PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיפורה של סורנטו 2004

Dozer
14-04-21, 11:08
היי חברים,

הסיפור שלי (שלנו - 2+1+הולך על 4) הביא אותנו לקיה סורנטו 2004. נקנה ממכונאי עם כ 300K. מוגבה ממוגן וצמיגי Toyo חצי/חצי כפי אפשר לקרוא בשרשור הזה:
אני אנסה אולי גם לייצג את כל אלו שהלכו לפורום "ג'יפאים מתחילים" וחיפשו "גיפ ראשון למשפחה".

מה אני אגיד לכם ההשתלה עברה בהצלחה. המשפחה התאהבה ואנחנו נהנים כמעט כל סופ"ש
בינתיים לאט לאט, סובב תל גזר, מסלול מצור הדסה לעמק עדולם. דברים קלילים. אפילו הספקנו באחד הטיולים להיתקע בבוץ (המעבר היחיד באותו טיול שלא טרחתי לרדת לבדוק ברגל).
השלב הבא יהיה לצאת עם חברים למסלולים מדבריים. בודקים את היכולות שלו לאט לאט ועד כה עבר בשמחה כמעט כל דבר שביקשנו ממנו.
איפה שצריך שמים ב Low והוא נותן את העבודה.

שיגע אותי שהמקום בתא המטען היה קשה לניצול. אני אוהב להחזיק דברים קבוע ברכב - כיסאות, ערסל, ציוד חילוץ בסיסי וכו
אבל בתצורה הרגילה זה אומר שאני תופס כל המקום ולא יכול ביום יום לזרוק פנימה קניות או תיקים או עגלה/טיולון

טיול קצר לנגריה, כמה שעות עבודה והרי לנו תא שיאכסן כמה תיקים וארגזים ועדיין ישאיר לי משטח שטוח להעמיס דברים נוספים.
בונוס - משמש כאחלה משטח החתלה!

תוכניות להמשך - אני חייב למצוא פתרון להפרדה בין תא המטען לתא הנוסעים. גם רשת פשוטה יכולה להתאים, אני רק צריך למצוא איפה הכי נכון לעגן אותה.
שמעתי שיש פתרון OEM של קיה אבל לא מצאתי בשום מקום. אשמח לרעיונות.

חיישן חום מנוע - אתחיל לחפש

עוד תוספת שתגיע בהמשך תהיה מיגוני סף, אעשה איזה סקר שוק בעניין.

מבחינתי הרכב הזה הוא Test Case לראות אם המשפחה מתחברת ועד כה נראה שההצלחה מרובה. מקווה שיחזיק איתנו יפה לשנים הקרובות.
אני מעריך שהשרשור הזה לא יהיה מרשים כמו שרשורים אחרים פה, אבל אני חושב שגם את הרכבים הפחות "משופרים" שווה לתעד כאן, בעיקר בשביל אחרים שמחפשים דברים דומים.

בינתיים הרכב עבר השבוע טסט וטיפול כללי של פילטרים ושמן ללא אירועים מיוחדים.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210414/bd64a7ab515d23dce69cd152ed4624be.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210414/c850b72a83da2a3c98aa53b71bfa59ff.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210414/72cc8962dce2b5e247349ccf2d2c5676.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210414/3f07fa514453380b06b58490e52f5d72.jpg

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

guyo
14-04-21, 11:29
מברוכ. תהנו מהרכב ומהזמן יחד. בסוף זה מה שחשוב.

גיא

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

nir.samo
14-04-21, 11:50
סידור יפה, את הפלטה העליונה לפחות לא הייתי עושה מ OSB, אם יש עליה משקל היא יכולה להתפורר גם העבה.

דורטור מוטו
14-04-21, 15:22
סוגר כבר שנה שלישית עם הסורנטו, אנדרדוג אמיתי,

אתה מוזמן לשאול שאלות, יש גם אחלה מועדון שאתה מוזמן להצטרף אליו

איל מ
14-04-21, 17:38
סידור יפה, את הפלטה העליונה לפחות לא הייתי עושה מ OSB, אם יש עליה משקל היא יכולה להתפורר גם העבה.

