PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבחן טוב לפורד ברונקו 2021

נמרוד
29-06-21, 15:50
נתקלתי במאמר קצת יותר מעמיק מהמקובל בימינו על הפורד ברונקו והשוואה פרטנית לג'יפ רנגלר בפרמטרים שמעניינים ג'יפאים:
https://jalopnik.com/the-2021-ford-bronco-is-the-compromised-off-road-beast-1847180622

דרור ברלי
30-06-21, 10:52
אחלה מבחן.
עשוי כמו שצריך. יורד לפרטים ומתעכב על הנקודות הנכונות.

אבל זה בדיוק מאמר מהסוג שישראלים חסרי סבלנות לא יצליחו לקרוא אפילו עד האמצע, כי הם צריכים גג 200 מילה עם דגש על המולטימדיה. רצוי שיהיה בסרטון עם נועה קירל מקפצצת.

נמרוד
30-06-21, 11:12
תשאיר את נועה קיריל ואת חסרי הסבלנות בצד. למי שיש סבלנות, זו התרשמות ראויה לקריאה.

הכותב, שהוא מהנדס רכב, יורד לפרטים בצורה מסודרת מאד. בשורה התחתונה זה תחרות קשה ביותר, ישירה לרנגלר, כשהגרסאות הבכירות של שניהם הם רכבי השטח הטובים ביותר שיצאו ממפעל אי פעם - זויות מרכב מעולות, יחסי העברה מעולים, נעילות מקוריות, צמיגים גדולים, אלקטרוניקה שעוזרת בשטח.

מעניין לקרוא את הפרק על הגיר הידני, הכותב אוהב גיר ידני וירד לפרטים. למשל, בברונקו (שיש לו גיר ידני 7 הילוכים כשהראשון הוא ביחס של כמעט 7:1!) אפשר להניע עם סטרטר בלי ללחוץ על הקלאץ'. מה שלא אפשרי בכלי רכב ידניים מודרניים מסיבות של בטיחות. בברונקו יש הילוך ראשון + יחס העברה בטרנספר סופר קצר, מה שאומר שאם בכל זאת נכבה המנוע בעלייה קשה, אפשר להזיז את האוטו על הסטרטר - הנעה חשמית בקטע הקשה ביותר של המכשול, בעצם. יש גם פיצ'ר שמפעיל את הבלמים בהתאם לירידה מהגז - מודולציה של גז-ברקס בתנאים של זחילה. המון מחשבה על נהיגת שטח עם גיר ידני ולא רק בגרסא האוטומטית.

דרור ברלי
30-06-21, 11:50
אבל לרנגלר רוביקון יש יחס קצר יותר בטרנספר - 4:1 לעומת 3.06:1 בברונקו. וזה יותר מאשר מפצה על ההילוך הראשון הקצר.

ברוביקון אקסטרים החדש עם צמיגים 35' מקבלים דיפ'ים ביחס 4.88:1 וג'יפ מצהירים שעם גיר ידני יחס הזחילה שלו הוא הקצר ביותר ברכב שטח סדרתי אי פעם - זו מין הסתם הקונטרה למפרט הטכני של הברונקו ססקווטש - החל מצמיגים 35, דרך הגיר הידני עם הילוך הזחילה ועבור למערכת השליטה ב"דוושה אחת" (שהיא עוד אינטרפרטציה על מערכות בקרת הירידה במדרון שאני אישית לא אוהב ואפילו חושב שהן מייצרות נהגים גרועים. בהדרכות אני אומר לאנשים לרדת מדרון עם המערכת ובלי - רק כדי להתנסות - ואחר כך לא להפעיל אותה יותר לפחות עד סוף ההדרכה - וזה כדי שילמדו להרגיש את דוושת הבלמים בעצמם ולא לסמוך על חיישנים - שעלולים להתקלקל גם ברכב חדש).

ההסתייגויות שלי מהמערכות בברונקו דומות להסתייגויות מהדיפנדר החדש - אכן ניכרת החשיבה לעומק על נהיגת שטח - אבל ההסתמכות על פטנטים כאלה (מצלמות, בקרת ירידה במדרון. במידה מסויימת גם גיר אוטומטי עשה זאת בעבר) מעקרת את מרכיב ה"נהיגה" מאמנות "נהיגת השטח" ויוצרת דור חדש של "נהגים" מטומטמים, שמפליאים בביצועים - אבל רק כל עוד הכל ברכב תקין. אבל מספיק שאיזו מערכת אחת שכזו מפשלת או לא מסתדרת עם תרחיש ספציפי - וזה יכול לקרות (בדיפנדר זה קורה...) - והנה הנהג/ת לא יודע להתמודד.
כי הוא רגיל למצלמה ולא יודע לאמוד מרחקים ומרווחים, כי הוא רגיל לבקרת מדרון שבולמת במקומו, כי הוא רגיל ל-HILL-HOLDER שמזנק בעליה בלי להתדרדר... אני מתנחם בעובדה שלפחות את כל הפיצ'רים המיותרים האלה אפשר גם לכבות - גם אם שילמתי עבורם לא מעט - ולנהוג באוטו נטו כמו פעם.

עניין נוסף - מנועי טורבו-בנזין בנפח קטן ברכב שטח - מבחינתי זה BIG NO-NO. אפשר להסתדר עם זה ואולי גם להתרגל, ועוד לא נהגתי בברונקו (שלא לדבר על לראות אותו בעיניים ולא בתמונות) כדי לגבש דיעה - אבל מהנסיון המצטבר שלי ברנגלר JL אני יודע היום שאני מעדיף חד משמעית ובלי לחשוב פעמיים את מנוע ה-V6 האטמוספרי המסורתי על פני ה-2.0T לא רק כי הו אהיחיד שאפשר לקבל עם גיר ידני ולא רק כי הוא פשוט יותר ופחות רגיש ופחות אנין-טעם (ה-2.0T זקוק לבנזין באוקטן 98 והיבואן משום מה מאשר לו לנסוע על 95. אני לא חושב שהדיאטה הזו עושה לו טוב לאורך זמן - השמועות מדברות על לא מעט מנועים שהחזירו נשמתם לבורא) אלא כי האופי של מנועי הטורבו הקטנים כאלה, שנולדו עבור פרייבטים ולא עבור ג'יפים, שמחייב בניית לחץ מספיק במגדש ואז כל הכוח מתפרץ בבת אחת ולחלוטין לא ליניארי, לטעמי לא מתאים לנהיגה טכנית במהירות אפס.

כמי שמחזיק רכבים של Jeep ושל פורד כבר שנים רבות וסוג של פריק של שני המותגים האלה - לי אין ספק שכשהברונקו יגיע לישראל, הדו-קרב של דגם הססקווטש מול הרנגלר JL רוביקון, יהיה המבחן ההשוואתי הכי מעניין והכי שווה שאני הכי מחכה לו.

ולעניין הברונקו בישראל - אני חותם לכם כאן, שהגיר הידני לא יגיע לישראל (בישראל, אנשים שמשלמים חצי מיליון שקל על אוטו לא מוכנים אפילו לחשוב על קלאץ' ועל החלפת הילוכים בעצמם. זה עניין תפיסתי-תרבותי שנובע כל-כולו ממחסור בתרבות) וזה גם יבואן שמתנגד להביא גיר ידני ובכלל כל מה שהוא חושש שיתייבש לו במחסן. זכותו.

אני גם סקפטי לגבי צמיגי 35 אינץ' - אם זה לא מסתדר עם התקינה האירופאית, זה לא יעבור - ומשרד התחבורע יעמוד על רגליו האחוריות בעניין הזה.

מוני אורבך
30-06-21, 11:54
מבחן מקיף ומהנה מאוד, תודה!

נמרוד
30-06-21, 13:34
"היל הולדר" זה פטנט פשוט שמאד מקל על נהיגת שטח עם גיר ידני. גם לנהג הכי מנוסה. היית מת שיהיה לך בסופה דרור.

nirs
30-06-21, 13:56
חוץ מהפרסומות כל 5 שורות (שהעלו לי את החלסטרה), מדובר במבחן מעניין ומעמיק.
בהחלט מצפה לנהוג על הברונקו ולהשתתף במבחן השוואתי בנו לבין הרוביקון.
דרור, 2 הערות:
1. ה 4.88 הוא אופציה. הסטנדרט זה ״רק״ 4.56.
2. בשטח, מעדיף אוטומטי על ידני (מהמון סיבות, שלא אפרט כאן) ואני כותב את זה כאחד שנהג על ידני כל החיים (דיפנדרים…).

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
30-06-21, 14:13
אני אוציא את העוקץ מההערה המלגלגת שמישהו יזרוק כאן עוד שניה על דיפנדרים.
לגבי אוטומט וידני. ברור שעדיף אוטומט. השאלה היא מה יותר כיף. וזה, חביבי, אינדבדואלי.

דרור ברלי
30-06-21, 14:20
אני נהנה מאוד מההיל-הולדר בג'ימני החדש "שלי".
פטנט פשוט ולא חדש - היה אותו בסובארו ליאונה כבר בשנות השמונים.

אבל עובדה ששאר היצרנים לא קפצו אז על המציאה הזו, שהתאימה מאוד לקהל הישראלי של סובארו באותן שנים - המון נבער שלא מבין במכוניות ובטח לא נהג גדול, אבל רץ וקונה כי זו בחירת העדר.

לי לא היתה סובארו מהשנים ההן כי אז סובארו ייצרו חרא של מכוניות ואני אהבתי ורציתי (ורכשתי) מכוניות אחרות. התרגלתי להסתדר בלי היל-הולדר ואני בכלל לא חושב על זה גם כשהיום צריך לזנק מהמקום בשיפוע של זהרת אל טובייק או מעלה זיק.

זה כמ וגיר אוטומטי - משהו מאוד חביב שלכאורה מקל על החיים, שהבעיה שלו היא שמתרגלים אליו ופשוט מתחילים להתנוון. ואם חס וחלילה יתקלקל/יפסיק לעבוד פתאום בדיוק בשניה שתזדקק לו - ובגלל שאתה רגיל אליו וכבר לא מכיר משהו אחר, אתה תהיה מופתע ולא תדע מה לעשות. וההלם הזה של שנייה וקצת עד שתגיב, יספיק כדי שהאוטו יעוף לך אחורה.

עכשיו תחשוב כמו בעלים של דיפנדר חדש. אלה לא מבינים איך אפשר היה לחיות עד היום בלי מצלמה שמראה לך מה יש מתחת לרכב. זה נראה לך אמיתי? ככה נוהגים בשטח?....

אבל אלה כלי רכב חדשים. כדי שיצדיקו תגי מחיר מפוצצים, הם מוכרחים להיות עמוסים בטכנולוגיה ובגאדג'טים ש-90% מהם די מיותרים. וזה מעבר לעובדה שהיצרן אשכרה חושש מתביעות - ואני אסביר:
גיר ידני זה משהו עם ניחוח הרפתקני של פעם, של "אוטו לגברים" מהימים שהמכוניות היו עשויות מברזלים והנהגים היו מפלדה - וזה משהו שעדיין יש לו מספיק דרישה במכוניות מיוחדות, דגמי נישה. ברונקו, רנגלר, ג'ימני - אלה מכוניות נישה מובהקות. ויש לזה מספיק דרישה שמצדיקה להוציא לשוק דגם כזה.
אבל הדור החדש של נהגים ונהגות כבר לא בדיוק יודע לתפעל אוטו עם "סטיק" ושלוש דוושות - עבורם לנהוג בשטח טכני עם גיר ידני יהיה אתגר לא פשוט - והם עלולים אשכרה לגלות את זה מאוחר מדי - כשיטעו ויסתבכו חזק באיזה שיפוע בזוית מטורללת. במציאות המשפטית המטורללת של היום, היצרן בהחלט צריך לכסות את ישבנו - ולדעתי האישית מערכות היל-הולדר ו"נהיגה בדוושה אחת" הן חלק מהתשובות לסוגיה הזו.

nirs
30-06-21, 14:28
מה שעושה עבורי את ההבדל, זו היכולת לנהוג באוטומטי עם 2 הרגלים בו זמנית, יכולת שמוגבלת מאוד בידני.
שאר המשחקים האלקטרוניים לא באמת מעניינים אותי.

דרור ברלי
30-06-21, 14:28
ואני כותב את זה כאחד שנהג על ידני כל החיים (דיפנדרים…).

אחרי דיפנדר, אתה באמת רוצה משהו שיהיה ההפך המוחלט. שהכל יהיה אחרת.....

עם גיר אוטומטי בהחלט קל יותר בשטח טכני.
עם היל הולדר קל יותר לזנק בעליה.
עם בקרת מדרון קל יותר לגלוש ירידות.
אתה יודע לאן כל זה מוביל - עם רכב שטח אוטונומי הכל יהיה הכי קל ופשוט - כי לא תצטרך לנהוג בכלל.
וכשמכוניות יתחילו לעופף, גם לא יהיה צורך יותר ברכב שטח....

השאלה היא מה אתה מחפש במכונית - שיהיה לך קל?... או שיהיה לך כיף?.... "קל" ו"כיף" הם עניין סובייקטיבי לחלוטין. אם ככל שיותר קל לך אז גם יותר כיף לך - הרווחת פעמיים! אבל יש כאלה שאשכרה נהנים לנהוג והקלות המנוונת של מכלולים שפועלים בעצמם ללא שליטת נהג - זה משהו שמחרפן אותם. שגורע להם מההנאה שבעצם פעולת הנהיגה.

מוני אורבך
30-06-21, 14:42
לאחר שהיה לי גם ידני וגם אוטומטי הרבה שנים בהרבה רכבי שטח (גם גיפים וגם לא גיפים)
אני לא מסכים עם האמירה שאטומט יותר טוב לשטח.
הוא יותר טוב בסוגים מסוימים של שטח ופחות טוב באחרים.
הוא הרבה פחות טוב דווקא כאשר יש יחסי העברה מאוד נמוכים.
ובמיחד בשטח טכני קשה.
באטומט יש יתרון על פני הידני בגלל ממיר המומנט.
במקום להחליק את הקלץ בידני הממיר מאפשר נסיעה במהירות נמוכה.
אבל כאשר יש יחסי העברה מאוד נמוכים היתרון הזה מתבטל והופך לחיסרון.
בידני לא צריך להחליק את הקלץ כי אפשר לעשות הכול בטורים מאוד נמוכים.
והיתרון הגדול, אתה זה שבוחר את ההילוך.
באוטומט אתה לוחץ על הגז ובבת אחת הגלגלים מתחילים להסתובב (בגלל ממיר המומנט)
המכה הזו יוצרת החלקה של הגלגל. כמו כן אי אפשר לבחור הילוך, ובהרבה פעמים אתה תקוע על ההילוך הנמוך מדי.

