PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר אקספלורר 2010 יבוא אישי

adya
05-05-21, 16:20
שלום לכולם

אני יש לי פורד אקספלורר יבוא 4000 V6 4X הלך לי הגיר חרשתי את המדינה בכדי להשיג גיר עד שמצאתי בת"א אבל אני שואל האם גירים של מודל 2008 או 2009 מתאימים לרכב שלי שהוא 2010 ???
אבקש עזרתכם

נמרוד
05-05-21, 16:27
פורד אקספלורר הגיע לארץ עם מנוע 4.6 ליטר V8 וגיר 6 הילוכים, שלך אם הוא מנוע V6 כנראה גיר 5 הילוכים? לכן רוב מה שתמצא מפרוק בארץ זה לא אותו גיר.

adya
05-05-21, 16:45
מודה לך על התגובה
אני מצאתי אצל גבי מנועים ת"א הוא אמר לי כי זה נפח 4000 שנות 2008 2009 וזה מתאים לפורד שלי רק רציתי להיות בטוח

raanan
05-05-21, 16:55
הלך לי הגיר חרשתי את המדינה בכדי להשיג גיר
למה לא לשפץ את הגיר שלך ?
לי נראה שזה עדיף לעומת לקנות "חתול בשק" ....

adya
05-05-21, 17:31
אתה צודק אבל ביקשו 11000 שקל על שיפוץ מפירוק נותן לך 6 חודשים אחריות ומחיר 4500

raanan
05-05-21, 17:55
אתה צודק אבל ביקשו 11000 שקל על שיפוץ מפירוק נותן לך 6 חודשים אחריות ומחיר 4500
נשמע מחיר גבוה לשיפוץ .
עם כמה משפצים בדקת ?

בכל אופן,
עדיין חושב שזה חתול בשק לקנות גיר אוטומטי מפירוק (זה שונה מטרנספר, סרנים וכו').

adya
05-05-21, 18:23
נשמע מחיר גבוה לשיפוץ .
עם כמה משפצים בדקת ?

בכל אופן,
עדיין חושב שזה חתול בשק לקנות גיר אוטומטי מפירוק (זה שונה מטרנספר, סרנים וכו').

כן בדקתי הכי זול 9800 לא כולל
הבעיה שאין הרבה גירים כאלה בארץ בגלל היות הרכב 2010 4000 סמק ולא 4500 או 3500

raanan
05-05-21, 18:51
שאתה אומר "הלך הגיר" ?
זה אבחנה מקצועית ? או בשלוף שאמרו לך או שהחלטת ?

פשוט הרבה פעמים התקלות הן של סולנואיד של כמה דולרים במוח הגיר.

תן יותר פרטים (אם בא לך ),
כמה קמ' ?
האם הגיר עבד קשה ? (גרירה)
כמה זמן אצלך ?
מה מצב השמן גיר ? (צבע וריח)
האם יש קודי תקלות מחשב ?

והכי חשוב,
מה התקלה ? (החלקות / מכות בין הילוכים, אין שום תזוזה בכל מצב של הבורר)
האם התקלה קרתה בבת אחת או התפתחה לאורך זמן ?

רענן

adya
05-05-21, 19:25
שאתה אומר "הלך הגיר" ?
זה אבחנה מקצועית ? או בשלוף שאמרו לך או שהחלטת ?

פשוט הרבה פעמים התקלות הן של סולנואיד של כמה דולרים במוח הגיר.

תן יותר פרטים (אם בא לך ),
כמה קמ' ?
האם הגיר עבד קשה ? (גרירה)
כמה זמן אצלך ?
מה מצב השמן גיר ? (צבע וריח)
האם יש קודי תקלות מחשב ?

והכי חשוב,
מה התקלה ? (החלקות / מכות בין הילוכים, אין שום תזוזה בכל מצב של הבורר)
האם התקלה קרתה בבת אחת או התפתחה לאורך זמן ?

