PDA

צפייה בגרסה מלאה : רובוט כיסוח דשא - האם כדאי?

boaz avrahami
03-05-21, 14:44
מתעניין מזה זמן במכשיר כזה עבור כמה עשרות מטר דשא.

מה החברות המומלצות?
דגמים מומלצים ומומלצים פחות?
טכנולוגיה?
תקלות?
הנחות?
האם מתאים גם לדשא סנטטי?

תבואו על הברכה,
בועז

erezgur
03-05-21, 15:08
אתה רוצה לכסח דשא סינטטי עם רובוט?

נשלח מהנייד

מוטי ג.
03-05-21, 15:17
פעם היה בקדימה פרינדלי רובוטיקס, יש אצל ההורים כבר 15 שנה, נחמד, שקט ולא גורם לך לעבוד קשה = לא לכסח, לא לאסוף ויש דגם שגם מופעל לבד.
זמן כיסוח ממוצע עצמאי עם מכסחת ידנית היה לוקח לי כשעה וחצי.

היום לדעתי החברה כבר לא קיימת. אבל המוצר היה חביב מאוד.
שכחתי:
בזמנו, ב2005 רצינו לקנות טרקטורון כיסוח, אבל הוא עלה מעל 20 אשח ורובוט הנ"ל עלה רק 5000.

עם הרובוט, היה לוקח 5 דקות לשים אותו על הדשא + ניקוי לכלוכים שהכלבים היו מביאים וזהו.
היינו מוציאים אותו לעבודה פעם ב4 ימים, והדשא נקי ויפה כל הזמן.

היום יש לי מכסחת רוטורית ידנית, כמו בסרטים האמריקאים שהילד דוחף, אבל הדשא שלי קטן משמעותית והבן שלי בן ה8 מכסח לבד ב10 דקות.

boaz avrahami
03-05-21, 17:43

נשלח מהנייד

לא , לא באמת

מוטי, החברה נמכרה לפני שנים אחדות ל MTD האמריקאית. קונצרן כלי גינון גדול מאוד.
כבר לא ישראלי. ממשיך להמכר תחת השם המסחרי המקורי Robomow.
האמת שאני ממוקד בעיקר במוצרים שלהם אבל מחפש בעלי נסיון מבין החברים.
די מופתע האמת שלשחר אין כזה

udi25
03-05-21, 19:00

נשלח מהנייד מכיר אחד שדווקא משתמש במכסחת בנזין לשאיבת דשא סינטטי מעלים ושאר ירקות.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

מוטי ג.
03-05-21, 20:08
שלנו עדיין עובדת אצל ההורים, זה רק אני שעברתי משם , מוזמן לבוא לראות (איפה שנפגשנו כשלקחת את החולצות)

amir_shai
03-05-21, 22:20
החברה קיימת. נרכשה כבר אבל עדיין קיימת.
נמצאת בפרדסיה (לא בקדימה).
לנו יש רובוט שלהם כבר מעל 10 שנים. את הראשון קניתי משומש והיה צריך להוציא אותו לעבודה.
לפני כ 4 שנים (אני חושב) שידרגתי ועכשיו הרובוט יוצא לבד לפי תדירות שאני מבקש. למשל כיסוח מלא פעמיים בשבוע בחלון זמן מוגדר (הרובוט יחליט כמה פעמים לצאת עד שיסיים כיסוח פעמיים של הכל). מאד נח.

זה לא אומר 0 תקלות. לעיתים רחוקות הרובוט יכול להיתקע ואז צריך לשחרר אותו.

עלות - לא זוכר בדיוק. נראה לי בסביבות 4000 שח.

עקרון העבודה שלו הוא מסלול כיסוח רנדומלי במתחם שאתה מגדיר עי חוט אשר עובר בו מתח נמוך וכך הרובוט יודע לא לצאת ממנו.

