PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם אפשר לעבור טסט עם גוג'ון גלגל חסר?

מוטי ג.
02-07-21, 16:17
נשבר לי גוג'ון, אני מרגיש כבר כמה סגירות גלגל שזה מתקרב והיום זה קרה.
החלפה של גוג'ון בדיסקו מחייבת פירוק נבה והפרדת הדיסק מהנבה ולא כ"כ בא לי לעשות את זה כרגע.

אז, האם זו עילה להכשלה בטסט?

asafk
02-07-21, 16:21
אם הייתי בוחן הייתי מכשיל.
אבל אני לא ואני בטוח שתתקן ברגע שתוכל.
לפני הטסט יש בדיקת בלמים - במוסך מפרקים גלגלים. אני אם הייתי מנהל מוסך לא הייתי חותם לך.
אבל אם כן, וזה רק לעבור טסט - הבוחן עשוי לא לשים לב לאום מודבק בסופרגלו למקומו.
(-;

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

מוטי ג.
02-07-21, 16:24
אחי גם אמר לי להדביק אום.
חחח.
אני לא יודע באיזה מוסך מפרקים לך גלגלים לפני טסט, אבל....[emoji850].

איזה באסה זה שאין מספיק מקום להכניס ולהוציא אותו.

boaz avrahami
02-07-21, 16:50
רק שהאום לא יעוף על איזו שמשה או רוכב אופנוע. לא נעים ועלול להיות מסוכן

מוטי ג.
02-07-21, 17:09
אל דאגה, אני לא מדביק ככה סתם כלום,
הוצאתי את הגדם שנשאר, ובשבוע-שבועיים הקרובים זה יטופל תו"כ מבצע החייאת הסרן הקדמי (פירוק 2 הסרנים שיש לי והרכבה של החלקים הטובים יותר) וגם צריך להחליף מחזיר שמן ציריה.
אז יש תוכנית עבודה והגוג'ון הוא החלק הקל

איציק - 4X6ZH
02-07-21, 18:13
העיקר לסגור חזק חזק עם מפתח אויר
לא לגרז את ההברגות ( לפי התאוריה אסור לגרז )
לא להשתמש במפתח צלב ( כזה גדול שאתה יכול להפעיל כח שווה )
במקום סופר גלו במוסכי זלמזנסון משתמשים בסיקפלקס

בהצלחה איציק

מוטי ג.
02-07-21, 18:20
לא סגרתי עם פטיש אויר

Saar
02-07-21, 19:48
אני לא הייתי מנסה אפילו.
באופן אישי, גם לא הייתי נוסע ככה. אבל זה אני....

hadtomer
02-07-21, 19:58
החלפה של גוג'ון בדיסקו מחייבת פירוק נבה והפרדת הדיסק מהנבה ולא כ"כ בא לי לעשות את זה כרגע.

1. לא היתי נוסע עם גוז'ון שבור
2. למרבה הצער אנו במדינת ישראל. על חריגה של 2 מילימטרים בגובה יכשילו אותך. אבל גוז'ון שבור יתכן שבכלל לא ישימו לב

נדב ש.
02-07-21, 21:23
אני לא הייתי מנסה אפילו.
באופן אישי, גם לא הייתי נוסע ככה. אבל זה אני....

+1. מכוון שזה דיסקו ומדובר ב 5 אומים...
פעם השתחרר לי משום מה אום אחד בגלגל האחורי, נסעתי עם חלון פתוח, מיד שמעתי רעש חריג שמתאים לתיזמון של הגלגל, חשבתי שזהו הלך מיסב או משהו, התברר שהאום משוחרר.

גם בראם בזמן החלפת צמיגים אום אחד מתוך 8 נידפק, הזמנתי סט חדש מיד.

פשוט יש לי מעין "טראומה" מפעם לפני אי אילו שנים עם סופה של מראה של גלגל שעוקף אותי...

מוטי ג.
04-07-21, 09:07
+1

פשוט יש לי מעין "טראומה" מפעם לפני אי אילו שנים עם סופה של מראה של גלגל שעוקף אותי...

עם ציריה או בלי ציריה [emoji6]

אומי5
05-07-21, 08:43
לא יודע אם זה עדיין רלוונטי, עברתי עם הסופה פעמיים טסט עם חוסר באום (בין הטסטים היא הייתה בעבודות פחחות וכלוב, לא טיילתי ככה:) ).