ובנוסף, עם קצת מחשבה וקונסטרוקציה, או אפיחו סתם רגלי שולחן גנריות באורך הרצוי, מחנות אספקה טכנית, אתה יכול לחסוך את הצדדים והרצפה ולחסוך הרבה משקל. בעצם לבנות שולחן נמוך שאתה מניח בבגאז' ומקבע לרצפה בחיבור מהיר כלשהו, ואז יכול להשתמש בו גם כשולחן נמוך בפיקניק. אצלי ה"שולחן בדיוק בגובה הצידנית".

hadtomer
16-04-21, 18:48
אם כבר בנית ארגז/משטח החתלה - ויש לך בחלק האחורי ממה שאני רואה שקע כוח - לא יזיק לך להוסיף מאחור תאורת LED. אחד בתוך הארגז ואחד על המשקוף. אם אתה מאזור המרכז- בוא וקח כאלה:

https://www.ebay.com/itm/18W-6LED-Work-Light-Bar-Floods-Spot-Offroad-4WD-Car-SUV-Driving-Fog-Lamp-DC12V/203049893930

חינם אין כסף, נשארו לי ספייר.

Dozer
20-04-21, 10:55
ובנוסף, עם קצת מחשבה וקונסטרוקציה, או אפיחו סתם רגלי שולחן גנריות באורך הרצוי, מחנות אספקה טכנית, אתה יכול לחסוך את הצדדים והרצפה ולחסוך הרבה משקל. בעצם לבנות שולחן נמוך שאתה מניח בבגאז' ומקבע לרצפה בחיבור מהיר כלשהו, ואז יכול להשתמש בו גם כשולחן נמוך בפיקניק. אצלי ה"שולחן בדיוק בגובה הצידנית".רעיון מעניין, הייתה מחשבה גם בכיוון הזה. אולי בפרויקט הבא. תודה!

Dozer
23-01-22, 11:19
רצף תקלות מצער נפל עלינו, הצרות באות בצרורות.

ראשית התחיל לעשות פרצופים ה 4X4. נורות השילוב וה low דולקות קבוע ומנוע לא משלב. אחרי שלילת כמה דברים בסיסיים הגיע למוסך. אחרי יומיים אצל החשמלאי הגיע למסקנה שמדובר במחשב 4X4, לקח קצת זמן אבל מצאנו מחשב 4X4 מפירוק, נבדק כדי לוודא שעובד. מחברים אצלי - זה לא זה, עדיין לא עובד. מתסכל. הלכתי לאחד ממומחי הסורנטו, בדקנו כל חלק בשרשרת, חיבור-פירוק של מה שאפשר כדי לזהות איפה בעיה, מסקנה סופית - צריך להחליף טנספר. מה נפל עליי הדבר הזה עכשיו? (כל התהליך הזה לקח חודשיים, עבודה, בית ולחפש חלפים).
טוב, נתחיל לחפש טרנספר, לפחות האוטו נוסע, אפשר להעמיס ולנסוע על שבילי קק"ל לעשות קמפינג. מחפשים טנספר מתאים מפירוק.

בוקר נעים אחד. מקפיץ את הילדה לגן ובדרך הבייתה מרגיש שההגה נהיה קשה, משהו לא טוב עובר על האוטו. למזלי הייתי כבר ליד הבית. מעמיד את האוטו ומזהה את שובל השמן שהבאתי איתי. טלפון לגרר ולמוסך והאוטו בדרך. נשברה אחת הגלגלות של הרצועת אביזרים, מה שנפגע זה צינור שמן של האלטרנטור. להחליף גלגלות, רצועה ושיפוץ האלטרנטור. טופל.

לא עובר זמן רב (עדיין לא מצאנו טרנספר)
נוסע לחיפה, בעליות הרכב מתחמם. עוצר בצד, ומגלה שנבקע מיכל העודפים. מתקשר לביטוח גרירה ("שוב אתה? כבר גררת החודש לא?").
במוסך לא ברור למה המנוע התחמם ככה. אני כבר לא זוכר את הרשימה בשלב זה אבל עברנו על הכל, היות והרכב רק יצא מהמוסך, וידאנו כל מה שאפשר כדי לראות שאין פה פספוס שלהם אחרי שהרכב שוחרר. להבנתי ההתחממויות האלה זה מחלה של הסורנטו. זוכרים שאמרתי שאני צריך להרכיב חיישן חום מנוע? לא הרכבתי.
מה הנזק? טורבו, ווסט גייט לא נפתח ונסגר כמו שצריך, במנוע הזה הווסט גייט הוא קומפלט עם הטורבו מה שאומר שאי אפשר להחליף רק ווסט גייט. והמנוע עצמו לך תדע אחרי התחממות.
בשלב זה להזכיר, עדיין לא החלפנו טרנספר.