היתרון הזה בא לידי ביטוי גם ביחסי העברה קצרים, אבל בצורה הרבה פחות מודגשת.
ועדין, נהג טוב בידני יוכל להוציא הרבה יותר מהרכב מאותו נהג באוטומט.
אבל צריך להיות נהג ממש טוב...
באוטומט זה לא נדרש.

de fox
30-06-21, 15:39
ועכשיו מגיעים הסרטונים

https://www.youtube.com/watch?v=9xRZyxxUak4&ab_channel=TFLoffroa d

nirs
30-06-21, 16:05
אחרי דיפנדר, אתה באמת רוצה משהו שיהיה ההפך המוחלט. שהכל יהיה אחרת.....

הנה זה מתחיל…

אני ממש לא רוצה לגנוב את השרשור לבעד ונגד ידני או בעד ונגד מנגנוני עזר בנהיגת שטח (אולי עדיף לפתוח שרשור חדש?)

איל מ
30-06-21, 17:07
- - - Updated - - -

הנה זה מתחיל…

אני ממש לא רוצה לגנוב את השרשור לבעד ונגד ידני או בעד ונגד מנגנוני עזר בנהיגת שטח (אולי עדיף לפתוח שרשור חדש?)

אני גם בעד. לא חייבים לפתוח. אפשר פשוט לתת קישורים לאחד הקיימים.
לאות הסכמה אפילו מחקתי תגובה אחת. צדיק שכמוני.

גיא
30-06-21, 17:49
וכל זה.
לפני שמסכירים את העובדה שהאוטו הזה פי אין סוף יותר יפה מהג׳יפ …

nirs
30-06-21, 18:23
וכל זה.
לפני שמסכירים את העובדה שהאוטו הזה פי אין סוף יותר יפה מהג׳יפ …

על טעם וריח…
חושב שגם לדיפנדר (הישן) וגם לרנגלר מראה אייקוני מלא באופי.
הברונקו? נו שויין

asafk
30-06-21, 19:01
אני מחכה.
ככל שהזמן עובר אני משתכנע.
יהיה לי ברונקו.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

נמרוד
30-06-21, 19:02
תצטרך לחיות מספיק שנים.

asafk
30-06-21, 19:05
עובד על זה.

אסף.

KOOKE
30-06-21, 21:49
טרם קראתי המבחן שהודעה הפותחת - אקרא מאוחר יותר.

אבל רק אומר שממזמן התלהבתי מהברונקו החדש עוד כשהיה על הנייר ובטרם החלו לבחון אותו בפועל בשטח.

בין יתר הדברים לדעתי היתרון (ואולי גם החיסרון) הכי גדול של הברונקו זה המתלה הנפרד הקדמי שהופך את הברונקו להרבה יותר מתורבת בהתנהגות הכביש ובהיגוי מבלי לגרוע עד כדי כך מיכולת השטח - אל תשכחו שיש הרבה כביש עד השטח.

asafk
30-06-21, 22:47
ניתוק המייצב - והמהלך הסטנדרטי גדול מהמהלך הסטנדרטי בג'יפ.

אסף.

מוני אורבך
01-07-21, 09:42
מתלה מקפירסון (נפרד) ברכב שטח הוא מגבלה.
זאת היות שהמרכז צונח למטה בזמן שהגלגלים בצד אחת עולה ובשני יורד.
זה גורם לנגיחות כל הזמן בשטח טכני קשה.
וגם לתקיעות.
איך אני יודע? היו לי ארבעה רכבים עם מתלי מקפרסון פראדו, טראנו, דיהטסו וניבה
בכולם היתה את הבעיה הזו.
עד כמה זה בעיה? כל עוד נוסעים בעבירות נורמלית (עד קשה נניח) זה רק מטרד.
שלב מעבר לזה זה כבר הופך למגבלה.
עד כמה המקפירסון יותר טוב מסרן חי בכביש?
יותר טוב, ללא ספק, עדין לא פריווט אבל בהחלט מורגש.
אבל, אם מתחילים עם גלגלים גדולים והגבהות, היתרון הולך ומטשטש.

grand
01-07-21, 10:00
+1
גם לדעתי הנקודה החלשה ואולי היחידה של הברונקו בעימות מול הרוביקון זה המתלה הקידמי, במיוחד למי שחפץ בעבירות קשה, מצד שני בתור רכב טיולים שפוי לא נראה לי שיתקשה בשום אתגר,
הבדל נוסף הוא הכנפיים, יתרון גדול ברנגלר גם מבחינת ראית שטח עדיפה וגם גמישות בפירוק, קיצור וכו'.
יהיה מעניין לחכות למבחן שטח אמיתי ביניהם.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

נמרוד
01-07-21, 10:20
איך אני יודע? היו לי ארבעה רכבים עם מתלי מקפרסון פראדו, טראנו, דיהטסו וניבה
בכולם היתה את הבעיה הזו.

לא יודע באיזו דיהטסו מדובר (כי בטריוס אני חושב שכן היה מקפרסון) בכל האחרים לא היה לך מתלה מסוג מקפרסון. אין מתלה מסוג מקפרסון בשום רכב שטח משמעותי - בלי להעליב - כן?

(מצטער, טעות שצורמת...)

מוני אורבך
01-07-21, 10:30
דיהטסו פרוזה.

צודק, זה לא מקפירסון אלא

double wishbone suspension

מתלה עצה כפולה בעברית ??

https://en.wikipedia.org/wiki/Double_wishbone_suspension

התבגרתי וגם זקנתי אבל עדין מוכן ללמוד מבש מוהנדס.

זה מקפירסון:

https://en.wikipedia.org/wiki/MacPherson_strut

asafk
01-07-21, 12:36
מקפרסון זה מתלה עם strut ומשולש אחד בודד.
זה לא לשטח.

מתלה עצמות עצה כפולות מקובל מאוד ברכבי שטח - עובד מצויין - ולצד חסרונותיו הברורים יש לו גם יתרונות בשטח.

אסף.

Eitan_S
01-07-21, 14:00
על פי הסרטון (דקה 9:10 +) נראה שאין לברונקו נעילה מרכזית כפי שיש לפראדו,
או שאני טועה?

דרור ברלי
01-07-21, 20:27
אם נשים בצד SBSים ושאר כלים תחרותיים עם מתלים נפרדים בעלי מהלך מאוד גדול, משהו שלחלוטין אינו מעשי ברכב כביש-שטח שאמור לנסוע גם על כביש - אז כולם סובלים מאותה צרה צרורה - מרכב שמתנדנד לכל הכיוונים בזמן שהם מצליבים. כי תמיד גלגל עולה גבוה באוויר ואז הרכב נופל אחריו.
זה מסוכן במיוחד בירידת מדרגה אלכסונית או נפילת גלגל קדמי אחד לבור בזמן ירידה. מתלה קדמי נפתח אבל הגלגל באויר, יורד לבור, ואז כל הרכב נופל אחריו ואז הגלגל האחורי הנגדי (בצד השני) עולה גבוה באוויר.... כלים קצרים יכולים אשכרה להתהפך ככה קדימה.
ברכבים עם שני סרנים ארוכי מהלך זה פשוט לא קורה. הם נשארים מאוזנים.

אז אם בברונקו מפרקים מייצב הוא נותן יותר מהלך מסרן קדמי סטנדרטי ברנגלר? זה יפה.
אבל אם ברנגלר פותחים מייצב?.... אופס. יהיה לו הרבה יותר מהלך....

אפשר לפתוח התערבות - תוך כמה זמן נראה הסבות של הברונקו ע"י סדנאות אמריקאיות לסרן קדמי חי.....

לגבי אוטומט מול ידני - אני לא פותח ויכוח. לשניהם יש יתרונות ויש חסרונות.
אבל מה שמוני תיאר כל כך נכון - ככל שיחסי ההעברה מתקצרים, היתרון של גיר אוטומטי במתאר טכני, הופך לפחות רלוונטי. ועם גיר ידני בעל הילוך זחילה ביחס 7:1.... מי צריך אוטומט בכלל?..... לטעמי הגיר הידני הזה זו חתיכת הברקה.

asafk
01-07-21, 21:25
האוטומטי במקרה הזה.... 10 הילוכים? תגידו לי. ברצינות. למה זה טוב? באמת. אין שום סיבה לעשות גיר 10 הילוכים אלא כדי להראות שאפשר. מיותר וטפשי.

אסף.

KOOKE
01-07-21, 21:44
+1

הבדל נוסף הוא הכנפיים, יתרון גדול ברנגלר גם מבחינת ראית שטח עדיפה וגם גמישות בפירוק, קיצור וכו'.
יהיה מעניין לחכות למבחן שטח אמיתי ביניהם.

אני חושב שהתבלבלת והתכוונת לכתוב שהיתרון הוא לברונקו בעניין הכנפיים - מסובבים כמה קליפסים והופ הכנפיים בחוץ...הכנפיים נשמרות בתא המטען מפני פגיעות השטח, עבירות טובה יותר כי הצמיג הוא הראשון שפוגש קירות בצד, כמובן שרואים טוב יותר את הצמיגים.

ברנגלר הכנפיים מחוברות דרך קבע ואם לא משנים את הכנפיים לכנפונים אתה לא רואה איפוא הגלגל (אלא אם יש צמיגים גדולים יותר שבולטים מהכנף שזה כמובן אסור על פי התקנות ותכלס לא הכי נוח כשמכל שלולית הרכב נראה כאילו טבע בבוץ.)

grand
02-07-21, 10:21
וואללה.. לא שמתי לב לפיצ'ר הזה בברונקו

KOOKE
02-07-21, 10:39
מה שטוב ויפה בברונקו באופן כללי שזה רכב שתוכנן מראש לתת בראש לאגדת שטח מוטורית כמו הרנגלר.

הברונקו על כל הפיצ'רים הקטנים שלו תוכנן בדגש על מה שאוהבים וצריכים חובבי השטח בראש ובראשונה.

לכן, בפורד לקחו המון רעיונות וקונספטים מהרנגלר ויישמו אותם בברונקו בצורה טובה יותר מהמקור- יעני מהרנגלר ואפילו לא מתביישים להודות בכך.

בכל סרטוני התדמית של הברונקו תראו כמה דגש הם שמים על עניין פירוק הדלתות בבורונקו לעומת.. הקלות, האפשרות לאחסן הדלתות המפורקות בתא המטען, העובדה שמראות הצד נשארות על הרכב לאחר פירוק הדלתות ..להבדיל מ...

בקיצור הבנתם את הרעיון..

כן ג'יפ לא פראיירים ומנסים להשיב מלחמה..ראה רוביקון 392, ראה חבילת ה-RECON שניתן להוסיף לדגמי הרוביקון (יעני צמיגי 35", עוד הגבהה, יחסי העברה הולמים בסרנים וכו' הכל ישר מהמפעל)

אנחנו כצרכנים חובבי שטח נהנים מהמלחמה הזו ביניהם ומה שנשאר זה לחכות שיילחמו ביניהם גם בתמחור ואז בכלל נחגוג...

asafk
02-07-21, 11:34
עוד כמה חודשים נדע כמה יעלה ברונקו אצל היבואן..... ואיזה מפרט.
(אתמול יצאה הודעה שיש כוונה להתחיל למכור את פורד ברונקו בישראל. אני לא לגמרי אהיה מופתע אם נראה אותו בתור רכב מפקדים במקום רנגלר)

אסף.

nirs
02-07-21, 11:44
כרגע מדובר על דחיית הייצור של חלק מהדגמים של הברונקו ל 2023….

KOOKE
02-07-21, 12:21
(אתמול יצאה הודעה שיש כוונה להתחיל למכור את פורד ברונקו בישראל. אני לא לגמרי אהיה מופתע אם נראה אותו בתור רכב מפקדים במקום רנגלר)

אסף.

מחזיק אצבעות שעל אף הסקפטיות של דרור, היבואן הסדיר של פורד לא יהסס להביא או לפחות להציע כאופצייה את חבילת הסאסקווש של הברונקו (צמיגי 35" נעילות וכו')

מאיפא הביאו את השם שובר השיניים הזה לחבילה הכי אטרקטיבית של הברונקו...??

assafy
02-07-21, 13:04
מאיפא הביאו את השם שובר השיניים הזה לחבילה הכי אטרקטיבית של הברונקו...??

זו מילה נרדפת לביגפוט.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

zivo
02-07-21, 13:22

אסף.

אסף,
כרגע הם בפיגור יצור לעומת הזמנות, לא חושב שיש להם מוטיבציה להתחיל למכור למוסדות \ צבאות.

asafk
02-07-21, 13:50
יש להם חוזה מחייב מול משרד הביטחון ואני לא יודע אם גם הברונקו נכנס לתוכו (מדובר על עשרות בודדות של כלים).... אני כמובן מקווה שהחברים במשרד חשבו על זה מראש.
בכל מקרה היבואן הודיע שישראל היא מהמדינות הבודדות שיקבלו ברונקו בשלבי השיווק האלה. מן הסתם לא בקומבינציות הגימור / צביעה שאיתן יש בעיות זמינות.

אסף.

zivo
02-07-21, 21:59
https://www.motorbiscuit.com/2021-ford-bronco-production-screeching-halt/

הייצור נעצר?

דרור ברלי
05-07-21, 09:02
גירים מרובי הילוכים - גם לדעתי זה כבר חרג מזמן מגבולות ההגיון. 9הילוכים.... 10 הילוכים.....
וכל מי שהתנסה בתיבות ה-8 ו-9 הילוכים שכבר נמצאות איתנו היום יודע על מה מדובר - ההילוך הגבוה הוא סופר ארוך ובמהירויות המותרות בישראל הוא לרוב תיאורטי לחלוטין. רוב המשתמשים לא יודעים כי על לוח המחוונים מופיע להם החיווי שהתיבה ב-D וזהו, , אבל יש מצב שהרכב שלהם כמעט לעולם לא מגיע להילוך שמיני או תשיעי.

