PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מנקים / מחליפים את פילטר המזגן בדיסקברי 1?

רמי גלבוע
02-05-21, 16:32
היי, עגלוני הכרכרות!
הפילטר הנ"ל לא טופל בדיסקברי שלי TDI300, לפחות 5-6-7 שנים, וכנראה יותר.
בטח הוא כבר סתום ודביק, הגיע הזמן להחליף.
נדמה לי שזה נמצא מתחת לתא הכפפות, אבל אני מחפש מידע מסודר יותר: איפה נמצא, איפה קונים חדש (ג'קי?), פו"ה?
אם אפשר לשלוח הסבר בסיסי (עדיף עם תמונות), אשמח מאוד

תודה, רמי

Raccoon
02-05-21, 18:34
הי רמי, עד כמה שאני יודע אין בדיסקו 1 פילטר כזה. יש (בדרך כלל "היה") פילטר כזה מתחת לשמשה הקדמית, השם באנגלית זה pollen filter.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk

נדב ש.
02-05-21, 18:41
+1.
אמנם כבר לא עגלון כרכרה אבל...
גם ב 1 וגם ב 2 אין בדיוק פילטר מזגן, יש pollen filter שנמצא מתחת לשמשה הקידמית והוא מסנן את האוויר שניכנס לפתח היניקה מאחוריו.
אני בזמנו החלפתי את כל הפלסטיק התחתון(בעצם את כל הפלסטיקה מסביב) של השמשה(נקרא בפי אנשי הדיסקברי "טורפדו", ועד היום לא הבנתי למה), בחדש הוזמן מחו"ל והגיע ביחד עם הפילטר הזה.

להבנתי המק"ט שלך הוא stc738, בחו"ל עולה מקורי כ 50 שח לפני משלוח.

נ.ב
אם לא נגעת בזה כמה שנים כדאי מאוד לפתוח את המפוח מזגן, במיוחד לפני הקיץ, רוב הסיכויים שתמצא שם כל מיני תופינים.

דרור ברלי
02-05-21, 19:47
חפש סרטונים ביוטיוב שמתארים את ההחלפה שלב-שלב.

קח בחשבון שחלקם/רובם יתארו החלפה ברכב בריטי, כלומר עם הגה ימני ואז התהליך בטח קצת שונה (לפחות מה שאני מצאתי לגבי הפוקוס שלי, שבדגם עם הגה ימני מצריכה פירוק תא הכפפות (פשוט וקל) אבל במכונית נורמלית עם הגה שמאלי, זה פירוק דוושת מצערת. אחרת אי אפשר להוציא/להכניס את הפילטר.

פירוק דוושת מצערת לא קשה כעיקרון, אבל המיקום והגישה מאוד לא נוחים, במיוחד למי שגבוה וגדול....

רוב בעל יהרכב לא טורחים להחליף את הפילטר הזה. אז מה שיוצא משם מג'וייף, דביק, מגעיל ודוחה ברמות.
מומלץ לעבוד עם כפפות לטקס כדי לא לגעת בזה....

נדב ש.
02-05-21, 19:51
דרור, הפילטר הזה נמצא מחוץ לרכב...

דרור ברלי
03-05-21, 09:05
סבבה

איל מ
03-05-21, 13:23
וזה לא פילטר. זאת רשת/ספוג נגד עלים ולכלוך, שדומה עד זהה לרשת/ספוג ששמים במגירת ירקות במקרר.
לגבי עלים וטינופת. אני פתחתי אחרי 310,000 ק"מ ו16 שנים והיה די נקי. מניח שזה תלוי איפה אתה חונה.

Gershon
03-05-21, 14:50
לא קיים מסנן ברכב הזה.....

מוטי ג.
03-05-21, 16:31
חשבתי על 2 סיבות:
1.האוויר באנגליה כ"כ נקי שאין צורך לסנן אותו
2. הם מראש חשבו על כל הטינופת שהפילטר הזה יסנן בשטח וחסכו לנו מראש את הקיום שלו =סתימה.