אם יש עוד שאלות או רוצה עוד פרטים תשאל.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

boaz avrahami
03-05-21, 23:10
איזה דגם?
האם החלפת פעם מצבר?

מוטי ג.
03-05-21, 23:49
לא הבנתי אם השאלה מופנית אליי, בכל מקרה אתן את הצד שלי.
שלנו הדגם שיוצא עם שלט, לא לבד, כי כשקניתי אותו ה"יוצא לבד" עלה פי 1.25 וגם היו 2 כלבים שממלאים את הדשא בקרשים, עצמות וכו וחייבים לנקות את הבלגן שלהם.
לדגם הנ"ל, RL500 יש 3 סכינים, מומלץ להחליפם אבל אנחנו היינו משחיזים לבד קצת על מנת להחזיר להם את הקצה הנקי ולא השבור-מעוך בגלל כל מיני דברים על הדשא.
יש 2 סוללות, בהתחלה החליפו כל שנה באחריות, אחרי כמה פעמים הם מצאו דגם טוב שסחב אצלנו כמעט 10 שנים, כשהמכשיר תמיד בטעינה! גם כל החורף.
לפני שנה או שנתיים החלפנו מצברים כי הוא כבר לא עבד כלל.
פעם אחת הייתה תקלה במצפן והוא היה מסתובב סביב עצמו סתם, הכרטיס הוחלף והוא עובד מאז.

סהכ, מלבד מעט השחזת הסכינים ומצברים אין תקלות סדרתיות.

אגב, חסרון לדעתי בדגם שיוצא לבד, הוא חייב לחנות בתוך האזור המגודר, וזה לפעמים תופס מקום שלא הכי בא לך.
מה גם שהוא ככה חשוף לשמש/גשם כל חייו.
שלנו חונה במחסן (שפעם, לפני 50 שנה היה חדר חליבה) אז הוא מוגן משמש ישירה וגשם.

boaz avrahami
03-05-21, 23:53
מה זה עם שלט?
כל הכיסוח או רק פקודת ההתחלה?

אני רוצה משהו עצמאי לגמרי

מוטי ג.
03-05-21, 23:59
עוד מידע שאני נזכר ככה על הדרך,
אצלנו, כפי שכתבתי לי היה לוקח לכסח כשעה וחצי, מעצלנות הייתי מכסח פעם בשבועיים ואז זה גדול, סותם את השק וכו...
עם הרובוט, אתה מוציא ושוכח, בדיוק כמו שהם אמרו פעם בפרסומת, הוא מכסח לא אתה.ולכן לא אכפת לך כמה זמן לוקח לו.

תכלס, היו לנו 3 אזורי עבודה, תחומים בלופ, וכל מתחם היה לוקח לו בערך 45 דקות.
כשהמצבר חדש, אפשר לעשות סה"כ כמעט את כל המקטעים אחד אחרי השני, ככל שהם מתעייפים, עברנו לכסח כל יום מתחם אחד או שניים.
לפעמים, גם סתם בשביל הקטע, היינו מכסחים בשליטה ידנית עם השלט.

בגלל שיטת העבודה של "משולשים" לפעמים נראה שנשאר לו סתם כמה שוונצים בפינות וזה יכול לקחת לו עוד שעה להגיע אליהם, ולכן ב45 דקות עבודה הרוב 99אחוז מכוסח, ובדרך לחנייה היינו עוברים באותם שוונצים שנשארו.

שיטת העבודה של טחינת הדשא לא משאירה עקבות כיסוח, אין מה לאסוף, גם לא נדבק לרגליים רטובות, וזה נראה כאילו עברו עם שואב אבק על הדשא אחרי כיסוח, מדהים!

מוטי ג.
04-05-21, 00:00
יש לו שלט עם חוט, לניהוג עצמאי, כולל הפעלת כיסוח ידני.
אתה מוביל אותו למתחם העבודה, ומפעיל באוטומט והולך.

