PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות: האם יש לי גנב זרם?

tamir128
11-06-21, 13:26
ג'ימני 2009 יד ראשונה.
מצבר בוש בן שנה.

הרכב חנה שבועיים וחצי וכשבאתי להניע, לא היה כלום, אפילו הקודן לא עבד.
כבר קרה פעם אחת בחורף בחניה ארוכה.
הנעתי עם הג'אמפ סטארט.

כל מערכת החשמל מקורית לחלוטין מלבד התקנת מכשיר קשר שנעשתה אצל מתקין רדיו מכובד לפני שנים, ומעולם לא היו בעיות.

האם יש לי גנב זרם או שזה מצב נורמאלי?

ד ו ר ו ן
11-06-21, 13:32
בן כמה המצבר?

אצלי גם בחניות ארוכות של שבועיים+ הרכב מניע, וזה דיזל, שצריך מצבר חזק.

tamir128
11-06-21, 13:35
בן כמה המצבר?

אצלי גם בחניות ארוכות של שבועיים+ הרכב מניע, וזה דיזל, שצריך מצבר חזק.

כתבתי למעלה, מצבר בוש בן שנה.

חנן-ג'יפולוג
11-06-21, 13:46
שבועיים וחצי זה הרבה הרבה יותר מדי להשארת רכב לא מונע.
אני מציע לך לנתק מצבר בעמידה של יותר משלושה ימים, אחרת אתה גורם נזק ארוך טווח למצבר, גם אם הוא מתניע לך.
התנעה מוצלחת היא בסה"כ אינדיקציה לזה שהמצבר לא פרק מעבר ל50 אחוז. היא לא מעידה בשום צורה על מידת הנזק למצבר. אם אתה קרוב לנק' חשמל, חבר מטען. אם הרכב עומד בשמש, חבר לו מטען סולארי.

אם אתה רוצה להיות בטוח יותר, בצע בדיקת זליגה. רוב הסיכויים שלא תמצא משהו חריג.

גיא
11-06-21, 13:50
זה מעניין מה שאתה רושם.

זוג המכןניות שלנו חונות כרגע כמעט חודשיים.
לקראת סוף החודש אבא שלי ניגש להניע..
שתיהן הניעו בנגיעה …

אתה אומר שהמצברים גוססים … בעסה. אין לי את מי לשלוח לנתק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
11-06-21, 13:54
זה תלוי מה מותקן בהן מקומית. המכוניות מגיעות לישראל עם זליגה של מיליאמפרים בודדים, ובמצב כזה הן יכולות לשרוד הרבה זמן ללא התנעה.

כשהן יוצאות ממרכזי ההתקנה של היבואנים הזליגה בהן כבר בד"כ נושקת ל50 מיליאמפר, שזה 1.2 אמפר-שעה בכל יום, וזה מצב אחר לגמרי.

tamir128
11-06-21, 14:47
זה תלוי מה מותקן בהן מקומית. הרכבים מגיעים לישראל עם זליגה של מיליאמפרים בודדים, ובמצב כזה הן יכולות לשרוד הרבה זמן ללא התנעה.

כשהן יוצאות ממרכזי ההתקנה של היבואנים הזליגה בהן כבר בד"כ נושקת ל50 מיליאמפר, שזה 1.2 אמפר-שעה בכל יום, וזה מצב אחר לגמרי.

אצלי ההתקנה המקומית היחידה היא הקודן.
אין מערכת שמע ושום כלום אחר מלבד כאמור מכשיר הקשר...

ד ו ר ו ן
12-06-21, 09:43
בדיקת זליגות זה משהו שכל חשמלאי רכב יודע לעשות בצורה מאד פשוטה.

אני מאד מעריך את חנן, אבל בפרקטיקה, מצבר ברכב טיולים שהניע במקרה הטוב פעם בשבועיים, הניע בלי בעיה ועבר את תקופת האחריות.

אני הייתי מחפש מה מרוקן את המצבר.

