PDA

צפייה בגרסה מלאה : טופו - היילקס 94

foty
30-05-21, 12:25
שלום לכולכם ,

סיפור רקע קצר -
נכנסתי לעולם הג'יפים בגיל 16 כיום אני בן 30 , היה ויטרה , היה גימני , היה סמוראי ..
עם השנים מבינים - שתגדל תהיה היילקס https://lh4.googleusercontent.com/Q7AXhhG7BxIb-ruzA9Pe81cbvyTiTFJA3OZnE7-Xv9W5nXUhQMdYJdOZ1u7mCd6zvrjqsOrNUd78Jhx DLz1BO-sZDa1blw_JrnT8NwDl873-_h6zcsiVJwLuGr2IWxqXthqqbGx4
לפני כשנתיים וחצי חיפשתי לי היילקס עם 2 סרנים חיים , הפכתי את יד 2 כמה חודשים טובים ואז עלה לי רעיון לעלות פוסט חיפוש בפייסבוק (קבוצה של היילקסים ) , תוייגו כמה אנשים ושלחתי כמה הודעות פרטיות , אחד האנשים שתוייג ענה לי ואמר לי "לא חשבתי למכור בכלל אבל תבוא לראות את הרכב בכל זאת " .

ברגע שראיתי את הרכב הבנתי שיש לי פה עסק עם רכב שחוט וגמור ..
פתחתי מכסה מנוע , הכל נוזל ומקרקש אני מרגיע את עצמי , לפחות מנוע עם טורבו ..
פותח דלת נהג וכאן החלטתי לקחת את הרכב לא משנה מה המצב שלו , מצאתי עוד זוג ידיות טרנספר חביבותhttps://lh6.googleusercontent.com/rUyVtUaRjc7C7KGnoR5UV0duT8oah5Hcrghz9-Z67ZZ-Y_BYIn51KzMVRomjW1RkDqP93zs_FugVgQLm3gdy 22orKXMhNGHszUklr39Jyho54jXLOSYFTpeh2oxC x-36WBfMAHVx.
יורד מתחת לרכב ומבין שיש לי עסק עם נבלה שחוטה יותר ממה שחשבתי , נזילות בכל מקום .. מהסרנים לגיר לטרנספרים ולמנוע ..
חופשים במוטות היגוי , חופשים בבוקסות של הקפיצים\בולמים ...
מתבונן על הסרן האחורי , יש נעילה אבל הקונקטורים שבורים

מתבונן על הסרן הקדמי , יופי גם פה יש נעילה .. אבל פה החוטי חשמל פשוט קרועים .
מיגון סף - יש
פגוש אחורי\קדמי+כננת - יש
לסיכום רכב שעבר מקצה שיפורים אבל קרעו אותו,
בדיוק הרכב שמתאים לי https://lh3.googleusercontent.com/uAD6DIS3XMg6jlVODkBHnxX-DEli362Xre4lD89GEY1JLWkcvBSDbtxabLz2xeQX xy-ba1QFcS_D8wisb_EXJSyX2JPT0ReXwDigu4bGRro EHVpWaZ9X6yBPYad_uQCC3R66XcmB

סגרתי עסקה טובה עם המוכר ולקחתי את הרכב ישר לביתי לא לפני שגילתי מהמוכר שישנם 4 בולמי פוקס אשר שייכים לרכב אצלו במחסן !
134061134060134062

תקלה ראשונה - בסיבוב הראשון מחוץ לבית עם המזל הנאחס שלי , הפלוס של המצבר נגע במכסה מנוע ושרף לי את האלטרנטור - אחרי 1000 ש"ח נקנה אלטרנטור משופץ (פעם הבאה אני משפץ לבד )
בנוסף פנימית של אופניים על הקוטב של הפלוס למניעת מקרים כאלו בעתיד .
(נחזור לפה בהמשך)