רענן
זה התחיל במכות בגיר אחרי חודש גמגם פניתי לחברה בבאר שבע נאמר לי כי החלפת שמן גיא 250000 או 12 שנה הרכב עשה 270000 החלפתי שמן שנקנה בחברת פורד ואז התחילו הצרות, התחילו החלקות, ריח שרוף מהגיר, פניתי למוסך, שפתח את קרטר הגיר וראינו ממש בוץ עם בורג שנפל, ניקה טוב, כנ"ל הפילטר, והרכיב מחדש הוספנו שמן מהחברה, והצרות התחילו פעם נוספת, ממש עמד הרכב חם בגיר, שאתה מתיז מים על הרודיטור ההוא מתחיל לזוז אבן בקושי
בקצרה... 1 2 3 ידני הוא זז D או R לא מגיב

grand
05-05-21, 19:31
כן, פורד ישראל גם באקספלוררים החדשים לא מחליפים שמן גיר לפני 250k קמ..פשע נתעב, כנראה לדעתם זה גיל חיי הרכב לפני שנגרט לברזל, בארהב מחליפים יזום כל 70 אלף, לדעתי כל גיר אוטומטי חייב החלפת שמן ללא שום קשר למה שהיצרן ממליץ.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

raanan
05-05-21, 20:05
זה התחיל במכות בגיר אחרי חודש גמגם פניתי לחברה בבאר שבע נאמר לי כי החלפת שמן גיא 250000 או 12 שנה הרכב עשה 270000 החלפתי שמן שנקנה בחברת פורד ואז התחילו הצרות, התחילו החלקות, ריח שרוף מהגיר, פניתי למוסך, שפתח את קרטר הגיר וראינו ממש בוץ עם בורג שנפל, ניקה טוב, כנ"ל הפילטר, והרכיב מחדש הוספנו שמן מהחברה, והצרות התחילו פעם נוספת, ממש עמד הרכב חם בגיר, שאתה מתיז מים על הרודיטור ההוא מתחיל לזוז אבן בקושי
בקצרה... 1 2 3 ידני הוא זז D או R לא מגיב
חבל !
מכות זה התקלה היחסית קלה וזולה לתיקון.
בד"כ שיפוץ מוח בלבד (סלונואיד ויסות לחץ החשוד העקרי).

אני דוגל בלא להחליף שמן מלא, אלא רענון.
החלפה מלאה פותחת תיבת פנדורה כפי שנוכחת.

כרגע לפי מה שאתה מתאר, אכן נדרש שיפוץ מלא.
עדיין חושב שעדיף לך לשפץ מאשר להתקין גיר מפירוק שההיסטוריה שלו לא ידועה ומתועדת.
כמובן שזה תלוי בכלל בשווי הרכב ועד כמה "הקשר" אליו חזק.

בהצלחה
רענן

amitaikl
05-05-21, 21:20
לא כתבת מאיפה אתה.
בכפר מנדא יש את ג'נרל גיר.
דבר עם חאלד 052-370-2518.
לא רחוק משם יש את מוסך אידריס שמתמחה באמריקאיות ויש לו גם מגרש גרוטאות וחלקים

adya
06-05-21, 07:36
חבל !
מכות זה התקלה היחסית קלה וזולה לתיקון.
בד"כ שיפוץ מוח בלבד (סלונואיד ויסות לחץ החשוד העקרי).

אני דוגל בלא להחליף שמן מלא, אלא רענון.
החלפה מלאה פותחת תיבת פנדורה כפי שנוכחת.

כרגע לפי מה שאתה מתאר, אכן נדרש שיפוץ מלא.
עדיין חושב שעדיף לך לשפץ מאשר להתקין גיר מפירוק שההיסטוריה שלו לא ידועה ומתועדת.
כמובן שזה תלוי בכלל בשווי הרכב ועד כמה "הקשר" אליו חזק.

בהצלחה
רענן

תודה רענן
אבל מחיר השיפוץ במחיר של שני גירים מהפירוק לצערי

- - - Updated - - -

לא כתבת מאיפה אתה.
בכפר מנדא יש את ג'נרל גיר.
דבר עם חאלד 052-370-2518.
לא רחוק משם יש את מוסך אידריס שמתמחה באמריקאיות ויש לו גם מגרש גרוטאות וחלקים

אני מרהט

כל הזמן היה לי אמריקאיות שברולט פורד אדג
תודה בכל זאת אני איצור קשר איתו

bazz270
06-05-21, 17:02
עלות גיר 5r55 מחו"ל משופץ ע"י פורד יעלה סביבות 15 אלף כולל מיסים.
לא הייתי חושב פעמיים

sgill
06-05-21, 22:58
למגיב מעלי.. להוציא 15K (אני מניח שזה עלות לפני עבודת פירוק הקיים והרכבת החדש) על רכב ששווה בערך 35? נראה לי קצת הרבה.
לדעתי, כמו דעתו של רענן, הכי נכון זה לשפץ את הגיר הקיים כי הוא נפתח בשבילך או מולך אפילו ואתה יודע בדיוק מה משפצים בו. גיר משןמש / משופץ מבחוץ הוא חתול בשק. מי שמרכיב לך לא פותח אותו ולא יודע באמת מה מצבו.