בהקשר הזה, ובהמשך למה שחנן כתב,
אם הוא התרוקן עד כדי חוסר יכולת להניע מנוע כזה קטן.. המצבר כנראה במצב לא טוב כרגע.

guyo
12-06-21, 20:58
ג'ימני 2009 יד ראשונה.
מצבר בוש בן שנה.

הרכב חנה שבועיים וחצי וכשבאתי להניע, לא היה כלום, אפילו הקודן לא עבד.
כבר קרה פעם אחת בחורף בחניה ארוכה.
הנעתי עם הג'אמפ סטארט.

כל מערכת החשמל מקורית לחלוטין מלבד התקנת מכשיר קשר שנעשתה אצל מתקין רדיו מכובד לפני שנים, ומעולם לא היו בעיות.

האם יש לי גנב זרם או שזה מצב נורמאלי?יש עלוקה או איתורן אולי?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Asaf-a
12-06-21, 21:50
יש תאורת תא כפפות? תא מטען?

בזמנו ברכב סדאן התאורת תא מטען עבדה כל הזמן עקב כיפוף בפחית עליה היה המיקרו סוויץ, לקח לי 3 מצברים ושנה וחצי להבין שזו הבעייה…

Asaf-a
אסף.א

מוטי ג.
13-06-21, 17:58
. אם הרכב עומד בשמש, חבר לו מטען סולארי.

.

המלצה למטען סולארי לרכב שעומד בשמש?
האם מתאים לטעינת 2 מצברים עם isolator?

חנן-ג'יפולוג
13-06-21, 19:54
בקר ופאנל סולארי של 1000 סמ"ר יעשה את העבודה. יש זוגות כאלה בעליאקספרס בקצת מעל 100 ש"ח.

לגבי האיזולטור, אני פחות מכיר את הטכנולוגיות בתחום הזה. אם מדובר בVSR אז יתכן שהפאנל יעשה את העבודה אם יחובר למצבר הראשי. אני לא סגור על זה, כי זה תלוי כמה זרם דורשת ההפעלה של הממסר עצמו. פאנל בגודל כזה הוא לא גיבור גדול, באיזור ה0.7 אמפר בשמש מלאה.

אם זה ממסר שמופעל בפתיחת סוויץ' אז כנראה שזה לא יטען את המצבר המשני ללא שינויים.

https://imageshack.com/i/pmNQ3v94j

מוטי ג.
13-06-21, 20:01
אז 2 מערכות כאלה אחת לכל מצבר, או מערכת אחת וכל יום להחליף מצבר (מטרד)
או לשים מתג ראשי על הקו...
הבנתי תודה.

חנן-ג'יפולוג
13-06-21, 21:20
מתג ראשי אתה מתכוון שינתק את המצבר מהרכב, שזה מצוין, או שיעקוף את האיזולטור, שזה גם מצוין?

כמו שציינתי קודם, צריך לשים לב שצריכת הזרם של האיזולטור עצמו לא תהיה זו שגונבת את מה שהפאנל נותן. כאמור, אני לא בקיא בטכנולוגיה הזו.

איפה שניתן, ניתוק מצברים עושה את העבודה לתקופות לא קצרות. זה נכון גם לרכבים עם צריכת זרם של מיליאמפרים בודדים- הם לא צריכים התייחסות מיוחדת לעמידה של מספר שבועות.

מוטי ג.
13-06-21, 21:32
מתג ראשי לנתק כשהאוטו עומד.

ד ו ר ו ן
14-06-21, 08:25
המלצה למטען סולארי לרכב שעומד בשמש?

בשביל לשמור מצבר תקין במצב טעון זה פיצוי על זליגה סבירה של הרכב, צריך מעט מאד.

במשך תקופה ארוכה חיברתי פאנל של 30w שנותן כאמפר וחצי/שעה בשמש, שהספיק בלי בעיה לשמור את המצבר במצב מלא.
זה פאנל קטן ונח למיקום ושימוש.
חבר הדביק כזה פאנל קבוע על מכסה המנוע (כל אחד והחוש האסתטי שלו..) ששומר לו את המצבר טעון.