לא לקח יותר משבוע וכבר התחלתי לפרק את הרכב לגורמים ..
ניקוי צמת חשמל שעברה התעללות במשך 25 שנה - לפחות עשרות מטרים של חוטי חשמל פורקו מהרכב, אחרי פירוק כנף ימין התגלה קרע בבודי בדיוק איפה שהמצבר יושב , כל הפח משוחרר ונותן למצבר לקפץ למעלה ולמטה! (ראו למעלה אלטרנטור)

אחרי ריתוך הקרע וחיזוק של האזור עם פח 4 ממ סיימתי גם עם זה (עד להוצאת המצבר מתא המנוע לארגז)

שיפוץ מנועי נעילות דיפרנציאל .(אפרסם מדריך מפורט בהמשך)

חיזוק ברגים בכל הרכב (ממליץ לכל בעלי הג'יפים לעשות זאת לפחות פעם בשנה )
טיפול יסודי - שמן מנוע , שמן 80-90 בסרנים ,גיר וטרנספרים . החלפת פילטרים .
החלפת תושבות גיר וטרנספר (יש 2 בעקבות הדאבלר)
החלפת תושבות מנוע.

שבוע לאחר מכן שלחתי את הרכב לטיפול כללי במוסך + טסט (טעות חמורה שתחזור שוב עוד פעם אחת)
אחרי 6 אלף ש"ח הרכב יצא עם טסט והחלפת רכיבים בטיחותיים ( ברקסים, תפוחים , נזילות בסרן האחורי ועוד כל מיני שטויות שלצערי אני כבר לא זוכר )
עבר לו עוד שבוע והחלטתי להחליף את הקפיצים הגרועים שיושבים כרגע על הרכב , הזמנתי קיט הגבה של EFS , בנוסף הותקנו בולמי הFOX .
הרכב נראה מדהים !
134064134063134065
איך שאני יוצא ממתקין ההגבהה , 50 מטר נסיעה (לא מגזים ) ופתאום בום! נשבר טלטל באמצע רחוב צר בתל אביב ..(מזכיר לכם שעבר שבוע מאז הטיפול במוסך, הרכב נסע 200 קילומטר)

אחרי חיפושים רבים מצאתי יבואן מנועים שמוכן לעשות החלפת מנוע במחיר טוב (8500 כולל עבודה ומעמ)
על הדרך הוחלף הטורבו ,משאבת סולר ,גלגל תנופה וקלאץ' חדש . (עוד 4000 כולל עבודה ומעמ).
אחרי שבועיים התחיל לנזול באטם בין הגיר למנוע (עוד סיבה לא להתקרב למוסכים)
הביקור במוסך לפי דעתי זאת טעות חמורה שלא תחזור שוב לעולם.
אחרי החלפת הלב של הרכב החלטתי להחליף כבר את הצמיגים הגמורים שהיו על הרכב (BF , קוביות נתלשו)
שוטטתי במרשתת והבנתי שהצמיגים של OPEN COUNTRY M/T - TOYO יתנו לי את מקסימום הביצועים במקסימום אמינות.
במהלך הרכבת הצמיגים החדשים התגלו כמה דברים מעניינים -
הגובה של הצמיג גבוה ב4 ס"מ מהצמיג BF A/T שהיו .
הצמיג מאוד מאוד קשיח (הבחור התקשה להכניס אותו לג'אנט).
אם הזמן שעובר הבנתי דבר אחד , הצמיג הזה צריך להיות מקסימום 10 PSI כדי לעבוד יפה בשטחים סלעיים.

לאט לאט הרכב מקבל צורה :)
134066134067

טיול מדבר ראשון- סוף שבוע עם חברי הטוב בציר המצלעות עבר בהצלחה מרובה , סוף סוף נהנתי מהרכב והכל תקתק כמו שעון .
134040

טיול שני לאזור אשתאול , אזור מדהים עם המון מכשולים מעניינים .

