PDA

צפייה בגרסה מלאה : אם חסרים למשטרה אתגרים שהיא לא יכולה לטפל בהם....

zivo
13-05-21, 11:18
כמו הרבה דברים אחרים, היה ברור שזה מגיע, אבל אף אחד לא באמת מוכן שזה מגיע.

https://www.calcalist.co.il/local_news/article/ByClBzK00u

בטח יקבעו שהנהג אחראי אבל לא אשם....

asafk
13-05-21, 11:26
הנהג אחראי. תמיד.
אל תחשבו אחרת.
מערכות העזר לנהיגה הן רק מערכות עזר! לאף אחד אסור להסתמך עליהן במקום הנהג. נהג שנצפה שהרכב ינהג במקומו פשוט מתרשל.
אני מדגיש לכל חובבי הקסמים - אני מכיר היטב את תקני הבטיחות לפיהם מערכות אלו נבדקות ומאושרות. אף מערכת לא מרושיינת כמערכת בטיחות! רק כמערכות עזר לנהג. שיווקית אפשר לספר מה שרוצים אבל זה מסוכן.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

raanan
13-05-21, 12:20
הנהג אחראי. תמיד.
אל תחשבו אחרת.
זה נכון כדיי שיהיה את מי להעמיד לדין ,
אחרת יצרניות הרכב אמורות יהיו להיתבע .

מערכות העזר לנהיגה הן רק מערכות עזר! לאף אחד אסור להסתמך עליהן במקום הנהג. נהג שנצפה שהרכב ינהג במקומו פשוט מתרשל.
אני מדגיש לכל חובבי הקסמים - אני מכיר היטב את תקני הבטיחות לפיהם מערכות אלו נבדקות ומאושרות. אף מערכת לא מרושיינת כמערכת בטיחות! רק כמערכות עזר לנהג. שיווקית אפשר לספר מה שרוצים אבל זה מסוכן.

אסף.

הבעיה שמערכות כאלו גורמות לשאננות פסיכולוגית והמעבר לתגובה מהירה ולקיחת השליטה ע"י הנהג
מאד ארוכה אם בכלל.

זה ממחקרים וניתוח תאונות אוויריות שבה נמצא קשר לבלבול הצוות ומשך זמן ארוך עד שלקחו שליטה מהטייס האוטומטי.

רענן

asafk
13-05-21, 12:23
נכון ועדיין - עובדתית כמות התאונות חזית אחור וגם פגיעה במשתמשי דרך פגיעים - ירדה דרמטית מאז המערכות האלו בשימוש נרחב.
אז זה עובד.
ועדיין כדי שמערכת כזו תהיה מערכת בטיחות ולא מערכת עזר - הדרך עוד ארוכה.

אסף.

דרור ברלי
13-05-21, 14:43
תהרגו אותי מה עושים עניין מכל תאונה שמעורבת בה מכונית של טסלה.
זה בסך הכל עדיין רק מכונית.

אנשים שמתלהבים מטכנולוגיה אשכרה משוכנעים שהמכוניות האלה "אמורות לא להיות מעורבות בתאונה"?....

zivo
13-05-21, 14:53
אף אחד לא עושה עניין מזה שמכונית של טסלה מעורבת בתאונה.
שים לב לכותרת של השרשור, לא אמרתי מילה על טסלה.
ס"הכ התייחסתי לכותרת שהמשטרה תחקור תאונה כזו ותנסה להבין מה קרה שם.
איזה יכולת יש למשטרה בתחום הזה? מישהו שם ראה שרטוט של מערכת כזו בחיים? פירק? הרכיב? ניסה?

אין שום ספק, הנהג אחראי ולא טסלה.

אבל, וזה אבל גדול, ומעניין - כל העולם עוצם עיניים, למרות שלכולם יש מערכות עזר, איכשהו המערכות של טסלה, יותר מכל רכב אחר, ממשיכות לנסוע גם שהנהג לא שם....
כל הרכבים, ברגע שאתה מוריד ידיים מההגה, הרכב מתקומם מתריע, ומאיט.
להרבה רכבים יש מערכת עזר שמסתכלת על העיניים של הנהג ויודעת לזהות עיפות \ מצמוץ.
אין שום בעיה להשבית את המערכת ברגע שהנהג לא שם ( גם אם הוא יושב בכסא הנההג, אבל פשוט לא מרוכז בנהיגה).
בטסלה זה קורה יותר... ולא במקרה.

ש01
13-05-21, 15:03
לא הבנתם,
תראו במי הוא נכנס מאחור.
ללנד קרוזר נגרם נזק ואת זה צריך לחקור...

