PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרוש הסבר - מה משמעות נתוני הספק ומומנט בטבלה השוואתית?

גיא
20-09-03, 10:20
http://info.galilan.com/niva/tmp/p.jpg

צילמתי פה מסך מאיזה אתר כלשהו ורציתי לשאול. מה בעצם אומרים הנתונים המסומנים באדום.
או במילים אחרות, איפה מרגישים שיש יותר כ"ס או יותר מומנט ...

המומנט מגיע בסל"ד נמוך יחסית והשני בסל"ד ממש גבוה ( אחרי שאתמול התאמנתי על דיסקו ... ראיתי איפה הוא משייט ( בסל"ד נ-מ-ו-ך ) )

תודה.

חנן א.
20-09-03, 11:04
רמת כוח הסוס תקבע מהי התאוצה המקסימלית של הרכב, ובאיזה מהירות הוא יגרור מטען בעלייה, ולכן אם רצונך בביצועים מקסימליים, אתה צריך לדאוג לכך שהמנוע ישהה כמה שיותר באיזור סל"ד שיא ההספק, איזור ה4000-5000 סל"ד בדוגמא שהבאת.
סל"ד שיא המומנט יגיד לך לעומת זאת, מה יקרה אם כשאתה בשיוט בהילוך כלשהו בסל"ד בינוני-נמוך, אתה רוצה להאיץ אבל לא בא לך להתעסק עם העברת הילוכים, ואולי גם לא בא לך לשמוע את המנוע ב5000 סל"ד. במקרה כזה, אתה רוצה ששיא המומנט יהיה באיזור שבו אתה משייט כי אז תקבל את התגובה הכי טובה ללחיצה על דוושת הגז.

בגלל שהספק הוא מכפלה של המומנט בסל"ד, אז ככל ששיא המומנט יגיע בסל"ד גבוה יותר, ההספק הסופי יהיה גדול יותר, אבל בסל"ד בינוני המנוע "ירגיש" חלש, ולעומת זאת מנוע שכוון כך ששיא המומנט יגיע בסל"ד נמוך, ירגיש "חזק" בסל"ד בינוני-נמוך, אבל יסבול בביצועים המקסימליים.

חנן א.
20-09-03, 11:08
ועוד משהו: אני בד"כ עורך מחדש את הנושאים שאתה כותב, כדי שיהיו יותר אינפורמטיביים למי שמרפרף בפורום וצריך להחליט לאיזה הודעה להיכנס ולאיזה לא. כרגע אני לא יכול לעשות את זה בגלל בעייה טכנית אצלי. נסה לראות בעצמך איך אתה כותב כותרות מוצלחות יותר.
תודה.
חנן.

גיא
20-09-03, 16:27
תודה על ההסבר
ואני אשתדל יותר בנושאים :oops:

-->