מעניין למה לא שמו

Gershon
03-05-21, 16:44
חשבתי על 2 סיבות:
1.האוויר באנגליה כ"כ נקי שאין צורך לסנן אותו
2. הם מראש חשבו על כל הטינופת שהפילטר הזה יסנן בשטח וחסכו לנו מראש את הקיום שלו =סתימה.

מעניין למה לא שמו

ספוגים מול חלון קדמי=מסנן בדגם הזה

MOTIKRA
10-07-21, 18:27
אני קורא את כותבים החברים ועדין לא מבין איך מנקים את הפילטר או משמו שנסתם. אשמח לקבל שם של בעל מקצוע שיסכים לפרק ולנקות או להחליף . המזגן אצלי עובד מצוין רק שבקושי מוציא אויר מפתחי האוורור..... הצילו .....

- - - Updated - - -

וזה לא פילטר. זאת רשת/ספוג נגד עלים ולכלוך, שדומה עד זהה לרשת/ספוג ששמים במגירת ירקות במקרר.
לגבי עלים וטינופת. אני פתחתי אחרי 310,000 ק"מ ו16 שנים והיה די נקי. מניח שזה תלוי איפה אתה חונה.
איל היקר. תוכל להסביר את המיקום המדויק של הרשת ולתת הדרכה קצרה איך הגעת לרשת ? אני סובל מחום כי לא יוצר רוח....עזרה בבקשה

Raccoon
10-07-21, 18:55
הרשת המדוברת נמצאת מחוץ לרכב בתחתית השמשה הקדמית (יש שם פלסטיק עם צלעות כאלה לכל רוחב השמשה).
קשה לי להאמין שזאת הבעיה והמפוח של הדיסקו די חלש.
מה קורה אם אתה מעביר לסירקולציה פנימית? אם אין שיפור משמעותי זאת אינדיקציה שזה לא קשור לפילטר הזה (כאמור, ברוב המקרים הוא פשוט לא קיים).
כדאי לבדוק את ענייני החשמל של המפוח, לא תמיד זה עובד/לא עובד.
איש מקצוע - רמי מכפר מנחם.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk

MOTIKRA
10-07-21, 19:37
אני קורא את כותבים החברים ועדין לא מבין איך מנקים את הפילטר או משמו שנסתם. אשמח לקבל שם של בעל מקצוע שיסכים לפרק ולנקות או להחליף . המזגן אצלי עובד מצוין רק שבקושי מוציא אויר מפתחי האוורור..... הצילו .....

- - - Updated - - -

איל היקר. תוכל להסביר את המיקום המדויק של הרשת ולתת הדרכה קצרה איך הגעת לרשת ? אני סובל מחום כי לא יוצר רוח....עזרה בבקשה
אני מחפש גישה לרדיאטור הפנימי של המזגן. זה שמתקרר ודרכו עובר האויר שדוחף המפוח. אני מאמין שהוא גידל עליו שמיכה וחייבים לרחוץ ולנקות אותו. מישהוא יודע איך מגיעים אליו ? (המפוח עובד חזר מאוד אבל האויר לא עובר במלואו דרך הפתחים).

איל מ
10-07-21, 20:12
בגדול.אם לא יוצאת לך רוח זאת אחת משתי תקלות:
א. מפוח שלא עובד: או בעיית חיווט, או מפוח מת, או נגד משתנה.
ב.דמפרים: או תקועים, או בלי ספוגי אטימה וכל האוויר בורח.

בדיפנדר ובדיסקו 2 פירקתי את המפוח. בדיסקו 1 לא. אז אני לא רוצה לזרוק אותך סתם. אמור להיות מתחת לתא הכפפות. יבואו מכובדי ה1 ויגידו, או שפשוט תחפש ביוטיוב.
כאמור, אין לך מה לחפש לנקות פילטרים או רשתות, כי לא תמצא כאלו, והן לא הבעיה.

Gershon
12-07-21, 09:49
איך מגיעים אליו ? (המפוח עובד חזר מאוד אבל האויר לא עובר במלואו דרך הפתחים).

בצורה *מקצועית*-מפרקים דשבורד

-->