ושלא יהיו לכם אשליות לגבי מלחמת מחירים.
כאן זה ישראל - ברונקו יהיה יקר כמו הרנגלר או יותר.

לדעתי התשובה תהיה, כרגיל, ביבוא המקביל/זעיר. לא זול בהרבה אם בכלל, אבל רק שם גם תוכלו כנראה לקבל את הרכב במפרט שלא יגיע לישראל באמצעות היבואן הרשמי - כמו גיר ידני וכל מיני תוספות, כמו גם את חבילת הססקוואץ' ללא מגבלות התקינה האירופית ההרסנית, כלומר צמיגים גדולים וכו'.

מעבר לזה - משבר המחסור בשבבים וכו' - כל תעשיית הרכב בבעיה. זמני אספקה מתארכים וכו'.

KOOKE
08-07-21, 18:15
אז זהו....יבוא מקביל/ אישי של רכב בשנת הייצור הראשונה שלו עם מחלות הילדות שיש לכל דגם רכב חדש + הקושי במימוש האחריות הבינלאומית של יצרן הרכב כשמדובר ברכב ביבוא מקביל/אישי....לא ממש מפתה.

דרור ברלי
10-07-21, 22:12
והשירות של דלק מוטורס כן מפתה אותך?....
רוצה להשתתף בניסוי?.....

מה שכתבת על מחלות ילדות זה מאוד נכון - ולכן אולי רצוי להיזהר מכל דגם חדש?..... כי תמיד יש מחלות ילדות, ולך תדע מה יקרה..... ואולי עדיף שהיצרן יתגלח על זקנם של אחרים.

Aifer
11-07-21, 14:44
יש מחיר משוער....
https://m.auto.co.il/article/134558-local-news

Sent from my IN2013 using Tapatalk

דור אריאל
11-07-21, 14:47
יש מחיר משוער....
https://m.auto.co.il/article/134558-local-news

Sent from my IN2013 using Tapatalkנוותר..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

boaz avrahami
11-07-21, 14:48
אבל מה ההבדל בין הגרסה הארופאית שתגיע לבין האמריקאית?

asafk
11-07-21, 20:07
אני לא חושב שיש גרסה אירופאית בינתיים.

אסף.

דרור ברלי
11-07-21, 20:18
קודם נראה את זה בארץ, ואז נדע טוב יותר.
ואל תפתחו יותר מדי ציפיות. מקסימום תופתעו לטובה.

grand
16-07-21, 09:47
הנה זה מתחיל, Bronco VS rubicon
מה שניתן לראות בסירטון אלו המימדים העצומים של הברונקו והדימיון לטעמי לפחות לדיפנדר החדש
וגם אולי איך היה צריך להראות הדיפנדר החדש...

https://youtu.be/17hx8Cz5EXE

YoavR
16-07-21, 13:14
וידאו חמוד.
אומרים שתחרות זה טוב אבל אני חושש שמה שנראה בעתיד הוא מרוץ חימוש אלקטרוני גאדג'טי.

הייתי שמח לראות משני היצרנים האלה גירסה סופר בסיסית מופשטת מכל האלקטרוניקה למעט מערכות תקניות הכרחיות.
משהוא סטייל "גרסאות עבודה" עם מינימום דיפון, מעט פלסטיק והרבה ברזל חשוף. עם מחיר בהתאם

IlanG
16-07-21, 14:08
וידאו חמוד.
אומרים שתחרות זה טוב אבל אני חושש שמה שנראה בעתיד הוא מרוץ חימוש אלקטרוני גאדג'טי.

הייתי שמח לראות משני היצרנים האלה גירסה סופר בסיסית מופשטת מכל האלקטרוניקה למעט מערכות תקניות הכרחיות.
משהוא סטייל "גרסאות עבודה" עם מינימום דיפון, מעט פלסטיק והרבה ברזל חשוף. עם מחיר בהתאםלרנגלר יש את גירסת הספורט הבסיסית , אין חלונות חשמל , אין נעילה מרכזית , גג ברזנט, לוח שעונים בסיסי, גיר רגיל ומערכת רדיו 3.5 אינץ, אפילו המזגן אופציונלי, הפינוק היחיד זה שטיחים ( שגם אותם ניתן להוציא למראה הספרטני ) .

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

mnachmia
19-07-21, 08:33
נראה שהמכירה לברונקו תחל בעוד 15 ימים:

https://bronco.ford.co.il/

איל מ
19-07-21, 08:39
מעניין אם נראה התנפלויות כמיטב המסורת האמריקאית כל פעם שיוצא משהו חדש, או כשמתחיל איזה בלאק פריידי. מניח שלא נראה עקרות בית קשות יום בטרנינג מהוה והשמנת יתר, שמושכות אחת לשניה בשיערות....
וחבל...

assafy
19-07-21, 09:03
מעניין אם נראה התנפלויות כמיטב המסורת האמריקאית כל פעם שיוצא משהו חדש, או כשמתחיל איזה בלאק פריידי. מניח שלא נראה עקרות בית קשות יום בטרנינג מהוה והשמנת יתר, שמושכות אחת לשניה בשיערות....
וחבל...פספסת את הco.il בכתובת האתר. אם כבר אלה ערסים עם שרשרים...

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

איל מ
19-07-21, 09:04
או.... יהיה מעניין.

דרור ברלי
19-07-21, 09:33
ברונקו נוחת בישראל!!!

מצורפת ההודעה לעיתונות שהאמברגו עליה הוסר הבוקר. (מה שבסוגריים/מודגש זו הפרשנות שלי):

ההזמנה תתבצע אך ורק באתר אינטרנט ייעודי: bronco.ford.co.il שייפתח להזמנות החל מ-3.8.2021 בשעה 10:00 בבוקר.

מוצעים שלושה דגמים:
wildtrack - "מיועד לשטח מהיר" ימכר בתצורת ארבע דלתות בלבד
badlands - "מיועד לשטח טכני/אקסטרימי". יימכר עם אפשרות בחירה בין ארבע או שתי דלתות
outer banks - "סטייליסטי יותר" ידידותי ויוקרתי, כולל פריטי עיצוב סטייליסטיים. יימכר עם אפשרות בחירה בין ארבע לשתי דלתות
(ומה עם ססקוואץ'?....)

בשלב הראשון כולם עם המנוע החזק יותר (שהוא V6 בנפח 2.7 ליטר טורבו, 310 כ"ס. לא מפורט איזה גיר. כמקובל בדלק מוטורס אני מנחש שזה יהיה כל גיר כל עוד הוא האוטומטי.....)

איך תתבצע ההזמנה?
בתחילה יוצג באתר שעון ובו ספירה לאחור: כמה זמן נותר לתחילת המכירה. כשהספירה לאחור תסתיים ב-3.8.2021 בשעה 10:00 בבוקר, יהיה האתר פתוח להזמנה ותשלום מקדמה.
המכירה באתר תימשך כל עוד נותרו מכוניות פנויות שלא הוזמנו. המכירה תסתיים והאתר יינעל כאשר כל היחידות הזמינות בו יימכרו. לא יהיה ניתן לפתוח הזמנות עתידיות לדגם.
לקוחות שביצעו הזמנה ושילמו מקדמה, יוזמנו לפגישת אפיון סופית עם צוות המומחים שלנו שבה יעברו על הרכב שנבחר ועל האבזור הנלווה הרב שניתן להוסיף לרכב כתוספות.
קדימה - תסתדרו בתור.

(לא פורטו מחירים. גם לא שאלתי. אני לא הלקוח המיועד למרות שהייתי שמח לססקוואץ' ידני... אישית, אני מנחש שבדלק מוטורס הולכים להכיר אוכלוסיות חדשות ומלבבות, כאלה שעד היום היו מזוהות עם רנגלרים)

KOOKE
19-07-21, 13:04
לא ססקוואץ' לא קונה....

ודרור...עידן הסטיגמות המוטוריות ושיוך רכבים לסוגי אוכלוסיות שונות קצת חלף לו...בכל מקרה אותה אוכלוסיה שאתה מרמז עליה שהיא חסידת הרנגלרים לא תמהר לעבור לברונקו כי אין לו בשוק האפטר מרקט גריל כועס...:p

דרור ברלי
19-07-21, 13:24
זה אותו קהל יעד עם הרבה כסף, טעם רע ורצון להתבלט. עבורו הברונקו יהיה הצעצוע החדש ולכן גם המגניב ביותר בשכונה.

ולגבי תוספות?...... העניין הוא לא סוג האוטו אלא סוג הקהל. והקהל הזה משתגע על הדברים האלה.
חכה חכה כמה אפטרמרקט יהיה לברונקו..... כולל כל הגולגלות, הקרניים, הכוכבים, העכבישים, הלדים, מסגרות החלון המשוריינות, גרילים זועמים, ביטנות חתוכות בלייזר לבתי הגלגלים, כנפוני ברזל מכוערים, פגושים מופרכים עם סטינגרים באורך 2 מטר, שקי-אשכים משתלשלים ושאר זבל מכל הבא ליד. וכמה יותר יקר, ככה יותר טוב - מעיד על יכולת כלכלית. כמו שהיה פעם בחתונות גרוזיניות, כשהיו מקריאים לפני כל האורחים את הסכום שכתוב על כל צ'ק.

nirs
19-07-21, 13:32
.
חכה חכה כמה אפטרמרקט יהיה לברונקו..... כולל כל הגולגלות, הקרניים, הכוכבים, העכבישים, הלדים, מסגרות החלון המשוריינות, גרילים זועמים, ביטנות חתוכות בלייזר לבתי הגלגלים, שקי-אשכים משתלשלים ושאר זבל.

אך…כבר לא יכול לחכות (בעיקר לשקים)…..

דרור ברלי
19-07-21, 13:33
גם אני קצר רוח. לקחת ברונקו מול רוביקון לסופ"ש ארוך בנגב.

מיכה100
19-07-21, 13:40
לרנגלר יש את גירסת הספורט הבסיסית , אין חלונות חשמל , אין נעילה מרכזית , גג ברזנט, לוח שעונים בסיסי, גיר רגיל ומערכת רדיו 3.5 אינץ, אפילו המזגן אופציונלי, הפינוק היחיד זה שטיחים ( שגם אותם ניתן להוציא למראה הספרטני ) .

הנה לדוגמא:
https://www.youtube.com/watch?v=QRryQhVTpRQ&ab_channel=TFLoffroad
ובדקה 7:30 אפשר לראות אותו מתחרבש על הצלבה מינורית כאחרון הXVים.

asafk
19-07-21, 15:26
גם אני קצר רוח. לקחת ברונקו מול רוביקון לסופ"ש ארוך בנגב.או. עכשיו אנחנו מדברים. אפילו בלי הרוביקון.

אסף.

דור אריאל
19-07-21, 17:31
הנה לדוגמא:
https://www.youtube.com/watch?v=QRryQhVTpRQ&ab_channel=TFLoffroad
ובדקה 7:30 אפשר לראות אותו מתחרבש על הצלבה מינורית כאחרון הXVים.יותר כואב לשמוע איזה מחירים הוא שילם שם..

IlanG
19-07-21, 18:14
לא מקבל ( כן מבין ) את ההתלהבות והבאז מהרכב , לא הייתי קונה בחיים רכב בשנת היצור הראשונה שלו , לוקח ליצרן לפחות שנתיים לפתור את כול הבאגים והפדיחות ואני לא מדבר רק על מנוע וגיר ,( עד היום יש ל jl באגים שהיצרן בשקט בשקט מטפל בלי להוציא ריקולים ) נראה לי שעדיין מוקדם להספיד את הרנגלר , במיוחד שהיצרן השווה נתונים לברונקו בגירסת הריקון .

nirs
19-07-21, 19:29
מסכים לחלוטין.
מעבר למחיר, העדפתי את ה JK בשנתון האחרון על פני ה JL בשנתון הראשון (2018).

דרור ברלי
19-07-21, 19:48
אני רחוק מלהספיד את הרנגלר, למרות שבדגם JL כבר הלכו רחוק מדי עם סיבוך העניינים, יחידות כוח לא נכונות (מנוע 2.0T) וכל מיני מערכות מיותרות כמו E-טורק וכו' שג'יפאי אמיתי רק רואה ומיד מוותר על התענוג - עדיין יש לרנגלר JL דגמי-על לחלום עליהם - מנוע 392 וחבילת RECON.

אבל סוף-סוף יש לו מתחרה אמיתי שמסתכל לו בלבן של הפנסים העגולים. לפחות על הנייר. והמתחרה הזה מגניב, מלא בפרטי רטרו מדליקים ובכל מיני פיצ'רים טכניים מגניבים (שאני משוכנע שאת רובם לא נראה כאן בישראל ואני כל כך מקווה שאני טועה....)

מבחן כזה יהיה גולת הכותרת והוא מוכרח להיערך כאן בג'יפולוג - אסור להפקיר אותו לליצני עיתונות הרכב שיכתבו רק שטויות.

KOOKE
19-07-21, 23:27
דרור לדעתי אתה טועה בהשערה שלך בעניין הפיצ'רים המיכאניים המדליקים של הברונקו שכביכול את רובם כביכול לא תראה כאן.

עד כמה שאני יודע כל הפיצ'רים המיכאניים המדליקים של הברונקו כלולים בילט אין בדגם הבד לנדס שאמור להגיע לארץ לפי מה הפירסום של יבואני פורד שהבאת לנו כאן.

מה שבאמת מטריד אם אכן יאפשרו להביא גם חבילת האיבזור - הסאסקווטץ'...

דרור ברלי
20-07-21, 09:31
אנחנו עוד לא יודעים מה יגיע לכאן ומה לא. אז אל תתלהב לפני שתראה בעיניים ותמשש בידיים כאן בישראל, לא באמריקה.

שווקים שונים, תקינה שונה = מפרטים טכניים שונים. לעתים מדי שנה בשנה. ומספיק בעלי רנגלר JL גילו את זה (למשל טרנספר עם מצב 4H AUTO לכביש, שהיה ב-JLים הישראליים ב-2019 ופתאום חזרו לטרנספר רגיל, ללא האפשרות הזו. או המערכת ההיברידית-קלה שמגיעה בארה"ב עם מנוע 2.0T ובישראל לא, מידות צמיגים שונות, מק"טים שונים לסרנים שמגבילים מאוד אפשרויות שיפורים, ועוד ועוד).

