PDA

צפייה בגרסה מלאה : פגרו bk כמה משמעותי גאנט עם אופסט

Zivcar
22-06-21, 20:32
נקנה רכב לאחרונה
עם גאנטים יפים של a-line, למיטב הבנתי חברה דרום אפריקאית? מידת צמיג ברישיון של 265/65r17.
לא רשום בשום מקום מה בדיוק האופסט, אבל ניכר שהגלגל בולט יחסית.
הסוליה כולה מתחת לקשת, הכתף של הגלגל בולטת מעט החוצה, כ1.5 סמ אני משער.
למישהו יש מושג כמה אופסט יש שם בערך כדי להרחיב ככה? השלכות שליליות על מערכת ההיגוי/מיסבים?
ברור לי שזה מוסיף עומס….השאלה אם במצב קצה כל שנתיים מחליפים מיסיבים, או שזה מקצר את אורך החיים מעט ואפשר לחיות?
בסוף חבל לי, הגאנטים יפים, הצמיג לא בולט מספיק כדי למשוך תשומת לב של ממש.
ולהשיג גאנטים של פגרו עכשיו באופסט המקורי זה כאב ראש…
דעתכם?

zivo
23-06-21, 10:26
נקנה רכב לאחרונה
עם גאנטים יפים של a-line, למיטב הבנתי חברה דרום אפריקאית? מידת צמיג ברישיון של 265/65r17.
לא רשום בשום מקום מה בדיוק האופסט, אבל ניכר שהגלגל בולט יחסית.
הסוליה כולה מתחת לקשת, הכתף של הגלגל בולטת מעט החוצה, כ1.5 סמ אני משער.
למישהו יש מושג כמה אופסט יש שם בערך כדי להרחיב ככה? השלכות שליליות על מערכת ההיגוי/מיסבים?
ברור לי שזה מוסיף עומס….השאלה אם במצב קצה כל שנתיים מחליפים מיסיבים, או שזה מקצר את אורך החיים מעט ואפשר לחיות?
בסוף חבל לי, הגאנטים יפים, הצמיג לא בולט מספיק כדי למשוך תשומת לב של ממש.
ולהשיג גאנטים של פגרו עכשיו באופסט המקורי זה כאב ראש…
דעתכם?
לדעתי לא צריכה להיות בעיה למצוא ג'נטים כאלו.
היפנים (מיצובישי, טויוטה, איסוזו) כולם אם אותו מעגל חלוקה, אם אתה מודאג, תנסה לחפש (שים פה הודעה).

דרור ברלי
24-06-21, 11:40
תמונות יעזרו.

מבלי שראיתי באיזה ג'נט מדובר, אני מבין שהוא מוצא חן בעיניך ולא בא לך לוותר עליו.
אני מבין שיש אופסט שלילי שמוציא את הגלגל החוצה. אבל מה רוחב הג'נט עצמו?
כעיקרון, ג'נט רחב מדי גורם לצמיג במידה נתונה לעבוד לא נכון ומקצר את חייו.
עוד לפני שימותו לך המיסבים, הצמיגים יסבלו קשות.
יש גם סיכוי לבעיות בטסט. יכשילו אותך על "גלגל בולט".

מומלץ להכנס לאתרי יצרני הצמיגים, לחפש את טבלת המפרט הטכני של הצמיג במידה המדוברת ולמצוא שם את הנחיית יצרן הצמיגים איזה רוחב ג'אנט הוא הנכון והמומלץ עבורו. בד"כ לא מדובר במידה אחת קשיחה אלא יש טווח מסויים שמותר/מומלץ. נגיד בצמיגי 31/10.5R15 המקובלים בג'יפים, הנחיות יצרני הצמיגים מדברות על ג'נט מתאים ברוחב 7-9 אינץ'. פחות/יותר מזה, כבר אונס את הצמיג וזה בפירוש לא טוב לו.

עוד כיוון למחשבה - בדרך כלל, ג'נט הסגסוגת המקורי מיצרן הרכב הוא המתאים, האיכותי והקל ביותר שתמצא.
ג'נט אפטרמרקט אירופאי/יפני/אמריקאי איכותי וקל יותר מהמקורי גם יעלה ממון רב. (ולא - "ג'נטים-מגנזיום חדשים ב-1000-1500 שקל במבצע" בכל מיני רשתות של מוצרי-קוסמטיקה/טואלטיקה למכוניות בגרוש-וחצי (לא רוצה לכתוב שמות) הם לא איכותיים וגם לא קלים. למרות שיש להם "תו תקן", זו תוצרת סינית זולה ולעתים גם מפוקפקת.

