PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת פורסטר - בעיות נפוצות להיזהר מהן וקילומטראז'

24-04-21, 16:06
שלום לכולם,

לאחר הרבה לבטים וקריאה בפורומים הוחלט שהרכב המשפחתי הבא יהיה פורסטר סביב שנתון 2018 - 2017.
לקראת הרכישה יש לי שתי שאלות:
1. האם יש בעיות אופיניות לפורסטר מהשנים הללו? מחיפוש בפורום לא מצאתי משהו אופיני שחוזר ועולה, אבל אולי אני מפספס משהו?
2. בשבועיים שלושה האחרונים "ישבתי" על יד2 ולוחות אחרים ומסתמן שכמעט כל האופציות הן רכבים בקילומטרז' גבוה יחסית (90K - 140K), האם יש לכך סיבה? עד כמה הרכב אמין בקילומטרז'ים כאלו?
בעקרון הרכב לא יסע המון כנראה כשיהיה אצלנו (מיועד לאשתי שעובדת הרבה מהבית) ולכן עד המכירה אני מקווה שהקילומטרז' "יתאזן" לממצוע שנתי סביר, אבל אני רוצה לדעת שאני לא קונה רכב שמגיע לטווח הקילומטרז' שבו ההוצאות תופחות משמעותית.

תודה רבה מראש לעונים,

איתי

Crabbing
24-04-21, 20:52
שלום לכולם,

לאחר הרבה לבטים וקריאה בפורומים הוחלט שהרכב המשפחתי הבא יהיה פורסטר סביב שנתון 2018 - 2017.
לקראת הרכישה יש לי שתי שאלות:
1. האם יש בעיות אופיניות לפורסטר מהשנים הללו? מחיפוש בפורום לא מצאתי משהו אופיני שחוזר ועולה, אבל אולי אני מפספס משהו?
2. בשבועיים שלושה האחרונים "ישבתי" על יד2 ולוחות אחרים ומסתמן שכמעט כל האופציות הן רכבים בקילומטרז' גבוה יחסית (90K - 140K), האם יש לכך סיבה? עד כמה הרכב אמין בקילומטרז'ים כאלו?
בעקרון הרכב לא יסע המון כנראה כשיהיה אצלנו (מיועד לאשתי שעובדת הרבה מהבית) ולכן עד המכירה אני מקווה שהקילומטרז' "יתאזן" לממצוע שנתי סביר, אבל אני רוצה לדעת שאני לא קונה רכב שמגיע לטווח הקילומטרז' שבו ההוצאות תופחות משמעותית.

תודה רבה מראש לעונים,

איתי

אם יש לך תקציב, אין סיבה לדעתי לקנות רכב בן 3 עם כל כך הרבה קילומטרים.
מציע להתקשר לסוכנות סובארו ברזילי בירושלים ולשאול מה יש להם במלאי ומה צפוי להיכנס.
קנינו שם פורסטר בת שנתיים עם 30,000 ק״מ ו XV בת 4 עם 50,000 ק״מ.
היסטוריית הטיפולים אצלם שקופה ויש עם מי לדבר.
ד״ש לאיציק.

דרור ברלי
24-04-21, 20:56
נזקי מרכב תחתון. רבים נסעו המון בשטח.

מצב צמיגים - כנ"ל. רגישים ביותר לקרעים ופציעות בדופן וברכב AWD אתה לא מחליף צמיג אחד אלא ארבעה וזה כבר לא זול.

לבדוק צריכת שמן. צריכה מינורית זה עניין רגיל במנועי סדרה FB. סוג של פיצ'ר, לא באג. חשוב רק כמה צורך. השלמה של ליטר שמן בין טיפולים (כל 15,000 ק"מ) זה סביר ומקובל. ליטר כל 1,000-2,000 ק"מ כבר לא סביר ולא מקובל......

לבדוק מצב הגיר הרציף. לאחרונה, בעקבות מקרי כשלים בגירים ותביעה ייצוגית, הוארכה האחריות על הגירים ל-10 שנים ממועד עליית הרכב לכביש. שווה לבדוק - ואם יש בעיה כלשהי בגיר, לגשת למוסך סובארו-מורשה ויתקנו לך ללא עלות. גם אם תידרש החלפת מוח גיר (אינצידנט חביב של 8500 שקל+ אם הוא לא באחריות)

מעבר לזה - רכב מעולה. איכותי ואמין מאוד.

25-04-21, 08:15
תודה רבה דרור ו crabbing.

בהחלט אבדוק את הסוכנות בירושלים (למרות שאני מאזור פתח תקווה אז קצת רחוק, אבל שווה השקעה).

דרור - יש דרך לבדוק צריכת שמן ברכב שמיועד לקנייה? (מלבד תשאול), זו נראית לי בעיה שתזוהה רק בדיעבד.
ולגבי ה CVT: מה הבעיות האופיניות מבחינת סימפטומים?

