PDA

צפייה בגרסה מלאה : עלייה לסרטבה

צ'ולו
08-05-21, 15:09
שלום לכולם,

למי שמעוניין לעלות לסרטבה , הרי עידכון מהיום בבוקר :

העליה שמגיע לסרטבה מדרום, קשה ומאתגרת, הדרך בצלע ההר, תהום לא נחמדה מימין, חריצי גשמים, סלע גיר חשוף עליו הגלגלים מתקשים לאחוז, חוסר מקום לתימרון, ובמקרה של תקיעה, האפשרות היחידה היא להגיע מהצד השני ( רוורס לא בא בחשבון ! מסוכן מידי ), כלומר, להגיע למעלה אפרים, ( סיבוב לא קצר בכלל) ולגרור את הרכב. רכב לא מוגבה ( לעניות דעתי לפחות 4 '') , לא נעול, לא יצליח להגיע, וכמובן כמובן, נהג מיומן מאוד, לא פחות.
הדרך שמגיעה ממעלה אפרים ( כלומר ממערב), גם היא מנוקדת בעליות מסובכות, דרדרות של אבנים גדולות, וקושי לא קטן להגיע ליעד.

אף אחת מהדרכים הללו לא קלה לירידה, הדרך הדרומית ממש לא, והמערבית יותר קלה ( ופחות מסוכנת כי אין תהום בצידה).

ואם כן , אז בזהירות רבה רבה.

בברכת נסיעה בטוחה,

צ'ולו.

assafy
08-05-21, 16:32
בוא קצת נירגע מהתיאורים הדרמטיים. אכן צריך רכב שטח קשוח וניסיון אך זה בכל זאת זה אחד מהמקומות היותר מטויילים באיזור הבקעה.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

hadtomer
08-05-21, 17:11
בדיוק חשבתי על זה. לא בקטע של איזה טיל עולם אני, כי אני לא, אבל עלינו ממש לאחרונה ולא זכור לי שזה היה כמריר. באופן כללי, כל התיאורים ההיסטריים עם "הישמרו לנפשותיכם" קצת לא במקומם.

בכל מקרה, אין טוב ממראה עיניים ואין מצחיק ממשמע אוזניים, ככה זה נראה באמת

https://www.youtube.com/watch?v=W17X72KkWkE

amitaikl
08-05-21, 18:20
בדיוק חשבתי על זה. לא בקטע של איזה טיל עולם אני, כי אני לא, אבל עלינו ממש לאחרונה ולא זכור לי שזה היה כמריר. באופן כללי, כל התיאורים ההיסטריים עם "הישמרו לנפשותיכם" קצת לא במקומם.

בכל מקרה, אין טוב ממראה עיניים ואין מצחיק ממשמע אוזניים, ככה זה נראה באמת

https://www.youtube.com/watch?v=W17X72KkWkE

זאת העליה מכיוון יפית?

hadtomer
08-05-21, 18:32
זאת העליה מכיוון יפית?

מאיפה אתה מכיר את אשתי!?

assafy
08-05-21, 18:36
תומר, אתה סתם מפחיד אותם. הסרטון הזה מזמן אחרי גשם כשהיה גם בוצי. אך גם כשיבש יש שם קצת דרדרת וצריך נחישות.
זה סוף מה שנקרא מעלה אלכסנדריון. אפשר להגיע מיפית ואפשר דרך כביש הגישה למוצב הצבאי באל מוסטרה שאז יורדים לואדי ועולים את המעלה.

hadtomer
08-05-21, 18:47
תומר, אתה סתם מפחיד אותם. הסרטון הזה מזמן אחרי גשם כשהיה גם בוצי

צודק, אתה היית שם, אבל זה רק בא להראות- היה בוצי, היה גשום וכו- אז כשזה יבש, מדובר במעלה "קשה ומאתגר"?

אני חושב ששיח כזה סתם מרתיע אנשים מלטייל, וחבל שכך.

מוטי ג.
08-05-21, 20:06
תומר(האוטו שלו) נעול כפול?

asafk
08-05-21, 20:16
תומר מוכיח שזה נכון מה שכתוב. נעול כפול. על 4".

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

hadtomer
08-05-21, 20:22
אני סטנדרטי.

ובכל מקרה, ניתן לראות שאני לא בדיוק יוצא שם למלחמת עולם ומפצח בולמים. זה לא קטע קשה.

בשיירה היה איתי ASSAFY שהרכב שלו לא נעול ולא 4 אינץ'. לא ראיתי אותו שובר ציריות כדי לעלות. לגופו של עיניין-אני לא מטיל דופי בפות"ש-אבל אני כן חושב שהשיח בסגנון "המעלה גיהנום" אינו שיח פורה. מכיוון שלכל ג'יפאי יש רמת קושי מסוימת ורמת הסתגלות מסוימת לשטח-אולי עדיף פשוט להביא עדות מצולמת ושכל אחד יחליט מה טוב לו.

דרור ברלי
09-05-21, 17:23
קשה ,לא קשה, כל יום זה נראה אחרת, בכל רכב זה נראה אחרת, לנהגים שונים זה ייראה אחרת.
וכמובן שברכב מוגבה ונעול כפול עם צמיגי שטח מלא בלחץ אויר מופחת, הכל מרגיש אחרת.
המעלה עצמו לא מהקשים אבל בוודאי גם לא מהקלים.

אני זוכר תקופות שג'פ"סים ונ"נים צבאיים נלחמו שם ולפעמים לא הצליחו. נהגים צבאיים, לא הכי מיומנים, לא הוציאו אוויר, אין שם נעילות וכו' וכו'. מצד שני לא פחדו להתחרע. יישבר? אז יישבר....
ובתקופות אחרות סתם עלינו שם, כולל בחושך (כדי לחנות בסוף העליה וטפס לסרטבה ברגל לכבוד הזריחה), בסבבה ובלי שום דרמות.
שאגיד לך שטראנו סטנדרטי באמת, על צמיגים לא בדיוק מתאימים, עלה בלגימה אחת (במלחמה ובגזים, אבל עם נהג טוב באמת)?....

לא צריך להפחיד וליצור היסטריה. זה לא מסוכן, אבל כן חשוב לדעת מה מצפה שם. לקחת בחשבון השפעות של מזג אויר (גשם בחורף מסבך את העניינים) נהג לא הכי מנוסה ברכב לא נעול ולא מוגבה כנראה יגדיר את זה כאתגרי.

-->