באופן כללי יצא לי כמה פעמים להגיע לטסט עם תקלה בסטטוס "גם ככה עוד שבוע אני במוסך, מי יטפל בזה עכשיו?", מומלץ להחזיק באוטו את החלק החדש, ובמקרה הצורך להראות לבוחן "הנה אני בדרך לטפל בזה...".
עבד לי מספר פעמים, לפעמים אפילו עם אותו חלק חדש בשני טסטים שונים ;)

דרור ברלי
05-07-21, 09:44
יכשילו אותך על גובה, היעדר מזגן, חור של סיגריה בריפוד..... אבל גוז'ון שבור? אני מהמר שכנראה יעבור.

לא הייתי נוסע ככה מטר. לא לטסט ולא למכולת.

מוטי ג.
05-07-21, 09:45
אני חושב שמצאתי פתרון זמני ואיכותי מספיק עד שאפרק את כל הסרן לצורך שיפוץ כולל, שום אום ושום גלגל לא יעוף בעקבות הפתרון הזה.
אפרט אחרי שאשלים את הרעיון.

מוטי ג.
05-07-21, 10:18
שאלה לכל מי שאמר שלא ייסע ככה מטר,
נגיד, רק נגיד, שבטיול החלפתם גלגל ונגיד שהיה גוג'ון עייף והוא נשבר.
כמובן המשכתם בטיול בשטח, על זה אין לי ספק.
האם הייתם נוסעים הביתה על הכביש או קוראים לגרר?
נניח שמדובר ברכב שלא ניתן להחליף גוג'ון ב5 דקות בשטח.

איל מ
05-07-21, 10:23
לי אישית אין בעיה.
אבל, פירוק והוצאת גוזון בלנדרובר הם הרבה יותר קלים ממה שאתה מדמיין. למשל, "הפרדת הדיסק" היא כולה פתיחה של בורג פיליפס קטן, שבהרבה מקרים לא קיים אפילו.

מוטי ג.
05-07-21, 10:24
נכון, אבל צריך לפתוח את כל המיסב גלגל.
אני לא אומר שהתהליך הוא לא בלתי אפשרי, אני שאול שאת כל מי שאמר "לא נוסע מטר" אם הוא היה חוזר על גרר בגלל זה.

boaz avrahami
05-07-21, 10:34
אין בעיה לנוע על 3-4 גוג׳ונים הביתה.
סע מעט יותר בזהירות ( לא רלוונטי לטרנטות) ותחליף בהקדם.
רק אל תדביק גדמים לדקורציה

מוטי ג.
05-07-21, 10:37
לא בועז, אני לא מדביק חלקי ברגים.

דרור ברלי
05-07-21, 10:53
כן, אפשר לנסוע בלי גוז'ון אחד.
אבל אם אחד נשבר, מי מבטיח לך שלא יישבר עוד אחד?
וזה לא בטיול כשאתה מוכרח לצאת מהשטח. האוטו עומד בחצר שלך ואתה מתעצל להחליף, ועוד רוצה לנסוע ככה לטסט.... שמע, אתה ילד גדול ואחראי למעשיך. אבל....

עד היום היו לי רק מכוניות שבהן קל מאוד להחליף גוז'ון.

אחרי שגלגל של סופה ממוגנת עקף גם אותי ורק בנס הצלחתי להשתלט על הרכב העמוס בלוחמים באמצע סיור, הבנתי שלא משחקים עם זה.
במקרה של רכב צבאי שחזר מיום טיפול שבועי, אתה כנהג שלו מוכרח לבדוק הידוק אומים (כי לטמבלים בסדנא היתה נטייה להשאיר אומים לא מהודקים), ובכלל שווה להחזיק 2-3 גוז'ונים ספייר בארגז הכלים וכמובן לעולם לא לסגור את אומי הגלגל בפטיש אויר.....

נדב ש.
05-07-21, 13:19
אל תיסגור/תיפתח עם פטיש אוויר, ואם כבר אז על מינימום כוח.
אם פירקת גלגלים לצורך זה או אחר אז תבדוק טוב את המצב הברגות/אומים וקח החלטה.
רוב הפעמים בהחלפת נאבה/פלאנג' וכו' בגלל מיסבים, נאבה חדשה מגיעה עם גוג'ונים חדשים.