דרור ברלי
13-05-21, 15:18
אז זהו, שכל המערכות מתריעות להחזיר ידיים להגה רק כמה שניות אחרי שהסרת ממנו את שתי הידיים. במושגי תאונות דרכים כן או לא, שניה-שתי שניות-שלוש שניות, זה נצח, כידוע.

ובטסלות מודל 3 שמיובאות לישראל, מערכת אוטופיילוט היא אקסטרה בתשלום נוסף לא קטן בכלל. אם אני זוכר טוב (זה לא באמת מעניין אותי, אבל בכל זאת) משהו כמו 35,000 שקל נוספים. רבות מהטסלות האלה, שהגיעו במפרט בסיסי ובצבע לבן רק כדי לחסוך עלויות נוספות, לא מצויידות בה כלל.

ותאונה כזו מתרחשת כי לא מסתכלים על הכביש אלא על טמבלפון או גרוע מזה - בטסלה - במסך 15 אינץ' שכל האוטו מתופעל ממנו (כולל רעשי פלוצים).

נמרוד
13-05-21, 15:20
זיו, פספסת את שם הפרובוקטור שחתום על הכתבה בקישור שלך?

חנן-ג'יפולוג
13-05-21, 15:24
אני רואה פה פוטנציאל אדיר ל18650 איכותיות, "כחדשות" וזולות פלוס שרשורי מצברי אביזרים חדשים. אשמח להצטייד ב300 כאלה.

asafk
13-05-21, 15:24
ותאונה כזו מתרחשת כי לא מסתכלים על הכביש אלא על טמבלפון או גרוע מזה - בטסלה - במסך 15 אינץ' שכל האוטו מתופעל ממנו (כולל רעשי פלוצים).

או. כאן יש בעיה.
כדי לתפעל פונקציות חיוניות לנהיגה - חייבים להתעסק עם מסך מגע.
זה פיצ'ר מסוכן שמוטמע ברכב
אם כדי להפעיל מגבים או לפתוח תא כפפות צריך להיכנס לתפריט במסך - יש בעיה. זה היה צריך להיות לא חוקי.

אסף.

GodsFather
13-05-21, 15:37
או. כאן יש בעיה.
כדי לתפעל פונקציות חיוניות לנהיגה - חייבים להתעסק עם מסך מגע.
זה פיצ'ר מסוכן שמוטמע ברכב
אם כדי להפעיל מגבים או לפתוח תא כפפות צריך להיכנס לתפריט במסך - יש בעיה. זה היה צריך להיות לא חוקי.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkלא יודע אם זה נאמר ברצינות או לא.. אבל אציין כי לפני מספר חודשים, בימ"ש אישר שהתעסקות במסך מגע של מערכת מולטימדיה הוא מותר תו"כ נהיגה וכך גם בסלולרי להשוואה בפעולות מסוימות.

הטיעון הזה היה קו ההגנה של הנאשם שהתעסק בסלולרי ואמר שצריך להתיר זאת.

אחפש את הפס"ד. אבל לכאורה יש כאן אישור מערכת המשפט

Sent from my HD1903 using Tapatalk

zivo
13-05-21, 17:25
זיו, פספסת את שם הפרובוקטור שחתום על הכתבה בקישור שלך?
למה אתה חושב שפיקששתי?
אני רק עוזר לו להדהד את זה גם פה.
שזה מגיע לכתבות על רכב, כבר למדתי להזהר.
מה עוד, שכמה מהכתבים, צפוניים מהאזור שלנו :-)

דרור ברלי
14-05-21, 16:09
לא יודע אם זה נאמר ברצינות או לא.. אבל אציין כי לפני מספר חודשים, בימ"ש אישר שהתעסקות במסך מגע של מערכת מולטימדיה הוא מותר תו"כ נהיגה וכך גם בסלולרי להשוואה בפעולות מסוימות.

הטיעון הזה היה קו ההגנה של הנאשם שהתעסק בסלולרי ואמר שצריך להתיר זאת.

אחפש את הפס"ד. אבל לכאורה יש כאן אישור מערכת המשפט

כאן קבור הכלב.
זו בדיוק הבעיה.
גושפנקא חוקית למהלך מסוכן של יצרני הרכב, שנכנעים לטעמו הקלוקל/לא מבין בעליל של רוב הציבור שמכור לגאדג'טים כבר הרבה מעבר לטימטום וקהות חושים, אלא עד כדי סיכון ממשי.
סמארטפונים, מסכים, מולטימדיות, מסכי מגע ברכב, תפעול פונקציות בסיסיות מתוך תפריטים ותתי תפריטים - זה מסוכן. פשוט מסוכן!!! זה מסיח את הדעת. זה גורם לכם להוריד עיניים מהכביש. הרי לא תעצרו לכבוד זה.....