KOOKE
20-07-21, 09:46
דרור, לא מתלהב אלא רק מאופציית הסאסקווטץ' אם אכן תגיע.

אבל, לא מאמין שינטרלו פיצ'רים מיכניים שמגיעים עם הדגם (הבד לנדס) כמו turn assist, goat mods וכו' רק כי זה דגם שמיובא לישראל.

nirs
20-07-21, 09:57
מבחן כזה יהיה גולת הכותרת והוא מוכרח להיערך כאן בג'יפולוג - אסור להפקיר אותו לליצני עיתונות הרכב שיכתבו רק שטויות.

מסכים לחלוטין ואם כבר מדברים על חלומות רטובים המבחן צריך לכלול:
1. JK במפרט recon
2. JL במפרט recon
3. JL 392
4. חתן השמחה בתצורת ״אדמות רעות״
5. עוד חתן בתצורת סוסקווש (או אלוהים יודע איך קוראים את זה).
אז זה יהיה מעניין….

erezgur
20-07-21, 10:39
(אם עוד מישהו, כמוני, לא מכיר את המושג Sasquatch, אז מדובר ב bigfoot, אותו יצור גורילה-אנושי ענק מהפולקלור הצפון אמריקאי.
תודה לויקיפדיה)

נשלח מהנייד

KOOKE
20-07-21, 10:53
מסכים לחלוטין ואם כבר מדברים על חלומות רטובים המבחן צריך לכלול:
1. JK במפרט recon
2. JL במפרט recon
3. JL 392
4. חתן השמחה בתצורת ״אדמות רעות״
5. עוד חתן בתצורת סוסקווש (או אלוהים יודע איך קוראים את זה).
אז זה יהיה מעניין….

חבילת האיבזור RECON מוצעת כתוספת רק לדגמי הJL רוביקון למיניהם (יש נכון להיום 5 מנועים בדגמי הרוביקון - מנוע המי ה- 392, מנוע בנזין 2 ל' טורבו, מנוע בנזין 3.6 ל' + ET, מנוע דיזל 3 ל' ו- מנוע 2 ל' היברידי פלאג אין). לדגמי הJK לא מוצעת חבילת RECON בכלל!

לעומת זאת, בברונקו חבילת האיבזור הסאסקווטש מוצעת לכל 6 הדגמים ואם אני לא טועה רק למנוע ה- 2.7 ל'

תכלס לחובב שטח ברונקו בסיסי ידני + חבילת סאסקווטש זה אחלה דיל ואחלה רכב מבחינת תמורה לכסף!!

nirs
20-07-21, 11:00
חבילת האיבזור RECON מוצעת כתוספת רק לדגמי הJL רוביקון

ברור, הרי את ה JK הפסיקו לייצר.
ועם זאת רבים וטובים שדרגו את הרכבים שלהם לתצורה הזו (שכל כך מתבקשת לחובבי השטח).

דרור ברלי
20-07-21, 16:54
תכלס לחובב שטח ברונקו בסיסי ידני + חבילת סאסקווטש זה אחלה דיל ואחלה רכב מבחינת תמורה לכסף!!

לא בדקתי כמה זה עולה. אתה בדקת?
יהיה אפשר להכריז "אחלה תמורה לכסף" (או להיפך מזה), רק אחרי שנדע מחירים. רמז: אל תצפה שזה יהיה זול יותר מרנגלר.

דרור ברלי
20-07-21, 18:18
אל תצפו לניסים ונפלאות..... עדיין אין מספרים מדוייקים, המקסימום שהצלחתי לסחוט זה שהמחיר יהיה בשכונה של הרוביקון.
כך ש"אחלה תמורה לכסף" זה יחסי. מאוד.

KOOKE
20-07-21, 19:24
דרור,

אני מתייחס לתמחור של דגם הבסיס + חבילת סאסקווטץ' בחו"ל ובהליך של יבוא אישי. אם אני זוכר נכון זה בערך 35,000 $ שם. בתרגום לש"ח לאחר יבוא אישי ומיסוי כ- 250,000 ש"ח. זה באמת יכול להיות אחלה דיל (יחסית כן) ברונקו חדש מהניילון בדגם בסיסי, עם צמיגי 35" נעול קדימה אחורה בכ- 250,000 ש"ח בלבד...וואלה קונה מייד.
לפי הפרסום של היבואן הרשמי מתכוונים להביא ביבוא סדיר רק את דגם הבד לנדס ודגם הויילד משהו..רכבים אלו זו אופרה אחרת ותמחור אחר.

grand
20-07-21, 19:47
ההבדל העיקרי לחבילת הססקווטצ' שלמה במידת הצמיגים 33 מול 35 וגאנטים בידלוק, גם עם זה ניתן לעבוד, ולהחליף ל 35 חוקית אם רוצים. כל שאר הגודיס מגיעים כסטנדרט.
זה לפי האתר של פורד

https://www.ford.com/suvs/bronco/models/bronco-badlands/

IlanG
20-07-21, 20:09
ההבדל העיקרי לחבילת הססקווטצ' שלמה במידת הצמיגים 33 מול 35 וגאנטים בידלוק, גם עם זה ניתן לעבוד, ולהחליף ל 35 חוקית אם רוצים. כל שאר הגודיס מגיעים כסטנדרט.
זה לפי האתר של פורד

Sent from my YAL-L21 using Tapatalkלא נראה לי שזה יסתכם רק בהחלפת צמיגים וגנטים , מה עם לימוד של המחשב לגודל הצמיג ( מהירות ,העברת הילוכים ) , יחסי העברה בסרן, צריות / משולשים מחוזקים .

איל מ
20-07-21, 20:48
יש רכבים שאין בהם בעיה לעבור למידות גדולות יותר בלי לשנות רכיבים. וזה מהטעם שהמקוריים מספיק חזקים.
לגבי לימוד מחשב, בד"כ עניין של להתחבר למחשב וזהו. היבואן בארץ בטח לא ירצה לעזוראבל אין שום סיבה שזה לא יקרה בטרם הרכב עובר גיור.

KOOKE
20-07-21, 22:00
זה לפי האתר של פורד

רמי אני כתבתי במפורש - אני מתכוון לדגם הבסיס ה-"base" + חבילת סאסקווטש שכוללת לא רק מידת צמיגים גדולה (35) אלא גם נעילות, יחסי העברה שונים בסרנים, הגבהה או כנפיים שונות וכו' ובשנת 2022 ניתן יהיה להוסיף את חבילת הסאסוקוטש גם לדגמים עם גיר ידני.

אני לא התכוונתי לדגם הבד לנדס שמגיע כבר עם נעילות ועוד הרבה גודייס ואכן בדגם הזה ההבדל הוא רק במידת הצמיגים בהוספת חבילת הסאסקווטץ'.

דגם הבד לנדס יקר מלכתחילה בהרבה מדגם הבסיס. דגם ה BASE מתחיל מ- 28,000$ בערך שם. תוסיף לזה חבילת סאסקווץ' וכמה גודיס נוספים כמו פגושי ברזל אז תגיע למחיר שם של כ- 35,000$ ואפילו פחות. לכן ביבוא אישי כזה רכב יהיה לטעמי אחלה דיל.

זה מה שכוללת חבילת סאסקווטש שניתן להוסיף לכל דגמי הברונקו כולל לדגם ה BASE לפי אתר פורד:
Sasquatch™ Package

The Sasquatch™ Package is available on every Bronco™ series and standard on Wildtrak.™ Package includes 35-inch tires with 17-inch beadlock-capable wheels, front- and rear-locking differentials, 4.7 final drive ratio with electronic-locking front and rear axle. There’s also a high-clearance suspension and high-clearance fender flares. Also, due to high demand, the Sasquatch Package will be available in 2022 with manual transmission.

nirs
20-07-21, 22:05
דרור,

אני מתייחס לתמחור של דגם הבסיס + חבילת סאסקווטץ' בחו"ל ובהליך של יבוא אישי. אם אני זוכר נכון זה בערך 35,000 $ שם. בתרגום לש"ח לאחר יבוא אישי ומיסוי כ- 250,000 ש"ח. זה באמת יכול להיות אחלה דיל (יחסית כן) ברונקו חדש מהניילון בדגם בסיסי, עם צמיגי 35" נעול קדימה אחורה בכ- 250,000 ש"ח בלבד...וואלה קונה מייד.
לפי הפרסום של היבואן הרשמי מתכוונים להביא ביבוא סדיר רק את דגם הבד לנדס ודגם הויילד משהו..רכבים אלו זו אופרה אחרת ותמחור אחר.

להבנתי 35k$ ביבוא אישי, מתקרב יותר ל 300k₪…

asafk
20-07-21, 22:25
אפשר לחשב ..... 35 ועוד 2000 הובלה. על זה 130 אחוז מיסים פחות או יותר - לפני עמלה ליבואן, עברנו את ה85000$ - סביב 300000 שח תלוי בשער. עדיין יותר זול מהמחיר בחנות של רנגלר בסיסי עם גג ברזנט ובלי שום תוספת.
זה בהנחה שבאמת המחיר שם הוא 35000.

אסף.

דרור ברלי
21-07-21, 09:45
רנגלר ספורט קצר מתחיל עכשיו ב-270,000 בערך.

KOOKE
21-07-21, 12:42
דרור

בעלות של רנגלר ספורט קצר (בערך) כפי שכתבתי ניתן לקבל ברונקו BASE קצר עם צמיגי 35" ונעול קדימה אחורה.

בכל אופן, מדיי יום מתווספים סרטונים ביוטיוב של אנשים שכבר קיבלו לידיהם את הברונקו שהם הזמינו וכן בהחלט יש מחלות ילדות ובעיקר בעיה בגג הקשיח שנסדק ונפתח וכל מיני באגים אלקטרוניים כמו גם בעיות של אי התאמה בין מה שהוזמן למה שסופק...

מי שמתעניין שיקיש בחיפוש ביוטיוב ויעלו לו ים סרטונים של משתמשים בפועל.

הדיעה הכללית היא התלהבות ושביעות רצון

grand
21-07-21, 14:35
בואו.. נכניס קצת לפרופורציות,
הברונקו עם כל ההערכה והכבוד יהיה סבבה לגמרי לשוק הישראלי, משב רוח רענן, צמיגים גדולים וכל מה שרצינו ולא יכולנו חוקית לעשות, אבל אם נהיה רגע כנים, אין לו את היכולות להגיע למהלכי מתלים ולשידרוגים כמו לרנגלר, הוא די מוגבל בגלל המתלה הקידמי, בצפיה בסרטוני יוטיוב שם לוקחים אותו לשטח אמיתי, מואב, הוא נחמד אבל די מזכיר לי מבחינת התנהגות מבלי להעליב... WK על סטרואידים,
בערוץ של הבלונדינית Lite Brite ניתן לראות היטב, בסרטון הראשון את הברונקו ויכולתיו ובשני מדוע צריך רנגלר בשטח קשה.
תהנו..אפילו אם רק מהבלונדינית.

https://www.youtube.com/watch?v=6Cf2n_F1Hbk

https://www.youtube.com/watch?v=4zm0Bg2XFp0

nirs
21-07-21, 17:10
מהבלונדינית אני תמיד נהנה.
הבעיה זה החבר המיותר שלה…

zivo
21-07-21, 17:47
כמה חוכמה ואיזה יכולות.
איזה הבדל בין האלקטרוניקה המסובכת של הדיפנדר, שבסופו של יום לא נותנת שום יכולת מיוחדת, לעומת הגישה המעשית של הברונקו.
איזה רעיון מבריק לגבי הרדיוס סיבוב או ה one padel ...
פשוט מבריק.

asafk
21-07-21, 18:01
אני באמת מחכה בקוצר רוח לראות את הידיים שלי אוחזות בהגה עם סוס כזה עליו.
ככל שהתמונה ה'אמיתית' (כלומר לא של יח"צ ועיתונות) מתבהרת זה נראה יותר טוב.
המתחרה היחיד על רכב השטח האחרון שלי נראה כמו מיץ הרימונים האנגלי.

אסף.

talw
21-07-21, 18:17
הרעיון של קיצור רדיוס הסיבוב ( בלימה ידנית)הוא עתיק יומין, הם כנראה יישמו אותו כאן כי במתלה נפרד זווית ההיגוי קטנה יותר לעומת המתחרה הישיר שלהם עם הסרן הקידמי… ועדיין .. בלימה של גלגל אחד, הכפלת מהירות סיבוב הגלגל השני, הורדת המומנט בחצי ,לצורך התקדמות במהיריות נסיעה איטיות בשטח, לא מוסיף אלא גורע, בכל זאת , כל הכבוד על האומץ ביישום.

KOOKE
21-07-21, 20:21
מהבלונדינית אני תמיד נהנה.
הבעיה זה החבר המיותר שלה…

אז זהו שהוא לא חבר שלה אלא אשקרה הבעל שלה....אין לו את הכריזמה והמראה של הבלונדינית אבל הוא נהג ממש לא רע ואפילו סיים בין עשרת הראשונים בקינג אוף דה האמרס האחרון וזה היה המירוץ הראשון שלו !!!

asafk
21-07-21, 20:25
אגב לגבי המחיר - 4 דלתות בסיסי עולה 35. תוספת חבילת ה35 וזה וזה מביאה אותו למעלה 40.

אסף.