שלחתי את חברי הטוב לבדיקת השטח לפני תחילה מעלה (לא זוכר את שמו ) , הוא חוזר ואומר לי אפשרי לעלות…
מתחיל בעלייה , הרכב מתנהג מדהים , ואז הגעתי למכשול האחרון - מדרגה בגובה מטר ובור עמוק בצד שמאל ואין לאן להסתובב … מסתכל על חברי הטוב , הוא מסתכל עליי והבנו באותו הרגע שעשינו טעות שהתחלנו את המעלה :X

אחרי כמה נסיונות לעלות את המדרגה ללא הצלחה ואחרי נפילה כואבת על הדרייבשאפט האחורי הוחלט לחבר את הכננת לעץ קרוב ולהתחיל לטפס ביחד עם הכננת (פעם ראשונה שניסיתי אותה בעומס ) , עברנו גם את המדרגה האחרונה ! שימו לב - ברגע שהכננת הוכנסה לפעולה אין אף אחד שנכנס לטווח הקריעה של הכבל ,לצערי בזמן שירותי הצבאי הבנתי את המושג "נכתב בדם" לא לוותר על הדברים הללו ,תרחיקו את כולם ותחסכו לעצמכם כאבי ראש.

איך שמגיעים לסוף המעלה ומתחילים נסיעה חזרה בשביל , אני מתחיל לשמוע ולהרגיש דפיקות חזקות מהסרן האחורי … אוי לא .. אכלתי אותה .. נשבר הקורונה והפיניון !
פירוק דרייבשאפט אחורי ושילוב 4X4 לטובת הנעה קדמית ויאללה נוסעים הביתה .
134041

כמה ימים לאחר מכן התחיל תהליך הפירוק של הביצה ..
הוצאה של ציריה אחורית שמאל גרמה לי לחייך מקצה לקצה .. גיליתי שהציריות האחוריות עשויות מכרומולי עם כיתוב TG! תאמינו לי שצעקתי לשמיים :P
אחרי פירוק הביצה רואים בבירור את השיניים השבורות .
134042134043

חשבתי לעצמי האם להזמין קורונה פניון (900 ש"ח לפני משלוח ומעמ) או לקנות כבר ביצה קומפלט (2600 ש"ח)

בסוף הוחלט לקנות ביצה קומפלט , אחרי הרכבה ונסיעת מבחן של הרכב הכל חזר להיות כשורה :)
בזמן הזה הוזמן שעון לחץ לבדיקת הBackLash של השיניים , מיסבים ומחזירי שמן , שרוול קורס .

כדי שבפעם הבאה שאני אצליח לשבור ביצה (בטוח זה יגיע מתישהו ) אני כבר לא אקנה ביצה קומפלט אלא ישפץ את הנוכחית .

בנוסף לקחתי את הרכב לבאסם מכפר קאסם לשיפוץ הדרייבשאפטים - בחור מקסים ומקצועי (אם כבר אז כבר ).

למזלי באסם קלט שיש פה בעיה . הדרייבשאפטים כבר בסגירה מלאה שהרכב יושב על הקרקע (הם ארוכים מידי ) והנה הסיבה שנשברה לי הביצה …
אחרי פירוק הדרייבשאפט האחורי באסם קורא לי לליפט ונותן לי לסובב את הפלנאג' האחורי עם היד , וואו איזה חופש ואיזה רעש נורא .. מתברר שבעקבות זה שהדרייבשאפט היה ארוך מידי הוא הרס את המיסב יציאה של הטרנספר ואת הביצה על הדרך :mad:

לא כייף בכלל אבל בשביל זה קניתי רכב לשיפוץ :cool:

ההחלטה הבאה בתור זה שיפוץ טרנספרים והחלפת אטמים ומחזירי שמן .

