PDA

צפייה בגרסה מלאה : רוצה להיות ג'פאי.

Koolik3
31-05-21, 17:57
שלום לכם. כמו רבים אחרים אני רוצה להגשים משאלה, לקנות ג'יפ ולהתחיל לטייל בשטח.
אני רווק, בן 43 עם כלב גדול. אין לי ניסיון בנהיגה בשטח. אני מחפש ג'יפ ישן, אמיתי עם הילוך כוח. אני מתכוון לעבור כמה קורסים בנהיגת שטח, ולהצטרף לקבוצות ג'יפאים בטיולי שטח.
*תקציב 50,000 + 5-10,000 לתיקונים, תוספות, יישור קו. איפה מחפשים
*רוב הק"מ יהיה בכבישים סלולים. טיולי שטח בסופי שבוע. סה"ע ק"מ שנתי סביב 15,000 ק"מ
*אוטומט
*האם יש עדיפות לדיזל או בנזין?
*האם מבצעים בדיקה לפני קנייה, או שזה מיותר בגלל גיל הרכב.
אני תושב מצפה רמון ולכן הטיולים, לפחות בהתחלה, יהיו באזור הנגב.
אשמח לקבל המלצות ועצות .

erezgur
31-05-21, 19:11
ברוך הבא,

ההמלצה הכמעט אוטומטית להרכב כמו שאתה מתאר (בודד + כלב) היא ג'ימני שמאפשר לך עבירות גבוהה, יכולות שטח ללא פשרות אבל רכב קטן, זול יחסית לתחזוקה ואמין.

אולי יהיה קצת צפוף לכלב גדול וציוד טיולים, אבל בהחלט יתן לך אפשרות לחוות את נושא טיולי השטח ולהחליט האם מתאים לך או לא.

לא התייחסת לאופי הטיולים (אני מניח שראית את השאלון בשרשור הנעוץ בראש הפורום) רק ציינת שחשוב לך הילוך כח - זה פוסל את הרכבים הרכים יותר אבל משאיר למשל גם גרנד ויטרה שהוא קצת פחות מתאים לאתגרי שטח קשים (בהשוואה לגימני אבל בהחלט יאפשר לך לטייל ברוב המסלולים בארץ ויהיה מרווח יותר ועדיין זביר מאד מבחינת אחזקה, עם יתרון משמעותי בנוחות הנסיעה הבינעירונית....

אומי5
01-06-21, 09:26
כשאתה נוסע בכביש לאן אתה נוסע?
זה יהיה הרכב היחיד שלך?

Koolik3
01-06-21, 11:54
רוב הנסיעות שלי באזור מצפה רמון ומכתש רמון. פעמיים בחודש נסיעה למרכז, ופעמיים בשנה נסיעות לגליל עליון
אני גם סוחב איתי כמה תיקים בנסיעות מחוץ למצפה.

שגיא S
01-06-21, 12:26
אם הייתי גר במצפה רמון, הייתי מנסה לחשוב איזה רשת תמיכה של מוסכים וחלקי חילוף יש לי באיזור, ולפי זה גם מסנן את הרכבים שלי.
לא הייתי לוקח רכב שעל כל טיפול אני אצטרך לסוע 200 קמ למרכז.

אריה ברוך
01-06-21, 14:23
מעבר לנאמר עד כה (ומצטער לבאס) אני הייתי גם חושב על רכב שפחות גניב במיוחד באזור בו אתה גר.....

asafk
01-06-21, 16:59
אכן ג'ימני יהיה בחירה טבעית. גם כשרוב הנסיעות שלך הן לא בכבישים מהירים אלא בכבישי הדרום.
מנגד הוא די קטן (לדעתי אין עם זה בעיה). הבעיה הגדולה יותר - שהוא מדגיש היטב בעיות גב אם יש.... דברים שבני 20-30 לא יבינו .. והפתרון הוא מערכת מתלים טובה ויקרה מה שמוסיף למחיר. אני ברמה האישית לא הייתי פוסל על הסוגיה הזו אבל חשוב לשים לב.
אחד היתרונות בג'ימני טוב ובריא- שאם ושכשתגיע למסקנה שזה לא זה - קטן מדי.. קופצני מדי.. - הוא יימכר ברגע ובמחיר טוב.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

asafk
01-06-21, 17:00
אה, ועוד דבר. בסוף החודש הבא ממש בשכונה שלך - מפגש ג'יפולוג. תבוא. תתרשם. אולי מישהו ייתן לך סיבוב.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

-->