הדבר הכי חשוב זה למצוא משפץ מקצועי ואמין.

adya
07-05-21, 08:22
למגיב מעלי.. להוציא 15K (אני מניח שזה עלות לפני עבודת פירוק הקיים והרכבת החדש) על רכב ששווה בערך 35? נראה לי קצת הרבה.
לדעתי, כמו דעתו של רענן, הכי נכון זה לשפץ את הגיר הקיים כי הוא נפתח בשבילך או מולך אפילו ואתה יודע בדיוק מה משפצים בו. גיר משןמש / משופץ מבחוץ הוא חתול בשק. מי שמרכיב לך לא פותח אותו ולא יודע באמת מה מצבו.

הדבר הכי חשוב זה למצוא משפץ מקצועי ואמין.

תודה לכל המגיבים

לא משתלם לדעתי 15K על הרכב ניסיתי בכל המדינה להשיג גיר ולא הצלחתי, האופציה שנשארה לי היא שיפוץ הגיר והשאלה: איפה בדרום יש מכון גירים מקצועי בראשונה ואמין ומחיר סביר יחסית???

bazz270
07-05-21, 08:44
מה בדיוק התקלה שאובחנה?הגיר מחליק?
השמן ששמו בפנים זה מוטוקראפט mercon V?

האם בוצעה החלפה מלאה של הכמות כולל flush ?

האם בוצע פירוק וניקוי תיבת שסתומים?

איזה שגיאות יש במחשב גיר?

adya
07-05-21, 08:54
מה בדיוק התקלה שאובחנה?הגיר מחליק?
השמן ששמו בפנים זה מוטוקראפט mercon V?

האם בוצעה החלפה מלאה של הכמות כולל flush ?

האם בוצע פירוק וניקוי תיבת שסתומים?

איזה שגיאות יש במחשב גיר?
החלפתי שמן גיר שקניתי מחברת פורד הבעיות החלקה, לא נוסע ב D ולא ב R ידני 1 2 3 זז
אמרו לי שיפוץ ניסיתי לקנות מפירוק אבל למודל הזה אין בארץ רק לייבא והעלות גבוהה, לכן אמרתי לשבץ וזה הוא

sgill
07-05-21, 11:25
יש את סופר גיר בתל אביב, אני עובר שם הרבה ותמיד יש מכוניות אמריקאיות על הליפט.
לא יודע להגיד כמה הם טובים / אמינים / זולים - אבל הרבה רכבים אמריקאים אצלהם.

adya
07-05-21, 11:36
יש את סופר גיר בתל אביב, אני עובר שם הרבה ותמיד יש מכוניות אמריקאיות על הליפט.
לא יודע להגיד כמה הם טובים / אמינים / זולים - אבל הרבה רכבים אמריקאים אצלהם.

תודה על התגובה

דיברתי עם בחור מפ"ת היום מטפל בגירים של פורד אקספלורר והוא שאל אותי על הרכב ואמר כי הוא מטפל בגירים כאלה וכי הגירים האלה בקושי עושים את ה- 300K המודלים הישנים עושים 500 ו 600 K אבל העלות היא גבוהה 11K אמרתי לו שאני אחשוב

יש אצלנו בחור מעולה בגירים מקצועי קוראים לו עלא אלסייד הבטיח כי יבדוק הספקת חלקים ביום ראשון ויחזיר לי תשובה

אני מאוד מאוכזב מפורד אקספלורר

asafk
07-05-21, 11:53
קנית את הדגם הפחות מוצלח - ה'חסכוני' שבעצם הוא פחות חסכוני כי חסר לו הילוך... ולכן הוא סובל ממנוע חלש יותר וגיר חלש יותר - וגם מתאמץ יותר מה V8 בגלל השילוב של מנוע פחות חזק והילוך אחד פחות - וכל זה באותו משקל די גדול של הרכב.
בכלל - כשמחפשים רכב כזה אני ממליץ להתרחק מהדגמים הלא נפוצים. יש סיבה לזה שאקספלורר נפוץ בגרסת V8 דווקא.
בכל מקרה זה מאחוריך - זה האוטו שלך וזה מה יש.
גם אין לך מה להיות מאוכזב מזה שצריך לשפץ גיר אחרי 10 שנים על הכביש.... בטח עם רבע מיליון קילומטרים על השמן המקורי. אין שום דבר טוב בהימנעות מהחלפת שמנים ואין שום דבר טוב בשמן שסיים מכל בחינה את אורך חייו היעיל.
זה לקח לכל מי שקורא כאן - שמנים מתיישנים. גם כשהיבואן או המוסך לא רוצים להחליף שמנים - זו פשוט טעות בסיסית. תחליפו. ואם השמן כבר שחור ומגעיל - זה בגלל שהוא לא הוחלף בזמן - לא בגלל שהאוטו דפוק. וכשזה המצב צריך להבין שאתם הולכים לשלם על זה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

