PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג׳י״ה - מועדון צלילה מומלץ באילת

assafy
12-06-21, 15:50
אחרי די הרבה שנים שלא צללתי (מוסמך 2 כוכבים - צלילה אחרונה ב2016) מתכוון במהלך נופש בסופ״ש הבא באילת לבצע צלילות כשמין הסתם אזדקק לצלילת ריענון.
אשמח לשמוע המלצות על מועדון צלילה באילת.
כמו כן האם כדאי לדאוג לביטוח צלילה מראש או שכדאי לעשות דרך המועדון?
האם ישנם נוהלים חדשים?

תודה,
אסף.

guyo
12-06-21, 16:11
אחרי די הרבה שנים שלא צללתי (מוסמך 2 כוכבים - צלילה אחרונה ב2016) מתכוון במהלך נופש בסופ״ש הבא באילת לבצע צלילות כשמין הסתם אזדקק לצלילת ריענון.
אשמח לשמוע המלצות על מועדון צלילה באילת.
כמו כן האם כדאי לדאוג לביטוח צלילה מראש או שכדאי לעשות דרך המועדון?
האם ישנם נוהלים חדשים?

תודה,
אסף.אני משוחד, אבל- דולפין ריף או מרינה דיוורס.
ממליץ לעשות ביטוח דרך האתר של ההתאגדות לצלילה.

תבלה

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

ערן CJ
12-06-21, 16:12
מנטה!
שייך לרשת ישרוטל.
שומרים על רמה מקצועית ותחזוקת ציוד ברמה אחרת מכל האחרים.
המדריכים טובים ואכפתיים.

לאחר מספר התנסויות עם מועדונים אחרים, הגעתי למסקנה ששווה לי לשלם מחיר קצת יותר גבוה (כ10-15 %). יש תמורה!
בנוסף, אם אתה מגיע למועדון, תוכל לקבל הנחה משמעותית ללינה במלון ישרוטל ים סוף.
יש להם גם מתחם שלהם במלון. חדרים זולים במיוחד למשתתפים בקורסים שלהם. יותר טוב מאכסניה אבל לא באיכות המלון. ארוחות הבוקר במלון.

GodsFather
12-06-21, 17:25
מציע לבדוק מראש ולהרשם מראש, כי הם לרוב עמוסים.

אני רעננתי בפלמידה, והיה בסדר גמור. ציוד, מדריך, בסהכ תהליך די פשוט.

ביטוח זה 3 דקות בגוגל.

תהנה

Sent from my HD1903 using Tapatalk

alto
12-06-21, 19:01
לא באמת משנה, כולו צלילת רענון, האיכות במילא נקבע ע''י המדריך ולך תדע את מי תקבל.
הבעייה העיקרית היא החנייה, קשה מאוד למצוא באזור של כולם.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

avikkllk
12-06-21, 19:10
אני רק אניח את זה פה..

https://youtu.be/RtBYsXiry2U

נכתב מהנייד סליחה על הטעויות

nirs
12-06-21, 19:33
מנטה!
שייך לרשת ישרוטל.
שומרים על רמה מקצועית ותחזוקת ציוד ברמה אחרת מכל האחרים.
המדריכים טובים ואכפתיים.

לאחר מספר התנסויות עם מועדונים אחרים, הגעתי למסקנה ששווה לי לשלם מחיר קצת יותר גבוה (כ10-15 %). יש תמורה!
בנוסף, אם אתה מגיע למועדון, תוכל לקבל הנחה משמעותית ללינה במלון ישרוטל ים סוף.
יש להם גם מתחם שלהם במלון. חדרים זולים במיוחד למשתתפים בקורסים שלהם. יותר טוב מאכסניה אבל לא באיכות המלון. ארוחות הבוקר במלון.

+1.

Sent from my iPhone using Tapatalk

nir.samo
12-06-21, 19:40
יש בזה בהחלט משהו (הכוונה לסרטון לפני 2 הודעות).

Sent from my H3123 using Tapatalk

GodsFather
12-06-21, 19:55
לא באמת משנה, כולו צלילת רענון, האיכות במילא נקבע ע''י המדריך ולך תדע את מי תקבל.
הבעייה העיקרית היא החנייה, קשה מאוד למצוא באזור של כולם.

Sent from my Mi A2 using Tapatalkזה כל כך לא נכון, עד כדי סכנת חיים. אני מקווה מאד שכל מי שקורא כאן, ידע להתייחס לצלילות בצורה יותר רצינית מהמשפט הזה.