אז מה עושים? בשביל להחזיר את הרכב לכשירות אמיתית צריך להחליף מנוע קומפלט עם טורבו וטרנספר.
היו הרבה התלבטויות אבל החלטנו לחתוך בשלב זה. יכולנו להחליט להחליף רק טורבו וטרנספר ולראות מה קורה, אבל סביר שמהר מאוד היינו מגלים שצריך גם להחליף את המנוע.
בשלב זה החלטנו לחתוך. הרכב נמכר בכמה אלפים למישהו שהתאים לו לעשות את העבודה ולהחליף את המנוע.

קודם סיכום ואז מסקנות:

סיכום:
10,000 ק"מ בקצת פחות משנה
ביטוחים - 3045ש"ח
טיפולים וחלפים - 8185ש"ח
אם הייתי מחליף מנוע קומפלט עם טורבו וטרנספר - עוד 14,000ש"ח

אני לא חושב שכולם מעדכנים בפורום כשדברים כאלה קורים ולכן היה לי חשוב להוסיף את המקרה שלי לתיעוד.
אני בטוח שלא כל הסורנטו הישנים ככה, אבל הנה דוגמא לפורום "ג'יפאים מתחילים לפני קניה" שאפשר לרפרר.

המטרה הראשונה של ההרפתקאה הושגה - המשפחה גילתה שכיף לנו לטייל ככה. בהיבט הזה הניסוי הצליח ובגדול.
מה עכשיו? כנראה פרייבט לשנה הקרובה לפחות (מישהו מוכר i30 CW 2013-15 עם ק"מ נמוך?). חוסכים כסף בצד בתקווה שעוד שנה נעמיד תקציב מכובד לרכב צעיר בהרבה.
חייב להגיד שעונת הטיולים הזו מאוד קשה עלינו, מרגישים שאנחנו מפספסים המון טיולים וכשהילדה קטנה כל טיול שאנחנו לא עושים מרגיש כמו זמן שלא יחזור. אולי עוד נשנה את דעתינו על הפרייבט.

guyo
23-01-22, 11:37
מבין ללבך ומצטער על החוויה. רכב שבוגד זה מציק בכיס ובלב.... אבל טוב שחתכתם.
הייתי חושב על פתרון ביניים- דאסטר או xv

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

erezgur
23-01-22, 13:34
מסכים עם guyo - דאסטר (אתה בסדר עם גיר ידני?) או xv יאפשרו שילוב של פרייבט וגם טיולים בשטח...

עוד כיוון אפשרי - יש בלוחות אצלנו ויטרה xl - שווה לבחון, עשוי מאד להתאים למתווה הקיים.

נשלח מהנייד

tooshey
23-01-22, 13:47
את המסקנה החשובה ביותר לא רשמת ואולי לא הבנת.
לא נוסעים בלי חיישן חום (וגם חיישן לחץ שמן).
אי החלפת חיישן זול עלתה לך בהרס מנוע.

בברכה, טושי

ishc
23-01-22, 14:10
אכן זה מצער שכך נגמר.
מקווה שתמשיוכ לטייל והחוויה הקשה לא תהרוג לך את התחביב.
בהצלחה

raanan
23-01-22, 14:13
ראשית, מבאס ומצער לשמוע !
שנית, עשית חכם שחתכת (זה לא מובן מאליו והרבה נופלים בהחלטה להמשיך בכוח להפסיד).
שלישית, אם היית מבצע יותר חיפוש מעמיק מהעבר בשרשורים, היית מגלה שלמנוע הזה יש נטיות אבדניות
ויחסית מוקדם (למיטב זכרוני מנועים התאבדו לפני 150 אלף קמ').

בהצלחה בבחירה הבאה
רענן

דרור ברלי
23-01-22, 14:32
מישהו שאני מכיר שנמאס לו מתהליך ההזדקנות היקר של פאג'רו Q שנת 2000 שהוא רכב כביש-שטח מצוין לכל הדעות, החליט להתקדם למשהו צעיר יותר ולעוס פחות, והלך על סורנטו 2006 או 2007, אני כבר לא זוכר.
היום, אחרי החלפת מנוע שניה, והתקלות שלו בכל מכלול אפשרי עדיין לא מפסיקות.
בקיצור, עצוב, אבל זה לא זה.

טוב שחתכת. כי זה היה עולה המון ולא היה נגמר.
בפעם הבאה תתייעץ. תשאל.
ייתכן שאם היית מתייעץ אז, היו מזהירים אותך ברצינות מהדגם הזה.

