PDA

צפייה בגרסה מלאה : חזית לאמבטיה diy

ishc
17-05-21, 09:13
שהגמד שלנו נולד התקנתי אמבטיה במקום המקלחון/שירותים שהיו.
את ההתקנה עשיתי בעזרת בעל מקצוע מבוגר בסכום סמלי כאשר אני והוא עובדים יחד ואת החזית סגרנו עם לוח גבס ירוק וקרמיקה.
הסגירה לא הייתה אף פעם טובה ותמיד היה נראה שהיא מחוברת בצורה לא טובה.
לפני חצי שנה ראינו רטיבות ופירקתי את הסגירה (חזית) כדי לראות מה קורה ואז גיליתי שעשינו חרא עבודה בחיבור הניקוז.
התייעצתי עם חבר אינסטלטור, תיקנתי את הניקוז ומאז החזית פתוחה והאישה רוצה כבר להרוג אותי.
מכיוון שמדובר בעבודה עצמית ובית שכור הכל צריך להיות הכי פשוט והכי זול שאפשר, קרמיקה יש.
חשבתי להדביק עם סופר 7 או חומר דומה שתי חתיכות פרופיל גבס על הקיר בצדדים ואז לתפוס גבס שמתאים לסביבה עם מים ועליו לעשות שוב קרמיקה.
הבעיה היא מה יחזיק את הגבס באמצע? אולי להדביק חתיכת פרופיל לרצפה?
אשמח להסבר ברמת האידיוט, שלב אחר שלב. אפשר פה, אפשר בפרטי ואפשר לבוא לעזור בתמורה לסטייק ובירה.
חג שמח, ושקט על ראשינו. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210517/3251951f22e750e777ddb42cb86ff4ab.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210517/94b35330e346302250728864ed183ee8.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20210517/3e558070e9612f45ff7fd027bb16ea47.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

אלדר
17-05-21, 09:49
תבנה מסגרת מפרופילים של גבס מסביב מסביב לאמבטיה ועלהם תחבר את הגבס.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

ishc
17-05-21, 12:14
הבעיה זה למה לחבר את הפרופילים?

shachar
17-05-21, 12:43
תדביק אותם עם סופר שבע לרצפה ולקירות

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

יניב עמית
17-05-21, 12:57
יכול לקחת זוית או זד מחורץ ולחבר אחד כ15 ס"מ מתחת לפני אמבטיה ואחד נמוך יותר
ולחבר אותם עם אומגות לשתי רגלי הברזל התומכות את האמבטיה.
כך תימנע מנזק לרצפה/קירות ותהיה לך תמיכה חזקה לחיפוי

moshe_levy
17-05-21, 14:58
סיליקון או סופר 7 פלוס לאחר מכן פוליארטן מוקצץ ואתה פותר את הבעיה.
אתה בונה מסגרת באמצע אתה מוריד ניצבים, את המסגרת בעזרת סופר 7 לרצפה ולאמבטיה בחלק העליון נותן לזה יום להתייבש ואז מוריד ניצבים מהחלק העליון לחלק התחתון עם ברגים, ופוליארטן לא חייב אבל אפשר לתמיכה נוספת.
את הגבס אתה מחבר ודואג שיישאר לך 1.5-2 ס"מ לקרמיקה תלוי עם מה אתה מדביק את הקרמיקה.
כמובן שאת המרחק הזה אתה צריך למדוד עוד בהכנת הקונסטרוקציה.
אם אתה לא רוצה להתעסק עם דבק קרמיקה , סופר 7 הייטק ידביק את הקרמיקה בצורה חזקה.

Sent from somewhere....

OFF-RoaD
17-05-21, 15:08
1. מאיפה אתה?

2. אתה מתכוון להדביק על זה אחר כך קרמיקה? אם לא - מה הגימור המתוכנן?

3. בשום מצב לא לאטום לגמרי את המעבר בין החלק המרוצף מתחת לאמבטיה ושאר החדר. תמיד יכנסו לשם מים מאיפשהו, ובגלל שהיא מונחת על הריצוף בלי אוורור - יתפתחו לך שם מפלצות. תשאיר רווח של כמה ס"מ בודדים בין הרצפה לסגירה או שתחשוב על דרך אחרת לאוורר ולייבש את האזור הזה.

