PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית בריכת שחייה מפח ו-PVC

אייל
17-05-21, 17:05
בריכת האינטקס שלנו (5.49 על 2.7 מטר) הלכה לעולמה. היא גרה בתוך בור באדמה ומכוסה בדק עץ שמתגלגל מעליה כדי למנוע מחבורת המזיקים בבית להגיע אליה ללא השגחה.
עקב העובדה שבריכות אינטקס ודומיהם הפכו יקרו בהגזמה וגם בגלל שהבור קצת בעייתי ובקושי מצליח להכיל את הבריכה עם רגליים פתוחות אנחנו משנים כיוון. בונים מסגרת ברזל ברוחב 2.74, באורך 5.5 מטר ובגובה 1.4 מטר. את המסגרת מחפים בפח לכל הגובה. קוברים את המסגרת בבור המדובר (את הרצפה ממלאים בחול מסונן ופלציב). לתוך המסגרת תופרים ומלחימים PVC כולל שוליים שנתפרים עם לולאות בקצה ונקשרים למסגרת מבחוץ.
כמה שאלות לגבי המבנה עצמו. חשבתי על מסגרת מברזל 40X40 עובי 3 מ"מ. בתוכה כל חצי מטר ברזל 20X20 על 2.5 שיורד מלמטה למעלה. עליהם ירותך הפח בעובי 1 מ"מ. כל זה כמובן מגולוון. באמצע המסגרת, בשתי נקודות, לתמוך "רגל" לכיוון דפנות הבור עם מפזר לחץ בריא (פלטה עגולה בקוטר 30 ס"מ עובי 8 מ"מ).

האם מידות הברזל סבירות?

נמרוד
17-05-21, 18:04
למה לא תיצוק בריכת קצינים אותנטית כמו הסורים? את הבור כבר יש לך.

אייל
17-05-21, 18:25
כי זה יותר מסובך. גם בעייתי מבחינת רישוי.

boaz avrahami
17-05-21, 18:55
מה רישוי?
זה של קצינים

בסוף כל המשחקים האלו יעלו יותר ותמיד ירגישו פחות.

omri_t
17-05-21, 19:26
הלחמות pvc להתחיל.לחפש הזילות לרורן לתקן
יעלה לך יותר בסוף...

בדיוק הזקן סיפר לי על הניסוי בנחש צמא עם ה pvc....

נמרוד
18-05-21, 11:29
בדיוק הזקן סיפר לי על הניסוי בנחש צמא עם ה pvc....

עדות ישירה? הוא ראה את הכלובים של החייזרים?
תרחיב פה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/120662

אייל
18-05-21, 13:35
עזבו חלפות כרגע, השאלה פשוטה... האם ברזל 40X40 על עובי 3 מ"מ זה מספיק?

נמרוד
18-05-21, 13:53
עזבו חלפות כרגע, השאלה פשוטה... האם ברזל 40X40 על עובי 3 מ"מ זה מספיק?

מכירים אותך, כבר יש לך את החומר, בגלל זה אתה רוצה להשתמש בו, אז לך על זה.

נדמה לי שהיתה לא מזמן שאלה דומה, לגבי איזה טריבונה בבית כנסת וכבר היה לו פיגומים משומשים וקרשים וחוטי ברזל, והוא שאל אם זה מספיק חזק.

במקרה שלך זה כנראה פחות מסוכן, כי לאן כבר אפשר ליפול כשאתה בתוך בור?

(וברצינות לשם שינוי - אולי לא הבנתי נכון את התיאור המילולי, אבל אם כן אז זה רעיון מטומטם. תיצוק בטון כדי להחליק את הבור ואת זה תכסה בPVC נניח. לבנות קונסטרוקציה חיצונית כשכבר יש לך בור? לא מבין את ההגיון, וזה יעלה בוודאות יותר מבריכת אינטקס קנוייה. תחשב רק את כמות הברזל).

zivo
18-05-21, 14:16
נדמה לי שהיתה לא מזמן שאלה דומה, לגבי איזה טריבונה בבית כנסת וכבר היה לו פיגומים משומשים וקרשים וחוטי ברזל, והוא שאל אם זה מספיק חזק.

+++ :-)
1- הם אפילו לא שאלו.
2- הערה כזו ממך? משתמש "רגיל" כבר היה נחסם.

יונימוג אדום
18-05-21, 18:25
קיימות בריכות שחייה קבועות אשר נבנות באותה הצורה - קונסטרוקציה מפרופילים , בצד הפנימי פח מגלוון ועליו יריעת PVC מולחמת .
אולם הבריכות האלו מותגנות בתוך בור חפור ואז לפני שממלאים מים ממלאים את החלל בין הקונסטרוקציה לבין החפירה במדה - חול מעורב עם מלט אשר מדפן את הכל .
לאחר מכן ממלאים מים אשר לא ירוקנו יותר - משקל המים תומך מבפנים את הפחים .
זה פיתרון שמיושם בהרבה מאוד בריכות שחיה .
לגבי החוקיות - זאת בעצם בריכה בנויה לכל דבר , אך אמרת שיש לך דק לכיסוי הכל .

אילן

Juv
18-05-21, 18:37
שמעתי על חברה שעושה בריכות מבוססות על מכולות.
אין לי מושג מה המחירים וכו', אבל אולי יתאים לך.
תנסה לחפש בגוגל "בריכה מכולה".

זוהר לב
19-05-21, 15:39
יש במזבלות של עיריות מלא מכולות זבל ישנות ופתוחות מלמעלה(צפרדעים). זרוק יריעת PVC פנימה ללא הלחמות וללא בטיח ויש לך אחלה בריכה.
https://www.youtube.com/watch?v=Ll-B7c_k-zo

-->