הוזמנו אטמים ,מחזירי שמן ,אומים ועוד כל מיני חלקים , ברגע שהגיעו התחילה העבודה בהורדת גיר+טרנספים .
(מיסבים לא הוזמנו מחו"ל רק בגלל שאני לא בטוח עדיין מה צריך להחליף )
134044

אחרי פירוק מתיש של הגיר + הטרנספרים , הכל עבר שטיפה זריזה עם מסיר שומנים וגרניק לפני תחילת הפירוק עצמו.
134045134046134048134049

פאדיחה טיפשית שלי - לא פירקתי מצבר בזמן פירוק הסטרטר .. הסטרטר נשען ל5 שניות על השלדה ונשרף המצבר (מצבר חדש של בוש 800 ש"ח הלך לפח )
134050

הטרנספרים פורקו לגורמים ואז התגלה הנזק , 3 מיסבים גמורים , 2 מיסבי סיכות מפורקים לחלוטין , רוב מחזירי השמן בלויים , בנוסף גיליתי שבשני הטרנספרים שלי יש קיט יחסי העברה של 4.7 … בדרך כלל בדאבלרים שמים רק 4.7 בטרנספר אחד , שוב החיוך עלה מקצה לקצה.

היו 2 מיסבי סיכות שהיה חייב ברנר + יצירת חולץ מיוחד כדי לחלץ אותם .
1340511340521340531340541340551340561340 57

נסיעה קצרה לבית המיסב בתל אביב , חייב לציין לטובה את השרות ואת הרצון לעזור .
כל המיסבים חוץ מאחד (מיסב על הציר האחורי ) היו במלאי . את המיסב האחרון הזמינו לי במיוחד מיפן , אחרי שבוע וחצי עשו לי משלוח ישירות לביתי עם כל המיסבים החסרים .
134058

סוף סוף אפשר להתחיל להרכיב את הטרנספרים .
ההרכבה עברה חלק , מחזירי שמן חדשים גם לגיר ולמנוע (מה שהוזמן מחו"ל).

בזמן הזה שלחתי לחרט מידות כדי שיצור לי כלי למרכוז קלאץ' (100 ש"ח)

אחרי הרכבה של הגיר והטרנספרים למנוע (לא פשוט ללא ליפט , השתמשתי ב3 רצועות ראצ'ט כדי למרכז את הציר של הגיר לקלאץ' ).
באותה ההזדמנות אמרתי לעצמי , יאללה זמן טוב לשפץ סרן קדמי ,

מתחיל לפתוח ברגים , מוציא את הציריה הראשונה ושוב פעם עלה לי חיוך מקצה לקצה ! גם פה יש ציריות כרומולי עם כיתוב TG !
אז אולי קניתי נמר בשק ולא חתול בשק ?
אחרי סיום שיפוץ הסרן הקדמי והרכבה של כל החלקים והרכיבים +מילוי שמנים אני מניע את הרכב ,מכניס לראשון ושום דבר לא קורה :X חשבתי לעצמי אוי ואבוי מה עשיתי לעצמי …
ישבתי לרגע סיגריה בצד והסתכלתי על הרכב , מצאתי את התקלה! הטרנספר היה בניוטרל :P
אחרי שילוב הטרנספר הרכב נסע כמו חלום , ללא רעשים מיותרים מאזור הגיר והטרנספר , סוף סוף!
לאחר כמה חודשים שהרכב נוסע יום יום לעבודה ובחזרה (ככה נוסעים עם חיוך לעבודה :P )

נוסע לסיבוב קצר מסביב לבית והמנוע מתחיל לגמגם , פתחתי מכסה מנוע וראיתי נזילת סולר במזרק מספר 3
קישור לתהליך שיפוץ המזרקים (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/120691-%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A5-%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-2LT).

אחרי שיפוץ המזרקים הרכב נוסע מדהים !
אחרי סיבוב שלישי עם הרכב באזור הישוב , מחנה את הרכב בחנייה שלו ופתאום אני רואה נזילה רצינית ..
אחרי חיפוש קצר מתגלה הבעיה , הטרנספר האחורי (יש 2 אני מזכיר) נוגע בצנרת מתכת של הובלת הסולר מהמיכל . כנראה עם הזמן מרוב רעידות ושפשופים הצנרת פשוט נקרעה.