איל מ
23-01-22, 14:39
להגיד על מנוע שרגיש להתחממויות (אין הכוונה שהוא מתחמם יותר מאחרים, אלא שהנזק מהתחממות הורג אותו), שיש לו נטיות אבדניות זה לא מדויק.
מערכת קירור תקינה ומתוחזקת היא דבר שצריך להקפיד עליו ברכב ישן,
וברכבים שהיום הם חדשים, זה יהיה אף יותר כשיזדקנו, מכיוון שנדיר למצוא מנוע מודרני שבנוי אולדסקול.

דרור ברלי
23-01-22, 15:17
יש דבר כזה "רגיש להתחממויות".
מנועים עם מערכות קירור גבוליות שכל שטות קלה גורמת להם להעלות טמפרטורה ולהתאבד.

ראה כל מנועי דייהטסו, הדיזלים של מיצובישי, לנדרוברים, אינדיאנים וכו'.

לפעמים המנוע עצמו טוב ביסודו, אבל סובל ממערכת קירור לא מספיקה, מתא מנוע צפוף עם פינוי חום לא מספיק וכו' וכו'. ראה את מנוע ה-4.0L שבסופות וברנגלרים הוא לא יודע מה זה להתחמם, אבל באינדיאנים.....

hadtomer
23-01-22, 15:22
זה פשוט ככה. הצרות באות בצרורות תמיד. אין התחשבות.

אני כתבתי כאן שהנעילה עושה צרות ממש משלשום, יש לי 2 בילשטיינים בדרך שעלו כסף, זה ככה. אני קטונתי מלהכיר סורנטו-אבל זה תחביב ששובר אותך. היום בשיחה שגרתית עם אחד ממכובדי פורום זה הוא אמר "או שקונים אוטו חדש או שמתרגלים לצרות של ישן" וזה נכון. זה לשנות פאזה בראש, להכיר את המכונאי הנכון, לקמבן חלקים מחברים. רכבי שטח חדשים אמיתיים יש מעט- וזו החלטה שצריך לקבל. אני כיום לשמחתי במצב סביר כלכלית - אבל בחודש שעבר עשיתי ישור קו שכלל החלפת שמן טרנספר, שזה שטויות אבל נתקע הבורג מילוי. החלפת זרועות רדיוס וטיפול בדליפת מים. ועל הדרך קצת פה קצת שם, ברקסים כי צריך. הכול זה כסף - ואני כרגע חושב על לתקתק נעילה חדשה ושלום- שזה ככה 1800 שקל עם מכס, ולך תסביר לאשתך שלטייל בלי נעילה אחורית, אתה מרגיש כמו אדם שיוצא לרוץ בלי רגל. ככה זה. זה תחביב שהוא נפלא כשהוא עובד אבל לא נפלא בכלל כשהוא משתבש.

Dozer
23-01-22, 17:01
תודה חברים, פחות מתחבר ל XV ודאסטר אבל אם יהיה כיוון למשהו חדש כמובן יהיה שרשור בנושא.

את המסקנה החשובה ביותר לא רשמת ואולי לא הבנת.
לא נוסעים בלי חיישן חום (וגם חיישן לחץ שמן).
אי החלפת חיישן זול עלתה לך בהרס מנוע.

אין מה להגיד צודק. למדתי בדרך הקשה, את המסקנה הזו כבר אימצתי

טוב שחתכת. כי זה היה עולה המון ולא היה נגמר.
בפעם הבאה תתייעץ. תשאל.
ייתכן שאם היית מתייעץ אז, היו מזהירים אותך ברצינות מהדגם הזה.

התייעצתי, ואכן הזהירו, אבל גם לויטארה יש סדקים במנוע 2.4, פאג'רו הולכת המשאבת סולר וכל רכב (במיוחד ישן) והמחלות שלו.
אין מה להגיד, שילוב של נפלתי לא טוב עם טיפשות של לא לדאוג לתחזוקה מונעת לנושא טמפ' המנוע.

איל מ
23-01-22, 17:26
דרור, אוי דרור.
איך אני שמח שנפלת לבור הזה.
ללנדרוברים עם מערכת קירור תקינה אין בעיית התחממות.
ללנדרובר דיסקברי 1 עם מערכת קירור מקולקלת יש אכן רגישות למה שהתחממות כזאת גורמת. תוסיף לזה התראה שבאה כשכבר מאוחר, וראש אלומיניום, ואז הרבה פעמים תקלה במערכת הקירור תוביל לנזק במנוע.