יש לי פאנל של 100w כמו שחנן הציע, זה נותן באזור 5A בשמש טובה, הוא מחובר לרכב כשהמקרר עובד..
זה פאנל גדול ואם אין לך חנייה פראית או שאת בחניון בשטח, זה לא מעשי(ולמסיימי גם לא נחוץ).

החיבור לשני מצברים תלוי במערכת שלך, כיצד היא מחברת בינהם.
הפאנל דרך בקר סולרי מוציא מתח טעינה 14V~ , זה מפעיל את המפריד מצברים אצלך?

מוטי ג.
14-06-21, 08:48
הזמנתי, כשיגיע נגלה אם הוא מפעיל את שני המצברים או לא.
תודה.

חנן-ג'יפולוג
14-06-21, 09:55
דורון, אני לא הצעתי פאנל של 100 וואט. המספר הזה הוא בסה"כ שקר סיני בתמונה שצירפתי.
כתבתי ברור: 1000 סמ"ר.
גם רשמתי שהוא נותן בשמש מלאה 0.7 אמפר. זה לא 100 וואט וגם לא 30 וואט :)
רק צריך לקרוא, ואם להגיב, אז בצורה ממוקדת.

zivo
14-06-21, 10:07
בדיון על האיסולטור, אני חושש שפיקששתם את הנקודה של חנן.
ברכב תקין, אנחנו מצפים לזליגה של פחות מ 100מ"א מהמערכות של הרכב ( לזה מצטרפת הזליגה הפנימית של המצבר).
אם שמים פנל, שבשעות השיא שלו מייצר קרוב ל 1 אמפר, אז זה כביכול ( ברוב הימים) צריך להספיק.
אבל, חלק גדול מהאיסולטורים מבוססים על ריילי.
והריילי הזה יקח לפחות 300מא , ובחלק מהדגמים, גם 700 מא ואולי אמפר.....
ואז החישוב "נטו" של הפנל, זה התפוקה של של הפנל(נגיד 1אמפר) פחות הצריכה של האיסולטור (נגיד 500מא) פחות הזליגה של הרכב ( נגיד 50 מא).
ואז, בהחלט יש מצב שזה לא מספיק.
בקיצור, רוב ההספק של הפנל, יתבזבז באיסולטור.

מוטי לשאלה שלך- חד משמעית, עבור פתרון כזה, צריך לנתק את הריילי של האיסולטור ולשים מתג מגשר.

ד ו ר ו ן
14-06-21, 10:27
דורון, אני לא הצעתי פאנל של 100 וואט. המספר הזה הוא בסה"כ שקר סיני בתמונה שצירפתי.
כתבתי ברור: 1000 סמ"ר.
גם רשמתי שהוא נותן בשמש מלאה 0.7 אמפר. זה לא 100 וואט וגם לא 30 וואט :)
רק צריך לקרוא, ואם להגיב, אז בצורה ממוקדת, אפילו כשקצת קשה עם מספרים.

נראה לי שההמלצה למספרים היא דו צדדית..
כשאתה שם מודעה לפאנל של 100w למישהו ששואל שאלה פתוחה אז נכון למקד להספק ולא שטח פאנל.
המספרים לא מסתדרים עם הפנייה למודעה הזו ו- 0.7 ושטח כזה.

תסכים ששטח פאנל זה פתח להבדלים גדולים מאד בהספק?

גם ה-30w הליברליים של הפאנל הסיני שלי הספיקו להחזיק מצבר ברכב לא מונע במצב מלא.
לדעתי זו תשובה הרבה יותר מעשית מאשר ״שטח פאנל״.

חנן-ג'יפולוג
14-06-21, 11:24
שטח פאנל מגדיר בצורה מספיק טובה את ההספק עבור הצורך המדובר: הבדלי יעילות בין פאנלים שונים הם קטנים יחסית. באחד זה 18% ובאחר זה 22%.

זה במיוחד נכון כשמדובר באתר כמו עליאקספרס, שבו אין משמעות לערכי הוואטים שנזרקים באוויר.

מכיוון שאני נותן ערך למילה הכתובה שלי בחרתי לציין את יחידת המידה שנכונה בעיניי ולא ביחידת מידה אחרת, ואני מצפה שכשמצטטים אותי, זה יעשה במדויק.