המוסך שהתקין את הדאבלר מראש ברכב הזה לא חשב לבדוק לעומק את הצנרת מתכת וכמה היא קרובה לטרנספרים , בנוסף חיתוך הפתח הנוסף לידיות נראה כאילו מישהו חתך עם מספרי ברזל ולא עם דיסק או כלי ייעודי.
הצינור מתכת נחתך קצת לפני הקרע שלו , והועבר צינור גמיש חדש שבטוח לא יתקרב לטרנספר יותר .
(ביינתים הוזמן כלי שמרחיב את הצינור כדי שהצינור יתחבר טוב יותר - קישור (https://www.ebay.com/itm/393181891131))
לבינתיים זהו..

134059

שמואל

foty
30-05-21, 12:42
סרטון קצר - מעלה אשלים
קישור

(https://drive.google.com/file/d/1mPEPzXE-Krjf6ryoU4HwUBUC2aHyUfyM/view?usp=sharing)סרטון קצר - אשתאול כננת
קישור (https://drive.google.com/file/d/1nb_vRGtzLNdj2_uaZ7XrwDJAPo267Qoz/view?usp=sharing)

איל מ
30-05-21, 12:47
איזה כיף לקרוא פוסט כזה. כל הכבוד.

מוכר???

foty
30-05-21, 12:54
איזה כיף לקרוא פוסט כזה. כל הכבוד.

מוכר???

אין שום סיכוי :cool:

הרבה שעות עבודה הושקעו ברכב הזה ;)

גלעד .ג.
30-05-21, 20:32
נראה שקנית נבלה אמיתית, כל הכבוד שאתה לא מתייאש!
בתור בעלים של היילקס כבר המון שנים מובטח לך עתיד מהנה ביותר...

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
30-05-21, 20:43
כל הכבוד על הנחישות. אני הייתי מתייאש, בוודאות. לא הספקתי לעשות ב16 שנים את מה שעברת בשבוע.
וגם, זה אמנם לא מפתיע, אבל תיאור עבודות העבר של בעלי המקצוע מדכדך.

hadtomer
30-05-21, 21:08
אני קורא ומתמוגג מהנאה. לא רק על רמת הפירוט- אלא על רמת המחויבות והנכונות לשקם את הרכב. זה רכב שניכר שנבנה באהבה.

tom1105
30-05-21, 21:09
סחטיין עליך.
מרשים ביותר

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
30-05-21, 21:22
וואו!
כייף לקרוא וביתיים על הרוח ואי הוויתור.
נראה לי שרק הרווחת בסוף.

GodsFather
30-05-21, 21:25
רווק נכון? [emoji16]

Sent from my HD1903 using Tapatalk

amirmoshe
30-05-21, 22:03
כל הכבוד!!!

דרך אגב, מומלץ בדואל שיהיה טרנספר אחד עם יחסים מקוריים 2.28.
בנסיעות במדבר לפעמים זה ממש נוח ויעיל וה4.7 מחייב מעברים תכופים בין high לlow.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
30-05-21, 23:36
כל הכבוד!!!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
מצטרף שאם כבר יש 2 תיבות אז עדיף להשאיר אחת ביחס מקורי.

אצלי בלי דואל אבל עם 4.7 בתיבה, רק דברים טובים.
לא מרגיש בחוסר.
היכן שמגיעים להילוכים הגבוהים ב-LOW,אתה כבר נוסע ב-HIGH.

איל מ
31-05-21, 06:38
רווק נכון? [emoji16]

:D:D:D

ד ו ר ו ן
31-05-21, 07:38
יחסים מקוריים 2.28.

ד״א אני די בטוח שהמקורי הוא 2.56

tooshey
31-05-21, 08:19
כל הכבוד על הנחישות. אני הייתי מתייאש, בוודאות. לא הספקתי לעשות ב16 שנים את מה שעברת בשבוע.
וגם, זה אמנם לא מפתיע, אבל תיאור עבודות העבר של בעלי המקצוע מדכדך.