4. גבס, גם ירוק, לא ישרוד מגע ישיר עם מים (שיוצאים מהאמבטיה) לאורך זמן. אולי צמנטבורד כן, אבל יותר יקר ופחות נוח לעבודה. אתה צריך קלקר מוקשח, אם אתה עובר באזור יקנעם מוזמן לבוא לקחת. מדביקים עם קצף פוליאוריטן במיכל ועליו אפשר לחפות עם קרמיקה או כל דבר אחר בהדבקה.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

ishc
17-05-21, 16:56
כבר לא באיזור יקנעם.
למה צמנבורד יותר קשה ואיך אני מקבע אותו? מה זה קלקר מוקשח?

OFF-RoaD
17-05-21, 17:12
צמנטבורד דומה מאוד לגבס מבחינת הצורה והשימוש, אבל עשוי על בסיס צמנט ולכן עמיד הרבה יותר טוב למים. יש עוד מוצרים דומים בשמוצ אחרים, אבל בכל מקרה לא ללכת על משהו על בסיס גבס במיקום כזה.

לגבי השני, חפש בגוגל דופן אמבטיה, זה בעצם לוח של קלקר מוקצף רק קשיח יותר (אני לא בקיא במינוחים המקצועיים, זה ברמה הפרקטית), בעובי של 1-2 ס"מ, שמשמש בדיוק למה שאתה צריך. הנה דוגמה.

https://www.bar-light.co.il/insulated-wall

moshe_levy
17-05-21, 18:59
1. מאיפה אתה?

2. אתה מתכוון להדביק על זה אחר כך קרמיקה? אם לא - מה הגימור המתוכנן?

3. בשום מצב לא לאטום לגמרי את המעבר בין החלק המרוצף מתחת לאמבטיה ושאר החדר. תמיד יכנסו לשם מים מאיפשהו, ובגלל שהיא מונחת על הריצוף בלי אוורור - יתפתחו לך שם מפלצות. תשאיר רווח של כמה ס"מ בודדים בין הרצפה לסגירה או שתחשוב על דרך אחרת לאוורר ולייבש את האזור הזה.

4. גבס, גם ירוק, לא ישרוד מגע ישיר עם מים (שיוצאים מהאמבטיה) לאורך זמן. אולי צמנטבורד כן, אבל יותר יקר ופחות נוח לעבודה. אתה צריך קלקר מוקשח, אם אתה עובר באזור יקנעם מוזמן לבוא לקחת. מדביקים עם קצף פוליאוריטן במיכל ועליו אפשר לחפות עם קרמיקה או כל דבר אחר בהדבקה.

Sent from my SM-N960F using Tapatalkאף פעם לא ראיתי או שמעתי שמשאירים בין הקרמיקה לרצפה מקום בשביל איוורור.
יש חומרים לאיטום שאפשר לשים בין הרצפה לתשתית לפני הקרמיקה ולא אמור להיכנס מים וגם אם כן לא בכמות מסחרית.

Sent from somewhere....

shachar
17-05-21, 19:00
שים לב שלצמנט בורד צריך ברגים מיוחדים...

לא הבנתי את ההמלצה לא לאטום.
כל האמבטיות אטומות במגע עם הרצפה.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

OFF-RoaD
17-05-21, 19:03
אף פעם לא ראיתי או שמעתי שמשאירים בין הקרמיקה לרצפה מקום בשביל איוורור.
יש חומרים לאיטום שאפשר לשים בין הרצפה לתשתית לפני הקרמיקה ולא אמור להיכנס מים וגם אם כן לא בכמות מסחרית.

Sent from somewhere....כנראה שאף פעם לא ראית אמבטיה מותקנת מעל ריצוף (וזה בסדר, לא עושים ככה, אלא באלתורים כמו זה שלפנינו, או בעיצוב מאוד מאוד פנסי ואז האמבטיה עומדת בפני עצמה בלי שום כיסויים).

אם יהיה אטום - מים יכנסו מאיפשהו, יכלאו בפנים, ויגדל שם עובש לא בריא ופטריות לא למאכל. זו לא שאלה של אם, אלא מתי. גם עם כמות מים קטנה.

OFF-RoaD
17-05-21, 19:04
שים לב שלצמנט בורד צריך ברגים מיוחדים...

לא הבנתי את ההמלצה לא לאטום.
כל האמבטיות אטומות במגע עם הרצפה.

Sent from my SM-N986B using Tapatalkכל האמבטיות לא מותקנות מעל ריצוף קיים.

moshe_levy
17-05-21, 19:17
אתה מתכוון לאמבטיה שמותקנת מעל ריצוף קיים ולא אחת שיושבת על היציקה מתחת?
וגם אז לא מבין את העניין, הרי אם תשאיר פתח כביכול לאוורור יכנסו מים בלי סוף ויעמדו שם כי לא תהיה כל אפשרות להוציא אותם. לא מבין...!
Sent from somewhere....