adya
07-05-21, 12:04
קנית את הדגם הפחות מוצלח - ה'חסכוני' שבעצם הוא פחות חסכוני כי חסר לו הילוך... ולכן הוא סובל ממנוע חלש יותר וגיר חלש יותר - וגם מתאמץ יותר מה V8 בגלל השילוב של מנוע פחות חזק והילוך אחד פחות - וכל זה באותו משקל די גדול של הרכב.
בכלל - כשמחפשים רכב כזה אני ממליץ להתרחק מהדגמים הלא נפוצים. יש סיבה לזה שאקספלורר נפוץ בגרסת V8 דווקא.
בכל מקרה זה מאחוריך - זה האוטו שלך וזה מה יש.
גם אין לך מה להיות מאוכזב מזה שצריך לשפץ גיר אחרי 10 שנים על הכביש.... בטח עם רבע מיליון קילומטרים על השמן המקורי. אין שום דבר טוב בהימנעות מהחלפת שמנים ואין שום דבר טוב בשמן שסיים מכל בחינה את אורך חייו היעיל.
זה לקח לכל מי שקורא כאן - שמנים מתיישנים. גם כשהיבואן או המוסך לא רוצים להחליף שמנים - זו פשוט טעות בסיסית. תחליפו. ואם השמן כבר שחור ומגעיל - זה בגלל שהוא לא הוחלף בזמן - לא בגלל שהאוטו דפוק. וכשזה המצב צריך להבין שאתם הולכים לשלם על זה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

לקח אחרי שאכלנו אותה:mad:

bazz270
07-05-21, 12:32
דווקא עבור המנוע 4.0 עם גיר 5r55 שהוא פיתוח עצמי של קבלן פורד אירופה ,היצרן מנחה להחליף שמן על 30 אלף מייל בערך.

עבור מנוע 4.6 עם גיר 6r60 המוצלח יותר (בשנתון 2010 הוחלף באקספלורר לגיר של 6r80 של הטנדר f150).גיר מיוצר ברשיון של ZF עם כמה שינויים של פורד עד היום,החלפות שמנים פחות תדירות בערך פי 2.הגיר הוא באמת סוס עבודה לעומת הגיר של 5 הילוכים שבאמת פחות מתאים לרכב כזה כבד (כמעט 3 טון).

מבחינת טיפולים המנוע 4.0 הרבה יותר קשה.למשל אם החלפת קיט טיימינג ב 4.6 מבוצעת בקלות רבה בדומה לכל V8: מפרקים פאן קלאץ ומכסה טיימינג והכל על כף היד

133769

,הטיימינג של 4.0 יחייב הוצאת מנוע והופרדתו מהגיר...

עבור 2 הדגמים אין כמעט חלפים בארץ כרגע..אפילו רצועת מנוע מקורית לא תמצאו פה.זמני המתנה בהזמנה דרך מוסך מורשה הוא בין חודש לשלושה חודשים.המחירים כמובן דרקוניים.
למשל קיט טיימינג מקורי כולל כלים יעודיי מארהב כולל מעמ משלוח ושאר הסיפורים עם משרד תחבורה עלה 6500 שח.בארץ זה יעלה פי 2 במקרה הטוב וזה ללא עבודה אם במקרה אתם אמיצים לרכוש טראק אמריקאי מתיישן ללא כישורי מכונאות מתקדמים.

133770
מחייב הימצאות באתרים אמריקאים והכרות קרובה עם חוקי המכס בארץ.

פעם היה לי מזל למצוא בפירוקיה את המודול של הלוח שעונים כי אצלי נשרף הצ'יפ זכרון של האימובילייזר בגלל קצר בצמת מנוע אבל בגדול גם בפירוקים אין פה שום דבר לאוטו הזה.

אבל באמת אוטו פגז חוצמזה.

-->