זה בדיוק ההבדל בין לקנות רכב מקורי במצב טוב ולשפר אותו בצורה ליניארית לטעמך ,לבין קניה של רכב משופר אבל לעוס, שאמנם חוסך לך כסף בקניית מכלולים יקרים, אבל מפתיע אותך בתקלה אחרי תקלה ובסוף יוצא שאתה בונה את הרכב מחדש.
והכי חשוב צריך לזכור שהרכיבים הכי חשובים באוטו זו השלדה והבודי.
אותם בד"כ לא מחליפים וחיים עם הצרות שלהם לנצח.
כל השאר מתחלף בלי בעיה.
לגבי בעלי המקצוע, זו באמת מכה, וטוב עושה פותח השרשור שמטפל לבד ברכב.
הילקס אינו אוטו מסובך וכל הידע קיים ונגיש.
אבל, הידע הנוגע להילקס הולך ונעלם ממוסכים רגילים.
איזה מוסך רגיל מתעסק היום עם לוקרים בטבורים ? דיפרנציאל ? טרנספר ?
בעידן הליסינג החד פעמי, מוסכים בקושי יודעים לעשות טיפול ולהחליף רפידות בלם.
לא יודעים ולא רוצים להתעסק עם דברים מורכבים.
כל בעל רכב ישן, לא רק הילקס, שבתמימותו נכנס למוסך רגיל ומצפה לקבל שירות טוב במחיר זול, שלא יתאכזב ולא יהיה מופתע מהתוצאה הירודה.
פעם קראו לזה "גורו לנדרובר ", אבל זה נכון לגבי כל רכב שטח ישן ואייקוני ששורד את ה25 שנה .
טויוטה, לנדרובר, איסוזו, סוזוקי סיקס וסופה.
צריך מוסך מתמחה שלא רק בעל ידע מעמיק ברכב הספציפי, אלא גם שמחזיק מלאי חלקים קטנים ונדירים ושיכול לפתור תקלות שמתגלות תוך כדי הטיפול.
ולא, איני מתכוון למוסכי רשת היבואן...

בברכה, טושי

tom1105
31-05-21, 08:49
זה בדיוק ההבדל בין לקנות רכב מקורי במצב טוב ולשפר אותו בצורה ליניארית לטעמך ,לבין קניה של רכב משופר אבל לעוס, שאמנם חוסך לך כסף בקניית מכלולים יקרים, אבל מפתיע אותך בתקלה אחרי תקלה ובסוף יוצא שאתה בונה את הרכב מחדש.
כל השאר מתחלף בלי בעיה.
כל בעל רכב ישן, לא רק הילקס, שבתמימותו נכנס למוסך רגיל ומצפה לקבל שירות טוב במחיר זול, שלא יתאכזב ולא יהיה מופתע מהתוצאה הירודה.
פעם קראו לזה "גורו לנדרובר ", אבל זה נכון לגבי כל רכב שטח ישן ואייקוני ששורד את ה25 שנה .
צריך מוסך מתמחה שלא רק בעל ידע מעמיק ברכב הספציפי, אלא גם שמחזיק מלאי חלקים קטנים ונדירים ושיכול לפתור תקלות שמתגלות תוך כדי הטיפול.

בברכה, טושיאתה כל כך צודק שזה מעצבן.
מעטים המוסכניקים שמכירים / מעוניינים / יודעים לטפל בנבלות בנות יותר מ10 שנים...

גראנד 2004, מטפל בבית במה שאפשר, במה שלא, מזמין תור מראש לאחד הבודדים שעדיין מאבחן ופותר תקלות בלי להחליף חצי רכב על חשבוני

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

דרור ברלי
31-05-21, 09:22
לא בדיוק.....

כל משפחתית מודרנית "חד פעמית" היא רכב מורכב פי כמה וכמה מהנבלות שלנו.
כדי לטפל בה כהלכה, מוסך צריך להיות מצויד היטב ובעל וידע נרחב. בעל הרכב משלם על זה....

foty
31-05-21, 10:15
תודה לכולכם על התגובות :)

רווק נכון? [emoji16]

בוודאי :cool:

אחרי כמה טיולי מדבר נחמדים , לא נתקלתי בשום בעיה .. מכניס LOW ראשון והילוך4-5 ונוסע לי 10-20 קמש (גם ככה אני לא נוסע יותר מהר)
האהבה הגדולה שלי היא לעיסת סלעים - כרגע צריך רכב עם רשיון כביש אחרת מזמן כבר היה צמיגים גדולים יותר. (עוד 3 שנים אספנות:cool:)
להכניס את הדאבלר לפעולה עם פעמיים 4.7 זה מדהים לטיולי סלעים -בדיוק מה שאני אישית צריך\רוצה .