OFF-RoaD
17-05-21, 19:18
זה בדיוק המצב. תסתכל בתמונה שהועלתה בתחילת השרשור.

moshe_levy
17-05-21, 19:24
אוקיי זורם איתך הקרמיקה 2 ס"מ מעל ויש לך מרווח , כל שטיפה של המקלחת, כל יציאה וכניסה רטובה יכניס מים לשם ואז מה?
מים יעמדו שם עד שיתייבשו וזה לא קורה כזה מהר.
לעומת שאתה אוטם כמו שצריך ובעיקרון מים לא אמורים לעבור את קו האמבטיה פנימה בתנאי שהאיטום גם בקו הקרמיקה וגם מסביב לאמבטיה בקו שצמוד לקרמיקה ואז מים לא עוברים למטה בכלל.

Sent from somewhere....

עירא
17-05-21, 20:05
לעומת שאתה אוטם כמו שצריך ובעיקרון מים לא אמורים לעבור את קו האמבטיה פנימה

להיות איש עקרונות זה חשוב,
אבל לא תמיד העיקרון זה מה שקורה.
אם אין פרט איטום מלא, חייבים לצאת מנקודת הנחה שכשל יתרחש, עכשיו השאלה היא מה קורה אחרי שהכשל קורה.
אני מסכים צריך להשאיר אופציה לאוורור, אני הייתי עושה פתחי אוורור בחלק הגבוה מהרצפה כדי למנוע ממים להיכנס לחלל הזה מהחלק התחתון.

ishc
17-05-21, 20:57
צמנטבורד דומה מאוד לגבס מבחינת הצורה והשימוש, אבל עשוי על בסיס צמנט ולכן עמיד הרבה יותר טוב למים. יש עוד מוצרים דומים בשמוצ אחרים, אבל בכל מקרה לא ללכת על משהו על בסיס גבס במיקום כזה.

לגבי השני, חפש בגוגל דופן אמבטיה, זה בעצם לוח של קלקר מוקצף רק קשיח יותר (אני לא בקיא במינוחים המקצועיים, זה ברמה הפרקטית), בעובי של 1-2 ס"מ, שמשמש בדיוק למה שאתה צריך. הנה דוגמה.

https://www.bar-light.co.il/insulated-wall

Sent from my SM-N960F using Tapatalkאוקיי... הקלקר מצריך קונסטרוקציה?

OFF-RoaD
17-05-21, 21:02
אוקיי... הקלקר מצריך קונסטרוקציה?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkלא.
חותכים במידה (אם צריך), ממקמים, ומדביקים עם קצף פוליאוריטן ממיכל מאחורה ובצדדים.

ishc
17-05-21, 21:24
לאן להדביק??? מאחור יש חלל ריק.
לא עדיף להדביק לצדדים לרצפה ולאמבט עצמו עם סיקה?
איך אני אח"כ מיישם קרמיקה? עם דבק קרמיקה רגיל?
בגלגול הקודם עם הגבס בגלל שלא שמתי קונסטרוקציה הגבס התעוות בזמן ששמתי את הקרמיקה וזה יצא שזה נראה כמו.... טוב נו, אין דרך יותר נאותה לתאר את זה... תחת!!!

OFF-RoaD
17-05-21, 21:29
לאן להדביק??? מאחור יש חלל ריק.
לא עדיף להדביק לצדדים לרצפה ולאמבט עצמו עם סיקה?
איך אני אח"כ מיישם קרמיקה? עם דבק קרמיקה רגיל?
בגלגול הקודם עם הגבס בגלל שלא שמתי קונסטרוקציה הגבס התעוות בזמן ששמתי את הקרמיקה וזה יצא שזה נראה כמו.... טוב נו, אין דרך יותר נאותה לתאר את זה... תחת!!!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkמדביקים לחלק העליון (האמבטיה עצמה), לקירות משני הצדדים, ולחלק התחתון (פחות רלוונטי אצלך לדעתי). אחר כך את הקרמיקה מדביקים על זה עם דבק רגיל (חשוב להדביק את הקלקר קצת בפנים כדי שבסוך הקרמיקה והאמבטיה יהיו באותו מישור).

דבר איתי מחר, תקבל סרטון הדרכה מדויק מהשטח בוואטסאפ.

