,
להעמיד את זה כחלקי חילוף, ולקנות אחד אחר

אני מכיר אחד כזה שאמר את זה גם...
בינתיים עומדים לו 2 טרופרים בחניה לחלקים... השלישי בינתיים עוד נוסע...😂

מוטי ג.
11-04-21, 22:10
זה בגנים אצלנו, לאבא שלי היה סאאב 75 שנת 73,ועוד 2 לחלקים (לפני כמעט 30 שנה, זה היה הרכב הראשון שנהגתי עליו)

אוהב נגב
11-04-21, 23:34
לא בלנדרובר עם ציריות מקוריות. הן נגזרות חלק ופשוט מוציאים אותן. דוחפים סמרטוט לקצה הסרן ונוסעים הביתה ב2×4.
אני חסיד גדול של "כל המוסיף גורע" ואני חושב שהציריות המקוריות/חלשות בדיסקו הן החוליה החלשה בכוונת מכוון בכדי לשמור על הדיפ.

boaz avrahami
11-04-21, 23:37
אני חסיד גדול של "כל המוסיף גורע" ואני חושב שהציריות המקוריות/חלשות בדיסקו הן החוליה החלשה בכוונת מכוון בכדי לשמור על הדיפ.

כל המוסיף גורע וכל המרבה הרי זה משובח

ALONSOF
14-04-21, 17:15
מנסיוני,אם אתה מתכוון לטייל עם הרכב גם במעלות במדבר ולא לפחד כל פעם מחדש,אז לשים נעילה ולא לחשוב על לתקן את הביצה הקיימת.
אני הבנתי את זה באיחור של 3 ביצים....
אחרי שתשים נעילה תבחר אם להשאר על ציריות רגילות או לעבור למחוזקות.
אני נוסע נעול arb מאחור כבר מעל עשור עם ציריות מקוריות וגזרתי צריה רק פעמיים עד כה.
מחזיק זוג ספייר באוטו וכשצריך מחליף בקלות על המקום וממשיך.
עלות ציריה מפירוק סביבות 250 שח

מוטי ג.
14-04-21, 17:37
נעול ARB = נועל לפי בחירה,
ומה אם היית נעול תמיד, עם דטרויט לוקר או דומה?
מה אז היו אומרות הציריות שלך?
איפה יש ציריות מפירוק?

איל מ
14-04-21, 17:42
...

ALONSOF
14-04-21, 17:51
ציריות מפירוק אצל אלי שחר.
למה להיות נעול אוטומטי בדיסקו?
ומה זה נעול תמיד...

מוטי ג.
14-04-21, 18:13
נעול אוטומטי התכוונתי (לא מרכזי נעול) , ונעול תמיד =לרוב נעול ורק במקרים קיצוניים זה משתחרר.. קיצר, דטרויט.
למה כן? זול יותר.
למה לא?

Saar
14-04-21, 18:31
בדיוק מהסיבה שציינת :)
לדעתי, ברכב כמו הדיסקו עדיפה נעילה נשלטת.

ALONSOF
14-04-21, 18:40
נעול אוטומטי התכוונתי (לא מרכזי נעול) , ונעול תמיד =לרוב נעול ורק במקרים קיצוניים זה משתחרר.. קיצר, דטרויט.
למה כן? זול יותר.
למה לא?

אין לי ניסיון עם דטרויט ואני מגיב רק כשאני יודע על מה אני מדבר....
נעול תמיד או לרוב נעול לא נשמע לי הברקה גדולה בדיסקו ובכל מקרה זה צריך להיות הפוך=במקרים קיצוניים נועלים לא משחררים.זה למה לא.
למה כן יגיד מי שמכיר
שמעתי שיש חיקוי סיני לarb,לא ראיתי אבל שווה בדיקה

asafk
14-04-21, 18:49
בדיפנדר היה לי דטרויט. היה מצויין.

אסף.