טעות וקלות דעת בהנחיה, זלזול בתלמיד וחוסר הקשבה ושימת לה, שיטת החפיף וקדימה קדימה העיקר לסיים עוד סבב הדרכה ולרוץ למים והופס מישהו מסיים בבית חולים במקרה הטוב או בחדר מתים במקרה הפחות טוב.

אח"כ מתפלאים למה מתעקשים במדינה על ביטוח ורענונים תכופים.

alto
12-06-21, 21:28
זה כל כך לא נכון, עד כדי סכנת חיים. אני מקווה מאד שכל מי שקורא כאן, ידע להתייחס לצלילות בצורה יותר רצינית מהמשפט הזה.

טעות וקלות דעת בהנחיה, זלזול בתלמיד וחוסר הקשבה ושימת לה, שיטת החפיף וקדימה קדימה העיקר לסיים עוד סבב הדרכה ולרוץ למים והופס מישהו מסיים בבית חולים במקרה הטוב או בחדר מתים במקרה הפחות טוב.

אח"כ מתפלאים למה מתעקשים במדינה על ביטוח ורענונים תכופים.

Sent from my HD1903 using Tapatalkמה לא נכון?
שאיכות הרענון נקבעת ע''י המדריך, לא המועדון?
לא אמרתי שרענון לא חשוב, לא שאני מסכים עם המנגנון הזה אבל זה לא המקום, יש מספיק דיונים על רענונים וכו' בקבוצות הצלילה. זה כבר יותר בתחום שברלי אוהב.

בכל המועדונים שהוזכרו פה, אני מכיר מדריכים מעולים וגם כאלו שפחות, כולל זה שנאמר שהוא יקר אבל איכותי, הוא היה מועדון הבית שלי יותר מעשר שנים והוא מצויין .
הכוונה היא כולה צלילה אחת שבמילא אין שליטה על המדריך ומכאן שאין לך שליטה על האיכות, כך שהשיקולים צרכים להיות אחרים.

הבת שלי עשתה רענון לא מזמן במועדון שנחשב הכי טוב לילדים, זה ההתמחות שלו, היה זועה, מזל שההורים שלה צוללים, לילדון לעומת זאת מצאנו צלילה אינטרו לפי מה שהיה זמין באותו רגע, היה מדריך מעולה ++,

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

GodsFather
12-06-21, 22:29
אין שליטה על המדריך? אתה קובע אם טוב לך או לא, אם מתאים לך להתקדם או לא.
וכן, גם להחליף מדריך. אכן לא עניין פשוט, אבל אפשרי. למי שבלחץ של זמן ואילוצים אחרים, זה יהיה פחות נעים - אבל החיים חשובים יותר. זה נשמע קלישאתי, אבל אתה מעיד בעצמך על המצב.

מסכים איתך שיש חאפריות בתחום, אבל זה לא אומר שהצולל צריך להקל ראש, אדרבא.

זוהר לב
14-06-21, 09:14
בשבועות הייתי באילת. לקחתי את הבן לאינטרו באקווה ספורט. הכי מוכר הכי ותיק הכי בנלי. בתור צולל ותיק שהתנסה בשירותיהם אני חושב שכל מועדוני הצלילה על מדריכיהם, טובים. ביליתי שם שנים כל סוף שבוע.(לדחוס מיכלים).
לדעתי, לצלילת ריענון להבדיל מצלילת אינטרו , למדריך אין כמעט השפעה ואפשר לעשות אותה גם עם חבר שצולל בתכיפות יתר ממך.
אל תחפש עומק ואל תחפש לגמוא מרחק כדי לראות דגים ואלמוגים, אלא פשוט להתאמן במים רדודים על פעולות בסיסיות כמו איזון, סימנים, והנשמה (נשימה) מוסת אחד.(כל אלו מדריך לא יעשה איתך לכן המלצתי על חבר מנוסה, ופעילות יזומה שלכם).
הביטוח השנתי עלותו בערך 200 ש"ח. עבור צלילה בודדת תשלם יותר מ-50 במקרה הטוב. תעשה חשבון. אני ויתרתי על צלילה בגלל זה(קמצן כרוני) כי עלות השכרת ציוד +ביטוח היתה גבוהה.
לגבי "חובב השקט" שבסרטון שהעלה אבי, היה מוטב שלא........