לשאלתך, מחזיק אומים ספייר באוטו.

גוג'ון יצא לי פעמים ספורות להחליףורק בבית/מוסך, וגם לא בגלל שנישבר, ויכול לספור על פחות מיד אחת.

מוטי ג.
05-07-21, 13:40
במקרה הנ"ל, זה לא אירוע של פטיש אוויר, ידית כוח רגילה והרגשתי בפעם הקודמת (טסט כל חצי שנה להזכירכם) שהבורג הזה מתנהג בגמישות מוזרה.
בהתחלה חשבתי שזה רק תהליך הידוק רגיל של הצמדות הג'אנט , אבל הבנתי שיומו יגיע בקרוב.

Saar
06-07-21, 22:28
שאלה לכל מי שאמר שלא ייסע ככה מטר,
נגיד, רק נגיד, שבטיול החלפתם גלגל ונגיד שהיה גוג'ון עייף והוא נשבר.
כמובן המשכתם בטיול בשטח, על זה אין לי ספק.
האם הייתם נוסעים הביתה על הכביש או קוראים לגרר?
נניח שמדובר ברכב שלא ניתן להחליף גוג'ון ב5 דקות בשטח.

אני מניח שהייתי נוסע הביתה בזהירות.
בטח לא הייתי מסתובב ככה מעבר לזה.

מוטי ג.
06-07-21, 22:34
אני חושב שזו הייתה שאלה רטורית, כי אני משוכנע שאף אחד מכם לא היה מעלה רכב על גרר בגלל גוג'ון שבור, ולכן לכל מי שאמר "לא הייתי נוסע מטר ככה" ..... הייתי עונה שלא נראה לי.
אבל זה לא הדיון, אז אני לא מחפש אתכם בקטנות.

מקווה שמחר אצליח לממש את הרעיון שיש לי בראש ולסיים הכנה לטסט +טסט, ואז אתפנה להשבית את הרכב ולטפל בסרן הקדמי כצעד מונע לשבר הבא ולצמצם את המכות שיש במעבר בין D & R שאותי אישית מדאיגים יותר מגוג'ון שבור.(יש חופש שלדעתי מוגזם)

bazz270
06-07-21, 23:32
אי אפשר לעבור ככה טסט וזה לא בטיחותי לנסוע בלי גוג'ונים.ההחלטה להמשיך להשתמש ברכב היא אחריות שלך בלבד.

מה שגם אני מניח ששאר הגוג'ונים שלך במצב זהה.
פעם נסעת ברכב ועקף אותך גלגל?אני כן.מצחיק?לא כל כך.

אגב מאז שפתחת את הנושא אפשר היה להחליף גוג'ונים בערך ל10 לנדרוברים...
לא סתם אני שומר מרחק מהיצירות המוטוריות האלה...אי אפשר לדעת מה יפלט משם.

וקח עצה חינם.תהדק את הגוג'ונים החדשים שלך עם טורק ואז סביר להניח שתפסיק לראות את התופעה שתיארת.

asafk
06-07-21, 23:38
אף גלגל אחד מאלו שתוארו כאן עוקפים ג'יפ - לא התנתק בגלל ברגי גלגל אלא בגלל מיסב שכשל.
אני לא טוען שזה ממש בסדר לנהוג בלי גוז'ון אבל לא צריך להגזים. זה לא יקרה 'פתאום'.
מי שלא שם לב שגלגל לא מהודק עם הרכישות הקשות שמתלוות לזה - באמת אולי כדאי שלא ינהג...

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

דרור ברלי
07-07-21, 01:30
אותי עקף גלגל של סופה ממוגנת שאומיו לא הודקו כמו שצריך - ואז גם נשברו הגוז'ונים. לא מיסב ולא נעליים.

hadtomer
07-07-21, 06:16
עצם העובדה שעקף אותך, כבר מוציא אותו אידיוט.

מוטי ג.
07-07-21, 07:54
ילדים, לא לריב!
הכל טוב, שאלתי שאלה פשוטה, אני ילד גדול, לוקח אחריות על ההחלטות שלי וגם על הטעויות שלי.
האוטו עומד בחנייה, הוא לא נוסע לשום מקום בחום הזה, וכפי שציינתי יטופל בהקדם(לאחר הטסט) ויעבור טסט כרגיל על ידי בלי מאכר ובלי קומבינה.