מוטי ג.
14-04-21, 19:35
בינתיים, כמו שבטח שמתם לב, ירד הלחץ למצוא פתרון.
האוטו עומד ולא מבקש לאכול.
בינתיים חשבתי או לרכוש כזה:
https://www.lrdirect.com/FTC5143-supplied-by-bearmach-branded-oem.html
פשוט, כי המחיר של זה זול יותר מאשר רכישת כל האיברים הפנימיים.
במקביל, אבל לא ממש התאמצתי עדיין, אני בודק רכישה של דטרויט אבל יש כל כך הרבה דגמים שהלכתי לאיבוד.
בנוסף, יש מצב שאני יכול לארגן משלוח מאנגליה ללא עלות, אבל גם ללא תאריך נקוב, אז זה לא סופי לכן אני לא מתאמץ כרגע, יש לי קולגה באנגליה(יתרונות של חברה גלובלית, ואני מכיר את כל מי שעושה את התפקיד שלי בכל 70 הסניפים ברחבי העולם +היה לו פעם דיסקו 97) שיכול לאכסן את זה אצלו עד לרגע המיוחל של משלוח הקסם.

תשובות בארץ לא מצאתי עדיין.

קיצר.... אחשוב על זה אחרי החג שוב.

תודה לכולם.

איל מ
15-04-21, 17:55
אני לא מצליח להבין מהתמונה מה זה, אבל הדיפרנציאל המקורי מפתח חופשים עם הזמן (עם הזמן יכול להיות גם מאות אלפי ק"מ) וכשיש חופשים יש יותר סיכוי לשבר. לכן כשכבר מחליפים בד"כמחליפים למחוזק ועם ארבעה סטליטים ולא שניים.
אבל. מסתובבות בארץ לא מעט נעילות נשלטות סיניות, וכבר לא מעט זמן. לא שמעתי עליהן סיפורי זוועות. וגם של אשקרופט. בנוסף, עם הנסיון שהיה לי עם דטרויט אוטומטית (אמנם בסופה),לא הייתי רוצה אחת כזאת על הדיסקו.

gp1
16-04-21, 20:51
....

מוטי ג.
17-04-21, 15:14
סתם שאלה על הדרך,
למה בדיפנדר ציריה אחורית היא ללא פלאנג' ובדיסקו 1 היא מגיעה עם פלאנג', מה ההבדלים?

נעם1
17-04-21, 16:32
מניסיוני:
דיסקו 1 שנולד ב 1996, שופר על ידי הבעלים השני שלו וקיבל דטרויט וציריות מחוזקות. אצלי, ואני הייתי יד 3, זה עבד נפלא. הנהיגה בדיסקו רגועה בבסיסה ולא חוויתי אירוע שבו הנעילה החריפה או גרמה לאירוע בטיחות. הפעם היחידה שבה הדטרויט הקשה על תנועה הייתה בפניה הדוקה בתל אביב במהירות איטית כשבסוף הנעילה שחררה את עצמה ברעש אופייני. זאת גם הייתה ההוכחה לדבר המוכר, שקיימת נעילת דטרויט.
בדיסקו 2 הייתה נעילת ARB שנשחקה באיטיות. זה התחיל בעייפות של אטמים וסניקה של שמן במעלה הצנרת למדחס, זה המשיך כששכחתי לנתק את הנעילה בחזרה לכביש במעבר בין שטח לשטח ביציאה מציר הנפט וזה נגמר בשבירה במעלה רמון, שהרסה גם את הדיפרנציאל עצמו. הוחלף בנעילה נשלטת של אשקרופט בגלל זמינות דוחק זמן.

בדיסקו שמשמש בעיקר לטיול, אני חושב שדטרויט עדיף. הנעילה שם, לא צריך לחשוב עליה ולא שוכחים לשחרר אותה. זה מחייב ציריות מחוזקות, אבל להבנתי גם בנעילה נשלטת רצוי ציריות מחוזקות.

נעם

איל מ
17-04-21, 17:28
סתם שאלה על הדרך,
למה בדיפנדר ציריה אחורית היא ללא פלאנג' ובדיסקו 1 היא מגיעה עם פלאנג', מה ההבדלים?

