PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור לחשמל של רכב plug in

רם רונן
03-07-21, 18:51
שלום לכולם
ברשותי מיצובישי phev (פלאג אין) וקראוון קטן. תהיתי האם אפשר להתחבר לסוללה של הרכב כדי לקבל חשמל במקום להתחבר לגנרטור מרעיש...
יש למישהו ניסיון עם זה?

erezgur
03-07-21, 19:35
ברוח הבא לפורום,
יש אצלנו הרבה מאד חומר על מצבר משני/מצבר צרכנים, על טעינה מלוח סולארי, על מצברי ליתיום ועוד נושאים דומים עם המון מידע טכני. ממליץ בחום לחפש ולקרוא אותן.
כדי להתייחס טוב יותר לשאלה שלך אתה צריך לספק יותר נתונים - כמה זרם אתה מצפה לקבל מחיבור כזה, לכמה זמן? מה אמור לטעון את המצבר התורם? וכו'.

נשלח מהנייד

רם רונן
03-07-21, 20:07
הרכב שלי הינו Mitsubishi outlander phev.
לקראוון אני צריך בעיקר להפעיל מזגן קטן ומוצרים כמו קומקום חשמלי ומיקרו. אין לי ידע טכני כדי להשיב איזה זרם אני צריך.

חנן-ג'יפולוג
03-07-21, 20:49
הסוללה היא של 300 וולט dc.
גם אם תמצא דרך להתחבר אליה, והיא בוודאי לא תהיה אלמנטרית, זה מתח שאתה לא לגמרי תדע מה לעשות אתו.

לעומת זאת, אם תשאיר את הרכב במצב "ready" ,כלומר "מותנע" תוכל להשתמש בחשמל ממצבר ה12 וולט, והוא בתורו יטען מסוללת המתח הגבוה, עד שהיא תיגמר ואז מנוע הבנזין יותנע.

זה סידור לא רע.

חנן-ג'יפולוג
03-07-21, 20:55
בזמן שהגבתי אתה רשמת את הצרכים שלך שהם לא קטנים אנרגטית.

הם בקלות עלולים לעבור את היכולת של ממיר הdc dc לטעון את מצבר ה12 וולט.

לגבי קומקום הפתרון קל: גז.

לגבי מזגן אני חושב שיהיה לך קל ונכון יותר לממש פתרון עם גנרטור מושתק.

זה לא שבלתי אפשרי בקומבינה כזו או אחרת להתחבר לסוללת המתח הגבוה ישירות. במקרה אנחנו פה בפורום מכירים אותה באופן לא רע, עד רמת התא הבודד, אבל זה דורש לא מעט ידע ספציפי והנדסה לאחור. אני חושב שעדיף לוותר בהינתן שיש חלופה סבירה ותקנית.

רם רונן
03-07-21, 22:41
תודה רבה!

ymandel
11-07-21, 21:08
בוידאו מחו"ל לגבי Ionic5 של יונדאי, יש אביזר שמתחבר לשקע הטעינה ומאפשר "משיכת חשמל".

חנן-ג'יפולוג
11-07-21, 21:38
אכן. ניתן להניח שחיבור המתקן באיוניק5 גורם לרכב, דרך פיני התקשורת בשקע, להבין את הדרישה ולפתוח את ממסרי המתח הגבוה ביציאה מהסוללה.

וזה בדיוק מה שהתכוונתי כשכתבתי שזה כנראה מצריך איזו קומבינה, אם האופציה הזו לא היתה במקור.
בנוסף לפתיחת הממסרים, צריך להמיר את מתח הdc הגבוה ל230ac. זו עוד משוכה לעבור.

איציק - 4X6ZH
12-07-21, 05:56
אני מבין שזאת תחילה של שרשורים מהעבר

דרוש חילוץ ....;)

איציק

גיא
12-07-21, 08:38
אני מבין שזאת תחילה של שרשורים מהעבר

דרוש חילוץ ....;)

איציק

במקום ג׳אמפ-סטארט קטן ..
ייקחו גנרטור קטן ופק׳ל קפה.

או יזמינו יאנגו-נראטור.

איל מ
12-07-21, 10:20
כבר קישרו כאן סרטון (ככה"נ מבוים) של בחור שתקוע עם רכב חשמלי מרוקן מחשמל בשוליים, ומבקש עזרה בדמות כמה ליטרים של דלק...
כדי לתדלק את הגנרטור הונדה שהוא מוציא מהבגאז' בשביל להטעין....