מוטי ג.
04-05-21, 00:03
הקופסה האפורה הזו נשלפת עם כבל טלפון, וניתן לנהוג אותו עם השלט או להפעיל אוטומטי וללכתhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210503/1b22a1bd58615517c305ed8e7ef40e98.jpg

מוטי ג.
04-05-21, 00:04
פה ניתן לראות את השלט בחוץ
https://youtu.be/y9eYeMLszrk

מוטי ג.
04-05-21, 00:06
קח בחשבון שזה כלי שנקנה ב2005!
זה הדור השני לדעתי.
הקטע של הנחת הכבל בהיקף הוא הכי ניגוס, צריך לכסח נמוך נמוך פעם אחת עם חרמש או משהו כזה ולהחביא את הכבל מתחת לדשא, אצלי הכלבים היו מושכים אותו סתם בשביל הקטע,
אז חפרנו עם מקוש תעלה והחבאנו באדמה.
אם יש נתק בכבל זה מוות למצוא אותו.

amir_shai
04-05-21, 01:49
בדקתי, שלנו נרכש ב 2015. דגם rc304 with gsm
עלה 4100 שח.
עד היום לא הייתה בעיה עם המצבר.
יש לו תחנת עגינה ממנה הוא יוצא וחוזר באופן אוטומטי. בתחנה הוא נטען.
אין שלט מחובר והשליטה באמצעות אפליקציה בנייד שמתחברת דרך bluetooth

הדגם הקודם שהיה לי אכן עבד במשולשים כדי לכסות את כל הדשא. הדגם שיש לי היום מחליט כל פעם באופן רנדומלי לאן לנסוע. עובד מצוין.
אני חושב שהדגם החדש עובד יותר זמן כדי לכסות את כל הדשא אבל זה ממש לא חשוב כי הוא עובד ולא אני.

עוד שאלות?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

shachar
04-05-21, 06:30
לא , לא באמת

מוטי, החברה נמכרה לפני שנים אחדות ל MTD האמריקאית. קונצרן כלי גינון גדול מאוד.
כבר לא ישראלי. ממשיך להמכר תחת השם המסחרי המקורי Robomow.
האמת שאני ממוקד בעיקר במוצרים שלהם אבל מחפש בעלי נסיון מבין החברים.
די מופתע האמת שלשחר אין כזהאני....
לי יש מקיטה 36v
הדשא 100+ מטר ועד השנה הבן עוד גר בבית.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

boaz avrahami
04-05-21, 06:36
אני....
לי יש מקיטה 36v
הדשא 100+ מטר ועד השנה הבן עוד גר בבית.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

אז זה נשמע שגם אתה לפני רכישה?
קבוצת רכישה?

אמיר תודה. זה המידע שרציתי לשמוע. יש בדגם שלך סוללות מעולות והוא נמכר גם כיום רק ב 5300 שח.
יש לא שני אחים קטנים שאני פחות מסמפט

זוהר לב
04-05-21, 09:44
אני בכלל חובב רובוטים.
יש לי בבית רובוטים לכל מטרה שתעלה על דעתכם והרי סקירה של חלק מהם.

רובוט הכיסוח שלי שהוא הנושא שירשור זה אפילו לא צריך פקודה להתחיל. כל יום הוא מודד את גובה הדשא ומחליט לבד מתי צריך לכסח.
לפעמים כשהדשא אצלי צומח לאט ונורא בא לו, הוא מציץ לדשא של השכן ואם הוא רואה שהוא ירוק יותר הוא הולך לכסח שם.

הרובוט השני הוא רובוט הספורט. אלוף הוא. כל היום הוא רץ ומשתולל ומוציא המון אנרגיה ואני באמת מרגיש שהכושר שלי השתפר לאין ערוך.

השלישי הוא רובוט המנגל..... אההההה עליו אסור להגיד מילה רעה. הוא מכין את הבשר, מסדר את הפחמים מדליק ומנפנף, לרוב הוא גם אוכל את כל הסטייקים והבשר שהוא מניח על המנגל.... תענוג. חוסך ממני אפילו את האכילה.