ושאלה אחרונה: האם יש מכון בדיקה מומלץ?

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Crabbing
25-04-21, 09:01
תודה רבה דרור ו crabbing.

בהחלט אבדוק את הסוכנות בירושלים (למרות שאני מאזור פתח תקווה אז קצת רחוק, אבל שווה השקעה).

דרור - יש דרך לבדוק צריכת שמן ברכב שמיועד לקנייה? (מלבד תשאול), זו נראית לי בעיה שתזוהה רק בדיעבד.
ולגבי ה CVT: מה הבעיות האופיניות מבחינת סימפטומים?

ושאלה אחרונה: האם יש מכון בדיקה מומלץ?

בדיקה של צריכת שמן = לקנות מאדם שנראה לך אמין או מסוכנות אמינה, לעבור על היסטוריית המוסך ולראות אם היו הוספות שמן מחוץ לטיפולים.

אם אין היסטוריית טיפולים, לרכב בגיל הזה, שנמצא באחריות של 5 שנים - עבור לרכב הבא.

לסובארו יש נורית התראה כתומה כשמפלס השמן נמוך בקילו (נדמה לי), הרבה לפני שמגיעה התראת לחץ שמן אדומה.
מנסיון, סביב 120,000 ק״מ, התחילה צריכה קלה בין הטיפולים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

26-04-21, 08:02
תודה רבה, ר
עכשיו רק נשאר למצוא אחד נורמלי ובשאיפה גם לא ב 10k מעל מחירון.

איתי

דרור ברלי
26-04-21, 08:59
רכב שנסחר מעל למחירון - יש לזה סיבות טובות וכנראה מוצדקות (יותר או פחות).
קראו לזה פעם "חוכמת העדר".

זה לא קשור לאיך נוסע ואיך מתנהג (במקרה של הפורסטר, נוסע ומתנהג מצוין) - העדר בישראל מאוד מחשיב בעיקר את נושא האמינות. ואם פורסטר נסחר מעל מחירון, תבין מזה לבד.

26-04-21, 09:10
חייב לומר שהקושי עם "מעל המחירון" הוא בעיקר פסיכולוגי אצלי, כשאני חושב על הנושא לפי ההגיון ברור שה"טעות" היא במחירון ולא במחיר שמבקשים, כי בסוף השוק קובע את המחיר ולא יד 2 / יצחק לוי.

איתי

איל מ
26-04-21, 09:17
לפי מה שראיתי. כל מה שיש לו 4×4, ובוודאי ש"הsuv האמיתי" מפורסם בימינו מעל מחירון.

דרור ברלי
26-04-21, 09:32
השאלה בכמה נמכר ולא כמה מבקשים.

פורסטר רכב טוב ואמין.
הגיר הרציף הוא נקודת תורפה, במיוחד בנסיעה בשטח ובמאמצים הנובעים ממנה.

Crabbing
26-04-21, 10:15
מניח שעסקאות מבוצעות בסוף על מחירון ומטה.
טריידמוביל מבקשים לדעתי מעל מחירון, אתה לא חייב לשחק את המשחק הזה.
2018 זו השנה האחרונה של הדגם הקודם.
הדגם הממשיך טוב יותר, מה שהופך את 2018 לקצת פחות אטרקטיבית.

26-04-21, 10:19
תודה,
נשחיז את כישורי המיקוח לפני הפגישה (כרגע יש רכב אחד על הכוונת בטרייד מוביל, אבל אם הם לא ירדו מהמחיר שביקשו במקור זה לא יקרה).
במה טוב יותר הדגם של 2019?

איתי

Crabbing
26-04-21, 12:01
תודה,
נשחיז את כישורי המיקוח לפני הפגישה (כרגע יש רכב אחד על הכוונת בטרייד מוביל, אבל אם הם לא ירדו מהמחיר שביקשו במקור זה לא יקרה).
במה טוב יותר הדגם של 2019?

איתי

לחדש מנוע 2.5 ליטר, מרכב מעט גדול יותר ושיפורי נוחות ובטיחות.

26-04-21, 12:04
תודה

raanan
26-04-21, 23:43
במנועי סובארו חשוב לוודא תעוד לביצוע טיימינג שכולל החלפת מותחן.

רענן

idor
27-04-21, 00:07
במנועי סובארו חשוב לוודא תעוד לביצוע טיימינג שכולל החלפת מותחן.

רענן

זה רלוונטי ? בדגמי פורסטר מעל 2014 יש שרשרת ולא רצועה.

27-04-21, 07:25
תודה רענן, אבדוק את זה.
Idor
למיטב ידיעתי לא משנה רצועה או שרשרת, מה שחשוב זה היחס בין הקראנקשאפט לקאמשאפט, גם ברצועת טיימינג יש שיניים.

איתי

-->