IlanG
21-07-21, 20:42
אני רק הניח את זה כאן

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210721/ef882e742373099ee820efe3964ea150.jpg

zivo
21-07-21, 20:59
הרעיון של קיצור רדיוס הסיבוב ( בלימה ידנית)הוא עתיק יומין, הם כנראה יישמו אותו כאן כי במתלה נפרד זווית ההיגוי קטנה יותר לעומת המתחרה הישיר שלהם עם הסרן הקידמי… ועדיין .. בלימה של גלגל אחד, הכפלת מהירות סיבוב הגלגל השני, הורדת המומנט בחצי ,לצורך התקדמות במהיריות נסיעה איטיות בשטח, לא מוסיף אלא גורע, בכל זאת , כל הכבוד על האומץ ביישום.
יכול להיות שההסבר התיאורטי הזה נכון, אבל במבחן המציאות, אתה מבין שאתה יכול להגיע לירידה או עליה תלולה, שמחייבת תמרוני הגה חזקים, לשים קרוז על 1קמש, וכל מה שנשאר לך זה לכוון את ההגה....
כל התאוריה של מהירות גלגל כזה או אחר לא מענינת.
זה יפנה ברדיוס קטן וישמור על מהירות.
כל השאר, דיבורים

talw
21-07-21, 21:11
וואלה נכון, אתה צודק.

asafk
21-07-21, 21:36
הרעיון של קיצור רדיוס הסיבוב ( בלימה ידנית)הוא עתיק יומין, הם כנראה יישמו אותו כאן כי במתלה נפרד זווית ההיגוי קטנה יותר לעומת המתחרה הישיר שלהם עם הסרן הקידמי… ועדיין .. בלימה של גלגל אחד, הכפלת מהירות סיבוב הגלגל השני, הורדת המומנט בחצי ,לצורך התקדמות במהיריות נסיעה איטיות בשטח, לא מוסיף אלא גורע, בכל זאת , כל הכבוד על האומץ ביישום.אני חושב שהם נאלצו להשתמש בטריק הזה - לא בגלל המתלים אלא בגלל שזה רכב גדול שמנסה להידחק למסלולי ג'יפים.
מי שישב בקבינה של f150 - זה הגודל. כלומר יותר רחב מרוב רכבי השטח שלנו.

אסף.

talw
21-07-21, 21:41
גם מרחק בסיס הגלגלים?

zivo
21-07-21, 22:06
אני חושב שהם נאלצו להשתמש בטריק הזה - לא בגלל המתלים אלא בגלל שזה רכב גדול שמנסה להידחק למסלולי ג'יפים.
מי שישב בקבינה של f150 - זה הגודל. כלומר יותר רחב מרוב רכבי השטח שלנו.

אסף.

אסף,
הם לא נאלצו...
בדיוק כמו שאף אחד להכריח אותם לפתח יכולת של one pedal או קרוז למהירות נמוכה, או ניתוק וחיבור מוט מייצב תוך כדי נסיעה, או גלגל 35 (ושים לב שהם מדברים על 37 עם הגבהה ).....
הם פשוט רוצים לעשות רכב טוב, והם מוכנים לעשות מחוץ לקופסה, ולקחת סיכונים.
והם כנראה "די" הצליחו :-)

KOOKE
21-07-21, 22:35
זה מה שיוצא כשמתכננים רכב שיהיה קונטרה לרנגלר ואולי אף יתעלה עליו. ממש בהשראת מילות השיר: every thing you can do I can do better

פשוט עשו רשימת תכונות ויכולות של הרנגלר ושמו V על כל פרט כשהם ייצרו משהו טוב יותר.

ג'יפ מנסה להחזיר בקונטרה משלהם והצרכנים cארה"ב נהנים מפירות התחרות ואולי גם אנחנו נצטרף לחגיגה בחסדי היבוא האישי/ המקביל

asafk
21-07-21, 22:56
פורד יודעים לעשות רכבי שטח מצויינים. רק עד עכשיו הם יותר מדי זמן השאירו את הבמה לפיאט, כשהם חילטרו עם כל מיני ראפטורים.
לכן הברונקו הוא באמת בשורה. עם המון המון פרטים פשוט נכונים ומדוייקים - הצליחו מאוד לקלוע בדיוק למה שג'יפאים רוצים. וזה לא פשוט.
אנחנו מסתכלים על הפתרונות הטכנולוגיים אבל יש עוד המון דברים. החל במראות והנקודות קשירה על המכסה מנוע והתושבת למצלמה על הדשבורד וכלה בפגוש המתפרק או הכנפונים המתפרקים או הכנפיים - מפח - שמחוברות בברגים.
יאללה תביאו כמה שיותר בייבוא אישי.

אסף.

asafk
21-07-21, 23:08
ברונקו נוחת בישראל!!!

מצורפת ההודעה לעיתונות שהאמברגו עליה הוסר הבוקר. (מה שבסוגריים/מודגש זו הפרשנות שלי):

ההזמנה תתבצע אך ורק באתר אינטרנט ייעודי: bronco.ford.co.il שייפתח להזמנות החל מ-3.8.2021 בשעה 10:00 בבוקר.

מוצעים שלושה דגמים:
wildtrack - "מיועד לשטח מהיר" ימכר בתצורת ארבע דלתות בלבד
badlands - "מיועד לשטח טכני/אקסטרימי". יימכר עם אפשרות בחירה בין ארבע או שתי דלתות
outer banks - "סטייליסטי יותר" ידידותי ויוקרתי, כולל פריטי עיצוב סטייליסטיים. יימכר עם אפשרות בחירה בין ארבע לשתי דלתות
(ומה עם ססקוואץ'?....)

בשלב הראשון כולם עם המנוע החזק יותר (שהוא V6 בנפח 2.7 ליטר טורבו, 310 כ"ס. לא מפורט איזה גיר. כמקובל בדלק מוטורס אני מנחש שזה יהיה כל גיר כל עוד הוא האוטומטי.....)

איך תתבצע ההזמנה?
בתחילה יוצג באתר שעון ובו ספירה לאחור: כמה זמן נותר לתחילת המכירה. כשהספירה לאחור תסתיים ב-3.8.2021 בשעה 10:00 בבוקר, יהיה האתר פתוח להזמנה ותשלום מקדמה.
המכירה באתר תימשך כל עוד נותרו מכוניות פנויות שלא הוזמנו. המכירה תסתיים והאתר יינעל כאשר כל היחידות הזמינות בו יימכרו. לא יהיה ניתן לפתוח הזמנות עתידיות לדגם.
לקוחות שביצעו הזמנה ושילמו מקדמה, יוזמנו לפגישת אפיון סופית עם צוות המומחים שלנו שבה יעברו על הרכב שנבחר ועל האבזור הנלווה הרב שניתן להוסיף לרכב כתוספות.
קדימה - תסתדרו בתור.

(לא פורטו מחירים. גם לא שאלתי. אני לא הלקוח המיועד למרות שהייתי שמח לססקוואץ' ידני... אישית, אני מנחש שבדלק מוטורס הולכים להכיר אוכלוסיות חדשות ומלבבות, כאלה שעד היום היו מזוהות עם רנגלרים)ווילדטראק מגיע להבנתי עם חבילת ססקווצ' אבל בלי ניתוק מייצב.

אסף.

KOOKE
21-07-21, 23:45
אסף, לא בדיוק...גם הבד לנדס וגם הווילד טראקס מגיעים כשהם כוללים במפרט שלהם חלק מהפיצ'רים שיש בחבילת הסאסקווץ' כמו למשל נעילות קדימה ואחורה ועד- אבל לא את כל מה שיש בחבילת הסאסקווץ' וללא צמיגי 35" שיש רק בהוספת חבילת הסאסקווץ'.

לכן מבחינת תמחור - מחיר הוספת חבילת הסאסקווץ' משתנה כתלות בדגם אליו מתווספת החבילה.

כך אם מוסיפים חבילת סאסקווץ' לדגם ה-BASE אז עלות התוספת היא מלאה כ- 5,000$. אם מוסיפים חבילת סאסקווץ' לדגמי הבד לנדס והווילד טראק מחיר התוספת הוא רק כ- 2,000$ אם אני לא טועה.

דרור ברלי
22-07-21, 06:43
אני היחיד שנהיה לו סלט במוח מכל הבדלנדס והווילד-טראק והססקוואץ בדגם הבסיסי או גם בבבדלנדס ובאאוטר-באנקס, והאם יהיה ידני 7 הילוכים או אוטומטי 10 הילוכים, והאם בדלנדס עם חבילת ססקוואץ בא עם צמיג 35, ניתוק מייצב וטרן-אסיסט, או רק 33 בלי טרן אסיסט והאם בווילד-טראק יהיה ניתוק מייצב או לא יהיה, עם חבילת ססקוואץ'?....

אסף כדרכו, מנסה להסיט אתכם לכיוון של טנדר - אז אם כבר, הברונקו חולק DNA עם הטנדר ריינג'ר ולא עם F150.
האם הוא רכב גדול? כן, בגרסת 4 דלתות הוא לא קטן בכלל. גם הרנגלר אגב ממש לא קטן. אבל כמעט כל המכוניות בעולם מוגדלות בשקל-תשעים לאורך האבולוציה שלהן.

מיכה100
22-07-21, 10:51
אני היחיד שנהיה לו סלט במוח מכל הבדלנדס והווילד-טראק והססקוואץ בדגם הבסיסי או גם בבבדלנדס ובאאוטר-באנקס, והאם יהיה ידני 7 הילוכים או אוטומטי 10 הילוכים, והאם בדלנדס עם חבילת ססקוואץ בא עם צמיג 35, ניתוק מייצב וטרן-אסיסט, או רק 33 בלי טרן אסיסט והאם בווילד-טראק יהיה ניתוק מייצב או לא יהיה, עם חבילת ססקוואץ'?....

פאסט פורוורד עשר שנים קדימה, אני כבר רואה איזה דיונים סוערים יהיו כאן על איזה אופציה הגיעה על איזה דגם.. ג'וב סקיוריטי לג'יפולוג.

- - - Updated - - -

הרעיון של קיצור רדיוס הסיבוב ( בלימה ידנית)הוא עתיק יומין, הם כנראה יישמו אותו כאן כי במתלה נפרד זווית ההיגוי קטנה יותר לעומת המתחרה הישיר שלהם עם הסרן הקידמי…
וואלה? חשבתי שזה הפוך.. בוודאות זווית ההיגוי בדיסקו 4/3 (מתלה נפרד) יותר טובה מזו שבדיסקו 2 (סרן חי).

KOOKE
22-07-21, 11:51
דרור אתה לא היחיד.

פורד סיבכו כמיטב יכולתם את עניין דגמי הברונקו והתוספות השונות.

יש שישה דגמים בשתי תצורות המרכב כשלכל דגם ניתן להוסיף חבילות איבזור שונות כולל חבילת סאסקווטץ' וכן ניתן להוסיף אביזרים שונים ממבחר אביזרי "אפטרמרקט" מקוריים של פורד (אם אני לא טועה מוצעים כרגע כ- 300 אביזרים כגון גגון וכו'..)

הדגמים שמכוונים ליכולות שטח הם בעיקר שניים- הבד לנדס והווילד טרקס.

הבד לנדס- מוכוון יותר לעבירות בסגנון זחילת סלעים
הווילד טרקס- מוכוון יותר לעבירות של לתת בגז ותפירת שבילים מהירה סטייל באחה.

באמת זה יום לימודים ארוך מאד להבין את שלל האפשרויות והתצורות ולבנות/ להזמין ברונקו שיתאים לרצונות ולצרכים של המזמין.

talw
22-07-21, 13:03
פאסט פורוורד עשר שנים קדימה, אני כבר רואה איזה דיונים סוערים יהיו כאן על איזה אופציה הגיעה על איזה דגם.. ג'וב סקיוריטי לג'יפולוג.

- - - Updated - - -

וואלה? חשבתי שזה הפוך.. בוודאות זווית ההיגוי בדיסקו 4/3 (מתלה נפרד) יותר טובה מזו שבדיסקו 2 (סרן חי).

וואלה וואלה , jl מגיע לזווית של 40 מעלות ,לא מכיר מתלה נפרד שמגיע קרוב לזה ולא מכיר דיסקואים וגם לא להם אני מתכוון אלא למטרה שהיתה תלויה למהנדסי פורד על הקיר שמול השולחן, בצורת תמונה של jl.

nirs
22-07-21, 13:54
מבחן השוואתי בין רוביקון לברונקו ווילד טראק

https://www.youtube.com/watch?v=17hx8Cz5EXE

ד ו ר ו ן
22-07-21, 17:58
מבחן השוואתי בין רוביקון לברונקו ווילד טראק

https://www.youtube.com/watch?v=17hx8Cz5EXE

צפית ב״מבחן״?

asafk
22-07-21, 18:02
וואלה וואלה , jl מגיע לזווית של 40 מעלות ,לא מכיר מתלה נפרד שמגיע קרוב לזה ולא מכיר דיסקואים וגם לא להם אני מתכוון אלא למטרה שהיתה תלויה למהנדסי פורד על הקיר שמול השולחן, בצורת תמונה של jl.שלא לומר רשימת נתונים של jl שצריך להיות טוב מהם ולו בששעשרית האינצ' - ואחד מהם רדיוס סיבוב.

אסף.

talw
22-07-21, 18:30
וכן יופרו ויתרבו לעולמי עד.

nirs
22-07-21, 23:27
צפית ב״מבחן״?

מודה שרק כמה שניות (קיבלתי מחבר ולא בדקתי…)
לאחר צפיה כעת, אפשר למחוק/להתעלם

KOOKE
23-07-21, 12:30
לפני כשבוע התחילו למסור בארה"ב את הברונקו ללקוחות ולדילרים וכצפוי מחילים לצוץ סרטוני המשתמשים ממש - הנה סרטון כמיטב המסורת האמריקאית - דראג רייס בין הברונקו 2.3 ל' טורבו עם 300 כ"ס מול הרנגלר מנוע 3.6 בנזין עם 285 כ"ס.

הרנגלר ניצח:

https://www.youtube.com/watch?v=WKClUPOvnhI

boaz avrahami
23-07-21, 15:36
בואו.. נכניס קצת לפרופורציות,
הברונקו עם כל ההערכה והכבוד יהיה סבבה לגמרי לשוק הישראלי, משב רוח רענן, צמיגים גדולים וכל מה שרצינו ולא יכולנו חוקית לעשות, אבל אם נהיה רגע כנים, אין לו את היכולות להגיע למהלכי מתלים ולשידרוגים כמו לרנגלר, הוא די מוגבל בגלל המתלה הקידמי, בצפיה בסרטוני יוטיוב שם לוקחים אותו לשטח אמיתי, מואב, הוא נחמד אבל די מזכיר לי מבחינת התנהגות מבלי להעליב... WK על סטרואידים,
בערוץ של הבלונדינית Lite Brite ניתן לראות היטב, בסרטון הראשון את הברונקו ויכולתיו ובשני מדוע צריך רנגלר בשטח קשה.
תהנו..אפילו אם רק מהבלונדינית.

https://www.youtube.com/watch?v=6Cf2n_F1Hbk

https://www.youtube.com/watch?v=4zm0Bg2XFp0

אתה נשמע מעט שונה ביחס לימים שבהם נסעת ב WK ואחכ בטוארג…
בסוף עוד תשווה את הברונקו לדאסטר ואני יכול להתחיל להניח תפילין כל שבת…

grand
23-07-21, 16:17
בועז ידידי אני עדיין דובק בדעה ש wk עם qd2 הוא רכב השטח הטוב ביותר מבין אלו עם מתלה קדמי נפרד, לא בר השוואה לשום טוארג או דאסטר כפי שאתה טוען מאז ימי בנימינה, כנראה שהברונקו הוא רכב מדהים במיוחד איך שהוא מגיע ללא שיפורים, עבודת המתלים שלו לי לפחות בסרטונים הזכירו מאוד את ה wk, ולא לשלילה.