בכל אופן זה בדיוק מה שניסיתי להגיד. לסורנטו אין "מנועים מתאבדים". אני מכיר לא מעט עם 350k וצפונה.
מנוע מתאבד זה כשל במנוע עצמו, כזה שלא ניתן למנוע בתחזוקה נכונה. למשל המנועים של הדיסקו 3 וחלק מה4, או הפטרול. גם לזה יש היום פתרונות, אבל כאן אנחנו מדברים כבר על כשל במנוע).

עריכה. והבהרה
לגבי הדיסקו1+2 עם המנועי בנזין הגדולים (לדעתי לא שווקו בארץ): כן. לפי מקורות זרים הם היו מתחממים כמו האינדיאנים. לא מכיר אותם מספיק, מעולם נתקלתי באחד כזה ולא מחווה עליו דעה.
עריכה 2.
קצת לפני הוצאת הרשיון, וקצת אחריו יצא לי לנסוע לא מעט בדיהטסו פרוזה. כולל תחרות ראלי אחת. המנוע לא היה עם מערכת גבולית ולא היה מתחמם. גם במאמץ.
מה שכן, בפעם היחידה שהוא התחמם (כרגיל, נפרץ צינור מים), מי שנהגה בו לא שמה לב, והלך מנוע.

ולכן אני מתעקש שתעשו הבדל בין מנועים שמתחממים, לבין אלו שרגישים לתוצאות התחממות.

נמרוד
23-01-22, 17:37
דוזר - בעסה.
אבל תדע שזה די מקובל לאכל חרא עם הרכב הראשון, ולפעמים לא רק הראשון. בשאיפה, כעומק הנפילה עומק הלימוד.
אל תסתכל אחורה, רק קדימה. הסכום שהפסדת זניח כשלוקחים אותו בקנה מידה של החיים.

Dozer
23-01-22, 17:45
דוזר - בעסה.
אבל תדע שזה די מקובל לאכל חרא עם הרכב הראשון, ולפעמים לא רק הראשון. בשאיפה, כעומק הנפילה עומק הלימוד.
אל תסתכל אחורה, רק קדימה. הסכום שהפסדת זניח כשלוקחים אותו בקנה מידה של החיים.תודה, אכן זה היה חלק מעניין בקניית רכב זול.
בהחלט אסתכל על רכבים חדישים יותר בעתיד, אולי אפילו כאלה שידועים באמינות אם התקציב יאפשר

דרור ברלי
23-01-22, 19:17
דרור, אוי דרור.

בגלל זה כשעלינו פעם לרמה לטיול שלג, 0 מעלות בחוץ, סופה אחת וכמה לנדרוברים, כולם עם מסך דיגיטלי שמראה טמרפטורת מנוע +זמזם, והם לא הפסיקו לשאול אחד את השני בקשר "כמה אצלך"?.....

ואולי בעליה הארוכה על אוטוסטרדת המדבר הירדנית מעקבה לואדי רם, חודש מאי, קצת חם בחוץ אבל בכלל לא נורא, משהו כמו 30 מעלות גג. אני נוסע עם מישהו מאוד מוכר בברנז'ה, בדיפנדר המפורסם שלו, והוא נכנס פתאום למוד רציני, מוריד מהירות ומוריד הילוכים, למרות שהאוטו רץ וסוחב ממש סבבה לגמרי. רק דבר אחד הוא לא מוריד - את העיניים מהחיווי הדיגיטלי עם הזמזם, שהולך ומטפס?....

ברור שאם הכל תקין, לכאורה אין מה להתרגש, אבל עובדה שכולם בלחץ מזה. כנראה יש להם סיבות טובות.

על מנועי מיצובישי-דיזל אני בכלל לא רוצה לדבר. מגה-מגנום חדש מהסוכנות שהתחמם לי בקיץ אחרי דקה בדיונות על לחץ אויר 10.... פאג'רו Q חדש וקינג חדש שהתחממו....

דייהטסו זה בכלל סיפור. אלה מתחממים מכל שטות, וכל התחממות משמעותה סופו של המנוע. מתעוות ולא ניתן לשיפוץ. למ זלנו כבר לא מיובאים יותר, כי אז לא מעט פראיירים היו נופלים בפח הזה.