חנן-ג'יפולוג
12-07-21, 10:51
צילמתי בהרצליה:

https://imageshack.com/i/poiITmofj

צחוק בצד, האאוטלנדר phev מגיע עם גנרטור מובנה: המנוע שלו.
אז המצבר לא יגמר, אבל זו בכל מקרה היתה הבעיה הקטנה יותר בקומבינה המוצעת.

חנן-ג'יפולוג
06-08-21, 10:38
מעיון בספר הנהג של האיוניק 5 אני רואה מאפיין שמראה שממש חשבו עלינו, מאותגרי הoff grid:

מצב utilty שמשאיר טעינה קבועה ממצבר המתח הגבוה למצבר ה12 וולט, מבלי שהרכב יהיה "מונע" וחשוף לגניבות.

בעוד מספר שנים זה יעמיד באור מגוחך את כל השרשוריפלצת על מצברי אביזרים... 250 וואט שעה, 500 וואט שעה, זה בדיחה. פה מדברים על 72000 וואט שעה.

https://imageshack.com/i/pnFTisItj

boaz avrahami
06-08-21, 11:47
כמה ליטר בנזין זה 1000 וואט שעה בגיפ בזבזני?
אני מעריך ש 3-4 ליטר כ 90 אמפר טעינה למשך שעה?)

כל השאלה היא רשת ה״תדלוק״

נמרוד
06-08-21, 13:03
ליטר בנזין מכיל אנרגיה שקולה לכ-9 קילוואט-שעה.

נצילות של מנוע בנזין סביב שליש, אז אפשר להגיד שליטר בנזין שקול לכ-3 קילוואט-שעה.

מכאן סוללה של 72 קילוואט-שעה שקולה בהערכה גסה למיכל של 24 ליטר בנזין.

boaz avrahami
06-08-21, 13:06
אתה משווה לגנרטור שמתפקד בשיא כוחו ליצור חשמל בעוד אני משווה לאלטרנטור בגיפ.
המקדם נמוך בהרבה לדעתי

נמרוד
06-08-21, 13:10
לא הבנתי. ואולי אנחנו לא מדברים על אותו דבר.

dudu
06-08-21, 13:17
הסוללה היא של 300 וולט dc.
גם אם תמצא דרך להתחבר אליה, והיא בוודאי לא תהיה אלמנטרית, זה מתח שאתה לא לגמרי תדע מה לעשות אתו.

לעומת זאת, אם תשאיר את הרכב במצב "ready" ,כלומר "מותנע" תוכל להשתמש בחשמל ממצבר ה12 וולט, והוא בתורו יטען מסוללת המתח הגבוה, עד שהיא תיגמר ואז מנוע הבנזין יותנע.

זה סידור לא רע.

גם בקיה נירו המצבר 12 וולט יכול להטען מסוללת המתח הגבוה?
אני מעוניין לחבר ממיר מתח להפעלת מאוורר ביתי 16".
עוד שאלה היא כיצד כדאי לחבר את הממיר, כשניסיתי בעבר לחבר קומפרסור לשקע מצית הוא פשוט ניתק את הזרם כעבור מספר דקות.
המצבר עצמו לא נגיש.

boaz avrahami
06-08-21, 13:21
נראה שאנחנו לא מדברים על אותו דבר.
אתה מדבר על יעילות אנרגטית ואני על צריכת דלק לטובת טעינה

חנן-ג'יפולוג
06-08-21, 13:46
גם בקיה נירו המצבר 12 וולט יכול להטען מסוללת המתח הגבוה?
אני מעוניין לחבר ממיר מתח להפעלת מאוורר ביתי 16".
עוד שאלה היא כיצד כדאי לחבר את הממיר, כשניסיתי בעבר לחבר קומפרסור לשקע מצית הוא פשוט ניתק את הזרם כעבור מספר דקות.
המצבר עצמו לא נגיש.

כן, בוודאי. לא מדובר בצרכן גדול, והדרך שלך לגרום לסוללת המתח הגבוה לשמר את המתח במצבר ה12 וולט תהיה להשאיר את הרכב במצב "מונע".
ליד או בתוך בית הנתיכים בתא המנוע יש לשונית מתכת שמסומנת ב+. היא מחוברת בכבל עבה למצבר ואתה יכול לשאוב משם לא מעט זרם. את המינוס תחבר לנקודה מתכתית כלשהי בתא המנוע.

-->