KOOKE
23-07-21, 16:27
אופס בתגובה למעלה טעיתי בסרטון התכוונתי לזה:

https://youtu.be/WKClUPOvnhI

erezgur
23-07-21, 17:02
ערכתי ותיקנתי את התגובה הקודמת עם הסרטון הנכון.

KOOKE
25-07-21, 11:04
ערוץ TFL רכשו את הברונקו החדש בדגם מהדורה ראשונה לצורכי מבחן ארוך טווח יהיה מעניין לעקוב אחריהם - בעיני הם יחסית מבין האובייקטיביים שיש ואינם מהססים להעלות ליקוים וביקורת:

https://youtu.be/EyvglMQCBd0

המשוטט
25-07-21, 14:14
[emoji2363][emoji3061]

עם הנאחס שלהם עם הדיסקו 6......יהיה מעניין

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

grand
28-07-21, 15:57
https://www.youtube.com/watch?v=391AsASvmi8

איל מ
28-07-21, 16:19
מי שלא רוצה לראות הכל תעברו ל11:45. שלושה עלו להר, רק שניים חזרו.

המשוטט
28-07-21, 16:44
פנצר?
עם ג׳אנט 20?

שערוריה

חשבתי שהלכה כרית

איל מ
28-07-21, 17:05
הם מתעקשים שעדיף את הדגם החזק/מפואר ולא את מה שקנו בהתחלה (הדגם הפשוט שניתן להרכיב עליו ג'אנטים 17 ו18. זה שהלך פקאקט). אז שיהיה להם בהצלחה.

KOOKE
28-07-21, 19:03
הדיפנדר עם ג'אנטים וצמיגים כאלו לא בתמונה בהשוואה נשוא המבחן "איזה רכב סדרתי מביניהם הכי ראוי לשטח"

הסרטון מדגים יפה את ההבדל המהותי בין הרנגלר לברונקו - שני סרנים חיים לרנגלר וסרן חי אחורי + מתלה נפרד קדמי לברונקו. ברור לגמרי מהמבחן שמהלך המתלים של הרנגלר והאחיזה בקרקע שלו עדיפה ובהרבה גם אם הוא רק עם צמיגי 33" מול ה- 35" של הברונקו.

לטעמי השוואה נכונה יותר והוגנת יותר הייתה בין הברונקו שבסרטון שכולל את חבילת הסאסקווטש לבין רנגלר רוביקון עם חבילת ריקון (צמיגי 35") - בהשוואה כזו הרנגלר מבחינת יכולת שטח אוכל את הברונקו בלי מלח..

לעומת זאת לברונקו יש יתרון ענק ועדיפות על פני הרנגלר במרווח הפנימי, בנוחות הנסיעה גם בשטח ובאיכות המושב ורמת הגימור הפנימי.

המממ.. אם היו לי כ- 450,000 זוזים פנויים ההתלבטות עדיין דיי קשה בין בדלנדס סאסקווטש ובין רוביקון ריקון.

nirs
28-07-21, 19:51
134545

והנה התמונה.
היות ועדין לא נהגתי בברונקו, אני נזהר מלהביע דעה לגבי נוחות נסיעה בכביש וכו׳.
אין ספק שהמבחן שדרור דיבר עליו יהיה מאוד מעניין.

KOOKE
28-07-21, 22:56
לגבי התמונה - לא זוכר בוודאות אבל נדמה לי שבסרטון בדיוק בנקודה הזו הם הדגימו את השינוי בברונקו לפני ואחרי ניתוק המייצב הקדמי. השאלה היא אם בתמונה זה לפני או אחרי ניתוק המייצב הקדמי.

אם אני זוכר נכון המייצב הקדמי של הברונקו מתחבר אוטומטית מחדש מעל מהירות מסוימת - זה פיצ'ר טוב ורע גם יחד - מצד אחד מייצב קדמי מחובר במהירות גבוהה זה טוב אבל מצד שני זה מכריח אותך להיזכר שצריך לנתק מחדש את המייצב במקומות ובמהירות המתאימים לכך

nirs
29-07-21, 09:25
להבנתי, התמונה היא לאחר ניתוק מוט מייצב (בברונקו וברוביקון)

איל מ
29-07-21, 10:08
לא עשיתי freez frame לסרטון, וכמובן שהמימדים שונים אז אולי האחורי של הברונקו נמצא בבור יותר עמוק וכו...
אבל בסופו של דבר, בסרטון, אחרי שילוב כל השילובים, וניתוק כל הניתוקים, הרנגלר נראה כמצליב טוב יותר.
ועדיין...
לכל שימוש שפוי, הברונקו הזה הוא אוברקיל.

grand
29-07-21, 10:58
לגבי הפוטנציאל שלנו לטיולים ניתן להניח שלמטייל השפוי שבמקרה קיצון יעלה את ורדית או בוקר הברונקו האופציה העדיפה, ולמי שבקטע של עבירות קיצונית או כמריר וכאלה הרנגלר עדיף.

asafk
30-07-21, 17:43
134545

והנה התמונה.
היות ועדין לא נהגתי בברונקו, אני נזהר מלהביע דעה לגבי נוחות נסיעה בכביש וכו׳.
אין ספק שהמבחן שדרור דיבר עליו יהיה מאוד מעניין.

Sent from my iPhone using Tapatalkקודם כל המסקנה הברורה מהסרט - שדיפנדר באמת - אבל באמת - לא בליגה.
מה שראו יפה במעבר הזה עם ההצלבה - עזבו רגע את המהלך הכולל של המתלים קדימה אחורה - המעבר, דינמית, מציג יפה מה זה מתלים לא מאוזנים. סרן חי שמושך למטה בזמן שהמתלה הקדמי מצליב ואז... נדנדה. זה לא קורה ברכב שכל הפינות שלו אותו דבר.

אסף.

nirs
03-08-21, 16:20
ועוד סרטון, והפעם השוואה בן הברונקו לווילי שעולה חצי ממנו….

https://www.youtube.com/watch?v=Zbz91LTLtiM

zivo
03-08-21, 16:47
האמת, כל ההשוואות האלו, קישקוש אחד גדול.
מי שלא מתכוון לעשות את כמריר או איזה מבחני עבירות משוגעים, בנושא העבירות, כל מה שנעול כפול + גלגל 33 ומעלה, לא מעניין.
הרכבים האלו יעברו, בלי בעיה את כל המסלולים שאנחנו עושים +++

ואז יגיעו השיקולים האמיתיים, שכל ההשוואות האלו לא מכסים - עלות, מרווח \ סידור פנים, תחזוקה, אמינות, נוחות נסיעה, בנזין \ דיזל (טווח בשטח).
בקיצור, אפשר להסתכל ולהתחרמן, אבל תכלס, קישקוש.

KOOKE
03-08-21, 19:07
מה שאני אוהב אצל החברה מ-TFL שהם לא מהססים להעביר ביקורת - רואים את זה בסרטון הזה והם הוציאו סרטון נוסף רק על זה שהגג הפריק חורק להם ... מי אמר מחלות ילדות ולא קיבל..

https://youtu.be/zMEL4pDcZvo

נמרוד
03-08-21, 21:50
אויויוי... הגג המתפרק חורק...

איל מ
04-08-21, 09:08
חצי שעה עבודה וקצת פלציב ואני פותר להם את הבעיה.
מה שכן,
ההדבקה של הריפוד תקרה (?) נראה כמו עבודה שמישהו עשה בחניה ביום שישי כשהילדים מפריעים ברקע.
לי אישית לא מפריע, אבל אני מניח שיהיו כמה שהשכיבו סכום רציני ומצפים לקבל גימור ברמה גבוהה יותר.

KOOKE
04-08-21, 11:58
נמרוד, כמו שכתב אייל, בארה"ב 65,000$ - 70,000$ לרכב נחשב סכום נכבד ומקביל לקטגוריית יוקרה. לכן גם אם ידוע שזה רכב שטח ספרטני הם מצפים לאיזה שהוא מינימום של איכות הרכבה ובצדק. אני מניח שבתכנון הרכב ובתכנון מסילות הגג הפריק והרכבתו נלקח בחשבון איך מונעים חריקות.

חוץ מזה ישנם כאלו שרגישים במיוחד לרעשי חריקות וצרצורים מיותרים בתא הנוסעים ואני בינהם - קבלו אנקדוטה בעניין:

ברנגלר שלי שגם הוא בעל גג אזבסט פריק יש מערכת אודיו משופרת הכוללת סאבוופר איכותי וגדול בתא המטען - הסאונד חשוב לי.
באחד הטיולים האחרונים לאחר היציאה מהשטח אני שומע משהו מטרטר ומצרצר בהתאם לפעימות ורעידות הסאבוופר- בודק את תא המטען, בודק את הסאבוופר ושום דבר לא נוגע בו ושום דבר לא משוחרר...ממשיך לנסוע והצירצור / טרטור לא נפסק...עוצר פורק את כל המטען, מעגן מחדש בודק ששום דבר לא משוחרר ושום דבר לא נוגע בסאב וופר ועדיין הטרטור לא נפסק...ביקשתי מחבר לטיול שיבדוק אם הוא מצליח לאתר מהיכן מגיע הצירצור הזה - פסק חד משמעית שמגיע מהגג ומקרה עלה על הגלגל לבדוק את הגג וגילה שם אבן קטנה שרוקדת לה להנאתה על גג הפיבר לרעידות הבאס ומשגעת לי את המוח...

כן מצחיק ומזכיר את הפינוק של הנסיכה והעדשה מאגדות האחים גרין אבל כל אחד והשריטה שלו

המשוטט
04-08-21, 14:16
אבא שלי פתר לי בעיית רגישות לרעשים בזה שגידל אותי על קטרפילר D5.....

אבל עדיין שמעתי כל פיסטון רוקד..

grand
04-08-21, 14:27
הנה זה בא...

https://youtu.be/yJ9Nta5CKAc

nirs
04-08-21, 14:51
הפעם נסחפו כלפי מעלה…
חבל שלא לקחו 392 סטוק

נמרוד
07-08-21, 12:00
הדיפנדר מקבל צורה נורמלית עם צמיגים גדולים.

haggaigi
07-08-21, 13:35
ועוד סרטון, והפעם השוואה בן הברונקו לווילי שעולה חצי ממנו….

https://www.youtube.com/watch?v=Zbz91LTLtiM

לא מאמין שאין לברונקו פתחי מיזוג מאחור, מקווה שהמזגן שלו נורמאלי יותר מהטראנו שלי, אחרת זה השדרוג ההכרחי הראשון ברכב. רכב כזה ארוך עם פתחי מיזוג לרגליים בלבד למעט הנהג והנוסע לצידו.

IlanG
07-08-21, 16:34
לא מאמין שאין לברונקו פתחי מיזוג מאחור, מקווה שהמזגן שלו נורמאלי יותר מהטראנו שלי, אחרת זה השדרוג ההכרחי הראשון ברכב. רכב כזה ארוך עם פתחי מיזוג לרגליים בלבד למעט הנהג והנוסע לצידו.גם לרנגלר jk לא היו פתחי מיזוג לאחור ( 2007 - 2018 ) הסתדרתי בזמנו מצויין עם המזגן מקדימה ( היה לו ספיקת אוויר מעולה )

הדסופה
07-08-21, 20:27

רק צורה

למרות שהבחור הנחמד כושל כבר 2 סרטונים בלהביא למבחן השוואה את הרנגלר נכון , הרושם העיקרי שנשאר מהסרטון הוא שהדיפנדר מפחיד בשטח , ועדיין נראה פגיע באופן מפחיד גם על 35

כן, הוא יעלה מעלה רמון, אבל בהחלט מדגים שגם אחרי הרבה שיפורים ו 35 הוא לא בנוי לעבירות

haggaigi
07-08-21, 20:40
רק צורה

למרות שהבחור הנחמד כושל כבר 2 סרטונים בלהביא למבחן השוואה את הרנגלר נכון , הרושם העיקרי שנשאר מהסרטון הוא שהדיפנדר מפחיד בשטח , ועדיין נראה פגיע באופן מפחיד גם על 35

כן, הוא יעלה מעלה רמון, אבל בהחלט מדגים שגם אחרי הרבה שיפורים ו 35 הוא לא בנוי לעבירות

שלא לומר למרות המחיר ההתחלתי שלו שגבוה מהברונקו ומעט יותר זול מרוביקון 792, מעניין כמה כסף עלה להתאים את הדיפנדר לתצורה הזו.

asafk
07-08-21, 20:45
הוא אמר שסדר גודל של 50000. כלומר מחיר של רוביקון.

אסף.

zivo
07-08-21, 20:59
לא משנה באיזה שפה, כמה שרשורים ואיך יקראו להם, בסוף זו אותה המסקנה - הדיפנדר יקר ופשוט לא שייך לקטגוריה של שטח אמיתי.
וזה שהרכב חדש.
לא רוצה לחשוב איך הוא יתנהג בעוד 10-15 שנה.