ועוד ועוד - אני זוכר תרגיל אחד ברמת הגולן באוגוסט 2015. שבוע לוהט במיוחד עם חום קיצוני, 47 מעלות בצהריים מדי יום. הרכב היחיד בצוות שהייתי מצוות אליו שלא חשב בכלל להתחמם היה הג'יפ שלי. אני הלכתי למות מהחום, עם מגבת רטובה על הראש - אבל המנוע שלי שהיה אז רק בן 20, יציב על 85 מעלות גם בזחילה בעליה מגשר בנות יעקב לכיוון קצרין, אחרי כמה מובילי טנקים עמוסים. ארבעה רכבי טורבו-דיזל איבדו מנוע בתרגיל הזה בגלל התחממות.

guyo
23-01-22, 19:29
בגלל זה כשעלינו פעם לרמה לטיול שלג, 0 מעלות בחוץ, סופה אחת וכמה לנדרוברים, כולם עם מסך דיגיטלי שמראה טמרפטורת מנוע +זמזם, והם לא הפסיקו לשאול אחד את השני בקשר "כמה אצלך"?.....

ואולי בעליה הארוכה על אוטוסטרדת המדבר הירדנית מעקבה לואדי רם, חודש מאי, קצת חם בחוץ אבל בכלל לא נורא, משהו כמו 30 מעלות גג. אני נוסע עם מישהו מאוד מוכר בברנז'ה, בדיפנדר המפורסם שלו, והוא נכנס פתאום למוד רציני, מוריד מהירות ומוריד הילוכים, למרות שהאוטו רץ וסוחב ממש סבבה לגמרי. רק דבר אחד הוא לא מוריד - את העיניים מהחיווי הדיגיטלי עם הזמזם, שהולך ומטפס?....

ברור שאם הכל תקין, לכאורה אין מה להתרגש, אבל עובדה שכולם בלחץ מזה. כנראה יש להם סיבות טובות.

על מנועי מיצובישי-דיזל אני בכלל לא רוצה לדבר. מגה-מגנום חדש מהסוכנות שהתחמם לי בקיץ אחרי דקה בדיונות על לחץ אויר 10.... פאג'רו Q חדש וקינג חדש שהתחממו....

דייהטסו זה בכלל סיפור. אלה מתחממים מכל שטות, וכל התחממות משמעותה סופו של המנוע. מתעוות ולא ניתן לשיפוץ. למ זלנו כבר לא מיובאים יותר, כי אז לא מעט פראיירים היו נופלים בפח הזה.

ועוד ועוד - אני זוכר תרגיל אחד ברמת הגולן באוגוסט 2015. שבוע לוהט במיוחד עם חום קיצוני, 47 מעלות בצהריים מדי יום. הרכב היחיד בצוות שהייתי מצוות אליו שלא חשב בכלל להתחמם היה הג'יפ שלי. אני הלכתי למות מהחום, עם מגבת רטובה על הראש - אבל המנוע שלי שהיה אז רק בן 20, יציב על 85 מעלות גם בזחילה בעליה מגשר בנות יעקב לכיוון קצרין, אחרי כמה מובילי טנקים עמוסים. ארבעה רכבי טורבו-דיזל איבדו מנוע בתרגיל הזה בגלל התחממות.אם יש לך מה לשתף על דיזל של מיצובישי- זה ממש הזמן....

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

raanan
23-01-22, 19:42
דרור, אוי דרור.
ללנדרובר דיסקברי 1 עם מערכת קירור מקולקלת יש אכן רגישות למה שהתחממות כזאת גורמת. תוסיף לזה התראה שבאה כשכבר מאוחר, וראש אלומיניום, ואז הרבה פעמים תקלה במערכת הקירור תוביל לנזק במנוע.

בכל אופן זה בדיוק מה שניסיתי להגיד. לסורנטו אין "מנועים מתאבדים". אני מכיר לא מעט עם 350k וצפונה.
מנוע מתאבד זה כשל במנוע עצמו, כזה שלא ניתן למנוע בתחזוקה נכונה. למשל המנועים של הדיסקו 3 וחלק מה4, או הפטרול. גם לזה יש היום פתרונות, אבל כאן אנחנו מדברים כבר על כשל במנוע).

עריכה. והבהרה
לגבי הדיסקו1+2 עם המנועי בנזין הגדולים (לדעתי לא שווקו בארץ): כן. לפי מקורות זרים הם היו מתחממים כמו האינדיאנים. לא מכיר אותם מספיק, מעולם נתקלתי באחד כזה ולא מחווה עליו דעה.
עריכה 2.
קצת לפני הוצאת הרשיון, וקצת אחריו יצא לי לנסוע לא מעט בדיהטסו פרוזה. כולל תחרות ראלי אחת. המנוע לא היה עם מערכת גבולית ולא היה מתחמם. גם במאמץ.
מה שכן, בפעם היחידה שהוא התחמם (כרגיל, נפרץ צינור מים), מי שנהגה בו לא שמה לב, והלך מנוע.