בדיסקו זהו סרן אחר. למעשה הוא דומה/זהה לסרן הקדמי של הדיפנדר (הכוונה ל110 כמובן).
הסרן של הדיפנדר אמור להיות חזק יותר. בפועל החיבור לפלאנג' בדיפנדר יוצר עוד נקודה בה מתפתחים חופשים שלא תורמים לחוסן המערכת, ובעבר היו הרבה שמרתכים אותה כדי למנוא את החופש הזה.

יונימוג אדום
17-04-21, 17:36
הנעילות הסיניות - HF מצויינות ונשלטות חשמלית - אין כלל קשר מיכני בין הסליל לבין הדיפרנציאל עובדת על השראה חשמלית .
המחיר שלה דומה לאוטומטית אך היא שומרת היטב על המכלולים ואיכות הנסיעה שונה .
אצלי מותקנות זוג נעילות כאלו .
עוד מספר חברים ( כולנו עם סיקס ) עברו ( עקב כשל כלשהו ) מאוטומטית לחשמלית וכולם משבחים אותה והנסיעה - עולם אחר .
שני חברים שהתקינו נעילה נשלטת מאחורה ומקדימה יש להם אוטומטית - בשלבי חיפוש והחלפה לנשלטת .
לנעילה הזאת אין את המחלות של ה- ARB והיא עולה מחצית .

אילן

מוטי ג.
17-04-21, 17:52
אילן תודה, אחפש HF ברשת.
מצאתי מופעלות אויר ב550 יורו.
לא מצאתי חשמליות של HF

asafk
17-04-21, 20:42
סתם שאלה על הדרך,
למה בדיפנדר ציריה אחורית היא ללא פלאנג' ובדיסקו 1 היא מגיעה עם פלאנג', מה ההבדלים?סרן דיסקברי 1 דומה אך לא זהה לסרן דיפנדר 90.
מסיבות היסטוריות, הדיפנדר נשאר עם פלאנג'ים כמו הלנדרוברים הישנים. זה מאפשר תיאורטית לנתק את ההנעה עם או בלי לוקר.

אסף.

מוטי ג.
17-04-21, 22:21
מה ההבדל בין דטרויט דגם
DA5700 (locker)

ל
DA5700 (true track)

האם הבנתי נכון שה locker נעול תמיד ומשתחרר בסיבוב מהודק,
לעומת ה true track שפתוח תמיד וננעל רק בהחלקה (כלומר הוא יותר מגביל החלקה)

תקנו אותי אם אני טועה.

asafk
17-04-21, 22:43
הטרוטרק הוא לא ממש מוגבל החלקה. מדובר בדיפרנציאל עם תמסורת חלזונית כמו טורסן. לדעתי לרכב אוטומטי זה אפילו טוב יותר מנעילה אוטומטית רגילה. ברוב המצבים הדיפרנציאל פתוח, וכשגלגל מאבד אחיזה, זה שיש לו אחיזה מקבל את מירב המומנט. אבל עם גלגל באוויר במהירות אפס - זה לא קורה כי אין מומנט שיעבור. הפתרון - כמו נהיגה בהאמר - מודולציה של גז ברקס והנעילה ננעלת.

אסף.

מוטי ג.
18-04-21, 00:02
המומנט שנוצר בסלד סרק של המנוע +הילוך low בטרנספר לא מספיק להפעלת הנעילה?
צריך גז בשביל לנעול אותה? כמה גז? (בניגון "כמה ביצים?" של הסרט סנוקר, הידוע יותר כ"חגיגה בסנוקר" )

asafk
18-04-21, 06:51
לא. צריך שיהיה מומנט בשני הגלגלים. גלגל באוויר מייצר אפס מומנט. נגיעה בבלם עם רגל שמאל מווסתת את מידת הנעילה.

אסף.

KOOKE
18-04-21, 07:40
מניסיוני עם דיסקו 1 - נעילת ARB. כן באיזה שהוא שלב תהיה דליפת אויר - לא תיקון מסובך או יקר. חסונה נשלטת ורווח משני קומפרסור לניפוח הצמיגים אבל יקרה.