מוטי ג.
07-08-21, 21:18
הוא מסביר בסרטון שלא כדאי להגביהה/לנפח מתלים למקסימום גובה כי זה הורג את מהלך המתלה,והוא ממליץ מיד אחרי מכשול שמחייב הגבהה להנמיך קצת,ובכל זאת נראה ברוב הסרטון שאין לדיפנדר מהלך מתלה והוא נראה "נעול" כזה.

zivo
07-08-21, 21:46
הוא מסביר בסרטון שלא כדאי להגביהה/לנפח מתלים למקסימום גובה כי זה הורג את מהלך המתלה,והוא ממליץ מיד אחרי מכשול שמחייב הגבהה להנמיך קצת,ובכל זאת נראה ברוב הסרטון שאין לדיפנדר מהלך מתלה והוא נראה "נעול" כזה.
ועכשיו, אחרי שהוא אמר את זה באנגלית, תחזור לדיון שהיה על ההשקה בישראל והעליה למשלט.
אני חושש ( מבלי שנהגתי ברכב ) , שמרוב שהרכב מתוכנן לנהג ההדיוט, גם נהג שמבין, לא יכול לשלוט.

nirs
07-08-21, 22:03
בשטח, הדיפקברי לא ברמה של הרוביקון ו/או הברונקו.
לא חדש או מפתיע.
בכביש הסיפור, כנראה, שונה.

ד ו ר ו ן
08-08-21, 09:55

צמיגים+תת שלדה חדשה להנמכת הדיפ+הארכה למוטות מקשרים כדי לעבוד על המחשב.

ואחרי כל זה בעיית המהלך האפקטיבי בולטת.
למרות טווח מתלה טוב על הנייר, בפועל זה נראה שהמתלה מוקשח כדי לעמוד גבוה ואין מהלך כניסה בצד הנגדי, הרכב נראה מאד קשיח.

שים לב שגם בסרטון הזה, המחשב (כנראה) עושה בלגן בנעילה/שחרור ויש לא מעט מצבים בהם הנעילה לא נכנסת לעבודה.

דרור ברלי
08-08-21, 09:59
בשטח, הדיפקברי לא ברמה של הרוביקון ו/או הברונקו.
לא חדש או מפתיע.
בכביש הסיפור, כנראה, שונה.

התחרות האמיתית של הדיסקו 6/דיפנדר הזה תבוא כנראה מכיוון הלנדקרוזר 300 החדש.

zivo
08-08-21, 10:55
ואחרי כל זה בעיית המהלך האפקטיבי בולטת.
למרות טווח מתלה טוב על הנייר, בפועל זה נראה שהמתלה מוקשח כדי לעמוד גבוה ואין מהלך כניסה בצד הנגדי, הרכב נראה מאד קשיח.

שים לב שגם בסרטון הזה, המחשב (כנראה) עושה בלגן בנעילה/שחרור ויש לא מעט מצבים בהם הנעילה לא נכנסת לעבודה.

לא נעים להגיד, הברונקו, עם מתלי IFS "רגילים" (אחרי שחרור המוט המייצב) נצמד לקרקע פי כמה יותר טוב וחלק.

לגבי הנעילות "האוטמטיות" של הדפנדר, גם בסרטונים מהארץ רואים את זה. אני ממש לא מבין את ההגיון של לשחק עם נעילה מכנית בעליה ישרה. נראה לי כמו התחכמות מיותרת ומטופשת.
מעניין מה יבוא קודם - התיקון הרישמי או ה HACK.

דרך אגב, מדהים כמה הם מחליקים על הצמידים (בכל המשחקים שלהם), ולא מורידים לחץ אוויר למספרים משמעותיים.

asafk
08-08-21, 17:04
נעים, נעים להגיד. פורד עשו בחוכמה כשנפטרו מלנדרובר. זה גרם להם לפתח רכב שטח כמו שצריך.

אסף.

hyudale
08-08-21, 18:34
הוידאו הכי מרשים כרגע שאפשר להתרשם מברונקו בשטח קשוח, למרות ה37 והבולמים...

https://www.youtube.com/watch?v=L7aaRpT4HVY&ab_channel=LiteBrite

נהג מעולה

הדסופה
08-08-21, 19:44
ממש קשה להתרכז ככה

באמת נוהג יפה והרכב נראה טוב ( בשביל ifs [emoji2])

2 פרטים טכניים שהעלו לי שאלות
1. הבנתי שהבולמים לפני הסרן האחורי ? זה תכנון תמוה או שיש לזה יתרון כלשהו ?
2. התקנת כננת מצריכה פגוש חדש וגם עוד הארכה שלו קדימה כך שפוגעת בזוויות גישה לעומת הזווית מהמפעל ?

הד

KOOKE
08-08-21, 21:17
הד מבין לליבך בעניין הבלונדית..גם לי זה קורה.

בכל אופן, לגבי הכננת - הם בחרו לשים כננת "מפלצת" - את הכי גדולה של וורן אם אני לא טועה דגם ה -ZION. לא אמורה להיות בעיה עם כננת נורמאלית.

אני כל פעם מוריק מקנאה...הפשטות שהם מדברים על שיפור רכב - מבחינתם זה כמעט שיפור סטנדרטי והכרחי - הגבהה 2 אינצ' וצמיגי 37...ואצלנו אללה יוסטור...

הסרטון מעניין ובאמת נותן פרספקטיבה טובה יותר על היכולות הממשיות של הברונקו במסלול עבירות קשוח כמו הרוביקון אקספרס (בטח לעומת הסרטונים של החנון ההוא מ-TFL עם העיגולדים שהולך להתעלף כל פעם שהוא נוהג והרכב עולה על קצת "חצץ")

אני הייתי רוצה לראות את היכולות של ברונקו "סטנדרטי" עם חבילת הסאסקווטש נהוג על ידי הבחור הזה במסלול הזה או דומה...זה היה מעניין ומאד רלבנטי לנו בארץ הקודש שאוהבים עבירות קשה.

אהבתי גם את טיפוח דור ההמשך...הבת 15 שנהגה בפורד ריינג'ר...

מוטי ג.
08-08-21, 21:44
סלחו לי, הבלונדית הזו לא עושה לי את זה, היא מפריעה לראות רכב מדהים בעבודה.
לדעתי הוא אמר בין 2 ל3 אינטש הגבהה.
אגב, אלו כנפיים מקוריות? כי הרדיוסים מתאימים בול לצמיג 37, יפה.
היא אמרה משהו על נוחות נסיעה עם IFS מול סרן חי, אם אינו טועה היא אמרה שהוא נוח יותר גם בשטח, אבל לדעתי סרן חי קדמי משרה אווירה "אמינה" יותר כי אין את הנפילת אף.

מוני אורבך
08-08-21, 21:49
חיב להאמר, זה אחד הנהכים הטובים ביותר שאני ראיתי.
גם ניסיון גם כישרון.
הוא הוציא מהברונקו כל מה רק אפשר ויותר.
הוא פשוט לא הגיעלמצבי קיצון, ממש מדהים בהתחשב בשטח.
כך שזה לא ממש היה מבחן קשה לברונקו.
בקשר לבלונדינית, פשוט צריך ללמוד לצזר

KOOKE
08-08-21, 22:13
זה אכן אחד מנהגי השטח מהטובים ביותר שיש שם בארה"ב - הוא נהג שטח מקצועי וזכה פעם או פעמיים בתחרות מרוצי השטח הכי קשוחה שיש - קינג אוף דה המרס.

הוא גם סוג של פרזנטור/ נהג מבחן של חברת פורד..

בסרטון קודם שלו עם הצמד חמד הזה הם היו במואב והוא הדגים לזוג את יכולות הברונקו והפיצ'רים היחודיים שיש לברונקו כמו מנתק המייצב הקדמי שעובד גם תחת עומס של הצלבה חזקה ואת ה"טורן אסיסט"...

grand
08-08-21, 22:19
בלי הבלונדינית הערוץ הזה לא היה מתרומם.
הגירודים על המיגונים עושים צמרמורת, אבל הברונקו עבר יפה, מסלול לא פשוט, אך תכלס.. לחובבי הבלונדינית שווה לצפות בסירטונים הנוספים מאותו ארוע, שם היא נוהגת האמת לא רע בכלל בבאגי מפלצתי אחרי בעלה ברוביקון, במסלולים חדשים לא הגיוניים ופחות פופולארים ברוביקון טרייל, לצערי נראה לי שהברונקו לא היה שורד אותם.

zivo
08-08-21, 22:19
אין ספק נהיגה מרשימה.
מעניין איך המכלולים ( בעיקר מלפנים) ישרדו את ה 37" לאורך זמן.
אבל אם הם מחזיקים ולא מתפרקים, הקומבינציה הזו נראת מאוד מבטיחה.
( במיוחד עם התאוריה של הבלונדה שמסבירה למה בשטח עדיף IFS על פני סרן חי).

KOOKE
09-08-21, 08:28
.. לחובבי הבלונדינית שווה לצפות בסירטונים הנוספים מאותו ארוע, שם היא נוהגת האמת לא רע בכלל בבאגי מפלצתי אחרי בעלה ברוביקון, במסלולים חדשים לא הגיוניים ופחות פופולארים ברוביקון טרייל, לצערי נראה לי שהברונקו לא היה שורד אותם.

כשהיא בבאגי אז היא לפני בעלה שבג'יפ ובהרבה מקרים היא עוברת עם הבאגי מכשולים שבעלה עם הג'יפ לא מצליח לעבור.

yovavz
09-08-21, 13:25
אחד הדברים המעניינים שרואים בסרטון, זה השימוש שהוא (הנהג) עושה במערכת הסיע לפניות הדוקות בכדי לעבור מכשול.
רואים את זה בערך ב25:30 בשביל לאפשר לרכב לטפס את המכשול הוא מפעיל את מערכת הסיוע (דורשת הגעה לנעילת היגוי באחד הקצוות וביטול נעילה אחורית) ומאלץ את כל הכח לעבור לגלגל הימני - מה שאמור לאפשר לרכב לטפס את המכשול.
זה לא הצליח לו והוא עבר בסוף עם הנעילה...

talw
10-08-21, 20:47
אחד הדברים המעניינים שרואים בסרטון, זה השימוש שהוא (הנהג) עושה במערכת הסיע לפניות הדוקות בכדי לעבור מכשול.
רואים את זה בערך ב25:30 בשביל לאפשר לרכב לטפס את המכשול הוא מפעיל את מערכת הסיוע (דורשת הגעה לנעילת היגוי באחד הקצוות וביטול נעילה אחורית) ומאלץ את כל הכח לעבור לגלגל הימני - מה שאמור לאפשר לרכב לטפס את המכשול.
זה לא הצליח לו והוא עבר בסוף עם הנעילה...

סרן קדמי נעול, דיפ׳ מרכזי נעול- גלגל אחורי אחד מפרפר למוות במהירות כפולה מהקדמיים… גלגל אחורי שני בולם במקום- לא מנסה לעזור לשלושת החברים שלו- להיפך - רק מכביד עליהם. זו הסיטואציה המתוארת במקרה הנ״ל.
Cutting brake נולד לצורך הידוק פניות ברכבים עם חלוקת משקל אחורית,אבל לא רק- כאלה שרצים בשטח וסיבוב הגה פתאומי לא תורם רבות לפניה ההדוקה. משתמשים בנ״ל רבות במרוצי שטח. פורד לקחו את הקונץ והפכו אותו לגימיק וזה סבבה, אבל כאמור ,התרומה לא לכל מצב.

zivo
11-08-21, 10:16
מה שלי תפס את העין זה המגיני סף \ מדרגות צד של הברונקו.
שרואים את התחתית של הברונקו, רואים שאין שם מיגון מסיבי, לעומת זאת יש מדרגות צד צמודות וקרובות שמתפקדות כמגיני סף.
יש מקרים שהם נוגעים והוא מחליק על הסלע (באמצעות המדרגה הזו), זה ממש נראה חלק "מתורת הלחימה" והנהג לא מתרגש.

KOOKE
11-08-21, 13:36
זיו

זה לא רק אצל הנהג הזה - לפי מיטב הבנתי זה נוהג מקובל שם למי שעושה עבירות קשה - כל זמן שמדובר בפגיעות במיגונים - "לוחות החלקה" בלעז (כולל מגיני סף) או פגושי הברזל - הם לא מתרגשים מפני שזה בדיוק תפקידם אבל הם בהחלט יתרגשו/ יתבאסו מפגיעה בגוף הרכב גם אם זה כולה בקליט שבור בפנס אחורי..

zivo
11-08-21, 14:27
זיו

זה לא רק אצל הנהג הזה - לפי מיטב הבנתי זה נוהג מקובל שם למי שעושה עבירות קשה - כל זמן שמדובר בפגיעות במיגונים - "לוחות החלקה" בלעז (כולל מגיני סף) או פגושי הברזל - הם לא מתרגשים מפני שזה בדיוק תפקידם אבל הם בהחלט יתרגשו/ יתבאסו מפגיעה בגוף הרכב גם אם זה כולה בקליט שבור בפנס אחורי..

שלמה,
מסכים עם מה שאתה אומר, אבל אני אומר שזה אפילו יותר קיצוני.
אנחנו מנסים להמנע משיפשופים של המגן (שאיפה שרק הגלגלים יגעו בסלע).
אצלנו רעש של שיפשוף יכול לגרום לנו לעצור ולחזור, פה יש כמעט שיטה "להשען" על המגן.

דרור ברלי
11-08-21, 14:32
כי אצלנו סט מיגונים עולה 5,000-8,000 שקל ופגשתי אנשים שאשכרה מצחצחים את לוחות האלומיניום האלה עד שיבריקו ("אחי, זה חדש, יודע כמה זה עלה?...") ומתאבלים ברצינות על שריטות במיגון.....

החלקה של ברזל על הסלעים זה אכן חלק מתורת הלחימה המקובלת שם, ומדובר על סלעים שאף רכב שנוסע כאן באופן חוקי לא היה יכול לחלום אפילו לנסות לעבור.

asafk
11-08-21, 18:02
מה שהם יע אותי לרעה הוא המשולשים התחתונים מלפנים.
הבולם מחובר בשני ברגים שבולטים למטה מהמשולש. רע מאוד ודורש הפיכת הבורג.

אסף.

סולי
11-08-21, 19:19
סף שמאפשר לחטוף ולהתגלח.. כדי לשמור על מומנטום ולעבור מכשול זה חלק מהארסנל של רכב שטח אמיתי.

בדיוק כמו שלדת סולם, סרן חי, יחס זחילה... ועוד ועוד כלים בשטח שהולכים ונעלמים וטוענים שאפשר להסתדר בלעדיהם... על חשבון אלקט...