ולכן אני מתעקש שתעשו הבדל בין מנועים שמתחממים, לבין אלו שרגישים לתוצאות התחממות.

הרבה מלל ...
קח משימה מעניינת , כרגע יש 13 רכבים למכירה ביד 2
עוזר לך בקישור לחיפוש (https://www.yad2.co.il/vehicles/cars?manufacturer=48&model=1782&year=2003-2008) ,
ספור לכמה הוחלף מנוע ו/או בעיות במנוע שמציינים כבר במודעה.
אח"כ תחליט אם המנוע הזה מתאבד או סתם מזל רע או כל הסבר מלומד אחר.

(https://www.yad2.co.il/vehicles/cars?manufacturer=48&model=1782&year=2003-2008)

איל מ
23-01-22, 20:42
אם היית קורא את ההרבה מלל היית מבין על מה אני מדבר.

raanan
23-01-22, 21:16
אם היית קורא את ההרבה מלל היית מבין על מה אני מדבר.
קראתי ! אבל, מספרים לא משקרים (5 מתוך 13 החליפו מנוע ועוד 1 שמציין בעיה במנוע).

יש בעיה למנוע הזה ולא כל כך משנה מה הסיבה.
אין עשן בלי אש ולא סתם הרכב הזה "בזוקר" (זול שעולה אח"כ ביוקר)

רענן

ehudzeelim
23-01-22, 21:41
קראתי ! אבל, מספרים לא משקרים (5 מתוך 13 החליפו מנוע ועוד 1 שמציין בעיה במנוע).

יש בעיה למנוע הזה ולא כל כך משנה מה הסיבה.
אין עשן בלי אש ולא סתם הרכב הזה "בזוקר" (זול שעולה אח"כ ביוקר)

רענן

5/13 כ-40% החליפו מנוע לרכבים בני 15-20, לדעתי לא תמצא נתונים שונים בהרבה גם לרכבים שהם לא קיה סורנטו, כלומר כל השאר, במיוחד ג'יפים אוטומטיים.
האם כולם באמת נזקקו להחלפת מנוע? זאת כבר שאלה אחרת..

raanan
23-01-22, 21:58
5/13 כ-40% החליפו מנוע לרכבים בני 15-20, לדעתי לא תמצא נתונים שונים בהרבה גם לרכבים שהם לא קיה סורנטו, כלומר כל השאר, במיוחד ג'יפים אוטומטיים.
האם כולם באמת נזקקו להחלפת מנוע? זאת כבר שאלה אחרת..

תבדוק
פראדו (יש כאלו שעברו גם 500 אלף)
טרופרים בנזין
טראנו 2.7

Dozer
23-01-22, 22:11
אם כבר אז לשפוך בנזיל למדורה, הרכב כבר היה אחרי מנוע כשקניתי אותו, מה שתרם לבטחון המופרז שלי לא ליפול לסטטיסטיקה

מוטי טויוטה
23-01-22, 22:32
מצער לשמוע, מקווה שתהנה מגיפים אחרים בעתיד. מאמין כולנו נפלנו בג'יפ ראשון בצורה כזו או אחרת.
כשאתה מדבר על חיישן מנוע, אתה מדבר על המקורי? הוא לא עבד?
או חיישן מנוע על הבלוק למצב של נזילות?

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

Dozer
23-01-22, 22:37
מצער לשמוע, מקווה שתהנה מגיפים אחרים בעתיד. מאמין כולנו נפלנו בג'יפ ראשון בצורה כזו או אחרת.
כשאתה מדבר על חיישן מנוע, אתה מדבר על המקורי? הוא לא עבד?
או חיישן מנוע על הבלוק למצב של נזילות?

Sent from my SM-N980F using Tapatalkהכוונה לחיישן חום מנוע, תכננתי להתקין אחד חיצוני. יש טענה רווחת שלמד החום בסורנטו יש שלושה מצבים - קר-עבודה-התחממות והוא עובר בצורה מידית מאחד לשני, כך שאתה לא מספיק לראות שאתה בדרך להתחממות עד שזה מאוחר מדי

raanan
23-01-22, 22:42
הכוונה לחיישן חום מנוע, תכננתי להתקין אחד חיצוני. יש טענה רווחת שלמד החום בסורנטו יש שלושה מצבים - קר-עבודה-התחממות והוא עובר בצורה מידית מאחד לשני, כך שאתה לא מספיק לראות שאתה בדרך להתחממות עד שזה מאוחר מדי

אל תקח את האשמה על עצמך !
גם חיישן לא היה עוזר, וגם לא עזר לאחרים.

