PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לפני קנייה

ilanmo
18-05-21, 21:46
שלום לכולם
אני מעוניין לרכוש רכב 4x4 ראשון וחשבתי על פורסטר.
שמתי לב שהדגמים החדשים יותר מגיעים עם מנוע 2.5 ליטר לעומת 2.0 ליטר בדגמים הקודמים.
האם השינוי הוא משמעותי מאד ויהיה נכון להתמקד רק בגרסאות אלה או שניתן לחשוב גם על מנועי ה 2.0 ליטר?

תודה

קייס קינום
18-05-21, 23:04
אני לא איזה מומחה אבל תחשוב פשוט - הרכב נמכר כבר אי אילו שנים עם מנוע 2.0, עד כה צבר בשוק מוניטין חיובי מאד (לא טיל, אבל אוטו בסדר גמור). מה כבר יכול להיות?

mikyl
19-05-21, 09:21
קודם כל אתה מחפש חדש או משומש? לדור 5 בארץ 3 שנים ולמצוא אחד יד 2 יהיה די קשה, פעם ניסיתי. הם גם די מחזיקים את המחיר. על רכב יחידי שראיתי ספורט בן שנתיים ביקשו כמעט כמו על X חדש.

ilanmo
19-05-21, 09:37
בוקר טוב.
אני מחפש משומש אבל כמו שכתבת קשה מאד למצוא והמחיר הנדרש הוא מעל המחירון, ולא במעט.
דור 4 הוא עם מנוע 2.0 ליטר, מה שקצת הטריד אותי לגבי הכח של האוטו (150 כ"ס לעומת 182 כ"ס) ויכולת הגרירה שלו. (ייתכן ולסיפור יצטרף קראוון)
אבל בבדיקה שעשיתי ראיתי שיכולות הגרירה של 2 הדגמים זהות ואלי כן אנסה להתמקד בשנתון האחרון של דור 4

ilanmo
19-05-21, 15:55
שוב שלום.
בהמשך לשאלותיי הקודמות, אשמח לעוד 2 תשובות.
ייתכן ומצאתי שנת 2019 דגם ספורט. המחיר המבוקש הוא כ 10K מעל המחירון. האם אלה המחירים בהם נמכר הרכב?
האם יש מוסך מומלץ בירושלים שאפשר לקחת אליו את הרכב לבדיקה?

תודה

Asaf-a
19-05-21, 16:05
מבחינת יכולת שטח, דגם הספורט נחות מהדגמים ה״נחותים״ עקב גלגלי 18״, פתיר על ידי החלפת הגלגלים ל17״ שפחות בעייתיים.

בירושליים יש את מוסך סוכנות שמעון ברזילי, אם כי הפורסטר שלי טופל שם על ידי הבעלים הקודמים ומצאתי עדויות מטרידות לרמת הטיפול.

עקרונית למיטב ידיעתי אם האחריות לבדיקה חשובה לך (לדעתי אין לה ערך כי מכסת״ים עצמם מכל כיוון) אז רק מכון, אני לא חושב שלבדיקה מומלצת במוסך יש כיסוי מבחינת אחריות.

אישית איני בודק במכון.

Asaf-a
אסף.א

ilanmo
19-05-21, 16:49
היי אסף
תודה

תוכל להרחיב בנושא גודל החישוקים? מה הבעייתיות עם "18 לעומת "17?

Asaf-a
19-05-21, 17:22
קיימת אופנה טיםשית לצייד רכבים בגלגלים גדולים מדי שמחייבים צמיגים חתך נמוך יחסית, הקוטר החיצוני תמיד זהה

אפילו בכביש זה פוגע בנוחות ובשטח זה מפגע משמעותי כי מחייב צמיגים עדינים יקרים ופחות מבחר לצמיגי שטח.

דגם הפורסטר ספורט מגיע על גלגלי 18 אינץ וצמיגי חתך נמוך.

ניתן לשמנך ולעדכן ברשיון אבל זה כאב ראש מיותר, עדיף מראש לקנות דגם אחר בהנחה שאתה רוצה לרדת לשטח.

Asaf-a
אסף.א

-->