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

איל מ
11-08-21, 20:07
לא יודע.
אני אעדיף לעשות אחורה פנה ולך סביב (גם עיקוף גדול), מאשר לשמוע מתכת על סלע. וזה לא משנה אם זה מיגון או שלדה גיבורה. נכוןזאת רק מכונה, אבל לא מסתדר לי. כשהראו כאן סרטונים של חברה שמתעללים בקיצוניות באיזו נבלה מסכנה, היו הרבה שחשו לא נעים? אז לי זה מרגיש ככה. את טיולי המלחמה שלי סיימתי לפני כמעט עשרים שנה.

הדסופה
12-08-21, 19:21
מיגונים זה בעיקר למתלים נפרדים , לא רואה המון צורך בזה ברכב מוגבה עם שלדת סולם
מסכים שאולי התפיסה הזו מקבלת בארץ חיזוק בגלל המחירים כמו שרשמו

udical
13-08-21, 08:33

זה נכון שבעיקר ב-CJ וסופה.
לדוגמה - בג'ימני בלי מיגון, הטרנספר ומיכל הדלק יחטפו מאוד מהר.
יש עוד דוגמאות

ד ו ר ו ן
13-08-21, 09:02

בהסתייגות לגבי מגן סף למרכב הרכב.
מעבר לנזק אסטטי שתופס גם לסופות הכי רקובות, לשלמות המרכב יש חשיבות לחוזק המרכב.

מצאתי שמגיני סף הם אותו שומר אפרורי ונשכח שברגע שלא שמת לב או היית צריך, זה בדיוק מה שחוסך לך כאב לב וכיס.

לכל רכב, מוגבה ככל שיהיה, יש את נמסיס הסף שהוא יפגוש.

IlanG
14-08-21, 22:24
הינה התחלנו .....חוזר ואומר - לא קונים רכב בשנת יצור ראשונה
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=39151300

נמרוד
14-08-21, 22:31
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=39151300

Sent from my SM-N970F using Tapatalkזהירות, הבחור שחתום על הכתבה מצוי בניגוד עניינים חריף. יש לו אינטרס אישי בריסוק הערך של פורד ברונקו!

Micha
26-08-21, 17:18
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=39151300 (https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=39151300)

מה שכן , טיפול מרשים.
נמסרו כמה אלפים בודדים. תלונות מלקוחות על גג מקרקש (שזה לפעמים מצב קיים אצל אחרים :-) ) ועצרו אספקה של הגג הקשיח.
מחליפים לכולם וממשיכים הלאה...

איל מ
22-10-21, 18:38
היה כאן באחד השרשורים דיון על אינסוף האפשרויות והדגמים. לא מוצא אותו (לכל מי שלא משתמש בחיפוש ופותח עוד שרשור- 😡).
החברה מtfl עושים קצת סדר(?):
https://www.youtube.com/watch?v=2GGaeAsJJ-A

https://www.youtube.com/watch?v=2GGaeAsJJ-A

nirs
24-10-21, 15:01
אני רק ישים את זה כאן….https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211024/42dc4e004a8cbea2a08d6d07645e18ce.jpg

גיא
24-10-21, 15:02
אשים ..

וזה בטח של טויוטה.

yovavz
24-10-21, 15:06
מהפכני גם בזוויות הגלגלים

גיא
24-10-21, 15:07
מהפכני גם בזוויות הגלגלים

דווקא מאד מקובל בדגמי העל של טויוטה

yovavz
24-10-21, 15:11
דווקא מאד מקובל בדגמי העל של טויוטההבדל עצום מבחינה טכנולוגית
בטויוטה זה טכנולוגיה וותיקה ומוכחת של בולג'וינט מתנתק ופה זה טכנולגיה חדשנית ושונה לגמרי של מוטות הגה וורסטיליים

nirs
24-10-21, 15:12
ובכיוון ההפוך…https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211024/ac62406add6866f6c2868335a1739493.jpg

המשוטט
24-10-21, 15:16
זה לא חלק מהמערכת להקטנת רדיוס הסיבוב??

שאפו [emoji1490][emoji1490][emoji1490]

YoavR
24-10-21, 16:18
אין שמחה כמו שמחה לאיד:D

איל מ
24-10-21, 16:45
יותר כמו קנאה לאיד...

IlanG
24-10-21, 17:03
אל חשש ,קיט מוטות הגה מחוזקים עוד חודש ב ebay

שחר גרינברג
24-10-21, 17:36
מתחיל להראות כמו טרופר

IlanG
24-10-21, 17:51
נראה מה יקרה עם כול הרנגלרים בגירסת ריקון עם צמיגים 35 וסרן דנה 30 מקדימה....

דרור ברלי
25-10-21, 08:29

חיות וחיוכים

zivo
25-10-21, 09:21

שלח אותם לנדב42 לפני שהם קונים....

KOOKE
26-10-21, 00:39

למען הדיוק, רנגלר בגירסת ריקון אקסטרים (זה שם החבילה) מגיע עם צמיגי 35" ועם סרני דנה 44 מחוזקים קדימה אחורה כולל נקלים ברזל שאמורים להיות קשיחים ועמידים יותר מהנקלים הרגילים מאלומיניום.

חוץ מזה מניסיון, גם ברנגלר מוט ההגה המקורי הוא לא שיא החוזק ובטח לא כשהוא צריך לדחוף צמיגי 35" - מתעקם ומתכופף כשנדרש לעמוד בעומס קצת גבוה- יש פתרון פשוט מוט הגה מחוזק אפטר מרקט וכמו שכתבו לפני מהר מאד יהיה גם לברונקו היצע של מוצרי אפטר מרקט כולל מוטות הגה מחוזקים.

amir_shai
09-11-21, 17:08
פורד יצאו עם פרסום לדגם ברונקו רפטור.
מגיע עם גלגלי 37!!!

https://youtu.be/xYbbhXeMc0A

דור אריאל
09-11-21, 17:16
פורד יצאו עם פרסום לדגם ברונקו רפטור.
מגיע עם גלגלי 37!!!

https://youtu.be/xYbbhXeMc0Aמגיע לאיזה ארץ..?
לך תדע מה יעשן לו עד שיגיע לפה.
ראיתי ברונקו ספורט לבן עם שלט במבחן על כביש החוף

nirs
09-11-21, 18:40
מרוץ חימוש כהילכתו.
איזה כייף לצרכנים…

amir_shai
10-11-21, 09:41
מגיע לאיזה ארץ..?
לך תדע מה יעשן לו עד שיגיע לפה.

Sent from my SM-G960F using Tapatalkהאם לא ניתן ליבא רכב עם תקינה אמריקאית ארצה?
להבנתי מותר. אז יכול להגיע ארצה ויש לך רכב עם 37 חוקי.
הבעיה היא המחיר ... כבר מתחיל להשתלם לקנות זיבר.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Micha
12-11-21, 17:42

ברונקו ספורט יש ביבוא אישי (ואין בעיית מלאי בארה"ב. תכל'ס, הוא מקביל לסוברו XV/פורסטר.

איש הצפון
14-11-21, 09:40
מבחינתי (191 ס"מ, 120 ק"ג), המבחן היחיד הרלוונטי הוא סביבת הנהג והנוסעים בברונקו.

כי הג'יפ, עם כל הכבוד לתכונותיו, מיועד לנהג בגובה של עד כ 160 ס"מ ולנוסעים בגודל של עובר ממוצע.

מעולם לא נתקלתי ברכב עם הנדסת אנוש וזלזול בנוסעים כמו הרנגלר והרוביקון על שלל גרסאותיהם.

מאד רציתי לרכוש את הגלדיאטור החדש אולם לא במחיר של הסרת ראש או קיצור רגליים!

אם הברונקו יהיה מתאים לגודל שלי - דייני.

Micha
14-11-21, 11:13
מבחינתי (191 ס"מ, 120 ק"ג), המבחן היחיד הרלוונטי הוא סביבת הנהג והנוסעים בברונקו.

כי הג'יפ, עם כל הכבוד לתכונותיו, מיועד לנהג בגובה של עד כ 160 ס"מ ולנוסעים בגודל של עובר ממוצע.

מעולם לא נתקלתי ברכב עם הנדסת אנוש וזלזול בנוסעים כמו הרנגלר והרוביקון על שלל גרסאותיהם.

מאד רציתי לרכוש את הגלדיאטור החדש אולם לא במחיר של הסרת ראש או קיצור רגליים!

אם הברונקו יהיה מתאים לגודל שלי - דייני.

תקרא את השרשור של בעלי ברונקו בארה"ב בדיוק על זה.
מניח שתאהב את התשובות.
https://www.facebook.com/groups/1989263467760319/permalink/4368966143123361/
אמ;לק די והותר מקום בברונקו

Micha
17-12-21, 13:57
מבחן בטיחות שעבר בהצלחה יתרה (בשונה מהמתחרה)
https://www.roadandtrack.com/news/a38526438/ford-bronco-crash-test-video/?utm_source=facebook&utm_medium=news_tab&fbclid=IwAR3RMGEkL3rEx_L8lGu6S0UUAPuhEOz _6_dwwEf77dchNfP_SJjuz0YPsl0

Galaye
18-01-22, 09:46
היי
איזה כיף שגם בטיחות מתקדמים …
תראו מה הקנדיים אומרים (אנשי רוביקון וגלדיאטור) על הנוחות ואיך פורד עשה אפל לאנדרויד ולקחה מה שלא טוב ושיפרה ומה שטוב אימצה:
https://www.youtube.com/watch?v=-p0xBKgOP9s
https://www.youtube.com/watch?v=HRUE-ppSu4s
סטוק מול סטוק ... :
סוף סוף עוד רכב שיוצא מהיצרן עם התסכלות על אלו שרוצים יותר מאספלט בלבד וגם אספלט שלא צריך לגרור את הרכב שיהיה לך נוח ב5\6 שעות נסיעת כביש .

לדעתי יש לברונקו קהל רחב בארץ , הבעסה שאין מלאי ויש מצב שעד שיהיה הוא יפסיד הרבה קהל פוטציאלי -הלוואי והיו מביאים את הדגמי בייס שיכולים להסחר עד 300 ככה אפילו עם ססקוואצ.

בקיצר יש תקווה בזכותו פורד ...לא היצע של 1

IlanG
18-01-22, 10:52
היי
איזה כיף שגם בטיחות מתקדמים …
תראו מה הקנדיים אומרים (אנשי רוביקון וגלדיאטור) על הנוחות ואיך פורד עשה אפל לאנדרויד ולקחה מה שלא טוב ושיפרה ומה שטוב אימצה:
https://www.youtube.com/watch?v=-p0xBKgOP9s
https://www.youtube.com/watch?v=HRUE-ppSu4s
סטוק מול סטוק ... :
סוף סוף עוד רכב שיוצא מהיצרן עם התסכלות על אלו שרוצים יותר מאספלט בלבד וגם אספלט שלא צריך לגרור את הרכב שיהיה לך נוח ב5\6 שעות נסיעת כביש .

לדעתי יש לברונקו קהל רחב בארץ , הבעסה שאין מלאי ויש מצב שעד שיהיה הוא יפסיד הרבה קהל פוטציאלי -הלוואי והיו מביאים את הדגמי בייס שיכולים להסחר עד 300 ככה אפילו עם ססקוואצ.

בקיצר יש תקווה בזכותו פורד ...לא היצע של 1

Sent from my iPhone using Tapatalkאם היה מלאי זמין כנראה שהשוק (דרך יבוא מקביל ) היה מוצף בהם , במיוחד ברמות גימור היותר נמוכות עם חבילת שטח שהיו מכווצות את המחיר לאיזור ה 300 , היה יכול להיות להיט במיוחד שהמתחרים נמצאים באיזור ה 400 אלף פלוס .
אבל היי לפחות עכשיו יש תחרות שעושה בתחום רק טוב ....

GodsFather
18-01-22, 11:42
יבוא אישי...

Sent from my HD1903 using Tapatalk

nirs
18-01-22, 12:09
יבוא אישי...

Sent from my HD1903 using Tapatalk

גם בארה״ב קשה להשיג…

Galaye
18-01-22, 13:07
גם בארה״ב קשה להשיג…

תכלס אני מחכה לרגע שיהיה מלאי סדיר ואוטומקס וייבוא אישי ומקביל יאפשרו הגעה של הדגמים של תקציב 280/300 ככה
אחלה רכב ובמחיר הזה רק רוביקון או לנדקרוזר משומש בכלל מתחרה וגם די מבוגר ועבר לא מעט קמ

רכב נועד לתת תמורה יותר מלקחת אותך מא לב
Prefer to move from 2H to 4L with joy
Galaye

Galaye
15-03-22, 12:59
עוד סקירה טובה ומשעשעת גם ....עבר כבר יותר מחודש מהסקירות הקודמות אז:
https://youtu.be/8UqD5hIKnx8

https://www.auto.co.il/article/roadcartest/135010-road-tests-ford-bronco

אחלה,תהנו

וואלה לא ידעתי שהסיבה שהגיע לארץ ייבוא זה בגלל המכרז הצבאי שרוביקון לבן זכה בו .

Galaye
02-04-22, 18:11
nice

https://cars.walla.co.il/item/3498021

JohnnyEnglish
05-04-22, 14:06
רמי גלבוע, אם אתה קורא שתדע שאני מכור לעיתונאות שלך.
גם דרור ברלי כשהוא כותב מידי פעם בג'יפולוג ובמגזין המודפס, תענוג.

רמי גלבוע
05-04-22, 15:06
ג'וני,
אני בהחלט קורא כאן,
ושמח שגם אתה שמח לקרוא אותי.
גם ברלי בסדר...

המשוטט
05-04-22, 17:50
רמי גלבוע, אם אתה קורא שתדע שאני מכור לעיתונאות שלך.
, תענוג.

רמי
חייב לציין שעדיין חקוק לי המבחן שעשית לדיסקו 1
והשוות אותו לקיבוצניק שעזב לעיר לעומת הדיפנדר שכל החיים עובד בגד״ש....

גיא
08-04-22, 09:55
בראש חוצות .. אפילו מאט כבר נחלץ לעזרתו

https://youtu.be/N12rTe1HICA

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Galaye
08-04-22, 15:08
עוד מבחן נהדר ...

https://youtu.be/FdiobFiUimA

יפה מציוד של יואב , גם אני לא האמנתי שיהיה יצרן שיביא רכב כמו בעבר , נקווה שכל האלקטרוניקה תחזיק מעמד לכל מיש קוצה לטייל עם רכבים צעירים אני בתנועה , כבר מגיל 10....

-->