הבא בתור הוא רובוט הטלויזיה. הוא יושב במקומי בסלון וצופה בכל התכניות, ממש במקומי. וחוסך לי המון זמן צפיה מיותר בטלויזיה.

והאחרון שהוא הכי חביב עלי שקראתי לו זובי, הוא הרובוט שפעיל בעיקר בשעות שאשתי בבית ואני בעבודה. הוא חוסך לי את כל המאמץ וכל הטרחה בלהתעסק איתה. הוא עושה הכל, בכל הפוזות שאפשר להעלות על הדעת, ועושה אותה מאושרת מסופקת ומחויכת וחוסך ממני את כל הטרחה הקשורה בזה. תגידו אתם: לא שווה?

רובוטים זה ממש תענוג.

gasgas
04-05-21, 09:48
לאבא שלי יש רובוט (בתמונה) על דשא של כ120 מר.
הרובוט עושה את העבודה, לפעמים נתקע איפשהוא וצריך לשחרר.
ההפעלה היא לחיצה על כפתור ללא חיבור בלוטות׳.
יש לו תחנת עגינה שהוא חוזר לבד להטענה.
בן שנתיים בערך ללא בעיות
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210504/2906c95d8e88b337b8ebb64ed0e4aeba.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210504/1bc674e8b936ad4248154b97b92ee30d.jpg

edish
04-05-21, 21:56
היה לי RX 12 ארבע שנים, התחיל להשתגע ואכל סוללות, החלפתי עכשיו לRX 20 , מבחינת אמינות נראה לי שהROBOMOW החדשים יותר, בעלי אמינות ירודה ביחס לסדרות הראשונות, מכיר שניים שיש להם כבר כ15 שנה ללא החלפת סוללה שלא לדבר על תקלות אחרות.
הבעיה שלי, שרמת התחזוקה שאני מגיע אליה עם הרובוט פשוט ממכרת, פעמיים בשבוע אני מוציא אותו למרעה והדשא נראה מדהים, ששוה את ה700 - 750 ש"ח בשנה שזה עלה לי.
פרנדלי רובוטיקס העבירה את השרות לחברת דנאור מפ"ת.

elitkh
06-05-21, 00:35
עבדתי בפרדנלי רובוטיקס כמהנדס מערכת ועדיין מייעץ להם.
החברה קיימת כבר מעל 25 שנה, ולפני כמה שנים נמכרה ל MTD. מייצרת כיום שני קווי מוצרים חדשים יחסית- RT ו RK.
כולם ,לפחות כרגע, מכסים את השטח רנדומלית (כמו כל הרובוטים בשוק הזה בערך)
היתרונות של רובוט (מלבד הנוחות) זה בעיקר דשא בריא יותר ויפה יותר. הדשא המכוסח נופל חזרה קצוץ דק ומתפרק ומדשן את הדשא.
אם יש עוד שאלות אשמח לענות.

boaz avrahami
06-05-21, 22:01
היי

אני מתלבט בין RC308u שיש ממנו יחידות אחרונות וניתן להשיג אותו בטיפה מעל 4000 כולל מעמ לבין RT300 שיתחיל להימחר בעוד שבוע שבועיים ולפי המחירים בחול צפוי להערכתי להיות באותו אזור מחיר.

החדש נראה קטן יותר (18 סמ להבים לעומת 28). יש לי פחות ממאה מטר דשא כך שזה לא ממש מאתגר אף אחד מהם אבל חשבתי להתרכז ברובסטי מבינהם עם סיכויי הישרדות גבוהים יותר.

אשמח לשמוע התיחסות מצידך

elitkh
07-05-21, 09:37
אני מופתע שיש עדיין RC בכלל:)
הייתי מחכה לRT. אני מאמין שהוא יהיה זול יותר ויש לו עבירות טובה יותר.

-->