זהו, אין לי יותר מה לתרום לשרשור.
רענן

elephant man
23-01-22, 23:09
כל כך מבין ללבך דוזר
מכרתי לאחרונה רכב שחלמתי עליו הרבה - דיסקברי 2.
שילוב קטלני של מנוע שהלך (החלפתי- סאגה בפני עצמה) , אבטלה ארוכה בעקבות קורונה ארורה, בניית בית (האור בקצה המנהרה)
החלטתי שחותך הפסדים ומוכר.
נכנסתי לעולם הזה בידיעה שזה יעלה כסף.
כיום, מתנייד עם יונדאי גטס ומחכה שיכנס הפיקדון כדי שאולי יהיה כסף לפורסטר
שמח לדעת שהמשפחה התחברה- וזה הכי חשוב

מוטי טויוטה
23-01-22, 23:20
דוזר, זירזת אותי להתקין את החיישן ששוכב לי במגירה כבר חודשיים.
מקווה שאסיים מהר יותר בזכותך.
אם אתה רוצה, מוזמן לשלוח לי בפרטי את הפרטים שלך.
תבואו עם המשפחה לטייל בשמחה.
יש מקום ברקסטון לכולם. תרוויחו עוד קצת שטח עם הקטנה עד שתתארגנו על ג'יפ חדש.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

Crabbing
24-01-22, 00:02
מבין ללבך.
אכלנו אותה עם גאלופר לפני די הרבה שנים כבר.
דור לא מוצלח של התעשיה הקוריאנית כנראה.
רד לפרייבט או ג׳יפון חדש ואמין יותר ובבוא הזמן תחזור לרכב שטח.
יש טבע גם ברגל.

נדב ש.
24-01-22, 09:01
לא מכיר תחביב שלא עולה כסף.
לפחות התחביב הזה אתה משתף את כל המשפחה אם באמת ניכנסים לעיניין, ועדיף מגיל צעיר, במקרה שלך זה היה חיובי, טוב מאוד.
אל תוותר, כל אחד כאן הוציא עשרות אלפים על רכבים, בין אם הוא סופר אותם אותם או לא, או מתכחש למציאות.
אם אני יספור וישווה אז עד היום כבר יכולתי לקנות דירת 3 חדרים במזומן 🤣

רכב שטח, או שמטייל בשטח, בן 10 או 15 או 20 במוקדם או במאוחר ההוצאה הגדולה תבוא, וזה לא משנה אם היא בדמות מנוע, או גיר, או מזרקים או השד יודע מה. ככה זה, כל אחד וה"פנינה" שלו, נישאר רק להיתנחם שזה הולך בברזלים ולא במשהו אחר חלילה.

תתקדם, אל תוותר, תעבור הלאה תטיילו ותמשיכו להינות. בהצלחה.

יובל48
24-01-22, 11:34
דרור כתב

כבוגר 2 רכבי מיצובישי האנטר ב 8 השנים האחרונות יכול להעיד שגם בתנאי
חום מדבריים קשים הרכב לא התחמם,כן היה צורך לסגור את המזגן שממילא
לא קירר.
כן ידוע היה בזמנו שהמיצובשי מגה מגנום האוטומטים היו סובלים מהתחממות.
מאז השתפר משהו בתיכנון של מערכות המנוע.

EliC25
24-01-22, 11:41
מבאס לשמוע, וכמובן אני לא יכול שלא לחשוב על המכונאי המדופלם ממנו רכשת את הרכב ( שאין לי היכרות איתו ואני לא יודע במי מדובר) אבל ייתכן ולא עשה עבודת תחזוקה טובה כשהיה בבעלותו.
כמו שציינו כאן, יש דרכים להמנע מהתאבדות של מנוע, במיוחד כשבסורנטו יש בעיה ידועה של החיווי טמפ'.
לגבי מערכות קירור של קוריאניות, בקיה שלי (אמנם פרייבט ולא ג'יפ) 300 אלף קמ, מערכת קירור שמתוחזקת היטב, ומנוע דיזל שלוקח לו זמן כמובן להגיע לטמפ' עבודה, אבל לא מטפס מעליה.

-->