זה מה שהיה לי ב- 3 דיסקו 1 ובדיפנדר.

מוטי ג.
18-04-21, 07:44
לא בא לי לשים כ"כ הרבה כסף על ARB.

נדב ש.
18-04-21, 20:51
אם כבר נישלטת אוויר אז רק אשקרופט.
שם את arb "בכיס הקטן"(ובפחות כסף) כומו שנאמר.

וד"א, חושב שציינתי כבר אבל אם לא, לא ממש חייב ציריות מחוזקות לדעתי, מכיר כמה שנוסעים בלי.
גם אני בדיסקו 2 קודם נעלתי וטיילתי ככה די הרבה, וסביר להניח שאם לא הייתי נילחם בזיק במצב הגרוע שלו דאז לא הייתי שובר ציריה ולא מחליף למחוזקות...

מוטי ג.
28-04-21, 20:59
טוב, היה שווה לחכות....
רכשתי היום רכב קומפלט לחלקי חילוף, אמנם מנוע בנזין(לא תקין להבנתי) , אבל שאר הדברים מתאימים.
ובנוסף כל מיני חלקי סרנים (חלקם שלמים, חלקם לא)כל מיני חלקי פנים, חלקי מנוע (בנזין מן הסתם) צמיגים ג'אנטים (ברזל של פעם) ועוד. ת'אמת, אני לא יודע כמה 'עוד' יש שם

אז לא תהיה נעילה, לא נורא. אולי בפעם הבאה.

אולי מה שאני לא אצטרך יפורסם למכירה בצורה מסודרת בהמשך...

חנן-ג'יפולוג
28-04-21, 21:25
זה עם יחס העברה זהה לשלך? גם אם רשום שכן, אני מציע לך לוודא פיזית, ע"י ספירת סיבובים.

מוטי ג.
28-04-21, 21:35
לפי הקטלוג מקטים של דיפרנציאלים ויחסי ההעברה זהים, ללא הבדל בין סוגי מנועים.
כמובן שאוודה,
עדיין לא הבאתי כלום ולכן לא פתחתי לבדוק.
בתכנון לסדר גם את הקדמי, אז כבר אפתח את שניהם ואספור שיניים.

Juv
28-04-21, 22:04
בקיצור, במקום נבלה אחת יש לך עכשיו שתיים.
בהצלחה!

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

דרור ברלי
28-04-21, 22:05
רציתי לכתוב לך שאם נופלת לך נעילת דטרויט לידיים, אל תהסס - זו הנעילה הטובה, האמינה והחזקה מכולן בפער בלתי מעורער.
אבל זה כבר לא רלוונטי. תתחדש!

nirs
28-04-21, 22:31
רציתי לכתוב לך שאם נופלת לך נעילת דטרויט לידיים, אל תהסס - זו הנעילה הטובה, האמינה והחזקה מכולן בפער בלתי מעורער.
אבל זה כבר לא רלוונטי. תתחדש!

+1
שנים ארוכות עם דטרוייט + ציריות מחוזקות בדיפנדר.
עבד נפלא ולא אכזב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מוטי ג.
30-04-21, 11:03
יש דיפhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210430/6ab68d0b4793dd3e53ff5a86195523c0.jpg

מוטי ג.
30-04-21, 14:50
הכל סגור, אבל לא מילאתי שמן עקב מגבלות לו"ז משפחתי.
יבוצע מחר או ביום ראשון

סולי
30-04-21, 15:01
יותר טוב שלא מילאת שמן .. תן לסיליקון להתאחות היטב.

תתחדש!