רק לפני שבוע, רחוב קטן בשכונת מגורים שקטה בכפר סבא. הילדים שלי מתגוררים שם.
רעש אימים מבחוץ. רעש מחליא של מתכת מתעקמת ופלסטיקים מתנפצים. תאונה.
מאזדה 3 לבנה הפוכה על הגג. האידיוט שנהג בה כמובן הביט בטלפון. עלה באלכסון על אדנית דקורטיבית שבקצה המדרכה, התהפך והסתובב על הגג כמו סביבון. מזל שלא נפגעו ילדים, הולכי רגל ומכוניות חונות.

אז עכשיו אם לא מספיקה ההתעסקות האובססיבית בטלפון, שמים לנהגים/ות גם מסך 15 אינץ' שהכל מופעל דרכו, דרך תפריטים ותתי תפריטים. מגבים, מיזוג, חימום, רעשי פלוצים, הכל.

תבינו, מיצרני הרכב אין לי ציפיות. אלה החליטו להתאבד קולקטיבית עם רכב חשמלי ואוטונומי ואותם מעניין רק למכור. כל טריק ושטיק טכנולוגי נחוץ או לא נחוץ שיקסים באולם התצוגה את הלקוח האהבל, הנרקומן של המסכים, כנראה יהיה כשר.

אבל מדהים אותי שכשמדובר בטמבלפונים ומסכים, הרגולטורים לא מסוגלים/רוצים לחשוב מחוץ לגבולות הגזרה של האינטרסים הכלכליים הצרים של יצרני הרכב וענקי הסלולר.

כל מסך במכונית שנהוגה על ידי בן-אדם, היה צריך להיות אסור מכוחו של חוק. עד שיגיע הרכב האוטונומי על-מלא-מלא.
עד אז - מה שקורה הוא טירוף מערכות.

asafk
14-05-21, 16:27
בגרמניה שופט שלל לנהג את הרשיון לאחר תאונה עצמית בטסלה. השופט החליט שהעיסוק של הנהג במסך תוך כדי הסחת דעת - היא עבירה על החוק. הנהג ניסה לטעון מצידו שירד גשם. והוא לא הפעיל מראש את מצב המגבים האוטומטי והיה חייב להפעיל מגבים. וככה עושים את זה בטסלה אז לא היתה לו ברירה. התוצאה היתה ירידה מהכביש ותאונה עצמית. השופט לא התרשם מהטיעון - הודיע שלא מעניין אותו מה יצרן הרכב עושה - אתה הנהג - תנהג.

אסף.

מיכה100
15-05-21, 19:55
מחריד שצריך להתעסק במסך כדי להפעיל מגבים.
ובלי קשר למכוניות חשמליות, מתחיל להיות קשה למצוא רכב משפחתי חדש עם כפתורים נורמליים ובטוחים לפונקציות הבסיסיות.

hadtomer
15-05-21, 20:42
ממצב.

רק עכשיו ראיתי . תכל'ס - זה מסוג הכתבות שמשחררים לאוויר נטו בגלל רייטינג. זה "ישחקו הילדים לפניו" כלומר לי זה לא באמת משנה מה עשתה הטסלה או לא, בעלי טסלה פשוט יפרסמו את זה בכל הפורומים שלהם, יכתבו כמה התקשורת נגדם (ברור...המניות של המתחרים שלהם שורפות לי חור בכיס) וכל הקשקושים האלה, ויהיה לידיעה רייטינג. זה הכל. הם לא מבינים שכיום כל ידיעה על טסלה מיועדת פשוט למשוך קהל.

אבל - בדיעבד כן היו שם דברים תמוהים. קודם כל, מבדיקה שעשו יוצא שברכב לא נפתחו כלל כריות אוויר. אבל זה לא חוכמה, נדרשת תאונה מסוג מאוד מסוים ואני לא מהנדס רכב. מעבר לכך, משטרת ישראל לא ממש יודעת מה לעשות מבחינת מה קרה שם. כלומר אין להם בכלל יכולת או רצון לבדוק. חשוב לציין שבישראל לא משתמשים באוטופיילוט, אבל בישראל נהג כישראלי, כבר יש דיבור על לפצח את זה. ומעבר לכך, נכון, יש בעיה של היסח הדעת. יצא לי עד כה לנסוע כמה פעמים בטסלות וגם ברכבים אחרים מהז'אנר והקטע של להתנתק מהעובדה שיש לך אשכרה פאקינג טלויזיה בלוח המחוונים, זה מטריד. הראש כל הזמן מתעסק בזה, זה כמו לעסוק בשאלה האם יש סדרה בנטפליקס שפספסתי. האם יש פיצ'ר שכרגע אני לא מבחין בו? אדם חכם כמובן מנטרל את זה מהראש, אבל אני לא אדם חכם לצערי. אני מתפתה.

-->