GodsFather
14-06-21, 14:39
צלילת רענון מצריכה חתימה ואישור מועדון . איך מקבלים כזה מחבר בדיוק? אלא אם הוא מדריך בעצמו.

אני באמת שלא מבין למה לחסוך בסכומים כאלה (מאות בודדות של שקלים) כשהאלטרנטיבה היא אשכרה מוות...

מי שלא רוצה להתייחס לזה ברצינות - שיקח שנורקל. וגם עם שנורקל אפשר להגיע למחוזות מדהימים באילת, רדוד ועמוק.

alto
14-06-21, 15:00
אני באמת שלא מבין למה לחסוך בסכומים כאלה (מאות בודדות של שקלים) כשהאלטרנטיבה היא אשכרה מוות...
מי שלא רוצה להתייחס לזה ברצינות - שיקח שנורקל. וגם עם שנורקל אפשר להגיע למחוזות מדהימים באילת, רדוד ועמוק.

כמו בחילוץ, קודם שותים קפה ואז ממשיכים.
1. צלילת רענון זו המצאה ישראלית של רשעות הצלילה.
2. רשעות הצלילה היא גם המצאה ישראלית שאין בשום מקום אחר בעולם.
3. מטרת הצלילות רענון היא אחת - מילוי הקופות של המועדונים האילתים, משם זה התחיל ושם זה גם נגמר.
4. מי שזה מזכיר לו משהו מהתחום שלנו פה - זה לא במיקרה.
4. מייד יקפצו, שבכל ספארי צלילה יש צ'ק דייב, נכון אבל זה לא חוק, זה משהו שהמפעיל עושה כדי לדעת מה רמת הצוללים, ושהציוד תקין לפני שיוצאים במיקרה שצריך להחליף משהו, וזה גם נעשה בד"כ תוך כדי צלילה באתר אמיתי ולא בדיונה מול המועדון ובלי תרגילים.

למזלי אני לא צריך את השטות הזאת.

ארנון

זוהר לב
14-06-21, 16:51
צלילת רענון מצריכה חתימה ואישור מועדון . איך מקבלים כזה מחבר בדיוק? אלא אם הוא מדריך בעצמו.

צלילת רענון באה מיוזמתך. אין שום חובה ואיש לא יכול להוכיח מתי באמת צללת בפעם האחרונה.
2 פרדוקסים.
1. למרות שלא צללתי יותר מ-20 שנה, כששאלתי במועדון אמרו שאני לא נדרש לצלילת רענון בגלל שאני דייב מאסטר. זה כל ההבדל. אילו היה לי ביטוח יכולתי לשכור ציוד ולרדת ללא כל ריענון......

2.קורס 3 כוכבים עשיתי פעמיים.
בפעם הראשונה ליוו אותנו 3 מדריכים מהטובים שהיו אז, ובכל זאת מתוך 5 חניכים שירדו לצלילת העומק חזרו רק 4. זה היה ב-87. קרא על דדי שיינבליט ז"ל, בגוגל. באותו בוקר ירדנו הוא ואנוכי יחד על האופנוע למועדון, ובערב ביליתי בתא הלחץ ביוספטל, בלעדיו. רק שרידי ציוד הצלילה שלו נמצאו אחרי כשבועיים חיפושים.....להזכירך, קורס 3 כוכבים עם 3 מדריכים.

אז אתה מבין שהחתימה והחותמת לא תמיד מיצגים את מה שאמורים ליצג ושיפור ביכולות מתחת למים ניתן להשיג בתירגול מעשי גם עם חבר מנוסה והם אלטרנטיבה לא פחות טובה ממדריך.

GodsFather
14-06-21, 17:08
זה שאין חובה כזו בחול, אני מכיר. כנל הביטוח...

זה שצריך רענון אחרי x שנים ללא צלילה, לדעתי זה משהו שכל אחד צריך לעצמו.
(לא חצי שנה...)
זה שיש תרבות חאפרים בארץ (ולא רק) , כבר דיברנו על זה.

אז מה אתם רוצים לומר? מה עושה אדם שאין לו חבר צולל ברמה גבוהה בהישג יד כל אימת שהוא רוצה לצלול? כל שכן אחד שאמור לסייע בהכשרה

הדיון מיצה עצמו לדעתי. כל אחד שיעשה כראות עיניו. תשמרו על עצמכם.

לפחות עשיתם חשק לצלול...

מחפש המלצה על מקום לינה זול באילת.

-->