נדב ש.
07-07-21, 16:25
ההנחה היתה שאתה *נוסע* לטסט ומן הסתם לא מגיע לדם על גרר.
ומכאן כולם הסיקו כנראה שזה לא רק נסיעה לטסט וההחלפה כנראה "תיסחב" למתי שיהיה זמן להשבית את הרכב לצורך תיקון.
אבל מיכוון שציינת עכשיו שהרכב כנראה בכלל לא בשימוש יומי או בכלל אז כנראה שהבעיה היא לא באמת בעיה אלא סתם שאלה של "האם" וכו'.
בהצלחה בטסט.

ולגבי המכה, חופשים- גלי הינע, טרנספר סרנים וכו', תתחיל לבדוק...

מוטי ג.
07-07-21, 16:32
האוטו נוסע פונקציונלי לפי צורך, כשצריך ונעים לי.
השאלה הייתה אם אני צריך לטפל בזה לפני הטסט, ברור שזה יקרה בהקדם.
המכות באות מחופש בסרן הקדמי רק כשדיפ מרכזי פתוח,יטופל כמו שכתבתי.

tu3s
08-07-21, 21:44

אני מקווה מאוד שכן.
יש בטיחותית ברכב ? תטפל. זו בכלל שאלה הזויה כשלעצמה אם אפשר לנסוע ככה.
לא רוצה לטפל ? אל תסע ברכב , אל תסכן את משתמשי הדרך.

מוטי ג.
08-07-21, 21:47
גוג'ון שבור זו בעיה בטיחותית?
היית מעלה את האוטו על גרר במצפה רמון ומחכה 3 שעון לגרר.כי נשבר לך גוג'ון בטיול?

tu3s
08-07-21, 22:16
גוג'ון שבור זו בעיה בטיחותית?
היית מעלה את האוטו על גרר במצפה רמון ומחכה 3 שעון לגרר.כי נשבר לך גוג'ון בטיול?
כן, הוא לא סתם קיים שם.
תתפלא , אבל כן. אני פסיכופט בקטע של בטיחות,ולאחר שנשבר לי ג'וזון החזקתי ברכב ספיירים.
נשבר גוז'ון באמצע הטיול ? החלטת להמשיך בזהירות ? אחלה. שיהיה בהצלחה, אבל אל תשכח להחליף את החלק התקול בהזדמנות הראשונה שלך , ולא לשאול אם אפשר לעבור ככה טסט.

שיהיה המון בהצלחה, מקווה שתעשה את הדבר הנכון ותטפל בתקלה לפני הכניסה לטסט.

חנן-ג'יפולוג
08-07-21, 22:20
מוטי, אתה לוקח את השאלה לקצוות, ואני חושב שזו צורה שגויה לדון על זה.
כן, רובנו כנראה היה ממשיך הביתה מטיול עם גוז'ון שבור, למרות שזו תקלה בטיחותית, גם אם לא ברמה הגבוהה ביותר של הסיכון.
היא בפירוש תקלה בטיחותית. גם אם הרכב ימשיך לנסוע בשלום על שני גוג'ונים בלבד, ברור שכשנשארו לו ארבעה מחמישה, שולי הבטיחות קטנו.

אבל, הנסיעה הבאה של כל אדם סביר לא היתה לשום מקום אחר, מלבד למוסך, אם הוא לא עושה את העבודה בעצמו.

הייתי במקום הזה עם בורג שבור באיי30 כשכבר היה רתום לנגרר עמוס בשיא הלחץ של מעבר דירה. התרתי את הנגרר ונסעתי למוסך בתחילת יום היסטרי של מעבר דירה.

וכל זה, בלי אף מילה על טסט.

מוטי ג.
08-07-21, 22:30
שאלתי אם אפשר לעבור, והוא בהחלט יטופל לקראת הטסט.
בדיוק כמו התפוח הגה (בשרשור אחר) שלדעתי שום בוחן בור בעולם לא ישים לב לחופש המינורי שיש שם, אבל אני יודע שהוא מתחיל לייצר חופש ולכן כבר נרכש תפוח חלופי (וגם עוד אחד ספייר).