Zivcar
24-06-21, 12:29
תמונות יעזרו.

מבלי שראיתי באיזה ג'נט מדובר, אני מבין שהוא מוצא חן בעיניך ולא בא לך לוותר עליו.
אני מבין שיש אופסט שלילי שמוציא את הגלגל החוצה. אבל מה רוחב הג'נט עצמו?
כעיקרון, ג'נט רחב מדי גורם לצמיג במידה נתונה לעבוד לא נכון ומקצר את חייו.
עוד לפני שימותו לך המיסבים, הצמיגים יסבלו קשות.
יש גם סיכוי לבעיות בטסט. יכשילו אותך על "גלגל בולט".

מומלץ להכנס לאתרי יצרני הצמיגים, לחפש את טבלת המפרט הטכני של הצמיג במידה המדוברת ולמצוא שם את הנחיית יצרן הצמיגים איזה רוחב ג'אנט הוא הנכון והמומלץ עבורו. בד"כ לא מדובר במידה אחת קשיחה אלא יש טווח מסויים שמותר/מומלץ. נגיד בצמיגי 31/10.5R15 המקובלים בג'יפים, הנחיות יצרני הצמיגים מדברות על ג'נט מתאים ברוחב 7-9 אינץ'. פחות/יותר מזה, כבר אונס את הצמיג וזה בפירוש לא טוב לו.

עוד כיוון למחשבה - בדרך כלל, ג'נט הסגסוגת המקורי מיצרן הרכב הוא המתאים, האיכותי והקל ביותר שתמצא.
ג'נט אפטרמרקט אירופאי/יפני/אמריקאי איכותי וקל יותר מהמקורי גם יעלה ממון רב. (ולא - "ג'נטים-מגנזיום חדשים ב-1000-1500 שקל במבצע" בכל מיני רשתות של מוצרי-קוסמטיקה/טואלטיקה למכוניות בגרוש-וחצי (לא רוצה לכתוב שמות) הם לא איכותיים וגם לא קלים. למרות שיש להם "תו תקן", זו תוצרת סינית זולה ולעתים גם מפוקפקת.

מידת הצמיג היא 265/65r17, לפי מיטב יכולת המדידה שלי רוחב החישוק 10״, שזה חורג מהסטנדרט. כמה זה נורא?
מבחינת איך זה נראה וכמה בולט החוצה, לא מצליח להעלות תמונות, מי יודע לעזור?
ברור לי שהכי טוב המקור. אבל קשה עד בלתי אפשרי להשיג חישוק מקורי של פגרו 17, היו רק בדגמי הדזרט והם מועטים מאוד.
יקח לי חודשים לאתר כאלה אם לא מעבר. בכל מקרה טרם קיבלתי החלטה.

Zivcar
24-06-21, 12:47
הצלחתי להעלות.
יש לציין שמדדתי 25 סמ מקצה חיצוני לקצה חיצוני של הגאנט. עכשיו כשאני חושב על זה השפה הפנימית יכול להיות בפועל ברוחב 9״
הגלגל לא נראה תפוח במיוחד.

נמרוד
24-06-21, 13:38
אם זה בא לך טוב בעין אז סע לשלום ותהנה מהרכב.

דרור ברלי
24-06-21, 13:40
לא נראה קיצוני במיוחד. לא משהו שיפגע בצמיג.
אם אתה אוהב את הלוק, תישאר איתו.

Zivcar
24-06-21, 13:56
לא נראה קיצוני במיוחד. לא משהו שיפגע בצמיג.
אם אתה אוהב את הלוק, תישאר איתו.

ומבחינת אופסט של הצמיג…לא ברור לי כמה הוא בולט על בסיס אופסט של הגאנט וכמה על עצם הגאנט הרחב יותר,
אבל לא משהו עם השפעה מהותית על מכלולי הנעה והיגוי?
מניח שרואים בתמונות כמה טיפה הוא בולט מעבר לקשת…

-->