בכל מקרה, ומכיוון שלדעתי הגדרתי את הדברים ברור מספיק כבר בתגובות הקודמות ואין לי מה להוסיף, אני שומר לך את הכבוד לומר את המילה האחרונה.

ד ו ר ו ן
14-06-21, 12:31
שטח פאנל מגדיר בצורה מספיק טובה את ההספק עבור הצורך המדובר: הבדלי יעילות בין פאנלים שונים הם קטנים יחסית. באחד זה 18% ובאחר זה 22%.
זה במיוחד נכון כשמדובר באתר כמו עליאקספרס, שבו אין משמעות לערכי הוואטים שנזרקים באוויר.
.
זה לא ויכוח, הכל נכון רק שחיפוש מוצר לפי שטח פאנל מניב אפס תוצאות באיביי ועלי.
והקישור הוביל למספר מוצרים.

לעומת זאת אותה הגיברת במילות חיפוש אחרות וממוקדות מאפשרות במספר דקות להזמין מה שצריך.

מוטי ג.
13-07-21, 15:34
הזמנתי, כשיגיע נגלה אם הוא מפעיל את שני המצברים או לא.
תודה.אז זה הגיע, ואפילו מחזיק את המצבר טעון יפה 12.5 וולט כבר שבוע, האוטו מניע בקלות.
המצבר "אביזרים" שלי גמור מת, אז הוא לא נטען ככה או ככה, פשוט לא מחזיק מתח אפילו לא 5 דקות. נופל ל6 וולט בערך, אבל בכל מקרה, לצורך הדיון הטעינה אינה "עוברת" אליו. רק המצבר הראשי מקבל מתח.

חנן-ג'יפולוג
13-07-21, 15:46
תתחדש. 12.5 זה רחוק מאידאלי. אתה רוצה לראות עליו 12.75 וולט.

בכל מקרה, זה לא מתח שיפעיל את הvsr.

מוטי ג.
13-07-21, 16:18
בדקתי שוב, האוטו עומד כבר 3 שעות (חזרתי מטסט) והוא כרגע על 12.8וולט לפי השעון של הבקר טעינה.
אעדכן מתח מדוייק בימים הקרובים

leornevo
14-07-21, 00:37
אתה עכשיו מתרכז בפיצוי הזליגה אבל לא ניראה שאיתרת את מקור הזליגה ?
מנסיון עם שני רכבי שטח
1 - אם יש כננת - תנתק את ה פלוס ותחבר אותו עם ברז חשמל שעולה פחות מ 100 ש"ח -< וכמובן תוציא את הידית ברז חשמל
2 - אם יש לך איתורן או משהו דומה, כניראה שסוללת הגיבוי כבר לא תקינה ואז המערכת לוקחת חשמל ממצבר הרכב -> סוללת גיבוי עולה כ 300 ש"ח

בהצלחה

מוטי ג.
14-07-21, 00:40
אני לא מחפש כי זה לא מעניין אותי עד כדי כך (אני גם לא פותח השרשור, סתם מתעלק)
הוא מניע גם אם לא מניעים אותו שבועיים, זה כמו טרקטור פרגסון משנת 70,אם לא בסטרטר הראשון אז בשני גם כשנראה שהמצבר לא מסובב את הסטרטר בכלל, פתאום הוא מתעורר לחיים.
אני סתם מתפנק בלהשאיר את המצבר טעון.

מוטי ג.
15-07-21, 21:22
בדקתי שוב, האוטו עומד כבר 3 שעות (חזרתי מטסט) והוא כרגע על 12.8וולט לפי השעון של הבקר טעינה.
אעדכן מתח מדוייק בימים הקרוביםאז האוטו עומד בחנייה כבר יומיים, השעה כרגע היא 21:22 ועפי הצג בבקר הטעינה יש 12.5 וולט.
אני עדיין מרוצה.

kd2
15-07-21, 22:22
מוסיף שאלה קטנה,
אפשר קישור לטבלת מתחים אמינה ?
בגוגל רצות כמה וכמה וכל אחת טוענת שמתח אחר = % טעינה אחר.

-->