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

מוטי ג.
30-04-21, 15:15
זו הייתה הכוונה. לא נשאר לי זמן לסיים הכל אז עצרתי שם. הכל מכאנית סגור. והוא עדיין על חמורים כדי שאני לא אשכח למלא שמן [emoji1787]

נמרוד
30-04-21, 15:37
טוב, היה שווה לחכות....
רכשתי היום רכב קומפלט לחלקי חילוף, אמנם מנוע בנזין(לא תקין להבנתי) , אבל שאר הדברים מתאימים.
ובנוסף כל מיני חלקי סרנים (חלקם שלמים, חלקם לא)כל מיני חלקי פנים, חלקי מנוע (בנזין מן הסתם) צמיגים ג'אנטים (ברזל של פעם) ועוד. ת'אמת, אני לא יודע כמה 'עוד' יש שם

קנית פגר של פרה בשביל כוס חלב מקולקל (+ הרבה נתחים טעימים)

מה אני יגיד, ראיתי הרבה מקרים קשים פה בפורום, ההתדרדרות שלך במדרון החלקלק מהירה במיוחד :)

מוטי ג.
30-04-21, 15:58
יש לך טעות אחת, אין פה שום התדרדרות, כי אף לא הייתה עלייה.
כמה רחוק אתה חושב אפשר להגיע מסופה 92,בופאלו וטרופר 3.0 בתקופה שעדיין לא הבינו מה קורה למנועים האלה.

גרוטאות זו בעיה של בעלי משקים ,אגרנות כי אפשר.
לאבא שלי היו 3 רכבים לחלקי חילוף, הוא מיד פינה מקום של כבוד לגרוטאות שלי.

וחוץ מזה, אם הייתי רוצה רק להניע ולנסוע הייתי נוסע רק בליסינג.

מוטי ג.
30-04-21, 15:59
יותר טוב שלא מילאת שמן .. תן לסיליקון להתאחות היטב.

תתחדש!

Sent from my SM-A530F using Tapatalkאל תאמר סיליקון,
תאמר gasket maker!

מוטי ג.
30-04-21, 16:18
אובייקטיבית, אם אני מסתכל רגע "מבחוץ", יש מצב שהתקנת דטרויט מאחור + ציריות מחוזקות היה עולה לי פחות (אני לא לגמרי סגור על זה)
אבל, משום מה שאני רגוע יותר עם הפתרון הנוכחי =שיש לי מלאי חלקי חילוף בהישג יד.

shachar
30-04-21, 16:43

ומקום לישון שלא יכניסו אותך הביתה עם כל השגעונות

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

נדב ש.
30-04-21, 16:49
קנית פגר של פרה בשביל כוס חלב מקולקל (+ הרבה נתחים טעימים)

מה אני יגיד, ראיתי הרבה מקרים קשים פה בפורום, ההתדרדרות שלך במדרון החלקלק מהירה במיוחד :)

+1 לצערי.

אובייקטיבית, אם אני מסתכל רגע "מבחוץ", יש מצב שהתקנת דטרויט מאחור + ציריות מחוזקות היה עולה לי פחות (אני לא לגמרי סגור על זה)

לגבי הדטרויט וציריות אתה כנראה גם צודק.

לגבי השאר לדעתי טעות.
מה נישאר לך ת'כלס? סרן קידמי וגיר בסימן שאלה(אמרת שזה בנזין ומנוע כנראה דפוק), ושוב-ציריות שאם היית משדרג גם אותם לא היית צריך.
בשביל פלסטיקה או חלקי פח זה לא שווה, לדעתי(שוב).

אבל כמו שציינת, אם יש מקום(משק) אז אגרנות(מכיר מקרוב) היא באמת בעיה...

מוטי ג.
30-04-21, 17:20
תמיד אפשר למכור הלאה ואולי לעשות כמה גרושים.
בינתיים זה מה יש.
ואל תדאגו, הגברת שלי לא זרקה אותי עד היום, ולא תזרוק בגלל דיסקו כזה או אחר.

נמרוד
30-04-21, 17:23
נדב, בתור חסיד לנדרובר אתה מה זה רציונלי... כמעט, כאילו, הייתי אומר שאתה מוכן לצאת מהארון ולהשבע אמונים לטויוטה [emoji16]

ד ו ר ו ן
30-04-21, 17:26
עכשיו חסרה לך עגלה, להעמיס את הפגר מאחוריך בטיולים ואתה מכוסה.