כל השאר מתחלף בלי בעיה.

בברכה, טושי

אתה צודק לגבי קניה של רכב משופר ולעוס ... מראש חיפשתי לעצמי כזה , אחרי תחשיב כלכלי עדיין היה לי יותר "זול" לקנות את הרכב הזה ולשפץ את המכלולים הגמורים מאשר לקנות אחד "נקי" ולהביא אותו לאותה הרמה .
למזלי השלדה ברכב במצב מעולה , הבודי צריך לעבור שיפוץ רציני בהמשך ... יש כבר תכנונים ורעיונות אבל יקח עוד קצת זמן לביצוע ,והכי חשוב אני אבצע הכל לבד .
לפני כחודש עבדתי על סמוראי של חבר קרוב .. פחחות , טלאים , צבע (רפטור) .
יצא מדהים! פחות או יותר הכיוון שיהיה בהיילקס רק בצבע שונה .
134071134072134073134074134075

המקצועיות של המוסכים בארץ באמת ירודה... אבל כמו שבג'יפולוג אומרים - ג'יפ בונים , לא קונים :D
גם אל תשכח שרוב המוסכים לא מחזיקים את הכלים הנכונים כדי לעבוד על הרכבים האלה .. הדוגמא הכי מוכרת זה האום 54 מ"מ של המיסבי גלגל , לא היה רכב אחד שעבדתי עליו במהלך חיי שלא סגרו לו את אום הזה עם פטיש ומברג ...למה לקנות בוקסה שעולה 150 שקל עם אפשר ככה.. ואז אנשים לא מבינים למה הם מחליפים מיסבים בתכיפות גבוהה..

לגבי המוסך הראשון שהלכתי אליו , הלכתי לשם בעקבות המלצה של חבר שמטפל אצלו כבר כמה שנים (גם היילקס 97) , המוסך לא זול.. חיפשתי מישהו שידאג לי לרכב (טיפש שכמוני).
טושי אני מבטיח לך שאם הייתי מתגורר יותר קרוב אלייך הייתי שולח אלייך את הרכב במקום למוסך השני (בעקבות המלצות של המון שנים).

לגבי חלקים קטנים ונדירים אתה צודק לחלוטין , לא פעם ולא פעמיים הרכב עמד מעל לחודש בעקבות חוסר של חלק.
מאז הגדלתי ראש ולמדתי ... מלאי של רוב מחזירי השמן והמיסבים-מנוע,טרנספר,סרנים , אטמים למיניהם וחלקי חילוף שהצלחתי לשים את ידי (טורבו , אלטרנטור , מדחס , משאבת הגה , תיבת הגה ועוד כל מיני )
הפרוייקט הקרוב הוא להחליף אטמים של הטורבו אז על הדרך אני כבר מזמין קיט שיפוץ (אם כבר אז כבר), מבטיח לכם תמונות והסבר .

שמואל

ד ו ר ו ן
31-05-21, 10:36
לא בדיוק.....

כל משפחתית מודרנית "חד פעמית" היא רכב מורכב פי כמה וכמה מהנבלות שלנו.
כדי לטפל בה כהלכה, מוסך צריך להיות מצויד היטב ובעל וידע נרחב. בעל הרכב משלם על זה....

התכוונת שהמוסך צריך שקע באוטו שהגולם ברכב יגיד לגולם במוסך מה להחליף.

בפרייבט אני מטפל במוסך, ויותר אני מקבל את הרושם שהמוסכניק הוא כבר לא מוסכניק, אלא קורא תקלות אנושי שמקבל מהמחשב הנחיה מה להחליף.
יש פחות ופחות מכונאים בהגדרה שהייתה.

-->