054-9416181

chewy
18-05-21, 07:53
אני מסכים צריך להשאיר אופציה לאוורור
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210518/931cf58ef1e9335df354224c0ce01c06.jpg

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
18-05-21, 08:58
אם אין פרט איטום מלא, חייבים לצאת מנקודת הנחה שכשל יתרחש, עכשיו השאלה היא מה קורה אחרי שהכשל קורה.
אני מסכים צריך להשאיר אופציה לאוורור, אני הייתי עושה פתחי אוורור בחלק הגבוה מהרצפה כדי למנוע ממים להיכנס לחלל הזה מהחלק התחתון.

++
זו הייתה הבעיה אצלנו.
מים נכנסו ולא היה מאיפה להתייבש.

ishc
18-05-21, 09:05
מדביקים לחלק העליון (האמבטיה עצמה), לקירות משני הצדדים, ולחלק התחתון (פחות רלוונטי אצלך לדעתי). אחר כך את הקרמיקה מדביקים על זה עם דבק רגיל (חשוב להדביק את הקלקר קצת בפנים כדי שבסוך הקרמיקה והאמבטיה יהיו באותו מישור).

דבר איתי מחר, תקבל סרטון הדרכה מדויק מהשטח בוואטסאפ.

054-9416181

Sent from my SM-N960F using Tapatalkתודה

alto
18-05-21, 10:47
:p
הבעייה כאן היא הסברתית
תסביר לאישה שאמבטיה גלויה זה עיצוב רטרו עדכני ויוקרתי

המשוטט
18-05-21, 11:32
:p
הבעייה כאן היא הסברתית
תסביר לאישה שאמבטיה גלויה זה עיצוב רטרו עדכני ויוקרתיבול

שתי פחיות רסטוליום בצבע נחושת וסגרת את הפינה.....

ואחרי שתשתחרר מהמחלקה האורטופדית נקבע מתי אני בא לתת לך יד ... ;-)

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

אומי5
18-05-21, 14:15
יש לי אמבטיה דומה, צבעתי יפה בלבן ושם זה נגמר.

בכל מקרה בגלל שזה אילתור תמיד יש עיניינים עם הניקוז, לכן הייתי משאיר אופציית פתיחה.

tom1105
18-05-21, 15:21
סתם מחשבה, למה לא פנל מבודד ? בטוח שאפשר למצוא שארית שתכנס יפה בין הרצפה לאמבט, יישום של סיקה / סופר 7.

לגבי אוורור, ענו כבר לפני, תריס מזגן וסע לשלום

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

moshe_levy
18-05-21, 19:47
אני מסכים צריך להשאיר אופציה לאוורור, אני הייתי עושה פתחי אוורור בחלק הגבוה מהרצפה כדי למנוע ממים להיכנס לחלל הזה מהחלק התחתון.זה עיקרון כן כי שום המלצה בשום סרטון לא מראים להשאיר פתח אוורור, פלוס זה שאף פעם לא ראיתי שמשאירים פתח אוורור ולמה שלא יהיה פרט איטום מלא תעשה איטום ושוב מים לא אמורים להיכנס.
עצם זה שנכנס לכם מים מסביב לאמבטיה או ברצפה הצמודה לאמבטיה זה לא תקין

Sent from somewhere....

ד ו ר ו ן
19-05-21, 08:13
עצם זה שנכנס לכם מים מסביב לאמבטיה או ברצפה הצמודה לאמבטיה זה לא תקין
Sent from somewhere....
לא הבנתי..
אתה זה שהציע להשאיר פתח תחתון.. שממנו יכנסו מים! (כי בכל זאת זו מקלחת)

moshe_levy
19-05-21, 11:52
ממש ממש לא, איפה ראית שאני זה שהציע להשאיר פתח למים???

Sent from somewhere....

ד ו ר ו ן
19-05-21, 14:48
ממש ממש לא, איפה ראית שאני זה שהציע להשאיר פתח למים???

Sent from somewhere....
טעות שלי
הצלבת תגובות בינך ובין Off-road.

ishc
21-05-21, 12:07
שילוב של העצות מפה ועוד התייעצות עם חבר אינסטלטור יצרו את זה.
אעדכן שאסיים. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210521/0c1345a40e6a3e4a297de179eb9c511d.jpg

ishc
22-05-21, 09:06
All done
תודה לעוזריםhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20210522/ea90d97703898061f28dfb680b8abf16.jpg

אומי5
23-05-21, 09:44
יפה מאוד, על מה הכל מודבק? ואיך חיברת? אני חושב שאתה צריך לתת פה כמה הסברים :)

-->