מוטי ג.
30-04-21, 17:46
אתה מתכוון להפוך את הפגר לעגלה?
חלום שלי, כמו שהיה פעם ליורמי מגבע.

asafk
30-04-21, 17:50
חלומות צריך להגשים.

ותכלס לא חסר לך כלום. כולל סרן בלי דיפרנציאל, בודי, ועגלה עם רשיונות....

אסף.

מוטי ג.
30-04-21, 18:08
כמעט ובניתי נגרר מחצי ריינג'ר, השלדה שלו היא מן 2 קופסאות, החלק האחורי מתחבר עם ברגים לחלק הקדמי.
זה ממש קלאסי לנתק חלק אחורי לבנות ייצול ולקבל ריינג'ר עם 2 ארגזים.
אבל בסוף הקנייה לא התממשה

מוטי ג.
30-04-21, 20:40
תכלס, אני לא מבין אתכם,
מה כבר רציתי?
בשאלון "איזה אוטו חדש בא לי עכשיו" כתוב:
יודע לטפל לבד?
יכול להתמודד עם מכה של כמה ת'לפים מידי פעם?

אז אני יכול ויודע ויש לי מקום ויכול לפנות זמן, וסהכ זה הרי תחביב יותר מאשר סתם אוטו.

אז מה אכפת לכם שאני אוסף גרוטאות בחצר?

אני מעדיף לבזבז 30 אלף ש"ח שלמים על רכב +עוד רכב לחלקי חילוף, מאשר לקנות רכב חדיש במעל 100 אשח (הרבה מעל)

בסך הכל רוצה לאלף אריות אסייתים, חווה!

נדב ש.
01-05-21, 08:28
צודק בהחלט.
אז תגיד לחווה שאתה רוצה לעבוד רק במקצוע שלך... 🤣
אבל רק להזכירך, אתה שאלת בכותרת "נא עצתכם לגבי ציריות" וכו'...
אז אל תתפלא שקיבלת 100 עצות לכאן ולשם...
😉

מוטי ג.
01-05-21, 08:36
צודק, אבל לא התלוננתי.
חותמת?

נדב ש.
01-05-21, 09:02
יש כאן בחוץ אריה אסייאתי לבן משתולל...

מוטי ג.
01-05-21, 09:06
עדיין לא משתולל האריה הלבן שלי,
צריך קודם למלא שמן בסרן

איל מ
01-05-21, 11:31
בטלו. קראתי לא נכון והגבתי שטויות.

מוטי ג.
01-05-21, 11:34
אוי פספסתי שלח לי בפרטי.
חזל"ש, עשיתי סיבוב של שעה, איזה כיף!
מת על הנבלה הזו!
יש בא משהו כ"כ מיוחד.

ALONSOF
01-05-21, 17:44
האמת לא הבנתי את הרציונל אבל החלטת ועשית. תתחדש.
בסוף נשארת עם אותו דיפרנציאל חלש שמניסיוני (לצערנו) יכשל שוב בנסיעה במעלה קשה ויחזיר אותך לאותה נקודה.
החזרת אותי אחורה 14 שנה....רק שאני החלפתי 3 דיפרנציאלים עד שהבנתי שאני משחק בקקה,ואז שמתי נעילה
ומאז ועד היום. ששקט.

מוטי ג.
01-05-21, 18:13
יש מצב, לא מתווכח, הזמן יגיד, לפעמים צריך ללמוד דרך הרגליים.
אגב, לפחות לפעם הבאה, יש כבר דיפ' נוסף במלאי.

מוטי ג.
01-05-21, 20:42
אגב, עשיתי השנה (קניתי ביולי שעבר) רק 5000 ק"מ = נגב *4 + תבור *2 +ציפורי +מדבר יהודה שחיסל אותו סופית.
וחילוץ לילי ארוך
אז אני מאוד אופתע אם יהיה לי נזק נוסף באחורי בקרוב.