אם אתה היית פוסל את רכבך מלנוע על הכביש בגלל גוג'ון אחד שבור, אשריך.
אני חושב ומאמין שהרבה מאלה שאמרו /רמזו שזו בעיה בטיחותית איומה(במילים אלו או אחרות) לא היו מחכים לגרר 3 שעות אלא נוסעים הביתה וזהו. ומחליפים בהזמנות הראשונה.

האוטו הנ"ל (= דיסקו 98) נסע 4000 ק"מ בשנה האחרונה (4 פעמים לנגב, וקצת צפונה) אבל הרבה ליד הבית, וליד הבית שלי הוא כזה שבקושי עולים על הכביש בין הבית לשטח הקרוב, אז הנסיעות שלי "היום יומיות" הן כאלה שלא מסכנות אף אחד מלבדי ומלבד ילדיי הנוסעים איתי ברכב,אתה יכול להיות רגוע. כנראה שאשים לב אם כמעט יעוף לי גלגל,בדיוק כמו ששמתי לב שיש מיסב חופשי בגלגל אחורי, והרגשתי שמשהו נשבר בסרן אחורי כשהאוטו עדיין נסע תקין.(והיה פה מישהו שאמר שהיה נוסע הביתה ככה).
משהו בגנים של שריונר לשמוע פין זחל דופק על התובה ולהגיד לנהג שירד כבר עם פטיש 5 ומקבים בחנייה הקרובה....או לשמוע מאג שלא משומן מספיק...

קיצר... כולה שאלתי אם זה נדרש לטסט או לא, וציינתי שלא בא לי להתעסק עם זה כי חם לי עכשיו,קחו בבקשה דברים בפרופורציה [emoji41]

מוטי ג.
08-07-21, 22:36
השאלה על הטסט (יש לי עד סוף יולי) עלתה כדי לבנות לי לוח זמנים לטיפול הנל, אם זה היה עובר הייתי מכין את האוטו לטסט והולך לקבל אישור ממוסך ומשם לטסט כמו בפעמים הקודמות.
אם הוא לא תקין, הוא יטופל, כמו כל תקלה אחרת, לא אמרתי שלא אטפל. אמרתי שלא בא לי לטפל.

zivo
09-07-21, 09:06
אם כבר מדברים על שריון וטנקים...
אין שם תרגולת של לשפר לאחור? :-)

מוטי ג.
09-07-21, 09:12
יש.... אבל חוזרים לעמדת אש חדשה וממשיכים בקרב [emoji850]

מוטי ג.
13-07-21, 14:01
האוטו עבר טסט,
433531 ק"מ בשעון.
כדי שלא יבואו לאף אחד רעיונות טובים או פחות טובים משלי, לא אפרסם פה ברבים את הפתרון הזמני(זמני כן! זזזזזממממנננניייי!) בו השתמשתי. מי שקורא כאן בעתיד כזה או אחר, ונמצא במצב כזה ורוצה עיצה בנושא מוזמן לפנות אליי בפרטי.

בהצלחה לכולם.

מוטי ג.
13-07-21, 14:25
כדי שתדאגו קצת פחות, הפתרון הרבה הרבה יותר טוב מלהיות עם גוג'ון חסר, ופחות טוב מלהיות עם 5 גוז'ונים

מוטי ג.
23-07-21, 18:08
לי אישית אין בעיה.
אבל, פירוק והוצאת גוזון בלנדרובר הם הרבה יותר קלים ממה שאתה מדמיין. למשל, "הפרדת הדיסק" היא כולה פתיחה של בורג פיליפס קטן, שבהרבה מקרים לא קיים אפילו.אז זה לא בורג פיליפס, יש שם 5 ברגים שמחזיקים את הדיסק לנבה.

איל מ
23-07-21, 18:13
מוזר. פעם אחרונה שפירקתי, ברגי הגלגל הם אלו שהחזיקו את הנאבה.

מוטי ג.
23-07-21, 19:39
מוזר. פעם אחרונה שפירקתי, ברגי הגלגל הם אלו שהחזיקו את הנאבה.דיסקו 1 או 2?
.
אצלם לפרטים כשאגיע להחלפה של הגוג'ון.

-->