הקדמי יטופל כשהרכב (הפגר) יגיע

איל מ
02-05-21, 08:48
אולי פספסתי, אבל שמת דיפרנציאל משומש נכון? (זתומרת הבנתי שקנית רכב לחלקים, אבל הדיפ הורכב לפני שקנית).

אם כן, יהיה קשה לדעת מתי הוא ייכשל. תעקוב טוב אחרי החופש שלו (כמה הדרייבשאפט מסתובב חופשי). כשהחופש הזה יגדל, יגדלו גם ההלמים שהדיפ' חוטף. בנסיעה בשימוש סביר (טיולים והכל, אבל לא עבירות בהגדרה. הבעלים הקודם דווקא כן), הדיפרנציאל אצלי בדיסקו שורד כבר 320 אלף. ובדיפנדר שלפניו (90 -סרן כמו שלך) גם שרד ק"מ דומה לפני שהחלטתי שהחופש מוגזם והחלפתי. כך שסה"כ להגיד שזאת נקודת חולשה, יהיה קצת להעצים את הסיפור.

מוטי ג.
02-05-21, 09:13
כן, פירקתי מהסרן שקניתי, ושמתי as is את הביצה קומפלט בסרן שלי.
הסטיליטים נראים טוב, יש רק את האיבוד ברק הזה בנקודות המגע, וזהו,אין שקעים של חומר חומר או משהו כזה, אז אני מניח שזו ביצה שלא עבדה קשה עדיין, היא גם הייתה בשמן נקי (בסרן שקניתי)
לא בדקתי מיסבים,מניח שהם בסדר כפונקציה של נראות הסטיליטים.
חופש בדקתי לפני שסגרתי את העסקה, אין כלל חופש,כלומר יש של 1ממ כזה, לא חופש האמת כמו שיש לי בקדמי כרגע (אבל קדמי זה, חוםףפש מצטבר של פלאנגים וכו, יטופל בהקדם)

הייתה לי כוונה להחליף את המחזיר שמן בפיניון, אבל הלכה לי ההברגה בחולץ שבניתי בזמנו, ולכן זה הורכב ככה.
תכלס, זה 5 דקות להחליף מחזש אם יהיה צורך.
תכלס, כל העבודה להוציא ביצה היא 30 דקות גג מרגע דימום מנוע, ג'ק- חמורים- גלגלים- ציריות- ביצה והופ.

וכמו שאמרתי, יש לי עוד אחד על האוטו שקניתי ביחד עם הסרנים.

לצורך הבהרה, קניתי אוטו קומפלט + סרן אחורי מלא + קדמי ללא צירות וביצה.

בתמונה לאחר גירושין מהסרן בדרך להרכבה בשליhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210502/28b434ffac476da59864228341310cea.jpg

דרור ברלי
02-05-21, 14:47
העיקר שאתה נהנה....

מיכה100
02-05-21, 14:47
אם כן, יהיה קשה לדעת מתי הוא ייכשל. תעקוב טוב אחרי החופש שלו (כמה הדרייבשאפט מסתובב חופשי). כשהחופש הזה יגדל, יגדלו גם ההלמים שהדיפ' חוטף. בנסיעה בשימוש סביר (טיולים והכל, אבל לא עבירות בהגדרה. הבעלים הקודם דווקא כן), הדיפרנציאל אצלי בדיסקו שורד כבר 320 אלף. ובדיפנדר שלפניו (90 -סרן כמו שלך) גם שרד ק"מ דומה לפני שהחלטתי שהחופש מוגזם והחלפתי. כך שסה"כ להגיד שזאת נקודת חולשה, יהיה קצת להעצים את הסיפור.
גם אני נסעתי שנים עם דיפ וציריות מקוריות לחלוטין בדיסקו 1 בשימוש טיולים ועבירות בינונית, ולא חוויתי שום ארוע טראומטי (צמיגים במידה מקורית בטח גם עזרו).
מה שכן אני זוכר איך התעקשתי עם הבן שלי עד שלמד לעבור בעדינות מהברקס לגז כדי למנוע הלם ממערכת ההינע.. אז יש אולי משמעות גם לסגנון הנהיגה.

-->